סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2013, 07:02

לא רואה איך שתי מילימטר משנים למישהו. מה שכן זה ברור שזה בגלל המצלמה.. הרי ב920 כמעט אותו העובי ושם יש את כל היחידה של הטעינה האלחוטית שמוסיפה המון לעובי של המכשיר ומכיוון שהמכשירים פחות או יותר זהים למעט נושא המצלמה זה לגמרי הגיוני לחשוב שתוספת העובי באה רק בגלל הניסיון לדחוף את הסנסור לתוך הטלפון.

לגבי הרוחב של המכשיר ללא ספק הייתי מעדיף שקצת יצמצמו אותו כל עוד ישמרו את החלק המעוגל של הפלסטיק שמגן על המסך מפגיעה ישירה במירב הזויות.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2013, 10:27

swiss-the-engine כתב:לא רואה איך שתי מילימטר משנים למישהו. מה שכן זה ברור שזה בגלל המצלמה.. הרי ב920 כמעט אותו העובי ושם יש את כל היחידה של הטעינה האלחוטית שמוסיפה המון לעובי של המכשיר ומכיוון שהמכשירים פחות או יותר זהים למעט נושא המצלמה זה לגמרי הגיוני לחשוב שתוספת העובי באה רק בגלל הניסיון לדחוף את הסנסור לתוך הטלפון.

לגבי הרוחב של המכשיר ללא ספק הייתי מעדיף שקצת יצמצמו אותו כל עוד ישמרו את החלק המעוגל של הפלסטיק שמגן על המסך מפגיעה ישירה במירב הזויות.

יש גם בone טעינה אלחוטית כך שאני לא חושב שזה זה. ולא מדובר רק בעובי, מדובר בהכל יחד. אולי פשוט יש לי משהו נגד העיצוב אבל גם בלי קשר לעיצוב עניין הגודל לא ברור לי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2013, 07:59

איפה ראית שיש לONE טעינה אלחוטית?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 יולי 2013, 13:25

DrKeo כתב:יש גם בone טעינה אלחוטית כך שאני לא חושב שזה זה. ולא מדובר רק בעובי, מדובר בהכל יחד. אולי פשוט יש לי משהו נגד העיצוב אבל גם בלי קשר לעיצוב עניין הגודל לא ברור לי.

אני לא חושב שיש בו טעינה אלחוטית.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 יולי 2013, 14:59

DrKeo כתב:תסתכל עליו, הוא בגודל של הONE ושל הגלקסי אבל עם מסך קטן יותר, הוא עבה יותר וכבד יותר.
זה פשוט לא לעניין בעידן שבו המסכים גדלים וגדלים ומנסים לעשות טלפון כמה שיותר קטן מסביב למסך הענק. כלומר עם מסך 4.5" הם יכלו לעשות טלפון קטן משמעותית מהתחרות של HTC ושל סמסונג ובסוף איכשהו הם עשו טלפון באותו גודל רק עם מסך קטן יותר ושוקל יותר.
כל הנושא לא ברור לי בעליל, כאילו יש שם סוג של כשל הנדסי.

תסתכל שוב: הוא 130 מ"מ בגובה, וזה בדיוק באמצע בין המסך של ONE והגלקסי שהם בערך 137 מ"מ (שלא נדבר על האקספריה הגבוה אפילו יותר), ובין האייפון (עם המסך הקטן בהרבה) שהוא 123.8 בגובה. העובי שלו (ומן הסתם גם הכבדות שלו) מגיעים מהפיצ'רים האחרים שלא קיימים באחרים. אין מה לעשות כשזה מגיע לאופטיקה: אם אתה רוצה מצלמה נורמלית עם עדשה טובה וחיישן גדול, אתה חייב מרחק בין הצמצם לעדשה.

מי שטלפון ששוקל 30 גרם יותר ובעובי של 3 מ"מ יותר (בנקודה הכי קיצונית של העדשה) מפריע לו, אין לו מה לחפש בלומיה. אבל עבור כל מי שלעומת זאת מעוניין בטלפון שבאמת יכול להחליף את המצלמה שלו, פשוט אין אף בחירה אחרת שיכולה להתחרות בטלפון הזה.

כאילו, איך לעזאזל אפשר לקרוא לזה כשל הנדסי? מכניסים לך פה למכשיר בעובי 11 מ"מ מצלמה ברזולוציה של 41 מגהפיקסל, זום אופטי של X4, צמצם מכני, חיישן עצום של 1/1.5 אינץ ומוקד של 2.2f. ככה שאם כבר אז מדובר בפלא הנדסי: אני לא חושב שתוכל למצוא עוד מכשיר בעולם עם הפרמטרים האלו.
אתה מבין מה זה חיישן של 1/1.5? זה יותר ממה שיש לך ברוב המצלמות הקומפקטיות ה"חצי מקצועיות" כמו הG12 של קנון, כשבשביל לקבל חיישן יותר גדול אתה צריך כבר לעלות למצלמות four-thirds! מבחינה טכנית זה פשוט מדהים מה שהם הצליחו להכניס למארז הזה, וכל זה עוד לפני כל התוספים (שבאמת נשמעים טוב, ולא מרכישים גימיקיים כמו אצל סמסונג בS4 לגלילת מסך באמצעות העיניים): מייצב תמונה אופטי, פלאש קסנון, מיקרופון כפול שמקליט גם תדרים נמוכים וגבוהים ומסך שאולי לא מתחרה באחרים ברזולוציה אבל בהחלט נראה שהוא לפניהם בטכנולוגיית התצוגה שלו. אם רק היה אפשר להתקין עליו אנדרואיד זה כנראה היה הטלפון הבא שלי בלי למצמץ בכלל.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2013, 15:13

אין זום אופטי.

וסתם בכללי... אילו פיצ'רים/אפשרויות חסרות לך בווינפון שיש באנדרויד?
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 יולי 2013, 17:13

swiss-the-engine כתב:אין זום אופטי.

וסתם בכללי... אילו פיצ'רים/אפשרויות חסרות לך בווינפון שיש באנדרויד?

צודק. זה ילמד אותי לא לקרוא שטויות בכלכליסט... כנראה עירבבו בין מייצב התמונה האופטי לבין פונקציית ה-4x zoom של הוידאו.

הדבר הראשון שחסר לי בווינפון? Waze. אבל הבנתי שגם זה בדרך לשם. אני מניח שבסופו של דבר רוב האפליקציות המרכזיות יגיעו ואז זה רק עניין של קטלוג שכבר יש לי באנדרואיד, והעובדה שמדובר במוצר הרבה יותר פתוח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2013, 20:43

אני מצטער אבל בשביל מספר חסר משמעות כמו מגה פיקסל ואיכות תמונה קצת יותר טובה בתמונות אני לא אתפשר על לבנה כבדה עם מסך קטן ולא איכותי שמריצה מערכת הפעלה ללא כל תמיכה, פשוט לא שווה את זה. כלומר הלומיה הוא רק חסרונות ומצלמה טובה ועם כל הכבוד הטלפון שלי הוא בערך 15 דברים אחרים לפני שהוא מצלמה.

צודקים על הטעינה, משום מה קראתי בכתבות חשיפה של הone שיש לו הטענה אלחוטית.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2013, 21:10

חסר משמעות במגהפיקסל? ראית בכלל את ההדגמות שאתה אומר "חסר משמעות"? לא נשמע ככה.

מסך פחות טוב? לא הבנתי מה יותר טוב במסכים האחרים.

לגבי נושא התמיכה סבבה, כל אחד איך שהוא רואה את הדברים... אני לא מרגיש שחסר לי משהו בווינפון שפוגע לי בחוויה... WAZE זה מעולה אבל אין לי בעיה להסתדר עם שרות המפות OFFLINE של נוקיה. מעבר לזה אני לא יכול לחשוב על משהו אחר חוץ מאינסטגרם ומי שזה מעניין אותו זה כנראה חסרון גדול (כמו אם לא היה אפליקציה נגיד לפייסבוק) אבל אישית זה לא מעניין אותי.

אומנם עדיין המכשיר לא בשוק אבל ישר להצהיר "תמונה קצת יותר טובה" זה קצת מוגזם.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2013, 07:45

swiss-the-engine כתב:חסר משמעות במגהפיקסל? ראית בכלל את ההדגמות שאתה אומר "חסר משמעות"? לא נשמע ככה.

מסך פחות טוב? לא הבנתי מה יותר טוב במסכים האחרים.

לגבי נושא התמיכה סבבה, כל אחד איך שהוא רואה את הדברים... אני לא מרגיש שחסר לי משהו בווינפון שפוגע לי בחוויה... WAZE זה מעולה אבל אין לי בעיה להסתדר עם שרות המפות OFFLINE של נוקיה. מעבר לזה אני לא יכול לחשוב על משהו אחר חוץ מאינסטגרם ומי שזה מעניין אותו זה כנראה חסרון גדול (כמו אם לא היה אפליקציה נגיד לפייסבוק) אבל אישית זה לא מעניין אותי.

אומנם עדיין המכשיר לא בשוק אבל ישר להצהיר "תמונה קצת יותר טובה" זה קצת מוגזם.

למגה פיקסל אין משמעות, לחיישן כן. ומסך 720P זה כל כך 2011 :)
אני חושב שאתה פשוט לא רגיל לECO SYSTEM אמיתי שאתה "מסתדר" בלי WAZE. תאמין לי שהסתדרתי יופי עם טלפון שחור לבן לפני 9 שנים (דוגמה קיצונית מן הסתם) אבל מה לעשות עכשיו אחרי האנדרואיד והאייפון קשה לחזור לאחור. אני די בטוח שלפחות 95% מהאפליקציות שאני משתמש בהן באייפון שלי באופן יומי פשוט לא נמצאות בWP ועד לפני כמה חודשים לא היה אפילו תוכנה כל כך בסיסית כמו וואטסאפ שאני פשוט לא יכול לחיות בלעדיה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 15 יולי 2013, 01:14

גבי וואטסאם אתה מדבר שטויות... היה וואטסאפ גם בווינפון 7.

עד כמה שאני זוכר יש את 47 מתוך ה50 אםליקציות הכי נחשבות/נמכרות באפסטור אבל אני לא כל כך רואה מה זה משנה לי... מה שמשנה זה אילו פונקציות משמש לי הטלפון ככה שלא משנה אם יש READER X באייפון אבל לא בווינפון מתי שיש אינספור תוכנות אחרות לא פחות טובות.
יש לי אייפאד אז אני מודע לאקוסיסטם... לחברה שלי תמיד היה אייפון ולי היה 2G.

WAZE זה אחלה... אני לא גר במרכז אז אני לא דוגמא והאמת אני גם לא מרבה לנהוג אבל המפות של נוקיה טובות מאוד... הן בCOVERAGE והן במהירות של האפליקציה. והיא אופליין מה שלי מאוד מאוד חשוב כי אני לא משלם מלא כסף בשביל לדבר עם אנשים או לגלוש.

ושלא תבין לא נכון... לא חסרים אנשים ששאלו אותי אם אני ממליץ על הלומיה ואני לא ממליץ, לא כי יש בעיה עם הטלפון או כי יש בעיה עם המערכת הפעלה כי הרי אני מעדיף את הלומיה עם ווינפון על פני מכשירים אחרים, פשוט אני לא חושב שזה נכון להוציא סכום עתק על טלפון למערכת הפעלה שאתה לא מכיר.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2013, 09:59

swiss-the-engine כתב:גבי וואטסאם אתה מדבר שטויות... היה וואטסאפ גם בווינפון 7.

עד כמה שאני זוכר יש את 47 מתוך ה50 אםליקציות הכי נחשבות/נמכרות באפסטור אבל אני לא כל כך רואה מה זה משנה לי... מה שמשנה זה אילו פונקציות משמש לי הטלפון ככה שלא משנה אם יש READER X באייפון אבל לא בווינפון מתי שיש אינספור תוכנות אחרות לא פחות טובות.
יש לי אייפאד אז אני מודע לאקוסיסטם... לחברה שלי תמיד היה אייפון ולי היה 2G.

WAZE זה אחלה... אני לא גר במרכז אז אני לא דוגמא והאמת אני גם לא מרבה לנהוג אבל המפות של נוקיה טובות מאוד... הן בCOVERAGE והן במהירות של האפליקציה. והיא אופליין מה שלי מאוד מאוד חשוב כי אני לא משלם מלא כסף בשביל לדבר עם אנשים או לגלוש.

ושלא תבין לא נכון... לא חסרים אנשים ששאלו אותי אם אני ממליץ על הלומיה ואני לא ממליץ, לא כי יש בעיה עם הטלפון או כי יש בעיה עם המערכת הפעלה כי הרי אני מעדיף את הלומיה עם ווינפון על פני מכשירים אחרים, פשוט אני לא חושב שזה נכון להוציא סכום עתק על טלפון למערכת הפעלה שאתה לא מכיר.

אני לא מסוגל לחיות בלי WAZE, באמת, כל נושא התנועה בזמן אמת, גילוי שוטרים ומצלמות, אני לא בטוח איך חייתי לפני זה. מספר הפעמים שWAZE הובילה אותה בסמטאות כדי לעקוף פקקים פשוט מדהימה, אני חושב שאני חייב לWAZE בשנים האחרונות במצטבר בערך שבוע מהחיים שלי. בכלליות נושא האפליקציות מאוד בעייתי בWP, אני לא מדבר בכלל על משחקים שפשוט אין כלום שם ממה שאני משחק באייפון ובאייפד, אני מדבר על אפליקציות שימושיות בדיוק כמו WAZE או MOOVIT או האפליקציה של לאומי או GET TAXI. הבעיה של הWP היא שמדובר בילד הדחוי של עולם הסלולר שאפליקציות מגיעות אליו באיחור ענק אם בכלל. אני לא הייתי מסוגל לחיות בסוג של בידוד שכזה כשכל החברים שלי מסביבי מזמינים ביציאות GET TAXI וכדומה ואני כמו איזה מסכן מתנהל כאילו עדין לא הגעתי לשנת 2013, זה בעייתי בשבילי ממש.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 15 יולי 2013, 10:52

DrKeo כתב:אני מצטער אבל בשביל מספר חסר משמעות כמו מגה פיקסל ואיכות תמונה קצת יותר טובה בתמונות אני לא אתפשר על לבנה כבדה עם מסך קטן ולא איכותי שמריצה מערכת הפעלה ללא כל תמיכה, פשוט לא שווה את זה. כלומר הלומיה הוא רק חסרונות ומצלמה טובה ועם כל הכבוד הטלפון שלי הוא בערך 15 דברים אחרים לפני שהוא מצלמה.

להתפשר על מסך? הרי עד לפני כמה חודשים לא היו מסכים ברזולציה של FullHD ככה שזו הרזולוציה הכי גבוהה שהיית יכול לקבל, שלא נדבר על זה שבצד של האייפון הגודל של המסך עוד נמצא מאחור ובכל זאת מיליונים "מתפשרים עליו" - אבל אני מניח שבמקרה הזה האייפון בכלל לא במשחק מבחינתך. רק שגם מול דגמי הflagship של האנדרואיד בתכלס עדיין מדובר במסך הכמעט הכי איכותי: היחידים שמציעים מסך שהוא גם AMOLED ברזולוציה גבוהה יותר הם סמסונג, בעוד כל האחרים מגיעים עם סתם מסך LCD - מה שמתבטא בצריכת בטריה יותר גבוהה ותצוגה פחות איכותית.

לכל אחד ממכשירי הדגל של אנדרואיד יש שוק משלו: הHTC מנצח (סובייקטיבית) בסטייל, הXPERIA בעמידות, הגלקסי בחומרה והאופטימוס במחיר. אבל הלומיה עדיין יותר קטן מהם ככה שהטיעון על הגודל לא נכון, ועל הסנטימטר בערך שאתה מפסיד במסך והרזולוציה שהיא "רק" HD ולא FullHD אתה מקבל מכשיר שלוקח את כולם בסטילס, בוידאו, ובאודיו.
אתה מדבר על מספרים חסרי משמעות כמו "מגהפיקסל" אבל נדבק למספרים חסרי משמעות אחרים, ומתעלם מכל הנתונים עם המשמעות. אולי תגיד לי איזה 15" דברים אחרים שהטלפון שלך הוא לפני מצלמה" ואתה לא מקבל בלומיה? הרי שיחות טלפון כל המכשירים מוציאים, ובמכשירים של פחות מ-5 אינץ הבוסט של הרזולוציה (שבמקביל אוכל יותר בטריה, ומצריך יותר כח עיבוד) לא באמת נותן לך הרבה ערך מוסף. אתה לא באמת משתמש בסלולרי שלך לקריאת ספרים אני מניח. בסופו של דבר זה רק אפליקציות, והפער הזה נסגר (לאנדרואיד בתכלס לקח יותר זמן להגיע ל100K אפליקציות והיום המצב שם הרבה יותר טוב אחרי שלתקופה לא קצרה זה גם היה הילד הדחוי).

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 15 יולי 2013, 07:32

@גיא אני משתמש בטלפון לקריאת ספרים. אני לרוב מעדיף קריאה בטלפון מאשר על האייפאד. באמת שאני לא רואה למה שמישהו ירצה 1080P במסך כזה קטן. אני לא רואה את הפיקסלים הבודדים ב720P.

@נדב סבבה מי שכל כך חשוב לו WAZE כמו שאמרתי אני מבין. לא יודע איך עובד MOOVIT הזה (איך המכשיר יודע על איזה קו כל אחד נמצא? עד כמה שאני יודע לא חסרים קוים במרכז שנוסעים לא מעט על אותו הכביש) וGET TAXI זה נחמד אבל לא משהו שהייתי חוזר לשעמום של IOS בשבילו או מוותר על הנקודות שאני כן אוהב בווינפון ואין בשאר המכשירים (כמו הקישור של פייסבוק, לינקדאין וטוויטר לADDRESS BOOK או לאפליקצית תמונות שמציגה לי ביחד עם התמונות שלי פיד של כל אותם שירותים).

עריכה:
אגב יש אפליקציה של מוניות שעובדת (אם אני זוכר נכון) בכמה אלפי ערים מרכזיות בעולם. במפות של נוקיה יש מידע על תנועת רכבים ומידע על תחבורה ציבורית.
כמובן שהדברים האלה לא עובדים כל כך טוב בארץ (אם בכלל) וברור לי שווינפון בארץ סובל מנחיתות רצינית לעומת התחרות אבל התגובה שלך באה באופן כללי לגבי הטלפון ולא לגבי הדעה האישית שלך ורוב העולם לא חי בישראל.

אגב אם אני זוכר נכון, בחצי שנה האחרונה יש עשרה שווקים (אומנם מינוריים כמו פולין אבל בכל זאת) שווינפון מוכר יותר מאייפון.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2013, 21:20

swym כתב:להתפשר על מסך? הרי עד לפני כמה חודשים לא היו מסכים ברזולציה של FullHD ככה שזו הרזולוציה הכי גבוהה שהיית יכול לקבל, שלא נדבר על זה שבצד של האייפון הגודל של המסך עוד נמצא מאחור ובכל זאת מיליונים "מתפשרים עליו" - אבל אני מניח שבמקרה הזה האייפון בכלל לא במשחק מבחינתך. רק שגם מול דגמי הflagship של האנדרואיד בתכלס עדיין מדובר במסך הכמעט הכי איכותי: היחידים שמציעים מסך שהוא גם AMOLED ברזולוציה גבוהה יותר הם סמסונג, בעוד כל האחרים מגיעים עם סתם מסך LCD - מה שמתבטא בצריכת בטריה יותר גבוהה ותצוגה פחות איכותית.

לכל אחד ממכשירי הדגל של אנדרואיד יש שוק משלו: הHTC מנצח (סובייקטיבית) בסטייל, הXPERIA בעמידות, הגלקסי בחומרה והאופטימוס במחיר. אבל הלומיה עדיין יותר קטן מהם ככה שהטיעון על הגודל לא נכון, ועל הסנטימטר בערך שאתה מפסיד במסך והרזולוציה שהיא "רק" HD ולא FullHD אתה מקבל מכשיר שלוקח את כולם בסטילס, בוידאו, ובאודיו.
אתה מדבר על מספרים חסרי משמעות כמו "מגהפיקסל" אבל נדבק למספרים חסרי משמעות אחרים, ומתעלם מכל הנתונים עם המשמעות. אולי תגיד לי איזה 15" דברים אחרים שהטלפון שלך הוא לפני מצלמה" ואתה לא מקבל בלומיה? הרי שיחות טלפון כל המכשירים מוציאים, ובמכשירים של פחות מ-5 אינץ הבוסט של הרזולוציה (שבמקביל אוכל יותר בטריה, ומצריך יותר כח עיבוד) לא באמת נותן לך הרבה ערך מוסף. אתה לא באמת משתמש בסלולרי שלך לקריאת ספרים אני מניח. בסופו של דבר זה רק אפליקציות, והפער הזה נסגר (לאנדרואיד בתכלס לקח יותר זמן להגיע ל100K אפליקציות והיום המצב שם הרבה יותר טוב אחרי שלתקופה לא קצרה זה גם היה הילד הדחוי).

כן, להתפשר על מסך. 1080P זה סטנדרט בכל מכשיר גדול שהוכרז מאז נובמבר 2012 שזה כבר 9 חודשים ובטוח במכשירים עם מסכים בגדלים האלה. הPPI של הלומיה מאוד נמוך, בעצם הוא המכשיר דגל עם הPPI הכי נמוך בשוק לדעתי. וכן, הלומיה מאוד גדול אבל נותן מסך קטן מכל מכשירי הדגל, הONE בגודל נוח ממנו (צר בהרבה ודק יותר, יושב בכיס חבל על הזמן וגם קל יותר) והוא מכשיר עם מסך טוב יותר, עם מערכת הפעלה הרבה יותר רלוונטית מול הAPP STORE הריק של הWP, הוא המכשיר עם הרמקולים הכי איכותיים שראיתי בחיי ובנוסף על כל זה הוא סופר סקסי מול הפלסטיקיה והמסגרת העצומה של הלומיה. באמת שמעבר לאיכות צילום אני מחפש יתרון אחד בודד ללומיה ולא מצליח למצא כזה, איכות צילום ואיכות צילום בלבד. וה15 דברים שהטלפון שלי עושה מקושרים כולם לאפליקציות והמצב של WP באפליקציות מחפיר.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 יולי 2013, 01:46

נדב, זה כבר לטחון מים ולחזור על אותם הדברים ככה שנראה לי שנעצור כאן.
אבל רק כדאי לזכור ששימוש בביטוי מטופש כמו PPI כדי למדוד טלפונים הוא רק תוצר לוואי של שטיפת מוח של אפל - משהו שבא לחפות על זה שהם מוכרים מכשירי דגל עם מסך מצוקמק בגודלו כבר כמה שנים טובות. דחוף מסך סאב-HD לטלפון מעפן עם מסך 3 אינץ ותקבל PPI יותר גבוה ממסך FULLHD על 5 אינץ.

swiss-the-engine כתב:אגב אם אני זוכר נכון, בחצי שנה האחרונה יש עשרה שווקים (אומנם מינוריים כמו פולין אבל בכל זאת) שווינפון מוכר יותר מאייפון.

האמת היא שדווקא פולין היא ממש לא שוק מינורי: משהו כמו 50 מיליון מכשירים סך הכל. אבל תמיד יכול להיות שזה באשמת יבואן מקומי של אפל ולא בגלל שמיקרוסופט עושה משהו נכון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יולי 2013, 20:29

swym כתב:נדב, זה כבר לטחון מים ולחזור על אותם הדברים ככה שנראה לי שנעצור כאן.
אבל רק כדאי לזכור ששימוש בביטוי מטופש כמו PPI כדי למדוד טלפונים הוא רק תוצר לוואי של שטיפת מוח של אפל - משהו שבא לחפות על זה שהם מוכרים מכשירי דגל עם מסך מצוקמק בגודלו כבר כמה שנים טובות. דחוף מסך סאב-HD לטלפון מעפן עם מסך 3 אינץ ותקבל PPI יותר גבוה ממסך FULLHD על 5 אינץ.

האמת היא שדווקא פולין היא ממש לא שוק מינורי: משהו כמו 50 מיליון מכשירים סך הכל. אבל תמיד יכול להיות שזה באשמת יבואן מקומי של אפל ולא בגלל שמיקרוסופט עושה משהו נכון.

יש לPPI משמעות עמוקה, זאת בדיוק הסיבה שמסך מחשב 27" צריך להיות מעל ל1080P, מסך 4" יכול להיות בקושי 720P ומסך טלביזיה של 90" יצטרך להיות 4K. רזולוציה זאת אך ורק פונקציה של גודל המסך שהתמונה מוקרנת עליו ו-PPI מודד את זה. אם תדחוף למסך 3" PPI יותר גבוה מטלפון 5" עם 1080P כנראה שזה יראה לך כמו מסך חד בצורה הסטרית, הוא פשוט יהיה פצפון מדי בשביל לעבוד איתו. מן הסתם מסף מסויים לא רואים את ההבדל ומן הסתם כל מני השוואות של "לי יש 3% יותר PPI ממך!" הם לגמרי חסרי משמעות אבל כשאתה מדבר על מסך בPPI יותר גבוה וגודל מסך יותר גדול ואפילו יותר קטן וקל אז זה כבר ממש WIN WIN WIN WIN לONE ו-LOSE LOSE LOSE LOSE ללומיה. כמובן כל אחד ומה שחשוב לו אבל לי משקל וגודל מאוד מאוד חשובים, אם הייתי קונה טלפון אחרי שהONE יצא הייתי כנראה קונה אותו.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 יולי 2013, 09:07

אוי נדב תהיה רציני... אין לPPI שום משמעות בעולם האמיתי ללא נתון של מרחק צפייה. כמו שאין לגודל מסך שום משמעות בעולם האמיתי ללא מרחק צפייה.

אני די וידאו/אודיופיל... אני לא מצליח לראות פיקסלים בטלפון הנוכחי שלי. מה שאני מצליח לראות זה אליאסינג של קווים עם קונטרסט מובהק עם הרקע. וגם זה משהו שאני מצליח לראות רק ממרחק של ~10 ס"מ.

אתה מצליח לראות הבדלים כאלה? אם כן אני חושב ששלפת עין ביונית מהעולם של דאוס אקס.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יולי 2013, 17:16

swiss-the-engine כתב:אוי נדב תהיה רציני... אין לPPI שום משמעות בעולם האמיתי ללא נתון של מרחק צפייה. כמו שאין לגודל מסך שום משמעות בעולם האמיתי ללא מרחק צפייה.

אני די וידאו/אודיופיל... אני לא מצליח לראות פיקסלים בטלפון הנוכחי שלי. מה שאני מצליח לראות זה אליאסינג של קווים עם קונטרסט מובהק עם הרקע. וגם זה משהו שאני מצליח לראות רק ממרחק של ~10 ס"מ.

אתה מצליח לראות הבדלים כאלה? אם כן אני חושב ששלפת עין ביונית מהעולם של דאוס אקס.

מה מרחק צפיה קשור, הרי הוא משתנה. כשאני במיטה אני צופה באייפון שלי מ15 ס"מ וכשאני בבאוטובוס כמעט ממרחש של מטר כך שלא תוכל לדעת לעולם מה "מרחק הצפיה הקבוע". אני גם יכול להגיד לך שאם תסתכל מספיק מרחוק על HTC EXPLORER שהמסך שלו הוא בקושי ברזולוציה של גיימבוי (בהגזמה כמובן), אם תסתכל על המסך ממרחק של שני מטרים כנראה לא תראה הבדל בינו לבין הONE, אבל זה לא אומר שאין הבדלים בינהם. ראית כבר את המסך של הONE או של הגלקסי 4? אם לא ראית הבדל אז אחלה, אני ראיתי הבדל בין הגלקסי 3 לגלקסי 4.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 24 יולי 2013, 18:30

לי יש נוט 1
יש סלולרים עם מסכים טובים מימנו -אז מה ?

השאלה הגדולה עם המכשיר מספק את הצרכים ,במקרה שלי בהחלט כן
למרות שהיתי מאוד רוצה D-PAD ואיזה 3 כפתורים ,בצדפה ,זה היה מאוד עוזר באמולטורים ,ו3 כפתורים היו מספיקים לי לרוב המשחקים שאני רוצה על מכשיר כזה

אפשר לקנות גימפאדי בלוטוט ,הבעיה שהם גדולים מידי ולא נכנסים לכיס
אפשר גם לחבר גימפאדים דרך מתאם USB שיש לי ,אבל עוד פעם זה לא ניד

ככה שמאוד היתי רוצה מבנה צדפה ,בדומה ל3DS \DS ,רק דק יותר
לא צריך מסך נוסף ,מספיק D-PAD ו3 כפתורים

ראיתי איזה משהו יחסית דק ,אבל הוא יותר מקלדת מD-PAD

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יולי 2013, 18:57

kririn כתב:לי יש נוט 1
יש סלולרים עם מסכים טובים מימנו -אז מה ?

השאלה הגדולה עם המכשיר מספק את הצרכים ,במקרה שלי בהחלט כן
למרות שהיתי מאוד רוצה D-PAD ואיזה 3 כפתורים ,בצדפה ,זה היה מאוד עוזר באמולטורים ,ו3 כפתורים היו מספיקים לי לרוב המשחקים שאני רוצה על מכשיר כזה

אפשר לקנות גימפאדי בלוטוט ,הבעיה שהם גדולים מידי ולא נכנסים לכיס
אפשר גם לחבר גימפאדים דרך מתאם USB שיש לי ,אבל עוד פעם זה לא ניד

ככה שמאוד היתי רוצה מבנה צדפה ,בדומה ל3DS \DS ,רק דק יותר
לא צריך מסך נוסף ,מספיק D-PAD ו3 כפתורים

ראיתי איזה משהו יחסית דק ,אבל הוא יותר מקלדת מD-PAD

נוט הוא מפלצת יחודית שמספק לאנשים מאוד ספציפים דברים מאוד ספציפים. גם לומיה מספק צורך מאוד ספציפי אבל רק אחד, צילום. אם משהו כל כך אוהב צילום אז הלומיה הטלפון בשבילו (כלומר אני אוהב צילום אבל בשביל זה יש לי מצלמה SLR, בפלאפון אני מצלם רק שטויות), אם מצלמה איכותית לא בסדר עדיפויות שלו אז הוא לא ממש צריך לחרוש בשדות האלה לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 יולי 2013, 19:34

DrKeo כתב:מה מרחק צפיה קשור, הרי הוא משתנה. כשאני במיטה אני צופה באייפון שלי מ15 ס"מ וכשאני בבאוטובוס כמעט ממרחש של מטר כך שלא תוכל לדעת לעולם מה "מרחק הצפיה הקבוע". אני גם יכול להגיד לך שאם תסתכל מספיק מרחוק על HTC EXPLORER שהמסך שלו הוא בקושי ברזולוציה של גיימבוי (בהגזמה כמובן), אם תסתכל על המסך ממרחק של שני מטרים כנראה לא תראה הבדל בינו לבין הONE, אבל זה לא אומר שאין הבדלים בינהם. ראית כבר את המסך של הONE או של הגלקסי 4? אם לא ראית הבדל אז אחלה, אני ראיתי הבדל בין הגלקסי 3 לגלקסי 4.

כל תחילת ההודעה שלך לא קשורה בעליל... מזה מעניין המרחק המקסימלי? מעניין המינימלי וכמו שנתת את הדוגמא שלך לשימוש במיטה אז רשמתי שרק ממרחק של בערך 10 ס"מ אני מסוגל לראות אליאסינג אבל ממש לא את הפיקסלים.
כן ראיתי את המסך של גלקסי 4. לא ראיתי של ONE. לא ראיתי הבדל וזה שראית הבדל הוא רק בראש שלך ויכול (מבחינת המציאות) להיות מקסימום קשור לצבעים והרפרודוקציה שלהם על גבי המסך. אתה לא איש ביוני ואתה ממש לא יכול לראות את ההבדל ולא משנה כמה אתה חושב שאתה כן.
Benjamin Franklin

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 25 יולי 2013, 03:59

נוט הוא מפלצת יחודית שמספק לאנשים מאוד ספציפים דברים מאוד ספציפים. גם לומיה מספק צורך מאוד ספציפי אבל רק אחד, צילום. אם משהו כל כך אוהב צילום אז הלומיה הטלפון בשבילו (כלומר אני אוהב צילום אבל בשביל זה יש לי מצלמה SLR, בפלאפון אני מצלם רק שטויות), אם מצלמה איכותית לא בסדר עדיפויות שלו אז הוא לא ממש צריך לחרוש בשדות האלה לדעתי.

נוט 1 כבר לא מפלצת ,סך הכל זה גלקסי S2 ,גדול יותר פיזית ,ומעבד טיפונת חזק יותר
יש אומנם את העט סטילוס ,אבל יש לה לאג מאוד מורגש ,לפי מה שהבנתי בנוט 2 שיפרו את העט מאוד

בכל זאת לי זה מספיק לגמרי לבינתים ,כמו שאמרתי ,חבל שאין אפשרות זולה ודקה לD-PAD וכמה כפתורים

יש הרבה אפשרויות ,שמתאימות לבתי מלון ודברים בסגנון

אבל לא פיתרון באמת טוב לשימוש ניד ,לא סתם אנשים קונים 3DS ,הקונסולה יחסית עבה
אבל הרבה יותר דקה ונידת מהגימפאדים בלוטוט הנפוצים

סוג של פיתרון המצא שניכנס בכיס ,לא הנוח ביותר לשימוש ולא הכי דק
אבל מספיק נוח ומספיק דק

בסוף זה יגיע ,חבל שסוני פישלה עם הקספריה פלאי ,הרעיון היה טוב ,אבל פיצלו את זה מהויטה ,ולא נתנו תאימות לאחור למשחקי PSP (דרך הPSN )
תחשבו על זה שהיה יכול להיות קספריה פלאי ,עם מסך 5 היום ,ומעבד מרובע ליבות חזק ,בנוסף משחקים כמו אנצרטד וGOW
חוץ מאמולטורים כמובן

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 24 יולי 2013, 20:08

swiss-the-engine כתב:כל תחילת ההודעה שלך לא קשורה בעליל... מזה מעניין המרחק המקסימלי? מעניין המינימלי וכמו שנתת את הדוגמא שלך לשימוש במיטה אז רשמתי שרק ממרחק של בערך 10 ס"מ אני מסוגל לראות אליאסינג אבל ממש לא את הפיקסלים.
כן ראיתי את המסך של גלקסי 4. לא ראיתי של ONE. לא ראיתי הבדל וזה שראית הבדל הוא רק בראש שלך ויכול (מבחינת המציאות) להיות מקסימום קשור לצבעים והרפרודוקציה שלהם על גבי המסך. אתה לא איש ביוני ואתה ממש לא יכול לראות את ההבדל ולא משנה כמה אתה חושב שאתה כן.

יש לי את שניהם (הגלקסי 3 ו4) בתצוגה, בסניף.
הסתכלתי עליהם, אחד ליד השני. במרחק שימוש רגיל, ההבדל בולט וברור מאוד.
פשוט רואים פיקסלים במסך של הS3. במסך של הS4, לא רואים. החדות מאוד בולטת במקומות כמו פינות האייקונים, למשל, אבל באופן כללי, ברור כשמש איזה מהמסכים הוא Full HD ואיזה לא וההבדל שעושה PPI גבוה יותר מאוד בולט.

האייפון 4, שלי, גם נראה חד בהרבה משל הS3, למרות שההבדל בPPI לא כזה גדול (היחס בין PPI לגודל המסך, גם חשוב).
ברור שבין PPI של 500 וPPI של 600, כנראה שלא אפשרי לראות הבדל, כי בשני המקרים מדובר ברמות PPI מאוד גבוהות, כך שהעין האנושית לא מסוגלת לזהות כל הבדל.
בין PPI של 300 ו440, ההבדל ממש ברור.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 24 יולי 2013, 20:22

גלקסי S3 יש לו מסך 4.8 עד כמה שאני זוכר. אין לזה שום קשר לדיון על מסך 4.5 ב720P. אין לאף אחד פה עין של נץ ואף אחד לא יכול לראות את ההבדל. ההבדל היחידי שתראה הוא בצבעים.

נ.ב
גם לא לשכוח שהסמסונג יש לו מסך PEN TILE שבכלל משנה את כל הויכוח מבחינת איך התמונה שמוצגת על המסך נראית לעין. קיצר עזוב... לא רואים הבדל וזה מדעי.
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 127 אורחים