סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 09 ינואר 2015, 15:45

אבל מי כאן צחק על העדכוני מערכת של אפל? :|. בטח שלא אני (מוזמנים להביא הוכחות אם בא לכם - אחרת אתם כועסים/נפגעים מאדם שלישי שהוא לא אני). גם אני, אגב, אמרתי שאני בשוק מאפל, ושלרוב מדובר בחברה שבקרת האיכות שלה הרבה יותר טובה, ושאני בשוק שדבר כזה קרה לה. אין לי ספק שזה היוצא מן הכלל ולא הכלל, אבל סה''כ אמרתי שהוצאה מדורגת של העדכון, כמו שגוגל עושה עם גרסאות אנדרואיד, יכול לעזור לך לא להשבית מאות אלפי מכשירים במכה אחת. שוב - לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה. ורק כדי להיות ברור שבאנדרואיד יש באגים. אתה מכיר מערכת הפעלה בלי באגים? גם בiOS אפשר למצוא עשרות רבות של באגים. חלקם גדולים יותר וחלקם פחות מה הנקודה שלך?
להערה שזרקת קודם לכן באחת ההודעות - רק מכשירי נקסוס שעברו שינוי משמעותי ברמת המערכת, לא מקבלים OTA באנדרואיד. אם המכשיר שלי, שהיה עם Xposed FrameWork בזמנו, שזה שינוי די מאסיבי להרבה מקבצי הליבה של אנדרואיד, קיבל הודעה על OTA, אין שום סיבה שכל מכשיר אחר לא יקבל (שוב, אלא אם כן מדובר באיזה באג חריג).

רוב העדכונים ל''נושאי ליבה'' של אנדרואיד עוברים היום דרך Google Play Services, שמעודכנים בצורה אוטומטית, גם במכשירים עתיקים (אם אני זוכר נכון הם עדיין מפיצים אותם אפילו לGB). זאת הדרך שגוגל מתמודדת עם העובדה שיצרניות לא מעדכנות את המכשירים שלהן בקצב משביע רצון, והדרך שלה לשמור על עדכוני פיצ'רים ואבטחה חשובים. מה שמצחיק, הוא שהPlay Services הם סוגשל ''קופסא שחורה'' שרצה וליצרניות אין יכולת להתערב או לגעת בה. מה שלוקח את אנדרואיד דווקא לכיוון סגור יותר, אבל בוא נגיד שאני מוכן לחיות עם זה :P.. העדכונים לPlay Services עוברים בצורה שקטה מאחורי הקלעים, לרוב כשאתה מתחבר לאיזה WIFI ואתה אפילו לא יודע שזה קרה. כי לא מדובר בעדכון אפליקציה או עדכון FW. יש לזה יתרונות וחסרונות, אבל הרבה דברים נפתרים ככה מאחורי הקלעים, ואפילו נוספים דברים ברמת מערכת ההפעלה, ללא צורך בדחיפת עדכון FW שלם. דוגמא? ''מכשירי BT בטוחים'' שהוצגו בעיקרון עם לוליפופ, אבל הפיצ'ר אשכרה הופעל במערכת רק כשהPlay Services התעדכנו אחרי עדכון הFW. ככה שזה שאתה לא שומע ''גרסא 5.0.3 יצאה לאנדרואיד'', לא אומר שבאגים לא מתוקנים מאחורי הקלעים. רוצים להאמין למה שאני אומר? סבבה. רוצים לא להאמין? גם סבבה. הדיון הזה מתחיל לעייף, במיוחד כשאתם נעלבים מדברים שלא אמרתי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 12 ינואר 2015, 18:44

DrKeo כתב:משעשע איתי לקרא את מה שהולך בת׳רד הזה אחרי שכולם ירדו על העדכון של ios8. כלומר ביציאה של ios8 היו בעיות, אבל תוך שבוע וחצי הספיק לצאת 8.01 ו-8.02 וזהו, פחות או יותר הכל גוהץ. ומה עם האנדרואיד? העדכון יוצא באוקטובר, כלומר לשבריר מבעלי האנדרואיד. יש לך גלקסי 5, מכשיר שיצא לפני חצי שנה? תחכה לפחות חודשיים. יש לך גלקסי 3 שיצא לפני שנתיים וחצי? פחח, אל תצפה אפילו. ואלה שכן קבלו? באגים, איטיות, ווידג׳טים ואפליקציות שעושים בעיות או אפילו לא עובדים.

יש לך אנדרואיד? זה כמו הטלת קוביה מתי תקבל לוליפופ אם בכלל. קבלת לוליפופ? זה כמו הטלת קוביה מה יעבוד ואיך. אז זוכרים את הצחוקים על אפל ו-ios8 שעשה בעיות במשך 10 ימים ותוך שבועיים הגיע לתפוצה של 51%?

אגב בנושא הגלקסי 3, זה מכשיר פח שבנוי פח, המכשיר האחרון שהייתי ממליץ עליו.

הבעיה בהשוואה שלך היא שהפונקציונליות של מערכת ההפעלה של אפל תמיד נמצאת דור או שניים מאחור - לא סתם יצאו כל הממים האלו של "ברוכים הבאים ל-2012" עם הגרסה הקודמת של ios. ההשוואה שלך צריכה להיות "יש לך אפל? תקבל את הפיצ'רים המקבילים ב-ios9 במקרה הטוב (ואז תטיל קוביה אם המכשיר הולך לסחוב לך אותם - אם זה 4s ומטה אז כדאי שתשכח מזה בגדול) :P "
אני כרגע עם קיטקט 4.4 ולא בוער לי בכלל לקפוץ ל-5. שהמאמצים המוקדמים של נקסוס ידאגו קודם לסייע בהחלקת הבאגים בתמורה לחשיפה ליכולות המתקדמות יותר , ואחר כך כשהעדכון יהיה בשל יותר נחשוב אם לעבור או לא

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2015, 19:14

אין היום יותר מדי פיצ'רים שיש באנדרואיד שאין בIOS וההפך חוץ מאשר חומרתיים (לדוגמה חסינות למים שיש בחלק מהאנדרואידים או טביעת אצבע שיש בIOS אבל באנדרואיד זה מאוד נדיר למצא, נדמה לי שרק סמסונג ישמו את זה בנתיים ולא בצורה טובה במיוחד) ושתיהם מאוד FEATURE COMPLETE כך שאף אחד לא לחוץ להוריד אף מערכת הפעלה כיום. אבל לוליפופ מקרב את האנדרואיד כל כך לIOS מבחינת עיצוב והרגשה (לא ממש איך שזה נראה אלה מבחינת אלגנטיות, אנימציות וחלקות מה שמאוד חסר במערכות שהגיעו לפני לוליפופ) שאני לא מבין איך אתה לא רץ להוריד. מדובר בחוויה חדשה אפילו אם אין כמעט פיצ'רים חדשים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 ינואר 2015, 12:46

DrKeo כתב:אין היום יותר מדי פיצ'רים שיש באנדרואיד שאין בIOS וההפך חוץ מאשר חומרתיים (לדוגמה חסינות למים שיש בחלק מהאנדרואידים או טביעת אצבע שיש בIOS אבל באנדרואיד זה מאוד נדיר למצא, נדמה לי שרק סמסונג ישמו את זה בנתיים ולא בצורה טובה במיוחד) ושתיהם מאוד FEATURE COMPLETE כך שאף אחד לא לחוץ להוריד אף מערכת הפעלה כיום. אבל לוליפופ מקרב את האנדרואיד כל כך לIOS מבחינת עיצוב והרגשה (לא ממש איך שזה נראה אלה מבחינת אלגנטיות, אנימציות וחלקות מה שמאוד חסר במערכות שהגיעו לפני לוליפופ) שאני לא מבין איך אתה לא רץ להוריד. מדובר בחוויה חדשה אפילו אם אין כמעט פיצ'רים חדשים.

אתה שוכח שמלכתחילה רוב היצרנים הגדולים מגיעים עם UI משלהם ולא יושבים על בסיס האנדרואיד סטוק. אני כל כך מרוצה מהממשק הנוכחי של LG שטס לי יופי ככה שה"חוויה" של לוליפופ על אנימציות החלונות-ויסטה שלה לא עד כדי כך קורצת לי (ולמעשה חלק מהפיצ'רים המובנים החדשים כבר קיימים בממשק של LG).
אני אחליף בבוא הזמן, אבל זה יהיה בגלל דברים אחרים כמו שיפורים למערכת ה-notification, הruntime החדש והמהיר של art (שכבר היה בבטא בקיטקאט, אבל כיביתי אותו בינתיים) ושיפורי בטריה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 ינואר 2015, 11:39

נתונים מאוד מעניינםי מאחד המשחקים היותר מוצלחים בפלטפורמות הסלולריות - Monument Valley:
תמונה

חלוקת הרווחים, כצפוי, מראה שכמעט כל ההכנסות הגיעו מiOS,
המשחק הצלחה אדירה, עם מעל 5 מיליון דולרים בהכנסות, בהשקעה של 1.4 מיליון על המשחק ועל ההרחבה שלו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 ינואר 2015, 11:54

אני מאלה שקנו את המשחק על אנדרואיד, ואני מוכרח להודות שהוא די אכזב אותי :P. המוזיקה מגניבה, הגרפיקה נחמדה מאוד, אבל הוא הרגיש חסר מאוד, בסוף. והוא נורא יקר, בשביל משחק שמסיימים בשעה וטיפה. קצת מוזר לי שעלה להם כ''כ הרבה כסף לפתח אותו.. בקיצור - אני לא התהלבתי ממנו ולא ארכוש את הDLC עד שלא תהיה הנחה משמעותית.

אגב, מאחר ובאמת רוב המכירות הגיעו מארה''ב, זה אפל שולטת בצורה די רצינית, זה לא מפתיע שלiOS יש נתח גדול יותר מהמכירות.

משחק המובייל הטוב ביותר ששיחקתי ב2014 הוא ללא ספק Hitman Go
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ינואר 2015, 19:29

שמונה מפתחים במשך שנה+ ועוד הוצאות שונות מסביב, סכום מאוד הגיוני.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 ינואר 2015, 19:55

פשוט זה סכום עצום, יחסית, לדעתי, בשביל ''משחק'' שכזה.
?

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 17 ינואר 2015, 20:59

מסכים... ראינו כבר פרויקטים לא פחות מרשימים שנעשו ע"י איש אחד ובהרבה פחות כסף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ינואר 2015, 21:09

Klayman כתב:פשוט זה סכום עצום, יחסית, לדעתי, בשביל ''משחק'' שכזה.

מה שאתה מתכוון לשאול הוא למה לעזאזל צריך 8 מפתחים על משחק שכזה ולא נניח שניים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 ינואר 2015, 09:32

לדעתי משחק אדיר, אבל אני קניתי אותו בדולר אחד, באיזה מבצע... לא יודע כמה הוא עולה בדרך כלל.
מה שכן - הוא באמת קצר במיוחד. לא הפריע לי יותר מדי, אבל היה באמת הרבה יותר נחמד אם היו עושים את ההרחבה בחינם כמו הרבה משחקים.
טוב, הם רוצים לגדול ואני מבין אותם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ינואר 2015, 16:52

אנדרואיד, סביבת ה1000 שקלים, מישהו עם רעיון טוב?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 ינואר 2015, 17:25

DrKeo כתב:אנדרואיד, סביבת ה1000 שקלים, מישהו עם רעיון טוב?

אני שאלתי את זה לא מזמן ונאמר כאן המוטו G דור שני אני חושב.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ינואר 2015, 18:07

אני חושב ששחר אמר משהו לפני יומיים על טלפון ממש טוב ב900 ומשהו. אני לא זוכר אם זה היה זה. שחר?
פשוט המוטו G דור שני עולה בארץ כמעט 1300 שקל :/

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 ינואר 2015, 18:13

DrKeo כתב:אני חושב ששחר אמר משהו לפני יומיים על טלפון ממש טוב ב900 ומשהו. אני לא זוכר אם זה היה זה. שחר?

השאלה שלי הייתה בקשר ללהביא אותו מארה"ב
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 22 ינואר 2015, 19:12

DrKeo כתב:אני חושב ששחר אמר משהו לפני יומיים על טלפון ממש טוב ב900 ומשהו. אני לא זוכר אם זה היה זה. שחר?

ממליץ בחום על הLG G2 MINI.
לא מדהים, אבל כנראה הכי טוב למחיר שלו, בארץ.

הוא גם טלפון של LG, אז אתה מקבל שירות סביר, במקרה הצורך ותוכנה עם bloat נמוך משמעותית מכל חברה שהיא לא גוגל/מוטורולה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 ינואר 2015, 19:30

Moto g דור ראשון עם 16 ג'יגה. כ 1000 ש"ח והוא כמעט נקסוס. הדור 2 מעצבן. אותה חומרה בדיוק, עם מסך גדול יותר =ביצועים פחות טובים. עדכון הלוליפופ שלו כבר התחיל, אגב.
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 ינואר 2015, 19:54

Klayman כתב:Moto g דור ראשון עם 16 ג'יגה. כ 1000 ש"ח והוא כמעט נקסוס. הדור 2 מעצבן. אותה חומרה בדיוק, עם מסך גדול יותר =ביצועים פחות טובים. עדכון הלוליפופ שלו כבר התחיל, אגב.

כזכור לי זה היה סהר שאמר שעדיף הדור השני.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 ינואר 2015, 20:51

swiss-the-engine כתב:כזכור לי זה היה סהר שאמר שעדיף הדור השני.

לדעתי לא. אבל אתה מוזמן לבדוק בעצמך את הדיבור על המכשיר. דור 2 מחזיק פחות זמן על סוללה, עובד לאט יותר ובכללי, פחות מוצלח מהראשון. יש לו מסך יותר גדול ושני רמקולים, שזה פלוס, אבל אני אישית מעדיף סוללה טובה יותר, עם ביצועים מוצלחים יותר.
?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 11:34

מסתבר שHTC, כנראה, לא יסתפקו במכשיר דגל אחד השנה (הONE M9), אלא ישיקו עוד מכשיר לשוק ''הבינוני-גבוה'' מסדרת Desire.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ינואר 2015, 13:35

Klayman כתב:מסתבר שHTC, כנראה, לא יסתפקו במכשיר דגל אחד השנה (הONE M9), אלא ישיקו עוד מכשיר לשוק ''הבינוני-גבוה'' מסדרת Desire.

משהו בסגנון הZ3 והZ3 מיני?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 14:32

לא בדיוק.. כי אם ההיסטוריה מלמדת אותנו משהו, זה שיהיה גם m9 מיני..
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ינואר 2015, 15:16

Klayman כתב:לא בדיוק.. כי אם ההיסטוריה מלמדת אותנו משהו, זה שיהיה גם m9 מיני..

אז לא הבנתי איך זה שונה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 15:22

לא בהכרח שונה, אלא המשך של המדיניות שלהם מהשנה הנוכחית, שלקראת סופה הוציאו את הDesire Eye שהיה מכשיר דגל במהותו, פשוט מחוץ לסדרת הOne. כנראה שההימור הצליח.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ינואר 2015, 01:11

נמכרו 10.5 מליון מכשירי לומיה ברבעון האחרון לעומת 8.5 ברבעון הזהה שנה שעברה על פי דוח הרבעוני של מיקרוסופט.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 106 אורחים