נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי glass man » 13 יוני 2023, 08:08

המכירות של ה XBOX סדרת X עלו ב1,335% באמזון ובערך אזל המלאי אחרי התצוגה של מייקרוסופט... תחשבו מה היה קורה אם היה את גירס או היילו חדש בנוסף לכל זה.
https://www.actugaming.net/la-xbox-seri ... se-570773/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2023, 09:16

איזה היילו? הם רק הוציאו יחסית לא מזמן היילו, הבא שלהם יהיה קרוס ג'ן בטח, למה שמישהו יחשוב שהם יכריזו על עוד אחד בקרוב?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יוני 2023, 10:45

כי halo infinite בזבל כרגע :) בוא, כרגע קהל האקסבוקס משחק יותר ב fall guys ברשת ובמשחק של סוני כמו MLB THE SHOW, מאשר בהיילו, הם חייבים לעשות Halo חדש
שיתאם את התדמית החיובית הזו שהם יוצרים לעצמם עכשיו :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2023, 11:44

נו, הוא בזבל, אבל למה שיכריזו על חדש אם הוא בטח עוד לא התחיל פיתוח? היילו חדש זה משהו שרחוק מאיתנו בערך 4 שנים מהיום, וגם זה במידה והוא לינארי מאוד ומצומצם בהיקף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2023, 12:34

אני לא חושב שיהיה בדור הזה עוד היילו. אולי הוא יגיע לדור הזה אם הוא יצא מספיק מוקדם בדור הבא בכדי להיות קרוס ג׳ן.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2023, 13:54

כן, זה מה שכתבתי בהודעה שלפני… מדובר על בערך 2027-8, אם הכל ילך חלק, ואם 343 בכלל תהיה קיימת.
לדעתי לא יראו אותו עד ההכרזה על היורשת של הXSX, או אולי שנה לפני.

אלא אם…… אולי……. הם בכלל יתנו לID לעשות משחק בעולם הזה, או חברה אחרת. לא חסרות להם מפתחות אז הגיוני שיהיה משחק ספין אוף שהוא לאו דווקא Halo Wars

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2023, 16:30

יש להם מלא מפתחות fps עכשיו, אבל יש לי הרגשה שאף אחת מהן לא תעבוד על היילו. הן רוצות לעבוד על דברים משלהן, אלה אם מיקרוסופט תכפה עליהן אבל כרגע זאת לא האוירה באקסבוקס של ספנסר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2023, 16:34

DrKeo כתב:יש להם מלא מפתחות fps עכשיו, אבל יש לי הרגשה שאף אחת מהן לא תעבוד על היילו. הן רוצות לעבוד על דברים משלהן, אלה אם מיקרוסופט תכפה עליהן אבל כרגע זאת לא האוירה באקסבוקס של ספנסר.

זה דווקא כן מה שהיה עם רדפול לפי חלק מהמפתחים…
והכל שאלה של 343, אולי מיקרוסופט מבינים שהם צריכים לנסות עם מפתחת אחרת.
אישית, המחשבה על היילו Rated R של ID ממש עושה לי את זה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2023, 16:37

זה לא מה שהיה עם רדפול. מה שהיה עם רדפול בת׳זדה עשתה (או יותר נכון הראשים של ארקיין), מיקרוסופט פשוט נשארה hands off אחרי הרכישה ולא היה להם מושג כחול מה הולך בארקיין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יוני 2023, 08:38

מה שמעניין פה זה בעיקר דיאבלו… מה יקרה כשהם יהיו בלעדיים למיקרוסופט? נניח וההארד קורס של בליזארד כן ירכשו אקס בוקס, זה בטח אחוז די קטן, וגם הם יעשו מנוי לגיימפאס ויקבלו במחיר של 2 משחקים בשנה עוד איזה 4 AAA שעלות הפיתוח שלהם היא בערך 100 מליון דולר בנוסף לכל הצד ג׳ שמגיע לשם… בכנות שאני לא רואה את המודל הזה מצליח לאורך זמן, אלא אם יהיו להם באמת איזה מאה מליון מנויים. ואולי נגיע לשם, עד שיצא דיאבלו 5.
מעניין אם נקבל עדכון על מספר המנויים בסוף השנה הנכחית, אחרי שסטארפילד יצא. אבל לדעתי יש מצב טוב שישתלם למיקרוסופט יותר פשוט להוציא משחקים סופר פופולריים גם לקונסולות מתחרות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2023, 14:42

מה שהגרף הזה לא מראה הוא שכל העותקים נמכרים בעצם על ה-PC..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יוני 2023, 15:36

אני ממש לא בטוח שהפעם זה ממש נכון… יכול להיות, אבל המשחק מאוד מותאם לקונסולות ויש מצב שהקונסולות מתקרבות לאיזה 50%
אולי.

יש נתונים על זה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2023, 16:06

לא שאני יודע. ונניח שזה 50%, אז פלייסטיישן הוא כרגע 35% מהמכירות של המשחק. אוקיי, אז? הרי כשסוני מוציאים משחק בלעדית הם מוותרים על הרבה יותר מאשר 35% כשהוא לא מגיע לאקסבוקס, מחשב וסוויצ׳ (או יותר נכון יוצא באיחור למחשב). אז אתה חושב ש-TLOU3 צריך להיות מולטי פלטפורם?

אני לא ממש מבין את ההגיון של לקנות חברה ולעשות הכל מולטיפלטפורם. כל המטרה של הרכישה היא ליצור eco system ברמה גבוהה משלך. בסופו של יום המטרה היא לא למכור עותקים של דיאבלו אלה לעשות הכי הרבה כסף שאפשר. והשאלה של גיימפאס מול למכור משחקים נפרדים, זאת כבר שאלה נפרדת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2023, 17:38

סקיירים הגיע ל-60 מליון יחידות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יוני 2023, 18:10

DrKeo כתב:לא שאני יודע. ונניח שזה 50%, אז פלייסטיישן הוא כרגע 35% מהמכירות של המשחק. אוקיי, אז? הרי כשסוני מוציאים משחק בלעדית הם מוותרים על הרבה יותר מאשר 35% כשהוא לא מגיע לאקסבוקס, מחשב וסוויצ׳ (או יותר נכון יוצא באיחור למחשב). אז אתה חושב ש-TLOU3 צריך להיות מולטי פלטפורם?

אני לא ממש מבין את ההגיון של לקנות חברה ולעשות הכל מולטיפלטפורם. כל המטרה של הרכישה היא ליצור eco system ברמה גבוהה משלך. בסופו של יום המטרה היא לא למכור עותקים של דיאבלו אלה לעשות הכי הרבה כסף שאפשר. והשאלה של גיימפאס מול למכור משחקים נפרדים, זאת כבר שאלה נפרדת.

העניין הוא המודל של גיימפאס מול מכירה של משחקים...
סוני משקיעה במשחק AAA ואז מוכרת אותו, ובמקביל גם מרוויחה על מנויים. זה מודל שעובד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2023, 20:15

סוני התחילה לעשות את המודל של פלוס המורחב החל משנה שעברה, אבל מאז שהוא שוגר הם הפסידו מנויים, לא הרוויחו מנויים. אז כן, הם עושים יותר כסף פר מנוי, לא שאנחנו יודעים כמה מנויי פלוס שדרגו לדרגה גבוהה יותר, אבל בסופו של יום הם לא הרוויחו מנויים וכנראה הכנסות לא כאלה שונות ממה שהן היו. וכמובן שבמקביל לזה הם גם מוכרים משחקים.

מיקרוסופט לעומת זאת עושה כסף על גולד, עושה על גיימפאס, עושה על מכירות משחקים או משלבת את הראשון והשני עם גיימפאס אולטימייט. מה יותר רווחי, למכור משחקים או מנויי של גיימפאס? אני לא יודע כרגע, אבל היתרון של סוני לא נובע מזה שהם מוכרים משחקים אלה שהם מכפילים את הבסיס משתמשים של מיקרוסופט. ויותר מזה, הם הפכו לקונסולת default ויש לזה משמעות אדירה. זה אומר שיש לאנשים גם אקסבוקס וגם פס5 ואנשים קונים בברירת מחדל לפס5, אפילו שיש להם גם XSX. אתה רואה את זה גם במספרים של דיאבלו כשגרסת הפס5 עושה x3 מאקסבוקס בזמן שב-UK סוני אפילו לא מכפילה את אקסבוקס בבסיס משתמשים.

בכל מקרה, הבעיה של GP היא לא שאנשים לא קונים משחקים, מבחינת מיקרוסופט שיקנו 0 משחקים ורק יעשו מנוי לגיימפאס. הבעיה בגיימפאס היא שמיקרוסופט צריכה להגיע למסה קריטית מאוד גדולה וכדי להגיע לשם הם צריכים להיות קונסולה פופולרית יותר. ובסופו של יום זאת בעיה די דומה לאם הם היו מוכרים משחקים. כלומר, מה זה משנה אם אתה לא מרוויח מספיק כסף כי אין לך מספיק מנויים או כי המשחקים שלך לא מוכרים מספיק עותקים? בסוף זאת אותה בעיה -> הקונסולה שלך לא מספיק פופולרית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 יוני 2023, 18:23

הדיון FTC של מיקרוסופט מתנהל היום, אז יוצאים פרטים מעניינים. אחד מהם הוא שמיקרוסופט אומרת שהם מחזיקים ב-17% משוק הקונסולות ו-21% מהחומרה שיש בשוק. לא ברור מתוך איזה מספר זה, אבל אני משער שזה במינימום מתוך הסוויצ׳, הפס5 וה-series אם לא אפילו כולל את ה-X1 והפס4.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 16:44

פיינל פנטזי 16 מכר 3 מליון עותקים בפחות משבוע… נראה לי שזה הבלעדי שמכר הכי מהר בינתיים על הפס5

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 16:51

Laskin כתב:פיינל פנטזי 16 מכר 3 מליון עותקים בפחות משבוע… נראה לי שזה הבלעדי שמכר הכי מהר בינתיים על הפס5

אני די בטוח ש-GOW מכר איזה 7 מליארד עותקים תוך 3 דקות או משהו כזה :)

וברצינות, GOW מכר 5.1 מליון באותו זמן. כן, הוא יצא לפס4 אבל מהנתונים המועטים ליחס בין הפס5 לפס4 במכירות שלו נראה שגרסת הפס5 עשתה יותר מ-3 מליון מהמכירות הללו. אז הכסף שלי על זה ש-GOW מכר יותר על הפס5 מאשר FF16, אבל אני משער שנחכה להכרזות רשמיות.

ובכלליות סחטן לסקוואר, אחלה מכירות בשביל בלעדי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 17:06

אם אני זוכר נכון - הוא הגיע ל-5 מליון אחרי הרבה, הרבה יותר זמן.
אבל אולי אני טועה…

בכל אופן לא בטוח בכלל שהפס5 הייתה אחראית ליותר מ-3 מליון מתוך זה.

עריכה:
אני טועה וזה כן היה אחרי שבוע, אבל באמת אין לדעת איך הייתה החלוקה.
מה שכן, פפ16 עשה את ה-3+ מליון נדמה לי בחמישה ימים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 17:11

Laskin כתב:אם אני זוכר נכון - הוא הגיע ל-5 מליון אחרי הרבה, הרבה יותר זמן.
אבל אולי אני טועה…

בכל אופן לא בטוח בכלל שהפס5 הייתה אחראית ליותר מ-3 מליון מתוך זה.

עריכה:
אני טועה וזה כן היה אחרי שבוע, אבל באמת אין לדעת איך הייתה החלוקה.
מה שכן, פפ16 עשה את ה-3+ מליון נדמה לי בחמישה ימים.

אי אפשר לדעת כרגע, אין לנו מספיק נתונים. הדבר היחיד שאנחנו יודעים על החלוקה הוא 72% מול 28% ביפן לטובת הפס5 ו-82% מול 18% ב-UK לטובת הפס5. שני האחוזים מתאימים לסביבות ה-4 מליון יחידות בשבוע (יפן קצת מתחת, UK קצת מעל ל-4 מליון) אבל מי יודע מה היחס העולמי. בקיצור, קשה לדעת כרגע.

אגב, FF15 מכר 5 מליון עותקים ב-24 שעות, אז אני מקווה בשביל סקוואר שסוני שלמו מספיק בשביל לפצות על פחות או יותר חצי המכירות (קצת קשה לתרגם את היחס אני משער) שהם אבדו מהבלעדיות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 18:53

זה לא מאוד משנה, הבלעדיות תסתיים והמשחק יגיע לכל מקום, והם גם יעשו את זה עם DLC וכו כך שיהיה לדעתי גם מעט דאבל דיפינג

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 19:07

Laskin כתב:זה לא מאוד משנה, הבלעדיות תסתיים והמשחק יגיע לכל מקום, והם גם יעשו את זה עם DLC וכו כך שיהיה לדעתי גם מעט דאבל דיפינג

הוא יגיע למחשב, אבל אני בספק אם הוא יגיע לאקסבוקס. נראה שאף משחק שסוני חותמת איתם לא מגיע לאקסבוקס.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 יוני 2023, 19:19

3M בפחות משבוע זה יפה מאוד אבל זה עדיין משמעותית פחות גם מפפ15 וגם מפפ7. כאילו גם אם אנחנו לוקחים את גרסת האקסבוקס בחשבון כולנו יודעים שגם אם אנחנו מורידים את מכירות הבוקס מהמשוואה אנחנו עדיין במצב שפפ15 מוכר יותר, ואמנם היו יותר אנשים עם פס4 מכמות האנשים שיש להם פס5 אבל הפער הוא לא היסטרי לטובת הפס4.

הרי אין מצב שסקוור רצו שהמשחק ישתווה לפפ15 במכירות DAY ONE החלום שלהם כנראה היה שהוא יעקוף את פפ15 בסיבוב day one. לעניות דעתי יש בעיות בפפ16 עצמו שגרמו לו לא להגיע לזה.

השני שקל שלי? עם כמה שאני לא אוהב להודות בזה? כנראה שהקהל של פיינל פנטזי פשוט לא אוהב שדוחפים לו עלילות אפלות סטיל משחקי הכס. (גם אם פפ16 עושה זאת בקרינג'יות)

אני מקווה מאוד שהם לא הולכים לחזור לסגנון הטראשי של פפ7-8-10-13-15 שראינו לאן הוא הוביל את הסדרה עד היום. ימים יגידו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 19:40

אם היה להם גרסת אקסבוקס ומחשב יחד, אפילו אם גרסת הפס5 הייתה מוכרת יותר מחצי מהעותקים, עדין הם יכלו להגיע למספרים דומים ל-FF15. אבל זה הכל בתאוריה כמובן, אני משער שגרסת הפלייסטיישן הייתה מאבדת למשל מכירות למחשב מאנשים שיש להם גם פס5 וגם מחשב כמוני וכמו לאסקין.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 37 אורחים