נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Stick » 05 ינואר 2022, 14:53

כאחד ששיחק בכל הAC מאז AC 2, וגם בGOT, אני לא מסכים :).
הוא משחק AC סבבה, היתרון שלו על משחקי AC זו מערכת הקרב שהיא באמת אחלה לסוג כזה של משחקי עולם פתוח.
מצד שני הוא נופל מAC בלא מעט מקרים, ובעיקר, ובאמת שאני לא יודע לשים את היד על למה זה, בלגרום לי כשחקן לרצות לחזור ולשחק בו.

הגעתי עד לאמצע שלו, עצרתי אחרי שכבר כמה שעות המשכתי כשאני בעיקר שמח לסיים משימות ו'להתקדם' יותר מכל דבר אחר.
מאז ניסיתי לחזור אליו כבר פעמיים שונות, עדיין ללא הצלחה. (מצד שני - גם עם ACV המצב שלי זהה לחלוטין. אבל אוריג'ין ואודיסי עבדו עלי הרבה יותר טוב).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 ינואר 2022, 14:55

חד משמעית. הייתי אומר ב30$ ומטה. הוא AC לגמרי, וגם אחד שלא עושה משהו מדהים לז'אנר, מעבר לניווט עם הרוח והחיות מסביב...

העלילה שלו היא הכי Straightforward שיש בעולם בערך, עם דמויות משעממות שלא מתפתחות בכלל. ה voice acting סביר בעיקר ואין איזה גיוון היסטרי במערכת הקרב. אני אישית באתי אליו אחרי סקירו, אז אני חושד שאולי בגלל זה לא נהנתי בהיבטי הקרבות.

וכן, אם אוביסופט הייתה משחררת אותו, היית שומע המון תלונות על כל האספקטים הפחות טובים שבו. בלעדיות של סוני לפעמים מצליחה לגונן ולייצר הילה של איכות גבוהה יותר.

וגלאס, אם אמרת בזמנו שאתה לא מגיב לי, וכבר טרחת לעשות כן, כדי לתקן אותי על משהו שבסוף טעית בו, המינימום זה לרשום "ואללה לא ידעתי"... אפילו לא ביקשתי שתגיד שטעית (אני די בטוח שזה קרה בערך ארבע פעמים בכל תולדות הפורום הזה, מכל המשתמשים ביחד).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 ינואר 2022, 15:02

Stick כתב:כאחד ששיחק בכל הAC מאז AC 2, וגם בGOT, אני לא מסכים :).
הוא משחק AC סבבה, היתרון שלו על משחקי AC זו מערכת הקרב שהיא באמת אחלה לסוג כזה של משחקי עולם פתוח.
מצד שני הוא נופל מAC בלא מעט מקרים, ובעיקר, ובאמת שאני לא יודע לשים את היד על למה זה, בלגרום לי כשחקן לרצות לחזור ולשחק בו.

הגעתי עד לאמצע שלו, עצרתי אחרי שכבר כמה שעות המשכתי כשאני בעיקר שמח לסיים משימות ו'להתקדם' יותר מכל דבר אחר.
מאז ניסיתי לחזור אליו כבר פעמיים שונות, עדיין ללא הצלחה. (מצד שני - גם עם ACV המצב שלי זהה לחלוטין. אבל אוריג'ין ואודיסי עבדו עלי הרבה יותר טוב).

סטיק אתה פשוט שבעת מהנוסחא.... :) אתה כרגע בrefractory period מהסדרה הזו :) למה הדבר דומה? אדם שישחק בכל היאקוזות ברצף שנתי וישחק ישר ב0 לא יוכל לראות את הגדולה שלו כי הוא פשוט עייף :)

אני בטוח שאם לא היית עובר את ההתשה הזו הדעה היתה אחרת. לאיזה אקט הגעת? 2 לא?

אולי אני טועה, זה סה'כ רק השני סנט שלי אבל מעניין מה תהיה דעתך אם תגיע למשחק ההמשך כשאתה לא עייף מAC

והכי חשוב.... עוד חודשיים אלדן רינג!!!

DrKeo כתב:זה בדיוק הקטע, הוא סתם נראה כמו משחק AC. מרגיש שהסיבה היחידה שיש סביבו כל כך הרבה רעש היא העובדה שהוא בלעדי של סוני, אם היו קוראים למשחק AC: samurai אף אחד לא היה מדבר עליו יותר מכותר ה-AC הסטנדרטי.

חוץ מזה אני לא מוצא יותר את הגרסת פס4 בחנות, נראה שיש עכשיו רק את ״גרסת הבמאי״ שעולה 70$ או 50$ בזמן מבצעים. על גופתי המתה שאני משלם על GOT יותר מ-20$.

אני הצעתי לך את גרסת הפס4! זה בדיוק 10 שקל לשלוח בדואר ו10 שקל להחזיר :D עכשיו כבר מכרתי אותה :) (והפסדתי את הצאנס שלי לשחק בהרחבה כמו טמבל)

אבל עזוב את זה הדבר החשוב פה, שנכון זה AC, אבל זה AC עם Hook מעניין, זה כמו שAC2 הצליח להבליט את עצמו מעל השאר אם אתה נצמד רק לקמפיין ולעוד איזה שני סיד קווסטים אתה מקבל משחק שהוא לא קצר מדי ולא ארוך מדי שמשאיר אותך עם טעם לעוד.....

אני ממשיל את זה לזה שAC החדשים נראים לי כמו לאכול ב"קאזה דה ברזיל" ממלאים אותך באוכל עד שכבר לא בא לך לעומת לאכול סטייק אחד טוב במקום טוב, שזה GOT :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 ינואר 2022, 15:09

Klayman כתב:חד משמעית. הייתי אומר ב30$ ומטה. הוא AC לגמרי, וגם אחד שלא עושה משהו מדהים לז'אנר, מעבר לניווט עם הרוח והחיות מסביב...

העלילה שלו היא הכי Straightforward שיש בעולם בערך, עם דמויות משעממות שלא מתפתחות בכלל. ה voice acting סביר בעיקר ואין איזה גיוון היסטרי במערכת הקרב. אני אישית באתי אליו אחרי סקירו, אז אני חושד שאולי בגלל זה לא נהנתי בהיבטי הקרבות.

וכן, אם אוביסופט הייתה משחררת אותו, היית שומע המון תלונות על כל האספקטים הפחות טובים שבו. בלעדיות של סוני לפעמים מצליחה לגונן ולייצר הילה של איכות גבוהה יותר.

וגלאס, אם אמרת בזמנו שאתה לא מגיב לי, וכבר טרחת לעשות כן, כדי לתקן אותי על משהו שבסוף טעית בו, המינימום זה לרשום "ואללה לא ידעתי"... אפילו לא ביקשתי שתגיד שטעית (אני די בטוח שזה קרה בערך ארבע פעמים בכל תולדות הפורום הזה, מכל המשתמשים ביחד).

די נו, קליימן אני מתנצל על הפעם ההיא היה לי יום רע, אל תקח אותי קשה אתה יותר ממוזמן להגיב.אני משתדל לא להיות באינטרנט כשאני בתקופות לא משהו .. אבל קרה.

בנוגע למה שאמרת, וואלה לא ידעתי שיוביסופט הוציאו סרטון שאשכרה הם הופכים את "אוביסופט" למילה תקנית... אבל ב99% מהעולם אומרים יוביסופט, מה אנחנו צרפתים פה?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 ינואר 2022, 17:01

Klayman כתב:חד משמעית. הייתי אומר ב30$ ומטה. הוא AC לגמרי, וגם אחד שלא עושה משהו מדהים לז'אנר, מעבר לניווט עם הרוח והחיות מסביב...

אני חושב שמערכת הקרב היא אחלה בשביל משחק עולם פתוח בסגנון, לא משהו שאפשר להשוות למשחק סגור, בטח לא אחד שמתמקד במערכת קרב כמו סקירו :).
כלומר זה לא שצריך לשחק במשחק הזה בשביל מערכת הקרב (כמו סקירו), אבל באותה השוואה לAC, או משחקים דומים יחסית כמו הוויצ'ר 3, היא טובה מהם.
קשה לעשות מערכת קרב טובה בעולמות עמוסי המערכות האלו, אחד המפתחים של החברה הצרפתית ההיא עם השם המוזר אמר את זה פעם, וטען שבדור הקרוב זה ישתנה.
בAC סך הכל מנסים לעשות מערכת קרב של דארק סולס, שהיא סופר פשטנית אבל פשוט מהודקת, והם נכשלים בגדול.
המערכת של GOT טובה מזה משמעותית, לדעתי, אבל אין ספק שזה לא באזור בכלל של משחק שמתמקד בזה.

לעומת זאת התנועה בעולם על כל סוגיה, הגיימפלי לופ עצמו, ואפילו הסיפור והרצון ולהמשיך ולחקור אותו ואת העולם - בעיניי, פחות טובים משמעותית מAC.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 ינואר 2022, 18:30

קשה לעשות מערכת קרב טובה במשחק עולם פתוח בגלל ה-CPU הנוראי, אני משער שזה ישתנה בדור הקרוב ונראה מערכות קרב ברמה של משחקים לינארים במשחקי עולם פתוח.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 ינואר 2022, 22:09

עדין לא הגעתי לgot ,אני בעיקר רוצה אותו גם כבילעדי של סוני
אבל יותר יפן העתיקה ,ואני חולה על יפן העתיקה

אבל די מוזר לי שלסוני יש כבר 3 זיכיונות ac קלון

אוריזון

Day gons

וgot

למה הם צריכים כל כך הרבה כיצרנית קונסולה ? אין לי מושג
היתי מצפה מהם לגוון יותר ,נגיד לפתח איזה jrpg או משהו
סוני בתקופות הps1-ps2 ,היתה המלכה בjrpg ,כי סקוור איניקס ועוד חברות פיתחו לה בבילעדיות
אבל היום הרוב מולטיפלטפורם ,ופה סוני יכולה להציג איזה jrpg שלה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ינואר 2022, 02:47

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 ינואר 2022, 08:50

כן, מה לעשות… אמנם מכר טוב אבל קיבל ביקורות הרבה הרבה הרבה פחות טובות, ממוצע 71 לעומת 83, וגירסת הבמאי בפס5 עם ממוצע 88…
סה״כ חד משמעית אכזבה ולא תואם את האיכות של משחקי AAA של סוני, ואם אני לא טועה הוא גם נחתך ממש מהר במחיר, יותר מרוב המשחקים האחרים שלהם, טסושימה עדיין נמכר במחיר גבוה בפס5.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 ינואר 2022, 11:15

לאסקין אמר כבר הכל... אבל יש לי אפס אמפטייה משחק חלש אולי מתאים לברנש הזה לעבוד ביוביסופט/אוביסופט שם היו מעריכים אותו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 06 ינואר 2022, 12:20

DrKeo כתב:קשה לעשות מערכת קרב טובה במשחק עולם פתוח בגלל ה-CPU הנוראי, אני משער שזה ישתנה בדור הקרוב ונראה מערכות קרב ברמה של משחקים לינארים במשחקי עולם פתוח.

ֿכמה CPU מערכת הקרב של סקירו דורשת?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ינואר 2022, 14:25

InterAl כתב:
DrKeo כתב:קשה לעשות מערכת קרב טובה במשחק עולם פתוח בגלל ה-CPU הנוראי, אני משער שזה ישתנה בדור הקרוב ונראה מערכות קרב ברמה של משחקים לינארים במשחקי עולם פתוח.

בשביל מערכת קרב טובה צריך מערכת hit detection טובה ובמשחקי עולם פתוח הן מפושטות בגלל הscale של העולם. זאת גם הסיבה שטרברסיה בעולם פתוח היא בדרך כלל יחסית מביכה וגסה לעומת משחקים בסקייל קטן יותר.

הכל אפשרי אני משער, תלוי איזה ויתורים אתה עושה. אלדן רינג למשל כנראה יסבול מטרברסיה מעפנה בכדי שיוכל להוציא לפועל מערכת קרב ברמה של DS. בקונסולות החדשות זה בטוח קל יותר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 ינואר 2022, 14:44

בקונסולות החדשות המעבד חזק פי כמה מהדור הקודם
היגואר של הדור הקודם היה מעבד לנידים שיצא חלשלוש כבר שיצא

איך הצליחו בכל זאת לפתח משחקים טובים למרות המעבד
זה כבוד למפתחים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 ינואר 2022, 14:51

כן, אבל מגוחך להשוות את סקירו למשחקי הAC או אפילו GOT העולמות שלהם הרבה יותר חיים ונושמים משל סקריו וזה בא על חשבון מערכת הקרב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 06 ינואר 2022, 18:43

DrKeo כתב:
InterAl כתב:

בשביל מערכת קרב טובה צריך מערכת hit detection טובה ובמשחקי עולם פתוח הן מפושטות בגלל הscale של העולם. זאת גם הסיבה שטרברסיה בעולם פתוח היא בדרך כלל יחסית מביכה וגסה לעומת משחקים בסקייל קטן יותר.

הכל אפשרי אני משער, תלוי איזה ויתורים אתה עושה. אלדן רינג למשל כנראה יסבול מטרברסיה מעפנה בכדי שיוכל להוציא לפועל מערכת קרב ברמה של DS. בקונסולות החדשות זה בטוח קל יותר.

המשחק לא מחשב hit detection לאובייקטים שנמצאים קילומטר ממך, אז לא ברור לי למה שבמשחקי עולם פתוח זה ישנה יותר מדי. AC origins למשל הציג עולם פתוח מלא + מערכת קרב מבוססת היטבוקס לראשונה בסדרה, והוא יצא באותו דור של יוניטי וסינדיקט. גם הטרברסיה שלו היא מהטובות שיש, למרות שזה עולם פתוח. אני חושב שזה יותר עניין של דיזיין ומשאבי פיתוח ממשאבי CPU. גם לא חושב שההיט דיטקשן של סקירו הוא כזה CPU intensive בהשוואה ל-GOT למשל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 ינואר 2022, 19:05

AC אוריגי'ן (כמו המשכיו הישירם) סבל מירידה באיכות הטרברסיה ביחס לקודמיו, כמו גם באינטרקציות פיזיות עם אנשים ברחוב ועוד דברים קטנים כאלו. אני מניח שהעובדה שהוא פתוח ורחב יותר מהקודמים היא בדיוק הסיבה לכך.
גם מערכת הקרב מבוססת היט-בוקס לראשונה, והיא מאוד מזכירה את דארק סולס על פניו, אבל בדיוק ברמת הליטוש וההידוק של המערכת נמצא ההבדל.
אפילו בדברים כמו הAI הם נתקלו בבעיות שאין בדארק סולס, רק בגלל המורכבות של העולם. אתה יכול לקפץ ולזנק מגגות אל האויבים וגם הם יכולים לרדוף אחריך באותה הצורה, אבל אפשר ממש להרגיש במשחק איך חלק מהמערכות מתנגשות זו בזו והAI נותר קצת חסר אונים לעיתים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ינואר 2022, 20:11

כשאתה בעולם פתוח הפריים של הhit detection הוא לרוב הרבה יותר גס. אם זה כי אתה לא סגור בחדר של 20x20 מטרים שמאפשר להשקיע את המשאבים באזור קטן יותר או אם זה כי בכלליות במשחקי עולם פתוח העומס על הcpu הרבה יותר גדול אז נשאר לפריים פחות זיכרון ומשאבי cpu. כשאתה יורה חץ ב-AC למרחק 400 מטרים אתה מצפה ממנו לתפקד גם כשהוא 400 מטרים ממך, הhit detection עדין צריך לעבוד, אחרת מהמטרה במשחק עולם פתוח?

ראיתי בהרצאות GDC משחקי fps לינארים שבהם הhit box מפורט כמעט כמו המודלים ומשחקי עולם פתוח שבהם עצמים שלמים כמו סלעים הם ליטרלי קופסה. בסוף מה שקורה הוא שהשחקן בסקיירים יורה כדור אש בין שני עצים והוא מתפוצץ על invisible wall בזמן ששחקן ב-cod יורה דרך חריץ בגדר והכדור עובר בצורה מושלמת, בדיוק כמו שהוא אמור. זה מה שנותן לשחקן בסוף את ההרגשה המלוטשת, כשהלוגיקה של המשחק מגיבה כמו שהוא מצפה במקום להתקע בקירות בלתי נראים או כשהסוס שלו מרחף מעל לסלע.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 ינואר 2022, 01:09

הגיימפליי במשחקי עולם פתוח נחות בגלל שההיטבוקס גס יותר? אני ממש לא חושב. הסיבה העיקרית לדעתי היא הפוקוס בפיתוח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ינואר 2022, 01:50

גם פוקוס זה חלק בעניין, זה קומבו של הרבה דברים. מערכת hit detection גסה יותר, AI שצריך להתמודד עם הרבה יותר מידע וחופש, החוסר יכולת בלמקם ידנית nodes של טרוורסיה או AI בעולם פתוח וכו׳. זה הרבה אלמנטים שמתחברים יחד למשהו הרבה יותר ג׳נקי ממשחק לינארי ולא מעט מהם נפתרים ככל שהדורות מתקדמים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ינואר 2022, 16:23

מייחס מורלס שיצא בשיגור הפס5 מכר בחודש דצמבר יותר עותקים על הפס5 מאשר COD: Vanguard, שיצא בנובמבר.
מן הסתם יש 2 דברים שמשחקים לטובתו של MM - העובדה שזה הCOD עם המכירות הכי פחות מרשימות שיצא בשנים האחרונות, והסרט האחרון של ספיידרמן שהוא הצלחה אדירה.

אבל עדיין, מדהים לראות משחק בן שנה מנצח את COD האחרון, כשהוא רק בן חודש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ינואר 2022, 22:33

Laskin כתב:מייחס מורלס שיצא בשיגור הפס5 מכר בחודש דצמבר יותר עותקים על הפס5 מאשר COD: Vanguard, שיצא בנובמבר.
מן הסתם יש 2 דברים שמשחקים לטובתו של MM - העובדה שזה הCOD עם המכירות הכי פחות מרשימות שיצא בשנים האחרונות, והסרט האחרון של ספיידרמן שהוא הצלחה אדירה.

אבל עדיין, מדהים לראות משחק בן שנה מנצח את COD האחרון, כשהוא רק בן חודש.

אותי יותר מעניין מה הייתה החלוקה במכירות של מיילס החגים בין הפס4 לפס5 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 07:26

אני רק יודע להגיד שגירסת הפס4 לא מכרה יותר מCOD:V על הפס4

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 ינואר 2022, 08:31

מה הסרט החדש עד כדי כך טוב? די עם הFomo הזה לא כולם הולכים לקולנוע בקורונה הזו, קוקטל נגיפים :(

לי יש הרגשה שאנשים פשוט צמאים למשחק נקסט ג'ן ופמפמו להם מספיק שMM הוא "עלק נקסט ג'ן" בעוד שCOD החדש מעייף גם את המכורים לסדרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 ינואר 2022, 08:51

כן, אבל שוב - מדובר במשחק בן שנה לעומת המשחק מהסדרה הכי נמכרת שיצא לפני חודש. גם אם פמפמו את זה הוא רק בחודש הזה הפציץ, וזה בזכות הסרט, אין לזה שום קשר לנקסט ג׳ן או קרוס ג׳ן זה לא מעניין אנשים ״רגילים״, שהפ הרוב המוחלט.

וכן, אומרים שהסרט אחלה פאן סרוויס, לא ראיתי אותו בקולנוע, הוא יוצא עוד חודש וחצי לסטרימינג אז אני ממתין.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 ינואר 2022, 10:23

חודש וחצי לחכות זה המון, אוף.

אין לי ספק שהסרט אחראי על חלק ניכר מהבוסט או אפילו על 90% ממנו, אבל לא יודע, נראה לי הגיוני שספיידרמן MM יהיה המשחק שאנשים שקונים PS5 יעופו עליו גם אם לא מעניין אותם כל כך הבדלי גרסאות.

כאילו ראצט נישתי מאוד,זה ברור שספיידרמן יהיה המשחק שהקזואלים ירצו עם הפס5 שלהם. המלאי הולך ומשתפר ואנשים קונים בהתאם.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים