נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Klayman » 28 פברואר 2021, 18:33

Uncle Pey'j כתב:
Klayman כתב:
glass man כתב:
Klayman כתב:
DrKeo כתב:בו נגיד שמצד אחד יש יוצר גאון ומצד שני יש חברה שהכל מתפורר לה בין האצבעות ואני נוטא לחשוב שזה באשמת גוגל ולא באשמת קוג׳ימה :)

+1

חחחחח הרגם אותי :lol: אני ממש יכול לראות את גוגל... רואים את הקבלה שקוג'ימה העביר להם על התקציב שהוא צריך למשחק ואיך אין להם שקל בקופה לזה אחרי שהם ביזבזו הכל על בלעדיות לRDR2

זה לא שאין להם שקל.. יש להם הרבה מאוד שקלים.. הם פשוט חברה עלובה. זה הכל. כל קשר ביניהם לבין מוצרים צרכניים מוצלחים הוא מקרי בהחלט (פוטוז כנראה יהיה כזה, כשיהפוך למוצר בתשלום בהמשך השנה). אבל חוץ ממנו? הם פשוט גרועים במוצרים לצרכנים.

Gmail מוצר גרוע? Google TV/Android Tv מוצר גרוע? אני ממש לא בטוח שאני מסכים איתך.
אני אומנם יוזר iOS שנים על שנים אבל היה לי את ה-fair share שלי עם אנדרואיד ואני לא חושב שזה מוצר צרכני גרוע.

אנדרואיד, ג'ימייל וגוגל TV (על סוגיו ופרמוטציותיו) הם מוצרים שנועדו להאכיל את מכונת הפרסום הגדולה של גוגל (אוקיי וגם machine learning ושאר קצירת data).. הם לא מוצרים צרכניים. הצרכן לרוב לא משלם עליהם. מוצרים שצרכנים (לא ארגונים) משלמים עליהם לגוגל הם מעטים, ומלאים בבעיות. אם תרצה אפשר לצלול לזה בנפרד בהמשך. אנדרואיד איננה מוצר צרכני. היא מוצר שניתן ליצרניות חומרה שלא רוצות לפתח מערכת הפעלה מאפס. כנל android TV. על ג'ימייל אף אחד משלם סתם ככה, וגם אם משלמים על אחסון, הם עדיין שואבים לך את כל המידע מהתיבה, כל הזמן.

אם היה אכפת לגוגל מאנדרואיד כמוצר צרכני, היא הייתה מתייחסת אליו אחרת לגמרי. תחשוב בינך לבין עצמך, על איזה מוצרי גוגל אתה משלם (כלומר צרכן),ומה אתה מקבל עבור התשלום...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2021, 20:50

וגם אם אנדרואיד, ג'ימייל או TV הם מוצרים טובים, זה עדין נותן לגוגל יחס של 1:105483252 בין מוצרים טובים למוצרים כושלים שזורקים עליהם ושולחים אותם למות.

וגאלס, לדעתי לגוגל היה את הכסף להוציא. מעבר לזה שהיא אחת מהחברות הגדולות בעולם, הם עובדתית שלמו 20 מליון דולר על AC:A ו-"עשרות מליונים" על RDR2 כך שהם כנראה שפכו מאות מליונים על הפרוייקט הזה רק בצד של התוכנה, זה עוד לפני כל הטכנולוגיה והשרתים שמאחוריו. כלומר אני לא בטוח שהיה מזיז להם את הביצה אם משחק קוג'ימה שכל פרק שלו עולה להם 30-40 מליון דולר היה נכשל טוטאלית. כלומר לפי שרייר הם היו סוג של פרה חולבת למפיצות שהיו מנערות אותם בעשרות מליונים, אז בלעדי אשכרה אטרקטיבי לקהל מסויים היה בזבוז כסף בשבילם? להגיד את האמת, אני לא בטוח אם בפוסט מורטום של סטדיה לא יזרקו את המספר מליארד דולר באויר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2021, 22:20

DrKeo כתב:וגם אם אנדרואיד, ג'ימייל או TV הם מוצרים טובים, זה עדין נותן לגוגל יחס של 1:105483252 בין מוצרים טובים למוצרים כושלים שזורקים עליהם ושולחים אותם למות.

וגאלס, לדעתי לגוגל היה את הכסף להוציא. מעבר לזה שהיא אחת מהחברות הגדולות בעולם, הם עובדתית שלמו 20 מליון דולר על AC:A ו-"עשרות מליונים" על RDR2 כך שהם כנראה שפכו מאות מליונים על הפרוייקט הזה רק בצד של התוכנה, זה עוד לפני כל הטכנולוגיה והשרתים שמאחוריו. כלומר אני לא בטוח שהיה מזיז להם את הביצה אם משחק קוג'ימה שכל פרק שלו עולה להם 30-40 מליון דולר היה נכשל טוטאלית. כלומר לפי שרייר הם היו סוג של פרה חולבת למפיצות שהיו מנערות אותם בעשרות מליונים, אז בלעדי אשכרה אטרקטיבי לקהל מסויים היה בזבוז כסף בשבילם? להגיד את האמת, אני לא בטוח אם בפוסט מורטום של סטדיה לא יזרקו את המספר מליארד דולר באויר.

זה שהיה להם את הכסף להוציא? אני בטוח. השאלה היא האם הם היו נותנים לקוג'ימה את הכסף הזה. אני יכול לתת את מאטסונו, שעד הפרישה שלו היה לו מעמד של אל מהלך בתעשיית הAAA . אז מאטסונו סיפר שזה הולך ככה בעולם הAAA באיזה ראיון.

אתה עומד מול איש חליפות בחברה, והוא אומר לך "תעשה איזה משחק שבא לך, אבל אתה מחוייב שזה ימכור X עותקים אם אתה רוצה לקבל אור ירוק. ואני מזכיר כאילו שמאטסונו עמד בראש פפ12 רוב הזמן עד הפרישה הפתאומית שלו מהצוות. משחק עם תקציב של 48M דולר לא כולל השיווק.

אז כאילו, אולי בהתחלה, הם נתנו לקוג'ימה את האור הירוק כי הם הצליח לשכנע אותם שהמשחק יכול למכור את מה שהוא הבטיח שזה ימכור, אבל אולי התעוררו אצלם ספקות ביכולת של הפרויקט, למכור את זה?

אני אישית לחלוטין, מאמין שהאשמה היא בגוגל ולא בקוג'ימה אבל קוג'ימה הוא גם בזבזן גרנדיוזי לא יפתיע אותי אם הוא מהאנשים שחורגים מהתקציב שנקבע.

כאילו אני מבין מה אתה אומר שגוגל, היא חברה עולמית עם בנק לא נגמר של כסף אין ספק. אבל אם הם קבעו תקציב לפרויקטים של סטאדיה וקבעו לעצמם שגם אם יתהפך העולם הם לא משקיעים מעבר לזה וקוג'ימה חורג מהתקציבים האלה והם לא רוצים לאשר עוד הקצאה לסטאדיה אז פה הבעיה.כאילו זה שגוגל, היא חברת ענק עם סכומי עתק של כסף, זה לא אומר שלפרויקט הסטאדיה יש גישה אינסופית למשאבים האלה.

מה אני מנסה לומר? קוג'ימה גאון בזבזן מצד אחד וסטאדיה פרויקט כושל מצד שני. אני חושב שהרווחנו מהביטול הזה, כי קוג'ימה צריך לדעתי מפיצה שאשכרה תזרום איתו ועם התקציבים שהוא דורש.כאילו, אם סקוור יכלה להיות בטוחה שעם 48$ מליון מאטסונו מביא להם משחק מוכן, אני לא בטוח, שיש איזושהי חברה שיכולה להיות בטוחה, שקוג'ימה יוכל לעמוד בתקציבים שנקבעו. זה האופי שלו :)

לדעתי? לדעתי רק הרווחנו מהביטול הזה, יש סיכוי שחברה שאשכרה רוצה, להשקיע בגיימינג תשקיע בפרויקט הזה מחדש והפעם הוא לא יהיה נעול לפרויקט עלוב כמו הסטאדיה.

כאילו אני מבין מה אתה אומר, ברור שאם גוגל היה באמת איכפת לה ובאמת נותנת משאבים אינסופים לגיימינג, אז בתאוריה יש לה את היכולת להזיז הרים בתעשייה הזו. אבל הם כנראה הבינו בעצמם שסטאדיה זו ספינה שוקעת ואפילו קוגימה לא יציל אותה.

אני בטוח שכולנו מעדיפים לשחק משחק של קוג'ימה על קונסולות נורמליות/מחשב ולא על סטאדיה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2021, 12:58

בינןאר בטופ 20 הגרמני 15 היו משחקים סוויטצ׳ בהפצת נינטנדו. לא משחקי סוויטצ׳ בכלליות אלה משחקים בהפצת נינטנדו.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2021, 13:18

אז יש דברים שיכולים לנצח את GTA 5 אחרי הכל? מריו קארט! ולחשוב שזה עוד לפני הפיצוץ שפוקימון לג'נדס יביא.
מצחיק לראות את כל משחקי הדיאטות והריקודים למינהם מככבים, אפקט הסגרים :)

זו אחלה פלטפורמה הסוויץ היא התחילה קצת חלש בהיצע המשחקים שלה, אבל עכשיו אתה צריך להיות מישהו עם טעם ממש מוזר במשחקים כדי לא למצוא לפחות משהו אחד לאהוב בספריה שלה וזה משתקף במכירות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2021, 13:51

אני דווקא חוב שהיא התחילה חזק מאוד, אודסי ו-botw הם מהמשחקים הטובים של הדור הזה. כלומר תחשוב על כל קונסולת פלייסטיישן או אקסבוקס אי פעם והאם בשנה הראשונה שלהן היו משחקים ברמה הזאת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2021, 14:43

נתונים מרשימים בהחלט אבל כן צריך לזכור שמתוך כל הפלטפורמות - סביר שדווקא עבור הסוויץ׳ עדיין הכי הרבה רוכשים בריטייל ולא דיגיטלית, ומשנה לשנה הטבלאות האלה פחות ופחות משקפות את המציאות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2021, 15:09

Laskin כתב:נתונים מרשימים בהחלט אבל כן צריך לזכור שמתוך כל הפלטפורמות - סביר שדווקא עבור הסוויץ׳ עדיין הכי הרבה רוכשים בריטייל ולא דיגיטלית, ומשנה לשנה הטבלאות האלה פחות ופחות משקפות את המציאות.

להתחשב בזה שכמות מטורפת של משחקי סוויטצ׳ עברה את ה20 מליון (וחלק את ה30 מליון), אני לא אהיה מופתע שזה דווקא כן מיצג :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2021, 17:16

DrKeo כתב:אני דווקא חוב שהיא התחילה חזק מאוד, אודסי ו-botw הם מהמשחקים הטובים של הדור הזה. כלומר תחשוב על כל קונסולת פלייסטיישן או אקסבוקס אי פעם והאם בשנה הראשונה שלהן היו משחקים ברמה הזאת.

כן, היא התחילה מצוין. אבל החשש שלי היה שזה יהיה הסיפור של הWII עם התחלה מדהימה וספרייה על הפנים.

ותראה איפה אנחנו נדב, פאקינג מטרויד 4, פאקינג פוקימון מושקע, ועוד מלא משחקים שאין בשום מקום אחר וגם לא היה על ה3DS.הם פשוט שיחקו אותה.
אני מת לראות איך נראה כבר מטרויד מושקע על הסוויץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2021, 18:08

גם לווי היו משחקים חזקים, כלל פריים 3, פשוט היבול מת די מהר אבל עדין היו גם בסוף חייה משחקים כמו זלדה ss.

האמת שקצת מבאס אותי שפריים 4 יוצא לסוויטצ׳ ולא לסוויטצ׳ 2 כי הוא הולך להגיע ממש בימים האחרונים של הסוויטצ׳ ממילא.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 מרץ 2021, 18:10

ה-WII ממש אנדרייטד, הרים של hidden gems יש על הקונסולה הזו, רובם בכלל לא עושים שימוש כבד ב-Wiimote למען האמת.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מרץ 2021, 19:39

Laskin כתב:נתונים מרשימים בהחלט אבל כן צריך לזכור שמתוך כל הפלטפורמות - סביר שדווקא עבור הסוויץ׳ עדיין הכי הרבה רוכשים בריטייל ולא דיגיטלית, ומשנה לשנה הטבלאות האלה פחות ופחות משקפות את המציאות.

אני ממש לא בטוח שמה שאתה אומר הוא נכון.... ממש לא.. אלא אם כן יש לך איזה נתון קונקרטי בעניין? כל מי שאני מכיר עם סוויצ' קונה ב99% דיגיטלי.
?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 01 מרץ 2021, 19:45

אין לי שום נתונים אבל אנקדוטלית ראיתי את מה שלאסקין מדבר עליו באינטרנט, וגם אני קונה משחקים גדולים פיזית בלבד, פשוט כי המשחקים שומרים על הערך, ובנוסף הרבה פעמים הם זולים יותר מדיגיטל בהשקה. אפשר עד היום למכור למשל את botw ב-150 שקל בלי למצמץ ביד שניה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מרץ 2021, 20:02

אם היה לי סוויץ הייתי כמו bia
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2021, 20:18

העדויות מראות שלאסקין וBIA צודקים כאן ועד לQ2020 רוב המכירות היו של עותקים פיזים, ובעצם Q2 2020 זו הפעם הראשונה שהרווחים ממכירות דיגטליות עקפו את את הרווחים מעותקים פיזים.

Nintendo has revealed that digital sales outsold physical ones for the first time in its history during Q2 of 2020.
https://www.thegamer.com/nintendo-digit ... -physical/

לא מפתיע שהקורונה משנה את הרגלי הרכישה של האנשים עם עותקים שנשארים בחנויות.מעניין מה יהיו הנתונים בסוף החיים של הסוויץ.

אה ושאקנה, סוויץ אני הולך ללכת על דיגיטלי כי להחליף קלטות, זה כל כך 1994.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מרץ 2021, 21:04

דווקא זה ממש כיף! אני נורא אוהב את הקטע הזה ב3ds.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2021, 21:10

אהבתי את זה בתקופת המגה דרייב שהיתה לי קסטה שכל נשיפה (LOL ) על הקסטה היתה מחליפה למשחק אחר. עם ה3DS הקסם הלך לאיבוד לטעמי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 מרץ 2021, 21:17

swiss-the-engine כתב:דווקא זה ממש כיף! אני נורא אוהב את הקטע הזה ב3ds.

כנראה שלא תאהב את זה עם הסוויץ..צריך להיאבק עם הנוטץ׳ הקטן שם כדי להחליף כרטיסים,ואני מדבר כאחד שיש לו כולה 2 עותקים פיזיים על הסוויץ׳,בסוף פשוט השארתי את ring adventures בקונסולה ואני מחכה למבצע טוב על botw שיגיע אף פעם (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2021, 21:33

אני לא יכול להבין איך בן אדם מוכן להיות עם עותקים פיזים בקונסולה ניידת. כשאני לוקח את הסוויטצ' למילואים טעונים לי עליו 20 משחקים. כאילו, אשכרה נסחבים עם איזה 8 משחקים בכיס?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מרץ 2021, 22:11

DrKeo כתב:אני לא יכול להבין איך בן אדם מוכן להיות עם עותקים פיזים בקונסולה ניידת. כשאני לוקח את הסוויטצ' למילואים טעונים לי עליו 20 משחקים. כאילו, אשכרה נסחבים עם איזה 8 משחקים בכיס?

לא מבין את זה גם, אבל היי, שכל אחד יעשה מה שבראש שלו. יש לי כמה חברים עם הקונסולה, אף אחד מאיתנו לא קונה פיזיים. זו טרחה, זה מיותר, זו קופסת פלסטיק ענקית בשביל כרטיס קטן שאחד הילדים יאבד. מי שאוהב את זה, לבריאות. זה גם לא רלוונטי לערימות של משחקים בקונסולה, שבכלל לא יוצאים בעותק פיזי. בקיצור, יש לי הרגשה שאם נינטנדו הייתה מדווחת על העותקים הדיגיטליים לצד הפיזיים וכך גם שאר האחרות, המאזניים היו נוטים עוד יותר לטובתה.
?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 02 מרץ 2021, 01:15

יש לי ארבעה-חמישה משחקים "גדולים" ובתיק של הלייט יש לי מקום לארבעה כרטיסים, אני פשוט דוחף אותם שם ולא מרגישים אותם. לא סיפור. מסכים שההחלפה עם הקליפס הזה מציקה, אבל זה לא נורא ולא יוצא לי להחליף המון. זה כנראה גם פחות מפריע לי כי זו קונסולה משנית אחרי הכל.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2021, 19:42

מה שמעצבן בקסטות... זה נגיד אם אני יודע שיש משחק כמו מריו קארט 8 שכמו שאני מכיר את עצמי ואת העבר אני ארצה לשחק בו כל יום או כמעט כל יום...ואז כשייצא משחק כמו SMT5 גם בו אני ארצה לשחק כל יום איזה חודש וחצי עד שאני אסיים אותו, אז כל פעם להחליף בין מריו קארט 8 לSMT5 בזמן שאני משחק בשניהם יומית... זה מציק.

דיגיטלי חוסך את כל הכאב ראש הזה.
אבל אם יש אנשים שאף פעם לא משחקים שני משחקים במקביל אז אני יכול להבין למה לא איכפת להם מהקסטות.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 03 מרץ 2021, 01:08

אני מג'נגל תמיד לפחות שני משחקים, פשוט לא ממש על הסוויץ' (מקסימום טטריס99 ועוד משחק, וטטריס גם ככה רק דיגיטלי).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 מרץ 2021, 17:44

טוב אז Valheim כבר מכר מעל 5M עותקים תוך חודש אחד. אנשים ב Twitch צפו ב35 מליון שעות גיימפלי שלו ומספר השעות ששיחקו בו בכלל מטורף אפילו יותר מזה.
מה יש להגיד, כל הכבוד אבל עדיין מנסה להבין איך הוא התפוצץ ככה לי זה נראה כמו סקיירים לעניים אבל מה אני מבין בדור של היום :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 04 מרץ 2021, 19:28

משחק הישרדות + קואופ, מה הקשר סקיירים...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 198 אורחים