נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מאי 2022, 14:30

kririn כתב:
DrKeo כתב:הזיה גמורה. כש-GTA6 יצא העולם יקרוס.

התחלתי ליתקדם קצת בלימוד העצמי שלי על אנריל אינגין 5
ואני מתחיל להבין למה לוקח כמה שנים ומאות אנשים לפתח
משחקים דוגמת gta5 ,ושם עם אני לא טועה הם גם פיתחו את המנוע הגרפי בעצמם

כמות העבודה ליצר משחקי aaa היא עצומה
ובמיוחד עולם פתוח שיש בו הרבה אלמנטים שונים

אני יכול להבין למה יקח להם המון זמן ליצר את gta6
המון אלמנטים ליצר ולשלב

אני לא חושב שלוקח להם המון זמן לעשות את GTA6. כנראה שרק התחילו לעבוד עליו ב-2019 אחרי שהם סיימו את RDR2.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 מאי 2022, 22:06

אנחנו כבר ב2022 ,בהנחה שהם ישתמשו באותו מנוע גרפי כמו gta5
רק משודרג
והרבה נכסים יהיו מgta5 ,רק משודרגים ,זה די הרבה זמן
אבל זה מובן ,זה עולם פתוח בתוך עיר ,שהרבה נכסים שונים

כל הגאומטריה ,והנכסים ,וטקסטורות וכו וכו
זה המון עבודה ,בנוסף זה gta אז גם יהיו סרטוני מעבר
עם זיהוי תנועה ודיבוב

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מאי 2022, 11:34

kririn כתב:אנחנו כבר ב2022 ,בהנחה שהם ישתמשו באותו מנוע גרפי כמו gta5
רק משודרג

עם זיהוי תנועה ודיבוב

אז אתה בעצם אומר שגילת שלעשות משחקי וידאו זאת המון עבודה? :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 מאי 2022, 14:23

DrKeo כתב:
kririn כתב:אנחנו כבר ב2022 ,בהנחה שהם ישתמשו באותו מנוע גרפי כמו gta5
רק משודרג

עם זיהוי תנועה ודיבוב

אז אתה בעצם אומר שגילת שלעשות משחקי וידאו זאת המון עבודה? :)

ידעתי בתאוריה ,לא מעשית
שהתחלתי לשחק בכלים של אנריל 5 ,התחלתי להבין הרבה דברים

לדוגמה למה במשחקים ,הרבה אלמנטים חוזרים על עצמם שוב ושוב
ידעתי על העתק הדבק ,אבל לא ידעתי כמה עבודה לוקח כל דבר

אני כבר יודע לבנות בית פשוט באנריל 5
ולהוסיף לו תאורה וטקסטורות ,אבל זה בית פשוט וגם זה לוקח לי זמן
וגם לא הכנסתי שום אלמנטים שחיבים במשחק
דוגמת התנגשויות / פיזיקה / אפקטים קולים וכו וכו

הם בונים סביבות מורכבות ובתאום של מאות עובדים
זה נותן הבנה וערכה למה שהם עושים

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 מאי 2022, 14:38

אני גם לאחרונה צילמתי סרטון מזל טוב לאחותי בטלפון, זה גרם לי להבין למה התקציבים של סרטים הוליוודים כאלה מנופחים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מאי 2022, 20:28

בשנה האחרונה נינטנדו מכרה 23 מליון מכשירי סווייטצ׳ מה שמביא את סה״כ המכשירים בעולם ל-107.65 מליון יחידות. לשם השוואה הפס4 הגיעה בגיל 7 ל-112.3 מליון יחידות שנמכרו, הסוויטצ׳ כרגע בת 5 כך שהיא כנראה תעקוף את הפס4 ממש בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2022, 18:26

סוני משחררת מספרים רשמיים של מכירות על המחשב:
הורייזן - 2.39 מליון
GOW - 971k
DG - 852k

מבחינת הכנסות מהמשחקים:
GOW - 26.2 מליון דולר
Days gone - 22.7 מליון דולר
Horizon - 60 מליון דולר

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מאי 2022, 19:25

וואלה הייתי בטוח שGoW ימכור הרבהההה יותר
אולי לא כל כך משתלם להם להוציא למחשב אם זה ימשיך כך

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2022, 19:53

Laskin כתב:וואלה הייתי בטוח שGoW ימכור הרבהההה יותר
אולי לא כל כך משתלם להם להוציא למחשב אם זה ימשיך כך

מה שכן, הנתונים מסוף מרץ אז GOW היה רק חודשיים וחצי בשוק. הוא בטח לפחות יגיע לאזורים של הורייזן בשלב כלשהו, הוא עדין עולה 20$ במבצעים בזמן שהורייזן עולה מחירי זנות.

אבל מה שבאמת חשוב הוא ההכנסות. הורייזן שכנראה יהיה אחת ההצלחות הכי מסחררות שלהם במחשב (אולי רק GT יכול באמת לשבור אותו לדעתי בגלל קהל הסימולציה הגדול במחשב וכמובן כל המיקרו-טרנזקשנס) עשה רק 60 מליון דולר, ומההכנסות של GOW נראה שאפילו לסכום הזה הוא לא יצליח להגיע לכל אורך חייו. בשביל כאלה סכומים פעוטים הורסים את היוקרה של המותג פלייסטיישן? הזיה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מאי 2022, 20:08

אני לא חושב שהם הורסים פה משהו כי הרוב המוחלט שרגיל לשחק בקונסולות לא יקנה מחשב פתאום, אבל עבורי? אין שום סיבה גם אם יגיעו באיחור של גג שנתיים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2022, 20:29

Laskin כתב:אני לא חושב שהם הורסים פה משהו כי הרוב המוחלט שרגיל לשחק בקונסולות לא יקנה מחשב פתאום, אבל עבורי? אין שום סיבה גם אם יגיעו באיחור של גג שנתיים

הקרוס ג׳ן והשחרור למחשב מכרסמים בפרימיומיות (אם יש מילה שכזו, מהשורש פרימיום) של פלייסטיישן. בסוף יש לחברה מותג לתחזק, והמותג פלייסטיישן כל כך חשוב להם שבכל מצגת משקיעים הם אוהבים להשוות את השם פלייסטיישן בפופולריות מול מותגים כמו קוקה קולה, נייק או אפל. יש סיבה למה כשסטיב ג׳ובס חזר לאפל הוא ישר הרג את כל ה-OEM שהם עשו, זה הרג להם את המותג. כשהשם שלך מבוסס כולו על פרימיום בלעדי, בדיוק כמו אפל, ואז אתה גם מכרסם בפרימיום (קרוס ג׳ן) וגם מכרסם בבלעדיות (מחשב), אז אתה פוגע במותג.

ומעבר לזה, במובן היותר ישיר, כשאתה קונה את המשחקים שלהם למחשב במקום לפלייסטיישן, סוני מפסידה אלפי דולרים. עזוב את זה שעותק שאתה קונה במחשב כנראה מכניס לסוני פחות מחצי מעותק שאתה קונה בפלייסטיישן כך שהם כבר הפסידו עלי המון כסף, זה אומר שאתה גם לא קונה שלטים, קסדת VR או עושה מנוי לפלוס. אם לקוח שכמוך שבכיף מכניס לסוני צפונית מ-1000$ לאורך הדור הולך למחשב, הם מפסידים עליך מאות דולרים אם לא צפונית ל-1000$. אני יודע שאם אני אלך למחשב במקום פס6 אז סוני תפסיד עלי בכיף 2500$.

אם אני לא קונה את הפלייסטיישן 6, סוני צריכה למכור 114 עותקים של GOW בכדי לפצות על הכסף שהם הפסידו ממני. זה אומר שבכדי ש-GOW למחשב ישתלם לסוני, על כל מליון עותקים שהם מוכרים במחשב הם צריכים לוודא שלא יעזבו אותם יותר מ-8770 לקוחות כמוני וכמוך. אז כמובן ש-GOW ימכור בסוף יותר ממליון והוא גם לא המשחק היחיד שהם מוציאים למחשב, אבל אני מקווה שהמספרים האלה מראים שגם אם עוזבים אותם כמה עשרות אלפי לקוחות כמוני וכמוך, זה הופך את כל המסע במחשב להפסד כלכלי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 מאי 2022, 21:07

GOW יצא ב 14 לינואר. הנתונים הם נכון לסוף מרץ. המשחק כבר בכיף מעל מיליון עותקים. משחק בן 4 שנים ב 40 דולר ללא הנחות עד עכשיו.
זאת הצלחה גדולה וכך סוני מתייחסים לזה.

לפני שנה (או שזה היה יותר) קיבלנו את המידע שכבר אז ה ROI של הורייזון היה 250%. מי יודע כבר כמה זה עכשיו. גם DG המושמץ יחצה את מיליון העותקים השנה הזאת.

soy1.PNG
soy1.PNG (459.22 KiB) נצפה 1316 פעמים

וזה רק יילך וייתגבר.

sony2.PNG
sony2.PNG (40.95 KiB) נצפה 1316 פעמים

ההשערה הרווחת היא שמשחקי ה GAAS של סוני ישוחררו DAY1 על המחשב, ו ש factions הוא זה שלפיו סוני חוזים את הזינוק במכירות על הפלטפורמה ב FY22.

ועוד שקופיות כדי להמשיך לזרות מלח על הפצעים של קיאו לגבי קרוס-ג'ן והמשך התמיכה בפס4:

sony3.PNG
sony3.PNG (83.68 KiB) נצפה 1316 פעמים

sony4.PNG
sony4.PNG (97.18 KiB) נצפה 1316 פעמים

sony5.PNG
sony5.PNG (141.4 KiB) נצפה 1316 פעמים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2022, 21:55

מלח על הפצעים של קאו? אני היחיד פה שהולך לשחק משחקים ברמה של 2015 בשנת 2024? וידענו כבר פחות או יותר את המספרים של סוני במחשב מסטים ספיי, זה בול המספרים שדברתי עליהם בויכוחים בזמנו. והעובדה שכל מה שסוני עושה מהמשחקים הכי גדולים שלהם על המחשב זה כמה עשרות מליונים במקרה הטוב בדיוק מוכיחה שלהוציא אותם לשם זאת טעות ענקית.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 מאי 2022, 00:04

עדיף לשחק משחקים ברמה של 2015 ב 2024 מאשר לשחק משחקים ברמה של 2015 ולחשוב שהם ברמה של 2024 כי מישהו בחר לגנוז את גרסת הדור הקודם.
המלח הוא על הביטחון המופרז שלך על הצד הכלכלי וההסתכלות על המעבר הדור הנוכחי כמו כל מעבר דור אחר. היום קיבלנו עוד הוכחה לכך.

עזוב אותך מסטימספיי כבר. הוא שם כרגע את הורייזון בגג 2 מיליון. את GOW הוא שם במינימום 2 מיליון. אני לא מבין למה לא הפנמת את המציאות מלפני שנים אחרי השינווים שואלב עשוו לפי דרישות ה GDPPR או איך שזה לא נקרא. מאותה נקודת זמן סטימספיי נהפך לעוד כלי השערתי ולא מי-יודע-מה מוצלח. למעשה, שיטת טווח מכירות לפי מספר הביקורות מראה נתונים יותר קרובים לאמיתיים.

הנציגים של סוני מרוצים מאוד מהביצועים על המחשב והעתיד שיבוא. אתה מבין יותר נכון מהי הצלחה מהם? ה300 מיליון דולר שהם חוזים לשנה הפיננסית הנוכחית זה גם כמה עשרות מיליונים?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מאי 2022, 19:39

Kazz כתב:עדיף לשחק משחקים ברמה של 2015 ב 2024 מאשר לשחק משחקים ברמה של 2015 ולחשוב שהם ברמה של 2024 כי מישהו בחר לגנוז את גרסת הדור הקודם.

אין חיה כזאת, אף אחד לא עושה משחק דור קודם וגונז את גרסת הדור הקודם ומוציא רק את גרסת הדור הבא בשביל הכיף. לא היה דבר כזה בדורות קודמים ואין דבר כזה עכשיו. בדורות הקודמים חברות כמו סוני פתחו משחקי דור הבא בשלב הזה של הדור, הם לא עשו משחקים שהיו בלעדיים לדור הבא וגנזו איזו גרסת דור קודם. ההבדל בין הדור הזה לקודמים הוא שמשחקים היום מפותחים לדור הקודם, לא לדור הבא, אז אתה פשוט מקבל משחקי פס4 ב-2022 ותמשיך גם ב-2023, 2024 ולפי סוני גם ב-2025.

רק תזכיר לי בפעם הבאה שאתה בוכה באירוניה גמורה שאיזה משחק המשך "מרגיש כמו DLC", תזכור את זה כשתדבר על GOW:R ושות'.

Kazz כתב:המלח הוא על הביטחון המופרז שלך על הצד הכלכלי וההסתכלות על המעבר הדור הנוכחי כמו כל מעבר דור אחר.

בצד הסינגל AAA שום דבר לא השתנה במעבר הדורי חוץ מאשר הגישה המסריחה של סוני ומיקרוסופט. אם כבר להפך, הנתונים מראים בדיוק את מה שאמרתי, שהקהל של הפס5 הרבה יותר קור ומוכן לבזבז יותר כסף בזמן שהקהל שנשאר בפס4 הוא יותר קז'ואלי.

Kazz כתב:היום קיבלנו עוד הוכחה לכך.

אה? איזו הוכחה קבלת?

Kazz כתב:הנציגים של סוני מרוצים מאוד מהביצועים על המחשב והעתיד שיבוא. אתה מבין יותר נכון מהי הצלחה מהם? ה300 מיליון דולר שהם חוזים לשנה הפיננסית הנוכחית זה גם כמה עשרות מיליונים?

כנראה שרוב ה-300 מליון שהם חוזים זה כמעט הכל דסטיני 2 וה-GAAS המתוכנן שלהם להשנה כי משחקי הסינגל שלהם עושים פרוטות. השנה יש לדסטיני ארבע עונות בניגוד לשלוש שיש לו בדרך כלל כך שכנראה התחזית של סוני להכנסות מבאנג'י אפילו גבוהות מה-200+ מליון השנתי הרגיל שלהם. המשחקי סינגל שלהם לא יעשו כולם יחד השנה אפילו קרוב ל-100 מליון דולר, אולי רק אם הם יוציאו ממש הרבה משחקי סינגל ב-2022 וכך או כך להוציא כל כך הרבה משחקי סינגל בשנה אחת ולהרווח פחות מ-100 מליון מהם זה באמת בטל בשישים.

אין לי ויכוח עם עתיד ה-GAAS של סוני במחשב, אם רוצים להתפקס ב-GAAS בתקופה הקרובה אז זה המקום וגם אין ממש למשחקי GAAS מקום בויכוח הזה כי לא אני ולא אתם מחשיבים אותם למשחקי פרימיום שרלוונטים ליוקרה של קונסולה. סוני הולכת לכיוון GAAS ואם עושים את זה אז ברור שהמחשב הוא בחירה מעולה. משחקי סינגל לעומת זאת? זה נטו נזק.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2022, 01:20

מבטלים גרסאות דור קודם כדי לחסוך בעלויות וכי נוח. תאמין לי, NFS החדש יכול להיות שחיק לגמרי על הדור הקודם וכך גם בטמן.
די לעשות איש קש 'שחייבים את הכח של הדור הבא'. זה דבילי כמו האיש הקש השני של 'כוח של דור הבא לא משנה בשיט'. FROM הוציאו את בלאדבורן ואת ER על אותה חומרה.

בוודאי שהשתשנה משהו במעבר הדורי הזה. הרי סוני נתנו לך פשוטו כמשמעו שקופית שמשווה את הביצועים במעבר הדור מהפס3 למעבר הדור של הפס4.
די להתכחש לנתונים. וכבר שכחת מזה שהורייזון ו GT7 מכרו על הדור הקודם פי כמה ממה שהערכת? מספיק לחזור כמו תוכי שהמעבר הדור הזה הוא כמו הקודמים. הוא לא.

קראתי שריאן אמר שהתחזית לא כוללת הכנסות מדסטיני.
יש גבול לכמה משחקים בני 4 שנים יכולים למכור. וסוני מבינים את זה.

אין שום ראיה ששחרור משחקי הסינגל על המחשב גורם לנזק בעסקי הפס5 של סוני. אתה כבר החלטת שזה כך וכנראה תתעלם ותטאטא מנתונים לא נוחים בשבילך שיגיעו.
כמו שאתה עדיין מנסה למכור לנו שהמעבר דור הזה לא שונה מקודמיו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2022, 15:14

Kazz כתב:מבטלים גרסאות דור קודם כדי לחסוך בעלויות וכי נוח. תאמין לי, NFS החדש יכול להיות שחיק לגמרי על הדור הקודם וכך גם בטמן.
די לעשות איש קש 'שחייבים את הכח של הדור הבא'. זה דבילי כמו האיש הקש השני של 'כוח של דור הבא לא משנה בשיט'. FROM הוציאו את בלאדבורן ואת ER על אותה חומרה.

אתה בטוח שאתה יודע מה זה איש קש?
לא כל משחק חייב קונסולת דור הבא, אף אחד לא אמר את זה. פשוט לפי המטדולוגיה שלך אף משחק לא צריך דור הבא וכשמשחק רץ ב-4K זה כבר אומר שהוא לגמרי משחק דור הבא בכל רמ"ח איבריו.

מבטלים גרסאות דור קודם כי הן מגבילות בדרך כזו או אחרת את צוות הפיתוח או אם הן פשוט לא שוות את הכסף ששמים בהן. או שכמובן הן מעולם לא היו קיימות ויש לצוות חזון מסויים שדורש את הדור הבא.

Kazz כתב:בוודאי שהשתשנה משהו במעבר הדורי הזה. הרי סוני נתנו לך פשוטו כמשמעו שקופית שמשווה את הביצועים במעבר הדור מהפס3 למעבר הדור של הפס4.
די להתכחש לנתונים.

המסלול שסוני הראתה קורה בדרך קבע גם מהפס2 לפס3 ומהפס3 לפס4. בעצם בשקופיות של סוני עצמה הראו את הטרג'קטורי הזה גם מהפס3 לפס4. ככל שיש יותר שירותי מנוי ו-GAAS כך המספרים שסוני הראתה מתחזים ומן הסתם ככל שהזמן GAAS ושירותי מנוי מתגברים. כלומר, המון כסף נכנס לסוני על הפס4 מהפורטנייטים למניהם? ואו! שוק! מי יכל לחזות את זה נוסטרדמוס?

אז כן, זה איש קש קאז, כי זה לא רלוונטי בפרומיל למשחקי AAA סינגל שעליהם אני מדבר.

Kazz כתב:וכבר שכחת מזה שהורייזון ו GT7 מכרו על הדור הקודם פי כמה ממה שהערכת? מספיק לחזור כמו תוכי שהמעבר הדור הזה הוא כמו הקודמים. הוא לא.

אתה חייב להשתפר במתמטיקה קאז. GT לא מכר פי 2, הורייזן כן (שפעם אחרונה שבדקתי זה לא "פי כמה") אבל רק בגלל שמי שקנה את גרסת הפס5 היה מטומטם. ובעצם אין לנו בכלל נתון גלובאלי אז אנחנו לא יודעים אם זה או זה בכלל הצליחו להגיע ל-40% על הפס4. אה, וכמובן שאלה נתוני שיגור כשרוב העותקים של שני המשחקים האלה לא נמכרו בכלל. בכל מקרה, גם אני וגם סוני חשבנו שיהיו כמעט 30 מליון מכשירי פס5 כש-GT7 יצא, בסוף היו כמעט חצי, אז מה לעשות.

אז כן אדון תוכי, בהחלט יש הבדל גדול במעבר הדורי הזה - לראשונה בהסטוריה של הקונסולות אין משחקי דור הבא כבר שנה וחצי.

Kazz כתב:קראתי שריאן אמר שהתחזית לא כוללת הכנסות מדסטיני.
יש גבול לכמה משחקים בני 4 שנים יכולים למכור. וסוני מבינים את זה.

אז זה כולל משחקי GAAS אחרים, משחקי הסינגל שלהם לא מסוגלים להגיע לשליש מזה. ודסטיני מכניס בערך 200 מליון בשנה והשנה יש לו 4 הרחבות במקום 3, כנראה ש-2022 תהיה השנה הכי רווחית של דסטיני 2.

Kazz כתב:אין שום ראיה ששחרור משחקי הסינגל על המחשב גורם לנזק בעסקי הפס5 של סוני. אתה כבר החלטת שזה כך וכנראה תתעלם ותטאטא מנתונים לא נוחים בשבילך שיגיעו.
כמו שאתה עדיין מנסה למכור לנו שהמעבר דור הזה לא שונה מקודמיו.

אתה תקנה פס6 אם כל המשחקים שלה מגיעים ל-PC? לא, אתה לא. גם אני לא, לאסקין לא ועוד רבים לא. ועל פי המספרים של ה-PC צריך שרק כמה עשרות אלפי אנשים לא יקנו את הפס6 וכבר להוציא את המשחקי סינגל שלהם למחשב הייתה טעות.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 מאי 2022, 16:01

לפי המטדולוגיה שלי לא צריך להיכנס להיסטריה ול doom&gloom בגלל שנתיים של שחרורי קרוס-ג'ן למשחקים שהפיצ'ר-סט שלהם 'נאפה' שנים לפני ושלא היו מנצלים את הכוח הזמין באופן משמעותי בכל מקרה, ושנתוני המכירות מראים שהם מוכרים כמות נאה במיוחד על הדור הקודם. הרי גם מהמשחקים הבלעדיים לדור הבא שיצאו לא התרשמת והם לא היוו לדעתך קפיצת דור מספקת.

ההבדל במעבר הדור הנוכחי הוא ששחקני פס4 עדיין כח קנייה משמעותי גם למשחקי AAA וגם למשחקי צד א' יותר מבכל דור אחר. ההבדל הוא שיש קושי באספקת קונסולות. ההבדל הוא שהמגיפה דחתה הפקות. ההבדל הוא שתקציב וזמן הפיתוח למשחקי AAA ממשיכים לגדול כך שהצעד הנכון ביותר למשחקי דגל שיוצאים בתקופת התפר הזו היא לצאת גם על הדור הקודם.

משחקי סינגל בני 4 שנים בלי היסטוריה על המחשב לא יעשו לסוני 300 מיליון בשנה פיננסית. כולם מודעים לכך. יוצא דופן יכול להיות בלאדבורן.

כשנראה מספרים של משחקי ה GAAS על המחשב ושל משחקי הסינגל שישוחרו קרוב יותר לגרסת הפס5, נדבר. סוני לא ראו יותר מדי מהקניה שלי של הפס4. לקנות קונסולה וחופן משחקי צד א' זה לא מה שסוני מכוונת אליו כשאנשים קונים את הקונסולה שלה.

ואני לא יודע, אני רואה את מיקרוסופט ואת ה SERIES X שנמכרת בקצב יותר גדול מאשר ה 360 למרות שהם כבר משחררים הכל למחשב במקביל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2022, 16:24

Kazz כתב:לפי המטדולוגיה שלי לא צריך להיכנס להיסטריה ול doom&gloom בגלל שנתיים של שחרורי קרוס-ג'ן למשחקים שהפיצ'ר-סט שלהם 'נאפה' שנים לפני ושלא היו מנצלים את הכוח הזמין באופן משמעותי בכל מקרה, ושנתוני המכירות מראים שהם מוכרים כמות נאה במיוחד על הדור הקודם. הרי גם מהמשחקים הבלעדיים לדור הבא שיצאו לא התרשמת והם לא היוו לדעתך קפיצת דור מספקת.

ההנחה הזאת לא ממש נכונה, משחק שיוצא באמצע 2022 בהחלט יכול לנצל את הקונסולות החדשות יופי. אין סיבה שחברה שקבלה ערכת פיתוח ראשונית של הפס5 עוד ב2018 וסופית באמצא 2020 לא תוכל לנצל אותה כמו שצריך לשחרור ב2022. בטח ובטח שמדובר בארכיטקטורה זהה לדור הקודם וחברות שצברו נסיון כך או כך בדברים כמו RT עוד מ2018 על המחשב.

דברנו על זה המון פעמים אבל משום מה אתה חוזר על הדבר הלא נכון הזה שוב ושוב.

Kazz כתב:ההבדל במעבר הדור הנוכחי הוא ששחקני פס4 עדיין כח קנייה משמעותי גם למשחקי AAA וגם למשחקי צד א' יותר מבכל דור אחר. ההבדל הוא שיש קושי באספקת קונסולות. ההבדל הוא שהמגיפה דחתה הפקות. ההבדל הוא שתקציב וזמן הפיתוח למשחקי AAA ממשיכים לגדול כך שהצעד הנכון ביותר למשחקי דגל שיוצאים בתקופת התפר הזו היא לצאת גם על הדור הקודם.

הפס4 הוא בעיקר כוח קניה חזק של מנויים ו-GaaS כי הקהל שלו יותר קז׳ואלי.

Kazz כתב:משחקי סינגל בני 4 שנים בלי היסטוריה על המחשב לא יעשו לסוני 300 מיליון בשנה פיננסית. כולם מודעים לכך. יוצא דופן יכול להיות בלאדבורן.

בלאדבורן יכול להצליח על המחשב, אבל לא צריך להגזים, זה לא שהוא ימכור שם פתאום 10 מליון יחידות.

Kazz כתב:כשנראה מספרים של משחקי ה GAAS על המחשב ושל משחקי הסינגל שישוחרו קרוב יותר לגרסת הפס5, נדבר. סוני לא ראו יותר מדי מהקניה שלי של הפס4. לקנות קונסולה וחופן משחקי צד א' זה לא מה שסוני מכוונת אליו כשאנשים קונים את הקונסולה שלה.

רגע, כרגע בלי לשים לב הודת שמה שמשנה לסוני פיננסית זה לא מכיר של כמה משחקי צד א׳ אלה להחזיק את היוזר באקוסיסטם שלה? כלומר, זה הבסיס לכל הטיעון שלי בשנה+ האחרונות - וכרגע הודת שהוא נכון?

Kazz כתב:ואני לא יודע, אני רואה את מיקרוסופט ואת ה SERIES X שנמכרת בקצב יותר גדול מאשר ה 360 למרות שהם כבר משחררים הכל למחשב במקביל.

מיקרוסופט מוכרת שירות, לא קונסולה. אקסבוקס הוא שירות, פלייסטיישן הוא לא. כרגע המצב עם חומרות הוא שהכל נמכר לא משנה מה, השאלה היא מה יקרה כשההסטריה לחומרה ומחסור החומרה יסתיימו.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 01 יוני 2022, 20:47

Kazz כתב:ההבדל במעבר הדור הנוכחי הוא ששחקני פס4 עדיין כח קנייה משמעותי גם למשחקי AAA וגם למשחקי צד א' יותר מבכל דור אחר.

ההבדל היותר מהותי במעבר הדור הנוכחי, הוא שהדור הנוכחי והדור הקודם הם אותה הארכיטקטורה - גם בין שני הדורות וגם בין שתי המתחרות.

להוציא היום משחק בלעדי לדור הבא זה מטומטם פיננסית בהנחה ואין לך תמריץ אחר, כמו שלהוציא משחק לפלטפורמה של סוני בלבד או לפלטפורמה של מיקרוסופט בלבד זה מטומטם פיננסית בהנחה ואין לך תמריץ אחר. העלות הכי גדולה היום במשחקים היא לייצר את התוכן, וכשאתה מוציא משחק לבסיס משתמשים רחב הרבה יותר אתה גם יכול להשקיע במשחק הרבה יותר, כולל בלגרום לו להיראות טוב יותר. אסטים > ריי-טרייסינג.
(בגלל זה גם כל משחקי "הדור הבא" נכון להיום הם כאלו שיכלו לרוץ על הדור הקודם בלי שום בעיה. למעשה אלו עדיין המשחקים עם התקציב הקטן יותר, ואחת הפשרות שעושים במקרה כזה היא להתפקס על פחות פלטפורמות).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 יוני 2022, 21:16

swym כתב:
Kazz כתב:ההבדל במעבר הדור הנוכחי הוא ששחקני פס4 עדיין כח קנייה משמעותי גם למשחקי AAA וגם למשחקי צד א' יותר מבכל דור אחר.

ההבדל היותר מהותי במעבר הדור הנוכחי, הוא שהדור הנוכחי והדור הקודם הם אותה הארכיטקטורה - גם בין שני הדורות וגם בין שתי המתחרות.

להוציא היום משחק בלעדי לדור הבא זה מטומטם פיננסית בהנחה ואין לך תמריץ אחר, כמו שלהוציא משחק לפלטפורמה של סוני בלבד או לפלטפורמה של מיקרוסופט בלבד זה מטומטם פיננסית בהנחה ואין לך תמריץ אחר. העלות הכי גדולה היום במשחקים היא לייצר את התוכן, וכשאתה מוציא משחק לבסיס משתמשים רחב הרבה יותר אתה גם יכול להשקיע במשחק הרבה יותר, כולל בלגרום לו להיראות טוב יותר. אסטים > ריי-טרייסינג.
(בגלל זה גם כל משחקי "הדור הבא" נכון להיום הם כאלו שיכלו לרוץ על הדור הקודם בלי שום בעיה. למעשה אלו עדיין המשחקים עם התקציב הקטן יותר, ואחת הפשרות שעושים במקרה כזה היא להתפקס על פחות פלטפורמות).

בדור החדש יש מצב אירוני שבו דווקא הנוכחות של SSD ,RT ופחות צורך באפיה יכולים להוזיל משמעותית עלויות פיתוח של משחקים. כלומר לעשות משחק לדור הבא בלבד יוזיל לך את העלויות. להניח שתכניס יותר כסף כי אתה מוצא משחק לשני דורות זאת הנחה שגויה, או יותר נכון - להניח שהאקסטרה כסף שהוצאת בכדי להוציא את המשחק לשני דורות בשילוב עם העובדה שהמשחק לכאורה פחות אטרקטיבי כי לא עשית ״משחק דור הבא אמיתי״ יקוזזו על ידי העובדה שהוצאת את המשחק לקהל יעד גדול יותר היא לאו דווקא נכונה. אולי דברים כאלה יעברו מסך ב-2021, אבל לא ֿב-2025, ואת מי מעניים בכלל להוציא משחק לפס4 ב-2025 שכל מי שישאר לו פס4 זה בני 12 שמשחקים משחקי F2P וקבלו אותו מתנה מאיזה אח גדול.

לצערנו אין באמת משחקי דור הבא בשוק כרגע, אבל גם זה ישתנה. אם לא השנה אז שנה הבאה, אבל בסוף זה יקרה. לצד ג׳ ממילא תמיד לקח כמעט שנתיים להתניע דור כמו שצריך, הבעיה מגיעה ממיקרוסופט וסוני שבעבר הובילו את המעבר הדורי, אפילו אם פה ושם עדין היה משחק קרוס ג׳ן (ובמקרה של מיקרוסופט ב-X1 דווקא עשו לרוב קרוס ג׳ן כמו שצריך, כלומר בנו משחק לדור הבא בלבד בלי להתחשב יותר מדי בדור הקודם, ואז נתנו לסטודיו חיצוני להתמודד עם הפורט).

ארכיטקטורה רק מקלה על הפורט, אבל השינויים הדוריים בדור הזה הם חתיכת שינוי פרדיגמה. אתה לא יכול לבנות בלעדי אמיתי לפס5 ואז לצפות שהוא ירוץ על הפס4 רק כי שניהם מבוססי X86. לבנות מערכת הזרמה לדיסק מכאני ול-NAND הם שתי חיות שונות לגמרי, לעשות מערכת תאורה ל-RT ולמערכת שמבוססת אפיה אלה שתי חיות שונות לגמרי, לבנות משחק סביב CPU מסויים ואז לנסות להמיר את כל המערכות האלה לקונסולה שיש לה אולי 15% מהכוח החישובי אלה חיות שונות לגמרי. אולי יש לקונסולות את אותה ארכיטקטורה בסיסית מה שאומר שכנראה קל יחסית לגרום לקוד של X לרוץ על Y, אבל לעשות פורט למשחק דור הבא ״אמיתי״ לדור הקודם זאת עבודה סטייל פורצה הורייזן 2. וזאת גם הסיבה שכל המשחקים של סוני פתאום רצים ב-60FPS, לא מנצלים את הSSD למערכות הזרמה שלהם ו-RT הוא סתם תוספת חמודה אופציונאלית - כי אלה משחקי פס4 שקבלו קצת ליטוש לפס5. זה מה שאתה מקבל כשאתה עושה קרוס ג׳ן בתצורה הזאת, משחקי פס4 מהוללים.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 יוני 2022, 23:09

DrKeo כתב:
רגע, כרגע בלי לשים לב הודת שמה שמשנה לסוני פיננסית זה לא מכיר של כמה משחקי צד א׳ אלה להחזיק את היוזר באקוסיסטם שלה? כלומר, זה הבסיס לכל הטיעון שלי בשנה+ האחרונות - וכרגע הודת שהוא נכון?

מיקרוסופט מוכרת שירות, לא קונסולה. אקסבוקס הוא שירות, פלייסטיישן הוא לא. כרגע המצב עם חומרות הוא שהכל נמכר לא משנה מה, השאלה היא מה יקרה כשההסטריה לחומרה ומחסור החומרה יסתיימו.

לסוני משנה להשאיר יוזר באקוסיסטם שלה כאשר היוזר הזה הוא מנוי PS+ וקונה משחקי צד ג' בדרך קבע. שחקני מחשב שקונים את הקונסולה X שנים אחרי הם לא כאלה אז אין טעם לנסות לחלוב אנשים לקנות את הקונסולה, אלא פשוט להביא את המשחק לאיפה שהם רוצים ולהרוויח הרבה יותר כסף. למה כל המיליונים שקנו את גרסאות המחשב לא קנו פס4? אתה אומר שאתה יודע יותר טוב מהכלכלנים של סוני איזו גישה תכניס להם יותר כסף?

מספיק עם השטויות של השירות. סוני מוכרת שירות בדיוק כמו מיקרוסופט. PS NOW היה זמין על המחשב שנים לפני שתיארת לעצמך שסוני תשחרר משחקים נייטיב למחשב.
סוני פורשת אסטרטגיית משחקים גם במובייל. לסוני יש שירותי מינויים וענן. גם אצל סוני קניית הקונסולוה נהיית אחת האפשרויות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2022, 13:22

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

לסוני משנה להשאיר יוזר באקוסיסטם שלה כאשר היוזר הזה הוא מנוי PS+ וקונה משחקי צד ג' בדרך קבע. שחקני מחשב שקונים את הקונסולה X שנים אחרי הם לא כאלה אז אין טעם לנסות לחלוב אנשים לקנות את הקונסולה, אלא פשוט להביא את המשחק לאיפה שהם רוצים ולהרוויח הרבה יותר כסף. למה כל המיליונים שקנו את גרסאות המחשב לא קנו פס4? אתה אומר שאתה יודע יותר טוב מהכלכלנים של סוני איזו גישה תכניס להם יותר כסף?

מספיק עם השטויות של השירות. סוני מוכרת שירות בדיוק כמו מיקרוסופט. PS NOW היה זמין על המחשב שנים לפני שתיארת לעצמך שסוני תשחרר משחקים נייטיב למחשב.
סוני פורשת אסטרטגיית משחקים גם במובייל. לסוני יש שירותי מינויים וענן. גם אצל סוני קניית הקונסולוה נהיית אחת האפשרויות.

סוני נכנסת לשטח לא מוכר, אין לה מושג מה ההשלכות של מה שהיא עושה יהיו.

סוני לא מוכרת שירות, היא מוכרת קונסולה. כל ההכנסות שלה מגיעות ממכירות של מנויים וצד ג׳ על הגן הסגור שלה. כל מה שיוצא מהגן הסגור שלה הוא לא באמת רלוונטי מבחינת רווחיות באופן יחסי, בטל בשישים. סוני הכניסה עד עכשיו מהמחשב מאז שהיא התחילה להוציא לשם משחקי סינגל לפני שנתיים פחות 110 מליון. זה 0.2% מההכנסות שלהם בשנתיים האלה. אם זה פוגע ברווחים של הגן הסגור אז זאת וטעות מרה.

GaaS מאוד הגיוני למולטיפלטפורם, משחקי סינגל פחות. והרי ברור לך שכל הרווחים שסוני צופה מהמחשב זה GaaS, לא סינגל עלילתיים. אז השאלה היא האם שווה לאבד מהיוקרה שלך ולהפסיד לקוחות לגן הסגור בשביל שבריר האחוז של הכנסות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 יוני 2022, 14:04

סוני מדווחת שלשום שהם מכרו 20+ מליון קונסולות. זה אומר שבין מרץ 31 לתחילת יוני, קצת יותר מחודשיים, הם מכרו בקושי מליון יחידות. זאת הזיה, קשיי יצור ברמה שאני לא זוכר, והם יחידים, אף אחד בתעשיה לא בקשיים כאלה כרגע. למשל NVIDIA מכרה ברבעון האחרון הכי הרבה כרטיסים שהם מכרו ב-Q1 מזה המון שנים. לא רק זה, בדרך כלל יש ירידה דרמטית בין מכירות כרטיסי מסך ב-Q4 לעומת Q1, כמו ברוב התעשיה להתחשב בעונה החגים, אבל השנה הייתה דווקא עליה של 3% במכירות כרטיסים של NVIDIA ב-Q1 שזה די חסר תקדים.

ובחזרה למחסור אצל סוני, לפחות אפשר להגיד שמהצד השני סוני מדווחת שהם מגבירים יצור משמעותית. נשמע שהם מדביקים את שאר התעשיה, שרובה בהתאוששות ממחסור הצ׳יפים, והולכים ליצר הרבה יותר מכשירים בחודשים הקרובים.

To those fans who have yet to get their hands on a console, please know that we are planning on a significant ramp-up in PS5 production this year and we are working endlessly to make sure that PlayStation 5 is available for everyone who wants one.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 יוני 2022, 15:21

ראשים יעופו, או לפחות אמורים לעוף… מישהו הבטיח הבטחות שלא יכול היה לעמוד בהן, לא יודע אם האשמה היא של AMD או כל חברה אחרת, אבל זה מחדל עצום, וסוני משלמת מחיר כבד מאוד לדעתי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 43 אורחים