סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2018, 13:29

אתה לא רק מחזק בהודעה שלך את הטיעון שבערך כולם מעלים פה? הרי הטיעון שאומר שהסרת האוזניות בא לשרת את אפל, לא את הצרכן וזה בדיוק מה שאתה מתאר בסעיפים שלך, כמה (אולי) יותר קל לאפל ליצר את הטלפון שלה. איטום מים אפשר לעשות עם פורט 3.5, זה עובדתית נכון כי כל יצרן סיני מסכן עושה את זה כבר שנים. אז ברור שאולי זאת עבודה קשה יותר לאפל (ועם כל הכבוד, זאת אפל עם המהנדסים הכי טובים בעולם, לא חברה סינית שמוכרת בצד בשר כלבים באלי אקספרס) ומוסיף לעלות של האייפון כמה סנטים ומי יודע מה עוד. אבל זאת בדיוק הנקודה, אפל הסירה אותו כדי לקדם את מכירת האוזניות האלחוטיות שלהם ושל ביטס שהם קנו. העובדה שזה חוסך כמה סנטים ומקל על איטום היא כנראה לא באמת רלוונטית לחברה שהכניסה פאקינג קינקט למצלמה הקדמית שלה.

להגיד "אפל ויצרניות אחרות החליטו שבהיבטי עלות תועלת ובשקלול של כל הפרמטרים האחרים, אין לזה מספיק ביקוש" זה הרי סתם תירוץ. מה שאתה מתכוון להגיד הוא שמדובר בכאב ראש שכל הצרכנים שונאים אבל בגלל שזה אפל אז אין מה לעשות, בולעים את הגלולה וברגע שאפל קובעת סטנדרט אז עולם האנדרואיד מישר קו. כשיצא האייפון הראשון ללא כניסת אוזניות, בלי לדעת שום סטטיסטיקה אמיתית, אני יכול להגיד בביטחון ש-99% מהאביזרי שמע אצל צרכנים היו עם חיבור אוזניות ולא אלחוטיים. ליתר דיוק אפילו אפל עצמה לא מכרה אוזניות אלחוטיות כשהאייפון ללא אוזניות יצא (הן יצאו כמעט חצי שנה אחרי). אז להגיד ש"כנראה לא היה ביקוש", נו באמת.

אני באמת תוהה כמה עולה לשים ג'ק אוזניות בטלפון, חיבור אנלוגי בן 5000 שנים שקיים גם במכשירי שמע ב-10$ כבר שנים. אני באמת תוהה כמה קשה לעשות איטום כשיש ג'ק אוזניות בזמן שכל חברה סינית מעפנה עשתה את זה במשך שנים בטלפונים של 100$. כן, כנראה שזה קל יותר בלי, אבל גם אם תשים בקבוק מים בתא מטען של האוטו שלך ואז תסיר אותה יהיה לו קל יותר לסוע ותחסוך דלק. אבל כמה זה באמת משפיע? 1%? 0.1%? להתחשב בעובדה שאתה יוצא למדבר הצחיח, אולי מים זה מספיק חשוב בשביל העלות הזניחה, לא? אם זה היה פיצ'ר של 100$ אז ניחה, אבל ברור לשנינו שהעלות של הדבר הזה זניחה בערך כמו החוברת הוראות שמגיעה בקופסה ושאפל יכלה בקלות לאטום את האייפון גם עם ג'ק אוזניות, כמו כל חברה סינית שעושה את זה שנים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 נובמבר 2018, 21:47

swym כתב:קצת על איטום ואטימות:
1) כל מוצר שתוסיף לו עוד יציאה, אנלוגית או דיגיטלית, יהיה לך יותר קשה לאטום.
2) ולכן, ברגע שאין לך יותר פורט אוזניות לאטום, יותר קל לאטום את המוצר. בספרות המקצועית של אנשים עם הבנת הנקרא בסיסית, קוראים למונח כזה "יתרון".
3) זה לא אומר שזה יתרון "משמעותי". זה לא אומר שזה בלתי אפשרי לאטום מוצר עם יציאת אוזניות, או שזה אפילו עסק יקר נורא. אפשר אפילו לאטום מוצר עם 10 יציאות אוזניות אם יש למכשיר כזה שצריך להיות גם אטום וגם להחזיק 10 ילדים באוטובוס בלי להפריע לאחרים ביקוש.
4) אפל ויצרניות אחרות החליטו שבהיבטי עלות תועלת ובשקלול של כל הפרמטרים האחרים, אין לזה מספיק ביקוש.
5) כשמישהו כותב לך "מעבר לאיטום, יש עוד יתרון", זה פשוט כי יש פה נקודה שלא הועלתה קודם. זה בלי להיכנס לדיון תאורטי דבילי של אנשים שלא מבינים מהחיים שלהם על "האם בעצם קיפול המסך, משהו שלא קיים במכשירים אחרים, מסבך את העניינים ברגע שמנסים להכניס גם יציאה אנלוגית על אותו אזור בלוח. כן/לא/פרטנמקוהסבר?", ומתוך הנחה (אולי נאיבית) שהאנקדוטה הזו לא תגרור דיון דבילי אפילו יותר.
6) "תפוחים ותפוזים" זה ביטוי לשוני שמתייחס להשוואה של מוצרים על בסיס פרמטר מסוים כשהם לא באמת שווים בפרמטרים אחרים. זה עניין של השכלה בסיסית, אבל אפילו אם יש חור בהשכלה זה בכל זאת משהו שחיפוש זריז בגוגל יכול לפתור לפני שבאים עם יציאות על בוטניקה.

בשביל להבין את עובדות החיים הבסיסיות האלו, לא צריך להיות מהנדס חומרים, לא צריך להיות בוטנאי, ולא צריך להתלונן כל פעם על חופשות ובאנים כשאין טיעון קוהרנטי להגיד. מספיק להיות רק קצת, אבל קצת, פחות אטום מטלפון ממוצע עם IP68. שיהיה בהצלחה.

1) באמת? ואוו...
2+3) באמת? ואוו..
4) ראה תשובתו של נדב (והתשובות הקודמות שלי).
5) אתה ממשיך להתפתל - כמה חבל שאתה פשוט לא מסוגל להודות שטעית.
6) באמת? זה ביטוי לשוני? ואוו.. כמה חבל שאתה לא קורא את מה שכותבים לך.. מה בדיוק לא שווה בסמארטפונים עם ובלי פורט אוזניות? או בסמארטפונים בכלל ב7-8 השנים האחרונות? הרי זה מה ששאלתי.. אמרת שטלפון בלי פורט אוזניות הוא יותר עמיד ודק. הוכחתי שבעניין הדקיקות טעית. אז עברת לעניין העמידות. גם שם, לא דיברתי על עמידות למים. התכוונתי לעמידות מבנית. אתה מוזמן לפתוח את ערוץ היוטיוב Jerryrigeverything ולעקוב אחרי מבחני העמידות השונים שהוא מבצע. הם אולי גסים יחסית, אבל נותנים קנה מידה טוב לכמה מכשירים שונים עמידים מבנית. אפשר לראות שם שמכשירים כמו הגלקסי S9 והLG G7 לא נשברים יותר או עמידים פחות מטלפונים אחרים שלהם אין פורט
7) המידע שנמצא בשורת ההתראות מאפשר במבט אחד לדעת אילו הודעות/התראות הגיעו למכשיר. אם הן נחתכות לתוך ה Notch, יש פחות מהן. זה עניין פשוט שאני לא מבין למה בכלל צריך להתווכח עליו. אני לא משחק במשחקי מובייל נצלניים, אז ההערה על קאנדי קראש כנראה הגיע ממקום יותר אישי אצלך.
8) אותו עיתונאי שאתה טוען שלא מבין כלום, כותב על טלפונים בצורה מקצועית כבר כ-12 שנה. כמובן שהרבה יותר קל לזלזל במה שהוא אומר, מבלי להביא הוכחות.
9) בכל מקרה, כנראה כשאין טיעון קוהרנטי, צריך לרדת לרמה נמוכה, התקפות אישיות וכינויים כמו דבילי, אטום ושאר ירקות. אם תרצה להמשיך בדיון, אשמח, אבל רק אחרי שתעלה את הרמה שבה אתה מתבטא.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

עליית מדרגה: סגנית יו”ר וואווי נעצרה בקנדה ותוסגר לארה”ב

הודעהעל ידי sharonbn » 06 דצמבר 2018, 14:50

https://www.geektime.co.il/huawei-cfo-arrested/

נראה שהממשל האמריקאי אשכרה סימן מטרה על הגב של וואווי ועושה מאמצים אקטיביים להכשיל את החברה.
אותי (בתור אחד שדווקא לא מאמין בתיאוריות קונספירציה) מעניין לדעת האם אפל משכה באיזה חוט בוושינגטון כדי לייצר את המדיניות הזו (תזכורת: השנה עקפה וואווי את אפל והפכה ליצרנית הטלפונים השנייה בגודלה בעולם)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 דצמבר 2018, 14:56

אני הייתי יותר מאשים את האמצעי ריגול של הממשל הסיני שיש בכל טלפון סטייל וואווי מאשר אפל. זאת תאורית קונספירציה הרבה יותר מושכת :)

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 06 דצמבר 2018, 15:24

זו לא תיאוריה, כמעט בכל טלפון סיני נמצאו אמצעי מעקב כאלו ואחרים. האם אלו אמצעים שהגיעו לממשל הסיני? בהתחשב בזה שבכל הנהלת חברה סינית יושבים נציגי ממשל/מפלגה קומוניסטית, כנראה שכן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 דצמבר 2018, 15:35

מעבר לזה, הסבירות שטראמפ וטים קוק יושבים ביחד ועושים מהלכים היא כמעט ולא קיימת, בטח לא יממה אחרי שאפל הכריזה שהיא הולכת להעיף פודקאסטים ותוכן ״פוגעני״, שזו מכבסת מלים לתוכן ימני (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2018, 17:19

שאלה לוגיסטית כמישהו ללא אנדרואיד 9 שנים. אם מרחיבים את האכסון עם כרטיס זיכרון, זה עדין מתנהג כאילו יש שני זכרונות בפנים? עדין שואל בכל מקום אם לשמור פה או שם? אני רוצה לקנות לאשתי pocophone f1 ואני לא רוצה שיהיה לה כאב ראש כי היא מגיעה מאייפון.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 08 דצמבר 2018, 19:32

סה"כ צריך להגדיר פעם אחת נגיד לאן אתה רוצה לשמור את התמונות, וזהו...
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2018, 20:03

Klayman כתב:סה"כ צריך להגדיר פעם אחת נגיד לאן אתה רוצה לשמור את התמונות, וזהו...

כלומר אני מכווין כל אפליקציה למקום הרצוי פעם אחת והיא שומרת לשם? ומה עם מהירות? נניח גלילה בתמונות, יש קשיי טעינה מהירה?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 08 דצמבר 2018, 20:26

קונים כרטיס נורמלי (לא class 4 זבל) שעולה עוד כמה שקלים ואין שום בעיה בכלום. יש כרטיסים היום שמותאמים לכתיבה של וידאו ב 4k בזמן אמת.. אז מן הסתם שגלילה של תמונות לא תעשה בעיות...
?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 09 דצמבר 2018, 19:33

למה, באייפון זה אחרת?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 דצמבר 2018, 20:02

באייפון אין הרחבת זיכרון.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 דצמבר 2018, 21:09

תודה חבר׳ה, קנינו pocophone עם 128gb ונשדרג את הזיכרון עוד כמה חודשים כשאשתי תצלם מספיק תמונות של הילד :)

היא קצת פחדה אחרי 11 שנים של אייפון אבל בנתיים היא מאוד מרוצה (שדרגה מאייפון 6 שהתנפץ על מדרכה בלונדון :)).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 דצמבר 2018, 21:51

אני גם קפצתי מאייפון 6 לפוקופון, מלבד כמה quirks נחמדים שיש לאפל וחסרים קצת באנדרואיד אין פה בכלל תחרות וזה שדרוג ענק על האייפון 6, היא גם באה בזמן טוב אחרי ששיאומי טיפלו בלא מעט דברים (לא היתה תמיכה בהתחלה ל OK GOOGLE, לתצוגת סוללה באחוזים ועוד הרבה שטויות נוספות) ולקראת היציאה של אנדרואיד P על הפוקו שאמורה לקרות בקרוב.

ממליץ לה להוסיף בקיצורי דרך שלחיצה מהירה פעמיים על כפתור הכיבוי —> מפעיל פנס. סופר שימושי, יוצא לי להשתמש בזה כל הזמן.

וגם קיצור דרך שבמוד מצלמה לחיצה על טביעת האצבע לוקחת תמונה. מאוד נוח.

אני גם עשיתי שדאבל טאפ על המסך מדליק אותו בשביל לבדוק הודעות פלוס, אני משתמש במוד מחוות מסך מלא. זה משדרג את חוויית השימוש משמעותית לטעמי למרות שזה לא בהכרח מהיר יותר מכפתורים אבל עניין של העדפה ומקבלים מסך מלא לגמרי, אני מאוד אוהב וזה עובד ממש טוב עכשיו (שזה עוד משהו ששיאומי דרך אגב סידרה כי בהתחלה זה עבד די רע עד שהוציאו את ה MIUI10 לפוקו)

ותסנכרן את העוזרת גוגל עם ספוטיפיי או מה שהיא לא שומעת, ושבכלל תנסה להשתמש בה היא ממש טובה, מה שכן צריך לשנות את השפה לאנגלית בשביל זה אבל זה שווה את זה כדי שתוכל לחייג עבורך בזמן נהיגה או לבחור פלייליסט או כל שיר שתרצה בספוטיפיי בזמן נהיגה ובכלל.

בקיצור, שתהנה, טלפון מעולה :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 09 דצמבר 2018, 22:47

אח שלי גם הביא פוקו לפני בערך חודש ומאוד מרוצה. על הנייר הוא נראה ממש אחלה. אישית תמיד העדפתי ממשק נקי על ה-MIUI אבל יש מצב שהוא יותר ידידותי למי שמהגר מאייפון, ובמקרה הכי גרוע גם זה ניתן לתיקון די מהיר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 דצמבר 2018, 21:03

לא הייתי בטוח לאיפה לכתוב את זה אבל זה אנדרואיד אז אני משער שכאן. בדיוק יצא עדכון 7.2 לשילד ואיתו מגיע (ואו אני לא מאמין שזה קורה רק בסוף 2018) סרטונד 5.1 ליוטיוב. כן, הסטרימר הראשון שעושה ביוטיוב 5.1 זה השילד בעדכון שיצא בדצמבר 2018. עכשיו רק חסר hdr והם לגמרי ידביקו את 2016 (או במקרה של 5.1 את 1999).

אני מוריד בזמן שאני כותב את זה, מעניין איזה סרטונים בכלל תומכים כי בחייפ לא שמעתי סראונד מיוטיוב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2019, 11:03

מתוך כל האופציות שראיתי עד היום - זו הדרך הכי יפה ופרקטית להתחמק מNOTCH

הבעייה היחידה זה באמת שזה יכול להוביל להרבה בעיות, אבל בתור מישהו שלא משתמש כמעט אף פעם במצלמה הקשמית זה כנראה לא יפריע לי.
מה שכן, לא שמתי לב אם הוא אמר שזה עמיד במים, מניח שלא, וזה דיל ברייקר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ינואר 2019, 13:40

היו לי סליידרים בעבר והם החזיקו יופי. אין שם איזה מנגנון מסובך, זה לא המצלמה על המנוע שראינו כבר שהיא באמת סכנה אחת גדולה. כלומר אולי הוא לא יחזיק 7 שנים, אבל מי מצפה מטלפון סיני להחזיק יותר משנתיים?

גם אני רציתי להביא את הטלפון לפה, פיתרון אלגנטי ברמות אחרות. אני יכול לראות גם face id סופר מהיר שפותחים את הטלפון על ידי החלקה הלוך חזור של שבריר שניה, זה יכןל להיות ממש אש. באמת פתרון אלגנטי עד שיהיו מצלמות מאחורי המסך שעובדות כמו שצריך.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2019, 15:49

קודם כל, אני מחליף אחת ל-4-5 שנים נייד, אני מצפה שיחזיק את הזמן הזה, אבל פה יש סכנה שלמשל בחוף זה ייפתח וייכנסו גרגרים וזה יהרוס אותו, אבל כמו שאמרתי יותר חסרון בעיניי זה עניין העמידות במים, אבל מי יודע... אולי הצליחו איכשהו בכל זאת

השנה אנחנו נראה טלפונים עם מצלמה מאחורי המסך, כנראה שסמסונג גלקסי 10 יהיה כזה, זה קצת מוזר שיש חור בתוך המסך אבל זה כנראה באמת הכי פרקטי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 ינואר 2019, 16:07

חור במסך עדיף עשרות מונים על ה notch הטיפשי שאוכל את הבר העליון.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ינואר 2019, 16:10

עם זה אני בטוח מסכים... אין לאף אחד ספק שהנוץ׳ הזה הוא כמו לייזר דיסק - תקופת מעבר מעט משונה שתחלוף במהרה כשהטכנולוגיה תבשיל

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ינואר 2019, 17:50

ו... הבשילה :D

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ינואר 2019, 10:26

דליפה מלפני כמה ימים של הגלקסי 10 על כל גרסאותיו:

עיצוב מאוד יפה בעיניי, גם מאחור. אבל שימו לב שפעם ראשונה יש "חסרון" לגירסת הפלוס - יש 3 מצלמות מקדימה אז ה"חור" במסך גדול יותר מפי 2 :)
אז אמנם הטלפון שבהודעה הקודמת הקדים אותם אבל עדיין נראה שסמסונג תביא את זה להמונים ראשונה, כשהמכשירים יצאו באפריל (אם אני לא טועה).
אני מניח שהשלב הבא זה שה"חור" יהיה שקוף רק כשמצלמים ושאר הזמן זה ייראה כמו מסך שלם ללא מצלמה, ז"א שאיכשהו יחביאו אותה מאחורי המסך, אבל יכול להיות שייקח זמן עד שזה יקרה... אולי אפילו הרבה זמן

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ינואר 2019, 01:24

זה פשוט לא יאומן כמה אפל הפכה להיות מובלת במקום להיות מובילה. כל יצרנית סינית כבר עוקפת אותה בקילומטרים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 ינואר 2019, 10:49

מצד אחד זה נכון, אבל מצד שני - רק לפני כמה חודשים דיברנו על זה שכולן מחקות אותה עם הנוץ'... אז היא כן "מובילה", אבל בין הובלה להובלה עוקפים אותה בסיבוב.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים