נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2023, 22:25

Hypno כתב:אני רק מנסה להבין איך התיאוריה של 'כשיהיו משחקים יקנו את הקונסולה' מסתדרת עם העובדה המסתמנת שעד כה הקונסולה מוכרת פחות מ 2022 חרף שני משחקים גדולים וממוצע חיובי.

יש פה חידלון מערכתי של מיקרוסופט.

לשחרר 3-4 משחקים בשנה ואז שאחד מהם יקבל 75, ולהגיד שאם הוא היה מקבל 90 זה היה אפקט דומינו למכירות לא סביר.
3-4 משחקים בשנה לא יעזרו למיקרוסופט. הם צריכים 2 משחקים כל רבעון לפחות. ולכן אמרתי שהם פשוט צריכים לוותר על הדור הזה ולהתחיל לאגור משחקים לפתיחת הדור הבא כדי לעשות אימפקט חסר תקדים.
לשגר קונסולה עם 4 בלעדיים ועוד X משחקים עד סוף השנה הראשונה + הנה גרסאות PT של כל משחקי ה SERIES X שפספסתם.

מספיק רק להסתכל על הדור של האקסבוקס המקורית ולראות ש
KOTOR - ממוצע 94 בMC
HALO 2 ממוצע 95 בMC
HALO 1 ממוצע 97 בMC
Jet Set Radio Future ממוצע 88 בMC
Oddworld Stranger's Wrath ממוצע 88 בMC (אלוהים כמעט קניתי את הבוקס המקורית בשביל זה)
נינג'ה גיידן בלאק ממוצע 94 בMC
Panzer Dragoon Orta ממוצע 90 בMC
ויש עוד לא מעט.

אני לא מבין מאיפה נולד המיתוס הזה שאם רק היה למייקרוסופט אקסקלוסיבים טובים הם היו מנצחים כי תמיד היה להם כאלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 00:39

לא נראה לי שאתה מבין מה הלך בפס2 באותה תקופה. כל שנה יצאו לפס2 משחקים בכמות של בערך כל הספריה של הגיימקיוב. פרנצ'ייזים גדולים דלגו על הגיימקיוב ויצאו בלעדית לפס2 או גג לפס2 ולאקסבוקס. היו לN64 ולגיימקיוב משחקים אדירים, קניתי ושחקתי ברובם, אבל זה לא היה בר השוואה בכלל.

ובנוגע לפס1, אתה משכתב את ההסטוריה. אולי פס1 מאוד הצליחה בשנתיים הראשונות ביחס לקונסולה חדשה של חברה חדשה, אבל בתחילת הדרך הפס1 הפסידה לסאטורן ביפן. אחת הסיבות הגדולות להצלחה שלה היה העובדה שהיא עלתה 100$ מהסאטורן ובגלל התרגיל היחצני של סגה בארה"ב שאולי עלה לסגה בכל הדור. הם החליטו לשגר בהפתעה ולהקדים את השיגור של הסאטורן, מה שתפס מפיצים אמריקאים לא מוכנים והפך אותם על סגה. הרשתות הגדולות החרימו את סגה ודחפו את פלייסטיישן, וכך, למרות הכישלון ביפן ביחס לסאטורן, בארה"ב הסאטורן התאבדה וסוני נשארה לבד בשוק. ועדין, באותן שנים שסוני הובילה לבד את הדור החדש, הפס1 עדין הפסידה גם ל-SNES וגם לג'נסיס של סגה מה ששם אותה במקום השלישי בארה"ב באותה תקופה מאחורי קונסולות הדור הקודם. ואז, כשהקונסולה הייתה רק בת שנה במערב, המחיר שלה ירד מ-299$ ל-199$ מה שהפך אותה לזולה בטרוף. וכל מפתחת ביקום פתחה לה, בזמן שאף אחת לא פתחה ל-N64.

פלייסטיישן 1 נמכרה בגרף עליה חד. בתחילת הדרך היא הפציצה בשביל קונסולה חדשה, אבל אם היא הייתה נינטנדו היו אומרים שהיא מדשדשת. הכישלון של התחרות, המחיר הנמוך, השיווק המעולה והכמות המטורפת של משחקים שיצאו לפס1 הזניקו אותם משנה לשנה. ואז, FF7 פוצץ אותה לגמרי וגרם להכפלה של המכירות שלה באותה שנה מה שלא הפסיק עד שיצאה הפס2.

אנשים קונים את הקונסולה שיש בה את המשחקים שהם רוצים לשחק. ואם יש בשתי הקונסולות את המשחקים שהם רוצים לשחק, אז הם קונים את השם המפורסם יותר או הקונסולה הזולה יותר. ואיך קונסולה מקבלת את השם שלה? על פי המשחקים שיש עליה.

ואגב, זה שאתה עושה רשימות של משחקים עם ציונים זה חמוד, אבל לפס2 יצאו בשנה הראשונה שלה בשוק יותר משחקים מגדירי דור מאשר כל האקסבוקס המקורית לכל אורך חייה. כשהאקסבוקס יצאה עם היילו היה כבר לפס2 בשוק בלעדית את GT3, MGS2, FFX, DMC, GTA3, SSX, PES, טוויסטד מטאל בלאק, ICO, ג'ייק ודקסטר וסיילנט היל 2. אני שוב מדגיש, זה רק מה שיצא לה עד סוף 2001 יחד עם עוד איזה 200+ משחקים אחרים. פאקינג שנה אחת בודדת קרירין. אתה מבין שה-SCALE של הפס2 היה אחר לגמרי מהקונסולות האחרות, כן?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 נובמבר 2023, 02:17

גלאס, לא קרירין. :D
נו, אז הבאת בעצמך סיבה אחת של מחיר שהפילה את הפור והפס1ניצח אז איך "אקסקלוסיבים" משפיעים פה? אני שוב אומר בפעם השלישית, הפס1 עולמית ישבה על 9M לפני סוף 96. לפני פפ7 לפי גראן טוריזמו, לפי MGS, לפני הכרזה שדרגון קווסט יערוק אליה, לפני טקן 3 שהתפוצץ עליה. קבל פלשבק שלי מהתקופה על חי איך סביבות 96 היו, הכל אמיתי חי מהזיכרון. שהפס1 היה הדבר החם והלוהט, והיו שמים לך אותו בפאקינג כל היפר טוי להדגמה ונותנים לך לשחק כמה דקות, ב96 כדי להדליק אותך לקנות אותו, עוד לא היה שום פפ7 או אקסקלוסיבי כזה המוכר בחנות היה נותן לך לשחק באיזה שלב מטומב ריידר כמה דקות וזהו ואז תבכה להורים שיקנו לך. וטומב ריידר? הוא לא היה שום אקסקלוסיבי היה אותו על המחשב, והיה אותו גם על הסאטורן למטורפים שהיה להם אותה.

אם אתה בא ואומר סוני ניצחו את סגה בגלל המחיר ובגלל שהחרימו את סגה ודברים אז אנחנו מסכימים אבל אתה אמרת שהמשחקים גרמו לה לנצח :) פפ7 שיצא, הפס1 כבר ניצחה את הדור ופפ7 רק העצים את הניצחון והביא את המשחק לכמה שיותר בתים.. שהנינטנדו 64 יצאה הפס1 כבר ניצחה את הדור.

לגבי "אתה לא מבין מה הלך בפס2 באותה תקופה" שנינו נכנסנו בדוק באותם ימים לכל אתרי החדשות וקראנו את אותם חדשות והיינו מעודכנים על אותם דברים אז לא ברור לי מה יכולתי בדיוק לפספס.

אני לא אתיימר פה לטעון שאני יודע מהי האמת או שאתה יודע, או שמישהו בעולם יודע, כי אם מישהו היה יודע הוא היה מליונר, אפשר להמשיך את זה בלי סוף, אף אחד לא יודע את הנוסחא להצלחה זה משהו חמקמק.

אני רק אומר שמבחינתי הוכח שהפס1 ניצח בלי שום אקסקלוסיבים והוא קיבל אותם אחרי שהוא ניצח כבר את הדור.

אגב, אם הטיעון שלך הוא "לסוני תמיד יש יותר משחקים מהתחרות"
זה ימשיך להיות נכון לנצח נדב, אז לא ברור לי איך אתה יכול להאמין שמייקרוסופט יכולה להציל את המצב בעזרת אקסקלוסיבים כי שוב אם אתה מאמין שלסוני תמיד יש יותר משחקים מהתחרות,ולכן היא מנצחת כי תמיד יש לה עדיפות מספרית בספרייה שלה אז זה ימשיך להיות המצב.

כי לפי שעה...אינספור מפתחים יפנים עדיין מדלגים על הבוקס, רק ב2022 נספרו 20 משחקים יפנים שמדלגים על הבוקס בלי שום תאריך יציאה באופק. על נינטנדו גם כן תמיד ידלגו חלק בגלל הכוח.ואם בשנה מדלגים על הבוקס 20 משחקים אז כמה בדור? הרי בדור הONE המצב אפילו היה חמור יותר. ועדיין אתה אומר שאקסקלוסיבים ישנו את המצב.

אז גם אם הטיעון שלך זה "סוני מנצחת כי יש לה יותר משחקים בספרייה" עדיין לפי הטיעון שלך עצמך מייקרוסופט אמורה להמשיך להפסיד בברירת מחדל ואקסקלוסיבים לא יכולים מספרית ליצור שוויון בין סוני למייקרוסופט.

אני אומר בוא נחכה לדור הבא ונראה את המשחקים של מייקרוסופט, ונראה מה יהיה הטיעון אז :-) תן לי קצת לשחק בחיזוי עתידות אבל אני מהמר שהטיעון יהיה
"חמוד שהכנת רשימה גלאס, אבל משחק X דילג על הבוקס אז סוני ניצחה"
"TES6 קיבל 9.5 ונוטי דוג החדש קיבל 9.6 אז סוני ניצחה"

אתה ולאסקין לא הבאתם אפילו אקסקלוסיבי אחד שמייקרוסופט יכולה להביא שיגיד לאנשים "וואלה אני הולך לקנות אקסבוקס" :-) כי כולנו יודעים שזו לא הסיבה האמיתית היחידה שאנשים הולכים לקנות קונסולה בגללה. אנשים קונים את מה שהם חושבים שהיא הקונסולה הכי שווה של אותו דור, והמשחקים הם רק פרמטר אחד ואתה ולאסקין מתעקשים שהוא היחיד. שעליו מייקרוסופט יכולה לנצח, למרות שלמעלה אתה מודה שיש אינספור פקטורים אחרים.

לא ברור לי למה בן אדם שחושב שפייבל 4, סטארפילד, פורזה, כל אחד בפני עצמו לא שווה TES6 כל אחד בפני עצמו לא שווה רכישה של אקסבוקס, אבל פתאום אם הם יבואו כולם ביחד אקסבוקס כן שווה בעיניו? אם הם לא שווים בנפרד הם לא שווים ביחד.

האמת היא שכל המשחקים האלה שווים ושלמייקרוסופט תמיד היה משחקים שווים וגם לנינטנדו אבל הקונסולות שלהן הכשילו את המשחקים האלה.
וזה ימשיך להיות המצב לפי כל מה שרואים.

אני לא הולך לשכנע אתכם ואתם לא הולכים לשכנע אותי כי לאנשים יש דעות וקשה לשכנע ואנחנו כל אחד מאיתנו מאמין בדעות האלה שלו 20 שנה ליטרלי. זה כמו שאתה מאמין שהתנחלות היא אסון לביטחון ומביאה להרוגים בעוד אני משוכנע שהתנחלות טובה לביטחון כי איפה שיש מתנחלים יש חיילים ואיפה שיש חיילים יש בהכרח ביטחון, לעולם לא נזוז כל אחד מעמדתו בשום ויכוח, אבל בוא נראה מה יהיה התירוצים בדור הבא להפסיד של מייק אחי :)

לבוא ולהגיד שמשחק כמו Starfield שיושב על ממוצע 83 שזה ממוצע בסדר ומשחק שהיה מוכר 15M(ההערכות המקסימליות עוברות את ה30M+ בשקט) זה לא אקסקלוסיבי מספיק טוב... אז שום אקסקלוסיבי הוא לא טוב מספיק. זה האמא של המגהטון גם אם הוא לא בטעם של אף אחד בוקסלים חוץ ממני ואינטר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2023, 07:10

אבל הוא לא אקסקלוסיבי מספיק טוב… ממוצע 83 - יוצאים משחקים כאלה כל הזמן, וההערכות היו לפני האכזבה הגדולה שהוא (ולא שהערכות כאלה אי פעם מדייקות אגב), ואנחנו רואים את זה בבירור במכירות של המשחק ובמספר השחקנים בסטים (בשבוע שעבר סקיירים כבר עקף אותו).

ואנחנו לא אומרים שבלעדים זה הפרמטר היחיד, אלא בלעדיים + תמיכת צד ג׳ + מחיר. הבלעדיים שלהם צריכים לעלות לליגה של הגדולים, הם צריכים איזה 2-3 משחקי 95 שאינם נישה והמצב ישתפר מאוד. האם יעקפו את סוני? לא בטוח, אבל הם ימכרו הרבה יותר קרוב אליהם והמנויים יקפצו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 10:16

אני אומר בערך כל הזמן אותו דבר - מחיר ומשחקים איכותיים יחדיו הם הפאקטור הכי גדול. תמיד יש חריגים כמו לעשות איזה WII, או שיש אלמנטים שתורמים או הורסים כמו מה שסגה עשתה עם הסאטורן בארה"ב בשיגור או העובדה שהיה לפס2 DVD. אבל כל קונסולה שלקחה את המקום הראשון תמיד הייתה עם הספריית משחקים הכי טובה.

אגב, גם הפס1 בהחלט הצליחה לפני שיצא FF7, אבל מה שהיא הייתה לפני FF7 ומה שהיא ההייתה אחרי FF7 הוא שני עולמות אחרים. אחרי FF7 היא הפכה לקונסולה שמוכרת 20 מליון יחידות בשנה. ואל תשכח שב-94 ו-95 הפס1 מכרה בסדר לאותה תקופה לקונסולה חדשה, אבל מדובר על בקושי 5 מליון יחידות בשנה וחצי כך שלהיט היא לא בדיוק הייתה. מה שהפך אותה ללהיט היה העובדה שה-N64 הוכרז ב-50$ יותר (מה שנינטנדו הפכה די מהר), ושכל המפתחות בתעשיה הכריזו על המשחקים שלהם לפס1 במקום ה-N64. אנשים הבינו שהפס1 הולכת להיות הדיפולט של התעשיה. וכמובן שברגע שגל המשחקים הלא נגמר התחיל ב-96 והלאה היא הפכה להסטריה טוטאלית.

ואגב, כן היה גל משחקים ענק לפס1 עוד לפני 1997, וגם זאת הייתה תקופה אחרת בגלל הפרשי הכוח הקולוסאלים בין הקונסולות. כמעט כל הקונסולות שנמכרו לפני ש-FF7 יצא נמכרו ב-1996 כשכבר היה RE1, קראש בנדיקוט, פרפה הרפר, טוויסטד מטאל 1-2, שני משחקי וייפאווט, TR (שהיה אולי גם על הסאטורן והמחשב אבל היה מאוד מזוהה עם פלייסטיישן בגלל הקמפיין הפרסומי), כמות מטורפת של משחקי מכות ישר מהארקייד (ואתה הרי אמור לדעת את זה יותר טוב מכל אחד אחר מה המשמעות של משחקי טקן, FG, בושידו בלייד, MK או KOF כשכולם הרגישו כמעט כמו גרסת הארקייד), ריימן (שוב לא בלעדי, אבל גם מזוהה פלייסטיישן בגלל הפרסום). בסופו של יום הפס1 הייתה מכונה שעושה מה שאף מכונה לא עשתה עד שיצא הN64 - משחקים שנראים כמו בארקייד. קשה להדגיש כמה הפס1 הרגישה ב-1994-1996 כמו ארקייד אבל בבית, וזה היה חסר תקדים, משהו שהסאטורן לא הצליחה להביא.

ובנוגע לסטארפילד, משחק אחד לא יהפוך קונסולה ללהיט אלה אם הוא איזה חד קרן מטורף לגמרי, וסטארפילד הוא ממש לא חד קרן. כדי שקונסולה תצליח מבחינת משחקים, היא צריכה ספריה חזקה של משחקים. ל-XSX כרגע ממש אין ספריה חזקה של משחקים. צריך מסה קריטית. אם ה-XSX רוצה להצליח בזכות המשחקים שלה, היא צריכה לקבל משחק טוב כל 3-4 חודשים, ומדי פעם היא צריכה משחק מדהים מגדיר דור. סטארפילד ופורצה הם לא זה, שניהם משחקים סולידים, אלה המשחקים שאמורים לצאת בין ה-TLOU שלהם ל-GOW שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 10:48

מיקרוסופט מורידה באנגליה את המחיר של הXSX ב-25% לשישי השחור, זה המקביל ללמכור אותה ב375$ בארה״ב. האסימון אכן נופל. כלומר, נראה אם לגמרי נפל אם הם ימשיכו במבצעים ולא יפסיקו אותם אחרי שישי השחור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 16:16

DrKeo כתב:מיקרוסופט מורידה באנגליה את המחיר של הXSX ב-25% לשישי השחור, זה המקביל ללמכור אותה ב375$ בארה״ב. האסימון אכן נופל. כלומר, נראה אם לגמרי נפל אם הם ימשיכו במבצעים ולא יפסיקו אותם אחרי שישי השחור.

סוני משווה וגם נותנת הנחה של 25% על הפס5 באנגליה. איזה יופי לראות את האגרסיביות הזאת. מיקרוסופט התעוררה, סוני סופר אגרסיבית עוד מאוגוסט כדי להצליח להגיע למטרות מכירת חומרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 17:55

גרסת הסוויצ' של הוגוורטס יוצאת ישר למקום הראשון ב-UK, רק מריו וזלדה מעליה מבחינת מכירות שבוע ראשון ב-2023 בסוויצ'. היא גם דוחקת את MW3 למקום השני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2023, 18:09

DrKeo כתב:היא גם דוחקת את MW3 למקום השני.

חדשות טובות, מקווה שאנשים מצביעים בארנק השנה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 18:21

Laskin כתב:
DrKeo כתב:היא גם דוחקת את MW3 למקום השני.

חדשות טובות, מקווה שאנשים מצביעים בארנק השנה

מה שמעניין הוא האם אנשים נוטשים את COD כי הם דפקו את הסינגל, או האם אנשים נוטשים את COD כי הם דפקו את המולטי. חבל שהם לא דפקו רק אחד מהם, זה יכל להיות data point מעניין :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2023, 18:38

זו באמת שאלה בכלל? לדעתי אולי 5% הם ״כמונו״ שקונים את המשחקים האלה בשביל הסינגל (פעם ב- כשהם באמת טובים), השאר משחקים אונליין ומניח שהרבה מהם אפילו לא נוגעים בסינגל

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 20 נובמבר 2023, 18:50

לא חושב שמישהו באקטיוויזן חושב שיש לקמפיין משמעות מהותית כלשהי, ואפילו אם יש כמה אחוזים שקונים רק לקמפיין ולא יקנו כשהקמפיין חלש, זה לא נכנס להם בכלל בשחקנים שמשחקים במשחק כשירות חי וממשיכים להוציא בו כסף. זה כמעט לא שווה כלום מבחינתם. הקמפיין הוא בגדר יח"צ טובים או רעים למשחק לפני שהוא יוצא כי מדברים עליו והוא מקבל ציונים ומשפיע על איך שהמשחק כולו נתפס.
המשחק הזה מוכר פחות כי אנשים ידעו עליו עוד משנה שעברה כDLC מורחב לMW2 ולמעשה כשנה ראשונה כמעט אי פעם שבה לא יהיה משחק COD מלא. בסוף יצא משחק מלא באופן רשמי, אבל אין איך להפוך את התמונה, זה DLC מורחב וכולם יודעים שזה DLC מורחב.
עדיין יש שחקנים שרואים MW3 וקונים על עיוור, ומתאכזבים כנראה, ועדיין המשחק הזה ימכור יותר מ99% מהמשחקים בשוק, אבל כל מי שטיפה מתעניין מספיק בסדרה הזאת יודע בדיוק מה הסיפור של המשחק הזה.

במילים אחרות, לא חושב שזה ישפיע יותר מדי על המשחק שנה הבאה של Treyarch, שמפה לשם הופכת להיות הA team שמייצרת את המשחקי COD היותר מצופים באופן די עקבי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 21:09

רוב ההכנסות של COD הן במובייל, אחרי זה הן ב-WARZONE. המשחק השנתי הוא רק שבריר מההכנסות, למרות שכמובן שאי אפשר לזלזל 15-25 מליון שהוא מוכר.

וזה מעניין מה שאתם אומרים על הסינגל מול המולטי, כי תמיד אנחנו מנהלים דיון על COD טוב או COD רע, איך זה הצליח במכירות וזה נכשל. אבל אף אחד מאיתנו לא משחק מולטי COD, כך שאם זאת הנקודת המשיכה העיקרית אז בעצם אין לאף אחד מאיתנו יכולת שיפוט על האיכות של משחק COD מסויים. כנ"ל הביקורות שבדרך כלל מתמקדות בסינגל. למשל וונגארד נחשב לדי מחורבן, הוא גם נכשל במכירות. אבל מה הולך במולטי שלו? אין לי שמץ.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 20 נובמבר 2023, 21:23

DrKeo כתב:
3-4 משחקים ברמה מאוד גבוהה בהחלט יעזרו למיקרוסופט. זה ישים אותם גבוה מעל לסוני כי סוני לא מסוגלת לעשות 3-4 משחקים ברמה מאוד גבוהה.

מיקרוסופט שחררה השנה שתי אכזבות (באופן יחסי), והמכירות ירדו במקום לעלות כי סוני עושה מבצעים אגרסיבים אז כשמישהו בא לחנות והוא רואה מצד אחד פלייסטיישן שעולה פחות מהאקסבוקס ומגיע עם פאקינג פיפא חינם אז הוא מעדיף פלייסטיישן מן הסתם.

זה לא אסטרו-פיסיקה, אתה מגיע לחנות והפלייסטיין זולה בעשרות דולרים ומביאה לך עותק של אחד המשחקים הכי נחשקים בעולם, אתה קונה פלייסטיישן. בטח ובטח כשמדובר בשם הגדול יותר.

בנוגע להוציא קונסולה חדשה ב-2025, כבר הסברנו לך שאין אפשרות כזאת, אין דבר כזה להוציא חומרה יש מעין, קונסולה מפתחים חצי עשור. והם גם ישרפו את המותג אקסבוקס עם הריגה מוקדמת של הקונסולה. מי יקנה אקסבוקס חדשה כשהם יודעים שאם המכירות לא יהיו טובות הם יהרגו אותה אחרי 4 שנים?

חוץ מזה על איזו חומרה הם בדיוק יעשו PT? החומרה של AMD עדין נוראית ב-RT, הדבר היחיד שאפשר לשחרר ב-2025 זה "פרו", וזה ליטרלי מה שסוני עושה ב-2024. הרי סדרה 8000 יוצאת ב-2024, וסדרה 9000 מיועדת ל-2026, כך שלמיקרוסופט אפילו לא תהיה ארכיטקטורה חדשה שאין לפס5 פרו ב-2025, גג ליבות AI. ההפרש ביצועים יהיה קטן מדי, האזרח הקטן לא ישים לב להבדל. זאת התאבדות.

מישהו עצר את מיקרוסופט לעשות הנחות דומות כמו סוני? לעשות באנדל של סטארפילד ופורצה? לעשות באנדל 'הדור עד כה' עם משחקים של ID, ארקיין וכו?

לא, אי אפשר להוציא קונסולה ב 2025. וגם אי אפשר לעשות איפה ואיפה ולהוציא משחקים למחשב אבל לא לקונסולה. אז שינשכו את השפתיים.
מתי הכי מוקדם שהם יכולים להוציא קונסולה שהיא קפיצת מדרגה? 2027, אז 2027. אבל הם צריכים להכין מבול של משחקים שיהיו גם בשיגור וגם בשנתיים הראשונות.

גשו ל EA, תחיו את NBA LIVE לXBOX, מחשב, סוויץ' 2. תעשו משחק כדורסל טהור שהוא התשובת נגד לקדחת מיקרו-תשלומים של 2K.

גשו לfatshark, תזרקו כסף שיפתחו משחק קו-אופ 4 שחקנים PVE נגד ייצורים מכל הסוגים (זומבים, ערפדים, אנשי זאב, מומיות וכו'). בדומה ל COD אפשר לקחת 4 מפורסמים לדמויות. אני למשל מציע שאחת הדמויות תהיה פיל ספנסר. אתה נלחם רק בייצורים פנטזיים אז נמנעים משערוריות של הדמות של פיל הורגת בני-אנוש. בום.
משחק ויראלי בשניה.

ועכשיו תשים לב: פוטנציאל שיתופי-פעולה ו GAAS בלתי נגמר. אחרי כמה חודשים אתה מוציא קמפיין בהשארת דום. שלבים ואוייבים מדום. אחר כך בהשראת היילו והברוטס. אחר כך החזירים ממיינקראפט אם אתה רוצה.

כל משחק מצד ג' שמוכר ומזוהה עם אוייבים לא-אנושיים הוא פוטנציאל לפיתוח קמפיין חדש ונפרד שיוצא כ DLC.
רוצה עוד: אפשר שנגיד בקמפיין של DOOM אחת הדמויות של השחקנים היא גיבור המשחק עצמו. בקמפיין בהשראת היילו אחד השחקנים הוא מאסטר ציף' וכו' וכו'.

הנה רעיון למשחק ירוק-עד שיגלגל מיליארדים שפשוט כותב את עצמו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 21:32

Hypno כתב:מישהו עצר את מיקרוסופט לעשות הנחות דומות כמו סוני? לעשות באנדל של סטארפילד ופורצה? לעשות באנדל 'הדור עד כה' עם משחקים של ID, ארקיין וכו?

אף אחד לא עוצר אותם, זאת טעות מאוד גדולה. כלומר אם המטרה שלהם למכור יותר קונסולות, אם המטרה שלהם היא אחרת (נניחד GP) אז אולי זאת לא טעות. אני לא יודע מה המטרה שלהם כרגע, אבל לפחות בספר שלי הדבר הכי חשוב צריך להיות גידול של הקונסלות XS כך שלדעתי לפחות זאת טעות גדולה שהם לא היו אגרסיבים כמו סוני. אולי גם הם חושבים את זה להתחשב בכך שפתאום הם כן אגרסיבים כמו סוני. ולהגיד את האמת, הם צריכים להיות אגרסיבים מסוני כי הם האנדר-דוג, אם סוני עושה הנחה של 25% הם צריכים לעשות של 40%.

Hypno כתב:לא, אי אפשר להוציא קונסולה ב 2025. וגם אי אפשר לעשות איפה ואיפה ולהוציא משחקים למחשב אבל לא לקונסולה. אז שינשכו את השפתיים.
מתי הכי מוקדם שהם יכולים להוציא קונסולה שהיא קפיצת מדרגה? 2027, אז 2027. אבל הם צריכים להכין מבול של משחקים שיהיו גם בשיגור וגם בשנתיים הראשונות.

בנוגע למתי אפשר להוציא קונסולה, זה תלוי מתי הם התחילו להתכנן אותה. אם הם התחילו לעבוד על קונסולה ב-2020 שמיועדת ל-2025, אז לגמרי אפשר היה להוציא קונסולה ב-2025 למרות שלהבנתי זה לא חותך עם הלו"ז של AMD כך שהיא לא תהיה חזקה משמעותית מהפרו של סוני שיוצאת ב-2024 והם היו יוצאים קצת מעפנים. הבעיה שלי היא עם הקונספט "טוב חבר'ה, לוחצים על הכפתור ריסט, מוציאים קונסולה חדשה עוד שנה וחצי". זה הפנטזיה הילדותית, קונסולת דור הבא זה תכנון של שנים, חצי עשור, לא משהו ששולפים מהמותן.

אם הלו"ז הטכנולוגי של AMD יצמד לROAD MAP הנוכחי שלהם, אז כנראה שהכי חכם להוציא קונסולת דור הבא ב-2026 או 2028 ונראה שהם מכוונים ל-2028.

ובנוגע לזה שאתה אומר שהם צריכים להוציא הרבה משחקים לקונסולה החדשה.. זה בול מה שאני אומר אז אין פה שום חלוקה ביננו. כמה שיותר משחקים טובים תתן להם דריסת רגל חזקה יותר בשוק. איך הם משיגים את המשחקים הטובים בכמויות גדולות יותר זה כבר עניין אחר. יש להם מליון אולפני צד א', יש להם המון כסף למממן משחקי צד ב', יאללה לפעול. אישית לא הייתי מתקרב למשחק שתארת, אבל כל אחד וכוס התה שלו :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 20 נובמבר 2023, 21:46

DrKeo כתב:
וזה מעניין מה שאתם אומרים על הסינגל מול המולטי, כי תמיד אנחנו מנהלים דיון על COD טוב או COD רע, איך זה הצליח במכירות וזה נכשל. אבל אף אחד מאיתנו לא משחק מולטי COD, כך שאם זאת הנקודת המשיכה העיקרית אז בעצם אין לאף אחד מאיתנו יכולת שיפוט על האיכות של משחק COD מסויים. כנ"ל הביקורות שבדרך כלל מתמקדות בסינגל. למשל וונגארד נחשב לדי מחורבן, הוא גם נכשל במכירות. אבל מה הולך במולטי שלו? אין לי שמץ.

וונגארד ספציפית זו דוגמה לעוד משחק שהתקבל ונחשב רע מאוד גם במולטי וגם בסינגל. WW2 הוא דוגמה למשחק שהתקבל די טוב כקמפיין ודי רע כמולטי. אני רחוק מבאמת להבין בCOD, אבל הייתה לי דודא לFPS שנה שעברה ושיחקתי קצת בMW2 שהיה המולטי הראשון שלי מאז BO המקורי ב2010, ולפניו COD 4 ב2007.
סך הכל די נהנתי מMW2, ברמה מאוד קאז'ואלית ופשוט להנות מכמה משחקים ביום בראש כבוי, אבל נהנתי ממנו. תוך כדי יצא לי קצת לשמוע את השיח סביבו והבנתי שהוא נחשב די בינוני מבחינת הקהילה בסך הכל.
ואז בדקתי עוד קצת וגיליתי שבגדול כל COD במולטי מתקבל בצורה די רעה בהקהילה שלו :).
יש לMW2 ולcold war כמה מעריצים, אבל נתקלתי בעיקר ברנטים ותלונות מצד התותחים הכבדים של הקהילה. סך הכל הייתי אומר שימי MW וBO המקוריים כבר מזמן מאחורי COD גם במולטי התחרותי. התלונה העיקרית של שחקני המולטי היא שאקטיוויזן זורקים עליהם ולא באמת משקיעים, ושכל ההשקעה הולכת לוורזון. שזו בדיוק הטענה של חובבי הקמפיין בדור הקודם ששאקטיוויזן כבר זורקת והכל הולך למולטי, אז זה המשך די לינארי...
בוורזון כבר אין לי שום נסיון ואין לי מושג אם הוא בכלל נחשב טוב או רע, יש לי איזשהו גבול :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2023, 11:21

נינטנדו עמדה ביעד מכירות סוויצ' לרבעון והגיעה ל-132 מליון יחידות, זה אומר שהם בדרך לעמוד ביעד השנתי שלהם ,140 מליון יחידות עד מרץ 24, שזה סה"כ 15 מליון יחידות השנה. הוויצ' היא הקונסולה השלישית הכי נמכרת בהסטוריה. אני בספק שהם יצליחו להגיע למקום השני או הראשון שעומדים על 154 מליון (DS) ו-155 מליון (פס2), אבל אני משער שזה תלוי בתאריך היציאה של הסוויצ' 2. אם שנה הבאה הם ימכרו קצת פחות מהשנה, ואם הסוויצ' 2 תצא בחגים 2024, אז הם כנראה יהיו על סביבות 150 מליון כשהסוויצ' 2 תצא. ואז הם יצטרכו למכור 5 מליון יחידות נוספות בכדי לשבור את השיא של ה-DS והפס2.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 דצמבר 2023, 11:51

אני עדיין מקווה לקיץ 2024, אפילו אביב... אבל זה בגלל שזה פשוט מתאים לי יותר :)

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 08 דצמבר 2023, 20:58

בלאק פריידי אנגליה: ג'ים ראיין ממשיך לקבור את פיל ספנסר.

https://www.gamesindustry.biz/huge-cons ... s-retail-1

פס5 מכר 217% אחוז יותר ב BF השנה מאשר שנה שעברה.
XBOX בלי שינוי משנה שעברה.

יא אללה, אני פשוט נדהם מהכישלון של XBOX לצד ההתנהגות 'עסקים כרגיל' של מיקרוסופט וקידומים של כל האחראים לכישלון. צריך פה shake up.

אני חושב שאפשר לטעון שתחת כהונתו של ג'ים ראיין, פלייסטיישן מעולם לא הייתה יותר דומיננטית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 דצמבר 2023, 22:12

אין ספק שג'ים ראיין עשה מהלכים מדהימים כדי להרים את הפלייסטיישן כמו.. אממ.. כן.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 דצמבר 2023, 10:15

Hypno כתב:בלאק פריידי אנגליה: ג'ים ראיין ממשיך לקבור את פיל ספנסר.

https://www.gamesindustry.biz/huge-cons ... s-retail-1

פס5 מכר 217% אחוז יותר ב BF השנה מאשר שנה שעברה.
XBOX בלי שינוי משנה שעברה.

יא אללה, אני פשוט נדהם מהכישלון של XBOX לצד ההתנהגות 'עסקים כרגיל' של מיקרוסופט וקידומים של כל האחראים לכישלון. צריך פה shake up.

אני חושב שאפשר לטעון שתחת כהונתו של ג'ים ראיין, פלייסטיישן מעולם לא הייתה יותר דומיננטית.

הם משחקים בשתי זירות אחרות לגמרי. סוני דוחפת קונסולות, מיקרוסופט דוחפת שירות ותוכנה. מצד מיקרוסופט תריץ את הגיימפאס על טוסטר ולא על אקסבוקס. אקסבוקס זה סתם אמצעי לדחוף שירות. למרות שלטעמי היא קונסולה הרבה יותר מוצלחת מהפלייסטישן ואני הרבה יותר נהנה מלשחק בה.

על פי סוני למיקרוסופט יש 29 מנויי Gamepass נכון לנובמבר 2022 (הם עולים בבערך 5 מיליון בשנה כרגע). זה הקיטריון לשפוט את מיקרוסופט בדור הזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 דצמבר 2023, 22:14

על פי NPD האחרון כל המכירות של שלושת הקונסולות ירדו מספר דו ספרתי של אחוזים לעומת שנה שעברה למרות שהשנה אין שום מחסור וכל הקונסולות במבצעים אגרסיבים (ה-XSX למשל נמכרת עכשיו ב-399$, ובשיישי השחור היה באנדל עם דיאבלו ב-349$). הסוויצ' ירדה הכי הרבה מכולן, כל כך הרבה שאקסבוקס עלתה למקום השני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 דצמבר 2023, 10:58

הולי פאק, death stranding מכר 16 מליון יחידות. אני בשוק.

עריכה:
אוקיי, נראה שזה 16 מליון שחקנים. החשבון של ג׳ף קילי התבלבל וקרא לזה 16 מליון עותקים. עכשיו זה יותר הגיוני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 דצמבר 2023, 13:51

הרבה יותר הגיוני… צריך לזכור שהוא היה בחינם כבר פעמיים נדמה לי בחנות של אפיק, והוא גם ב״חינם״ בפלוס אקסטרא לאיזה 50 מליון מנויים

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 דצמבר 2023, 19:30

לא מצליח להבין מי הקהל לWalking simulator הזה, תמיד היה נראה לי כמו עינוי צרוף.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 84 אורחים