נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ינואר 2020, 21:16

bling כתב:יכול להיות שאני מפרש את זה לא נכון אבל כשהסוויץ׳ בפחות מ 3 שנים עוברת את המכירות הכוללות של מייקרוסופט במשך דור שלם של יותר מ 6 שנים אז נראה לי שהם באמת במחשבה שמספרי חומרה לא מעניינים אותם ולכן הם לא בהכרח מנסים לדחוף כמה שיותר חתיכות של XSX אלא פשוט שיהיו כמה שיותר משתמשים באקו סיסטם שלהם ולכן, למרות המספרים הדי פאתטיים של הוואן, יש פה עדיין מעל 40 מיליון משתמשים לאקו סיסטם שלהם שלא בא להם לזרוק.

מבחינתם אני חושב שה XSX זה עוד אפשרות ודרך לחוות את האקו סיסטם ברמה יותר גבוהה אבל זו רק עוד אפשרות.

כשתצאו מהראש של חברה שהמטרה שלה זה לדחוף אקו סיסטם ולא לדחוף חומרה הכי חזק שיש אז אולי האסטרטגיה הזאת דווקא תעשה לכם יותר היגיון.

סוני לעומתם עדיין מונעת חומרה (ובצדק, הם סוג של מונופול בתחום) ולכן זה ברור שהאינטרס שלהם זה לדחוף את הפס5 כמה שיותר חזק גם על חשבון הפס4 עם כל האבסורד בזה שהפלטפורמה הזו מצליחה בשנות אור מהוואן.

אלה אם MS הולכת להסתמך על XCLOUD, מאוד כדאי להם למכור הרבה חומרה כי הדרך היחידה לעשות כסף כשאתה יוצר חומרה זה למכור הרבה חומרה, לבנות בסיס משתמשים, ואז למכור לבסיס משתמשים הזה תוכנה ומנויים. נניח GAMEPASS, אם אין לך אקסבוקס, אין לך GAMEPASS (וכן, קיים גם ב-PC אבל בו נקרא לו יחסית זניח). כלומר אם מיקרוסופט רוצה למכור הרבה מנויי GAMEPASS, הם צריכים למכור הרבה אקסבוקס. וכן, יש להם כרגע כמה מליונים בודדים עם GAMEPASS על ה-ONE, אבל לחבל בדור החדש שלהם רק כדי לשמר את האנשים האלה עוד שנה או שנתיים זה די מגוחך. הרי מה יקרה ב-2023? ה-ONE לא תהיה יותר, כמה ש-MS לא תרצה לתמוך בה זה שחברות צד ג' ינטשו אומר שלא יצאו לה כבר משחקים. אז היה שווה בשביל זה לפגוע בסיכוי של ה-XSX להיות מוכר חזק?

וזאת בדיוק הנקודה, לא שווה להם לפגוע במכירות של ה-XSX בשביל לתחזק את GAMEPASS בדור הקודם כי בלי מכירות חזקות של XSX, אין ל-GAMEPASS עתיד. מיקרוסופט תוכל להתנתק מחומרה רק ביום ש-XCLOUD טוב מספיק בשביל שאנשים יהיו מוכנים לעשות לו מנוי ולהשתמש בו כקונסולה הראשית שלהם, בלי לקנות פלייסטיישן או אקסבוקס.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 ינואר 2020, 08:38

קודם כל בהודעה שציטטת התכוונתי כמובן ש״תכנסו״ לראש של חברה שדוחפת אקו סיסטם לא ״תצאו״. היית צריך להוסיף פייספאלם לסמיילים החדשים קיאו.

אני מסכים עם מה שאתה אומר קיאו אבל תסכים איתי שיש נקודת איזון מסויימת, אני חושב שמייקרוסופט בתור חברה ששואפת להיות ספקית שירותים מניחה שאקו סיסטם של 40 פלוס מיליון משתתפים צריך להמשיך לקבל תמיכה עד שייעשה מעבר הדרגתי לדור הבא, זו לא כזו גישה מופרכת, סוני ידועה בדורות רבים של תמיכה לדור הקודם כשהקונסולה החדשה כבר בחוץ ונראה לי שעם כמה שתמיד אנחנו (אלה שקונים קונסולת דור הבא ובאופן כללי מאבדים עניין בדור הקודם עוד שנה לפני שיוצאת הקונסולה החדשה, בטח ביום שהיא כבר בחוץ) שונאים את זה המספרים של סוני כמעט בכל דור לא משקרים.

מה שכן, גם אצל סוני יש תמיד בכל דור כמה משחקי דור הבא ״אמיתיים״ בהשקה, הם כמעט תמיד בינוניים למדי אבל הם עדיין שם והם יכולים לפחות לתת הצצה ראשונית למה שהחומרה מסוגלת. מייקרוסופט לקחה את העניין הזה הלאה ואני מסכים שזה צעד יותר קיצוני מהרגיל כי אני לא זוכר בהיסטוריה בעלת פלטפורמה שלא סיפקה בלעדיים אמיתיים לחומרה החדשה שהיא מוציאה, למרות שכל הצד ג׳ תמיד קרוס ג׳ן (כי זה באמת הצעד החכם כלכלית) עדיין מצופה מבעלת הפלטפורמה לקחת אחריות בנושא גם אם זה לא כלכלי לטווח הקצר ומייקרוסופט מהבחינה הזאת נבדלת מכולן בהיסטוריה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2020, 12:28

איך סוני תומכת בדורות הקודמים, כי GOW 2 יצא ב2007, ארבעה חודשים אחרי שהפס3 יצאה בארה״ב ועוד לפני שהיא יצאה באירופה? סוני אולי תומכת בקונסולה הקודמת שניה עד שיוצאת החדשה, אבל כשיוצאת החדשה היא נוטשת את הקודמת. אני לא זוכר אף משחק קרוס ג׳ן מסוני, הם מוציאים מה שנשאר להם בpipeline ומדפדפים לקונסולה החדשה.

אף אחד לא היה צריך מסוני משחקי פס3 ב2015 ואף אחד לא היה צריך מהם משחקי פס2 ב2009, אז אין סיבה לms להוציא משחקים one ב2021 ו-2022. וכן, ברור שאם עושים משחק שמסוגל לרוץ על שתיהן אז יאללה, קדימה, אבל כולם? 100%? זה חסר תקדים ומהלך לא חכם במיוחד.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 31 ינואר 2020, 15:49

זה בדיוק מסוג הדברים שמשגעים אותי עם MS,ושכמעט ולא קורה לי עם סוני: על כל החלטה חכמה ש-MS מקבלת היא מקבלת החלטה מפגרת,בעיניי לפחות,כמו ללכת all in על ה-specs של series x אבל לתקוע את לוקהארט כמו עצם בגרון או להשקיע מיליונים על מיליונים בצבא של סטודיואים חדשים,אבל לשחרר את כל המשחקים שלהם לדור שפחות או יותר הסתיים ועוד אחד כזה שהיה ממש לא מוצלח עבורם. פשוט לא ברור לי תהליך קבלת ההחלטות שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2020, 19:34

לוקהארט לא ישנה בשום צורה לXSX, להוציא ב2022 משחקים ל-One כן :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 11:28

נינטנדו מדווחת על רווח של 1.23 מליארד דולר בQ3 (אוקטובר עד דצמבר). סוני עדין לא דווחה על רווחים ברבעון הזה אבל אם התוצאה תהיה דומה לשנה שעברה, נינטנדו הרוויחה יותר ממחלקת המשחקים של סוני ו-ms יחדיו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 פברואר 2020, 11:41

מדהים. כאמור הם כבר עברו את המכירות הכוללות של הוואן ומבחינת מספרים כרגע הם לא נופלים מהקצב של ה DS בזמנו. מאמין שזה יירגע ולא באמת יגיע לנתונים של ה DS אבל נראה ש 100 מיליון מכירות עד סוף חייו של המכשיר כבר יהיו להם ביד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 12:04

bling כתב:מדהים. כאמור הם כבר עברו את המכירות הכוללות של הוואן ומבחינת מספרים כרגע הם לא נופלים מהקצב של ה DS בזמנו. מאמין שזה יירגע ולא באמת יגיע לנתונים של ה DS אבל נראה ש 100 מיליון מכירות עד סוף חייו של המכשיר כבר יהיו להם ביד.

אני לא חושב שנינטנדו יבכו עם מכירות של 100 מליון. לדעתי מה שהכי חשוב מבחינתם הוא שהם מביאים רווחים כל כך יפים כשיש להם פלטפורמה אחת. זה קצת מסוכן, כלומר םא היורשת של הסוויטצ' תכשל כל החברה תהיה בצרות, אבל בנתיים ההימור עובד. מעניין אם הקונסולה הבאה שלהם תהיה פשוט הסוויטצ' 2 או שהם ילכו בכיוון אחר לגמרי עם קונסולה ביתית וקונסולה ניידת שוב.

מה הסיכוי שיום אחד נקבל קונסולת נינטנדו אשכרה חזקה? זאת פנטזיה כבר 14 שנים.

אגב, עוד קצת על המכירות. הסוויטצ' ב-52.48 מליון יחידות, רק ב-Q1-3 הם מכרו 17.75 מליון יחידות סוויטצ' כך שיכול להיות שבשנה הזאת הם יזיזו מעל ל20 מליון יחידות. אם מסתכלים על 2019, לא על השנים הפיננסיות של נינטנדו, אז לאורך כל 2019 הם מכרו 20.2 מליון סוויטצ'.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2020, 12:09

אני פחות אופטימי, אבל אין ספק שהם לא מפסיקים להפתיע במכירות שלו.

השאלה היא גם כמה 100 מליון תהיה הצלחה עבורם, בהתחשב למשל שבתקופה של ה-WII הם מכרו 100+ מליון כאלה, פלוס עוד יותר מ-120 מליון יחידות DS.
בתקופת הגיימקיוב מכרו רק איזה 25 מליון ועוד 82 מליון יחידות GBA כך שזה יותר מזכיר את ההצלחה שאתה צופה לסוויץ'.
בתקופת הWII-U מכרו ממש מעט יחידות נייחות, בערך 15 מליון, ועוד 75 מליון 3DS נגיד.

בקיצור - נראה שהסוויץ' הצלחה אדירה בפני עצמו, אבל זה עדיין יהיה כנראה בערך חצי מההצלחה של ה-WII+DS, ובאותה רמה בערך של הדורות הקודמים, אפילו הקודם, שהיה כושל בצורה חריגה במיוחד, בנייחים לפחות.

מה שמרשים במיוחד זה מכירות התוכנה שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 12:19

אני חושב שהצלחה בשבילם זה רווחים והם מאוד מרוויחים כרגע. הם אולי מכניסים פחות כסף מסוני, סוני מכניסה 20+ מליארד בשנה ונינטנדו הכניסה ב-9 חודשים האחרונים 8.8 מליארד דולר, אבל נינטנדו יודעת איך לעשות כסף הרבה יותר טוב מכל אחד אחר כך שהיא מרוויחה בשורה התחתונה כמעט פי 2 ממחלקת המשחקים של סוני.

בנוגע ל-WII וה-DS, אני חושב שהסוויט'צ הרבה יותר בריאה מהאקוסיסטם הזה. דבר ראשון ה-DS יצאה ב-2004 והWII ב-2006 כך שקצת קשה לחבר בינהן, הדורות הניידים והנייחים של נינטנדו לא בדיוק חופפים. דבר שני, הווי הייתה קונסולה מאוד לא בריאה. הם אולי מכרו 100 מליון כאלה, אבל הקהל שקנה את הקונסולה לא קנה לה תוכנה. הסוויטצ' לעומ זאת הרבה יותר בריאה, ב-9 חודשים האחרונים בלבד קנו לה מעל ל300 מליון יחידות תוכנה מה שאומר שהשחקן הממוצע קנה 5.9 משחקים לסוויטצ' בין אפריל ועד סוף דצמבר. אלה מספרים נהדרים, אני זוכר את סוני ומיקרוסופט מתהדרות במספרים של 8-9 משחקים בממוצע לבעל 360 ופס3 וכאן אנחנו מדברים על יחס אפילו יותר יותר.

חשוב גם לזכור את ההתרסקות הגדולה של הווי ב-2010, הקונסולה פשוט התפגרה בהפתעה מהתקף לב. אם תסתכל על מכירות של משחקי ה-AAA של נינטנדו על הסוויטצ' לעומת ה-WII ואין ספק שהסוויטצ' פותחת לה את הצורה. זלדה BOTW מכר יותר מפי 2 מ-TP או כל זלדה אחר לווי, מריו אודסי מכר הרבה יותר טוב מגלקסי וכך זה עם כל פרנצ'ייז של נינטנדו על שתי הפלטפורמות (חוץ ממריו קארט ו-NSMB, אבל שניהם פורטים אז אפשר להגיד שהם חריגים). בקיצור, הסוויטצ' מאוד בריאה, דווקא תקופת הDS והWII הייתה מעוותת ומוזרה לנינטנדו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2020, 12:48

כן, בגלל ההפרשים ביציאה של ה-DS וה-WII אני כתבתי שהם מכרו 120 מליון יחידות DS ולא 154 :)
במקרה השני דווקא הייתה יציאה די חופפת, הפרשים של כמה חודשים.

אין ספק שמבחינת תכנה ורווחיות - הסוויץ' במקום מעולה.
בטח ובטח כשמשווים את זה לסוני... סוני בתחום הזה ההפך הגמור מנינטנדו - משקיעים איזה 4-7 שנים בפיתוח של משחק, עם 200 עובדים, והוא מוכר איזה 8-12 מליון, בזמן שנינטנדו מוכרת 20 מליון עותקים של משחק שעבדו עליו 20 אנשים במשך שנתיים.

לגבי ההתרסקות של הווי - אני צופה התרסקות לא זהה חלילה אבל משהו שמזכיר את זה, אחרי שהדור הבא יצא.
אני לא חושב שהמכירות ייפסקו בנובמבר השנה, אבל ייחלשו יותר ויותר, ואני חושב שההחלטה שלהם שלא להוציא דגם פרו כרגע היא נכונה. הם צריכים קודם לראות מה קורה אחרי יציאת הדור ורק אז להחליט מה הכיוון. אני יודע שאתה חולק עליי אבל נראה לגבי זה. הסוויץ' פונה לקהלי יעד מאוד ספציפיים, ולדעתי הם יתחילו להגיע למיצוי של קהל היעד הזה בעוד שנה בערך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 13:06

Laskin כתב:כן, בגלל ההפרשים ביציאה של ה-DS וה-WII אני כתבתי שהם מכרו 120 מליון יחידות DS ולא 154 :)
במקרה השני דווקא הייתה יציאה די חופפת, הפרשים של כמה חודשים.

אין ספק שמבחינת תכנה ורווחיות - הסוויץ' במקום מעולה.
בטח ובטח כשמשווים את זה לסוני... סוני בתחום הזה ההפך הגמור מנינטנדו - משקיעים איזה 4-7 שנים בפיתוח של משחק, עם 200 עובדים, והוא מוכר איזה 8-12 מליון, בזמן שנינטנדו מוכרת 20 מליון עותקים של משחק שעבדו עליו 20 אנשים במשך שנתיים.

לגבי ההתרסקות של הווי - אני צופה התרסקות לא זהה חלילה אבל משהו שמזכיר את זה, אחרי שהדור הבא יצא.
אני לא חושב שהמכירות ייפסקו בנובמבר השנה, אבל ייחלשו יותר ויותר, ואני חושב שההחלטה שלהם שלא להוציא דגם פרו כרגע היא נכונה. הם צריכים קודם לראות מה קורה אחרי יציאת הדור ורק אז להחליט מה הכיוון. אני יודע שאתה חולק עליי אבל נראה לגבי זה. הסוויץ' פונה לקהלי יעד מאוד ספציפיים, ולדעתי הם יתחילו להגיע למיצוי של קהל היעד הזה בעוד שנה בערך.

וריאציות על חומרות כמו דגמי פרו לוקחות שנים להביא לשוק, פחות או יותר שנתיים (לפחות במקרה של הפרו וה-X). כלומר אם נינטנדו תחכה ל-2021 "לראות מה קורה", עד 2023 שהיא תוציא את הסוויטצ' פרו כבר נצפה לבכלל לסוויטצ' 2, הרי בסוף 2023 הסוויטצ' תהיה בת יותר מ-6 וחצי. בכלליות אני חושב שמה שהולך עם סוני ו-MS מעניין לנינטנדו את האתה יודע מה, הם כל כך נפרדים מהם שזה כמעט לא רלוונטי בכלל. כלומר זלדה BOTW, משחק מדהים, אבל לגמרי יכל להיות משחק פס3 והוא יצא כשהפס4 הייתה בת 3 וחצי ואפילו משחקים ברמה של אנצ'רטד 4 כבר מזמן יצאו ו-GOW נחשף כבר. כלומר אני לא חושב שמכירות הסוויצ' אמורות להיות מושפעות מהפס5 וה-XSX, סך הכל מי שרוצה סוויטצ' ימשיך לקנות סוויטצ' גם ב-2021 כי מי שקונה סוויטצ' לא מחפש את GOW 2018, הוא מחפש משהו אחר.

הרענון האמיתי יהיה הסווטצ' 2 אני משער, בתקווה קונסולה חזקה מהפס4 (אבל כמובן לא קרובה אפילו לפס5) בסביבות 2023. עד אז אני לא חושב שניטנדו דואגים מדי, הקהל שלהם גודל כרגע בטרוף ומה שבאמת מעניין אותם אלה מכירות התוכנה שנמצאות בגרף עולה. רק עכשיו יצא פוקימון והוא מכר ב-4 שבועות 16 מליון יחידות, כלומר אני לא חושב שנינטנדו צריכים לדאוג יותר מדי עם BOTW 2, עוד מריו, מריו קארט, עוד פוקימון או מטרוייד פריים 4 שנמצאים אצלם כרגע בפיתוח ויצאו כנראה כשהפס5 תהיה כבר בשוק. אני לא אתפלא אם פוקימון הבא לסוויטצ' שבטח יצא בסביבות 2022 יהיה הפוקימון השני הכי מוכר אי פעם. בעצם יכול להיות שכבר מגן וחרב יהיו הפוקימון השני הכי מוכר אי פעם (אדום/ירוק/כחול עומד על 31.38 מליון, מקום שני הוא זהב/כסף עם 23.1 מליון) להתחשב בזה שהוא רחוק רק 7 מליון יחידות מהתואר.

בקיוצר, הסוויצ' בריאה, נקווה שתמשיך להיות בריאה ואם כבר משהו יגיע ב-2023 זאת בתקווה הסוויטצ' 2 עם איזה 2TF של כוח ומעבד חזק משמעותית מזה של הפס4 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2020, 13:21

כן, הכוונה שלי היא לא שהם יביאו סוויץ' פרו אלא שיחליטו מה לעשות ב-2021... אולי שוב ילכו על קונסולה מאוחדת, אולי ילכו על ניידת לחוד ונייחת לחוד, אולי בכלל ילכו על משהו משולב VR... פשוט דברים הולכים להשתנות כנראה בדור הבא שלא השתנו כל כך בדור הנכחי.

ולגבי המשחקים הבאים שיוצאים - אין לי ספק שימכרו מעולה, אבל לדעתי לא ישנו המון למכירות החומרה, כי רוב מוחלט של מי שממש אוהב את מריו וזלדה - כבר קנה סוויץ'... קשה לי לתאר המון אנשים שאלו המשחקים האהובים עליהם והם עדיין מחכים כי הם צריכים את ההמשכים שלהם. יש כאלו, בטוח, אבל לא בטוח שבעשרות מליונים. מי שכן בעיקר ייקנו בעתיד זה הורים לילדים שעוד אין להם קונסולה ניידת. שזה המון, אני מניח... אבל הקור של נינטנדו להערכתי ברובו המכריע כבר שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 13:31

Laskin כתב:כן, הכוונה שלי היא לא שהם יביאו סוויץ' פרו אלא שיחליטו מה לעשות ב-2021... אולי שוב ילכו על קונסולה מאוחדת, אולי ילכו על ניידת לחוד ונייחת לחוד, אולי בכלל ילכו על משהו משולב VR... פשוט דברים הולכים להשתנות כנראה בדור הבא שלא השתנו כל כך בדור הנכחי.

ולגבי המשחקים הבאים שיוצאים - אין לי ספק שימכרו מעולה, אבל לדעתי לא ישנו המון למכירות החומרה, כי רוב מוחלט של מי שממש אוהב את מריו וזלדה - כבר קנה סוויץ'... קשה לי לתאר המון אנשים שאלו המשחקים האהובים עליהם והם עדיין מחכים כי הם צריכים את ההמשכים שלהם. יש כאלו, בטוח, אבל לא בטוח שבעשרות מליונים. מי שכן בעיקר ייקנו בעתיד זה הורים לילדים שעוד אין להם קונסולה ניידת. שזה המון, אני מניח... אבל הקור של נינטנדו להערכתי ברובו המכריע כבר שם.

הקור של נינטנדו שם כבר די מזמן, המכירות הממשיכות של הקונסולה מגיעות ממקור אחר. אבל נראה שהפעם נינטנדו הצליחה לתפוס גם את הקור שאוהב אינדים שזה קהל די גדול, זאת אחת הסיבות שהם מכורים תוכנה כל כך טוב. בנוגע לקונסולה הבאה, הם לא יכולים לעשות החלטה ב-2021. קונסולת דור הבא נבנת במשך חצי עשור, לא תוך שנתיים, כך שמה שלא תהיה הקונסולה הבאה שלהם, היא "סגורה" כבר די הרבה זמן. נינטנדו יודעים טוב מאוד מה הקונסולה הבאה שלהם שתשוגר בסביבות 2023 ואם יש משהו שממש לא מעניין אותם, זה טרנדים בתעשיה. נינטנדו לא עוקבת אחרי טרנדים בתעשיה, היא יוצרת אותם. זה כמובן לטוב ולרע, לפעמים יכול לקחת להם עשור רק להביא אונליין ברמה של ה-360, אבל מצד שני הם גם מובילים את התעשיה בלא מעט תחומים.

מה שלא תהיה הקונסולה הבאה שלהם, היא סגורה ונעולה כבר והיא מבוססת על מה שנינטנדו רוצה לעשות. אני משער שיגיעו אליה פיצ'רים שקיימים ב-ONE ובפס4, אבל עדין נינטנדו עושה מה שבא לה. לפעמים זה עובד יופי, לפעמים זה כישלון קולוסאלי כמו עם הWIIU.

אם לי הייתה משאלת לב מסויימת לסוויטצ' 2, כי אני יודע ש"פס5" אני כבר לא אקבל מהם, זה שהפעם הם גם יכבו כמה SM בגרסה הניידת שיפתחו מחדש במצב דוק, בדומה לפס4 פרו שמשתמשת בחצי מה-CU כשהיא מריצה משחקי פס4. כזה עיצוב יאפשר להם לעשות הפרש של X4 בין המצב הנייד לנייח ואולי הם יוכלו לעשות קונסולה שבנייד היא 900p, בנייח 4K ועדין לספק קפיצה דורית בין הסוויטצ' לקונסולה הזאת. קונסולה עם גרפיקה ברמה של הפס4 ב-900p בנייד וב-4K בנייח יכולה להיות מאוד מרשימה. אני מאוד מקווה שהם יצליחו לפתח קונסולה עם חתימה ת'רמלית שמזכירה נייחת כשהיא בדוק ומזכירה ניידת כשהיא במצב נייד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2020, 13:42

נדב, לפי מה שאתה אומר - סוני ומיקרוסופט ידעו כבר ב-2015 שהולך להיות להם RT בקונסולה הבאה.
אני לא חושב שזה המצב.
זה בהחלט דברים שיכולים לסגור בשנתיים וקצת לפני שהדור הבא יוצא.
גם הסוויץ׳ עצמה בטח שלא תוכננה חצי עשור לפני שיצאה, זה היה משהו זריז יותר שהגיע בגלל הכשלון הנוראי של הווי-יו שיצאה רק 4 וקצת שנים לפניה.

נינטנדו הרבה פעמים באמת יוצרת טרנדים, אבל הם כבר נכוו מהגישה הזו (למשל בWII-U, אבל במידה מסויימת מאוד גם בWII מבחינת תכנה וגם ב3DS שלא מכר את אלמנט ה-3D ממש טוב), ואני כן חושב שהם ממתינים לראות עד כמה הדור הבא ישפיע על הקונסולה הנכחית שלהם. הרי אם היא תמשיך למכור מעולה אז ה"לחץ" לשחרר קונסולה חדשה בתוך שנתיים יירד קצת. אם VR יתפוס חזק זה בהחלט יכול לשנות דברים... אני אישית מקווה שזה יהיה הכיוון של אחת מהקונסולות הבאות שלהם, כי רק לדמיין מה מיאמוטו יכול לעשות עם דבר כזה - די מטריף את השכל :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 14:18

Laskin כתב:נדב, לפי מה שאתה אומר - סוני ומיקרוסופט ידעו כבר ב-2015 שהולך להיות להם RT בקונסולה הבאה.
אני לא חושב שזה המצב.
זה בהחלט דברים שיכולים לסגור בשנתיים וקצת לפני שהדור הבא יוצא.
גם הסוויץ׳ עצמה בטח שלא תוכננה חצי עשור לפני שיצאה, זה היה משהו זריז יותר שהגיע בגלל הכשלון הנוראי של הווי-יו שיצאה רק 4 וקצת שנים לפניה.

נינטנדו הרבה פעמים באמת יוצרת טרנדים, אבל הם כבר נכוו מהגישה הזו (למשל בWII-U, אבל במידה מסויימת מאוד גם בWII מבחינת תכנה וגם ב3DS שלא מכר את אלמנט ה-3D ממש טוב), ואני כן חושב שהם ממתינים לראות עד כמה הדור הבא ישפיע על הקונסולה הנכחית שלהם. הרי אם היא תמשיך למכור מעולה אז ה"לחץ" לשחרר קונסולה חדשה בתוך שנתיים יירד קצת. אם VR יתפוס חזק זה בהחלט יכול לשנות דברים... אני אישית מקווה שזה יהיה הכיוון של אחת מהקונסולות הבאות שלהם, כי רק לדמיין מה מיאמוטו יכול לעשות עם דבר כזה - די מטריף את השכל :)

יש הבדל בין להוסיף עוד 15ממ"ר לצ'יפ הקיים שלך, סוג של פיצ'ר חומרתי, ובין לעצב קונסולה מאפס. לנינטנדו מעניין את התחת פיצ'רים חומרתיים גרפים, נצטרך להגיד תודה אם הסוויטצ' 2 ב-2023 תתן לנו "פס4", אז אני לא רואה איך זה רלוונטי. ה-XSX והפס5 סגורות עוד מ-2018, אולי שינו כמה אלמנטים חומרתיים בהן עד סוף 2018 אבל התמונה הגדולה סגורה. הפס5 לא הולכת להפוך לניידת פתאום וה-XSX לא הולכת להפוך למכונת VR, זה מאוחר מדי לזה ואם MS או סוני רצו לעשות דבר כזה הן היו צריכות לקחת את ההחלטה ב-2015 או 2016. אין דבר כזה שנינטנדו רואה ב-2021 (אני מזכיר לך שזה עוד שנה) שפתאום VR תופס והם עושים 180 ומתחילים לפתח קונסולת VR מאפס שיוצאת שנתיים מאוחר יותר.

מה שהיורשת של הסוויטצ' הולכת להיות כבר מאוד ברור לנינטנדו, הצ'יפ כבר בהליכי תכנון מתקדמים על ידי AMD או NVIDIA, הקופסה בהליכי עיצוב די סופיים, ה-API וה-OS בהליכי פיתוח מתקדמים וכדומה. אף מחזיקת קונסולה לא יכולה להגיב עם קונסולה שנתיים לשחרור שלה, גג לעשות מודיפיקציות מסויימות. נינטנדו עושה לסוויטצ' את היורשת שהם רוצים לעשות, אם זה פשוט סוויטצ' 2 או שתי קונסולות נפרדות שוב. לא הולכת להיות פה שום תגובה לפס5 וה-XSX, זה מאוחר מדי, אלה אם נינטנדו מוציאה את הקונסולה שלה באיזה 2024-2025 או משהו כזה. מעבר לזה, אפילו אם נינטנדו יכלה פתאום לפתח קונסולה מאפס ב-2021 ל-2023, אני מנסה להזכר מתי נינטנדו עשתה קונסולה שהיא תגובה למשהו שהתחרות עושה ואני לא חושב שזה קרה בשני עשורים האחרונים. אפילו כשהיא עשתה מפלצות כוחניות כמו הגיימקיוב והN64 התחרות לא ממש עניינה אותה, היא תמיד הייתה תקועה בתחת של עצמה עם קלטות במקום CD או מיני דיסקים וידיות סגולות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2020, 14:58

"אני מנסה להזכר מתי נינטנדו עשתה קונסולה שהיא תגובה למשהו שהתחרות עושה ואני לא חושב שזה קרה בשני עשורים האחרונים"
זה לאו דווקא קרה רק בגלל התחרות, אבל הWII-U לא הייתה קונסולה שתוכננה ל-4 שנים שהיא חיה בערך, והם לא תכננו את הסוויץ' כשנה שלמה לפני שהווי-יו בכלל יצאה (משמע 5 שנים).
ודווקא למרות שהכל קרה ממש מהר ולכאורה כתגובה לשוק - הצליח להם יופי בינתיים.

אני חושב שכשהם תכננו את הווי-יו זה באמת היה 5 שנים לפני שיצאה, ואז המחשבה על "קונסולה משולבת טאבלט" הייתה הרבה יותר סקסית, אבל ככל שהתקרבנו ל-2012 זה היה נראה פחות ופחות... ובכן - פחות :) ולכן, אני כולי תקווה שלמדו דבר או שניים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 פברואר 2020, 16:14

הסוויצ' היא מכונת האינדיז האולטימטיבית. מדהימה לצורך הזה. שווה כל ש"ח וכנראה הפלטפורמה שאני משקיע בה את רוב זמן המשחק שלי בימינו.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 17:06

Laskin כתב:"אני מנסה להזכר מתי נינטנדו עשתה קונסולה שהיא תגובה למשהו שהתחרות עושה ואני לא חושב שזה קרה בשני עשורים האחרונים"
זה לאו דווקא קרה רק בגלל התחרות, אבל הWII-U לא הייתה קונסולה שתוכננה ל-4 שנים שהיא חיה בערך, והם לא תכננו את הסוויץ' כשנה שלמה לפני שהווי-יו בכלל יצאה (משמע 5 שנים).
ודווקא למרות שהכל קרה ממש מהר ולכאורה כתגובה לשוק - הצליח להם יופי בינתיים.

אני חושב שכשהם תכננו את הווי-יו זה באמת היה 5 שנים לפני שיצאה, ואז המחשבה על "קונסולה משולבת טאבלט" הייתה הרבה יותר סקסית, אבל ככל שהתקרבנו ל-2012 זה היה נראה פחות ופחות... ובכן - פחות :) ולכן, אני כולי תקווה שלמדו דבר או שניים.

מאוד יכול להיות שהסוויצ׳ זורזה בגלל הוויו, אבל זה לא קרה ב2016, הם כנראה הבינו את גודל הכישלון כבר כמה חודשים לתוך החיים של הוויו. זה כמו שסוני כנראה תכננו פס5 ל2019 ואז הלכו על משהו יותר טוב ל2020 או שms תכננה גם X ל2016 וגם ל2017 ובשלב כלשהו הם החליטו על 2017 כי הם רצו 6TF.

אם הייתי צריך לנחש, בגלל שכך או כך על הדור הבא חושבים ישר כשהדור הקודם יוצא, הסוויטצ׳ כנראה הייתה הסוויטצ׳ מהיום הראשון אבל בגלל שזרזו אותה ל2017 (וב2013 לרוץ עם קונסולה ל2017 זה יחסית זרוז) אז קבלנו מכשיר פחות פרימיום ממה שיכלנו לקבל בנניח חגים 2018. זאת גם כנראה הסיבה שקבלנו X1 שיצא עם השילד ב2015 בסוויטצ׳, כי זה מה שהיה בroad map של nvidia כשנינטנדו ניסו למהר קונסולה החוצה.

בכל מקרה אין שום בעיה לעצב קונסולה ב4 שנים, זה נעשה כמה פעמים בעבר. יש הבדל בין לעצב קונסולה ב4 שנים (שזה לגמרי סביר) לבין לבנות קונסולה מאפס תוך שנתיים. כלומר כבר שנה לשיגור הקונסולה שלך צריכה להיות פחות או יותר גמורה (ע״ע פיל ספנסר עם הxsx בבית) מה שנינטנדו תבנה ל2023 כבר נקבע כנראה ואני מבטיח לך שזה לא יהיה כתגובה לפס5 או xsx. אולי גג הם ילכו גם על NVMe כי זה מאוד נינטנדו לרצות אכסון מהיר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2020, 17:37

לא אומר שבהכרח התחילו עבודה על הסוויץ' מאפס רק שנתיים קודם, אבל שלוש אולי כן :)
ולא צריך להתחיל מאפס, אפשר להביא כמה רעיונות בשלב מתקדם במקביל ולפעול בהתאם למה שיקרה שנתיים-שלוש אחר כך, ולא להמר כל כך הרחק מאחור על גימיק שאולי יתפוס ואולי לא, במיוחד בהתחשב בהסטוריה שלהם בכל הקשור לקונסולות ביתיות. בניידות הם מונופול וגם כשהייתה תחרות זה לא הזיז להם - שם אני סומך על נינטנדו במאה אחוז, אבל לא בטוח שהם מצליחים להבין את הקהל הנייח שלהם.
אני רק מדמיין איזה כיף היה אם נינטנדו תעשה את הסוויץ' 2 רק ניידת ותתן לנו במקביל גם קונסולה נייחת מתקדמת, יותר מהפס5 והXSX וככה תהנה מתמיכת צד ג' מלאה בדור הבא, וגם יביאו לנו את מריו/זלדה/מטרויד/קארט ברמה של הדור הבא באמת.
וכן זה אומר שאולי הניידת תקבל פחות AAA, אבל כמו שאמרתם - היא מכונת אינדיז אדירה וזה כבר שווה להרבה אנשים :) וגם יוציאו יותר פוקימון כדי לפצות :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2020, 17:53

Laskin כתב:לא אומר שבהכרח התחילו עבודה על הסוויץ' מאפס רק שנתיים קודם, אבל שלוש אולי כן :)
ולא צריך להתחיל מאפס, אפשר להביא כמה רעיונות בשלב מתקדם במקביל ולפעול בהתאם למה שיקרה שנתיים-שלוש אחר כך, ולא להמר כל כך הרחק מאחור על גימיק שאולי יתפוס ואולי לא, במיוחד בהתחשב בהסטוריה שלהם בכל הקשור לקונסולות ביתיות. בניידות הם מונופול וגם כשהייתה תחרות זה לא הזיז להם - שם אני סומך על נינטנדו במאה אחוז, אבל לא בטוח שהם מצליחים להבין את הקהל הנייח שלהם.
אני רק מדמיין איזה כיף היה אם נינטנדו תעשה את הסוויץ' 2 רק ניידת ותתן לנו במקביל גם קונסולה נייחת מתקדמת, יותר מהפס5 והXSX וככה תהנה מתמיכת צד ג' מלאה בדור הבא, וגם יביאו לנו את מריו/זלדה/מטרויד/קארט ברמה של הדור הבא באמת.
וכן זה אומר שאולי הניידת תקבל פחות AAA, אבל כמו שאמרתם - היא מכונת אינדיז אדירה וזה כבר שווה להרבה אנשים :) וגם יוציאו יותר פוקימון כדי לפצות :P

חברות מתחילות לתכנן את הדור הבא פחות או יותר כשיוצא הדור הנוכחי כך שהסוויצ׳ התחילה תכנון כנראה עוד ב2013. האם היא לקחה כמה כיוונים שונים? אולי, אין לי מושג. אבל כנראה שהם נאלצו להסגר על עצמם כמה שיותר מהר כי הם רצו שיגור ב2017. מה שבטוח הוא שאם הסוויצ׳ הייתה יוצאת ב2019, היא הייתה חזקה ואיכותית יותר. זאת כנראה הפשרה של היציאה המוקדמת.

וכן, גם אני מדמיין לי איזו קונסולת נינטנדו עם 20TF אבל לצערנו היא תגיע בטח ב2030 כשלסוני ולMS כבר יש קונסולת 70TF :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2020, 11:15

סוני פרסמה את תוצאות הרבעון האחרון שלה, כצפוי יש ירידה משנה שעברה במכירות החומרה. ברבעון הם שלחו לחנויות 6.1 מליון יחידות וסה"כ 14.7 מליון יחידות בכל 2019. הפס4 עומדת כרגע על 108.9 מליון יחידות. מדובר בעונת חגים הכי חלשה של הפס4, הגיע הזמן לחיתוך מחיר? התחזית של דניאל אחמד היא שכשהפס5 תשוגר הפס4 עדין תהיה מתחת ל-120 מליון יחידות. סוני מצפה למכור רק 1.4 מליון יחידות מינואר עד סוף מרץ, בתקופה המקבילה ב-2019 הם מכרו 2.6 מליון, כמעט פי 2.

מכירות שנתיות:
תמונה

מכירות רבעוניות:
תמונה

חלוקת ההכנסות של מחלקת המשחקים של סוני:
תמונה

וכמו שאתם רואים, סוני מכניסים (מכניסים, לא מרוויחים) בין 3 ל-4 מליארד דולר פר רבעון אך ורק מתוכן תוכנתי (PS+, PSN, מכירת משחקים, DLC וכו'). כל זה כמובן לא כולל מכירה של מכשירי פס4 או אביזרים כמו שלטים. למשל ב-2019 הם הכניסו בערך 12 מליארד דולר מתוכנה ושירותים:
תמונה

קאפקום מצפה שב-2020 81% מהמכירות שלה יהיו דיגיטליות, די מדהים. ב2019 המכירות הדיגיטליות שלה היו 60% וב-2018 הן היו 52%:
תמונה

ומונסטר האנטר מגיע ל-15 מליון יחידות, RE2 רימייק חוצה את ה-5 מליון יחידות ו-DMC5 מכר "הייטב":
תמונה

וקאפקום מעלה את תחזיות הרווחים שלהם בזכות... מכונות הפצ'נקו שלהם ביפן :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2020, 11:49

מה נסגר איתם... איך עוד לא מורידים מחיר?!
הפס4 הבסיסית צריכה לעלות 149 דולר, הפרו 249. לא רואה שום סיבה שלא, בטח אם זה הצפי למכירות השנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2020, 12:48

קודם שיגיעו ל199$ ו-299$, מה כבר קפצת ל150 ו-250 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2020, 13:25

ב-2009 סוני חתכה את מחירי הPS3 ב-100 דולר. דילגו על ירידה של 50$... אני חושב שאם הם רוצים להפטר מכמה שיותר מכשירים עד שיוצא הדור הבא אז 50$ פחות מפתה מאסות. יש הרבה פעמים מבצעים של 50 דולר הנחה, גם לא בחגים.
המצב הנכחי הוא די חסר תקדים.

בשלב הזה בדור הPS3 הייתה כבר 199$, וחשוב להזכיר שהיא הושקה ב-599 דולר. ירד מהר אמנם ל-499, ועדיין זה 100 דולר יותר מהפס4, שירדה עד כה, במשך 6 וחצי שנים כמעט מהשקתה, רק ב-100 דולר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים