סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 12 פברואר 2020, 15:24

אבל תאכלס השימושיות של ה90 מעלות אתה יכול לקבל עם מגן די בסיסי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2020, 16:50

Laskin כתב:כן, כדי שיהיו יותר קטנים זה נחמד, כי אנחנו מגיעים לניידים של 7 אינץ'... לאנשים מסויימים זה אפילו הכרחי :) וזה לא כמו 5 אייפונים אחד על השני, יותר כמו 3.
אני כן רואה יתרונות של זה... ראית את ההדגמות שם?
למשל לראות סרטון ולהגיב תוך כדי או לגשת לצ'אט - בעיניי שימושי, מאוד. הרבה יותר טוב מהיום שאם אתה צופה בוידאו בפייסבוק למשל - אתה יכול להגיב אמנם תוך כדי אבל הטקסט משתלט על כל המסך ולא ממש אפשרי להוריד את זה. לי זה מגניב לטוויץ' ויוטיוב אבל לילדים ונוער זה בעיקר יקרוץ בשביל האינסטגראם/טיקטוק וכו'.
או הקטע שמריצים תמונות בלי לגעת במסך. נחמד מאוד בעיניי... בעיקר לעריכה.
או פשוט להניח את הנייד רגע כשרואים משהו.
או במקום חצובה. זה נראה ממש ממש נח לצילום במקום לחפש על מה להשעין את הטלפון או להביא חצובה. כל פעם שאני רוצה לעשות TIMELAPSE (ועם הילדים זה קורה לא מעט) אני מסתבך עם זה.
וכמובן - משחקים... אמנם לא היה בתצוגה שלהם אבל בטח שאני יכול לראות את זה, כאמור - בדומה לDS.
מניח שיש עוד הרבה דברים שכרגע לא חושב עליהם.

קיצר אני חושב שזה כן יתפוס וכן יהיה שימושי... ואני אישית מעדיף משהו עבה בכיס מאשר ארוך מדי, בתנאי שהדבר העבה הזה הופך להיות גם ארוך כשאני רוצה.
אבל זה לא נשמע טוב אז תתעלמו :P
(אה, וכרגע המכשיר שלי גם יכול לקבל שריטות בכיס מהמפתחות ולמרות שיש לי מגן מסך איכותי זו אשכרה הסיבה היחידה שאני מחליף אותו אחד לשנה בערך. לא מטרד ענק, ובכל זאת)

לגבי פורצה - מי המפתחת? נכנסתי לאתר של הגוגל סטור ולא כתוב.
נראה כמו משחק נחמד...

הבעיה היא שכל הדברים האלה אפשריים עכשיו בלי טלפון מתקפל, אולי חוץ מאשר החצובה. כלומר למה שלא יאפשרו לך לפצל את המסך עם שתי אפליקציות שונות בחלק התחתון כשאתה במצב אנכי עם הטלפון? כלומר הקיפול הוא נחמד, אבל לדעתי הוא יהיה רלוונטי כשטלפון פתוח ירגיש כמו הגלקסי S20 או האייפון 11, כלומר כשהקיפול יהיה שקוף לגמרי לתצורה שהמכשיר פתוח אז זה יהיה רלוונטי בשביל לעשות מסכים ממש גדולים. והטלפונים האלה יצטרכו להיות ממש דקים, מספיק דקים בכדי שמקפלים אותם הם יהיו בעובי שדומה לטלפון מודרני.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2020, 19:25

אולי זה יהיה אפשרי, אם האפליקציות יחליטו שעדיף ככה, אבל כרגע זה לא המצב כי זה יותר נח לרוב האנשים, כי רוב האנשים לא מגיבים, אבל כשאתה כן רוצה להגיב או להשתתף בצ׳אט - זה מאוד אינטואיטיבי פשוט לקפל טיפה במקום לגלול לחלק של התגובות ולאבד את המסך או שהוא מקטין לך אותו לעשירית מהמסך כשאתה גולל, במקרה הטוב. וגם הקטע של לא לגעת במסך כדי לערוך נחמד וכו׳...
לגבי העובי - אני מנחש שבלי שום פשרות זה אף פעם לא יגיע לעובי שמתקרב לטלפון מודרני דק, ולדעתי זה גם לא בעייתי. אם זה יהיה בגודל של ארנק סטנדרטי זה סבבה לחלוטין עבורי, ובטח עבור רוב האנשים... ולנשים זו בכלל לא בעייה כי הן לרוב מסתובבות עם תיק.
אני לא מתווכח איתך לשנייה שעדיין זה לא יהיה הכי מושלם וגם לא בשנה הבאה. ובכל זאת - זה ביצוע שעל הנייר וגם מההדגמה - נראה מספיק טוב בשביל שיהיו מספיק אנשים שיקפצו על זה, ואחריהם יגיעו עוד ועוד...
ואולי לא :) לי אישית זה נראה כמו העתיד של הניידים... רק חסר לי פיקו-פרוג׳קטור ^_^

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 אפריל 2020, 16:01

אז חשפו אתמול אייפון SE חדש, 399 דולר ומקבלים אחלה נייד יחסית, אותו מעבד של האייפון 11, אין נוץ׳ כי המסך במראה של האייפונים הישנים (המסך לא מקצה לקצה) והמצלמה מצויינת רק שאין בה עדשה רחבה או מצב צילום לילה (או לפחות - לא אישרו שיש בה צילום לילה, אז מנחשים שאין).
לי זה קצת קורץ, כי אני מחכה לקפיצה משמעותית ולא מוכן להוציא איזה 4000 שח עד שהקפיצה הזו תגיע, המכשירים החדשים שלהם כבדים מאוד, הנוץ׳ מציק לOCD שלי ויש לי עוד כל מני תלונות מהנסיון עם הטלפון של האשה (אייפון 10).
אז בשביל 1500 ש״ח זה יכול להיות נחמד לשדרג את האייפון 6 הקשיש שלי. הסוללה שלי פחות חזקה ממה שהייתה פעם ואני בקושי מצלם בגלל שהמצלמה אפילו בלי מצב פורטרט ולא רואים כלום בחושך, כשאני רוצה לצלם אני לוקח את הנייד של אשתי :)
גם יש לי רק 64 גיגה, ואני נאבק במקום הפנוי כל הזמן... בא לי 128.

מצד שני כל עוד הטלפון שלי עובד לא בטוח שבא לי להחליף, ואולי הם כן יציגו משהו מעניין בהמשך השנה שיהיה ״ללא פשרות״.
אז אחכה לביקורות. אם הצילום בחושך יחסית סביר אני כנראה אלך על זה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 16 אפריל 2020, 16:12

גרסת ה-128 תעלה 450 דולר. עם המסים זה כבר יהיה באזור האלפיים שקל. לא כזה זול.
חוץ מזה נראה סמארטפון מצוין למכשירי ביניים, המינוס העיקרי הוא המסך.
גם לא FHD, גם לא OLED או AMOLED. שיאומי הצליחה לדחוף מסכים מדהימים כאלו לדגמים שעולים 250 דולר.
מבאס שהם ממשיכים להתעקש על הלייטנינג ולא עוברים כבר ל-Type C כמו באייפד פרו.

אני חושב שהאייפון 12 כבר יראה קפיצה רצינית, קשה לי להאמין שהם ישארו עם אותו עיצוב כל כך הרבה זמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אפריל 2020, 17:22

לסקין ממתין לגרסה טובה יותר, מי היה מנחש :D.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 אפריל 2020, 18:38

יאפ. אוהב להרגיש את ההבדל כמו שמיים וארץ :)
ככה עם שדרוג המחשב, ככה עם נייד, אולי גם עם אשה יום אחד ;)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 אפריל 2020, 18:42

DrKeo כתב:לסקין ממתין לגרסה טובה יותר, מי היה מנחש :D.

אף אחד!!! זה בדיוק העניין!
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 אפריל 2020, 14:43

חחח אחד גדול
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 אפריל 2020, 11:45

טוב, לפי הדליפות לאייפון 12 יהיה עדיין נוץ׳, אבל קטן משמעותית מהנכחי. הוא הראה קצת כמו אייפון 4 ענק...
ורצה הגורל ודווקא היום הפלתי את האייפון 6 למים, לראשונה. ועוד לאסלה :( ואני לא אשם! לוקח כדורים חזקים ממש.
הוצאת אותו מיד, הכל עובד טוב חוץ מזה שלא שומעים כלום אלא אם אני שם אותו על ספיקר, אם זה לא יעבור לבד ולא אצליח לתקן בפחות מאיזה מאתיים ש״ח אני כנראה אקנה בינתיים את הSE עם 128 גיגה, אם אשיג אותו מתחת ל-2000 שח.
רק באסה הקטע של ה״נייט״ מוד :/ אבל במחיר הזה אני אספוג, ואצליח לחכות בטח עד שיגיע האייפון בלי נוץ׳ ועם חידושים אמיתיים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 אפריל 2020, 12:56

טוב, התקלה עברה עם קצת זמן... לא יעזור, אייפון זה מכשיר עמיד ביותר :)
אז כנראה שאמשיך לחכות

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מאי 2020, 13:37

כנראה דלף הSOC של AMD מבוסס ARM לטלפונים ניידים וטבלטים:
תמונה

זה מעבד עם 8 ליבות, עד 3Ghz (שתיים 3Ghz, שתיים 2.6Ghz, ו-4 ב2Ghz) ו-GPU פחות או יותר מקביל לסוויטצ' (0.35TF). מיוצר ב-5nm שזה די הגיוני כי הצ'יפים הקטנטנים של הסלולר שיש להם yields מצויינים וגם ביקוש אדיר הם לרוב אלה שתופסים ראשונים את הליכי היצור החדשים. למשל 7nm כבר היה ביצור ראשוני ב-2017 וביצור המוני לצרכן הסלולרי ב-2018 בזמן שמעבדים ו-GPU מבוססים 7nm הגיעו לראשונה למחשב רק באמצע 2019.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 מאי 2020, 13:43

מגניב!
אז... מתי יוצא מריו אודיסי לנייד? :D

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יוני 2020, 17:56

כדאי לציין שכבר ה-Adreno 650 (הGPU של הSnapdragon האחרון שנמצא במכשירי הדגל החדשים של אנדרואיד) מציע ביצועים תאורטיים של 1.3TFlops - מה ששקול בערך לXbox One.
אז יש כמובן מגבלות אחרות כמו רוחב הפס, או מגבלות החום/סוללה של מכשירים ניידים, אבל אם הGPU בפלטפורמה של AMD נותן 45% יותר ביצועים כמו שהם כותבים פה - זה בהחלט מציב אותו ברף של קונסולות הדור הנוכחי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יוני 2020, 18:41

swym כתב:כדאי לציין שכבר ה-Adreno 650 (הGPU של הSnapdragon האחרון שנמצא במכשירי הדגל החדשים של אנדרואיד) מציע ביצועים תאורטיים של 1.3TFlops - מה ששקול בערך לXbox One.
אז יש כמובן מגבלות אחרות כמו רוחב הפס, או מגבלות החום/סוללה של מכשירים ניידים, אבל אם הGPU בפלטפורמה של AMD נותן 45% יותר ביצועים כמו שהם כותבים פה - זה בהחלט מציב אותו ברף של קונסולות הדור הנוכחי.

שים לב שהם טוענים שהSOC הזה מהיר ב45% מהאדרנו 650. כנראה שיש לו קקה של IPC למרות שאין לי מספיק ידע על הצ'יפים של קוולקום.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 יוני 2020, 19:13

נדפק לי הגיבוי של בוואטסאפ. היה נתקע על x מ״ב על x אחוז ואחרי מלא חפירות בסוף שדרגתי את האחסון בicloud ופתאום זה התקדם עוד באחוזים אבל גם במקרה הנ"ל בסוף זה נעצר על אחוז מסויים (25). מישהו נתקל בבעיה דומה?
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 אוגוסט 2020, 14:33

מתאים גם לנושא האקס בוקס אבל לדעתי יותר לכאן:

https://www.theverge.com/2020/8/5/21356 ... e-policies

מיקרוסופט החלה לפני כמה ימים לפתוח את הבטא של הX-CLOUD שלה במכשירים ניידים...
עכשיו הם הסירו את האופציה לעשות זאת במכשירי אפל, ככל הנראה בגלל מגבלות שאפל הנחיתו עליהם.
אם אפל ימשיכו כך זה יהיה חסרון רציני, עבור לא מעט גיימרים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 אוגוסט 2020, 16:42

זה היה יותר מכמה ימים זה כבר די מזמן. יש מגבלה של 10 אלף לאפליקציות במצב ״טסט״ כזה ומותר לך להמשיך עם האפליקציה במשך 90 יום. עכשיו עברו ה90 יום ואין להם מה לחדש שם כי אפל לא שינו שום דבר מבחינת ה policy שלהם על סטרימינג וחנויות צד ג
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 06 אוגוסט 2020, 16:57

המדיניות של אפל תמיד עיצבנה בהקשר הזה- הם חסמו את סטדיה,PS Now וGeforce Now (כולם כמובן לא זמינים אצלנו בלי קשר) בדיוק בגלל המדיניות הזו והוציאו ל-Valve את הנשמה עד שהעלו את האפליקציית Remote Play של סטים לאפסטור,כמעט שנה אחרי שהיא שוחררה על אנדרואיד.
בכלל,מטריף אותי שאני לא יכול לרכוש ספרים באפליקציית קינדל,לא קומיקסים ב-Comixology,החנות של ה-PSN היא למעשה דף ווב שנפתח מתוך האפליקציה ואני עדיין המום שסטים מחזיקה את החנות שלה דרך האפליקצייה בהתחשב במה שקורה עם כל השאר. אני לא אעזוב את אפל בגלל זה,אני כבר קרוב לעשור רק עם אייפון וכנראה ירחיב את השימוש שלי במכשירים שלה עם אייפד או השעון מתישהו,אבל בחיי כמה שזה מעצבן.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 06 אוגוסט 2020, 17:21

swiss-the-engine כתב:זה היה יותר מכמה ימים זה כבר די מזמן. יש מגבלה של 10 אלף לאפליקציות במצב ״טסט״ כזה ומותר לך להמשיך עם האפליקציה במשך 90 יום. עכשיו עברו ה90 יום ואין להם מה לחדש שם כי אפל לא שינו שום דבר מבחינת ה policy שלהם על סטרימינג וחנויות צד ג

יש עם אפל עוד כמה בעיות, כמו חוסר התמיכה בוידאו בפורמט VP9 (שמגיע סוף סוף בiOS 14), או זה שאין להם בעצם מסלול בטא פתוח שלא דרך testflight.
המדיניות בחנות של אפל היא המגבלה הכי גדולה כרגע, אבל ההימור שלי הוא שגם זה ישתנה בקרוב כי אפל נמצאת תחת זכוכית מגדלת עם הגן הסגור שלה, ונכון לעכשיו הguidelines שלהם לגבי מה מותר ומה אסור לא יחזיקו כל כך טוב בבית משפט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 10:03

היום תהיה עוד מסיבת עיתונאים (וירטואלית) של אפל, ולראשונה - הIPHONE לא יהיה חלק ממנה, כי הם לא עומדים בזמנים בגלל הקורונה... כנראה שיהיה אירוע נפרד בחודש הבא, רק לאייפון 12.

אז מה כן יהיה?
לפי ה"שמועות" (יותר כמו מידע בטוח במקרה הזה) - אייפד אייר חדש, שעון חדש, ואולי אפילו גם שעון בתקציב נמוך (לראשונה)...
בנוסף, אולי יהיו הפתעות כמו אזניות חדשות ("מקצועיות", לא בתוך האוזן), אולי אייפד מיני חדש ועוד שטויות לא מעניינות.
אני ממש רוצה לראות את האייפון 12 כבר, האייפון 6 שלי מראה סימנים שמתחיל להמאס לו מהחיים האלה, ואני מקווה שהוא יציג חידושים מעניינים... אם כי העיצוב לבד, ממה שראיתי - בהחלט מספק אותי. הנוץ', שכנראה קיים - פחות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2020, 10:54

אפל ממשיכה בקו של להיות החברה הכי מיושנת ומאחרת בשוק, למי יש נוץ' היום חוץ מלהם? באמת שזה כבר בושה. שלא נדבר על זה שהם מסתמכים על FACE ID לכל דבר בטלפון בזמן שאנחנו חיים בעולם של מסכות נגד קורונה. FACE ID היה חרא לפני הקורונה ועכשיו הוא בלתי סביל, מבחינתי זה מרגיש כאילו לאייפון שלי אין בכלל שום דרך אות'נתיקציה חוץ מאשר להכניס קוד בזמן שאנשים עם אנדרואיד של 150$ נכנסים בכיף ובמהירות בעזרת קורא טביעות אצבע שמתחת למסך.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 ספטמבר 2020, 11:07

הקורונה באמת דפקה לי את השימוש בface id,זה תמיד טיפה לא נעים להוריד לרגע את המסיכה ברחוב או בעבודה בפגישה כדי לבדוק את הנייד..
לגבי הנוטץ׳,זה לא באמת הוגן להשוות בהתחשב בעובדה שלמתחרות אין מערכת מורכבת כמו face id בפרונט של המכשיר שלהן ולרוב הן פשוט מסתפקות במצלמה קדמית.
יהיה מעניין לראות אם האייפד אייר החדש אכן כולל בתוכו touch id כי אני עדיין לא מאמין שאפל תכלול טביעת אצבע מתחת למסך בדגמים של הבאה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 15 ספטמבר 2020, 11:21

בשביל מה צריך פייס איידי כשיש קורא טביעות אצבע?
רובם די גרועים, אבל יש כמה מוצלחים מאוד ואני בטוח שאפל יכולה להשתוות אליהם או אפילו לעקוף אותם.
החלטה לא ברורה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2020, 11:35

Uncle Pey'j כתב:הקורונה באמת דפקה לי את השימוש בface id,זה תמיד טיפה לא נעים להוריד לרגע את המסיכה ברחוב או בעבודה בפגישה כדי לבדוק את הנייד..
לגבי הנוטץ׳,זה לא באמת הוגן להשוות בהתחשב בעובדה שלמתחרות אין מערכת מורכבת כמו face id בפרונט של המכשיר שלהן ולרוב הן פשוט מסתפקות במצלמה קדמית.
יהיה מעניין לראות אם האייפד אייר החדש אכן כולל בתוכו touch id כי אני עדיין לא מאמין שאפל תכלול טביעת אצבע מתחת למסך בדגמים של הבאה.

יש להם נוץ' כי יש להם מצלמת FACE ID? כלומר הם האחרונים שנשאר להם הנוץ' בכדי לתחזק את מערכת הזיהוי הכי גרועה בעולם הסלולר? זה לא פיצ'ר, זה חטא על פשע.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 56 אורחים