נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ינואר 2021, 15:24

glass man כתב:למה לסבך את החיים? אמריקה הם הטובים הסינים הם הרעים, ונסיכים סעודים קונים את SNK.
וקאז.. קאז כרגיל רוצה שכל חברה תשים את המשחקים על הפיסי שלו מה זה משנה אם יש ביקוש אין ביקוש יפשטו רגל לא יפשטו רגל, העולם של קאז לא מציית לחוקי הכלכלה
אלא לחשק של קאז.

כמובן שצריך להדגיש שקאז רוצה שלא רק כל המשחקים יהיו על הפיסי שלו אלא גם בחנות המועדפת עליו בתאריך וביום בשנה שמועדפים עליו.

אבל כל המשחקים האלה מגיעים ל-PC, קאז פשוט לא רוצה להוריד קליינט חינאמי של אפיק מתוך עקרון כי הוא לא יקנה משחקים לאפיק, הוא מחכה שהם יגיעו לסטים ואז לא קונה אותם :)

כלומר, יש לך מושג כמה שעות הוא התווכח על קונטרול ומטרו אקסודוס, שני משחקים שאין לו שום עניין בהם ונמצאים כבר מזמן בסטים? ועכשיו מתווכחים על היטמן, עוד משחק שהוא לא יקנה באפיק ולא יקנה כשיצא בסטים. זה סתם בכי לבכי, זה לא באמת מעניין אותו, אף אחד מהמשחקים שהוא מדבר עליהם לא מעניינים אותו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ינואר 2021, 16:54

זה הקטע, הוא אפילו לא מתעניין בזה שאמריקה הם הטובים והסינים הם הרעים ולכן הוא צריך לתמוך בסטים. הוא פשוט נעול על סטים בלי שום אידיאולוגיה הגיונית :)
אבל זה לא השיא,מי שרוצה לראות את השיא של החיים על פי קאז שיראה את הויכוח שלי איתו שבו הוא טוען שכל המפתחות היפניות היו יושבות על הרים של כסף אם הם היו מפיצות את המשחקי נישה שלהם על הPC ביום הראשון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ינואר 2021, 17:34

גם הקטע של "סינים רעים אמריקאים טובים" לא באמת הגיוני פה :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ינואר 2021, 17:52

זה יותר הגיוני מלהתלונן על היטמן בלי לרצות לשחק בהיטמן חלק בי מסרב להאמין לזה עדיין יש לי תקווה שלקאז איכפת מהמשחקים שהוא דיבר עליהם :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ינואר 2021, 18:01

זה לא כי שתיהן חברות פרטיות בבעלות אמריקאים שהם גם ה-CEO של החברה :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ינואר 2021, 18:16

זה פשוט דאגה שלי מהשתלטות סינית על הענף..אבל אני משלים עם זה כי אחמד ההוא האנליסט אמר שהסינים רוצים להיות סוני הבאים ולהשקיע באקסקלוסיבים איכותיים.

זה לא כמו קאז קאז שונא בקטע דווקאי :)
אני עדיין לא מאמין שהוא לא אוהב היטמן... כאילו מותר ברור בלינג לא אוהב ואני אוהב את בלינג אבל קאז כגיימר פיסי הארדקור.. הפתיע אותי.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 ינואר 2021, 19:52

glass man כתב:זה פשוט דאגה שלי מהשתלטות סינית על הענף..אבל אני משלים עם זה כי אחמד ההוא האנליסט אמר שהסינים רוצים להיות סוני הבאים ולהשקיע באקסקלוסיבים איכותיים.

זה לא כמו קאז קאז שונא בקטע דווקאי :)
אני עדיין לא מאמין שהוא לא אוהב היטמן... כאילו מותר ברור בלינג לא אוהב ואני אוהב את בלינג אבל קאז כגיימר פיסי הארדקור.. הפתיע אותי.

אני פוחד מהסינים בעניין ,רק מהדחיפה למשחקי סמארטפון
אבל כל חברה שעושה את זה מבאסת אותי
לא משנה מאיזה אזור גאוגרפי

לדוגמה שea הכריזה על משחק c and c חדש
וזה יתברר כמשחק סמארטפון
בכלל במשחקי סמארטפון ,יש הרבה משחקים שלוקחים משחק קים
עושים לו מוד של זיכיון כזה או אחר ,ומפליצים אותו לשוק
כאילו משחק חדש

ועם לא עושים את זה ,אז פשוט מעתיקים ממשחקים אחרים
אז הקוד שונה ,המשחק דומה
מבחינתי ברגע שמשחק פונה לשוק שרובו מתבסס על מסך מגע
והרווח ממיקרו תשלומים או פרסומות, הוא 99.9999 אחוז סיכוי שגרוע
אפילו משחקים שיכולים להצליח במסך מגע כמו טטריס
גרועים שדוחפים להם מיקרו תשלומים

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 ינואר 2021, 20:22

Laskin כתב:Fallguys גם מכר המון יחידות על הפלייסטיישן 4/5... מתי הוא מגיע לאקס בוקס?

אכן שאלה להפנות למי שאחראי על הבאת המשחקים האלה אצל מיקרוסופט. הפילו את הכדור, כל עוד אין איזה עסקת בלעדיות בקונסולה שלא יודעים עליה.

מה הטענה? שהחנות של אפיק כישלון. שהיומרות שלה מתרסקות. היקף המכירות של החנות זעום. היא לא קרובה לקרוא תיגר על נתח השוק של Steam, היא יותר מתחרה ב Humble.

התזמון שלי מצויין, אפיק שיחררו את סיכום השנה ל 2020:

https://www.epicgames.com/store/en-US/n ... -in-review

סך הכסף ששחקנים שמו בחנות למשחקי צד ג' היה 265 מיליון דולר. ב 2019 זה היה 251 מיליון. שוב מדובר בסכום זעום בפני עצמו, ו YOY זה בערך עלייה של 5%.
בשנה של מגיפה עולמית שכל שאר הפלטפורמות ראו עלייה גדולה. :lol: בקושי גידול.

ולנוכח העלייה בכמות המשתמשים, הסכום הממוצע שאדם שם בחנות התכווץ כמעט בחצי לעומת שנה שעברה! אבל העיקר 750 מיליון עותקים של משחקים חינמיים!

הנתונים האלה מעידים באופן חד משמעי: EGS היא כישלון.

עכשיו נדב יבוא יסביר לנו למה 265 מיליון דולר הכנסה על משחקי צד ג' בכל השנה (לפני שמוציאים את הקאט, לפני שמחשבים כמה הם משלמים על משחקים חינמיים ועל בלעדיות, לפני transaction fees) זה גרנדיוזי. EGS מתגלה כחנות בסדר גודל של האמבל. עכשיו אתם יודעים למה אין נתוני מכירות של משחקים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ינואר 2021, 20:48

קאז אתה מתאר את זה כאילו נדב מעלים בכוונה את הcut שהם לוקחים .. אין לנו נתונים על כמה עולה הבלעדיות אז לא מדברים על מה שאין נתונים פשוט.

אני האחרון שיגן על סינים אבל לפחות תן להם את הקרדיט של ההתחלה שאתה נכנס לאמזון פריים יש לך מה לראות? באפל טי ווי יש מה לראות?

טבעי שאפיק תתחיל לצבור תאוצה כשיהיה לה תוכן אקסקלוסיבי אמיתי בחנות שלה בצורת משחקי AAA.
אתה לא יכול לצפות שהם יהפכו לסטים בלילה אחד.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 ינואר 2021, 21:33

חלאס כבר עם הסינים ולא סינים. מי בכלל מדבר על זה?

EGS היא כישלון. התוכן האקסקלוסיבי ב 2020 היה שבריר ממה שהיה ב 2019. נתוני ההכנסה ממשחקי צד ג' הם רעים. גידול של 5% שווה ערך לדריכה במקום. אין מומנטום.
אני צריך להזכיר איך אפיק הכריזו על החנות ומה היה המטרות שלה?

EGS היא בערך האמבל. עכשיו זה ברור: אם אתה לא מקבל כסף על בלעדיות, EGS היא חנות מינורית למשחקי צד ג'.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ינואר 2021, 22:30

סבבה ירדנו מהסינים? אז בוא תסביר לי מה הבעיה שלך עם אפיק ?
אתה באמת מצפה מחנות שהתחילה לפעול מדצמבר 2018 להשתוות לסטים?

אפיק יביאו תוכן אקסקלוסיבי לחנות וזה יביא מאסה של אנשים שינהרו אליהם משחקים שהם מממנים עכשיו. חכה מה אתה מצפה שיבנו אימפריה ביום אחד כי אתה רוצה שאפיק וסטים יתחילו להוריד מחירים ואתה תרוויח

מההנחות של התחרות ותקבל משחקים שווים חינם וכו' ? חכה זה לוקח זמן.

אתה ממהר להספיד את אפיק הם כאן כדי להישאר כנראה כי התרגלת לכל מיני חנויות שהן כישלון.

ולא אל תביא משחקי אינדי שהיו אקסקלוסיבים זמנית לאפיק.
תביא רק משחקי AAA שנשארו עד היום אצל אפיק ואם עוד אין להם כאלה איך אתה מצפה שהחנות תמריא בדיוק?

אתה יודע שמשחק לוקח 4 5 שנים לפתח ושהחנות בקושי בת שנתיים ?

אני אגיד לך מה הם צריכים בשביל להיות סטים .. השקה בלעדית בסדר הגודל של סייברפאנק שנשאר בלעדי אליהם כל החיים.משחק כזה צריך לפתח וצריך לבנות מונייטין קודם למשוך גיימרים.

אתה רוצה שתוך שנתיים יהיה לאפיק משהו כזה? אין לי מילים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ינואר 2021, 01:33

אוקיי, אז לדעתך היא כשלון... לא יודע ביחס למה, אבל סבבה.
לדעתי היא הצלחה, ותהיה הצלחה גדולה יותר משנה לשנה בעשור הקרוב ותתרום רבות לתעשייה ולתחרות.
ימים יגידו, בואו נמשיך את זה בעוד עשור ונראה מי צדק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 02:40

פעם אחרונה שבדקתי, כולנו אמרנו שיקח לחנות של אפיק שנים להתקרב לסטים מבחינת אחוזים ורווחים ואין בכלל ספק שזה המקרה. יש לסטים יתרון של 16 שנים על החנות של אפיק ואחיזה מונופולית בשוק וזה לא משהו שישבר בקלות. זה לוקח זמן והליך כזה צריך קצת יותר ניואנסים מההסתכלות השטחית הזאת.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 ינואר 2021, 08:33

אין דבר כזה 'לדעתי היא הצלחה'. היא לא. אי אפשר להתווכח עם מספרים. זה שאתה קונה בחנות לא אומר שהיא הצלחה. זה שאתה אוהב את הרקע של הקליינט לא אומר שהיא הצלחה.
'לדעתי EGS היא הצלחה' זה כמו להגיד 'לדעתי Stadia היא הצלחה'.

265 מיליון דולר על משחקי צד ג' בשנה שלמה זה כ-י-ש-ל-ו-ן. זה סכום זעום. גידול של 5% במכירות לעומת גידול של 50% במשתמשים זה בדיחה. אין מומנטום. זה אומר שאנשים לא קונים שם. בשנה של מגיפה. בשנה של סייל עם קופונים ללא הגבלה. בגלל זה אתה לא שומע מפתחות אומרות שהם מכרו כך וכך עותקים - כי הסכומים קטנים, לא מרשימים ואף מפדחים.

אפיק הרגילו את המשתמשים לקחת משחקים חינמיים ותו לא. החנות היא לא בר-קיימא. אפיק שורפים כסף על בלעדיות, משחקים חינם, קופונים ובסופו של יום הם או מרוויחים סכום בטל בשישים יחסית להשקעה שלהם, או שהם מופסדים.

לכולכם נוח לשכוח איך אפיק התחילו את הקמפיין של EGS. המטרה שלהם הייתה לעשות שינוי מהיר.

'הסתכלות שטחית' - כלומר הסתכלות על המספרים היחידים שאפיק משחררת? אז על מה אתה רוצה שאני אסתכל נדב? על החלומות שלך? גידול של 5% בהכנסות זה המומנטום שאתה מחפש?

אתה לא רוצה להסתכל על היעדר פרסום נתוני מכירות של משחקים ספיציפיים (כמו שאפשר להבין מהנתון הכללי, הם לא יהיו גדולים). אתה לא רוצה להסתכל על הפיחות בהסכמים הבלעדיים שהיה ב 2020. אתה לא רוצה להסתכל על המשחקים שלא זמינים בחנות. אתה לא רוצה להסתכל על פיתוח החנות. אתה לא רוצה להסתכל על הנתונים הכלליים של אפיק. אז על מה אתה רוצה להסתכל? אתה רוצה להסתכל על 750 מיליון עותקים חינמים ומה זה עשה לבאטלפרונט 2? יאללה תסתכל על הנתון היחיד שלא רלוונטי לדעת איך החנות מתפקדת כחנות שצריכה למכור משחקי צד ג'.

הנתונים של אפיק ל 2020 מראים ש EGS היא חנות מינורית וללא מומנטום. לפי המטרות, הרצונות והיוזמות של אפיק - הנתונים האלה מראים שהחנות כישלון.

להגיד כל דבר אחר זה גניבת דעת. אתם יכולים לקוות ולהאמין שזה ישתפר (לא יודע על בסיס מה..) אבל ב 2020 EGS היא כישלון.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 ינואר 2021, 10:34

איזה שרלוק אתה קאז. גם דיסני פלוס הוא כרגע "כישלון" גם שירות המשחקים של אמזון הוא כרגע "כישלון" אז חברה מסחרית אמרה שיש לה שאיפות להיות יותר מזה בעתיד? כולן עושות את זה.

אני לא יודע מה רמת הידע שלך בניהול :lol: אבל הם כרגע נמצאים בתהליך גדילה מרשים למדי שאם הוא ימשיך ככה לאסקין מנצח אותך בהתערבות 8-)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 29 ינואר 2021, 12:46

אני די מסכים עם קאז. כאילו אם הרצון הוא לנתח את החנות מבחינה עסקית ולא כגיימר אז די נראה שהם ממש לא בכיוון הנכון.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 13:06

Kazz כתב:אין דבר כזה 'לדעתי היא הצלחה'. היא לא. אי אפשר להתווכח עם מספרים. זה שאתה קונה בחנות לא אומר שהיא הצלחה. זה שאתה אוהב את הרקע של הקליינט לא אומר שהיא הצלחה.
'לדעתי EGS היא הצלחה' זה כמו להגיד 'לדעתי Stadia היא הצלחה'.

265 מיליון דולר על משחקי צד ג' בשנה שלמה זה כ-י-ש-ל-ו-ן. זה סכום זעום. גידול של 5% במכירות לעומת גידול של 50% במשתמשים זה בדיחה. אין מומנטום. זה אומר שאנשים לא קונים שם. בשנה של מגיפה. בשנה של סייל עם קופונים ללא הגבלה. בגלל זה אתה לא שומע מפתחות אומרות שהם מכרו כך וכך עותקים - כי הסכומים קטנים, לא מרשימים ואף מפדחים.

אפיק הרגילו את המשתמשים לקחת משחקים חינמיים ותו לא. החנות היא לא בר-קיימא. אפיק שורפים כסף על בלעדיות, משחקים חינם, קופונים ובסופו של יום הם או מרוויחים סכום בטל בשישים יחסית להשקעה שלהם, או שהם מופסדים.

לכולכם נוח לשכוח איך אפיק התחילו את הקמפיין של EGS. המטרה שלהם הייתה לעשות שינוי מהיר.

'הסתכלות שטחית' - כלומר הסתכלות על המספרים היחידים שאפיק משחררת? אז על מה אתה רוצה שאני אסתכל נדב? על החלומות שלך? גידול של 5% בהכנסות זה המומנטום שאתה מחפש?

אתה לא רוצה להסתכל על היעדר פרסום נתוני מכירות של משחקים ספיציפיים (כמו שאפשר להבין מהנתון הכללי, הם לא יהיו גדולים). אתה לא רוצה להסתכל על הפיחות בהסכמים הבלעדיים שהיה ב 2020. אתה לא רוצה להסתכל על המשחקים שלא זמינים בחנות. אתה לא רוצה להסתכל על פיתוח החנות. אתה לא רוצה להסתכל על הנתונים הכלליים של אפיק. אז על מה אתה רוצה להסתכל? אתה רוצה להסתכל על 750 מיליון עותקים חינמים ומה זה עשה לבאטלפרונט 2? יאללה תסתכל על הנתון היחיד שלא רלוונטי לדעת איך החנות מתפקדת כחנות שצריכה למכור משחקי צד ג'.

הנתונים של אפיק ל 2020 מראים ש EGS היא חנות מינורית וללא מומנטום. לפי המטרות, הרצונות והיוזמות של אפיק - הנתונים האלה מראים שהחנות כישלון.

להגיד כל דבר אחר זה גניבת דעת. אתם יכולים לקוות ולהאמין שזה ישתפר (לא יודע על בסיס מה..) אבל ב 2020 EGS היא כישלון.

מה היה הgoal שלהם ל2019 ומה היה ל2020? הרי גם אם הם היו מראים גידול של 300% בהכנסות היית קורא לה כישלון כי זה מה שאתה עושה מהיום שהיא התחילה, אפילו לפני שהיו לך נתונים וגם בשחרור נתונים של שנה שעברה כשלא היו לך נתוני השוואה. אתה פשוט אומר כישלון בצורה רנדומאלית כבר שנתיים בתקווה שהשעון המקולקל שלך יהיה צודק מתישהו ביממה.

אז נחזור לאחור, מה הייתה המטרה שלהם ל2020?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 ינואר 2021, 13:15

5% אחוז גידול במכירות כאשר יש 50% יותר משתמשים ופי 2.5 משחקים מוצעים עם מבצע הקופונים הכי אגרסיבי שלהם בשנת מגיפה זה לא 'גדילה מרשימה למדי'.
זה מפדח.

וואלה, כשEGS קנו בלעדיות על RDR2, בורדרלנדס, קונטרול (ועוד ועוד ועוד) ב 2019 זה ממש היה מחשבה ארכות טווח נכון? :lol:
וכל זה כדי לקבל את הנתונים האלה? וואו.

EGS היא כישלון כי הרדיפה שלה אחר בלעדיות זמנית של כותרי AAA ב 2019 מציב אותה ב 2020 עם נתונים של חנות מינורית.
EGS היא כישלון כי אחרי הבליץ של 2019, כמות השיגורים הבלעדיים ב2020 ירדה דרסטית, במיוחד משחקים ממפיצות גדולות.
EGS היא כישלון כי ב 2020 מפיצות בחרו לא לשים את המשחקים הכי גדולים שלהם בחנות.
EGS היא כישלון כי למרות השקעה הולכת וגוברת בחלוקת משחקים חינמיים, קופונים, וגידול מספר משתמשים, היא לא מצליחה לגרום למשמתשים האלה לשים כסף בחנות.
EGS היא כישלון כי הגישה שלה ל curation והעלאת משחקים ידנית גורם לה לפספס עשרות להיטים AA-אינדי.

כל הנ"ל הן עובדות ונתונים על החנות. אי אפשר לתאר את מצב הנתונים הזה אחרת חוץ מכישלון של החנות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 13:50

הכישלון הראשון, באמת הראשון, שראיתי של ה-EGS הוא שהם עשו בערך אותה הכנסה ב-2019 וב-2020. אני משער שחלק מזה נובע מהעובדה שב-2019 הם קנו כמה מגטונים ענקיים כמו RDR2 ובנוסף הנתונים של אותה שנה חושבו ל-13 חודשים. לעומת זאת הנתונים של 2020 היו ל-12 חודשים והיו להם פחות בלעדיים ענקיים. ומצד שני, הייתה להם התפוצצות ב-USER BASE, הם קנו פחות בלעדיים גדולים והם התחילו למממן משחקים מאפס ולהפיץ אותם כך שנראה שהם עשו שיפט בכיוון שלהם. כלומר בשנה שהם השקיעו הרבה פחות כסף בבלעדיים, הם הצליחו להכניס יותר מאשר בשנה שבה הם פוצצו כסף על מגטונים כמו בורדרלנדס 3 ו-RDR2. כמובן כשאתה מסתכל על זה דרך משקפת של ילד בן 11, אז ככה גם עומק הניתוח שלך.

ואתה יודע, הם חברה פרטית, לא ציבורית. הם לא צריכים לשחרר אף פרט על המכירות של החנות שלהם (כמו נגיד, אממ.. VALVE). אם הם משחררים את המידע הזה, כנראה שהם גאים בו.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 29 ינואר 2021, 14:47

קאז נורא נגד בלעדיות. זאת חצוצרה שהוא מרבה לתקוע בה. זה לא אומר שהוא לא צודק בראיה הכוללנית, שזאת לא אסטרטגיה טובה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 15:05

swiss-the-engine כתב:קאז נורא נגד בלעדיות. זאת חצוצרה שהוא מרבה לתקוע בה. זה לא אומר שהוא לא צודק בראיה הכוללנית, שזאת לא אסטרטגיה טובה.

כוללניות שכזו זאת הצהרה די טפשית, מה זה "בלעדיות זה רע". מה קרה לקונטקסט בחיים? לפעמים זה רע, לפעמים זה מעולה ולפעמים זה לא לפה ולא לפה, תלוי בקונטקסט. קאז הוא שעון מקולקל שאומר דבר אחד כמו רובוט וכשזה לא מתגשם, הוא מוצא מסמר אחר להכות בראש שלו וכשזה כן אז כן. היטמן 3 מופץ עצמאית על ידי IO ולכן זכה לחופש אומנותי מלא וחלק מזה בזכות הבלעדיות (הזמנית ורק ב-PC) לחנות של אפיק. אז איך זה רע? רע למי? אם קבלנו משחק טוב יותר ו-IO לראשונה הצליחו בזכות זה להפיץ לבד משחק כשכל הרווחים הולכים ישר לכיס שלה אז מי בדיוק הפסיד? בכייני אינטרנט שלא התכוונו לקנות את היטמן ממילא?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 29 ינואר 2021, 15:22

זאת נקודה שאני לא יסכים איתו כמובן אבל לא חושב שעל זה דובר בשרשור הנוכחי עם הנתונים שהם שיחררו.

אני זוכר האמת את המספר הזה (260~ מיליון) משנה שעברה וחשבתי שזה לא מספר מעודד. אז השנה זה בכלל לא מעודד. כמובן שאני לא מכיר כל מיני פרטים (כמו מה הם ציפו בעצמם) אבל בגדול אני חושב שאני מסכים עם הטענה (בהנחה שזאת הטענה בכלל) שהפוקוס על קניית בלעדיות וחלוקת משחקים לא מוכיחה את עצמה.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 16:08

swiss-the-engine כתב:זאת נקודה שאני לא יסכים איתו כמובן אבל לא חושב שעל זה דובר בשרשור הנוכחי עם הנתונים שהם שיחררו.

אני זוכר האמת את המספר הזה (260~ מיליון) משנה שעברה וחשבתי שזה לא מספר מעודד. אז השנה זה בכלל לא מעודד. כמובן שאני לא מכיר כל מיני פרטים (כמו מה הם ציפו בעצמם) אבל בגדול אני חושב שאני מסכים עם הטענה (בהנחה שזאת הטענה בכלל) שהפוקוס על קניית בלעדיות וחלוקת משחקים לא מוכיחה את עצמה.

אני גם לא חושב שקניה של בלעדיים לבד היא מה שתהפוך אותם למתחרה של סטים (אחרת אוריג'ן הייתה כבר מתחרה של סטים), אבל היא אלמנט חשוב. כלומר הם הגיעו כבר לרבע מליארד דולר בשנה על צד ג' בלבד, זה אומר שזה עושה משהו. הם צריכים דרך יותר יעילה לעשות on-boarding למשחקים חדשים, הם צריכים להפיץ משחקים (ואת זה הם התחילו לעשות), הם צריכים לשפר את החנות וכו'. יש להם מספיק צעדים לעשות, אבל גם יש להם עשורים לעשות את זה. אפילו היבול הראשון של בלעדיים שהם מממנו עדין לא יצאו, בעצם אף אחד מהם אפילו לא נחשף רשמית עדין.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 ינואר 2021, 16:22

DrKeo כתב:הכישלון הראשון, באמת הראשון, שראיתי של ה-EGS הוא שהם עשו בערך אותה הכנסה ב-2019 וב-2020. אני משער שחלק מזה נובע מהעובדה שב-2019 הם קנו כמה מגטונים ענקיים כמו RDR2 ובנוסף הנתונים של אותה שנה חושבו ל-13 חודשים. לעומת זאת הנתונים של 2020 היו ל-12 חודשים והיו להם פחות בלעדיים ענקיים. ומצד שני, הייתה להם התפוצצות ב-USER BASE, הם קנו פחות בלעדיים גדולים והם התחילו למממן משחקים מאפס ולהפיץ אותם כך שנראה שהם עשו שיפט בכיוון שלהם. כלומר בשנה שהם השקיעו הרבה פחות כסף בבלעדיים, הם הצליחו להכניס יותר מאשר בשנה שבה הם פוצצו כסף על מגטונים כמו בורדרלנדס 3 ו-RDR2. כמובן כשאתה מסתכל על זה דרך משקפת של ילד בן 11, אז ככה גם עומק הניתוח שלך.

ואתה יודע, הם חברה פרטית, לא ציבורית. הם לא צריכים לשחרר אף פרט על המכירות של החנות שלהם (כמו נגיד, אממ.. VALVE). אם הם משחררים את המידע הזה, כנראה שהם גאים בו.

זה בהחלט לא סכום שאפשר להיות גאה בו אם הרצון שלך הוא להיות חנות מצליחה למשחקי צד ג'.

סכום ההכנסה מ 2019 היה נמוך והתעקשת לטעון בזמנו שהוא טוב. עכשיו סכום דומה ב 2020 זה רע? זה היה סכום רע ונשאר סכום רע. רק שעכשיו יש להם יותר משתמשים ויותר משחקים והמשיכו לזרוק כסף. כמה הם הוציאו על עותקים חינם של GTA וטוטאל וור וכל האחרים? הקופונים ללא הגבלה?

לא העלת ספק בביצועים של החנות כאשר מפתחות לא משתפות נתוני מכירות כבר שנתיים? לא העלת ספק כאשר ב 2020 הרבה פחות משחקים שוגרו בבלעדיות? לא העלת ספק כאשר EA לא משחררת את פיפא ומאדן שם? שאבנג'רס לא שם? שמשחקים גדולים אחרים לא שם? הכתובת ממשיכה להיות על הקיר והיא מאייתת 'כישלון'.
אז עשו שיפט למימון והפצת משחקים מאפס - איך זה הולך לשפר את מצב החנות במכירת משחקים של אחרים?

יהיו עוד משחקים שישוגרו בבלעדיות - כל עוד אפיק מציעה, תמיד יהיה מי שייקח - אך הנתונים של החנות מצביעים שהמכירות בה מינוריות.

אני מרוצה שמסתמן כישלון לחנות שריכזה את מאמציה סביב התניית מסירת כסף תמורת ביטול מכירה בחנויות אחרות; סביב גישת curation מיושנת ורעה; סביב 'דמוניזציה' של ביקורות שחקנים; סביב חוסר השקעה במוצר ובחוויית המשתמש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 19:33

Kazz כתב:זה בהחלט לא סכום שאפשר להיות גאה בו אם הרצון שלך הוא להיות חנות מצליחה למשחקי צד ג'.

סכום ההכנסה מ 2019 היה נמוך והתעקשת לטעון בזמנו שהוא טוב. עכשיו סכום דומה ב 2020 זה רע? זה היה סכום רע ונשאר סכום רע. רק שעכשיו יש להם יותר משתמשים ויותר משחקים והמשיכו לזרוק כסף. כמה הם הוציאו על עותקים חינם של GTA וטוטאל וור וכל האחרים? הקופונים ללא הגבלה?

כמה היה סכום של הצלחה ב-2019? 354 מליון? 500 מליון? 1.7 מליארד? שאלתי אותך את זה בתחילת 2020 ואני עדין מחכה לתשובה.

Kazz כתב:לא העלת ספק בביצועים של החנות כאשר מפתחות לא משתפות נתוני מכירות כבר שנתיים?

אולי זה חלק מהחוזה שלהם? מאיפה אתה מביא שהם אמורים לשתף?
Kazz כתב:לא העלת ספק כאשר ב 2020 הרבה פחות משחקים שוגרו בבלעדיות?

אולי אפיק עושים שיפט בפוקוס שלהם? כאילו מה אתה חושב, שאפיק אומרים למפתחות "קחו מליונים" והמפתחות אומרות "סורי, קאז לא אוהב את זה, אנחנו מוותרות". כלומר מאיפה אתה מביא שהכמות הקטנה יותר של הבלעדיים באה מהמפתחות ולא מאפיק?
Kazz כתב:לא העלת ספק כאשר EA לא משחררת את פיפא ומאדן שם? שאבנג'רס לא שם? שמשחקים גדולים אחרים לא שם? הכתובת ממשיכה להיות על הקיר והיא מאייתת 'כישלון'.
אז עשו שיפט למימון והפצת משחקים מאפס - איך זה הולך לשפר את מצב החנות במכירת משחקים של אחרים?

יהיו עוד משחקים שישוגרו בבלעדיות - כל עוד אפיק מציעה, תמיד יהיה מי שייקח - אך הנתונים של החנות מצביעים שהמכירות בה מינוריות.

מה זה משנה אם פיפא יוצא שם או לא יוצא שם? מה זה אומר בכלל? מה הפרשנות הכושלת שלך על היציאה של SQUADRONS לאפיק אבל החוסר יציאה של פיפא? איך אתה מפרש את זה מנקודת המבט של נער מתבגר?

Kazz כתב:אני מרוצה שמסתמן כישלון לחנות שריכזה את מאמציה סביב התניית מסירת כסף תמורת ביטול מכירה בחנויות אחרות; סביב גישת curation מיושנת ורעה; סביב 'דמוניזציה' של ביקורות שחקנים; סביב חוסר השקעה במוצר ובחוויית המשתמש.

כן, ברור לי שאתה מרוצה, אתה מת על זה שאחד הכוחות הכי חיוביים שקרו בתעשיה בשנתיים האחרונות יכשלו כדי שאהובתך VALVE תוכל לעשות כמה שיותר מליארדים ואתה תוכל להמשיך לא לקנות את המשחק שאתה בוכה עליהם. בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה, פאנבוי של מערכת הפעלה. חשבתי שיש דבר כזה רק עם מתכנתי לינוקס.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 7 אורחים