נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2020, 15:46

Laskin כתב:haters gonna hate :)
ממוצע 97 אין יור פייס...
ועדיין, למרות שמשום מה אתה מחשיב אותו ככשלון - המשחק השני הכי נמכר שלהם בהיסטוריה, ואולי בדרך להיות המשחק החמישי הכי נמכר אי פעם... נראה כמה הרגליים שלו ארוכות. אני מעריך ששוב אתה ממעיט בכוחה של רוקסטאר למכור לאורך שנים ארוכות עוד עשרות מליונים.
אם כי אני בהחלט מודה שהתמיכה שלהם באונליין היא מאכזבת. איפה הפאקינג זומבים?! :D

אם זה משחק של 97, עיתונות הגיימינג יכולה לפרוש לפנסיה :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 פברואר 2020, 16:42

השוואת תקציבים למשחקים מדורות קודמים היא לא רלוונטית בשום צורה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 פברואר 2020, 17:45

DrKeo כתב:
Laskin כתב:haters gonna hate :)
ממוצע 97 אין יור פייס...
ועדיין, למרות שמשום מה אתה מחשיב אותו ככשלון - המשחק השני הכי נמכר שלהם בהיסטוריה, ואולי בדרך להיות המשחק החמישי הכי נמכר אי פעם... נראה כמה הרגליים שלו ארוכות. אני מעריך ששוב אתה ממעיט בכוחה של רוקסטאר למכור לאורך שנים ארוכות עוד עשרות מליונים.
אם כי אני בהחלט מודה שהתמיכה שלהם באונליין היא מאכזבת. איפה הפאקינג זומבים?! :D

אם זה משחק של 97, עיתונות הגיימינג יכולה לפרוש לפנסיה :)

זה ה97 הכי אוברייטד שיש, לדעתי. עוד כמה שנים הרבה יגידו "הוא היה משחק טוב, אבל בדיעבד היו לו המון חסרונות שלא התייחסנו אליהם".
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2020, 18:02

WRONG!

ל-NFL2K1 יש גם ממוצע של 97 והוא לוקח את התואר :)
או GTA IV עם 98, או טוני הוק 2 או פאקינג סול קאליבר.

אבל כל אחד ודעתו...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 פברואר 2020, 18:06

ברור שכל ודעתו... גם רשמתי "לדעתי" :). מטוני הוק הפקתי שעות על גבי שעות של הנאה צרופה. Gtaiv הוא אכן משחק אוברייטד נוסף, שאם כל חברה אחרת הייתה משחררת אותו, היה עומד על ממוצע נמוך בהרבה. ב NFL לא. שיחקתי מעולם ואת סול קליבר חיבבתי מאוד, אבל לא חושב שמגיע לו ציון כזה..
ובכל מקרה תראה כמה רחוק היית צריך לחפור כדי למצוא דוגמאות..
:)
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 פברואר 2020, 18:58

אני חושב שהעולם של RDR 2 לבדו שווה את הקנייה/הזמן.
אני כן מסכים שאין בו הרבה יותר מזה, הקמפיין בכלל והמשימות בפרט די משמימים, שלא לומר משעממים. הסיפור הוא די 'גאולת אנטי הירו' סטנדרטי, לא רע אבל לא זכור או מוצלח במיוחד, אבל זה רק כשהוא סוף סוף מתחיל להניע... יש רגעים שהוא כל כך מת עד שקשה להבין מי נגד מי.
מערכת הירי היא רוקסטאר לכל דבר (מדהים איך הם עושים מערעות ירי כאלו גרועות תמיד), ו'לעשות בלאגן' אף פעם לא היה הצד החביב עלי במשחקי מחשב (לכן אני לא אוהב את GTA לחלוטין, ואת RDR 1 ו 2 כן), אך הוא גם מאוד לוקה למי שאוהב.

עם זאת, העולם שלו פשוט עוצר נשימה. אז אוקיי, במקום משחק של 100 שעות עם קמפיין זה משחק של כ5 שעות באמת מעולות. כמו נניח ג'רני, אבל פשוט קחו את הסוס ותעבירו כמה ימים בתוך המשחק ברכיבה איטית מנקודה מרוחקת אחת לשנייה... עזבו משימות ועזבו סיפור, פשוט דמיינו שאתם קאובוי בעולם הרחב הזה, הוא כל כך אימרסיבי ככה. מזג האוויר, הסביבות השונות, חיי הבר והאינטרקציות שצצות פה ושם - פשוט חוויה (שוב, קצרה יחסית כי זה כן נמאס מתישהו) יוצאת דופן שאי אפשר להשוות לשום משחק אחר.

האם הוא שווה 97? מה פתאום. הוא עושה כל כך הרבה דברים לא טוב (כמו הקמפיין) שהוא בחיים לא צריך לזכות בציון של משחק מושלם. לכל משחק יש דרך שצריך לשפוט, אבל אם לשפוט את RDR2 כמשחק סינגל-פלייר מבוסס סיפור, אז הוא לא מתקרב לקצה של מאסטרפיסים כמו GOW או TLOU, שהצליחו לחבר קמפיין קוהרנטי וברמה מאוד גבוהה ויציבה, יחד עם מכניקות מתאימות ומהנות מאוד.
אם לשפוט את RDR 2 כסוג של דמו טכני ליכולת של רוקסטאר לייצר עולם פתוח אימרסיבי, אז הוא מדהים. השאלה היא כמה זה מעניין אתכם וכמה זה שווה, לדעתי זה מעניין לכ5 שעות ושווה לחוויה כמו ג'רני ולא 'למשחק' כמו GOW.
אבל כשבאים לשפוט את RDR 2 כמשחק צריך לזכור קודם כל שהוא לא משחק כזה (דמו טכנולוגי לעולם פתוח), ואסור להתעןם מכל הדברים הרבים מאוד שהוא עושה לא טוב, כי הם חלק ממנו. ו, שהממוצע המושלם שלו בסוף לא עמד מול GOW רק חודש וחצי אחרי יציאתו, כשהאחרון לקח את רוב פרסי GOTY. אז כן, GOW גם הוא משחק עם ממוצע אדיר, אבל אפשר לציין שהמשחק עם הממוצע הכי גבוה בדור הוא אפילו לא משחק שנת יציאתו ברוב האתרים...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2020, 19:28

גם לדעתי זה מעפן שGOW מתחתיו... אבל רק כי הוא צריך להיות 98 :)

קליימן - 2 קליקים בדיוק, למשחקים עם הציון הכי טוב אי פעם במטהקריטיק, לא הרבה חפירה... בעיקר כי יש כל כל מעט משחקים שנמצאים לפניו ברשימה, מן הסתם. כל השאר שם, שלא ציינתי, הם משחקי נינטנדו...

אני אגב מאוד נהנתי מהסיפור המרכזי, ובמיוחד מרגע מסויים, שזה היה משהו שאני לא חוויתי בשום משחק אחר. לא ככה לפחות... זה הרגיש לי ״אמיתי״.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 פברואר 2020, 19:43

Laskin כתב:גם לדעתי זה מעפן שGOW מתחתיו... אבל רק כי הוא צריך להיות 98 :)

קליימן - 2 קליקים בדיוק, למשחקים עם הציון הכי טוב אי פעם במטהקריטיק, לא הרבה חפירה... בעיקר כי יש כל כל מעט משחקים שנמצאים לפניו ברשימה, מן הסתם. כל השאר שם, שלא ציינתי, הם משחקי נינטנדו...

אני אגב מאוד נהנתי מהסיפור המרכזי, ובמיוחד מרגע מסויים, שזה היה משהו שאני לא חוויתי בשום משחק אחר. לא ככה לפחות... זה הרגיש לי ״אמיתי״.

אתה מדבר
ספויילר: הצג
על הקטע שהם נאהדים על האי הטרופי?

אני מניח שכן, ואם כן אז סבבה. זה קטע מפתיע, הדרך אליו עשויה טוב ואפילו המשימה שמובילה אליו היא אחת מהיחידות הטובות שבמשחק, ואחד מרגעי השיא ללא ספק. זה גם קטע שבאמת מרגיש אמיתי בתוך וביחס למשחקי מחשב. נכון.
אבל... מה זה שווה אם כל זה מוביל לצ'פטר שלם שהוא פשוט מייגע, ואני לא מגזים. החלק העוקב הוא חלק נוראי, ארוך בטירוף, שנשען על אקשן ובו אתה בגדול פשוט משחק בגרסה נכה ומסורבלת של אנצ'רטד... אם תשאל אותי זה בעיקר מצביע על הבעייתיות של הקמפיין, ולא על האיכות שלו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2020, 19:48

זה, ועוד יותר כל מה שקורה אחר כך, החלק העוקב שאתה לא אהבת הוא לדעתי החלק הכי טוב :) לא ראיתי שום משחק עושה את זה

ואם עוד לא מובן - אני מדבר על כל הקטע שהוא מגלה שהוא גוסס והלאה. הנגיעות הקטנות עם השיעולים שלו, ההשפעות של זה על האישיות של ארתור והשיחות שלו בנושא עם אחרים. אני חושב שזה היה פשוט מעולה, ונהנתי לחוות את זה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 פברואר 2020, 20:07

אה, בסדר. לא יודע אם ככה מה כזה מיוחד בזה אם הכוונה היא לעובדה שמאז הוא
משתעל מדי פעם וכתבו לו בתסריט התייחסויות לזה...

כאילו, אני לא מבין מה יוצא דופן פה או מיוחד במיוחד. זה בסך הכל חלק מהסיפור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2020, 20:15

Laskin כתב:WRONG!

ל-NFL2K1 יש גם ממוצע של 97 והוא לוקח את התואר :)
או GTA IV עם 98, או טוני הוק 2 או פאקינג סול קאליבר.

אבל כל אחד ודעתו...

שחקתי בכל המשחקים שציינת בזמן אמיתי, חוץ מאשר NFL, והם כולם היו משחקים טובים בהרבה מRDR2. גם GTA4 הוא איטי ולגמרי over rated, אבל המשחק הזה רסק לי את המוח טכנית ו-RDR2 ממש לא. בGTA 4 שחקתי עשרות שעות, בRDR2 אפילו לא בא לי לשחק. לא הפעלתי אותו כבר חודש ואני בערך 5 שעות פנימה. 97? שיעשו לי טובה, משחק משעמם עם מכניקות תחת לא אמור להיות עם 97, גם לא 90.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2020, 20:35

כן, הוא לא בשבילך כנראה... אתה אפילו לא התחלת אותו.
עוד לפני ששיחקת בו אמרתי לך שהראשון דרש איזה 10 שעות כדי להתחיל אותו באמת, זה לא שונה.
אבל טכנית? הוא ריסק לכולם את המח בתעשייה, אז לפחות בקטע הזה אני אגיד שזה פשוט בגלל שלא ראית ממנו כלום עדיין, כנראה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2020, 21:39

Laskin כתב:כן, הוא לא בשבילך כנראה... אתה אפילו לא התחלת אותו.
עוד לפני ששיחקת בו אמרתי לך שהראשון דרש איזה 10 שעות כדי להתחיל אותו באמת, זה לא שונה.
אבל טכנית? הוא ריסק לכולם את המח בתעשייה, אז לפחות בקטע הזה אני אגיד שזה פשוט בגלל שלא ראית ממנו כלום עדיין, כנראה.

אני יכול להגיד שלפחות הדמויות והאנימציה שלהן אפילו לא קרוב לטופ של התעשיה. אולי לא ראיתי מספיק סביבות, אבל זה יעשה את המכניקות פחות מחורבנות ואת המשחק כיף?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 פברואר 2020, 06:43

זה ישמע אולי מטופש בעיניך אבל מבחינה טכנית RDR2 הוא הרבה יותר וואו מ GTA4 ביחס לזמנו וחוויתי את שני המשחקים בזמן אמת ואני זוכר בדיוק איך הגבתי ל GTA4.

הוא גם משחק טוב משמעותית ממנו בסופו של דבר, קצת מוגזמים התיאורים פה של דמו טכנולוגי, המשימות עצמן אומנם לא מציעות חופש ענקי (גם אלו של GTA5 אגב, זה הסגנון של רוקסטאר לעשות משימות מהודקות ומתוסרטות בעולם פתוח, רוצים להתפרע? שחקו JUST CAUSE ותהנו ביחד עם העוד אחוז וחצי אנשים שחושבים שזה משחק עדיף ולא מרדים טילים) אבל אי אפשר לאמר שהן גרועות או חסרות השקעה, הן דווקא ממש אחלה ביחס למה שאפשר לעשות ב settings של מערב פרוע.

מה שכן אני מסכים שהמשחק איטי מאוד, הוא מסיבי מאוד, עניין של חיבור אני מנחש.

וכן מכניקת סופר גרועות כרגיל אצל רוקסטאר, קטע מבאס בהחלט.

בכל מקרה אי אפשר לקחת להם את ההישג הטכני ומה שהם בנו פה, כמו שגם אם לא אהבתם את הסרט טיטאניק אי אפשר להכחיש שהוא מרהיב :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 פברואר 2020, 08:33

אהה אני לא טוען שהוא לא מרשים טכנית (למרות שנדב צודק בהיבט הדמויות). אני טוען שהוא משחק עם מכניקות שחותרות תחת ההישג הטכני, וצורת העברת סיפור נפוחה ומלאה בעצמה, שהייתה מרוויחה המון מעורך טוב. אולי כשמגיעים לשעה ה25 מסתתר לו משחק טוב עם סיפור מצויין, אבל עבורי בימינו זה לא מספיק. אם רבע מתשומת הלב שניתנה לעולם הייתה מושקעת במערכות הירי, מחסה, תנועה (ארתור הוא הדמות הכבדה ביותר ששיחקתי בעשור האחרון כנראה), סכמת שליטה נורמלית ומעט יותר חופש במשימות, הוא היה משחק ענק. ב 10-12 השעות ששיחקתי עד נקודה כלשהי בפרק 3, אם אני זוכר נכון, לא קרה כמעט כלום בעלילה, וזה מתיש. לשחק קרוב ל 12 שעות ולא לקבל שום קווסט מעניין, שום משימה שתקשור אותי חזק למשחק, בעוד שהוא בעיקר זורק עלי סכמת שליטה נוראית ומבלבלת ומלא מכניקות שהן כנראה ברובן המכריע מיותרות (ציד, דיג, ניקוי נשק, מקלחת, בישול, בישול קפה, הסרת עור מחיות, אכילה, שתיה, עישון, חיפוש על גופות שלוקח 5 שניות לכל אחת ובאמת שהייתי עדין), זה פשוט לא כיף. העולם עצמו, עבורי, לא היה מוקד משיכה חזק מספיק. ברור שזה עניין של חיבור ודעה, ואני מבין שאני בצד הלא פופולרי של הסקאלה כנראה, וזה בסדר גמור, אבל ככה הרגשתי כששיחקתי בו, ואני לא רואה את עצמי חוזר אליו לעולם.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2020, 10:16

אף אחד לא אומר שזה משחק של 6, אבל 97? כלומר רק על זה שהמכניקות גיימפליי פשוט מחורבנות, אין לי דרך אחרת לתאר אותן חוץ מאשר מחורבנות, לא מגיע לו 97. איך משחק שהגיימפליי שלו מחורבן יכול להיות הטופ של עולם המשחקים, עולם שמבוסס על... גיימפליי? אני לא מספיק שעות בפנים בשביל לשפוט את הסיפור או הדמויות או גיוון המשימות, אבל אני כן יכול להגיד שהגיימפליי פשוט נוראי. ב-GTA4 זה הרבה יותר נסלח כי לירות ולפוצץ דברים זה הרבה יותר כיף ממה שעושים ב-RDR, מכוניות זה יותר מהנה ומגוון מסוס וכמובן שאנחנו ציפינו לפחות ממשחק ב-2008 מאשר ב-2018. אני לא אומר שהעולם לא מרשים, כי הוא מרשים. אבל אפשר בכלל להתווכח שהגיימפליי מעפן? זה עצוב שהדבר הכי כיפי שעשיתי במשחק היה לשחק פוקר.

ובלינג, אני לא יודע איך RDR2 הרשים אותך באופן יחסי יותר מ-GTA4. הרי GTA4 היה משהו שבחיים לא ראינו, קפיצה אדירה מכל מה שראינו. RDR2 נראה כמו הגרסה המשופרת של GTAV, ביחוד ששחקתי ב-GTAV במחשב כך שהצפיפות דשא, יערות וכדומה היו הרבה יותר מרשים מאשר בפס4. זה לא שהוא לא מרשים, אבל GTA4 היה בליגה אחרת לגמרי כשהוא יצא.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 פברואר 2020, 10:32

הוא ריאליסטי, לא מחורבן. ברור שזה לא כוס התה שלך ושאתה לא נהנה מגיימפליי שהוא מן סימולציית מערבונים מייגעת, אבל זה לא הופך אותו למחורבן. אין טעם גם להשוות אותו ל-gta כי gta הוא משחק של פאן טהור, וזה לא מה ש-rdr מנסה להיות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 פברואר 2020, 10:44

הגיימפליי זה או שמתחברים או שלא... אני התרגלתי ממש מהר כי זכרתי טיפה את המשחק הראשון, והוא בדיוק אותו הדבר, רק יותר טוב מן הסתם.

לגבי הגרפיקה - אני גם חושב שאפקט ה"וואו" שלו הרבה יותר עוצמתי אפילו מGTA IV יחסית לתקופה.
לא יודע מה איתך נדב, אבל אני בחיים לא ראיתי משחק וחשבתי לעצמי שהטבע בו נראה פוטוריאליסטי. ופה היו לא מעט סצינות שהייתי עם פה פעור מרוב שהסביבות מרשימות ונראות ריאליסטיות לחלוטין. שום משחק לא מתקרב לאורגניות שיש כאן. וכל פעם שגיליתי איזור חדש שהכל בו פשוט "יושב נכון" מבחינת איך שטבע צריך להראות, או אפקטים מסויימים... שוב - אם שיחקת בו רק 5 שעות אתה בוודאות לא ראית כמעט כלום ממה שיש לו להציע, וכמו שאמרתי השעות הראשונות הן הכי פחות מרשימות, מבחינת מה שתראה מהגרפיקה שלו. זה לא רק טכנית זה גם עיצובית, מה שלא היה בGTA IV או V למשל.

אגב, לכל אלו שאומרים ש"עוד כמה שנים יבינו שזה היה הייפ ולא מגיע לו ממוצע כזה" וכו' - אני ממש לא חושב שהרבה אנשים, אם בכלל, אומרים את זה על RDR הראשון שעומד עם ממוצע כמעט זהה (95). הוא עד היום נחשב קלאסיקה ואחד ממשחקי העולם הפתוח הטובים בכל הזמנים. אז אני לא רואה שום סיבה שעל ההמשך שלו, ששיפר כל אספקט שלו בלי שום ספק - יגידו משהו כזה בעוד כמה שנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2020, 10:52

InterAl כתב:הוא ריאליסטי, לא מחורבן. ברור שזה לא כוס התה שלך ושאתה לא נהנה מגיימפליי שהוא מן סימולציית מערבונים מייגעת, אבל זה לא הופך אותו למחורבן. אין טעם גם להשוות אותו ל-gta כי gta הוא משחק של פאן טהור, וזה לא מה ש-rdr מנסה להיות.

אם הוספת את המילה מיגע, כנראה שגם אתה מסכים עם זה ברמה כלשהי. וממש אין לי בעיה עם הסימולציה, ממש לא, אבל העובדה שהם מנסים לסמלץ כמה שיותר לא אומר שהמערכת ירי וה-COVER צריכות להיות מחורבנות ממש.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 פברואר 2020, 11:05

לא חושב שמערכת הירי והקאבר מחורבנות יותר ביחס ל-GTA.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2020, 11:17

InterAl כתב:לא חושב שמערכת הירי והקאבר מחורבנות יותר ביחס ל-GTA.

בהחלט נכון אבל:
1) עברו 5 שנים מאז GTAV, מצפים ליותר.
2) בגלל המהות של המשחק, המערב הפרוע, הנשקים ומה שהולך בקרבות משעממים בהרבה.

אני חושב שאחת הבעיות הגדולות של RDR2 היא שהוא סובל מכל הבעיות של GTA5 (או יותר נכון GTA4) אבל לא נהנה מהחוזקות של GTA שמכסות על החולשות הללו. כלומר, אני לא הרגשתי שיש משהו בגיימפליי של המשחק שמספק הנאה אמיתית וזאת בעיה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 פברואר 2020, 11:29

כן, *כל* מה שקשור למה שאתה עושה כשאתה "ברגל" הוא אפילו נחות הרבה יותר בGTA V, ואף אחד לא מתלונן על הגיימפליי שלו ושלא מגיע לו הממוצע שלו.
(זאת אומרת, בטח שיש כאלו שכן, אבל מעטים מאוד, כי סך כל חלקיו וכו')

אז לGTA יש את הקטע של הרכבים, המטוסים, ההומור, הטירוף והסאנדבוקס ש"מפצים" על זה, AND THEN SOME
ולRDR יש את האווירה, תשומת הלב לפרטים הקטנים, האינטראקציה עם NPCs, הטבע, הסימולציה, העובדה שאין שום משחק שדומה לזה וכו' ש"מפצים" על זה, AND THE SOME
וכמובן שזה לא "מפצה" עבור כולם. יש מלא אנשים שלא סובלים את GTA או RDR.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 18 פברואר 2020, 11:42

המשחקי עולם פתוח של רוקסטאר נוטים לקבל ציונים גבוהים במיוחד ללא יוצא מן הכלל עוד משנת 2001 ש GTA 3 קיבל 97, ככה המבקרים מעריכים אותם ונראה לי לא רלוונטי להתעקב על הנקודה הזאת רק בהקשר של רד דד 2 כאילו יש כאן אנומליה לא הגיונית. אני באופן אישי חושב שכל הסקאלה עקומה אבל זה לא מטריד אותי במיוחד. דארק סולס למשל קיבל ממוצע של 89 אבל בכל רשימה של המשחקים הכי טובים בעשור או בכל הזמנים שאי פעם ראיתי הוא כמעט תמיד מקבל הכרה בטופ ותמיד נמצא לפני כל המשחקים של רוקסטאר ללא יוצא מן הכלל (וזה נכון לעוד הרבה משחקים עם ציונים פחותים), אז לא חושב שזה מעיד משהו מיוחד על רד דד 2 שגוד אוף וור לקח כמה יותר פרסי גוטי ממנו. גם tlou, עוד בלעדי סינמטי של סוני, לקח יותר פרסי גוטי מ gta5 והממוצע 97 שלו ב 2013.

אבל אם אני מסתכל על רד דד 2 במנותק מהציון שלו, בוחן אותו בתור מה שהוא, אז הוא עדיין המשחק רוקסטאר שהכי אהבתי והכי עשה לי את זה ואחד מהמשחקי עולם פתוח הכי אהובים עלי. את הביקורת על ההישג הטכני/אומנותי של קיאו אני בכלל לא מסוגל להבין וחושד שמדובר בהטרלה :)
לחלק מהביקורת של קליימן אני מתחבר, כלומר אני לא יכול להגיד שהוא טועה שהוא אומר שאין הרבה חופש במשימות או שהסיפור זז לאט או שהגיימפלי לא סופר מהודק (כמו כל משחק רוקסטאר, למרות שהאימפקט של הנשקים כן הרבה יותר מספק ברד דד 2), אבל זה כנראה פשוט לא הפריע לי או היה מספיק קריטי עבורי בשביל לפגום בחוויה. נהנתי מהאינטראקציות הקטנות בכל פינה, מרמת הדיאלוגים והעבודת דיבוב שהם ברמה הכי גבוהה בתעשייה והנעימו את זמני גם כאשר הסיפור היה סטטי ועסק בעיקר באפיון דמויות ואפיון עולם, נהנתי גם שהסיפור תפס תאוצה והם יצרו משימות - מתוסרטות לחלוטין - אבל מפוצצות באווירה, שעשו לי את זה יותר מהרבה סט פיס באנצ'רטד (אני יתן לינק בהמשך). אבל הכי הרבה נהנתי מהעולם שהם בנו, אתה והסוס שלך במערב הישן של אמריקה (או סופו בעצם), רמת הפירוט וההשקעה במאקרו ובמיקרו היא חסרת תקדים. חוץ מ botw שהוא חיה כמעט שונה לחלוטין לא עולה לי לראש משחק שיותר הייתי בעניין של לחקור כל פינה בעולם שלו, לפחות בז'אנר הזה (אני בטח שוכח איזה משחק או שניים, אבל הנקודה ברורה).

לא משהו סופר קריטי, אבל בכל זאת אזהרת ספויילרים וכו'.

https://www.youtube.com/watch?v=gS6tBhNv-LU

אז אין כאן איזה מטוס מתרסק, אבל הבנייה של הסצינה פשוט נהדרת והשימוש במוזיקה מהפנט. כן זה איטי, גם כביכול "סט פיס" ברד דד מורכב בחלקו מרכיבה ארוכה על סוס, אבל זה הוייב של המשחק כנראה או שמתחברים או שלא.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 18 פברואר 2020, 11:58, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 פברואר 2020, 11:42

DrKeo כתב:אף אחד לא אומר שזה משחק של 6, אבל 97? כלומר רק על זה שהמכניקות גיימפליי פשוט מחורבנות, אין לי דרך אחרת לתאר אותן חוץ מאשר מחורבנות, לא מגיע לו 97. איך משחק שהגיימפליי שלו מחורבן יכול להיות הטופ של עולם המשחקים, עולם שמבוסס על... גיימפליי? אני לא מספיק שעות בפנים בשביל לשפוט את הסיפור או הדמויות או גיוון המשימות, אבל אני כן יכול להגיד שהגיימפליי פשוט נוראי. ב-GTA4 זה הרבה יותר נסלח כי לירות ולפוצץ דברים זה הרבה יותר כיף ממה שעושים ב-RDR, מכוניות זה יותר מהנה ומגוון מסוס וכמובן שאנחנו ציפינו לפחות ממשחק ב-2008 מאשר ב-2018. אני לא אומר שהעולם לא מרשים, כי הוא מרשים. אבל אפשר בכלל להתווכח שהגיימפליי מעפן? זה עצוב שהדבר הכי כיפי שעשיתי במשחק היה לשחק פוקר.

ובלינג, אני לא יודע איך RDR2 הרשים אותך באופן יחסי יותר מ-GTA4. הרי GTA4 היה משהו שבחיים לא ראינו, קפיצה אדירה מכל מה שראינו. RDR2 נראה כמו הגרסה המשופרת של GTAV, ביחוד ששחקתי ב-GTAV במחשב כך שהצפיפות דשא, יערות וכדומה היו הרבה יותר מרשים מאשר בפס4. זה לא שהוא לא מרשים, אבל GTA4 היה בליגה אחרת לגמרי כשהוא יצא.

GTA4 אולי היה משהו שלא נראה ביחס לז'אנר אבל בפני עצמו וביחס למה שהיה בשוק הוא לא היה כזה וואו לטעמי. על הפס3 לפחות היה חרא IQ וחרא ביצועים (אפילו יותר מ GTA5) וחבילה ציפיתי למשהו יותר. תראה איזה קפיצה עצומה GTA5 היה על אותה הפלטפורמה, רק מראה לך כמה רחוק ממשהו GTA4 היה.

RDR2 נראה יותר טוב מכמעט כל משחקי הסינגל גם, מערכת התאורה והסביבות הן פשוט וואו, לי הוא הרגיש יותר מרשים ביחס לזמן מ GTA4.

קליימן אין בעיה אני מקבל כל מה שאתה אומר על הסיפור והמכניקות לגיטימי, אני מדבר על המשימות נטו מבחינת תוכן, הן היו עשויות טוב והן כן היו מגוונות מאוד ביחס לעולם שלו, מבין שהעלילה לא התקדמה מהר או שהמשימות לא גרמו לך להקשר לסיפור אבל קח את אותן המשימות ותשנה את הקונטקסט וכן היית מעריך לדעתי את מה שעושים בהן ואת התוכן עצמו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 פברואר 2020, 12:37

אני לא יכול להעיד על המשימות או העלילה, אני משער שגם לא על העולם כי אני רק איזה 5 שעות פנימה, אבל בהחלט יש דברים שאני יכול לדבר עליהם. הגיימפליי לא מרגיש לי טוב יותר מ-GTAV, הוא מרגיש לי פחות טוב מ-GTAV. ה-COVER והירי מרגישים לי בדיוק אותו דבר, אבל ב-GTAV יש מגוון כל כך גדול שזה מעלה את הקרב לרמה אחרת לגמרי מ-RDR2. אז האקדחים מרגישים מחורבנים באותה רמה, אבל כשיש לך בארסנל מכונת יריה, משגר RPG, רימונים, פצצות, רובה צלפים וכדומה, הקרב מרגיש הרבה יותר דינאמי ומעניין מאשר לתפוס COVER (אם צריך בכלל, הקרב ב-RDR2 כל כך קל ב-5 שעות הראושנות שאני אפילו לא טורח לקחת COVER) ולירות באנשים שמתרוצצים בסביבה. אולי זה ישתנה עם הזמן, אני בכל זאת רק ב-5 שעות הראשונות, אבל בנתיים המערכת קרב מרגישה לי נחותה ל-GTAV בגלל ה-SETTINGS של המשחק.

בנוגע לגרפיקה, בסרטוני מעבר עם הדמויות המשחק פשוט לא נראה טוב בסטנדרים של הקרם של 2018. סורי, אבל זאת ממש לא רמה אחרי ששחקתי במשחקים כמו DMCV, אשכרה יש פער דורי בין איך שהדמויות ב-RDR2 נראות וזזות לאיך שהן נראות וזזות במשחקים האחרונים של קאפקום. והסביבה, היא נראת ממש טוב, שלא תבינו אותי לא נכון, אבל עדין לא יצא לי לראות משהו שהפיל אותי מהרגליים כמו שאנשים פה מתארים, אולי מגיעים לזה בשלבים מאוחרים יותר במשחק. כששחקתי GTA4 הלסת שלי הייתה על הרצפה 99% מהזמן, בחיים לא ראינו משחק שהתקרב לקצה האצבע שלו גרפית ומבחינת אנימציות וכו'. זאת אפילו לא תחרות לדעתי, RDR2 נראה כמו GTAV עם מערכת עננים חדשה וכל ה-SETTINGS ברמה גבוהה יותר, אבל GTA4 נראה כמו משהו שבחיים לא ראינו לפניו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Laskin ו־ 44 אורחים