נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 11:13

Laskin כתב:כן, אבל שוב - מדובר במשחק בן שנה לעומת המשחק מהסדרה הכי נמכרת שיצא לפני חודש. גם אם פמפמו את זה הוא רק בחודש הזה הפציץ, וזה בזכות הסרט, אין לזה שום קשר לנקסט ג׳ן או קרוס ג׳ן זה לא מעניין אנשים ״רגילים״, שהפ הרוב המוחלט.

וכן, אומרים שהסרט אחלה פאן סרוויס, לא ראיתי אותו בקולנוע, הוא יוצא עוד חודש וחצי לסטרימינג אז אני ממתין.

השאלה היא האם באנדלים נחשבים, כי בערך כל מי שאני מכיר שקנה פס5 בחודשים האחרונים נכפה עליו לקנות את ספיידרמן או ראצ׳ט ואף אחד לא בחר בראצ׳ט :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 11:17

מדובר בנתוני מכירות דיגיטליות, אז לא, זה לא כולל

אה ונתון נוסף מאנגליה, מכירות פיזיות - מיילס מכר יפה מאוד והגיע משום מקום למקום הרביעי, אבל מה שיותר מעוניין זה ש-96% מהמכירות היו גירסת הפס5.
פה זה בסבירות גבוהה כן כולל באנדלים כבר, אבל אין לי אישור רשמי לזה… פשוט 96% זה רוב מוחץ מדי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 11:23

Laskin כתב:מדובר בנתוני מכירות דיגיטליות, אז לא, זה לא כולל

אה ונתון נוסף מאנגליה, מכירות פיזיות - מיילס מכר יפה מאוד והגיע משום מקום למקום הרביעי, אבל מה שיותר מעוניין זה ש-96% מהמכירות היו גירסת הפס5.
פה יש מצב שזה כן כולל באנדלים כבר, אבל אין לי אישור רשמי

מתאים לעובדה שבחגים של סוף השנה הראשונה של הפס4 באנגליה משחק COD של אותה שנה מכר 92% על הדור הבא. כמו שניסיתי להגיד לך ולקאז, משחקי דור קודם פשוט לא מוכרים ברגע שהדור הבא יוצא. הסופר קז׳ואלים נשארים מאחור, הקור מאמצים מוקדם, להוציא משחק קרוס ג׳ן שנתיים לתוך הדור זה מטומטם ובטוח לא ״התאבדות כלכלית״ כמו שקאז טען.

אני מת לראות את החלוקת פס4/פס5 שתהיה ל-GOW:R.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 11:32

אם זה כולל את הבאנדלים אז זה משנה את התמונה ומסביר המון, לדעתי להורייזון וגם לGoW תהיה חלוקה יותר קרובה ל60-40 (לטובת הפס5), בחלון השיגור שלהם (=במחיר מלא).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 11:58

Laskin כתב:אם זה כולל את הבאנדלים אז זה משנה את התמונה ומסביר המון, לדעתי להורייזון וגם לGoW תהיה חלוקה יותר קרובה ל60-40 (לטובת הפס5), בחלון השיגור שלהם (=במחיר מלא).

אין מה לרקד סביב זה, זה מתאים למספרים שראינו גם בדור הקודם. כשהדור החדש יוצא, אף אחד לא קונה את גרסת הדור הקודם יותר. אין מצב ביקום שתראה 60/40 בהורייזן, אין מצב. כמעט כל העותקים של המשחק גם בחצי שנה הראשונה שלו (חלון השיגור או what ever, כל עוד המחיר לא יורד מ-70$) וגם אחריה ימכרו על הפס5. 80/20 אם אני ממש נדיב, זה כנראה לא יהיה גם 80/20.

אני אגלה לך סוד, האנשים שממתינים בקוצר רוח להשיל 70$ על AAA סינגל בלבד שהוא השם החם של אותה תקופה הם בדיוק אותם אנשים שקנו פס5. יש יחס של כמעט 1:1 למאמצים מוקדמים של משחקים ומאמצים מוקדמים של חומרה, זאת הסיבה שמשחקי קרוס ג׳ן לא מוכרים על הדור הקודם אחרי בערך שנה, כי הקהל שהכי קונה משחקים כבר לא נמצא בדור הקודם יותר. נניח פה בפורום אני בספק אם הורייזן ימכור עותק אחד לדור הקודם, מי שקנה פס5 יקנה אותו לפס5 ומי שאין לו פס5 כנראה יחכה כי הוא יתבאס לשחק אותו על הפס4. מי שלא מוכן להוציא כסף על הפס5, לא מוכן גם להוציא כסף על משחק מלא בשיגור. המשחקים האלה מוכרים את רוב העותקים שלהם אחרי חודשים ושנים מהשיגור והאנשים שיקנו את הורייזן ב-2023 ו-2024 גם יעשו את זה בעיקר על הפס5 כי הפס4 תהיה כבר מתה מזמן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 12:05

יש מצב, בין היתר כי אין מספיק מלאי של פס5.
אתה עדיין תקוע במיסקונספציה שכל מי שרוצה פס5 יכול ללכת ולקנות, זה פשוט לא המצב, ושלא נדבר על כך שהרבה אנשים בקשיים כלכליים בשנתיים האחרונות, אני ממש לא רואה שום מקום להשוואה לדור הקודם.

בסוף האמת בטח תהיה איפהשהו באמצע, משמע 70-30. מזל שהמשחק יוצא ממש בקרוב אז נאלץ לחכות רק חודשיים כדי לדעת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 12:13

Laskin כתב:יש מצב, בין היתר כי אין מספיק מלאי של פס5.
אתה עדיין תקוע במיסקונספציה שכל מי שרוצה פס5 יכול ללכת ולקנות, זה פשוט לא המצב, ושלא נדבר על כך שהרבה אנשים בקשיים כלכליים בשנתיים האחרונות, אני ממש לא רואה שום מקום להשוואה לדור הקודם.

בסוף האמת בטח תהיה איפהשהו באמצע, משמע 70-30. מזל שהמשחק יוצא ממש בקרוב אז נאלץ לחכות רק חודשיים כדי לדעת.

אנשים כל כך בקשיים כלכלים שהם קונים פס5 ו-XSX בכמויות יותר גדולות מהשנה הראשונה של הדור הקודם (לדעתי ה-XSX/S + PS5 מכרו יותר מ-50% יותר מהפס4 + ה-X1 בשנה הראשונה) ומשחקי וידאו שוברים שיאים בשנתיים האחרונות. להפך, אנשים לא טסים לחו״ל, לאנשים יש יותר מדי כסף לבזבז והם מוציאים אותו על דברים ביתיים, כמו קונסולות ומשחקים.

נכון, יש חוסר במלאי של הפס5 לעומת הביקוש, אבל יש יותר פס5 מאשר פס4 בתקופה המקבילה, אז אין באמת סיבה לחשוב שהמקרה עם התוכנה יהיה שונה. בעצם זה יכול להיות אפילו יותר קיצוני, כי אם בתקופה המקבילה בפס4 אנשים יכלו פשוט ללכת לחנות ולקנות פס4, עכשיו אנשים מחכים בתור לפס5 מה שאומר שיש עוד מליוני אנשים שלא יעיזו לגעת בהורייזן 2 עד שהם ישיגו את הפס5 שהם חושקים בה. כלומר יש אנשים שילחמו על הפס5 עד נניח סוף השנה הזאת? אז מדובר בכמעט 50 מליון שחקני פס5 שיש להם מכשיר או ממש מתאמצים להשיג אחד ואף אחד מהם לא יקנה את המשחק לפס4. והאנשים האלה היא הרף העליון של השחקנים של הקונסולה, לא זה שקונה פס5 כשהיא מגיעה ל-299$ בדגם סלים.

באמת שאני לא מבין מי הקהל של המשחק הזה בפס4. שחקני קור הם עם פס5 או ימתינו לפס5. קז׳ואלים כך או כך לא יקנו אותו בשנה הראשונה אז במקרה הטוב הם יקנו עותק פס4 ב-2023 או 2024 ב-15$ אם הם לא ישדרגו לפס5 ממילא עד אז. מי הקהל של זה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 ינואר 2022, 16:12

משהו שקצת מתקשר לדיון הזה, סוני ממשיכה לייצר PS4 כתחליף לזה שהם לא מצליחים לייצר מספיק פס5. מבלומברג.

The strategy would add about a million PS4 units this year to help offset some of the pressure on the company's PS5 production, a figure that will be adjusted in response to demand, the people said. The older console uses less advanced chips, is simpler to make and provides a budget-friendly alternative to the PS5.

Increasing production orders by adding the cheaper-to-make PS4 would also give Sony more leeway when negotiating with manufacturing partners for a better deal, two of the people said.

אז כאילו נדב... אני מניח שלצערנו הם בונים על זה שאנשים שחמים על ספיידרמן ולא קנו עד עכשיו פס5/פס4 יתפשרו בנתיים על פס4 ויקנו תספיידרמן הזה?

מצב נוראי, מתי היה בהיסטוריה מאז הNES שקונסולת דור קודם עדיין רלוונטית כל כך הרבה שנים אחרי היציאה של היורשת.
בשלב הזה ההימור שלי על גרסת פפ16 לפס4 נראה כמו סיוט שהולך להתגשם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 16:33

זה כי סוני ״מאמינה בדורות״.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 ינואר 2022, 17:30

glass man כתב:משהו שקצת מתקשר לדיון הזה, סוני ממשיכה לייצר PS4 כתחליף לזה שהם לא מצליחים לייצר מספיק פס5. מבלומברג.

The strategy would add about a million PS4 units this year to help offset some of the pressure on the company's PS5 production, a figure that will be adjusted in response to demand, the people said. The older console uses less advanced chips, is simpler to make and provides a budget-friendly alternative to the PS5.

Increasing production orders by adding the cheaper-to-make PS4 would also give Sony more leeway when negotiating with manufacturing partners for a better deal, two of the people said.

אז כאילו נדב... אני מניח שלצערנו הם בונים על זה שאנשים שחמים על ספיידרמן ולא קנו עד עכשיו פס5/פס4 יתפשרו בנתיים על פס4 ויקנו תספיידרמן הזה?

מצב נוראי, מתי היה בהיסטוריה מאז הNES שקונסולת דור קודם עדיין רלוונטית כל כך הרבה שנים אחרי היציאה של היורשת.
בשלב הזה ההימור שלי על גרסת פפ16 לפס4 נראה כמו סיוט שהולך להתגשם.

הרבה שנים ? הps5 עוד לא שנה בשוק
ולמעשה זה היה מצב דומה בכל הניחות של סוני עד היום
מאז הps1
תמיד הן שרדו שנתיים - שלוש ,תלוי באזור המכירה אחרי שיצאה יורשת
הן פשוט נמכרו מאוד בזול ,מה שהמצב מבחינת המחיר לא דומה בps4
אבל זה לא מצב רגיל

רק תזכורת

Psone

Ps2 סלים

Ps3 מיקרו סלים(הגרסה האחרונה שבגרסה הזולה הגיע רק עם 12 גיגביט אכסון )

לps4 יש גרסת סלים כבר שנים ,אבל לא צנחה במחיר ,זה ההבדל
לא שהיא שורדת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 18:27

להתחשב בזה שאין מחסור של פס4 בשום חנות, לא ממש ברורה לי האסטרטגיה. אנשים לא רוצים לקנות פס4, הם רוצים פס5. אלה שכן יקנו פס4 צריכים שיורידו את המחיר שלה, 299$ זה יקר מדי בשבילם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 18:43

קודם כל קרירין - אתה טועה, אנחנו ב-2022 להזכירך, הפס5 כן שנה בשוק… שנה וחודשיים כמעט.

אבל זה לא משנה, הורייזון וGoW היו מתוכננים לסוף 2021 או נניח GoW מרץ 2022, מדובר בתחזית של בערך 15 מליון יחידות פס5 לעומת 150 פס4 או משהו כזה, בערך 100 מליון בעלי פס4 ללא קונסולת דור הבא, אתה חושב שמאה אחוז או אפילו 70% מ-15 או גג 20 מליון בעלי הפס5 ירכשו את GoW במחיר מלא? אני לא, ואני כן רואה אותו שובר את ה-10 מליון מהר מאוד, כי בערך 30-40 אחוז מהמכירות יהיו מהפס4… אולי אני טועה ואולי באמת העיכוב בפיתוח שלו יכסה קצת יותר ממה שסוני חשבו שתהיה החלוקה, אבל לא חושב שבכל כך הרבה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 ינואר 2022, 18:47

בזה אני חושב שאתה צודק לגמרי ,אבל לך תגיד את זה לבכירים בסוני
דרך אגב לא חושב שבהכרח היו חיבים להוריד מחיר
מספיק לעשות באנדלים טובים באותו המחיר

נגיד ב300 דולר ,ps4 סלים (גם ככה לא מיצרים אף גרסה אחרת יותר )
2 גימפאדים במקום 1
ובאנדלים דוגמת חבילת אנצארטד

חבילת gow

חבילת gta5 + rdr2

משחקים שכבר מיצאו את רוב המכירות בגרסאות הps4
ולסוני זה לא צריך לעלות הרבה ,וגם ככה דול שוק 4
לא תומך במשחקי ps5 ,אז הם לא מפסידים באמת לא מכירת משחקים ולא ציוד עיקפי לדור הנוכחי

לאומת זאת ב300 דולר לקבל חבילה בסיסית זה מגוחך מאוד
במיוחד שב400 דולר (לפחות רישמית ) ,יש את הps5 דיגיטל
וכמו גרסת הבלו רי ,יש בפנים חבילת פלוס עם מספר מכובד של משחקים טובים ,שגם ירוצו באיכות ps4 pro

מובן לי למה הם לא רוצים לעשות חבילה כזאת לדור הקודם
וב300 דולר ,אבל בלי משחק בכלל ? בלי תוספות בכלל ? זה מגוחך

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 19:10

Laskin כתב:קודם כל קרירין - אתה טועה, אנחנו ב-2022 להזכירך, הפס5 כן שנה בשוק… שנה וחודשיים כמעט.

אבל זה לא משנה, הורייזון וGoW היו מתוכננים לסוף 2021 או נניח GoW מרץ 2022, מדובר בתחזית של בערך 15 מליון יחידות פס5 לעומת 150 פס4 או משהו כזה, בערך 100 מליון בעלי פס4 ללא קונסולת דור הבא, אתה חושב שמאה אחוז או אפילו 70% מ-15 או גג 20 מליון בעלי הפס5 ירכשו את GoW במחיר מלא? אני לא, ואני כן רואה אותו שובר את ה-10 מליון מהר מאוד, כי בערך 30-40 אחוז מהמכירות יהיו מהפס4… אולי אני טועה ואולי באמת העיכוב בפיתוח שלו יכסה קצת יותר ממה שסוני חשבו שתהיה החלוקה, אבל לא חושב שבכל כך הרבה.

אני לא בטוח אם בטעות ערבבת מספרים, אבל עד ש-GOW יצא יהיה בערך 40 מליון מכשירי פס5 בשוק. בספטמבר הם היו על 13.4 מליון, מספר סוף 2021 שלהם כנראה נמצא בסביבות ה-18 מליון. סוני חוזה שעד סוף מרץ יהיו 23 מליון מכשירים בעולם מה שאומר שעד סוף 2022 הם כנראה יעמדו על פחות או יותר 40 מליון, ביחוד שסוני צופה העלאה בקצב היצור ב-2022. אפשר לקחת ככלל אצבע, להתחשב במכירות של המכשיר והתחזיות של סוני, שכל שנה שהפס5 בשוק תוסיף עוד בערך 20 מליון יחידות לבסיס משתמשים.

ל-GOW 2018 לקח שנה+ למכור 10 מליון עותקים, כלומר בתקופת הזמן המקבילה GOW:R צריך למכור 10 מליון עותקים עד שהפס5 בערך בת 3. בתקופה הזאת כנראה יהיו 60 מליון מכשירי פס5 בשוק, אם לא יותר. 10 מליון עותקים ביום שהפס5 מגיעה ל-60 מליון יחידות בשוק? נשמע לי סביר לגמרי. כמה מהעותקים האלה ימכרו על הפס4? כמעט אף אחד לדעתי, מספרים מאוד נמוכים, 20% בנדיבות ומציאותית זה כנראה אחוז חד ספרתי. תחשוב על זה, 60 מליון משתמשים, זה אומר שכדי למכור כמו המשחק הקודם 1 מתוך 6 בעלי פס5 יקנו אותו, מספר מאוד סביר, ביחוד שהקהל הראשוני יותר קורי מהמאמצים המאוחרים. גרסת הפס4 אפילו לא נחוצה פה, אין לה באמת יותר מדי מטרה.

ואתה יודע מה? אפילו אם GOW היה משחק חגים 2021 אני לא חושב שזה היה משנה יותר מדי. עד חגים 2022 כשהוא היה בן שנה היו כבר 40+ מליון מכשירי פס5 בשוק ואני לא רואה סיבה למה הבלעדי הכי גדול והכי מעניין של סוני לא יעשה attach rate של 20%+ לחומרה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 ינואר 2022, 19:19

דרקו לא כל שוק זה ארצות הברית
סוני חברה בין לאומית ,יש ארצות שהמעבר הבין דורי לוקח יותר זמן

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 19:23

kririn כתב:דרקו לא כל שוק זה ארצות הברית
סוני חברה בין לאומית ,יש ארצות שהמעבר הבין דורי לוקח יותר זמן

מה הקשר?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 12 ינואר 2022, 19:49

DrKeo כתב:מתאים לעובדה שבחגים של סוף השנה הראשונה של הפס4 באנגליה משחק COD של אותה שנה מכר 92% על הדור הבא. כמו שניסיתי להגיד לך ולקאז, משחקי דור קודם פשוט לא מוכרים ברגע שהדור הבא יוצא. הסופר קז׳ואלים נשארים מאחור, הקור מאמצים מוקדם, להוציא משחק קרוס ג׳ן שנתיים לתוך הדור זה מטומטם ובטוח לא ״התאבדות כלכלית״ כמו שקאז טען.

אני מת לראות את החלוקת פס4/פס5 שתהיה ל-GOW:R.

וכבר עכשיו אני אומר שאני לא הולך לעשות דיון על חלוקת מכירות בין הגרסאות על סמך נתון שנקבל ממדינה אחת.

אני גם כבר לא זוכר מה התהליך של סוני לגבי שדרוג גרסאות פס4 לפס5, אז גם אולי אי אפשר יהיה לדעת כמה אנשים קנו את גרסת הפס4 ושילמו 10 דולר בשביל לקבל גם את גרסאת הפס5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 20:25

Kazz כתב:וכבר עכשיו אני אומר שאני לא הולך לעשות דיון על חלוקת מכירות בין הגרסאות על סמך נתון שנקבל ממדינה אחת.

אז החלוקת מכירות של השוק הכי גדול בעולם לא נחשב? אוקיי, אני לא יכול להגיד שאני בשוק.
Kazz כתב:אני גם כבר לא זוכר מה התהליך של סוני לגבי שדרוג גרסאות פס4 לפס5, אז גם אולי אי אפשר יהיה לדעת כמה אנשים קנו את גרסת הפס4 ושילמו 10 דולר בשביל לקבל גם את גרסאת הפס5.

אם כבר זה יעוות את הנתונים לצד שלך ושל לאסקין כי אלה יהיו בעצם אנשים שקנו את המשחק לפס5 אבל יספרו כבעלי עותק של פס4.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 20:38

אני דיברתי על מה שהיה התכנון שלהם, להוציא עד חגים 2022 את הורייזון וGOW או שGOW מקסימום ידחה לQ1 2022, משמע 15-20 מליון, גג 25, תלוי מתי היו יוצאים.
במרץ 2022 בטח יהיו 20 וקצת מליון, בקיץ, ולדעתי בקיץ GOW יוצא - זה יהיה 30 מליון, אולי 35 אם יעמדו בקצב היצור, גבולי מאוד. אם בחורף אז כן, יותר קרוב ל-40, אם יצליחו לייצר.
המשחק הוא קרוס ג'ן עם הבדלים בטח לא של שמיים וארץ בין הPS4 לPS5, אני מעריך שמי שאין לו כסף לקנות PS5 ומי שפשוט לא יצליח להשיג - לאו דווקא יחכו חודשים רבים בשביל גירסת הPS5, זה משחק עם ספוילרים וקשה לי לחשוב על מעריץ GOW שיחכה עד שיצליח להשיג או לחסוף ל-PS5, הם ירכשו את המשחק בPS4 ויעשו שדרוג בהמשך, מתישהו. לכן אני רואה בהחלט מצב של 60-40 יש המון המון המון בעלי PS4 ואני לא מסכים עם הקביעה שלך שמי שרכש PS5 הוא סופר הארדקור... אבל שוב - עוד חודשיים נראה את הנתונים של הורייזון ויהיה לנו AAA בסיטואציה דומה מאוד לGOW להתבסס עליו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 21:12

Laskin כתב:במרץ 2022 בטח יהיו 20 וקצת מליון, בקיץ, ולדעתי בקיץ GOW יוצא - זה יהיה 30 מליון, אולי 35 אם יעמדו בקצב היצור, גבולי מאוד. אם בחורף אז כן, יותר קרוב ל-40, אם יצליחו לייצר.

כן, אני מסכים על המספרים, אם GOW יצא בקיץ יהיו 30+ מליון מכשירים בשוק ואם בחורף אז סביבות ה-40 מליון.

Laskin כתב:המשחק הוא קרוס ג'ן עם הבדלים בטח לא של שמיים וארץ בין הPS4 לPS5, אני מעריך שמי שאין לו כסף לקנות PS5 ומי שפשוט לא יצליח להשיג - לאו דווקא יחכו חודשים רבים בשביל גירסת הPS5, זה משחק עם ספוילרים וקשה לי לחשוב על מעריץ GOW שיחכה עד שיצליח להשיג או לחסוף ל-PS5, הם ירכשו את המשחק בPS4 ויעשו שדרוג בהמשך, מתישהו. לכן אני רואה בהחלט מצב של 60-40 יש המון המון המון בעלי PS4 ואני לא מסכים עם הקביעה שלך שמי שרכש PS5 הוא סופר הארדקור... אבל שוב - עוד חודשיים נראה את הנתונים של הורייזון ויהיה לנו AAA בסיטואציה דומה מאוד לGOW להתבסס עליו.

מי שקנה פס5 עד עכשיו נלחם עליו, הוא היה ברשימת המתנה חודשים או שלם מחיר הזיה בשבילו. לי זה נשמע כמו אנשים יחסית קור, כלומר זה די ברור שהמצב בשנה הראשונה מנפה החוצה את הקז׳ואלים. מחירים גבוהים, חוסר זמינות לקנית "סתם דרך אגב" הם אחלה מסננים. חוץ מזה בדרך כלל הלקוחות שקונים קונסולות בשנה הראשונה הם מאוד קור, זה נכון לכל קונסולה. העובדה שהפס5 כל כך קשה להשגה כנראה רק מגבירה את הקוריות של לקוחות השנה הראשונה.

בנוגע למי שיקנה אותו לפס4, אני בטוח שאנשים יקנו, אבל צריך להכיר בזה שהטרנד במעבר דורי כשהקונסולה בת שנה ומעלה הוא שגרסת הדור הקודם לא מוכרת ביחס לגרסת הדור הבא. הדבר הזה נכון בסוף שנה ראשונה כשיש בדרך כלל אולי 10-15 מליון מכשירים בשוק. אם GOW יצא כשיהיו כבר 40 מליון מכשירים בשוק, וואללה, בהצלחה לגרסת הפס4. עד הסייל הראשון שלו הקונסולה תהיה כבר בכיף ב-50 מליון אם לא יותר ואותם 50 מליון הם ה-sub-set הכי קורי של קהל הפלייסטיישן. כלומר איזה שחקן פלייסטיישן הארד קור לא יחזיק בפס5 ב-2023? ברור לך שמי שישאר על הפס4 ב-2023 הם כמעט רק הקז׳ואלים שמשחקים פיפ״א ו-COD. אלה אנשים שיקנו את GOW כשהוא יגיע ל-20$ במקרה הטוב. כשהוא נמכר במחיר מלא? וואללה, אני בספק כמה קז׳ואלים יקנו אותו באותה תקופה וכשיש לפס5 את רוב הלא קז׳ואלים, אני לא רואה לגרסת הפס4 יותר מדי סיכוי ב-2022 ו-2023.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 21:17

לא ממה שאני רואה סביבי… מי שהיו לו פס5 ראשונים אלו כל מני עשירים ואנשים שרוצים להשוויץ עם פס5 מהראשונים והם משחקים בעיקר פיפא וקוד, אתה מנחש שפשוט הקור מוכן לשלם יותר ואני לאו דווקא מסכים, בייחוד כשקשה להשיג אחת וזה נחשב ״סמל סטטוס״ בגלל המחירים הגבוהים שנאלצים לשלם.

אם המשחק יצא כשיהיו כבר 40 מליון אז זה יהיה יותר כמו 70-30 באמת, אפילו 75-25 אולי, אבל לדעתי זה יקרה בסביבות ה-30 מליון, ויהיה יותר קרוב ל-60-40.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 12 ינואר 2022, 21:19

DrKeo כתב:אז החלוקת מכירות של השוק הכי גדול בעולם לא נחשב? אוקיי, אני לא יכול להגיד שאני בשוק.

מכירות פיזיות באנגליה בלבד?

יכול להיות שיהיה אינטרס לסוני לפרסם את הנתון הגלובלי, אבל אני לא בונה שזה יקרה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 12 ינואר 2022, 21:20

קוד ופיפא הם שני המשחקים הכי פופולרים על הפס5 אחרי פורטנייט (מבחינת כמות שעות). רק אומר

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 21:23

כמות שעות לא באמת מעניינת לדעתי אבל הכוונה שלי באנשים שקנו את הפס5 בשביל פיפא וקוד זה אנשים שבחיים לא יגעו במשחקים הגדולים שם סוני, סופר קז׳ואלים שממש רצו פס5 בגלל שקשה להשיג

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2022, 22:10

Laskin כתב:לא ממה שאני רואה סביבי… מי שהיו לו פס5 ראשונים אלו כל מני עשירים ואנשים שרוצים להשוויץ עם פס5 מהראשונים והם משחקים בעיקר פיפא וקוד, אתה מנחש שפשוט הקור מוכן לשלם יותר ואני לאו דווקא מסכים, בייחוד כשקשה להשיג אחת וזה נחשב ״סמל סטטוס״ בגלל המחירים הגבוהים שנאלצים לשלם.

אם המשחק יצא כשיהיו כבר 40 מליון אז זה יהיה יותר כמו 70-30 באמת, אפילו 75-25 אולי, אבל לדעתי זה יקרה בסביבות ה-30 מליון, ויהיה יותר קרוב ל-60-40.

בכל קונסולה אי פעם לקוחות השנה הראשונה היו הלקוחות הכי קורים שאי פעם יהיו לה. כשכל כך קשה להשיג אחת מן הסתם זה עוד יותר המצב. יש אפילו מצגת של סוני שאני לא מוצא כרגע אבל הבאתי אותה לפה על זה שלקוחות השנה הראשונה של הקונסולה מוציאים עליה כמעט 2000$ בזמן שלקוחות המאוחרים מוציאים עליה פחות מ-500$.

בסופו של יום GOW 2018 מכר רק כמה מליוני עותקים במחיר מלא ורובם ללקוחות הכי קור של הקונסולה, ככל שהוא הזדקן ונעשה זול יותר, כך הקהל היותר קז׳ואלי קנה אותו. GOW:R לא יהיה שונה מדי, ובגלל שיהיו כבר עשרות מליוני מכשירי פס5 בשוק, בגלל שרוב קהל הקור של פלייסטיישן כבר יהיה עם פס5 בשנה הראשונה של GOW:R, מתבקש שהרוב המחולט של העותקים של המשחק ימכרו על הפס5 ולא על הפס4. אנחנו לא מדברים פה על כותר שיגור, אנחנו מדברים על כותר שיוצא כשיש בשוק כבר 40 מליון מכשירים, זה כמעט כל הבסיס משתמשים של ה-X1.

idan כתב:קוד ופיפא הם שני המשחקים הכי פופולרים על הפס5 אחרי פורטנייט (מבחינת כמות שעות). רק אומר

הם גם משחקים שהיוזרים שלהם שמים בהם מאות ואלפי שעות לעומת נניח GOW או TLOU שהשחקן הממוצע שם בהם אולי 20 שעות כך שמספר השעות לא ממש מיצג מכירות. ואגב, זה שפיפא מוכר טוב על הפס5 זה לא בדיוק סותר. כלומר שחקני קור הם גם שחקני פיפא, פשוט הקז׳ואלים הם פחות שחקני GOW או TLOU.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 24 אורחים