נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Kazz » 20 פברואר 2019, 23:07

או שהם טועים ועושים בחירה לא נכונה כפי שראינו את זה קורה עם מפיצות שוב ושוב ושוב למרות שגם להם יש נתונים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 פברואר 2019, 23:09

או שהם עושים הרבה יותר כסף ככה :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 פברואר 2019, 13:51

DrKeo כתב:
הסוויטצ׳ הייתה מקום ראשון בינואר לפי npd, גם בדולרים ןגם במספר מכשירים שנמכרו. גם האקסבוקס וגם הפס4 בירידה החודש (מכרו פחות מינואר שעבר), רק הסוויטצ׳ בגדילה. יחד עם הליינאפ המצויין שלהם השנה, יש לי הרגשה שהולכת להיות להם שנה מצויינת שתגמר בטרוף מוחלט כשיצא זלדה ופוקימן ראשי.

יש לי הרגשה שהשנה הזו אחרי ריצה יפה של הפס4 מהבחינה הזו ששמרה יפה על המומנטום והמכירות ואף עלתה לרוב משנה לשנה (או ספגה רק ירידה קלה בלבד) שהשנה זו תהיה תחילת הנפילה הרצינית של הפס4, הליינאפ הצפוי להשנה לא מספיק חזק והדור מתחיל קצת להזדקן וכבר יצאו רוב השמות הגדולים שאנשים חיכו להם.

אז אולי יהיה פיק כש TLOU2 יצא אבל בגדול אני מאמין שהשיא הרחק מאחור. מזל שהפס5 מגיעה בדיוק כשהמכירות ממש יתרסקו לקראת סוף 2020 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 פברואר 2019, 14:37

סוני עדיין מוכרים את הקונסולה שלהם במחיר גבוה מאוד, אם תהיה ירידה חדה הם יורידו את המחיר ויקפיצו את המכירות, ויש להם עוד לאן לרדת גם אחר כך, אני לא חושב שאי פעם היה להם מצב טוב יותר, מבחינת מכירת חומרה ביחס למחיר שלה.
גם יש את שלושת הבלעדיים הממש ממש גדולים באופק, ועוד איזה 3 קטנים יותר, שיעזרו למכור מכשירים ולעשות קצת רעש בתעשייה. לא מעט אנשים קונים מכשיר גם מהדור הקודם, לפעמים גם שנה-שנתיים אחרי שנכנסים לתוך דור חדש, יש לסוני עוד לפחות 3 שנים מלאות למכור PS4.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 פברואר 2019, 15:43

ה-ONE כל שני וחמישי במבצע ב199$, בגלל שהחומרה די זהה לפס4 כנראה שגם סוני יכולה לרדת לשם. אם המכירות יורדות, מורידים מחיר ופלח חדש באוכלוסיה יכול לקנות את הקונסולה. נכון שסוני מכרה אדירה עד עכשיו אבל היא עדין על 299$, מי שמע על דבר כזה? אני עוד זוכר דורות שקונסולות היו יורדות ל-99$ לפני שהגיע הדור הבא, למשל היה באנדל גיימקיוב עם מטרויד פריים ב-99$ בסביבות 2004-2005 ואני גם זוכר את הפס2 מגיעה ל129$.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 פברואר 2019, 16:10

השאלה היא כמה חודשי נפל כמו ינואר יקח להם כדי להוריד את המחיר...

ועם כמה שהם בונקרים עם המחיר בבלאק פריידי הם כן מביאים הקצאות עם מחירים נמוכים יותר, זה לא שהמחיר הזה באמת חצוב בסלע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 פברואר 2019, 16:17

אם הם ירגישו נפילה של כמה חודשים, אני בטוח שעוד לא הרבה זמן נשמע על ירידת מחיר ל249$ ואז יהיו מבצעים בשישי השחור של 199$. כבר לא צריך E3 כדי להכריז על דברים כאלה היום :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 פברואר 2019, 10:51

Kazz כתב:למה שרוקסטאר לא ימשיכו בנוהל הזה? כי הכי משתלם כלכלית זה למכור על המחשב.

מה שהכי משתלם כלכלית זה למכור על המחשב את אותו המשחק שכבר מכרת על הקונסולה, בלי שאתה צריך עלויות שיווק נוספות כי המשחק שלך כל כך גדול שרק עצם השחרור שלו מייצר כותרות נוספות. בשביל זה אתה צריך להיות רוקסטאר.

Kazz כתב:ברור שהאשמה נופלת על אקטיויז'ן אבל הם גם פועלים ומגביהים ציפיות כי הם יודעים את לחץ ורצון השוק להציג גידולים אחר גידולים. אי אפשר להסתפק ברווח הכי גדול אי פעם של החברה. אז מצב כזה בו החברה מציגה נתונים שוברי שיאים אך מפטרת עובדים מעידה שיש משהו שבור.

שוב, צריך קודם להבין איך עובד עסק: למנכ"ל שנמצא בחברה לטווח הארוך אין סיבה להגביה ציפיות אם הוא יודע שהן יתבדו, כי זה יתנקם בו בדיעבד. ואפילו מנכ"ל לטווח הקצר לא היה מגייס סתם אם הוא יודע שהציפיות יתבדו. זו בסופו של דבר משוואה מאד פשוטה:
נתונים שוברי שיאים לטוב ולרע = ביצועי החברה בעבר.
פיטורי עובדים וגיוסי עובדים = ביצועי החברה בעתיד.
בגלל תנאים שחיצוניים לחברה אחד מהנתונים לא מחייב את השני, ולכן חברה מוצלחת צריכה להיערך לעתיד ולא לעבר. אף מנכ"ל שפוי לא אומר "מממ... זה היה רבעון מאד רווחי בזכות כמה פעולות שיזמנו לפני שנים. אולי אנחנו צריכים לגייס עכשיו עוד אנשים למרות שאנחנו בבירור רואים האטה בתחומים שאליהם נכנסנו וצופים שעוד שנה המצב יהיה הרבה פחות טוב".

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 פברואר 2019, 14:36

המכירות הפיזיות של anthem באנגליה: חצי מאלה של אנדרומדה, 10% מאלה של דסטיני, אבל עדיין מקום ראשון השבוע. מרגיש שסופה של ביוור קרב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 פברואר 2019, 14:58

אאוץ׳
אבל השאלה היא אם זו השוואה הוגנת - האם לדסטיני היו יותר ימי מכירה בשבוע הראשון שלו ברשימה הזו

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 פברואר 2019, 16:04

פתח פחות מרזי 2, מי היה מאמין על פי ההכרזות וההייפ שמשחק כזה מיינסטרימי כמו אנת׳ם יפתח פחות מרזי 2.

אבל, לא חושב שצריך לקבור עדיין את המשחק מבחינה מסחרית (ביקורתית כבר הגופה מזמן נרקבה) כי קודם כל זה משחק שהרבה מורידים אונליין, היום יותר ממה שהיה בתקופה של דסטיני. דבר שני אנגליה לא תמיד מעידה על השאר, יכול להיות מצב שבארה״ב יפתיע יותר לטובה.

בלי קשר ההשוואה לדסטיני קצת קשה, המשחק הזה הביא פתיחה הזויה בזמנו שלא הרבה יעמדו מולה, אבל כן, קשה להתעלם שזה סימן מסחרי ראשון גרוע מאוד. נצטרך לחכות קצת כדי לראות איך זה נראה מבחינה גלובאלית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 פברואר 2019, 16:42

השאלה היא גם מה הציפיה של ea מהמשחק? הרי דסטיני 1 מכר כמעט ברמות cod ואקטיווז׳ן מהר מאוד עברה לאכזבה עמוקה מהפרנצ׳ייז. אני לא חושב שצריך ישר לקבור את ביוור. כלומר ea כנראה לא יתנו להם לגעת יותר בפרוייקט 250 מליון דולר אונליין שכזה. אבל דרגון אייג׳ חדש למשל? אני לא רואה סיבה שea תרצה לוותר על זה. היא עדין חברת צד א׳ שלה ולא איזה חוזה לשלושה משחקים כמו דסטיני ובאנג׳י.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 25 פברואר 2019, 19:11

עם אני זוכר נכון ,ציפיות של 6 מיליון עד סוף מרץ
אני לא יודע אבל איך הם מחשבים את השרות
מנוי שלהם ,וכמה יש להם בשירות

כי אלו שבשירות יכולים להוריד את אנטם
ואולי חלקם ישחק שעות בודדות וינטוש
זה יחשב מכירה ? ,לא יודע
עם מכירה הכוונה לקניה ב60 דולר ומעלה ,לא חושב
שימכרו ככה בתקופה של חודש
באטלפרונט 1 ,הריבוט מכר בתקופה כזאת איזה 7
מיליון ,אבל זה זיכיון ענק ,וההיפ היה גדול בהרבה

חוץ מזה יש בעיה גדולה אחרת ,וזה כמה אנשים
ישארו לאורך זמן ,ויקנו קוסמטיקה בכסף אמיתי
זה לא משחק ,שגר ושכח
יש הוצאות על תחזוקת המשחק ,כל הזמן שהוא פעיל
ככה זה שבונים מישחק כשירות ,ולא אונלין מקוון רגיל
הם כבר פירסמו תוכניות לתקופה הקרובה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 פברואר 2019, 19:16

אין סיכוי שהם יעמדו בציפיות של ה 6 מיליון האלו, לא צריך לחכות ל NPD, מספיקים הנתונים מאנגליה וההייפ הכללי שרץ ברשת כדי להבין שהם לא שם. כנראה ש EA כבר סידרה את הציפיות מחדש ואולי הם כבר בשלב של ANTHEM WHO? כי הם עסוקים בלספור את הכסף של APEX :)

אישית עם הכיוונים ש EA פונה אליהם יש סיבה כללית לדאוג בקשר לביווור, בטח לטווח הרחוק. אני מקווה שכשהיום יגיע הם יוכלו להשתחרר משם ולא לקבל הוצאה להורג.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 פברואר 2019, 19:53

מה שהכי משתלם כלכלית זה למכור על המחשב את אותו המשחק שכבר מכרת על הקונסולה, בלי שאתה צריך עלויות שיווק נוספות כי המשחק שלך כל כך גדול שרק עצם השחרור שלו מייצר כותרות נוספות. בשביל זה אתה צריך להיות רוקסטאר.

רוקסטאר לא צריכים שיווק גם להוצאה הראשונית בכלל. אז הם יכולים לוותר גם על זה. לא, לא משתלם כלכלית שאחוז בודד של כלל קוני גרסת המחשב קנו קודם את גרסת הקונסולה. הרבה יותר משתלם להעצים את נתוני השיגור, לעשות עוד יותר כסף ממיקרותשלומים ולהשיג רווח טוב יותר בזכות גרסת מחשב שהיא 99% דיגיטלית.

רוקסטאר יכולים לספק נתון ולחסוך ביקורות. אבל אי הנתון הזה הוא לא עילה לתפיסה פנטזיונרית של נפח תופעת הדאבל דיפינג. לא שזה מסביר איך חברה יפנית יכולה לעשות פורט בחודשים ולהם לוקח שנה וחצי.

כמו שאמרתי, לחשוב שזה כך כי לרוקסטאר יש את הנתונים והם לא עשו החלטות רעות זו לוגיקה שמוכחת כפגומה כל פעם מחדש. כמו שכביכול לנאמקו היה את כל הנתונים לא לעשות גרסת מחשב לדארק סולס עד שבאה עוצמה והיום הסדרה מוכרת הכי טוב על המחשב.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 25 פברואר 2019, 22:16

[quote]אישית עם הכיוונים ש EA פונה אליהם יש סיבה כללית לדאוג בקשר לביווור, בטח לטווח הרחוק. אני מקווה שכשהיום יגיע הם יוכלו להשתחרר משם ולא לקבל הוצאה להורג/quote]

יש להם כל מיני בעיות
לדוגמה מאז הזיכיון למלחמת הכוכבים ,בהסכם
ל10 שנים ,הם הוציאו לשוק רק שני משחקים גדולים

באטלפרונט ,ובאטלפרונט 2
יש להם גם mmorpg בזיכיון ,אבל זה יצא לפני ההסכם ,ולא ברור כמה פעיל היום ,כי הוא ישן יחסית

עכשיו חברה כמו דיסני ,לא נותנת זיכיונות כאלו בחינם ,קשה לי להאמין שהזיכיון פועל לפי מישחק
וea פיתחה יותר משחקים בזיכיון ,רק ביטלה את חלקם
אני מעריך שהם מפסידים כסף על הזיכיון ,כי לא משתמשים בו מספיק מצד אחד
ומצד שני לא מצליחים למכור מספיק ,מהמשחקים
שהם כן מוצאים

בעניין דרגון אייג' חדש ,זה כניראה בפיתוח
הבעיה ? ,Ea כניראה לדחוף גם את זה
כ"מישחק כשירות " ,ועם אנטם יכשל כלכלית
למה שחברה כמו ea תמשיך לתת להם לפתח
עוד "מישחק כשירות "

את האמת עדין לא שיחקתי בסידרה ,אני מקווה בעתיד ,אבל לא בונה על מצב שהסדרה תמשיך כrpg
Ea מרוויחה המון מהקלפים בfifa
ומנסה להרוויח בצורה כזאת גם ממשחקים אחרים

אבל יש בעיה ענקית למשחקים כשירות
ברגע שמשחק מצליח ,לדוגמה פורטניט
זה לוקח המון שעות משחק מהשוק ,ואז אין
זמן ללקוחות הפוטנציאלים לשחק מישחק כשירות אחר

עם מישחק רגיל נוטשים אחרי 10-30 שעות
מישחק כמו זלדה עיקרי 100 שעות

מישחק כשירות מצליח ,זה מאות שעות ויותר
ואלו שבאמת משלמים ,מבזבזים הרבה כסף
זה יוצר מגבלה גדולה ,של כמות פוטנציאלית של לקוחות
השוק יכול להכיל כמות לא גדולה של הצלחות
כמו פורטניט
וזה דבר שea ואקטיוויזיון ,ואפיק וכו' בסוף יבינו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 פברואר 2019, 23:15

Kazz כתב:

רוקסטאר לא צריכים שיווק גם להוצאה הראשונית בכלל. אז הם יכולים לוותר גם על זה. לא, לא משתלם כלכלית שאחוז בודד של כלל קוני גרסת המחשב קנו קודם את גרסת הקונסולה. הרבה יותר משתלם להעצים את נתוני השיגור, לעשות עוד יותר כסף ממיקרותשלומים ולהשיג רווח טוב יותר בזכות גרסת מחשב שהיא 99% דיגיטלית.

רוקסטאר יכולים לספק נתון ולחסוך ביקורות. אבל אי הנתון הזה הוא לא עילה לתפיסה פנטזיונרית של נפח תופעת הדאבל דיפינג. לא שזה מסביר איך חברה יפנית יכולה לעשות פורט בחודשים ולהם לוקח שנה וחצי.

כמו שאמרתי, לחשוב שזה כך כי לרוקסטאר יש את הנתונים והם לא עשו החלטות רעות זו לוגיקה שמוכחת כפגומה כל פעם מחדש. כמו שכביכול לנאמקו היה את כל הנתונים לא לעשות גרסת מחשב לדארק סולס עד שבאה עוצמה והיום הסדרה מוכרת הכי טוב על המחשב.

שיווק מגביר מכירות, להוציא גרסת pc מוקדם יותר בשיגור לאו דווקא ולכן הלוגיקה לא עובדת.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 פברואר 2019, 16:38

יום הולדת שנתיים להורייזון, גרילה מעדכנת לכבוד המאורע שהמשחק עבר את ה 10 מיליון יחידות.

אז כן אולי אחרי ספיידי וגם GOW שעברו את המספר הזה בכמה חודשים זה נשמע פחות מרשים ועדיין, הישג אדיר לגרילה ולסוני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2019, 17:55

מטורף לגמרי. לפני עשר שנים שאלנו מתי יהיה לסוני משחק בסדר גודל של היילו שהוא לא gt. בדור הזה יש להם כבר חמישה (ספיידרמן, הורייזן, tlou, אנצ׳רטד ו-gow).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 פברואר 2019, 18:17

כיף לשמוע, מגיע לו... מניח שגם בדור הבא גרילה יהיו מהראשונים להגיע למספר דומה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2019, 18:24

אני מנוע כי לא שחקתי בו אבל הוא תמיד נראה לי יותר כמו ac מאשר משחק סטייל gow שבאמת מגיע לו לחצות את ה10 מליוו. אולי אני טועה והייתי מת עליו, אבל זה הרושם שקבלתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 פברואר 2019, 18:38

העולם והאויבים בו מספיק מקוריים, מעניינים ומושקעים כדי שזה ״יגיע לו״ גם אם היה קצת פחות טוב ממה שהוא. על הדרך יש גם קרבות מעולים ושונים מרוב המשחקים בשוק, אז בכלל נהדר...
מדובר בIP חדש, זה ממש כיף לראות שלא חייבים רק המשכים ודמויות מוכרות כדי למכור ככה, ועוד יותר שהוא לא עוד לוטר-שוטר או באטל רויאל (:

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 פברואר 2019, 19:18

ואוו המשחק הכי Over rated על ה PS4 לטעמי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 פברואר 2019, 21:16

יש לי אותו בעותק פיזי בסיפריה
אבל עדין לא הגעתי אליו
יש לי גם כמה מישחקים מהps פלוס
שאני רוצה לסיים ,כדי למחוק אותם

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 28 פברואר 2019, 21:28

Kazz כתב:רוקסטאר לא צריכים שיווק גם להוצאה הראשונית בכלל. אז הם יכולים לוותר גם על זה. לא, לא משתלם כלכלית שאחוז בודד של כלל קוני גרסת המחשב קנו קודם את גרסת הקונסולה. הרבה יותר משתלם להעצים את נתוני השיגור, לעשות עוד יותר כסף ממיקרותשלומים ולהשיג רווח טוב יותר בזכות גרסת מחשב שהיא 99% דיגיטלית.

לא, לא, פה אתה כבר מבלבל לגמרי: המשחקים של רוקסטאר הם console sellers שגם מגיעים בבאנדלים ואנשים מחכים להם בשביל לקנות קונסולה. שיווק ופרסום של גרסת הקונסולה היא מכפיל מכירות עצום בשבילם - והם צריכים ליידע טוב את הקהל כי מדובר בסופו של דבר בקהל פחות מעורה. על הPC אין את העניין הזה, ואפשר לראות איך גם כשהמשחק יוצא באיחור של שנתיים וללא מאמצי שיווק גדולים הוא הופך למשחק הכי פופולארי על הפלטפורמה.
הם גם תמיד מוסיפים משהו לגרסת הPC המאוחרת ככה שיש לשחקנים אפילו הצדקה פסיכולוגית לדאבל-דיפיניג ורוקסטאר ממשיכה לספור את המזומנים. אני מן הסתם הייתי מעדיף שגרסת הPC תצא במקביל ואולי תחסוך לי רכישה כפולה, אבל בסופו של דבר זה מה שקורה עם המשחקים שלהם.

צריך גם לדעת להבדיל בין חברה מערבית כמו רוקסטאר שהיה לה נוכחות תמידית ב-PC ובכל זאת המשיכה לקבל את אותן החלטות עסקיות לתמוך בו באיחור, לבין חברה כמו נאמקו שמגיעה מיפן - שם כמעט לא הכירו את שוק הPC בתקופה הטרום-דיגיטלית שלו.
אבל אפילו במקרה הזה, גם נאמקו עצמה (Dead to Rights) וגם Form Software (נינג'ה בלייד) הגיעו עם קצת רקע לPC עוד לפני Dark Souls. אבל גם הן יודעות איפה החמאה מרוחה ואיפה מתח הרווחים גבוה יותר: יש הבדל בין למכור מליון עותקים בבאנדל של שישה משחקים ב-12$ לבין למכור מליון עותקים ב-60$, ועל ה-PC הבאנדלים נפוצים הרבה יותר. לי יש את כל הטרילוגיה ככה שאני לבד נספר אצלם בתור שלושה עותקים (אולי אפילו יותר, תלוי איך הם סופרים את ההוצאות המחודשות), אבל זה לא שבאמת הוצאתי כסף על Dark Souls רק כי רציתי לקנות את המשחק, והתרומה שלי למאזן של נאמקו מסתכם בדולרים בודדים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 160 אורחים