נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Laskin » 29 אפריל 2019, 10:16

DAYS GONE בראש הטבלה בUK, למרות שיצא לדעתי רק יום לפני היום האחרון של השבוע הזה, ומנצח את MK11 שהיה לו 5 ימים ויצא על כל הפלטפורמות האפשריות...
מניח שדיגיטלית הוא לא היה מנצח, אבל עדיין נתון טוב לסוני/בנד, הפרסום המאסיבי והם של "סטודיו של סוני" עשו את העבודה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אפריל 2019, 14:22

כן, MK11 נמכר 5 ימים בזמן ש-DAYS GONE נמכר יומיים בטבלה ועדין DAYS GONE נצח. קפיצה מעניינת ולא ממש ברורה הוא פורצה הורייזן 4 שחזר למקום ה-8 בטבלה וגם סיקארו עלה ממקום 8 למקום 7.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אפריל 2019, 14:36

כן... אגב, 71% מהמכירות של MK11 היו על הPS4. זה די מדהים.

ועוד נתון מעניין משם - המכירות של DAYS GONE בשבוע הראשון שלו (בעצם יומיים, כאמור) - היו רק 27% פחות מאלו של GOW. גם לו היו רק יומיים שם כך שההקבלה זהה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אפריל 2019, 16:17

אני לא חושב שזה נתון מדהים, ה-PS4 מוכרת יותר מפי 2 מה-ONE, הרבה יותר, כך ש-71% נשמע די הגיוני :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אפריל 2019, 16:17

אבל יש גם סוויץ׳ ומחשב נדב (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אפריל 2019, 22:39

מכירות מחשב הן כמעט רק דיגיטליות וגרסת הסוויטצ' יוצאת במאי, כלומר זה בייסיקלי PS4 נגד ה-ONE.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אפריל 2019, 00:36

מוזר, בכל מקום כתוב שכל הגירסאות יוצאות יחד... אתה בטוח לגבי זה?

עריכה:
אכן הגירסה הזו נדחתה אבל רק באירופה (:
בהתחלה חיפשתי וראיתי שזה לא נכון כי חיפשתי באתר הרשמי של נינטנדו... אמריקה.
איזה קטע דבילי.

ועדיין, לא חושב שאפשר למחוק לגמרי את גירסת המחשב... בטח איזה 9 אחוז זה מחשב ו-20 אקס בוקס או משהו כזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אפריל 2019, 02:07

Laskin כתב:מוזר, בכל מקום כתוב שכל הגירסאות יוצאות יחד... אתה בטוח לגבי זה?

עריכה:
אכן הגירסה הזו נדחתה אבל רק באירופה (:
בהתחלה חיפשתי וראיתי שזה לא נכון כי חיפשתי באתר הרשמי של נינטנדו... אמריקה.
איזה קטע דבילי.

ועדיין, לא חושב שאפשר למחוק לגמרי את גירסת המחשב... בטח איזה 9 אחוז זה מחשב ו-20 אקס בוקס או משהו כזה

מי קונה משחקי PC בריטייל ב-2019? אתה בייסיקלי ממציא מספר, למה לא 2% גרסת המחשב בריטייל? זה נכון באותה מידה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אפריל 2019, 08:02

מי קונה בכלל בריטייל? לא מכיר הרבה ולא מבין את מי שכן. ברור שאני ממציא, זה גם יכול להיות 15 או 28 (:
אבל אתה מבטל את זה לגמרי, אני לא חושב שזה נכון
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 30 אפריל 2019, 10:37, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 30 אפריל 2019, 09:31

טוב לראות שdays gone מצליח,לפחות מסחרית. הוייב שאני מקבל מסוני הוא של אחת שלא מאוד סבלנית לכשלונות,גם יחסיים.
אולי בנד יחזרו עכשיו לסייפון פילטר..פליז?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אפריל 2019, 10:39

לי אין שום חיבה או רגשות נוסטלגיה לסדרת סייפון פילטר, אבל לא אפכת לי אם ישתמשו בשם הזה, כל עוד הם יעשו משחק ממוקד ושלא ייקח להם יותר מ-3 שנים לעשות אותו, כי לא נראה לי שהצוות הזה מצדיק משחק אחד בדור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אפריל 2019, 12:46

Laskin כתב:מי קונה בכלל בריטייל? לא מכיר הרבה ולא מבין את מי שכן. ברור שאני ממציא, זה גם יכול להיות 15 או 28 (:
אבל אתה מבטל את זה לגמרי, אני לא חושב שזה נכון

האמת שאני לא מבין למה אני זורק מספרים רנדומאלים וניחושים באויר כשיש לנו עובדות, הרי chart track עוקבים גם אחרי SKU אינדיבידואלים וכמו שאתה יכול לראות, גרסת ה-PC לא נמצאת בכלל בטופ 40 כך שהיא כנראה לא השפיעה בפרומיל על המספרים:
https://www.chart-track.co.uk/index.jsp ... &ct=110032

אגב, זה די מעניין לראות שהקהל של הXBO עדין יותר חזק במשחקי ירי, DIVISION 2 של הXBO נמצא במקום ה-10 כשגרסת הפס4 במקום ה-22. זאת הייתה סטיגמה כזאת בתקופת ה-360 בגלל גירס, היילו והשייוך של COD ל-360 אבל נראה שזה עדין מחזיק מים ב-2019.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 אפריל 2019, 15:32

יורוגיימר עכשיו מעדכנים ש Days Gone הביא את ההשקה הכי גדולה ב UK השנה בריטייל. ממש מרשים!

גם לפי התגובות ב Era נראה שהרבה מאוד אוהבים את המשחק למרות הביקורות הבינוניות, אם הפה לאוזן יהיה חיובי והמשחק ימשיך למכור טוב אז יש מצב שהמבקרים קצת החמירו עם בנד?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אפריל 2019, 16:14

גם בביקורות של המבקרים יש הרבה של 6-7 והרבה חיוביים יותר אז אין ממש הסכמה על האיכות כמו בהרבה משחקים אחרים, אבל שופטים אותו בהחלט כמשחק צד א׳ סופר-מושקע של סוני, וככזה - אין ספק שמדובר באכזבה גדולה.
שמעתי הרבה על החסרונות שלו ועליהם אי אפשר ממש להתווכח... הם לא עשו עולם שאתה מרגיש ששווה להשקיע בו עשרות שעות כמו שהוא דורש. מדברים על 40-60 שעות, זה המון המון זמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אפריל 2019, 17:18

bling כתב:יורוגיימר עכשיו מעדכנים ש Days Gone הביא את ההשקה הכי גדולה ב UK השנה בריטייל. ממש מרשים!

גם לפי התגובות ב Era נראה שהרבה מאוד אוהבים את המשחק למרות הביקורות הבינוניות, אם הפה לאוזן יהיה חיובי והמשחק ימשיך למכור טוב אז יש מצב שהמבקרים קצת החמירו עם בנד?

זה ממש מוזר, בכל פודקאסט ששמעתי קרעו אותו לגזרים. אמרו שהוא מעניין 10% מהזמן ושיממון גריינד 90% מהזמן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 מאי 2019, 00:26

סבבה כי הפודקסטים האלה מייצגים את המבקרים, אתה יכול לראות שהביקורות גולשים יותר טובות, למשל במטה קריטי ציון הגולשים יושב על 8 שזה יפה מאוד ל NC בעוד שממצוע המבקרים הוא 72 (ובדר"כ אלה המבקרים שנותנים יותר), באמזון יש למשחק דירוג ממוצע של 4.5 כוכבים (מורטל קומבט החדש לדוגמא יושב על 3 כוכבים) ובכלל תקרא תגובות ב ERA, הרבה מחבבים את המשחק מאוד.

לי אין ממש הסבר לזה כי הוא נראה לי די משעמם ורפטטיבי אבל מצד שני אפשר לאמר את זה על כמה משחקים בדור הזה והם עדיין יושבים על ציונים גבוהים יותר אז אולי כן יש פה צביעות מסויימת כלפי המשחק של בנד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2019, 02:46

bling כתב:סבבה כי הפודקסטים האלה מייצגים את המבקרים, אתה יכול לראות שהביקורות גולשים יותר טובות, למשל במטה קריטי ציון הגולשים יושב על 8 שזה יפה מאוד ל NC בעוד שממצוע המבקרים הוא 72 (ובדר"כ אלה המבקרים שנותנים יותר), באמזון יש למשחק דירוג ממוצע של 4.5 כוכבים (מורטל קומבט החדש לדוגמא יושב על 3 כוכבים) ובכלל תקרא תגובות ב ERA, הרבה מחבבים את המשחק מאוד.

לי אין ממש הסבר לזה כי הוא נראה לי די משעמם ורפטטיבי אבל מצד שני אפשר לאמר את זה על כמה משחקים בדור הזה והם עדיין יושבים על ציונים גבוהים יותר אז אולי כן יש פה צביעות מסויימת כלפי המשחק של בנד.

בבלעדים של סוני, ביחוד אלה שהם MEH, הדירוג גולשים הוא כמעט תמיד גבוה יותר מהציון של המבקרים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מאי 2019, 08:07

bling כתב:סבבה כי הפודקסטים האלה מייצגים את המבקרים, אתה יכול לראות שהביקורות גולשים יותר טובות, למשל במטה קריטי ציון הגולשים יושב על 8 שזה יפה מאוד ל NC בעוד שממצוע המבקרים הוא 72 (ובדר"כ אלה המבקרים שנותנים יותר), באמזון יש למשחק דירוג ממוצע של 4.5 כוכבים (מורטל קומבט החדש לדוגמא יושב על 3 כוכבים) ובכלל תקרא תגובות ב ERA, הרבה מחבבים את המשחק מאוד.

מכל מה ששמעתי וקראתי לגביו, הבעיות שלו מתחילות לצוץ אחרי איזה 10-15 שעות.. אולי הרבה מאלה שקנו, שיחקו כמה שעות ורצו לתת ביקורת חיובית לבלעדי הגדול של סוני..

אני לא חושב שיש צביעות נגד בנד (הם לא סטודיו כזה פעיל שתכלס הייתה להם יותר מדי הזדמנות למשוך אש), אלא ציפייה לרמת איכות מסוימת מ"בלעדי גדול של סוני". הם לא עמדו בציפיות האלה, כנראה. שוב, לא אומר שהוא משחק גרוע, ובכלל, אם מישהו נהנה ממנו וחושב שמגיע לו 9, אז ואללה בכיף. לא חסרים משחקים שממש אהבתי ולא קיבלו ציונים מטורפים בביקורות. :)
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 מאי 2019, 09:17

לא התכוונתי לצביעות במובן של סטודיו פעיל וגדול עם מוניטין מסויים שהעיתונאים נהנים לתחזק, אלא יותר התכוונתי כלפי הפרויקט הזה ספציפית שקל ליפול עליו כי הוא לא בא ממפתחת גדולה.

האורדר קיבל ממוצע של 63 והציון של המשתמשים אולי טוב יותר אבל רק ב 3 נקודות, במשחק הזה הפער גדול משמעותית.

בדקתי באמזון ופה באמת המשתמשים נותנים ציונים גבוהים לכמעט כל דבר שיוצא גם אם הוא די גרוע (גם האורדר וקראקדאון 3 על ממוצע 4 כוכבים שם), רק משחקים עם איזו שערורייה סביבם נענשים כמו מורטל קומבט האחרון והמיקרו תשלומים אז זה באמת לא מדד.

בכל אופן עדיין יש את התגובות המאוד חיוביות ב ERA ושם אי אפשר להאשים אותם ב BIAS, הרי הם כבר צלבו לא מעט בלעדיים גדולים של סוני בעבר.

אני חושב שההסבר של קליימן הוא הכי הגיוני, במידה וזה באמת משחק שהבעיות מתגלות בו עם הזמן אבל הוא מתחיל טוב למשך כמה שעות מה שגורם לבאז חיובי מאנשים שלא התקדמו בו מספיק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מאי 2019, 14:26

בטבלה הבריטית - DAYS GONE עדיין במקום הראשון, גירסת הסוויץ' שנכנסה לטבלה הזו לא עזרה לנצח אותו... הפרסום כנראה עושה את שלו בחנויות.
אבל פרט שהפתיע אותי - כתוב שם שההפרש בין מספר 1 בטבלה לבין מספר 40 הוא רק 12 אלף יחידות.
https://www.gamesindustry.biz/articles/ ... mes-retail
אז באמת שבוע חלש בכל אופן אבל זה מראה כמה שהריטייל חלש.

ושמישהו יסביר לי מי עדיין רוכש את GTA V... מה נסגר... איך הוא עדיין מקום 5 בטבלאות, זה משחק שיצא לפני 6 שנים, או 4, לא משנה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2019, 14:32

Laskin כתב:בטבלה הבריטית - DAYS GONE עדיין במקום הראשון, גירסת הסוויץ' שנכנסה לטבלה הזו לא עזרה לנצח אותו... הפרסום כנראה עושה את שלו בחנויות.
אבל פרט שהפתיע אותי - כתוב שם שההפרש בין מספר 1 בטבלה לבין מספר 40 הוא רק 12 אלף יחידות.
https://www.gamesindustry.biz/articles/ ... mes-retail
אז באמת שבוע חלש בכל אופן אבל זה מראה כמה שהריטייל חלש.

ושמישהו יסביר לי מי עדיין רוכש את GTA V... מה נסגר... איך הוא עדיין מקום 5 בטבלאות, זה משחק שיצא לפני 6 שנים, או 4, לא משנה...

טוב, תראה איך הכתבה מתחילה:
It is one of the slowest weeks for boxed video game sales all year

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מאי 2019, 14:34

כן, כתבתי את זה... ועדיין...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2019, 14:37

אם ההפרש בין מקום ראשון למקום 40 הוא 12K יחידות, כנראה שמקום ראשון לא רחוק מדי מסביבת ה-15K יחידות. אלה מספרים ממש מגוחכים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מאי 2019, 14:44

ועדיין :)
זה עדיין מעיד שבשבוע "רגיל" ההפרש הוא לא רחוק מזה, בין המקום השני למקום ה-40...

עריכה:
והרגע ראיתי נתונים בארה"ב, שם MK ניצח את DAYS GONE השבוע.
זו הרשימה:
Mortal Kombat 11
Days Gone
World War Z
Borderlands: Game of the Year Edition
MLB The Show 19
Minecraft: PlayStation 4 Edition
Borderlands: The Handsome Collection
Call of Duty: Black Ops 4
The Division 2
Sekiro: Shadows Die Twice

שונה מאוד מהאירופאית, למעט 2 המקומות הראשונים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 מאי 2019, 15:26

מאיפה הנתונים האמריקאים לאסקין? חשבתי רק NPD חושפת אותם על בסיס חודשי.

בכל אופן מורטל קומבט היא סדרה שהכח המרכזי שלה הוא בארה"ב, אני בטוח שהפער שם ממקום ראשון לשני הוא די עצום.

כל זה לא מוריד מזה ש Days Gone הוא להיט לא קטן, מנחש שאפשר לצפות להמשך בדור הבא? :/ (אני, בסכ"ה בסדר עם זה שבנד הוכיחו את עצמם כלכלית לסוני אבל אני מעדיף שלא ימשיכו עם המותג הזה למרות ההצלחה היפה)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים