סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 12:11

Shlomix כתב:בשביל מה צריך פייס איידי כשיש קורא טביעות אצבע?
רובם די גרועים, אבל יש כמה מוצלחים מאוד ואני בטוח שאפל יכולה להשתוות אליהם או אפילו לעקוף אותם.
החלטה לא ברורה.

ניסית פעם לפתוח את הנייד עם טביעת אצבע בזמן שאתה עושה סקי או באמצע סופה? :P
אפל באמת קיבלו בראש עם הקורונה בקטע הזה... לא שזה הכי נורא בעולם לבטל את הפייס ולהשתמש רק בקוד, אבל זה בהחלט פחות מהיר.
יש שמועות שלאייפד אייר החדש (שיוצג היום בערב) יהיה קורא טביעת אצבע בצד המכשיר, על אחד הכפתורים, אז אולי יעשו את זה גם באייפון 12.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2020, 12:36

סופה או באמצע סקי? פחות רלוונטי. כשהטלפון יושב על השולחן והמצלמה לא רואה אותך, יותר רלוונטי.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 12:41

ברור זו הייתה בדיחה... כי גם ככה בסופה או בסקי אתה עם מסיכה, כובע ומשקפי רוח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 21:37

אז לiPad Air החדש באמת יש כפתור שמזהה טביעת אצבע.
והעיצוב מזכיר את הדליפות שתואמות את האייפון 12, נראה לי שדי בטוח יהיה כפתור כזה באייפון.

אגב, ממש בא לי את האייפד אייר הזה. לא מספיק כדי לקנות ב-600 דולר, אבל זה ממש טאבלט מושלם.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 ספטמבר 2020, 21:50

ממש לא בטוח,אין שום שמועות על כפתור כזה באייפון 12,לא משרשראות אספקה ולא מאנליסטים אמינים כמו מינג-צ'י קו. הכיוון המסתמן הוא טביעת אצבע מתחת למסך,אבל במקרה הטוב זה יגיע במכשירים של שנה הבאה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 15 ספטמבר 2020, 22:00

האמת שהדגם המוזל ממש קורץ לי, בעיקר לקומיקס. אם הוא ירד לסביבות האלף במבצעים השנה אשקול יותר ברצינות (גם זה מותח מאוד את הגבול לכמה אני מוכן לשלם על טאבלט, מכשיר די מיותר בסופו של דבר, אבל הגודל וה-4:3 נראים לי ממש אחלה :) ).

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 16 ספטמבר 2020, 09:19

DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:הקורונה באמת דפקה לי את השימוש בface id,זה תמיד טיפה לא נעים להוריד לרגע את המסיכה ברחוב או בעבודה בפגישה כדי לבדוק את הנייד..
לגבי הנוטץ׳,זה לא באמת הוגן להשוות בהתחשב בעובדה שלמתחרות אין מערכת מורכבת כמו face id בפרונט של המכשיר שלהן ולרוב הן פשוט מסתפקות במצלמה קדמית.
יהיה מעניין לראות אם האייפד אייר החדש אכן כולל בתוכו touch id כי אני עדיין לא מאמין שאפל תכלול טביעת אצבע מתחת למסך בדגמים של הבאה.

יש להם נוץ' כי יש להם מצלמת FACE ID? כלומר הם האחרונים שנשאר להם הנוץ' בכדי לתחזק את מערכת הזיהוי הכי גרועה בעולם הסלולר? זה לא פיצ'ר, זה חטא על פשע.

הקטע האירוני פה זה שאפל היא החברה השניה שנדפקת ע"י אותה טכנולוגיה ישראלית שהיא משתדלת לאמץ ואז נאלצת לעצב את החוויה סביבה :D
לפחות האייר החדש באמת כולל איזשהו סוג של טאצ'. הגיע הזמן באמת שאני אחליף את הישן.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 ספטמבר 2020, 11:24

זה קצת ot אבל סוג של קשור. הבטריה שלי בסרפס התנפחה. רכשתי חדשה. וואיי זה היה התיקון מכשיר אלקטרוני by far הכי קשה שיצא לי לעשות. בסוף עבר בהצלחה. אני כבר הרבה זמן חושב על הקטע הזה של גדגטים והסוללות שלהם. אמרתי לעצמי אני מפסיק לקנות מכשירים שאי אפשר לתקן דברים פשוטים כאלה כמו בן אדם טכני סביר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 ספטמבר 2020, 13:38

פעם פעם סמסונג הוציאו מכשירי סמארטפון עם סוללות נשלפות.
והצרכנים היו מרוצים שהם יכולים להחליף סוללה במקום לקנות מכשיר חדש (אני זוכר שעשיתי את זה)
ואז סמסונג ראתה שהצרכנים מחליפים סוללה במקום לקנות מכשיר חדש
אז היא הפסיקה לייצר מכשירים עם סוללות נשלפות.

באופן מוזר, אף יצרן לא חשב להרים את הכפפה ולעשות מכשירים עם סוללות נשלפות
אני למשל הייתי שמח להשאר עם הHTC 10 שהיה לי אם הייתי יכול להחליף לו סוללה. האמת, הייתי שמח להשאר עם הטלפון שקדם לו (oneplus 1) אם הייתי יכול להחליף לו סוללה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 14:22

זה לא כל כך פשוט, כי במכשירים האלה עם סוללה שמתחלפת מאוד קשה לעשות הגנה איכותית מפני מים, וזה משהו שמאוד חשוב לאנשים... וגם לי, באופן אישי.
אני בכל יום הייתי מעדיף טלפון עמיד במים במקום האופציה להחליף לו סוללה אחת לשלוש שנים.
כאילו, אותם אנשים שהיו מחליפים פעם סוללה של סמסונג - היום מחליפים את המכשיר כשהולכת להם הסוללה? באמת? נראה לי שהם פשוט שמים אותו במעבדה שתעשה את זה בתמורה ל-100-300 ש"ח, לא?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 ספטמבר 2020, 15:54

לי היו שתי חוויות לא מוצלחות עם החלפת סוללה. בשתי הפעמים ההחלפה לא עזרה או שעשתה בעיות חדשות. לא יודע אם זה מעיד על תופעה או סתם חוסר מזל

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 16:31

מניח שחוסר מזל או שהלכת למאפר. אני החלפתי בחיי גם פעמיים או שלוש וזה תיקן את הבעייה... מן הסתם אם תלך למישהו שאין לו נסיון או שהוא מזלזל אז תקבל תוצאה בהתאם.
בכל אופן הסיפור הוא האם אנחנו רוצים לחזור אחורה לימים בהם הטלפונים היו מתקלקלים מנגיעה קלה בשלולית/כיור/בריכה/אסלה/וואטאבר, או פעם בכמה שנים ללכת לחנות שיחליפו עבורנו את הסוללה בתוספת עמלה של 50-100 ש״ח.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 ספטמבר 2020, 21:08

לאסקין לא נראה לי שהיו לך מכשירים ממש חדישים. האייפון 6 שלך לדוגמא (לפחות בחזית הבטריה) נורא פשוט להחליף בטריה.

ודי נו אתה באמת חושב שצבא של מהנדסים לא יודע לעשות את זה עם הגנה מפני מים? או סתם נוחיות? לדוגמא החיבור לייטנינג שלך יכול להיות רכיב לבד... הרי הוא בשימוש תכוף ומועד לפורענות... למה פתאום להפוך אותו לחלק מקונטרולר שמסובך פי מאה להחליף עכשיו? קרוב לוודאי לא קנוניה של ה board של חברה כזו או אחרת אבל זה חרא שמועיל להם טוב טוב לכיס.. גם אם אולי זה היה "נצרך" בשביל איזה רבע ממ.

בקיצור זה חרא. זה גם מאוד לא אקולוגי. לי אישית דברים כאלה מפריעים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 ספטמבר 2020, 21:19

אז מסתבר שיש עוד מישהו כמוני בעולם, שחושב שלהחליף סוללה זה דווקא פיצ'ר שימושי - כזה שגורם לאנשים להמשיך להשתמש במכשיר הקיים במקום לקנות חדש
Leaked EU proposal reveals plan to make smartphone batteries easier to replace
https://www.xda-developers.com/leaked-e ... placeable/
"Sustainability seems to be the core idea behind this proposal, as easier battery replacements will allow people to use their smartphones for a longer duration, thereby generating lesser electronic waste."

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 21:45

מה זאת אומרת, אתם מציגים את זה כאילו אני אנטי-סוללה-שניתן-להחליף-בקלות... ממש אהבתי את זה פעם, וברור שהייתי מאוד רוצה את זה בטלפון מודרני, אבל לא אם זה אומר שהוא לא עמיד במים, ונדמה לי שאין טלפונים היי-אנד שעמידים במים (וכמו שתריך לא רק בפני שפריץ) שיש להם סוללה כמו בסמסונג עם של פעם, אבל תתקנו אותי אם אני טועה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 23 ספטמבר 2020, 18:42

Laskin כתב:מה זאת אומרת, אתם מציגים את זה כאילו אני אנטי-סוללה-שניתן-להחליף-בקלות... ממש אהבתי את זה פעם, וברור שהייתי מאוד רוצה את זה בטלפון מודרני, אבל לא אם זה אומר שהוא לא עמיד במים, ונדמה לי שאין טלפונים היי-אנד שעמידים במים (וכמו שתריך לא רק בפני שפריץ) שיש להם סוללה כמו בסמסונג עם של פעם, אבל תתקנו אותי אם אני טועה

היו מזמן טלפונים עמידים במיים שאפשר להחליף בהם סוללה
ו" סוד קטן " ,רוב הסמארטפונים שעמידים למיים היום
חלק משמעותי מההגנה ,זה דבק שנשחק עם הזמן
וגם אז זה לא הגנה של 100 אחוז
הסרטונים ביוטיוב לא משקפים את המציאות ,כי לוקחים סמארטפונים
חדשים מהקופסא ומתעללים בהם קצת במיים
אבל תקחו סמארטפון כזה ,תעשו איתו בריכות כל יום
ויום אחד המים יחדרו ויקלקלו רכיבים ,ובארץ לא נהוג לתקן
ברמת הרכיבים
הגנה כזאת בהחלט אפשרית עם החלפת בטריה
את הדבק אפשר להחליף לדוגמה בגומי
או לחלופין לעשות בטריה עם מארז שמתחברת לטלפון דרך חיבורי נירוסטה אטומים

בכל מקרה ,רכשתי את הגלקסי באד פלוס
לריצות בסגר ,בינתים די מרוצה
השליטה די מעצבנת ,כי זה מגע שגם לא רואים ,אבל זה ברוב האוזניות
מהסוג הזה
אני חושב שזה יותר מתאים עם חיבור לשעון חכם תואם
אבל לא רוצה להשקיע כרגע ,אולי בשלב מאוחר יותר
כי גם ככה לספוטיפי אני יצטרך שעון עם סים

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 ספטמבר 2020, 12:42

Laskin כתב:מה זאת אומרת, אתם מציגים את זה כאילו אני אנטי-סוללה-שניתן-להחליף-בקלות... ממש אהבתי את זה פעם, וברור שהייתי מאוד רוצה את זה בטלפון מודרני, אבל לא אם זה אומר שהוא לא עמיד במים, ונדמה לי שאין טלפונים היי-אנד שעמידים במים (וכמו שתריך לא רק בפני שפריץ) שיש להם סוללה כמו בסמסונג עם של פעם, אבל תתקנו אותי אם אני טועה

יש לסמסונג מכשיר מודרני אחד כזה, אבל זה מכשיר נישה שבא עם משקל עודף. לעשות משהו גם עמיד במים ואבק, גם קל משקל, וגם עם רכיבים מתפרקים זה שילוש שלא כל כך עובד.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 ספטמבר 2020, 15:37

אז בוא נאמר שה"הגנה" הזאת לא שווה הרבה אם הפון שלך מתחיל לקרטע בגלל רכיב זול ו"קל" להחלפה כמי בטריה. ויש עוד דוגמאות כמובן. לא רק בטריה. אבל בטריה זה עניין ממש מרכזי, זה ממש דופק לך תוקף על המכשיר. זה חרא.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 ספטמבר 2020, 18:10

בוא נאמר ככה: באופן לא מפתיע, יש צרכנים שיותר חשוב להם הגנה מפני מים ויש כאלה שיותר חשוב להם סוללה שאפשר להחליף.
בהנחה שאחד בא ע"ח השני, כמה היה קשה לסמסונג (שכבר ככה עושים עשרות מוצרים עם הבדלים שאפשר למצוא רק בזכוכית מגדלת של שען חרש) לעשות כמה טלפונים עם סוללה נשלפת?

ומישהו יכול להסביר לי למה העלימו את נורת ההתראות? זה גם מפריע להגנה ממים?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 14 אוקטובר 2020, 05:38

אפל הציגה אייפונים חדשים ורמקול קטן. כיאה לחברה ששווה 2 טריליון דולר, שמוכרת טלפונים ב 700$ ומעלה, היא הוציאה את המטענים והאוזניות מהקופסאות של המכשירים החדשים. היא תספק כבל USB-C לברק שתחברו למטען הUSB-C שכבר יש לכם. אין לכם מטען USB-C? אני בטוח שהיא תשמח למכור לכם אחד :).

לי אישית לא באמת אכפת, כי אני לא ארכוש אייפון בעתיד הנראה לעין, אבל זה נראה לי מהלך די מגעיל. הם פשוט פתרו את ''הבעיה'' שהם סיפקו מטען מעפן עם רוב המכשירים והשמיטו אותו לגמרי..

אז מה היה לנו?
השמטנו את פורט האוזניות, בשבילכם, הצרכנים! כי הוא סתם תפס לכם מקום בטלפון! אבל אנחנו נשמח למכור לכם אוזניות אלחוטיות חדשות!

2020: אנחנו עושים מהלך אמיץ נוסף, שומרים על איכות הסביבה ומשמיטים את האוזניית והמטען מהקופסא של האייפון החדש. כמובן שנשמח למכור לכם מטען.

גם מתקמצנים וגם מתעשרים. באמת גאונים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוקטובר 2020, 08:38

בהחלט מהלך מעצבן, אם כי את הקטע של האזניות אני מבין, יש לי בבית כמה אזניות שלהם עדיין בקופסא, מעולם לא השתמשתי בהן :)

אגב אני צריך להחליף כבר נייד אז צפיתי אתמול כדי לראות אם אני רוצה את ה-12, ואז היה קטע שמראים שהוא רק עמיד בפני ״אופסי״, משמע שפריצים של מים, ולא באמת עמיד במים כמו שצריך עם IP68, ומבחינתי זה פוסל את המכשיר.
אבל אז הם הראו את הפרו, והוא כן עמיד במים, עד 6 מטר לחצי שעה, אז אולי ארכוש אותו. אחכה לביקורות קודם.

אה, הקטע של המגנטים האלה גם הולך לעשות להם הרבה מאוד כסף לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוקטובר 2020, 09:40

החלק הכי מצחיק היה האישה ההזויה שעומדת על הגג ומחייכת תוך כדי שהיא מספרת שהם שומרים על עלויות יצור נמוכ... אה, סליחה, על הסביבה. איכשהו במקום להגיד כמה דולרים הם חוסכים יצא לה בטעות כמה הם הפחיתו את הפליטת פחמן. כנראה התבלבלו לה הטקסטים. הנה רעיון איך תפלטו פחות פחמן, תפסיקו ליצר מוצרים. אני בטוח שבעלי המניות יעריכו את זה :)

אגב, זה שאין מסך 120HZ מאכזבת אותי קשות, אפילו לא בטלפון של ה-1100$. כל נושא ה-HDR בפרו מגניב אבל איך עדין אין להם מסך 120? והנוטצ' הענקי הזה? ואנחנו עדין עם FACE ID שלא עבד טוב לפני הקורונה ועכשיו שכולם עם מסכות בכלל לא עובד? באמת שאני לא מבין.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוקטובר 2020, 09:53

כן, עניין הנוץ׳ כמו גם ה-120 הרץ שבטח יהיה בדגם הבא ממש מאכזב וגורם לי לרצות לחכות עוד שנה. אבל האייפון 6 שלי פשוט כבר לא מספק את הסחורה, בעיקר מבחינת המצלמה, לא בטוח אם אני מסוגל להמתין עוד...

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 14 אוקטובר 2020, 11:31

הרבה אינסיידרים של אפל טוענים ש120hz היה למעשה כבר מוכן ועובד עבור הדגמים השנה,אבל הפגיעה בחיי הסוללה בשילוב עם 5g הייתה גדולה מדי וגם ככה האייפון 12 צפוי לספק חיי סוללה קצת יותר גרועים מהדגם של שנה שעברה בגלל המודמים החדשים אז הם ויתרו על 120hz כדי לדחוף אותו שנה הבאה יחד טכנולוגיית LTPO שזה תכלס די סוג של gsync שמאפשר למסך לנוע בין 1hz-120hz בניגוד למה שהיה אמור להיות השנה שיכול היה לאפשר רק סוויץ׳ בין מצב 60hz ל120hz (זה אפילו הופיע באחת מגרסאות הבטא של ios14).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 אוקטובר 2020, 12:57

מוזר לי שהסוללה תהיה פחות טובה משנה שעברה כי הם עברו לOLED וגם הצ'יפ אמור להיות חסכוני יותר... נחכה לביקורות.
אבל עניין ה-120 באמת מרגיז, אפילו לא בפרו... ממש באסה. אולי בכל זאת אחכה עוד שנה אחת.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 46 אורחים