סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 11 פברואר 2014, 07:27

DrKeo כתב:סבבה, אם כך אני רואה שהטענה הרווחת היא שביום שיגיע 4G לא נוריד אפילו בקילובייט מהר יותר. כמובן שכולנו יודעים שזאת טעות ולכן לא רלוונטי וכן נוריד הרבה יותר מהר כשיגיע ה4G, אפילו אם זה רק כי שדרגן תשתיות ולא בגלל ה4G עצמו.

ברור. רוב החברות היום מגבילות את מהירות הגלישה שלך אבל כשיגיע LTE, הם ימכרו לך חבילת LTE מהירה ביוקר ואתה תהיה נורא מרוצה כי הם יפתחו לך מהירות של 50 מגה ואתה תהיה בטוח שזה הכל בזכות הLTE.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2014, 02:00

omerkot כתב:ברור. רוב החברות היום מגבילות את מהירות הגלישה שלך אבל כשיגיע LTE, הם ימכרו לך חבילת LTE מהירה ביוקר ואתה תהיה נורא מרוצה כי הם יפתחו לך מהירות של 50 מגה ואתה תהיה בטוח שזה הכל בזכות הLTE.

אני בספק אם יגבו סכום נוסף בשביל lte. אם הם יכולים להאיץ את הרשת הנוכחית כבר היום היו מוכרים לך ״חבילת גיימרים מהירה״ או אלוהים יודע איזה שם היו ממציאים לה. ברגע שלאורנג׳ יהיה lte הם פשוט ישתמשו בזה לפרסום שיש להם את האינטרנט הכי מהיר מכל הרשתות.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2014, 17:21

הם גג יכולים לקחת היום 99 ש"ח על חבילה, אני חושב שנכון להיום - כל מחיר מעבר לזה לא יתקבל טוב אצל הצרכנים

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 פברואר 2014, 10:32

לאוראנג' יש הסכם עם הוט מובייל שהם יקימו רשת LTE משותפת.
לסלקום, פלאפון וגולן יש הסכם דומה ביניהן.
זה אומר שיהיו פה רק שתי רשתות דור רביעי. אוראנג' לא תוכל לטעון שהרשת שלה הכי מהירה פשוט כי הרשת שלה ושל הוט מובייל זו אותה רשת וגם אף חברה אחרת לא תוכל לטעון טענות דומות, בדיוק מאותן סיבות.
מה יקרה לשוק הסלולר במצב שבו יש רק שתי תשתיות במקום 3-4-5 שקיימות היום ומה רמת המחירים שהם יציעו, אנחנו נחיה ונראה. גם אם זה יהיה רק 99 שקל, הרי שמדובר בייקור היסטרי לעומת ה59 שקל שאני משלם היום...

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 פברואר 2014, 10:45

Laskin כתב:אז מה אתם רוצים שיקרה? שנחכה עד שזה יהיה נחוץ - ואז רק להתחיל לתכנן תשתית חדשה?
זה לא עובד ככה... ובמדינה מתוקנת שלא צריכה אישור כדי להקים טכנולוגיה חדשה - כבר מזמן היה לנו שימוש בזה ולא היינו נאבקים בצוואר בקבוק כה או אחר.
יש משהו מהיר יותר? מעולה! אין שום סיבה להתנגד.

באותה מידה אשר להגיד שאף אחד לא צריך מכונית שמגיעה ל-400+ קמ"ש, אבל תנו לי לבנות אותה על חשבוני, אם יש לי האמצעים.

אבל לא מדובר על כך... דובר על כך שגם ככה הטכנולוגיה שקיימת כיום במדינה לא מנוצלת כמו שצריך אז מה יתן לי טכנולוגיה מתקדמת יותר?

עומר איפה אתה משלם 59? זה לתמיד או שזה מבצע כזה לכמה חודשים?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2014, 10:58

omerkot כתב:לאוראנג' יש הסכם עם הוט מובייל שהם יקימו רשת LTE משותפת.
לסלקום, פלאפון וגולן יש הסכם דומה ביניהן.
זה אומר שיהיו פה רק שתי רשתות דור רביעי. אוראנג' לא תוכל לטעון שהרשת שלה הכי מהירה פשוט כי הרשת שלה ושל הוט מובייל זו אותה רשת וגם אף חברה אחרת לא תוכל לטעון טענות דומות, בדיוק מאותן סיבות.
מה יקרה לשוק הסלולר במצב שבו יש רק שתי תשתיות במקום 3-4-5 שקיימות היום ומה רמת המחירים שהם יציעו, אנחנו נחיה ונראה. גם אם זה יהיה רק 99 שקל, הרי שמדובר בייקור היסטרי לעומת ה59 שקל שאני משלם היום...

הרשתות יוקמו, אם אנשים יחשבו ש99 זה יקר מדי לLTE לעומת ה69 שהם משלמים הם לא יקנו את זה והמחירים ירדו, די פשוט. אני בטוח שאני אקבל LTE חינם בחבילת אלביט שאני נמצא בה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2014, 19:47

עומר, חלק מהחברות יעברו לדור 4 וחלק ישארו מאחור ויורידו את המחירים אפילו יותר. הכל טוב.

סוויס - זה כמו שיש כביש מוגבל ל-400 קמ"ש, ובפועל כולם נוסעים עליו בממוצע 130 קמ"ש, או כביש שמוגבל ל-120 קמ"ש - וכולם נוסעים עליו בממוצע 80 קמ"ש.
לא משנה איך תסתכל על זה - המהירות עלתה משמעותית, אז למי אכפת אם זה מנצל X אחוזים או לא? את הרשת הקודמת ניתן לנצל עוד, אבל היא עדיין תהיה מוגבלת למספר נמוך בהרבה, כמו הכביש.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 פברואר 2014, 12:14

אבל מה שאתה אומר לא קשור למה שאמרתי מלכתחילה וזה שהמהירות הורדה שלנו לא קשורה ל3G או 4G כי כבר עכשיו עם 3G אתה מקבל מהירות הורדה נמוכה משמעותית ממה שניתן לקבל. אין לי ספק שכאשר תקבל ספק שיתן לך 4G תהיי לך מהירות גבוהה יותר אבל לא על כך הויכוח, לפחות לא מבחינתי.

מה שכן זה דיון דבילי... במיוחד לאור העובדה שאני רק על ווייפיי :P
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2014, 13:15

swiss-the-engine כתב:אבל מה שאתה אומר לא קשור למה שאמרתי מלכתחילה וזה שהמהירות הורדה שלנו לא קשורה ל3G או 4G כי כבר עכשיו עם 3G אתה מקבל מהירות הורדה נמוכה משמעותית ממה שניתן לקבל. אין לי ספק שכאשר תקבל ספק שיתן לך 4G תהיי לך מהירות גבוהה יותר אבל לא על כך הויכוח, לפחות לא מבחינתי.

מה שכן זה דיון דבילי... במיוחד לאור העובדה שאני רק על ווייפיי :P

כשיש לך אינטרנט 5MB אתה בדרך לא מוריד במקסימום, אתה מוריד באיזה 1-3 מגה. כשיש לך אינטרנט 15MB אתה לא מוריד ב15 אלה לרוב ב5-10 וכשיש לך אינטרנט 100 מגה אתה לא מוריד ב100 אלה לרוב ב30-40. אני מעדיף לקבל את ה10% מה4G מאשר ה10% מה3G, זה הכל :D

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 פברואר 2014, 13:49

שם לב מה עשית פה... אתה בסוף רושם לנו 10אחוז אבל הדוגמאות שלך ממש לא מדברות על 10 אחוז. עכשיו אני לא יודע אם אנשים מקבלים 10 אחוז מ3G כי אין לי מושג מה המהירות המקסימלית של הטכנולוגיה ואני לא יודע מה המהירות שאתה מקבל או מה חברים שלי מקבלים אבל אם זה סביב ה10 אחוז באמת אז הדוגמא שלך לא קשורה לדיון בכלל.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2014, 22:25

העקרון זהה, זה הכל.
אני לא זוכר מי כתה מה ולא אבדוק עכשיו, אבל הייתה טענה שאין טעם לחדש את התשתית כי לא מיצו את המקסימום של הטכנולוגיה הנוכחית, או שאין בכלל צורך ממשי באינטרנט מהיר יותר. שתי הטענות לא רלוונטיות בעיניי, כי התוצאה של שינוי תהיה בכל מקרה - רשת מהירה בהרבה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 11 פברואר 2014, 14:49

אם עשר אחוז הוא נתון פחות או יותר מדוייק אז הייתי אומר שפרישה של תשתית חדשה היא מיותרת לחלוטין.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 פברואר 2014, 15:19

אריק, אני משלם 59 בהוט מובייל (זה היה במסגרת חבילה שלא כללה שיחות לחו"ל והוצעה בחודש שעבר). המחיר לא מוגבל בזמן.
יובל, כאמור, כל החברות עוברות לLTE והן עושות את זה בשותף, על גבי תשתיות מאוחדות. מכאן שהדרך לתיאום מחירים וחיסול התחרות היא די קצרה...
נדב, הייתי ב12 מגה עד לפני שבוע והורדתי ב100% מהמהירות הזו. עברתי ל100 מגה בשבוע שעבר ואני מוריד ב80% מהמהירות הזו כשאני חושש שה20% הנוספים לא נובעים מהרשת אלא מהעובדה שהרשת הביתית שלי היא רשת של 100 מגה והoverhead של ethernet בתוך הבית בכלל לא מאפשר לי לעבור את הקצב הזה... אני מקווה היום להשלים את החלפת הציוד לכזה שתומך בgigabit ethernet ונראה מה קורה (במילים אחרות, אני לא מסכים עם הטענה שלך בעניין)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2014, 15:48

השורה התחתונה שלי היא שאורנג' וחברותיה יעשו המון רעש וצלצולים כשהם יפרסו ויפעילו את הLTE כך שהם יהיו חייבים לספק לנו מהירות גבוהה בהרבה בשביל להצדיק את הרעש שהם עשו. אם היא תעבור את ה15Mb או עדין תשאר במגבלה זה לא ממש רלוונטי, מה שרלוונטי שכל תהליך השדרוג והPR הזה יתן לנו אינטרנט מהיר בהרבה מהנוכחי.

אגב, אורנג' טוענים שהם שדרגו כבר את המערכות הפנימיות שלהם ושדרגו כמה מאות אנטנות ל4G כך שהם טוענים שביום שמשרד התקשורת מאשר 4G הם יפעילו אותו בחלקים של הארץ שכבר שודרגו. הם גם טוענים שה4G שלהם הוא עד 50Mb העלאה ו-150Mb הורדה. אני לא יודע כמה באמת נכון אבל זאת הטענה בפרסומים שלהם. כרגע אני מקבל 3.5Mb הורדה ו-1.5Mb העלאה כשהנתונים התאורתים של 3G הם 14.4Mb הורדה ו-5.8Mb העלאה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 11 פברואר 2014, 16:40

DrKeo כתב:השורה התחתונה שלי היא שאורנג' וחברותיה יעשו המון רעש וצלצולים כשהם יפרסו ויפעילו את הLTE כך שהם יהיו חייבים לספק לנו מהירות גבוהה בהרבה בשביל להצדיק את הרעש שהם עשו. אם היא תעבור את ה15Mb או עדין תשאר במגבלה זה לא ממש רלוונטי, מה שרלוונטי שכל תהליך השדרוג והPR הזה יתן לנו אינטרנט מהיר בהרבה מהנוכחי.

אגב, אורנג' טוענים שהם שדרגו כבר את המערכות הפנימיות שלהם ושדרגו כמה מאות אנטנות ל4G כך שהם טוענים שביום שמשרד התקשורת מאשר 4G הם יפעילו אותו בחלקים של הארץ שכבר שודרגו. הם גם טוענים שה4G שלהם הוא עד 50Mb העלאה ו-150Mb הורדה. אני לא יודע כמה באמת נכון אבל זאת הטענה בפרסומים שלהם. כרגע אני מקבל 3.5Mb הורדה ו-1.5Mb העלאה כשהנתונים התאורתים של 3G הם 14.4Mb הורדה ו-5.8Mb העלאה.

אם היחס של הפוטנציאל/בפועל ישמר, אנחנו מדברים על שדרוג מ3 מגה ל30. אני לא כל כך מצליח להבין איך מישהו מסוגל לטעון שזה לא יהיה טוב לצרכן בשום צורה, או שזה לא הבדל מהותי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 פברואר 2014, 00:50

יש לציין שלא רק מהירות הגלישה עצמה תגדל, אלא גם מהירות החיבור, כלומר הפינג לשרתים עצמם יקטנו מאוד וככה טעינת אפליקציות ותוכן יהיו כמעט מיידיים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 פברואר 2014, 16:58

יש לציין שאני ברגעים אלה ממש מחובר בחיבור של hspa+. זה חיבור שהקצבים התיאורטיים שלו הם 168 הורדה ו22 העלאה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 פברואר 2014, 17:20

Nucleus_Dawn כתב:
אם היחס של הפוטנציאל/בפועל ישמר, אנחנו מדברים על שדרוג מ3 מגה ל30. אני לא כל כך מצליח להבין איך מישהו מסוגל לטעון שזה לא יהיה טוב לצרכן בשום צורה, או שזה לא הבדל מהותי.

You and me both

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2014, 02:49

עשיתי עכשיו שוב SPEEN TEST ויצא לי 8Mb העלאה ו-2.5Mb הורדה :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 11 פברואר 2014, 19:47

DrKeo כתב:עשיתי עכשיו שוב SPEEN TEST ויצא לי 8Mb העלאה ו-2.5Mb הורדה :)

באיזה רשת אתה? אני לא עובר את ה3. רוב הזמן אני סביב ה2.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 פברואר 2014, 20:58

בדיקה קטנה שעשיתי בבית ותכניס את עניין מהירות הקישור לפרופורציה...
ראוטר חדש, 802.11n עם 300Mbps. שלושה מכשירים על אותו שולחן באותו חדר, משהו כמו 7 מטר מהראוטר:
מחשב נייח עם כרטיס רשת high gain של אותו יצרן של הראוטר. לפי windows הוא מחובר בחיבור מלא של 300Mbps. מהירות הורדה בspeedtest של 20 מגה.
מחשב נייד עם כרטיס רשת מובנה, מחובר ב144Mbps. מהירות הורדה של 17 מגה.
טאבלט windows עם כרטיס רשת מובנה, מחובר ב65Mbps. מהירות הורדה של 19 מגה.
בדיקות חוזרות נותנות ערכים דומים עם אפסילונים לפה ולשם (לא משהו לגמרי מוחלט לטובת אף אחד). כל הבדיקות נעשו אחת אחרי השניה מול אותו שרת ספציפי שיושב מאוד קרוב אלי הביתה ובחיבור חוטי נותן את מלוא 100 המגה (כמו שהראיתי בפוסט בשרשור הPC)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2014, 14:30

Nucleus_Dawn כתב:
באיזה רשת אתה? אני לא עובר את ה3. רוב הזמן אני סביב ה2.

אני באורנג'.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 פברואר 2014, 23:45

באג בטיחות עצום התגלה בiOS ו OSX שדורש עדכון. הבאג הזה כנראה היה קיים לפחות שנה.

תמונה

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=773591

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 פברואר 2014, 02:51

הגלקסי S5 הוכרז היום וזה היה משעמם למדי.

החידושים הכי משמעותיים הם שיפור המצלמה ל16 מגה פיקסל ופיטצ'ר נחמד של בחירת הפוקוס, אחרי הצילום (כמו כל שאר החידושים, כבר ראינו את זה בטלפונים אחרים), הגנה מפני מים ואבק ומעבר למעבד עדיף (בדיוק אותו אחד שיש בG2, Z2 ובNOTE 3, אבל מהיר ב0.2 ג'יגה הרץ) והוספה של חיישן טביעות אצבע (שעובד עם פייפאל - יאי).
בנוסף, הם שינו את העיצוב ועכשיו הוא לא סתם נראה קצת פשוט מידי וכמו צעצוע זול, אלא ממש דוחה:
תמונה
תמונה
תמונה

עדין סובל מהנגע של TouchWiz. קצת יותר גדול מהS4 שכבר היה גדול מידי.
יוצא באפריל הקרוב.
בנימה אישית, קיוויתי שיהיה לי מכשיר סלולרי חדש ויקר למכור להרבה אנשים. אני חושב שזה לא הולך לקרות עם המכשיר הזה.

בקיצור, קו הגלקסי קצת מדרדר/נתקע במקום. זה הזמן לLG/SONY/HTC להעז קצת יותר ואולי לזכות בבכורה. סוני כבר הכריזו על הZ2, שטוב יותר בהכל (כולל אחלה עיצוב) פחות או יותר. מצד שני, תחשבו על כל הכסף שחברות התוספים הולכות לעשות על מברשות הdimples לS5.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 25 פברואר 2014, 08:02

Nucleus_Dawn כתב:הגלקסי S5 הוכרז היום וזה היה משעמם למדי.

החידושים הכי משמעותיים הם שיפור המצלמה ל16 מגה פיקסל ופיטצ'ר נחמד של בחירת הפוקוס, אחרי הצילום (כמו כל שאר החידושים, כבר ראינו את זה בטלפונים אחרים), הגנה מפני מים ואבק ומעבר למעבד עדיף (בדיוק אותו אחד שיש בG2, Z2 ובNOTE 3, אבל מהיר ב0.2 ג'יגה הרץ) והוספה של חיישן טביעות אצבע (שעובד עם פייפאל - יאי).
בנוסף, הם שינו את העיצוב ועכשיו הוא לא סתם נראה קצת פשוט מידי וכמו צעצוע זול, אלא ממש דוחה:
תמונה
תמונה
תמונה

עדין סובל מהנגע של TouchWiz. קצת יותר גדול מהS4 שכבר היה גדול מידי.
יוצא באפריל הקרוב.
בנימה אישית, קיוויתי שיהיה לי מכשיר סלולרי חדש ויקר למכור להרבה אנשים. אני חושב שזה לא הולך לקרות עם המכשיר הזה.

בקיצור, קו הגלקסי קצת מדרדר/נתקע במקום. זה הזמן לLG/SONY/HTC להעז קצת יותר ואולי לזכות בבכורה. סוני כבר הכריזו על הZ2, שטוב יותר בהכל (כולל אחלה עיצוב) פחות או יותר. מצד שני, תחשבו על כל הכסף שחברות התוספים הולכות לעשות על מברשות הdimples לS5.

אין שום חידוש בתחום הזה מאז הIphone הראשון (למרות שאנטנה GPS נכנסה רק עם השני כך שהראשון עדיין היה קצת לוקה בחסר ביחס למקובל). הכל זה שידרוג של הקיים או פיטצ'ר תוכניתי נוסף. מעניין מתי נראה את המהפכה הבאה. תכלס רק Google glass הוא באמת חידוש מתקרב, רק שהעובדה שרוב כוח העיבוד שלו יוותר בפלאפון בכיס גם גורמת לו להישמע גם קצת כמו פספוס. אני בכל מקרה כבר חסר כל ציפייה ומהסיבה הזאת אין לי בעיה להישאר עם הגלקסי 1 שלי כבר קרוב ל-3 שנים.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 73 אורחים