נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2022, 12:31

ושוב, בשום דור של סוני לא היה שום משחק בסדר גודל כזה שנה מהשיגור (חמש שנות פיתוח מלאות של מאות מפתחים ואלפים אם כוללים מסביב), כך ש…. טוב כבר היינו בויכוח הזה מאה פעמים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2022, 13:32

Kazz כתב:בשבוע הראשון של הורייזון ביפן זה היה בערך 55-45 לטובת הפס4. בשבוע השני רק גרסת הפס4 נשארה בטופ10.
כמו שאמרתי, אין טעם לנסות להשליך מנתונים של מדינה אחת.

אנגליה ושאר המערב מאוד דומות חוץ מאשר כמה שגעונות ספציפים (נניח פיפא ומכוניות באירופה לעומת ארה״ב), אבל יפן לא משליכה על השוק בעולם. זה שוק פריקי, מוזר וחייזרי. אם רוצים לתת קאונטר לנתון של אנגליה, תביאו נתון ממדינה מערבית סטנדרטית שמרכיבה את רוב התמהיל של השוק כמו גרמניה, צרפת, ארה״ב או איטליה למשל.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 מרץ 2022, 13:34

bling כתב:
נו אבל זה נובע ממחסור כמו שאתה אומר, לא מרצון להשאר עוד עם הפס4 (מבחינת כוח קנייה, ברור שיש מליונים רבים שנשארים מרצון עם הפס4 ויקח שנים עד שהם יחליפו דור אבל הם לא כוח הקנייה של משחק AAA חדש)

בסופו של דבר למרות כמעט 120 מיליון קונסולות בשוק, הרבה מכירות מגרסאות פס4 של משחקים לא קז׳ואליים במהותם, לא יקבלו.
הפגיעה שזה יוצר למותג של הפס5 ושל סוני באופן כללי היא הרבה יותר חמורה מהתועלת של המכירות השוליות שמשיגים על הפס4.

אה, יופי בלינג. זרקת יותר מחצי המכירות של הוריזון ביפן לפח.
ברור שגם המחסור משחק תפקיד. בגלל זה אמרנו שהפעם הקרוס-ג'ן מוצדק יותר מכל מעבר דורות קודם..

לא שזה משנה. הורייזון ו GT הם משחקים שהחלו פיתוח לפס4 ועוצבו ככאלה. לשחרר אותם רק על הפס5 לא היה משנה דבר כפי שהמשחקים שכן יצאו רק לפס5 לא הרשימו אותכם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2022, 13:39

Kazz כתב:
bling כתב:
נו אבל זה נובע ממחסור כמו שאתה אומר, לא מרצון להשאר עוד עם הפס4 (מבחינת כוח קנייה, ברור שיש מליונים רבים שנשארים מרצון עם הפס4 ויקח שנים עד שהם יחליפו דור אבל הם לא כוח הקנייה של משחק AAA חדש)

בסופו של דבר למרות כמעט 120 מיליון קונסולות בשוק, הרבה מכירות מגרסאות פס4 של משחקים לא קז׳ואליים במהותם, לא יקבלו.
הפגיעה שזה יוצר למותג של הפס5 ושל סוני באופן כללי היא הרבה יותר חמורה מהתועלת של המכירות השוליות שמשיגים על הפס4.

ברור שגם המחסור משחק תפקיד. בגלל זה אמרנו שהפעם הקרוס-ג'ן מוצדק יותר מכל מעבר דורות קודם..

לא שזה משנה. הורייזון ו GT הם משחקים שהחלו פיתוח לפס4 ועוצבו ככאלה. לשחרר אותם רק על הפס5 לא היה משנה דבר כפי שהמשחקים שכן יצאו רק לפס5 לא הרשימו אותכם.

כי יש לפס5 רק משחק מושקע אחד והוא לא בדיוק מרשים במיוחד. זה לא שאנחנו קשים לרצות, זאת סוני ומיקרוסופט שאפילו לא מנסות.

בנוגע לאיזו קונסולה התחילו לפתח, זאת הייתה בחירה של סוני. באותה מידה יכלו להתחיל לפתח את gow לפס5, סוני פשוט בחרה שלא.

ובנוגע ל50%, אתה יודע שזה בולשיט. הורייזן לא מכר חצי חצי, יפן שוק פריקי ואני שם כסף שבכל שוק מערבי שנקבל עליו נתונים תראה משהו בסביבות ה80:20 לטובת דור הפס5, בדיוק כמו כל דור אחר בנקודת השנה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 מרץ 2022, 13:40

DrKeo כתב:אנגליה ושאר המערב מאוד דומות חוץ מאשר כמה שגעונות ספציפים (נניח פיפא ומכוניות באירופה לעומת ארה״ב), אבל יפן לא משליכה על השוק בעולם. זה שוק פריקי, מוזר וחייזרי. אם רוצים לתת קאונטר לנתון של אנגליה, תביאו נתון ממדינה מערבית סטנדרטית שמרכיבה את רוב התמהיל של השוק כמו גרמניה, צרפת, ארה״ב או איטליה למשל.

אני לא צריך לתת קאונטר כאשר אין טיעון. לקחת נתון משבוע אחד באנגליה ולהשליך ממנו זה סתמי. כמו שלהשליך מיפן זה סתמי.

בסופו של דבר זה לא משנה כי הורייזון בלעדי לא היה גורר ממך תגובות יותר נלהבות ממה שראצ'ט הוציא ממך. כי אפשר לקחת משחק פס4 באמצע הדרך ולעשות קסמים כבלעדי לפס5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2022, 13:50

Kazz כתב:אני לא צריך לתת קאונטר כאשר אין טיעון. לקחת נתון משבוע אחד באנגליה ולהשליך ממנו זה סתמי. כמו שלהשליך מיפן זה סתמי.

אתה צריך לתת קאונטר כי העלת טיעון מגוחך ברמות ש"להוציא משחק בלעדי לפס5 זאת התאבדות כלכלית". זוכר את זה? זה השורש של כל הויכוח הזה. התאבדות כלכלית, לא פחות. אז וואללה, לגמרי יש לך מה להוכיח. שבוע השיגור של משחק באנגליה שכולל גם את כל העותקים הפיזים וגם את כל העותקים הדיגיטלים הוא אחד הנתונים הכי חשובים שיש בתעשיה, הנתון היחיד ששווה יותר ממנו זה נתון זהה מארה"ב. אנגליה (וזה לא אנגליה, זה 4 מדינות), גרמניה וארה"ב הם השלושה שווקים הכי גדולים בעולם הקונסולות המערבי. כל נתון משם לגמרי נותן לנו תמונה, אפילו אם לא שלמה, על השוק המערבי.

Kazz כתב:בסופו של דבר זה לא משנה כי הורייזון בלעדי לא היה גורר ממך תגובות יותר נלהבות ממה שראצ'ט הוציא ממך. כי אפשר לקחת משחק פס4 באמצע הדרך ולעשות קסמים כבלעדי לפס5.

אלף פעם הסבירו לך שהטיעון הזה לא נכון מהשורש ואתה ממשיך לחזור עליו, זה מטורף לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 מרץ 2022, 15:23

Kazz כתב:בשבוע הראשון של הורייזון ביפן זה היה בערך 55-45 לטובת הפס4. בשבוע השני רק גרסת הפס4 נשארה בטופ10.

ואולי זה היוצא מן הכלל שאינו מעיד...
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 מרץ 2022, 17:32

swiss-the-engine כתב:ואולי זה היוצא מן הכלל שאינו מעיד...

ואולי זה confirmation bias?

אז שוב אני אומר: בלי נתון רשמי של חלוקת כלל המכירות אין מה לדבר בנחרצות על חלוקת מכירות לפי נתון ממדינה כזו או אחרת.

DrKeo כתב:
אתה צריך לתת קאונטר כי העלת טיעון מגוחך ברמות ש"להוציא משחק בלעדי לפס5 זאת התאבדות כלכלית". זוכר את זה? זה השורש של כל הויכוח הזה. התאבדות כלכלית, לא פחות. אז וואללה, לגמרי יש לך מה להוכיח. שבוע השיגור של משחק באנגליה שכולל גם את כל העותקים הפיזים וגם את כל העותקים הדיגיטלים הוא אחד הנתונים הכי חשובים שיש בתעשיה, הנתון היחיד ששווה יותר ממנו זה נתון זהה מארה"ב. אנגליה (וזה לא אנגליה, זה 4 מדינות), גרמניה וארה"ב הם השלושה שווקים הכי גדולים בעולם הקונסולות המערבי. כל נתון משם לגמרי נותן לנו תמונה, אפילו אם לא שלמה, על השוק המערבי.

אלף פעם הסבירו לך שהטיעון הזה לא נכון מהשורש ואתה ממשיך לחזור עליו, זה מטורף לגמרי.

עלויות משחקים ממשיכות לעלות, במיוחד משחקי דגל. המטרה במשחק המשך זה לבנות על הקיים ולמכור יותר מהראשון. לא להוציא משחק על פלטפורמה קיימת כדי לגרום לך להרגיש יותר בקניית הקונסולה החדשה זו טיפשות ואכן התאבדות כלכלית. אתה יודע שאתה יכול לנסות לטעון את הטיעון שלך כי המשחק נדחה, כן? אז היוזרבייז של הפס5 גדל.

כשאשקרה תיקצבו את המשחק ותכננו אותו הוא כנראה היה צריך לצאת בספטמבר 21 או מרץ 21 ואולי לפני, מי יודע. ומה היה הבסיס של הפס5 אז? עלויות המשחק עוד יותר עלו כתוצאה מהדחיות והוצאות נוספות לביסוס עבודה מהבית.

משחק ההמשך התחיל את הפיתוח אחרי שחרור המשחק הראשון. אין מצב בעולם שהם יכלו לתכנן אותו כמשחק בלעדי לפס5 מהשלב הראשון. ביטול שחרור המשחק לפס4 הוא צעד ציני אנטי-צרכני שלא היה גורם באורח פלא למשחק להרשים אותך בשימוש שלו בחומרה (כמו שראצ'ט לא הרשים אותך). מה שגם שהמחסור במלאים מצמצם את הכדאיות של טקטיקה כזו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2022, 17:37

הורייזן ו-gow לא נדחו בשנתיים, אל תמציא דברים. לסוני עוד הייתה החוצפה לחשוף אותם ב2020 כבלעדיים לפס5.

זה שאתה ממשיך להגיד שgow:r לא יכול להיות בלעדי לפס5 מהיום הראשון, זה פשוט דיון ב bad faith. ברור שהוא יכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מרץ 2022, 17:57

Kazz כתב:
bling כתב:

אתה יודע מה הקטע במחסור? שהמכירות האלה לא הולכות לפח רק בגלל שאין כרגע אפשרות לקנות את המשחק הזה, הן פשוט נדחות למתי שכן יהיה ניתן להשיג את הפס5. נראה לך הגיוני בשביל אחוז שולי כל כך של מכירות שחלק גדול ממנו יחזור בכל מקרה בהמשך כשהפס5 תהיה יותר זמינה לדפוק ככה את הפלטפורמה ואת התדמית של סוני?

תחשוב איך המצב היה נראה אם לסוני היו עכשיו את המשחקי AAA שמוציאים את המיץ לקונסולה ומביכים את התוצרת של מייקרוסופט מבחינה טכנית, מבטיח לך שזה היה נשק מעולה גם מול כל הרכישות וההכרזות הבומבסטיות של מייקרוסופט כי בעוד שמייק מדברת ומעלה הבטחות אצל סוני כבר היית רואה את הדור הבא בפעולה והפער בין המציאות להבטחות היה נראה מביך אצל מייקרוסופט בהשוואה.

יש לך מושג איזה כוח שיווקי זה יכל להיות עבור סוני והפס5? לא אבל בטוח שעדיף עוד 15% מכירות של גרסת פס4 שתסרס את הכל :|

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2022, 18:13

swiss-the-engine כתב:

ברור, והרי אני בחיים לא אטען שגירסת הפס4 תמכור פי 2 מגירסת הפס5, אני כן חושב שבתמונה הכוללת המצב הייחודי שקורה כעת יתבטא בחלוקה מעט שונה מהרגיל, ושזה יהיה קרוב יותר ל-30 אחוז מאשר 15.

ובלינג במקרה של הורייזון הם לא היו מפתחים בבלעדיות מ-2017 לקונסולה של סוף 2020 בצורה רצינית, עפ הזמן המחיר של המשחקים של סוני יורד משמעותית וחשוב להם למכור יותר בחלון ההקשה ובלהבלהבלה… כאמור כבר היינו שם ואין מה לחזור לזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2022, 18:28

Laskin כתב:
swiss-the-engine כתב:

ברור, והרי אני בחיים לא אטען שגירסת הפס4 תמכור פי 2 מגירסת הפס5, אני כן חושב שבתמונה הכוללת המצב הייחודי שקורה כעת יתבטא בחלוקה מעט שונה מהרגיל, ושזה יהיה קרוב יותר ל-30 אחוז מאשר 15.

ובלינג במקרה של הורייזון הם לא היו מפתחים בבלעדיות מ-2017 לקונסולה של סוף 2020 בצורה רצינית, עפ הזמן המחיר של המשחקים של סוני יורד משמעותית וחשוב להם למכור יותר בחלון ההקשה ובלהבלהבלה… כאמור כבר היינו שם ואין מה לחזור לזה

אם הם כוונו לסוף 2021 אז ברור שכן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2022, 18:34

לא היו להם כלים, לא ידעו מה יהיו היכולות… טוב אבל מיצינו. בואו נחכה לראות את ההתפלגות ונראה כמה אחוזים זה באמת בעולם כולו ואם זה היה שווה את זה או לא, עד אז אין לנו מה לחדש בדיון.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 מרץ 2022, 18:48

סוני הוציאו לפחות 3 משחקים בלעדיים לפס5. הם הרשימו אתכם? לא. למה שהורייזון בלעדי לפס5 היה מרשים אתכם?
למה סוני לא 'הוציאה את המיץ' מהקונסולה במשחקים האלה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2022, 19:50

Laskin כתב:לא היו להם כלים, לא ידעו מה יהיו היכולות… טוב אבל מיצינו. בואו נחכה לראות את ההתפלגות ונראה כמה אחוזים זה באמת בעולם כולו ואם זה היה שווה את זה או לא, עד אז אין לנו מה לחדש בדיון.

לא רק שהייתה לסנטה מוניקה ערכת פיתוח של הפס5 ב2018, הם השתתפו באופן פעיל בהליך עיצוב הפס5 כך שהם ידעו מה היא הולכת להיות עוד בזמן שהם פתחו את gow 2018.

Kazz כתב:סוני הוציאו לפחות 3 משחקים בלעדיים לפס5. הם הרשימו אתכם? לא. למה שהורייזון בלעדי לפס5 היה מרשים אתכם?
למה סוני לא 'הוציאה את המיץ' מהקונסולה במשחקים האלה?

כי סוני לא הוציאו משחק aaa מסטודיו גדול ומוכשר, אותם הם השאירו קרוס ג׳ן. כלומר, גם מיקרוסופט הוציאו את המדיום, אבל בו..

מה שסוני הוציאה לפס5 לא ״לא הרשים״ אותנו בגללנו, זה לא הרשים בגללם.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 מרץ 2022, 11:32

swym כתב:
DrKeo כתב:על פי התביעה הם מתבססים על שני דברים, הראשון הוא טיעון של החנות של דיסקורד שיש סעיף כזה והשני הוא טיעון של סוויני שיש סעיף כזה. הטוויט שהבאת של סוויני הוא אחד משניים. אני אחפש את השני, מקווה שאני אמצא אותו כי הבן אדם מצייץ 97 פעמים ביום, אבל בציוץ השני הוא עונה למישהו שמפתחות ספרו להם על ההסכם שהם היו צריכות לחתום עליו אבל ההסכם הזה לא חשוף לציבור וגם סוויני בעצמו לא ראה אותו בעיניים שלו, רק שמע עליו ממפתחות שעבדו עם החנות של אפיק.

אז מה אני אגיד, סוויני הוא רוב המשקל לכל הנושא הזה. השאלה היא האם הוא דובר אמת או משקר. אני מעדיף לחשוב שהוא לא משקר, למה לחשוב שאדם במעמד שכזה ישקר סתם בשביל לשפוך רפש? בכל זאת האדם הכי עשיר בצפון קרוליינה :)
ובמקביל לזה VALVE מעולם לא הכחישה שהחוזה/סעיף קיים. אני משער שנצטרך לחכות ולראות, נדמה לי שVALVE חייבי להגיב על התביעה עד יום שני הקרוב אם אני זוכר נכון. נראה מה VALVE יגידו.

הטיעון בתביעה בנוגע לדיסקורד לא מתייחס לשום טיעון אמיתי ופתוח של דיסקורד, ולא מקשר אפילו לציוץ כמו במקרה של סוויני. הם משתמשים במינוח הכללי "Upon information and" שזה בלשון משפטית "משהו שרק שמענו ואנחנו מאמינים שהוא נכון". בפועל, ההתבטאות של דיסקורד לאחר סגירת החנות היתה שבעקבות הפידבק שהם קיבלו ממפתחים ומשתמשים, הם מבינים שהמודל העסקי שלהם צריך להיות אחר (ומשהו בגישה כנראה עבד אם הם יכולים להרשות לעצמם לסרב ל-10 מיליארד דולר ממיקרוסופט):
https://blog.discord.com/empowering-dev ... d9c0712662

אני מן הסתם לא חושב שסוויני משקר פה (בכוונה) - פשוט קורא את המפה קצת לא נכון. יצא לי כבר לשמוע אותו ממהר לשלוף ולהתבטא בטוויטר בצורה שגויה יותר מפעם אחת - בדגש על דברים שקשורים לחנויות ופלטפורמות ועל מה ניתן לעשות בהן - ולפעמים זה אפילו חורג מטוויטר: זוכר שלפני כמה שנים הוא חשב שמיקרוסופט הולכת למחוק את Win32 לטובת UWP ולהפוך את Win10 לפלטפורמה סגורה?
https://www.theguardian.com/technology/ ... ars-of-war
זו לא תהיה הפעם הראשונה שסוויני קצת מגזים (שוב, אם יש מקום אחר שבו הוא מתבטא on the record בצורה ברורה יותר אז זה יהיה נחמד לדעת), וקשה לי להאמין שתביעה ששוגה בשלל סעיפים אחרים בכל מה שנוגע לחנויות דיגיטליות שיש לי היכרות עמוקה איתן, יכולה לנפנף בציוץ שלו בתור איזשהו silver bullet.

היי, נראה לי שלא חזרנו לנושא המרגש הזה מאז... (כן חזרנו? פספסתי משהו?) - אז מסתבר שאחרי כל הדיון הפילוסופי הזה בסוף השנה שעברה כבר התקבלה החלטת בית המשפט:
ספויילר: הצג
התביעה נדחתה על הסף, כי העובדות שWolfire סיפקו לא תומכות בטענה שלהן על ניצול מונופוליסטי (אפילו להיפך).
לWolfire היו 30 יום לערער על ההחלטה, אבל לא הצלחתי למצוא שום דבר כזה מאוחר יותר.

https://storage.courtlistener.com/recap ... 4.67.0.pdf

מכל זה נראה שגם בית המשפט עצמו לא מתייחס לשמועות שעולות מציוץ של טים סוויני בתור ראייה עובדתית. מסתבר שואלב לא צריכים להוכיח שאין להם אחות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 מרץ 2022, 21:43

NPD של פברואר:
1) elden
2) hfw
3) pokemon legend
4) dying light 2
5) warhammer 3
6) cod:v
7) madden 22
8) mario kart
9) fifa 22
10) minecraft
11) miles
12) mario party
13) animal crossing
14) ssb
15) cod:black ops coldwar
16) gta trilogy
17) 2k22
18) pokemon pearl/diamand
19) fc6
20) botw

וקצת עובדות:
- הקונסולה הכי מוכרת הייתה הסוויצ׳, אחריה האקסבוקס ושלישית הפס5.
- הסוויצ׳ הובילה בהפרש אדיר על המקום השני.
- מתחילת השנה הכי מוכרת הסוויצ׳, אחריה הפס5 ואחרונה האקסבוקס.
- היה לאלדן רינג את ״חודש השיגור״ הכי טוב ב12 חודשים האחרונים אחרי cod.
- כרגע אלדן רינג המשחק החמישי הכי מוכר ב12 חודשים האחרונים. הוא מאחורי cod, פוקימון, מאדן ו-cod 2020.
- האביזר הכי מוכר מתחילת השנה וגם בחודש פברואר הוא השלט אקסבוקס עלית 2.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 11 מרץ 2022, 22:19

עלית 2 הכי נמכר ? לא החשיבו גימפאדים רגילים ?
בכל מקרה הסוויץ הצלחה ענקית לנינטנדו ,עם זכור לי זה כבר שנה חמישית שהקונסולה בשוק ,וחוץ ממודלים קצת שונים
V2 / lite / oled ,לא היו שינוים גדולים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 מרץ 2022, 23:24

kririn כתב:עלית 2 הכי נמכר ? לא החשיבו גימפאדים רגילים ?
בכל מקרה הסוויץ הצלחה ענקית לנינטנדו ,עם זכור לי זה כבר שנה חמישית שהקונסולה בשוק ,וחוץ ממודלים קצת שונים
V2 / lite / oled ,לא היו שינוים גדולים

זה מה שמאט אומר, הוא עובד בNPD:

אבל יכול להיות שזה על פי הכנסה בדולרים ולא על פי מספר יחידות. אבל עדין, הייתי מצפה ששלט רגיל לפס5 או לבוקס ימכור פי עשר אם לא יותר מהעלית. אני די בשוק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2022, 20:47

שבוע שני של אלדן רינג בuk, שוב הוא ראשון. ירידה של 61% משבוע שעבר שזאת ירידה יחסית קטנה, שמר על המכירות שלו יופי. מקום שני GT7 שלא הצליח לנצח את אלדן רינג אפילו שאלדן רינג בשבוע השני. החלוקה של אלדן רינג מאז השיגור היא פלייסטיישן 42%, אקסבוקס 32% ומחשב 26%. GT7 מכר 57% דיגיטלי ו-43% פיזי.

ולמספר האהוב עלינו, 80/20, המכירות של GT7 התחלקו 78% לפס5 ו-22% לפס4. המכירות הן דיגיטליות ופיזיות יחדיו.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 מרץ 2022, 20:08

אז אני חושב שאפשר לשים סוף לשאלה 'מה ההחלטה הכלכלית הנכונה'.

הגיעו נתוני חודש פברואר מאירופה.

אני שם בציטוט את כל המדינות מהן מגיעות המדינות:
Digital data includes games sold in Austria, Bahrain, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia, , Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, UAE and United Kingdom.

Physical data includes all games, but only those sold in Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland and United Kingdom.

הספליט של אלדן רינג:
The FromSoftware game sold best on PC, representing 44% of total sales. Then it's PS5 with 27%, then Xbox (16%) and finally PS4 (13%).

הספליט של הורייזון:
Forbidden West is the biggest PS5 launch outside of the Call of Duty franchise. 59% of Horizon's sales were on PS5, with the remainder coming on PS4 -- which just goes to highlight why Sony is continuing to release new games on its previous machine.

אז 59-41 לטובת הפס5 אחרי שהמשחק נדחה ויצא בתקופה עם יותר בעלי פס5 ממה שתוכנן. לשיטת נדב, סוני היו זורקים 40% מסך המכירות שלהם במרבית השוק האירופאי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2022, 20:38

Kazz כתב:אז אני חושב שאפשר לשים סוף לשאלה 'מה ההחלטה הכלכלית הנכונה'.

הגיעו נתוני חודש פברואר מאירופה.

אני שם בציטוט את כל המדינות מהן מגיעות המדינות:
Digital data includes games sold in Austria, Bahrain, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia, , Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, UAE and United Kingdom.

Physical data includes all games, but only those sold in Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland and United Kingdom.

הספליט של אלדן רינג:
The FromSoftware game sold best on PC, representing 44% of total sales. Then it's PS5 with 27%, then Xbox (16%) and finally PS4 (13%).

הספליט של הורייזון:
Forbidden West is the biggest PS5 launch outside of the Call of Duty franchise. 59% of Horizon's sales were on PS5, with the remainder coming on PS4 -- which just goes to highlight why Sony is continuing to release new games on its previous machine.

אז 59-41 לטובת הפס5 אחרי שהמשחק נדחה ויצא בתקופה עם יותר בעלי פס5 ממה שתוכנן. לשיטת נדב, סוני היו זורקים 40% מסך המכירות שלהם במרבית השוק האירופאי.

לה, אתה רואה באלדן רינג שהפיצול הוא 70/30. המכירות של הורייזן לא באמת נחשבות, הוא מקרה קיצון (זה גם כתוב בכתבה, פשוט החלטת להתעלם מזה בצורה אלגנטית).

המספרים האלה ממשיכים לתאום בדיוק את מה שאמרתי עד עכשיו (חוץ מהורייזן, מסיבה ברורה). וכמובן שהם ה-best case scenario מהבחינה של ה-case שלך קאז. הרי המשחקים ברשימות הללו יכפילו וישלשו את המכירות שלהם בשנים הקרובות, שנים שבהן הפס4 לגמרי תמות וכמעט כל העותקים ימכרו בדור הבא. כלומר ככל שנתקדם בשנים, כך היחס בין הפס4 והפס5 ימשיך לזוז לטובת הפס5. ועל גבי זה, כמובן שהם בכיף היו נמכרים גם לאנשים שיש להם כרגע פס4 ואין להם פס5 עוד שנה או עוד שנתיים כשהם היו קונים פס5. וכמובן שלא מעט משחקים נמכרים ביותר כסף על הפס5.

ולכן, המשפט הזה, הוא בולשיט גמור :)
לשיטת נדב, סוני היו זורקים 40% מסך המכירות שלהם במרבית השוק האירופאי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 מרץ 2022, 22:17

אוי לא. התחלת עם ה goalpost moving.

אתה זה שהעלת בדיון עם לאסקין את הורייזון ואיך שהוא יראה כמה החלק של הפס4 במכירות הוא קטן. ההיפך הוא הנכון. תשקלל את יפן, צפון ודרום אמריקה זה גם כנראה יהיה יותר קרוב ל 50-50.
אתה זה שהבאת את הנתונים של השבוע הראשון באנגליה ואיך זה מראה כך וכך אבל הנתונים של החודש לכל אירופה מראים שטעית.

למי אכפת שהמכירות יגדלו עוד שנתיים-שלוש ואנשים ייקנו אז פס5. זה לא קשור לקרוס-ג'ן וההחלטות העסקיות לשנתיים הראשונות של הקונסולה. הורייזון מקרה קיצון? אתה בחרת לדבר עליו ולהביא את הנתונים שלו. אתה גם מתעלם לא-באלגנטיות במשפט שציטטתי שאומר לך שהנה הסיבה למה סוני ממשיכה לשחרר את המשחקים שלה על הפס4.
best-case scenario? זה הטיעון שלך שקיבל בוסט כאשר המשחק נדחה ונדחה ולבסוף יצא לבסיס משתמשי פס5 גדול יותר ממה שהיה קורה בתאריך היציאה המקורי.

בסדר, הורייזון 'לא נחשב'. נחכה ל GT אם יהיה.

ואיך ואלדן רינג מראה 70/30? מחשב זה דור הבא? החלוקה בין פס4/XB1 לפס5/XSX היא יותר קרובה ממה שנסית להציג בעבר (ה 16% של האקסבוקס זה כל הדורות).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מרץ 2022, 23:46

Kazz כתב:אוי לא. התחלת עם ה goalpost moving.

אתה זה שהעלת בדיון עם לאסקין את הורייזון ואיך שהוא יראה כמה החלק של הפס4 במכירות הוא קטן. ההיפך הוא הנכון. תשקלל את יפן, צפון ודרום אמריקה זה גם כנראה יהיה יותר קרוב ל 50-50.
אתה זה שהבאת את הנתונים של השבוע הראשון באנגליה ואיך זה מראה כך וכך אבל הנתונים של החודש לכל אירופה מראים שטעית.

למי אכפת שהמכירות יגדלו עוד שנתיים-שלוש ואנשים ייקנו אז פס5. זה לא קשור לקרוס-ג'ן וההחלטות העסקיות לשנתיים הראשונות של הקונסולה. הורייזון מקרה קיצון? אתה בחרת לדבר עליו ולהביא את הנתונים שלו. אתה גם מתעלם לא-באלגנטיות במשפט שציטטתי שאומר לך שהנה הסיבה למה סוני ממשיכה לשחרר את המשחקים שלה על הפס4.
best-case scenario? זה הטיעון שלך שקיבל בוסט כאשר המשחק נדחה ונדחה ולבסוף יצא לבסיס משתמשי פס5 גדול יותר ממה שהיה קורה בתאריך היציאה המקורי.

בסדר, הורייזון 'לא נחשב'. נחכה ל GT אם יהיה.

ואיך ואלדן רינג מראה 70/30? מחשב זה דור הבא? החלוקה בין פס4/XB1 לפס5/XSX היא יותר קרובה ממה שנסית להציג בעבר (ה 16% של האקסבוקס זה כל הדורות).

הזזתי את ה-goal posts? מה? בפוסט לפני שבוע זה היה איזה 77% מול 23% ועכשיו זה איזה 70% מול 30%, מה השתנה בן אדם? כמה אחוזים בודדים? איזה goal posts זזו? אל תחיה בסרט קאז. בשיחות איתך כבר אמרתי שלדעתי GOW יהיה לפחות 80%-20% לטובת הפס5 וכנראה אחוז טוב מזה, אני עדין עומד מאחורי זה, שום goal post לא זז, gow יהיה 80-20 אם לא אחוז גדול מזה לפס5 לדעתי. אתה מוכן לתת מספר? או רק לזרוק באויר ״התאבדות כלכלית״?

וכן, ברור שהורייזן לא נחשב, 100% מבעלי הפס5 פה בפורום קנו את גרסת הפס4 כי היא עלתה 10$ יותר. ואפילו משחקים שבהם שדרוג לגרסת הדור הבא היא חינמית, כמו למשל אלדן רינג, מעוותת כי בעל פס5 עדין יכול בכיף לקנות עותק פס4 אם הוא זול יותר ולקבל את גרסת הפס5. הורייזן הוא פשוט הגרסה הכי קיצונית שיש בנושא. GT בהחלט מדד טוב, הוא משחק שדורש 10$ לשדרוג לגרסת הפס5, כלומר מי שיש לו פס5 יקנה את גרסת הפס5 ומי שיש לו פס4 יקנה את גרסת הפס4.

בנוגע לגרסאות האקסבוקס, אין שם חלוקה לדורות וכנ״ל על ה-PC (כלומר מישהו עם 2080RTX הוא סוג של דור הבא בזמן שמישהו עם 970 הוא סוג של דור קודם).אז אין לך מידע, אז איך הם רלוונטים? אנחנו כך או כך מדברים ספציפית על סוני כל הזמן והם ממילא היחידים שנקבל עליהם מידע פיצול בין הגרסאות כי הם הכי פחות אמורפים.

ואגב, סתם מעניין אותי, מה היחס שבו זה הופך בספר של קאז ל-״התאבדות כלכלית״? 20% עותקים על הפס4? 40%? 70%?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 16 מרץ 2022, 00:07

איפה אתה רואה 70-30 בין דור הקודם לחדש באלדן רינג?

זה בהחלט נכון, אבל הכוונה שלי הייתה שבקו השנה זה בדרך כלל היה 20:80 ובקו השנתיים זה היה פחות או יותר 10:90 היסטורית הנתונים כרגע יושבים פחות או יותר די טוב עם הנתון הזה.

הנתון הזה פשוט חוזר על עצמו כל דור שוב ושוב ושוב, שבסוף השנה הראשונה כמעט כל המכירות של משחקי קרוס ג׳ן הן בדור הבא ובסוף השנה השניה המכירות דור הקודם כמעט לא קיימות, מספר אחוזים חד ספרתי.

^שטויות במיץ. הנה בא הורייזון והוא עם 41% על הפס4 בשוק האירופאי. ועכשיו פתאום הורייזון לא נחשב. ואז פתאום אתה אומר שאפשר לוותר על 40% האלה כי לבטח עוד 3 שנים ה40% האלה שקנו את גרסת הפס4 היו קונים את גרסת הפס5 (במחיר נמוך משמעותית) אז סוני לא מאבדים דבר! (רק חצי מהמכירות שלהם בשנת ההשקה הכי חשובה והכי רווחית בחייו של משחק).

goal posts.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 57 אורחים