סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 14 נובמבר 2019, 23:50

kririn כתב:תיראה מה גובס בעצמו אמר
https://youtu.be/MnrJzXM7a6o
ואז נמשיך את הדיון

צפיתי בחלק עוד הפעם רק לראות עם אני צודק
ואני כן
הוא משווה נוחות וחווית משתמש מול המתחרים
זאת לא היתה המכונית הראשונה , ממש לא
זאת מכונית עם קפיצה קדימה גדולה אבל בזמנו הרבה יותר יקרה
והרבה יותר זוללת דלק
לרוב האנשים אז לא היה סמארטפון ,וזה היה סמארטפון עם עלות כפולה ,ובהתחלה בלי חנות אפליקציות
אתה פשוט חושב על מה שקיים כבר שנים
אבל האיפון הראשון היה מוגבל מידי חומרתית להריץ אפליקציות מודרניות
גם שהתחילו את חנות האפליקציות ,בהתחלה זה היה מוגבל לדברים פשוטים

לא, אתה טועה. ב-2007 היו "סמארטפונים" עם דפדפן אקספלורר מובייל שהיה גרסה מפגרת של דפדפן רגיל, הוא היה עם שבריר היכולות מה שאמר ש-95% מהאינטרנט לא עבד עליו ובעצם מה שאנשים השתמשו בו לרוב היה לאתרי WAP שהיו אתרים נפרדים לגמרי מאתרי אינטרנט רגילים שרק לשבריר מהאינטרנט היה גרסה שלהם. נניח היה לIGN אתר WAP שהיה עם שבריר התוכן, מקבל חדשות באיחור של שבועות ולא היו בו תמונות או סרטונים בתקופה שהאינטרנט היה מלא בתמונות וסרטונים.

האייפון הביא דפדפן ברמת PC או מק לטלפון הנייד ונתן לך להעלות כל אתר אינטרנט שרק רצית (כל עוד הוא לא מתשתמש בפלאש) בדיוק כמו במחשב. רק ב-2008 מיקרוסופט הכריזה על אקספלורר 6 לניידים, הדפדפן הראשון שלהם שהתקרב לרמה של מה שהיה באייפון ב-2007 ונתן לך ממש לגלוש לכל אתר שרק תרצה. אתה מדבר כמו בן אדם שלא חיי ב-2007, האייפון הפך את עולם הטלפונים על הראש והוא היה הטלפון הראשון שנתן לך לעשות בערך כל מה שאתה עושה במחשב על הטלפון יחד עם ממשק הטאצ' האמיתי הראשון ומערכת ההפעלה הראשונה שבנויה מאפס לטאצ'.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 נובמבר 2019, 00:48

אתה מדבר על האיפון הראשון וכנראה חושב על האיפון השלישי
או הרבעי
חנות האפליקציות בכלל לא היתה בהתחלה ,עם אני זוכר נכון
הגיע כמה חודשים אחרי
גם לא היו הרבה חברות שהבינו את המודל של המכירת
פרסומות או DLC בתשלום ,במקום מכירה ישירה

עיניין הפלאש היה עיניין גדול ,אז המון אתרים ישתמשו בו
ועניין האינטרנט שאתה מדבר עליו ,אתה שוכח את העלות גלישה
סלולרית באותה התקופה ,זה לא היה כמו היום תשלום חודשי בודד
זה היה לפי דקות גלישה ,והרבה גלשו רק דרך with fi

אתה מדבר על האיפון 1 , ומדבר כאילו זה איפון 4
שאז גם התחילה תחרות טובה כמו גלקסי s2
וגלקסי נוט 1

שים לב למפרט של האיפון 1
412 MHz ARM 11
GPU PowerVR MBX

3.5 inches, 36.5 cm2 (~52.0% screen-to-body ratio
זיכרון לשמירות 4/8/16GB

לא רשום זיכרון ram אבל גם היה נמוך
המודל השני היה עם 128 מגה זיכרון ram

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 נובמבר 2019, 01:05

על... מה... לעזאזל... אתה... מדבר... WTF הייתה ההודעה הזאת עכשיו? אתה עובר שבץ?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 נובמבר 2019, 05:35

אני אומר שניראה לי אתה חושב על האיפון הראשון
כאילו קפצו ישר לאיפון 4

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 15 נובמבר 2019, 08:41

אני חושב שזה פספוס להסתכל על האייפון הראשון כאוסף של ספסיפיקציות. לפניו היו חנויות אפליקציות, דפדפנים, מסכי מגע ואייקונים. הוא לא היה קפיצת דרך טכנולוגית - אז מה? האם הוא רק המשך אבולוציוני של שוק המכשירים הניידים? לא. הוא היה המכשיר שבישר את שוק הסמארטפונים כפי שאנחנו מכירים אותו היום. השוק הזה ניתן לחלוקה ברורה וחדה - לפני האייפון ואחריו. די להסתכל על נוקיה ולהבין את הזעזוע שהשוק הזה עבר.
החשיבות של האייפון ניתנת להבנה בראייה היסטורית. האייפון הראשון הוא דוגמה קלאסית לביטוי the sum is worth more than its parts
דווקא האייפון 4 הוא התפתחות אבולוציונית של הראשון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 נובמבר 2019, 12:07

kririn כתב:אני אומר שניראה לי אתה חושב על האיפון הראשון
כאילו קפצו ישר לאיפון 4

לא, אני לא, ולמה לעזאזל תחשוב את זה כשלא ציינתי דבר אחד שקשור לאייפון 4? האייפון היה המהפך הכי גדול של שוק הסלולר מאז שהטלפונים הסלולרים עזבו את הבלוקים הענקיים שהיו במכוניות ולהגיד שהאייפון לא הפך את התעשיה על הראש רק כי היה חצי דפדפן בטלפונים עסקיים, בערך חנות אפליקציות בטלפונים אחרים או מסך מגע שלא מתפקד בטלפונים מסויימים, זה פשוט ניתוק טוטאלי ממה שבאמת קרה פה בשנת 2007.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 נובמבר 2019, 16:11

דרקו אני כן חושב שהאיפון עשה מהפכה בשוק
וכמו שאמרו למעלה
the sum is worth more than its parts

אני רק לא חושב שהוא המציא את התחום

אני יתן לך דוגמה אחרת ,רובה קלצ'ניקוב
היו הרבה רובים אוטומטים לפני
אבל לא היה רובה אוטומטי שהתאים להרבה שטחי אש כמו קלצ'ניקוב
לפניו

קלצ'ניקוב היה מהפכה בתחומו
ככה האיפון ,אבל הוא לא היה הראשון בתחומו

גם לקלצניקוב קלות ונוחות השימוש היו היתרון הגדול
במקרה של קלצ'ניקוב,פשוט הצליח לשרוד בתנאי שטח קשים
שזה היה הנוחות

האיפון שליטה מלאה של אפל על החומרה והתוכנה
נתנה יתרון גדול
בהתחלה היה רק איפון בודד ומערכת הפעלה ואפליקציות
לאותו איפון בודד

סימביאן פעלה על הרבה מכשירים
במובנים מסוימים עדין יש לiso יתרון מול אנדרואיד
iOS מנצלת את החומרה טוב יותר ,כי בנויה לקצת דגמים

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 נובמבר 2019, 16:39

...

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 15 נובמבר 2019, 18:14

swym כתב:
sharonbn כתב:צוותי פיתוח גדולים יש בהרבה מקומות. זה שיש לך הרבה מפתחים לא מבטיח שום דבר, לא חדשנות, לא הצלחה בשוק ואפילו לא איכות גבוהה של המוצרים. גם למייקרוסופט יש צוותים גדולים למשל וכולנו יודעים עד כמה הם חדשניים.

בטוח שזו דוגמא טובה? כמות החדשנות במיקרוסופט היא מטורפת, בטופ של החברות החדשניות גם בעבר וגם כיום - וזה קורה בדיוק בזכות תקציבי פיתוח מאד גדולים. הכישלון היחסי של מיקרוסופט במובייל הוא לא בדיוק המייצג של החברה בכל שאר התחומים שבהן היא פועלת.
יש פה סך הכל יחס מעגלי כי מצד אחד זו אינדיקציה טובה להצלחה בשוק ומצד שני הצלחה בשוק היא זו שמאפשרת לך להשקיע בחדשנות.

אז מה מייצג? הכשלון של החברה בתחום נגני המוסיקה? (הנסיון שלה להתחרות באייפוד) הכשלון של החברה בתחום מנועי החיפוש? (הנסיון שלה להתחרות בגוגל) הכשלון של החברה בתחום שירותי משחקים אונליין? (הנסיון שלה להתחרות בgamespy) הכשלון המתמשך של החברה בתחום האבטחה? הכשלון של החברה בתחום הדפדפנים? (להזכיר - הגירסה האחרונה של אדג' היא כיסוי UI לchrome)
החברה שלטה בתחום הדפדפנים לאורך כמעט עשור עם מעל 90 אחוז נתח שוק. הם בקלות יכלו להיות הכרום של היום. אבל הם לא ראו איך אפשר לעשות כסף ממוצר שמחולק חינם. איך לנצל את השליטה לאיסוף מידע על המשתמים. אז הם הזניחו את הפיתוח שלו ואיבדו את השוק הזה.
עד היום יש לווינדוז נתח שוק שמהווה מונופול. מיקרוסופט מעולם לא חשבה לחבר בין המשתמשים השונים. היא היתה יכולה להמציא את המסרים המידיים, היא היא היתה יכולה להמציא את הרשת החברתית, היא היתה יכולה להיות רשת הקניות אונליין הגדולה בעולם. שום דבר.

שתי המהפיכות הטכנולוגיות של 20 השנים האחרונות - האינטרנט והמובייל - עברו למיקרוסופט מעל הראש. הנוכחות שלה באינטרנט (חוץ ממחשוב ענן) היא דלה עד זניחה. אני יושב עכשיו ומתקתק במחשב windows אבל כל הקשר שלי עם האינטרנט נקי לגמרי ממוצרי מיקרוסופט, האתרים הפופולאריים ויצרני התוכן באינטרנט הם לא שלה.

גם בתחומים החזקים שלה, מערכות הפעלה ותוכנות משרדיות, וקונסולות משחק - החברה לא עשתה מהפיכות דרמטיות. ווינדוז ידעה עליות וירידות עם גרסאות טובות וגם כאלה לא מוצלחות בכלל. הנסיון לחדש את חווית המשתמש בגירסה 8 היה נסיון חדשני והימור נועז - וכשלון קולוסאלי (עוד אחד לרשימה).

גם בתחום העיסקי אין למיקרוסופט הצלחות גדולות או נוכחות משמעותית מעבר לגן הסגור של ווינדוז. הנסיונות שלה להביא חלופות לסטנדרטים בתעשיה כמו HTML5 היו, שוב, כשלון. אני בעבודה שלי משתמש במוצרים וספריות של הרבה חברות - אורקל, גוגל, IBM, redhat, salesforce ועוד. שום דבר ממיקרוסופט.

זה נכון שבשנים האחרונות החברה יוצאת מאיזור הנוחות שלה, מתחיל להתחבר לעולם ההטרוגני של הקוד הפתוח - זה בעיקר בזכות המנכ"ל החדש.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 נובמבר 2019, 18:37

[quoteגם בתחום העיסקי אין למיקרוסופט הצלחות גדולות או נוכחות משמעותית מעבר לגן הסגור של ווינדוז[/quote]

רוב העסקים בעולם שמשתמשים במחשבים
משתמשים בwin וmsאופיס
זה נותן להם כבר שנים רווחים עצומים

הרוב המוחץ של המחשבים שנימכרים היום עם מערכת הפעלה
נימכרים עם win
והם בתהליך של תמיכה חזקה יותר גם למכשירים מבוססי מעבד arm
יש להם רווחים עצומים ,לא היתי מזלזל

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 15 נובמבר 2019, 19:18

kririn כתב:
גם בתחום העיסקי אין למיקרוסופט הצלחות גדולות או נוכחות משמעותית מעבר לגן הסגור של ווינדוז

רוב העסקים בעולם שמשתמשים במחשבים
משתמשים בwin וmsאופיס
זה נותן להם כבר שנים רווחים עצומים

הרוב המוחץ של המחשבים שנימכרים היום עם מערכת הפעלה
נימכרים עם win
והם בתהליך של תמיכה חזקה יותר גם למכשירים מבוססי מעבד arm
יש להם רווחים עצומים ,לא היתי מזלזל

תלוי למה אתה מתכוון ב"משתמשים"
העובדים במשרדים אכן משתמשים במחשבי PC עם חלונות ואופיס.
בדאטה סנטר הרוב הגדול של המחשבים יהיה לינוקס, אחריו בנתח שוק תהיה יוניקס על כל גרסאותיה ואחרונה תהיה חלונות.
בהתחשב שדאטה סנטר יכול להכיל אלפי או עשרות אלפי מחשבים, אני באמת לא יודע מה יש יותר.

בכל אופן, המוצרים האלה - חלונות, אופיס לא מעידים על החדשנות של מיקרוסופט...

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 נובמבר 2019, 20:22

לא אמרתי שwin ואופיס חדשניות
אני מדבר על מה עובד רגיל במישרד משתמש בדרך כלל

לעובדים הרגילים אחוז זניח מהשוק העולמי יהיה לינוקס
או os10
שלא לדבר על מערכות הפעלה פחות נפוצות

בהרבה מאוד פעמים השימוש בwin
ו ms אופיס לא יהיה בגלל שהמקום עבודה באמת צריך את זה
הרבה פעמים יהיה את זה כי הרוב המוחץ של העובדים מכיר את זה
ולא מכיר את לינוקס או os10

זה מה שיש לרוב בבתי ספר
זה מה שיש לרוב בבית

אני חושב שהאיומים הכי גדולים SMS כרגע זה אנדרואיד
וios
וכן יודע שאנדרואיד זה גרסה של לינוקס
בכל מקרה אני חושב ככה פשוט כי זה כבר כמה שנים טובות
נפוץ בבתים ורק מתפתח
ויש אנשים שכבר הפסיקו לקנות pc

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 15 נובמבר 2019, 20:35

הדיון הזה מתחיל לעצבן כי כ"א מרגיש צורך "לתרום" וטוען טענה שונה לגמרי ושוכחים על מה היה הדיון.
הרי הרגע הסכמתי שמיקרוסופט היתה ונשארה השליטה הבלתי מעורערת במשרדים ובבתים הפרטיים. זה התחום שלה כבר מעל 30 שנה.
נו אז מה זה אומר?
הטענה המקורית של לאסקין אי שם לפני 6 עמודים היתה שצוותי פיתוח גדולים מעידים על חדשנות. הבאתי את מיקרוסופט בתור דוגמא שאמורה להפריך את זה ואז swym פתאום טוען שמיקרוסופט דווקא כן היתה ועדיין חדשנית אז הבאתי פוסט ארוך ומפורט למה מיקרוסופט לא היתה חדשנית עד התחלפות המנכ"ל וזו בעצם הסיבה לתנופה שיש שם ולא גודל צוותי הפיתוח.

אין לזה שום קשר לשווקים המסורתיים שלה.
אני לא מזלזל במיקרוסופט וברווחים שלה. אבל חדשנות זה לא היה שם הרבה מאד שנים.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 נובמבר 2019, 13:47

sharonbn כתב:קודם כל אני לא מבין למה לענות לפוסט שנכתב לפני כמעט שבועיים. מה הטעם?

יש אנשים שפעם בשבועיים זה בערך הזמן שיש להם לקפוץ לכאן... זה אחרי הכל פורום ולא צ'אט. מקווה שסבבה? אם לא אז מוזמן לדלג.

sharonbn כתב:אז מה מייצג? הכשלון של החברה בתחום נגני המוסיקה? (הנסיון שלה להתחרות באייפוד) הכשלון של החברה בתחום מנועי החיפוש? (הנסיון שלה להתחרות בגוגל) הכשלון של החברה בתחום שירותי משחקים אונליין? (הנסיון שלה להתחרות בgamespy) הכשלון המתמשך של החברה בתחום האבטחה? הכשלון של החברה בתחום הדפדפנים? (להזכיר - הגירסה האחרונה של אדג' היא כיסוי UI לchrome)
החברה שלטה בתחום הדפדפנים לאורך כמעט עשור עם מעל 90 אחוז נתח שוק. הם בקלות יכלו להיות הכרום של היום. אבל הם לא ראו איך אפשר לעשות כסף ממוצר שמחולק חינם. איך לנצל את השליטה לאיסוף מידע על המשתמים. אז הם הזניחו את הפיתוח שלו ואיבדו את השוק הזה.
...

אני חושב שאתה קצת מסתכל על שלל תחומים שונים, ועושה צ'רי פיקינג לכמה כשלונות מסחריים נבחרים מתוך מאות ואלפי מוצרים. אבל עוד לפני זה אני חושב שצריך להפריד בין חדשנות לבין כישלון מסחרי:
יש מוצרים שמצליחים מסחרית גם בלי חדשנות ורק על בסיס העתקת רעיון קיים והוצאה לפועל טובה יותר, ויש מוצרים חדשניים שנכשלים מסחרית. מיקרוסופט למשל הקדימה את אפל עם תמיכת מולטי-טאצ' במסכי מגע, פשוט מיקרוסופט חשבה שזה יהיה רעיון טוב למכור אותם כשולחנות-משולבי-מסך בגודל 42" אינץ' לשוק הארגוני (זה המקור של הSurface), בזמן שאפל פשוט קנתה חברה עם כמה פטנטים על מולטי-טאצ' והבינה יותר טוב ממיקרוסופט איפה באמת יש פוטנציאל מסחרי לרעיון כזה.

מעבר לזה, גם לכישלון בתחומים מסוימים יכולות להיות סיבות רבות: מיקרוסופט כבשה גם את שוק המוזיקה וגם את שוק הדפדפנים במחשבים (אם כבר זוכרים להם את הכישלון אז כדאי לזכור להם גם את ההצלחה, לא?) - אבל נאלצה להוריד הילוך משניהם בגלל קנס רגולטורי מטומטם במיליארדים של האיחוד האירופאי. זה לא היה בגלל שהם לא ראו איך אפשר לעשות כסף - כי הם ידעו טוב מאד כמה כסף מפרסום אינטרנט אקספלורר עושה להם רק מעצם זה שהוא מנתב את התעבורה ל-msn בתור דף הבית - אלא בגלל התערבות ממשלתית.
זוכר את זה שאפל הכריחה את כל בעלי האייפוד להתקין את הitunes המסריח שלה בשביל להוריד שירים מהמחשב? או את זה שגם גוגל וגם אפל מטמיעות באופן מובנה את הדפדפן שלהן במערכת ההפעלה שלהן? אז זה בדיוק מה שעל מיקרוסופט נאסר במפורש לעשות בתקופה שלפני התפוצצות המובייל, מה שחייב אותה התקדם בכיוון הזה הרבה יותר לאט ובזהירות, ובעצם גרם לה להפסיד את השוק.

מיקרוסופט התרחבה להרבה יותר תחומים מכמעט כל חברת תוכנה אחרת, ולכן יש לה המון סיפורי הצלחה לצד המון כישלונות. אבל משום מה אתה מתאר פה דווקא את סיפורי הצלחה בתור כשלונות: למשל MSN Games שלא רק הצליח להחזיק יותר שנים מאשר Gamespy, אלא היווה את הבסיס לפיתוח ה-Xbox Live Arcade - שבתורו נחשב לאחד משירותי המשחקים החדשניים, משפיעים ומצליחים בעולם. על ה"כישלון" של מיקרוסופט בתחום האבטחה בכלל לא ברור לי מה אתה מנסה להגיד, כי מיקרוסופט נמצאת בשוק הזה באופן שוטף כבר שניים-שלושה עשורים (ולמעשה בשוק הביתי הם כמעט ושתו את השוק לכל חברות האנטי-וירוס והפיירוולים).

ובכלל, אנחנו בפורום גיימינג, לא? קח את הכניסה של מיקרוסופט מחברת תוכנה לעולם הבידורי עם ההשקה של הXbox ו-Microsoft Games Studios, על כל הפיתוחים והחדשנות שהם הציעו, העובדה שחטיבת הגיימינג הפכה למנוע הכנסות משמעותי לחברה, והתרומה העצומה שלהם לשוק הגיימינג כמו שהוא היום - ותנסה למצוא לזה מקבילה של חברת תוכנה מסורתית אחרת. אפילו אפל וגוגל, שעושות ים של כסף מגיימינג על הפלטפורמות הדיגיטליות שלהן, נכנסות רק עכשיו לשוק הזה בצורה מגומגמת משהו (אם נשים לרגע בצד את האפל פיפין).

מיקרוסופט מתחרה כיום בשוק מערכות ההפעלה למחשבים אישיים (באפל וגוגל) וארגוניים (בIBM והפצות לינוקס), בשוק הקונסולות (בסוני ונינטנדו), בשוק מחשוב הענן (בגוגל ואמזון), בשוק משחקי הPC (בסטים ואפיק וGOG), בשוק היישומים המשרדיים (בעיקר בעצמה ובקצת אלטרנטיבות קוד פתוח), בשוק כלי הפיתוח (בשלל חברות ובשלל שפות תכנות, עם הפצה יותר רחבה מכולן), בשוק הרשתות החברתיות (עם פייסבוק וטוויטר - מאז הרכישה של LinkedIN. אבל בתכלס היא הקדימה את שתיהן עם MSN Spaces בגלגול הקודם של הרשתות החברתיות), בשוק הCRM (בסיילספורס וזוהו) בשוק הVoIP (בפייסבוק, גוגל ואחרות), בשוק הAR/VR (עם פייסבוק, ואלב, סמסונג וכו'), בשוק החיפוש (כן, בינג עדיין קיים) בשוק ציוד המחשוב (עם לוג'יטק וחברות נוספות), ובשלל שווקים אחרים כולל כמה מהאיזוטריים ביותר שאפילו לא חשבת עליהם (נניח בשוק קידוד ופענוח הקול עם חברות כמו דולבי) או תחומים שפשוט מבוססים בחלקם או ברובם על טכנולוגיה של מיקרוסופט והם שקופים לך לחלוטין (מהגלגלת בעכבר שלך ועד למערכת הקבצים שלך, ובעצם כל האינטרנט המודרני והרספונסיבי שמבוסס על XMLHttpRequest של מיקרוסופט).

קח כל אחת מהחברות המובילות שבהן היא מתחרה בשתיים-שלוש קטגוריות, ותנסה לחפש אותה בקטגוריות אחרות שבהן מיקרוסופט נמצאת - ואתה פשוט לא תמצא אותן: אפל לא עושה שירותי ענן וקונסולות. אמזון לא עושה מערכות הפעלה וישומים משרדיים. גוגל לא עושה משחקים ו-CRM. נינטנדו לא עושה כלי פיתוח וחיפוש.
עכשיו, כל החברות האלו הן חדשניות בשלל תחומים - אבל זה בקורלציה לכך שהן נהנות מצוותי פיתוח גדולים (וזה סך הכל גם מאד הגיוני: אם למפתח ממוצע יש הברקה חדשנית אחת לשנה, ככל שיהיו לך יותר מפתחים וכמובן תספק להם סביבה תומכת ותקציבי מו"פ - ככה תקבל יותר חדשנות). אלו סך הכל כמה מהחברות עם צוותי הפיתוח הגדולים בעולם, ואם אתה רוצה לטעון שצוותי פיתוח גדולים לא מיצרים חדשנות אז לבחור במיקרוסופט זו בערך היתה הדוגמא הכי גרועה שיכולת להביא.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 נובמבר 2019, 12:05

טוב, לעניות דעתי, גם אתה עושה את אותן טקטיקות (צ'רי פיקינג) ונופל באותן טעויות (מבלבל בין הצלחה מסחרית וחדשנות).

בנוסף, יש בדוגמאות גם כמה אי דיוקים וטעויות.

למשל, לינקד אין הקדימה את MSN Spaces. כמובן, שתי המערכות לא היו הרשתות החברתיות הראשונות. בכל זאת, לינקד אין היתה הרשת החברתית הראשונה לקשרים עסקיים ונשארה המובילה בתחומה. פלח השוק הייחודי של לינקד אין והעובדה שיש דרישה אמיתית לשירות שלה הם הגורם מספר אחת לשרידות וההצלחה שלה. MSN Spaces היתה רשת חברתית "רגילה" לקשרים בין אישיים עם אותם פיצ'רים שהיו ונשארו בתחום - בלוגים, שיתוף תמונות, רשימת חברים וכו. החוסר יחודיות שלה הוא מה שגרם בסוף לסגירה (כמו שקרה להרבה חקייניות של פייסבוק)

למשל, המוצר המתחרה של מייקרוסופט לGamespy היה Games for Windows Live . ולא מה שציינת. GFWL הושק אחרי (הרבה הרבה אחרי) גיימספיי, לא הצליח להחזיק מעמד יותר זמן, ואפילו לא נחשב מתחרה "רציני" בשוק שירותי online multiplayer ( <- זה השוק שגיימספיי היה השירות הראשון והחדשני). לראייה, המשחק Halo (הראשון) השתמש דווקא בגיימספיי ע"מ לספק אוןליין מולטיפלייר לשחקני PC....

למשל, בשוק הפיתוח תוכנה, (שוק שאני מכיר באופן מקצועי מקרוב) מיקרוסופט אכן מתחרה בשלל חברות וטכנולוגיות אולם אין לה "הפצה יותר רחבה מכולן". זה נכון לכל תחומי פיתוח התוכנה: בעולם התוכנות לשרתים (backend) הפלטפורמה הפופולארית ביותר כבר קרוב ל20 שנה היא ג'אווה. (למיטב ידיעתי גם פייתון פופולארית יותר או לפחות באותה רמה כמו .NET.) שרת ווב הפופולארי ביותר הוא אפאצ'י, מסד הנתונים הפופולארי ביותר הוא אורקל ואחריו mysql. בעולם ה front end הפלטפורמה הפופולארית ביותר (גם כן מזה שנים) היא כמובן JavaScript וכן HTML5 מאז השקתה ב2014. הנסיונות של מייקרוסופט להתחרות בתחום ( WPF, ASP.NET ) לא רק שהיו חסרי ייחוד וחדשנות, הם גם כשלו לחלוטין. מעניין מה היה גודל צוות הפיתוח של Silverlight ...

למשל, לא ברור לי למה אתה קובע שההפסד של מיקרוסופט בתביעה של האיחוד האירופי היה הגורם לכשלון שלה בתחום הדפדפנים (ובראייה היסטורית אפשר לכנות את ההתנהלות של מיקרוסופט בשוק הזה אך ורק בצורה זו) הרי לחקירה של האיחוד האירופי לא היתה שום השפעה על המוצרים של מיקרוסופט בשוק האמריקאי. בנוסף, לוח הזמנים לא תומך בהנחה שלך - האיחוד האירופי התחיל את החקירה שלו ב2009 . הוא הגיע להסכם עם מיקרוסופט באותה שנה שהיא תציע מגוון דפדפנים למשתמש בזמן התקנת חלונות 7. מיקרוסופט הפרה את ההסכם עם יציאת SP1 ונקנסה (בצדק) עבור הפרה זו ב2013 (בסכום של חצי מליארד אירו בלבד). אולם בנקודת זמן זו, פלח השוק של אקספלורר כבר היה בצלילה. לאורך תקופה של כ10 שנים, (99-09) מיקרוסופט שלטה בתחום עם פלח שוק של מעל 70% ויכלה לקדם את המוצר ככל שרצתה. אם כבר, הדבר החכם מצד מיקרוסופט היה להיענות לכל הדרישות של האיחוד האירופי ופשוט להשקיע בפיתוח המוצר על מנת לשמר את הפלח שוק.
אבל מיקרוסופט לא עשתה ככה. לראייה, עברו חמש שנים (!) מאז שיצאה גירסה 6 ועד ליציאה של גירסה חדשה. זו סטגנציה מוחלטת. ברגע שמיקרוסופט ניצחה את נטסקייפ, היא הזניחה את הפיתוח של הדפדפן מכיוון שהיא לא הבינה את החשיבות של לשמר את פלח השוק. היא לא הבינה מה החשיבות של המוצר הזה. אם כל מה שהוא היה אמור לעשות זה לנתב תעבורה לאתר הבית - זו ראייה צרה, מקובעת ומיושנת.
למיקרוסופט אין שום סיבה להאשים אף אחד חוץ מעצמה בכשלון ההיסטורי בשוק הדפדפנים.

עד להגעת המנכ"ל הנוכחי, מיקרוסופט מעולם לא הבינה איך אפשר לעשות כסף מלחלק מוצרים בחינם. מעולם לא הבינה את היתרון של קוד פתוח. מאז הקמתה, מודל ייצור הרווחים שלה נשאר אותו דבר - יצור חבילות תכנה סגורות ומכירתן תמורת כסף ללקוח. אקספלורר לא השתלב במודל הזה ומיקרוסופט הזניחה אותו. החדשנות של גוגל היתה הרעיון שמידע על משתמשים שווה כסף (למפרסמים). עוד דוגמא - ביל גייטס החליט שהחברה תגייס עובדים חדשים ישר מהאוניברסיטה (כלומר, חסרי נסיון) זאת מכיוון שהיה יותר חשוב לו לעצב ולשלוט בתרבות האירגונית, מאשר להביא טלנטים ובעלי נסיון שאולי יאתגרו את דרך הניהול ודרך המחשבה במיקרוסופט. על סטיב באלמר באמת שאין שום דבר טוב להגיד. התרבות האירגונית של מיקרוסופט עברה שינוי דרמטי מאז כניסת סאטיה נאדלה. זה כולל שילוב של טכנולוגיות מחוץ לגן הסגור, השתלבות בקהילת הקוד פתוח, שינוי במודל הגיוס ופתיחות לגיוון דיעות ועידוד חדשנות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 נובמבר 2019, 17:41

sharonbn כתב:טוב, לעניות דעתי, גם אתה עושה את אותן טקטיקות (צ'רי פיקינג) ונופל באותן טעויות (מבלבל בין הצלחה מסחרית וחדשנות).

דוגמאות נגדיות בשביל לסתור טענה שגויה זה לא צ'רי פיקינג. זה כמו להציג ברבור שחור למי שטוען שכל הברבורים לבנים.

sharonbn כתב:למשל, לינקד אין הקדימה את MSN Spaces. כמובן, שתי המערכות לא היו הרשתות החברתיות הראשונות. בכל זאת, לינקד אין היתה הרשת החברתית הראשונה לקשרים עסקיים ונשארה המובילה בתחומה. פלח השוק הייחודי של לינקד אין והעובדה שיש דרישה אמיתית לשירות שלה הם הגורם מספר אחת לשרידות וההצלחה שלה. MSN Spaces היתה רשת חברתית "רגילה" לקשרים בין אישיים עם אותם פיצ'רים שהיו ונשארו בתחום - בלוגים, שיתוף תמונות, רשימת חברים וכו. החוסר יחודיות שלה הוא מה שגרם בסוף לסגירה (כמו שקרה להרבה חקייניות של פייסבוק)

זה לא רלוונטי מי היה ראשון, זה רלוונטי שהקדימו את פייסבוק: אתה לא יכול להגיד שמוצר מסוים הוא חיקוי של פייסבוק בזמן שאותו כביכול חיקוי בכלל הקדים אותו...

sharonbn כתב:למשל, המוצר המתחרה של מייקרוסופט לGamespy היה Games for Windows Live . ולא מה שציינת. GFWL הושק אחרי (הרבה הרבה אחרי) גיימספיי, לא הצליח להחזיק מעמד יותר זמן, ואפילו לא נחשב מתחרה "רציני" בשוק שירותי online multiplayer ( <- זה השוק שגיימספיי היה השירות הראשון והחדשני). לראייה, המשחק Halo (הראשון) השתמש דווקא בגיימספיי ע"מ לספק אוןליין מולטיפלייר לשחקני PC....

אתה כנראה לא מכיר כל כך טוב את ההיסטוריה היותר עתיקה, אבל MSN Games (בגלגול עוד יותר מוקדם שלו) התחרה ישירות בGamespy (ובMplayer שמוזג לתוכו), נניח עם משחקים כמו Age of Empires מול Red Alert. כש-GFWL הושק לעומת זאת, הוא בכלל לא תוכנן להתחרות ב-Gamespy (שכבר היה גם ככה בפרפורי גסיסה) אלא להיות שירות הרבה יותר מקיף שבכלל מתחרה בסטים.

sharonbn כתב:למשל, בשוק הפיתוח תוכנה, (שוק שאני מכיר באופן מקצועי מקרוב) מיקרוסופט אכן מתחרה בשלל חברות וטכנולוגיות אולם אין לה "הפצה יותר רחבה מכולן". זה נכון לכל תחומי פיתוח התוכנה: בעולם התוכנות לשרתים (backend) הפלטפורמה הפופולארית ביותר כבר קרוב ל20 שנה היא ג'אווה. (למיטב ידיעתי גם פייתון פופולארית יותר או לפחות באותה רמה כמו .NET.) שרת ווב הפופולארי ביותר הוא אפאצ'י, מסד הנתונים הפופולארי ביותר הוא אורקל ואחריו mysql. בעולם ה front end הפלטפורמה הפופולארית ביותר (גם כן מזה שנים) היא כמובן JavaScript וכן HTML5 מאז השקתה ב2014. הנסיונות של מייקרוסופט להתחרות בתחום ( WPF, ASP.NET ) לא רק שהיו חסרי ייחוד וחדשנות, הם גם כשלו לחלוטין. מעניין מה היה גודל צוות הפיתוח של Silverlight ...

סליחה אם זה לא היה ברור ב"הפצה רחבה יותר מכולם" הכוונה היא לורסטיליות של הכלים עצמם ולא הפופולאריות של השפות. ויזואל סטודיו תומך במעל 30 שפות תכנות שונות. איזה כלי אתה מכיר שמתחרה בו בורסטיליות או בנתח השוק? פעם אחרונה שבדקתי הוא יותר פופולארי מכל 5 סביבות הפיתוח שבאות אחריו, כולל אלו של אפל וגוגל - למרות הדומיננטיות שלהן בשוק המובייל.
בנוסף, מה שאתה עושה פה ממחיש שוב את הצ'רי פיקינג: כן, אורקל פופולארית יותר ממיקרוסופט בשוק מסדי הנתונים. אבל רוצה לספר לי איזה פייט אורקל נותנת למיקרוסופט בשוק סביבות הפיתוח? בשוק שירותי הענן? בשוק הקונסולות? אני מקווה שבשלב הזה הנקודה ברורה.

sharonbn כתב:למשל, לא ברור לי למה אתה קובע שההפסד של מיקרוסופט בתביעה של האיחוד האירופי היה הגורם לכשלון שלה בתחום הדפדפנים (ובראייה היסטורית אפשר לכנות את ההתנהלות של מיקרוסופט בשוק הזה אך ורק בצורה זו) הרי לחקירה של האיחוד האירופי לא היתה שום השפעה על המוצרים של מיקרוסופט בשוק האמריקאי. בנוסף, לוח הזמנים לא תומך בהנחה שלך - האיחוד האירופי התחיל את החקירה שלו ב2009 . הוא הגיע להסכם עם מיקרוסופט באותה שנה שהיא תציע מגוון דפדפנים למשתמש בזמן התקנת חלונות 7. מיקרוסופט הפרה את ההסכם עם יציאת SP1 ונקנסה (בצדק) עבור הפרה זו ב2013 (בסכום של חצי מליארד אירו בלבד). אולם בנקודת זמן זו, פלח השוק של אקספלורר כבר היה בצלילה. לאורך תקופה של כ10 שנים, (99-09) מיקרוסופט שלטה בתחום עם פלח שוק של מעל 70% ויכלה לקדם את המוצר ככל שרצתה. אם כבר, הדבר החכם מצד מיקרוסופט היה להיענות לכל הדרישות של האיחוד האירופי ופשוט להשקיע בפיתוח המוצר על מנת לשמר את הפלח שוק.

שוב, היסטוריה:
https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft ... Commission
מה שאתה מדבר עליו הוא רק החקירה השניה על אקספלורר. כמה שנים מוקדם יותר מיקרוסופט כבר חטפה מהאיחוד קנס של 800 מליון דולר וחויבה להוציא את המדיה פלייר שלה מחלונות. כשהגיעו להליך החקירה נגד אקספלורר מיקרוסופט כבר מראש ישרה קו והוציאה באירופה גרסה של חלונות נטולת אקספלורר מובנה - רק שאז האיחוד האירופאי חייב אותה לעשות צעד יותר דרסטי (ומופרך בכל קנה מידה) ולאפשר לאנשים לבחור באיזה דפדפן של המתחרות שלה הם רוצים שיותקן במערכת ההפעלה (זה כבר יצא לפועל בזמן שאקספלורר עדיין שלט בשני שליש מהשוק).
מיקרוסופט הזהירה (וחזתה די במדוייק) כבר בשנת 2004 שצעדים דרקוניים כאלו בדיוק מונעים מחברות מובילות שוק להוביל חדשנות ולהשקיע בתחומים משיקים, כי זה הופך לסיכון גדול מידי שנטול לקפריזות של רגולטור כזה או אחר. והקורלציה היא אכן אחד לאחד: מיקרוסופט זנחה כמעט את כל ההשקעה שלה במדיה פלייר ובאקספלורר והעבירה אותם למצב תחזוקה - בדיוק בנקודה שבה האיחוד האירופי חסם עבורה את השוק השני בחשיבותו בעולם. אפשר לטעון שבשנים הרלוונטיות היא לא צפתה איזה מטעמים וביזנס אפל תעשה מנגני מוזיקה וגוגל תעשה מפרסום בדפדפנים, אבל לזכותה יאמר שזה לא היה עוזר לה בגלל ה"יחס המועדף" שהיא קיבלה מהרגולטור - כל פיתוח נוסף של המוצרים הללו היה רק מגדיל את הסיכון עבורה.

sharonbn כתב:עד להגעת המנכ"ל הנוכחי, מיקרוסופט מעולם לא הבינה איך אפשר לעשות כסף מלחלק מוצרים בחינם. מעולם לא הבינה את היתרון של קוד פתוח. מאז הקמתה, מודל ייצור הרווחים שלה נשאר אותו דבר - יצור חבילות תכנה סגורות ומכירתן תמורת כסף ללקוח. אקספלורר לא השתלב במודל הזה ומיקרוסופט הזניחה אותו.

שוב, היסטוריה: מיקרוסופט חילקה מוצרים בחינם, והרוויחה כסף מחלוקת מוצרים בחינם, על חלקם אפילו עברנו כאן: msn היה מוצר בחינם, ואקספלורר היה מוצר בחינם - ויחד הם הניבו לה הרבה מאד כסף (שוב, עד להתערבות של האיחוד האירופי והקנסות העצומים).
למעשה, הרבה מפופולאריות המודל של חלוקת תוכנות "סגורות" התבסס בין היתר על גרסאות חינמיות שבעצם הרגילו אנשים להשתמש במוצרים של מיקרוסופט (מרשיונות בתי הספר של אופיס וחלונות, ועד לגרסאות express של ויזואל סטודיו).

sharonbn כתב:עד להגעת המנכ"ל הנוכחי, מיקרוסופט מעולם לא הבינה איך אפשר לעשות כסף מלחלק מוצרים בחינם. מעולם לא הבינה את היתרון של קוד פתוח. מאז הקמתה, מודל ייצור הרווחים שלה נשאר אותו דבר - יצור חבילות תכנה סגורות ומכירתן תמורת כסף ללקוח. אקספלורר לא השתלב במודל הזה ומיקרוסופט הזניחה אותו. החדשנות של גוגל היתה הרעיון שמידע על משתמשים שווה כסף (למפרסמים). עוד דוגמא - ביל גייטס החליט שהחברה תגייס עובדים חדשים ישר מהאוניברסיטה (כלומר, חסרי נסיון) זאת מכיוון שהיה יותר חשוב לו לעצב ולשלוט בתרבות האירגונית, מאשר להביא טלנטים ובעלי נסיון שאולי יאתגרו את דרך הניהול ודרך המחשבה במיקרוסופט. על סטיב באלמר באמת שאין שום דבר טוב להגיד.

אז פעם אחרונה: זה שגוגל חברה חדשנית ומצליחה... לא סותר את זה שמיקרוסופט חברה חדשנית ומצליחה. וצ'רי פיקינג כללי של טענות ותיקות מתקופות שונות בהיסטוריה של מיקרוסופט לא סותר את העובדה שמיקרוסופט היתה גם אז חברה חדשנית ומצליחה (וגם קצת מעוות: ביל גייטס לא "החליט" שמגייסים רק עובדים צעירים. זה ציטוט מפאקינג שנת 1989, שפשוט מתייחס לאופי המהנדסים באותה התקופה וגם לאופי החברה באותה התקופה - הרבה חברות תוכנה הסתמכו על בוגרים תוכנה טריים, כי מפתחים ותיקים יותר היו יקרים יותר, מעטים יותר, והיו יותר מוטים לשוק החומרה כך שהרבה מההכשרה שלהם היתה פחות רלוונטיות. ולאור הזינוק המטאורי של מיקרוסופט בדיוק אותן השנים, הדבר האחרון שאתה יכול לטעון לרעתם זה שמדיניות הגיוס שלהם לא עבדה להם טוב.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 נובמבר 2019, 22:14

swym כתב:דוגמאות נגדיות בשביל לסתור טענה שגויה זה לא צ'רי פיקינג. זה כמו להציג ברבור שחור למי שטוען שכל הברבורים לבנים.

אני בכלל לא מבין מה הטענה שלך: מייקרוסופט זה תאגיד ענק עם אלפי מוצרים, עשרות אלפי עובדים במאות מדינות. מה רצית? שאני אתייחס לכל מוצר ופרויקט שלהם לאורך 30 וכמה שנות החברה? אתה זוכר ויודע את רשימת כל המוצרים האלה? אני מביא דוגמאות מהזכרון שלי וזה יהיה טבעי שאני זוכר דוגמאות שתומכות בטענה שלי - בדיוק כמוך. אנחנו פה שני אנשים פרטיים בדיון בפורום באינטרנט, זה לא מחקר אקדמי.

שיהיה ברור, אני לא עושה צ'רי פיקינג ומשמיט דוגמאות בכוונה. אני מביא את הדוגמאות שאני זוכר. בדיוק כמוך. אין לי כוונה לעשות מחקר אקדמי על מוצרי מייקרוסופט. אז מספיק עם הטענות ההזויות האלה. איך אמרת - "מקווה שסבבה? אם לא אז מוזמן לדלג."

swym כתב:זה לא רלוונטי מי היה ראשון, זה רלוונטי שהקדימו את פייסבוק: אתה לא יכול להגיד שמוצר מסוים הוא חיקוי של פייסבוק בזמן שאותו כביכול חיקוי בכלל הקדים אותו...

ציינתי אי דיוק בטענה שלך. אם זה לא רלוונטי, אז אל תציין מי הקדים את מי. אני לא טענתי שמייקרוסופט עשתה חיקוי של פייסבוק. גם פייסבוק לא היתה הרשת החברתית הראשונה וגם הם ככל הנראה השאילו רעיונות ממי שהיה לפניהם. לינקד אין כן היתה חדשנית בפלח השוק שהיא בחרה לתת שירות וזה הכתיב את האופי שלהם שהוא שונה מרשת חברתית של קשרים אישיים. בכל אופן, MSN spaces לא המציאה וגם לא הצליחה. למייקרוסופט אין דוגמה לחדשנות בתחום הזה.

swym כתב:אתה כנראה לא מכיר כל כך טוב את ההיסטוריה היותר עתיקה, אבל MSN Games (בגלגול עוד יותר מוקדם שלו) התחרה ישירות בGamespy (ובMplayer שמוזג לתוכו), נניח עם משחקים כמו Age of Empires מול Red Alert. כש-GFWL הושק לעומת זאת, הוא בכלל לא תוכנן להתחרות ב-Gamespy (שכבר היה גם ככה בפרפורי גסיסה) אלא להיות שירות הרבה יותר מקיף שבכלל מתחרה בסטים.

סבבה, אז MSN Games היה הגירסה של מיקרוסופט לGamespy וGFWL (שנסגר באותה שנה כמו Gamespy וזכה לאורך חיים של פחות מחצי) היה הגירסה של מיקרוסופט לסטים. איפה פה החדשנות?

swym כתב:סליחה אם זה לא היה ברור ב"הפצה רחבה יותר מכולם" הכוונה היא לורסטיליות של הכלים עצמם ולא הפופולאריות של השפות. ויזואל סטודיו תומך במעל 30 שפות תכנות שונות. איזה כלי אתה מכיר שמתחרה בו בורסטיליות או בנתח השוק? פעם אחרונה שבדקתי הוא יותר פופולארי מכל 5 סביבות הפיתוח שבאות אחריו, כולל אלו של אפל וגוגל - למרות הדומיננטיות שלהן בשוק המובייל.
בנוסף, מה שאתה עושה פה ממחיש שוב את הצ'רי פיקינג: כן, אורקל פופולארית יותר ממיקרוסופט בשוק מסדי הנתונים. אבל רוצה לספר לי איזה פייט אורקל נותנת למיקרוסופט בשוק סביבות הפיתוח? בשוק שירותי הענן? בשוק הקונסולות? אני מקווה שבשלב הזה הנקודה ברורה.

Eclipse תומך ב132 שפות תכנות https://marketplace.eclipse.org/categor ... -languages
לגבי הפייט בין אורקל ומיקרוסופט:
1) אתה שכחת שאורקל היא הבעלים של ג'אווה. אבל יש לה גם מוצרים אחרים בתחום פיתוח תוכנה כמו ZEND (ווב סרבר לPHP) ועוד
2) לאורקל יש שירות ענן בשם המפתיע Oracle Cloud . כ"כ אורקל מציעה התקנה של MySQL על ענן כשירות DBaaS ויש עוד.
3) לאורקל יש מוצרים בתחום בינה מלאכותית, בינה עיסקית, מנועי חיפוש (Secure Enterprise Search), מ"ה, File System, וירטואליזציה, ניהול רשתות ועוד.
4) בשוק הקונסולות (או בכלל במוצרים לצרכן הפרטי) אין לאורקל מה להציע. רוצה לספר לי איזה פייט מיקרוסופט נותנת לאורקל בתחום ERP? בתחום השרתים (חומרה)?

swym כתב:שוב, היסטוריה:
https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft ... Commission
מה שאתה מדבר עליו הוא רק החקירה השניה על אקספלורר. כמה שנים מוקדם יותר מיקרוסופט כבר חטפה מהאיחוד קנס של 800 מליון דולר וחויבה להוציא את המדיה פלייר שלה מחלונות. כשהגיעו להליך החקירה נגד אקספלורר מיקרוסופט כבר מראש ישרה קו והוציאה באירופה גרסה של חלונות נטולת אקספלורר מובנה - רק שאז האיחוד האירופאי חייב אותה לעשות צעד יותר דרסטי (ומופרך בכל קנה מידה) ולאפשר לאנשים לבחור באיזה דפדפן של המתחרות שלה הם רוצים שיותקן במערכת ההפעלה (זה כבר יצא לפועל בזמן שאקספלורר עדיין שלט בשני שליש מהשוק).
מיקרוסופט הזהירה (וחזתה די במדוייק) כבר בשנת 2004 שצעדים דרקוניים כאלו בדיוק מונעים מחברות מובילות שוק להוביל חדשנות ולהשקיע בתחומים משיקים, כי זה הופך לסיכון גדול מידי שנטול לקפריזות של רגולטור כזה או אחר. והקורלציה היא אכן אחד לאחד: מיקרוסופט זנחה כמעט את כל ההשקעה שלה במדיה פלייר ובאקספלורר והעבירה אותם למצב תחזוקה - בדיוק בנקודה שבה האיחוד האירופי חסם עבורה את השוק השני בחשיבותו בעולם. אפשר לטעון שבשנים הרלוונטיות היא לא צפתה איזה מטעמים וביזנס אפל תעשה מנגני מוזיקה וגוגל תעשה מפרסום בדפדפנים, אבל לזכותה יאמר שזה לא היה עוזר לה בגלל ה"יחס המועדף" שהיא קיבלה מהרגולטור - כל פיתוח נוסף של המוצרים הללו היה רק מגדיל את הסיכון עבורה.

אלף כל, הטענה של האיחוד האירופי היתה שהחקירות שלו נועדו לתמוך בחדשנות ע"י כך שהוא מאפשר לחברות קטנות להתחרות במיקרוסופט **על בסיס איכות המוצר** ולא על בסיס היתרון של מיקרוסופט בשוק מ"ה. הטענה הזו אינה מופרכת כלל. זה ענין של גישה, השקפה וסדרי עדיפויות. ההבדלים בדגשים בין גופי האכיפה האמריקאיים והאירופיים מוסברים יפה בערך בויקיפדיה שהבאת.
בית, איחוד האירופי לא "חסם" את מיקרוסופט - הוא לא אסר עליה להפיץ את מדיה פלייר או אקספלורר. הוא רק קבע שהיא צריכה לאפשר תחרות הוגנת למוצרים מתחרים.
גימל, כפי שציינתי, מיקרוסופט המשיכה למכור את חלונות יחד עם אקספלורר ומדיה פלייר בכל שאר העולם, ועדיין העולם החליט לנטוש את אקספלורר. לי זה נראה מופרך שמיקרוסופט נורא נורא רצתה להמשיך ולפתח את מדיב פלייר ואקספלורר אבל ויתרה רק בגלל ההגבלות שהושמו עליה באירופה. ובכל אופן יש הסכמה שבדיעבד ההחלטה היתה שגויה לחלוטין.

swym כתב:שוב, היסטוריה: מיקרוסופט חילקה מוצרים בחינם, והרוויחה כסף מחלוקת מוצרים בחינם, על חלקם אפילו עברנו כאן: msn היה מוצר בחינם, ואקספלורר היה מוצר בחינם - ויחד הם הניבו לה הרבה מאד כסף (שוב, עד להתערבות של האיחוד האירופי והקנסות העצומים).
למעשה, הרבה מפופולאריות המודל של חלוקת תוכנות "סגורות" התבסס בין היתר על גרסאות חינמיות שבעצם הרגילו אנשים להשתמש במוצרים של מיקרוסופט (מרשיונות בתי הספר של אופיס וחלונות, ועד לגרסאות express של ויזואל סטודיו).

אני לא מבין בשביל מה להזכיר שוב את אקספלורר - אקספלורר הוא ה-דוגמא לקבעון של המודל העיסקי של מיקרוסופט: אקספלורר היה מוצר שמיקרוסופט יצרה ע"מ להתחרות ולחסל את נטסקייפ (שהיא באמת המציאה משהו חדשני ושגם היה מצליח עד שמיקרוסופט ניצלה את הכח שלה ליצור תחרות לא הוגנת). כשהוא מילא את תפקידו היא הזניחה אותו. מיקרוסופט לא הבינה בשביל מה לה להמשיך לפתח את המוצר הזה אם כל תפקידו זה לנתב לה תעבורה לאתר הבית - כי גם שם היא לא הבינה איך לייצר מודל ריווחי.

אתה מתבלבל בין כלי שיווק ומודל עיסקי. כלי לשיווק מוצר יכול להיות מודל freemium או מודל market penetration . זה לא אותו דבר כמו מודל לחלק מוצרים בחינם. המודל של פייסבוק, גוגל, והשאר שונה מהמודל של מכירת חבילות תוכנה ונגזר מזה שהן אינן משתמשות בכלים כמו freemium

swym כתב:אז פעם אחרונה: זה שגוגל חברה חדשנית ומצליחה... לא סותר את זה שמיקרוסופט חברה חדשנית ומצליחה. וצ'רי פיקינג כללי של טענות ותיקות מתקופות שונות בהיסטוריה של מיקרוסופט לא סותר את העובדה שמיקרוסופט היתה גם אז חברה חדשנית ומצליחה (וגם קצת מעוות: ביל גייטס לא "החליט" שמגייסים רק עובדים צעירים. זה ציטוט מפאקינג שנת 1989, שפשוט מתייחס לאופי המהנדסים באותה התקופה וגם לאופי החברה באותה התקופה - הרבה חברות תוכנה הסתמכו על בוגרים תוכנה טריים, כי מפתחים ותיקים יותר היו יקרים יותר, מעטים יותר, והיו יותר מוטים לשוק החומרה כך שהרבה מההכשרה שלהם היתה פחות רלוונטיות. ולאור הזינוק המטאורי של מיקרוסופט בדיוק אותן השנים, הדבר האחרון שאתה יכול לטעון לרעתם זה שמדיניות הגיוס שלהם לא עבדה להם טוב.

ואתה, שוב, מבלבל בין הצלחה עיסקית לחדשנות. הזינוק המטאורי של מיקרוסופט לא נבע מחדשנות אלא רכיבה על ההצלחה של יבמ (עוד חברה עם משאבי פיתוח בלתי מתכלים אבל מעט חדשנות) בשוק המחשבים האישיים שנבעה בעיקר מהמוניטין העיסקי של יבמ ולאו דווקא מאיכות המוצר. מדיניות הגיוס של מיקרוסופט עבדה מצוין מהבחינה שהיא השיגה את המטרה שלשמה קבעו אותה.

אני רוצה לסכם שאני לא טוען שלא היתה חדשנות כלל במיקרוסופט לאורך השנים. היא הוציאה את העכבר האופטי הראשון והעכבר האלחוטי הראשון. אני עבדתי תקופה מסוימת על C# והערכתי מאד את ההתקדמות של השפה שנוצרה כחיקוי לג'אווה. מיקרוסופט הצליחה לקדם את השפה ככה שזו עקפה את המקור בתמיכה בפרדיגמות שונות (functional programming, dynamic typing) לעומת המקור. אני בטוח שיש עוד דוגמאות. אבל לא היתה חדשנות בהיקף שאפשר לטעון שהתכונה הזו מאפיינת את החברה בתקופה שלפני המנכ"ל הנוכחי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 28 דצמבר 2019, 22:53

נשבר לי המסך באייפון se. יש למישהו ניסיון עם תיקונים של איידיגיטל?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2020, 22:02

שימוש מצויין, נראה כמו הנייד המתקפל הראשון ששווה משהו.
הקטע של הFlex Mode, מצויין ואשכרה יכול להיות שימושי וכמעט מהפכני.
מוזר לי שלא עשו גם הדגמה של משחק שפותח בשביל זה, משהו פשוט... זה יכול להיות ממש DS שכזה.

אפל לדעתי אוכלת את עצמה שהם לא עשו את זה קודם.
אמנם אני לא הייתי קונה את הדור הראשון של זה, למרות שהם מבטיחים שלא ייכנס חול ואבק - זה מלחיץ... אבל הם הצליחו לעשות את זה ממש טוב לדעתי.

אני זוכר שגם מיקרוסופט הציגה משהו שמזכיר את זה.

כמובן שיש חששות גם על הזכוכית, יכול להשבר בקלות אם מקפלים לצד השני או אם הילד משחק בזה, זה מכשיר עבה מאוד כשהוא סגור וכו׳... אין ספק שהטכנולוגיה עדיין לא במקום אידאלי. אבל אם באמת יעשו שימוש חכם בתכנה - אני אשמח לקפוץ על הטכנולוגיה הזו מוקדם יחסית.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 פברואר 2020, 23:43

הזכוכית הזו אכן מטרידה.
אני איש של סיבים אופטיים ואני יודע שאפשר לכופף זכוכית מספיק דקה (ואין בעיה עם כיפוף לצד השני - זה צריך להיות סימטרי ומוגבל מכנית) אבל החוזק המכני של משטח זכוכית כזה יהיה מעניין וממה שאני מבין, העובי של המסך הזה הוא מסדר גודל של חצי מסיב אופטי רגיל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2020, 10:31

כן, צריך לראות מבחני עמידות שלו לפני שבכלל שוקלים לרכוש דבר כזה.
אבל אם הוא עמיד תחת ידיים אחראיות - יש מצב טוב שזה יהיה הדבר הגדול הבא.

פעם ראשונה מאז האייפון הראשון שאני מרגיש שיש קפיצה אמיתית, מבחינת עיצוב ושימושיות.

אגיד את האמת - אם אפל היו מכריזים על זה הייתי קצת פחות חושש, כי לסמסונג יש היסטוריה פחות חיובית מבחינת איכות בנייה, ואפל נוהגת לשחרר את הדור הראשון של טכנולוגיה חדשה כשהיא אפויה כמו שצריך, גם מבחינת חומרה וגם תכנה, ויש לי את התחושה שכרגע סמסונג לא ממש שם, אבל רוצה פשוט להקדים את התחרות. שזה בסדר גמור... למי שיש את הכסף ומוכן לקחת את הסיכון.
הקונספט פשוט מעולה, הביצוע נראה סביר מספיק כדי להצליח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2020, 14:19

אפל לא תתעסק בדבר שכזה הרבה זמן. כל המכשירים המתקפלים האלה מרגישים כמו אבטיפוס שנותנים לקהל הרחב לקנות. אפל תחכה ליום שהם יוכלו לעשות טלפון מתקפל שהוא ה-flagship שלהם, רק אז הם באמת יעשו משהו כזה. סמסונג לעומת זאת מוציאה עשרות מכשירים בשנה, הם זורקים הכל לקיר ורואים מה נדבק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2020, 14:29

אני מסכים איתך, כמו שאמרתי הם משחררים רק כשיש להם את הטכנולוגיה באופן אפוי מאוד, יחסית למתחרים לפחות...
אבל לפעמים יש חידושים שתופסים ממש מהר, ואז מי שלא יעשה זאת יישאר מאחור, ולדעתי יש למכשיר הזה את הסיכוי לעשות זאת. לא אומר שיעשה זאת כבר עכשיו אבל הפוטנציאל קיים... אני גם משוכנע שאפל בעצמה עובדת על משהו, ואפילו מוכן להתערב שהוא לא מאוד רחוק ממה שסמסונג הציגו כאן.
השאלה היא האם ישחררו את זה כבר בשנה הבאה או בעוד כמה שנים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2020, 14:41

המכשירים האלה נראים לי נוראיים, אנחנו אפילו לא קרובים. לדעתי יש עוד מינימום 3 שנים עד שמישהו יביא טלפון מתקפל באמת טוב. כרגע הם נראים ומרגישים הרבה פחות טוב מאשר טלפונים רגילים, אז אני לא רואה מה המטרה עכשיו. כדי שיהיה קטן יותר בכיס? תראה את העובי של הדברים האלה כשהם מקופלים, זה כמו 5 אייפונים אחד על השני. כרגע לא רק שאני לא רואה בזה יתרונות, יש רק חסרונות. ברגע שיגהצו את החסרונות האלה אז אולי זה יהיה סגנון טלפון וולידי, אבל זה יקח כמה שנים טובות ואני לא רואה חברה כמו אפל שרוצה לספק מוצר שכולו פוליש מתעסקת בזה כרגע. כלומר אני בטוח שבמעבדות של אפל הם עושים ניסויים על טלפונים מתקפלים, אבל מוצר ממש לשוק הוא לא יוציאו בקרוב ואני ממש אבל ממש בספק אם העובדה שלא יהיה להם טלפון מתקפל תשאיר אותם מאחור. קודם שידאגו לעובדה שהם מפגרים בכל מובן אפשרי אחרי יצרניות טלפונים סיניות, אחרי זה שידאגו לטלפונים מתקפלים.

ולא ממש דברנו על זה, אבל MS נכנסת גם קצת לגיימינג על טלפונים:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 פברואר 2020, 15:19

כן, כדי שיהיו יותר קטנים זה נחמד, כי אנחנו מגיעים לניידים של 7 אינץ'... לאנשים מסויימים זה אפילו הכרחי :) וזה לא כמו 5 אייפונים אחד על השני, יותר כמו 3.
אני כן רואה יתרונות של זה... ראית את ההדגמות שם?
למשל לראות סרטון ולהגיב תוך כדי או לגשת לצ'אט - בעיניי שימושי, מאוד. הרבה יותר טוב מהיום שאם אתה צופה בוידאו בפייסבוק למשל - אתה יכול להגיב אמנם תוך כדי אבל הטקסט משתלט על כל המסך ולא ממש אפשרי להוריד את זה. לי זה מגניב לטוויץ' ויוטיוב אבל לילדים ונוער זה בעיקר יקרוץ בשביל האינסטגראם/טיקטוק וכו'.
או הקטע שמריצים תמונות בלי לגעת במסך. נחמד מאוד בעיניי... בעיקר לעריכה.
או פשוט להניח את הנייד רגע כשרואים משהו.
או במקום חצובה. זה נראה ממש ממש נח לצילום במקום לחפש על מה להשעין את הטלפון או להביא חצובה. כל פעם שאני רוצה לעשות TIMELAPSE (ועם הילדים זה קורה לא מעט) אני מסתבך עם זה.
וכמובן - משחקים... אמנם לא היה בתצוגה שלהם אבל בטח שאני יכול לראות את זה, כאמור - בדומה לDS.
מניח שיש עוד הרבה דברים שכרגע לא חושב עליהם.

קיצר אני חושב שזה כן יתפוס וכן יהיה שימושי... ואני אישית מעדיף משהו עבה בכיס מאשר ארוך מדי, בתנאי שהדבר העבה הזה הופך להיות גם ארוך כשאני רוצה.
אבל זה לא נשמע טוב אז תתעלמו :P
(אה, וכרגע המכשיר שלי גם יכול לקבל שריטות בכיס מהמפתחות ולמרות שיש לי מגן מסך איכותי זו אשכרה הסיבה היחידה שאני מחליף אותו אחד לשנה בערך. לא מטרד ענק, ובכל זאת)

לגבי פורצה - מי המפתחת? נכנסתי לאתר של הגוגל סטור ולא כתוב.
נראה כמו משחק נחמד...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 56 אורחים