נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Laskin » 02 יולי 2019, 12:58

התכוונתי שאם תאחד את מכירות התכנה של הדורות השונים, גם של הניידת וגם של הנייחת - תגיע למספרים של הסוויץ' בערך, כי כרגע בערך לראשונה - אין להם כבר 2 קונסולות במקביל, אפשר להגיד. מה שמיוחד במכירות המשחקים של הסוויץ' לעומת דורות קודמים זה שאין לו במקביל עוד קונסולה שמפצלת את מכירות התכנה לנייד ונייח, זה הכל מרוכז ביחד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יולי 2019, 13:03

Laskin כתב:התכוונתי שאם תאחד את מכירות התכנה של הדורות השונים, גם של הניידת וגם של הנייחת - תגיע למספרים של הסוויץ' בערך, כי כרגע בערך לראשונה - אין להם כבר 2 קונסולות במקביל, אפשר להגיד. מה שמיוחד במכירות המשחקים של הסוויץ' לעומת דורות קודמים זה שאין לו במקביל עוד קונסולה שמפצלת את מכירות התכנה לנייד ונייח, זה הכל מרוכז ביחד.

אני יכול להבין את זה לחומרה אבל בתוכנה זה מוזר כי יוצאים בדיוק אותם משחקים מאותם צוותים. נניח ה-DS וה-WII, שתי קונסולות עם 100+ מליון יחידות, כנראה הייתה שם חפיפה אדירה. אז למה זלדה ומריו לא מכרו על הWII כמו הסוויטצ'? אני לפחות חושב שהסוויטצ' מושכת קהל קורי יותר, כדוגמה אני אביא שוב את הפורום שלנו שבערך כולם בו רוצים לקנות או קנו כבר סוויטצ'.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יולי 2019, 13:20

הווי הייתה קונסולה עם תמיכה גרועה מצד ג', זה הרחיק הרבה אנשים, היא הייתה משווקת יותר כצעצוע מכל דבר אחר, מכירות התכנה שלה היו גרועות במיוחד ביחס לבסיס המשתמשים, מעבר למשחקי מסיבה... אז הקהל הנאמן שלהם רכש את הDS ושם שיחק את רוב המשחקים של נינטנדו. פה יש לך 2 ב-1, אתה קונה קונסולה אחת ומקבל את המשחקים של הנייד והנייח ביחד.
אם בדור הווי היה לך מכירות של 12 מליון בערך של מריו גלאקסי, אז בדור הזה האנשים שהיו רוכשים רק את המריו של ה-DS או ה-3DS (שהיו מגיעים למספרים מטורפים) פתאום נמצאים כדי לקנות גם את מריו המרכזי שהיה רק של הנייחות פעם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יולי 2019, 13:24

מדובר באותו חתך של אנשים, רוב האנשים שקונים מריו בנייחת קונים אותו גם בניידת. זאת הסיבה שגם המספרים תמיד היו קרובים, למשל מיד אחרי מריו גלקסי שמכר בערך 12 מליון בWII יצא מריו 3D WOLRD ל-3DS שמכר בערך 12 מליון יחידות. אבל מריו אודסי שובר את המטריקס, הוא מוכר יותר מהגרסה הזאת ויותר מהגרסה הזאת והמשחק ימשיך למכור עוד הרבה שנים ובטח ישפשף את ה-20 מליון עד סוף חייו, מספר כמעט כפול מכל מריו תלת מימדי אי פעם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יולי 2019, 14:17

כן, רוב האנשים... אולי. אבל לא כולם. אני משוכנע שלא מעט אנשים רכשו 3DS בלבד, או DS בלבד, מנינטנדו לפחות, ואולי היה להם מחשב או אקס בוקס או פלייסטיישן שיספק להם את צרכי הנייח.
עכשיו זו הניידת של נינטנדו, שהיא גם נייחת, אז מריו תלת מימדי ראשי מוכר גם לכל אלו שבעבר היו רוכשים רק את הניידת שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יולי 2019, 14:26

Laskin כתב:כן, רוב האנשים... אולי. אבל לא כולם. אני משוכנע שלא מעט אנשים רכשו 3DS בלבד, או DS בלבד, מנינטנדו לפחות, ואולי היה להם מחשב או אקס בוקס או פלייסטיישן שיספק להם את צרכי הנייח.
עכשיו זו הניידת של נינטנדו, שהיא גם נייחת, אז מריו תלת מימדי ראשי מוכר גם לכל אלו שבעבר היו רוכשים רק את הניידת שלהם.

אולי, למרות שאני לא חושב שזה המקרה. פשוט הסוויטצ' הצליחה להחזיר אנשים קצת יותר קורים שנטשו את נינטנדו מזמן לדעתי, משם מגיעות האקסטרה מכירות לדעתי.

אני חושב שלמשל סמאש ל-WIIU וה-3DS הוא דוגמה טובה כי הוא יצא לשתיהן. אז כן, יש עליה מסויימת במכירות (הקודם מכר 13.3 מליון, הוא מכר 14.85 מליון על שני המכשירים יחד) אבל היא קטנה ואפשר ליחס אותה לאנשים שקנו עותק גם פה וגם פה כדי שהם יוכלו לשחק ON THE GO כשהם לא בבית. סמאש לסוויטצ'? במרץ הוא עמד על 13.81 מליון כשהוא היה רק 3 חודשים בשוק, כלומר כבר עכשיו הוא כנראה עבר את גרסת ה3DS והWIIU יחדיו. או במילים אחרות, כנראה שזה לא הזמינות לכל הקהל במקביל אלה סיבה אחרת. לדעתי זה הקהל הקורי שקופץ לסוויטצ', ביחוד שהיא לא מיצבת את עצמה כתחליף לפס4 ול-XBO אלה כ"בנוסף".

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יולי 2019, 16:20

לא דוגמא מאוד טובה כי הווי-יו מכשיר עם בסיס משתמשים קטן במיוחד עם חיים קצרים במיוחד. על כל מכשיר אחר של נינטנדו הוא היה מוכר עוד 5 מליון עותקים במינימום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יולי 2019, 17:22

Laskin כתב:לא דוגמא מאוד טובה כי הווי-יו מכשיר עם בסיס משתמשים קטן במיוחד עם חיים קצרים במיוחד. על כל מכשיר אחר של נינטנדו הוא היה מוכר עוד 5 מליון עותקים במינימום.

לדעתי לא, הרי ssb על כל קונסולת נינטנדו מוכר במליונים יותר ממריו התלת מימדי אבל בwiiu מריו מכר יותר ומדובר באחד ממשחקי המריו הכי פחות מוערכים בעשורים האחרונים. כלומר אנשים במודע קנו אותו ל3ds במקום לwiiu כי הם רצו את המשחק on the go.

אז ssb הכיל את הקבוצה של הניידת והנייחת של נינטנדו ועדין לא יגיע אפילו להתקרב לגרסת הסוויטצ׳.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יולי 2019, 03:14

קאפ-הד הגיע ל-4 מליון יחידות. במקביל הם הכריזו על סדרת טלביזיה לנטפליקס.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 יולי 2019, 22:15

ספיידרמן הוא רשמית משחק הסופר הירו הנמכר בכל הזמנים, הוא הצליח לנשל את המלך הקודם (חזרתי בדיוק ממלך האריות אז תסלחו לי על הדימויים) - באטמן ארקהם סיטי. וכל זה על פלטפורמה אחת!

מטורף ואם להיות כנים על סמך הביקורות והתגובות, לא מגיע לו. זאת אומרת מגיע לו למכור מעולה כי ברור לכולם שהוא ממש אחלה אבל ארקהם סיטי זו קלאסיקה, לא רק ״אחלה״. רק מעיד עד כמה המותג של ספיידרמן חזק בטירוף, מספיק שיוצא משחק ראוי ומושקע תחת השם הזה וזהו, הוא מוכר טוב יותר מכל משחק אחר בז׳אנר לא משנה עד כמה הוא עדיף ממנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2019, 22:27

רק תיקון קטן, בארה"ב על פי NPD, לא עולמית. כלומר אולי גם עולמית, אבל אין לנו את הנתון לזה :)

אכן מרשים ואכן אני בספק אם מגיע לו, לא שחקתי בו עדין אבל הוא תמיד נראה לי כמו משחק ממש חביב בזמן שסדרת ארקאם היא מסוג המשחקים האלה שמגדירים דור ומולידים חקיינים על ימין ועל שמאל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 יולי 2019, 01:11

זה נכון אבל לא יודע אם המכירות של ספיידמן יותר מרשימות ביחס למה שהוא, מאשר של באטמן מאכזבות ביחס למה שהוא היה.
ומעניין, אם היום היה יוצא הבאטמן ברמה של ארקהם סיטי, אם הוא אולי היה עובר את ספיידמן...אולי עוד נגלה בפרוייקט הבא שלהם, אם יצא (גם) לדור הזה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 יולי 2019, 03:39

קודם כל אני חושב שמבחינה איכותית כל משחק מטרילוגיית ארקהאם היה מוצלח מספיידרמן. ספיידרמן הוא אחלה משחק, אבל טרילוגיית ארקהאם היא יותר מזה.
עם זאת, אני חושב שספיידרמן הוא גם משחק הרבה יותר קליל וקאזואלי בבסיס שלו. זה לא שארקהאם זו איזו סדרת הארד קור, אבל המשחקים האלו כן פונים יותר לגיימרים שבקהל מהבחינה הכי בסיסית שיש. יש לי חברים קאזואלים לגמרי שאין להם שום העדפה לספיידרמן על פני באטמן, או אפילו למארוול על פני DC, שהתחילו לשמוע על ספיידרמן מפה לאוזן ולהעביר אותו ביניהם בסופו של דבר, וכולם מאוד נהנו ממנו והמשיכו לדבר עליו גם אחר כך. אני בספק אם באטמן על האיטיות היחסית שלו והעיצוב המטרואידיאני שלו, שפונה יותר לגיימרים ממוצעים ומעלה, היה זוכה מהם לאותו יחס. ואת באטמן הם באמת מעולם לא שיחקו וזו כנראה עוד ראייה.

מעבר לזה כמובן שכל זאנר גיבורי העל נמצא רק בעלייה מטורפת בכל שנה ושנה מאז שאיירון מן הראשון יצא, ככה שאולי באמת משחק באטמן שהיה יוצא עכשיו היה זוכה ליותר הצלחה במכירות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יולי 2019, 04:22

Stick כתב:קודם כל אני חושב שמבחינה איכותית כל משחק מטרילוגיית ארקהאם היה מוצלח מספיידרמן. ספיידרמן הוא אחלה משחק, אבל טרילוגיית ארקהאם היא יותר מזה.
עם זאת, אני חושב שספיידרמן הוא גם משחק הרבה יותר קליל וקאזואלי בבסיס שלו. זה לא שארקהאם זו איזו סדרת הארד קור, אבל המשחקים האלו כן פונים יותר לגיימרים שבקהל מהבחינה הכי בסיסית שיש. יש לי חברים קאזואלים לגמרי שאין להם שום העדפה לספיידרמן על פני באטמן, או אפילו למארוול על פני DC, שהתחילו לשמוע על ספיידרמן מפה לאוזן ולהעביר אותו ביניהם בסופו של דבר, וכולם מאוד נהנו ממנו והמשיכו לדבר עליו גם אחר כך. אני בספק אם באטמן על האיטיות היחסית שלו והעיצוב המטרואידיאני שלו, שפונה יותר לגיימרים ממוצעים ומעלה, היה זוכה מהם לאותו יחס. ואת באטמן הם באמת מעולם לא שיחקו וזו כנראה עוד ראייה.

מעבר לזה כמובן שכל זאנר גיבורי העל נמצא רק בעלייה מטורפת בכל שנה ושנה מאז שאיירון מן הראשון יצא, ככה שאולי באמת משחק באטמן שהיה יוצא עכשיו היה זוכה ליותר הצלחה במכירות.

יש מצב, גם אקראם וגם סיטי יצאו לפני הנוקמים הראשון. מצד שני זאת בדיוק הייתה תקופת האביר האפל (אסיילם יצא שנה אחרי השני, סיטי יצא שנה לפני השלישי). אני גם בהחלט חושב שיש לספיידרמן את המשיכת "AC" הזאת לקוז'ואלים.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 19 יולי 2019, 11:33

אני חושב שאחת הסיבות היא שספיידרמן הרבה יותר כיפי ומושך לעין לצופים מהצד.
שלא תטעו, משחקי ארקהם הרבה יותר טובים גם בעיניי, אבל חסר להם הריגוש הראשוני הזה שיש לספיידרמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 10:25

הסוויטצ' יוצאת בסין ב-4 לאוגוסט, מעניין איך זה ילך.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 יולי 2019, 11:49

אז אתמול סוני פירסמה את הדוחות הרבעוניים ל Q1 (אפריל עד יוני) והפס4 עשתה חתיכת milestone: נכון ל 30 ביוני הפס4 מכרה 100 מיליון קונסולות.

הכי מהר בהסטוריה של התעשייה! (כן, יותר מהפס2 וה Wii גם)

מדהים!

לסוני עצמה היה רבעון מדהים מבחינת הכנסות:

Best Operating Profit ever for Sony during Q1
2nd best Net Profit ever for Sony during Q1

כן, למרות שה NPD בחודשים האחרונים לפחות נראה לא משהו, כנראה שהם עושים כל כך הרבה כסף שזה לא משנה, מדובר ברבעון Q1 עם ההכנסות הכי גבוהות אי פעם לחברה.

בנוסף יותר ממליארד משחקים נמכרו עד כה על הפס4! מספר בלתי נתפס.

סטטיסטיקות נוספות:

PS4 shipped : 3.2m (vs 3.2m - Q1 FY2018)
PS4 LTD : 100m

Software sold : 42.9m (vs 40.6m - Q1 FY2018)
Software digital ratio : 53% (vs 43% - Q1 FY2018)
PS+ Members : 36.2m (up from 33.9m - Q1 FY2018)

מה שכן סוני מורידה את התחזיות שלה לשנת 2019, במקור התחזית היתה שישלחו 16 מיליון פס4 ועכשיו זה יורד ל 15 מיליון.

בנוסף כמו שרואים גם במידה מסויימת ב NPD אכן יש ירידה בהכנסות של מחלקת המשחקים:

Gaming Revenue : ¥457.5bn / $4.16B (-3.1% YoY from ¥472.1bn / $4.33B - Q1 FY2018)
Gaming Operating Profit : ¥73.8bn / $0.672B (-11.6% YoY from ¥83.5bn / $0.765B - Q1 FY2018)

לא שזה מפריע למחלקה להיות הכי חשובה מבחינת רווחים עבור סוני, אפשר לאמר שהם באמת תלויים בגדול בביצועים של הפלטורמה הזאת:

תמונה

בקיצור, בסכ״ה קשה להאמין שמשיהו בסוני מתלונן עם תוצאות כאלו, הקונסולה עשתה היסטוריה ושיא לתעשייה והיא תמכור במינימום 120 מיליון במהלך חייה מה שישים אותה במקום השני של כל הזמנים (מבין הקונסולות הביתיות), אם סוני באמת היתה רוצה היא גם היתה יכולה לאיים על המספר של הפס2 אבל זה לא יקרה כי הם לא ירדו לרמות המחירים של הפס2 (שהאינדיקציה לזה היא שהקונסולות סתם יתחילו להיות זרוקות בבסיסים צה״לים מרוב שהן זולות וקז׳ואליות :)) אבל גודל ההישג עצמו זה מה שמשנה ובתכלס מבחינת גודל ההישג הפס4 היא הישג יותר מרשים היום ממה שהפס2 עשתה בזמנו.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 31 יולי 2019, 13:44, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2019, 12:04

כנראה שהעובדה שהם עוד לא הורידו מחיר עדיין משתלמת להם, כי הרווחיות עלתה.
לדעתי דווקא כן נראה ירידת מחיר משמעותית לקראת הפס5, ועוד אחת קצת אחרי שהדור הבא יתחיל, מניח שתהיה גם גירסת סלים של הפרו בסוף שנה הבאה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 יולי 2019, 12:38

לגמרי טרוף. גם יש משם את הגרף הזה:
תמונה

בעצם המכירות הפיזיות שלהם לא שוות כמעט כלום, כל הכסף מגיע מדיגיטליות, DLC ושירותים כמו PS+.

כמובן שצריך להכיר בזה שהחלק של המכירות הדיגיטליות כולל DLC ושהם מקבלים 30% על כל מכירה דיגיטלית בזמן שמכירה פיזית שווה להם בסביבות ה-18% (אני לא יודע מה האחוז בפס4, אבל בתקופת הפס3 זה היה 18%) כך שזה לא שיש הפרש כזה קולוסאלי בין מכירות דיגיטליות ופיזיות כמו שהגרף מדגים. אבל כן מעניין לראות שמכירה של עותקים פיזים היא כמעט כלום מהרווחים שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2019, 13:12

ההפרש נראה לי עדיין משמעותי מאוד, גם אם אני מכפיל את המכירות הפיזיות... או שאני מפספס פה משהו...?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 יולי 2019, 13:46

ירידה הזוייה למכירות הפיזיות אבל הגרף הזה לא בדיוק אינדיקציה, זו סוג של שנת מעבר וה Q1 הזה למרות שהוא איכותי מאוד, מבחינת להיטים ענקיים הוא יחסית צנוע אז אני לא מופתע שהתזוזת ריטייל נמוכה יחסית, השחקנים הכבדים יותר שהרבעון הזה מדבר אליהם יותר מתרכזים יותר בדיגיטל אני משער.

בכל זאת קשה להכחיש שאנחנו רואים מגמה ברורה לגבי הדיגיטל מול הפיזי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2019, 14:05

גם אם זו שנת מעבר, מסתכלים על זה ביחס לדיגיטליות, זה לא אמור לשנות דבר.
יהיה מעניין לראות נתונים של כל הדור הזה ביחד, כמה משקל באמת יש לשוק הפיזי...
מניח שרוב הרשתות שמוכרות עותקים פיזיים שהן לא וולמארט/אמאזון כבר לא יהיו איתנו בסוף הדור הבא, וגם ברשתות הגדולות בטח ימכרו יותר קודים וכרטיסי הטענה לחנויות הדיגיטליות מאשר עותקים פיזיים של משחקים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 יולי 2019, 14:58

הבעיה בגרף הוא שהוא כולל DLC ותוספים, הרי ההכנסות של הדברים הללו נכנסות למכירה דיגיטלית וכך גם משחקי אינדי שהם 100% דיגיטלים ללא גרסה פיזית. אם נניח חצי מההכנסות הן מאינדים ו-DLC (ואני חושב שזה הרבה יותר מחצי, למשל כל ההכנסות מפורטנייט מגיעות לקטגוריה הזאת), זה אומר 23% הכנסות מעותק דיגיטלי ו-6% מפיזי ואחרי שמתחשבים בעובדה שפיזי מכניס 18% ודיגיטלי 30% אז מקבלים בערך יחס של 1:2 מכירות דיגיטליות לפיזיות. כמובן שהמספר של חצי מההכנסות הן אינדים ו-DLC מצוץ מהאצבע אבל אפשר להבין ממנו איך ההפרש לא עד כדי כך גדול בין הפיזי לדיגיטלי ברגע שמתחשבים במשתנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 יולי 2019, 17:52

בהחלט מרשים:
תמונה

אבל הנה עובדה מעניינת, GTAV עשה 100 מליון תוך 61 חודשים. אז אחד הדברים היחידים שמכר מהר יותר מהפס4 הוא דווקא משחק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2019, 15:47

הסוויטצ' לייט התחילה היום את המכירה המוקדמת, באמזון תוך כמה דקות הצבע של האפור והכפתורים הצבעוניים אזל, אני משער ששלושת הצבעים האחרים יאזלו מהמלאי בקרוב גם. נו לאסקין, חייבים לחתוך 50$ :)

הטורקיז כרגע ממש גבוה ברשימת מכירות, יותר מכל חומרה אחרת בהפרש, אז אני משער שהיא תעלם עוד מעט.

אגב, אמזון שולחים אתה לארץ. כמובן שגברת מדינת ישראל תשנרר אתכם אבל בגלל שהמשלוח כל כך זול (11$), זה יותר 249$ כולל משלוח ומיסים שזה בשער הנמוך של היום 880 שקלים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 44 אורחים