סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: סלולרים, ניידים ומשחקים עבורם - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 05 ינואר 2015, 21:07

אייטיונז תוכנה פח. גם בגרסא העדכנית שלה. מעבר לכך שהיא חזירת משאבים, טוענת ים של זבל ברקע (כלמיני ituneshelper.exe, ipodservice.exe ושאר מרעין בישין שרצים גם כשהתוכנה בכלל לא רצה) ובעלת ממשק מסריח באופן כללי - היא קשה לתפעול, מלאה בהודעות לא ברורות, גורמת לשירים להעלם, לא מצליחה להסיר שירים לפעמים, מתעקשת להוריד לי למחשב פעם אחר פעם את כל האפליקציות שאי פעם הורדתי לאייפוד, למרות שאין לי שום רצון או צורך בהן יותר והסרתי אותן מהאייפוד לפני שנים. בכל מקרה, אני מכיר לא מעט אוהדי אפל מושבעים שמסכימים שמדובר בתוכנה איומה ונוראית, ולא ברור איך יצאה כזאת חתיכת צואה בינארית מקופרטינו.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 ינואר 2015, 09:59

בול^

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 06 ינואר 2015, 10:11

Klayman כתב:אייטיונז תוכנה פח. גם בגרסא העדכנית שלה. מעבר לכך שהיא חזירת משאבים, טוענת ים של זבל ברקע (כלמיני ituneshelper.exe, ipodservice.exe ושאר מרעין בישין שרצים גם כשהתוכנה בכלל לא רצה) ובעלת ממשק מסריח באופן כללי - היא קשה לתפעול, מלאה בהודעות לא ברורות, גורמת לשירים להעלם, לא מצליחה להסיר שירים לפעמים, מתעקשת להוריד לי למחשב פעם אחר פעם את כל האפליקציות שאי פעם הורדתי לאייפוד, למרות שאין לי שום רצון או צורך בהן יותר והסרתי אותן מהאייפוד לפני שנים. בכל מקרה, אני מכיר לא מעט אוהדי אפל מושבעים שמסכימים שמדובר בתוכנה איומה ונוראית, ולא ברור איך יצאה כזאת חתיכת צואה בינארית מקופרטינו.

אייטיונז תוכנה סבירה לחלוטין על מק, ופח זבל מוחלט על PC.

הבעיה העיקרית שלה במק היא היותה, בנוסף לתוכנת ניהול מוזיקה לא רעה בכלל, כלי סינכרון נוראי לאייפונים ואייפדים ואייפודים. תודה לאל שאפל ביטלו לפני מספר שנים את ההכרח להשתמש בה לסנכרון, כי באמת שמהבחינה הזו מדובר בכישלון מפואר. כל כך מסורבל, כל כך איטי, כל כך לא נוח. לא מבין למה אפל לא יצרו כלי סינכרון ייעודי ויעיל במקום להתעקש להמשיך לדחוף את הפיצ'ר הממש לא קשור הזה לתוכנה שנועדה במקור להיות נגן MP3 וחנות מוזיקה.

מאידך, כתוכנת מוזיקה, לפחות על מק - היא סבבה. לא היתה לי איתה אף בעיה אף פעם בנוגע לניהול קבצים, היא תמיד זריזה מאוד בטעינה ונגינת מוזיקה, והיא פשוט פועלת לי בצורה מינימלית ולא מורגשת כשאני עובד ומריצה לי את הדברים שאני רוצה לשמוע. ברגע שמתרגלים למטאפורות שלה (בעיקר עניין הספריות) היא גם די פשוטה לתפעול. זה לוקח בערך 10 דקות. על PC, כאמור, היא צריכה למצוא כל מיני פתרונות יצירתיים לתהליכים שרצים ברמת המערכת ב-OSX, ואכן עושה את זה בצורה מחפירה. אין שום סיבה לעבוד איתה שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ינואר 2015, 11:53

באמת שהיא אותו דבר על הPC, אם המוסיקה שלך היא מאייטיונז אז באמת שאין שום בעיות. האמת שגם בתקופה שהמוסיקה שלי לא הייתה מאייטיונס לא הייתה בעיה, גררתי הכל לתוך אייטיונז והופ זה היה שם. לא ממש טרחה, הטרחה היחידה היא "לסדר" את המוסיקה אבל זה משהו שרק פיראט צריך לעשות :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 ינואר 2015, 21:32

לא יודע מתי היית פיראט של מוזיקה, אבל כבר מעל לעשור וחצי שכמעט כל קובץ שתוריד מגיע מקוטלג לחלוטין עם כל הפרטים שצריך. מעבר לכך, אני אישית משתמש בשירותי סטרימינג (Rdio המעולה, לדוגמא, שעליו אני משלם, אז אתה יכול לרדת מהגבעה המוסרית שטיפסת עליה), וככה לא כ''כ צריך את אייטיונז. אין שום קשר לפיראטיות, וגם לא דיברתי בכלל על יכולותיה של אייטיונז כתוכנת מוזיקה. דווקא ככזאת היא בסדר יחסית ואני אפילו נהנה מהורדת ה Album Art האוטומטית שלה - למרות שהיא עדיין חזירת משאבים היסטרית!!! כתוכנה לניהול סינכרון למכשירים השונים של אפל, היא פח אשפה. כל פעם שאני רוצה להחליף שירים באייפוד טאצ' שלי, אני מתבאס טילים שאני צריך להתעסק עם התוכנה המקוללת הזאת.

ובכל מקרה, יש עוד מקומות לקנות מהם מוזיקה. לא חייבים לקנות מאפל (!). לפעמים אפשר לקנות דיסק אמיתי, או ישירות מהאומן (נגיד Bandcamp?) אמזון מיוזיק? אז להתנפח ולהגיד שכל מי שאומר שאייטיונז זה חרא זה בגלל שהוא פיראט, זאת שטות מטורפת. יש לי גם המון מוזיקה שקניתי לא מאייטיונז, זה פשע? אני חייב לקנות מאייטיונז? אייטיונז היא חרא בעקבות כל מה שפירטתי לעיל. אתה מסתדר איתה? אחלה. המון אנשים שאני מכיר לא מסתדרים איתה, לא יודעים להעביר שירים וצלצולים לאייפונים והאייפדים שלהם, וכל פעם מתקשרים אלי (כאילו שלי יש מושג), עם שאלות על הודעות מוזרות שהיא מקפיצה להם, למה השירים שהיו להם במכשיר פתאום נעלמו, למה כל המכשיר שלהם פתאום מלא בשירים אחרים, למה היא לא נותנת להם לשדרג את המכשיר כמו שצריך ועוד כהנה וכהנה... זאת תוכנה איומה ונוראית, בכל מה שקשור לניהול המכשירים.
?

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 06 ינואר 2015, 21:48

אייטונס תוכנה זבל (פשוט ממררת לך את החיים).
בזכותכם (שכחתי ממנה) מחקתי אותה מהמחשב (שאריות מימיי האייפון\אייפוד שלי).

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 ינואר 2015, 22:16

Klayman כתב:לא יודע מתי היית פיראט של מוזיקה, אבל כבר מעל לעשור וחצי שכמעט כל קובץ שתוריד מגיע מקוטלג לחלוטין עם כל הפרטים שצריך. מעבר לכך, אני אישית משתמש בשירותי סטרימינג (Rdio המעולה, לדוגמא, שעליו אני משלם, אז אתה יכול לרדת מהגבעה המוסרית שטיפסת עליה), וככה לא כ''כ צריך את אייטיונז. אין שום קשר לפיראטיות, וגם לא דיברתי בכלל על יכולותיה של אייטיונז כתוכנת מוזיקה. דווקא ככזאת היא בסדר יחסית ואני אפילו נהנה מהורדת ה Album Art האוטומטית שלה - למרות שהיא עדיין חזירת משאבים היסטרית!!! כתוכנה לניהול סינכרון למכשירים השונים של אפל, היא פח אשפה. כל פעם שאני רוצה להחליף שירים באייפוד טאצ' שלי, אני מתבאס טילים שאני צריך להתעסק עם התוכנה המקוללת הזאת.

ובכל מקרה, יש עוד מקומות לקנות מהם מוזיקה. לא חייבים לקנות מאפל (!). לפעמים אפשר לקנות דיסק אמיתי, או ישירות מהאומן (נגיד Bandcamp?) אמזון מיוזיק? אז להתנפח ולהגיד שכל מי שאומר שאייטיונז זה חרא זה בגלל שהוא פיראט, זאת שטות מטורפת. יש לי גם המון מוזיקה שקניתי לא מאייטיונז, זה פשע? אני חייב לקנות מאייטיונז? אייטיונז היא חרא בעקבות כל מה שפירטתי לעיל. אתה מסתדר איתה? אחלה. המון אנשים שאני מכיר לא מסתדרים איתה, לא יודעים להעביר שירים וצלצולים לאייפונים והאייפדים שלהם, וכל פעם מתקשרים אלי (כאילו שלי יש מושג), עם שאלות על הודעות מוזרות שהיא מקפיצה להם, למה השירים שהיו להם במכשיר פתאום נעלמו, למה כל המכשיר שלהם פתאום מלא בשירים אחרים, למה היא לא נותנת להם לשדרג את המכשיר כמו שצריך ועוד כהנה וכהנה... זאת תוכנה איומה ונוראית, בכל מה שקשור לניהול המכשירים.

איזה משונה. אני משתמש בה כבר 4 שנים ולא היתה לי אפילו אחת הבעיות שהזכרת. ההפך - כל מה שאמרת שהיא עושה לא טוב, היא עשתה אצלי מושלם וזה כולל גם לסנכרן ולנגן מוזיקה שקניתי במקומות אחרים.
היא באמת צורכת יותר מידי משאבים, אבל לא בכמות שמזיזה למחשב שלי בצורה כלשהי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 ינואר 2015, 22:28

אין לי מספר אבסולוטי לגבות את התחושה והניסיון שלי ושל פחות או יותר כל אחד בסביבה שלי שאי פעם היה צריך להתעסק עם התוכנה הזאת. אני כן יודע שנתקלתי בהמון אנשים עם דעה כמו שלי, כולל בפורומים של iphones.co.il מצד לא מעט מהמנהלים שם, שמבינים דבר או שניים במוצרי אפל. אני כן יודע שאני מקבל מהרבה אנשים בסביבה שלי שאלות על איך מעבירים/עושים/מסדרים/מחברים/מסכנרנים/מחזירים את כל השירים שנעלמו וכו', כי לרוב אני עוזר לכל אותם האנשים עם בעיות שיש להם עם מחשבים/תוכנות וכו'. האם יש אנשים שמסתדרים יופי עם אייטיונז? ברור שיש. יש גם אנשים שמסתדרים יופי עם מערכת מיינפריים בת 25 שנה שיש לנו במשרד, ומוכנים להשבע שהיא הדבר הכי נוח וחכם שיש בעולם, ושהתוכנה החדשה שפיתחו כדי להחליף אותה לא שווה כלום. רוב האנשים שאני מכיר, שהם לקוחות אייפון מרוצים מאוד, שונאים את אייטיונז שנאה יוקדת. גם אני, כבעלים של אייפוד טאצ', שונא את אייטיונז. היא לא אינטואיטיבית, לא נוחה לשימוש, עם תפריטים מסורבלים ומורכבים והכל, בעצם בשביל לשלוט בכל החוויה :).

אגב!!!! איך שכחתי מזה - כשאפל חילקו את האלבום של U2 לכולם, בכלל לא הצלחתי להוריד אותו. כשהגעתי לדף של האלבום היה כתוב לי Purchased וכשהלכתי לאזור ה Purchased באייטיונז לא ראיתי אותו, אלא רק את האלבומים שרכשתי לפני כן. עד היום אני לא יודע (ואני לא באמת הולך לחפש) איפה האלבום שחילקו לכולם בחינם, שכאילו רכשתי, אבל לא מקושר לי לחשבון. בסוף, כי גם ככה לא כ''כ אכפת לי מU2, הורדתי אותו מאיזה טורנט (והוא גם ככה היה גרוע). אז לא, גם כשהמוזיקה מגיעה מאייטיונז, זה לא תמיד עובד. לפחות אצלי.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 ינואר 2015, 22:34

Klayman כתב:אין לי מספר אבסולוטי לגבות את התחושה והניסיון שלי ושל פחות או יותר כל אחד בסביבה שלי שאי פעם היה צריך להתעסק עם התוכנה הזאת. אני כן יודע שנתקלתי בהמון אנשים עם דעה כמו שלי, כולל בפורומים של iphones.co.il מצד לא מעט מהמנהלים שם, שמבינים דבר או שניים במוצרי אפל. אני כן יודע שאני מקבל מהרבה אנשים בסביבה שלי שאלות על איך מעבירים/עושים/מסדרים/מחברים/מסכנרנים/מחזירים את כל השירים שנעלמו וכו', כי לרוב אני עוזר לכל אותם האנשים עם בעיות שיש להם עם מחשבים/תוכנות וכו'. האם יש אנשים שמסתדרים יופי עם אייטיונז? ברור שיש. יש גם אנשים שמסתדרים יופי עם מערכת מיינפריים בת 25 שנה שיש לנו במשרד, ומוכנים להשבע שהיא הדבר הכי נוח וחכם שיש בעולם, ושהתוכנה החדשה שפיתחו כדי להחליף אותה לא שווה כלום. רוב האנשים שאני מכיר, שהם לקוחות אייפון מרוצים מאוד, שונאים את אייטיונז שנאה יוקדת. גם אני, כבעלים של אייפוד טאצ', שונא את אייטיונז. היא לא אינטואיטיבית, לא נוחה לשימוש, עם תפריטים מסורבלים ומורכבים והכל, בעצם בשביל לשלוט בכל החוויה :).

אגב!!!! איך שכחתי מזה - כשאפל חילקו את האלבום של U2 לכולם, בכלל לא הצלחתי להוריד אותו. כשהגעתי לדף של האלבום היה כתוב לי Purchased וכשהלכתי לאזור ה Purchased באייטיונז לא ראיתי אותו, אלא רק את האלבומים שרכשתי לפני כן. עד היום אני לא יודע (ואני לא באמת הולך לחפש) איפה האלבום שחילקו לכולם בחינם, שכאילו רכשתי, אבל לא מקושר לי לחשבון. בסוף, כי גם ככה לא כ''כ אכפת לי מU2, הורדתי אותו מאיזה טורנט (והוא גם ככה היה גרוע). אז לא, גם כשהמוזיקה מגיעה מאייטיונז, זה לא תמיד עובד. לפחות אצלי.

אני לחלוטין מאמין לך שזו החוויה שלך. גם אני שמעתי לא מעט אנשים מתלוננים. פשוט משונה לי כמה החוויה שלנו הפוכה.

אפילו בקטע עם U2. לי הוא הוריד את האלבום לטלפון, ברגע שחיברתי אותו למחשב, לסנכרון, בלי שבכלל רציתי (כי הם חרא של להקה). ממש 180 מעלות ממה שקרה לך. משעשע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ינואר 2015, 01:44

אני לא מבין מה הביג דיל עם אייטיונז.מבטלים את הסנכרון האוטומטי וזהו, היא לא עושה כלום בלי שאתה יוזם. אגב, כמו בכל תוכנה בערך אי פעם האלבום של u2 פשוט נמצא תחת purcheses ,איפה שאתה רואה את כל התוכן שקנית. האמת שהאלבום ירד לי אוטומטית לאייפון מה שממש שנאתי כך שהנסיון שלנו היה הפוך, אתה רצית ולא מצאת ואני לא רציתי אבל כפו אותו עלי.

בקיצור, לא מדע טילים. מבטלים סנכרון אוטומטי, מאותו רגע שום דבר לא יעלה/ירד/ימחק בלי שאתה פיזית תלך ותמחק או תעלה. כן, זה מריץ כל מני תהליכים ברקע שאלוהים יודע מה הם עושים אבל גם על המחשב שלי מ2007 זה לא השפיע בשום צורה מבחינת ביצועים ובטח לבטח שלא על המחשב הנוכחי שלי או הלפטופ.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 ינואר 2015, 06:46

על לפטופ ביתי/סטודנטיאלי ממוצע זה משפיע על הביצועים בהחלט. המחשבים שלך, של שחר ושלי, הם לא מדגם מייצג, ואני מסתכל מעבר לאף שלי ולחוויה האישית שלי. גם במחשב הביתי שלי אייטיונז לא ממש מדגדגת את הביצועים. בעצם, זאת הדוגמא הכי טובה: ''למה כשאני פותחת את האייטיונז כל המחשב שלי זוחל פתאום? מה, זאת תוכנה כ''כ כבדה?'' שיחה מידידה שלי, לפני כך וכך זמן :P. בכל מקרה, זה הפך לדיון קצת עקר - מסתדרים יופי עם אייטיונז וחושבים שהיא התוכנה הטובה ביותר מאז ומעולם? אחלה. רוב האנשים שאני מכיר, כולל אותי, כולל אלה שנתקלתי בהם ברשת, לא מסכימים איתכם. ולא, זה לא ''כי אנחנו פיראטים''.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ינואר 2015, 17:54

אני לא חושב שהיא התוכנה הכי טובה אי פעם, אני גם לא חושב שהיא התוכנה הכי גרועה אי פעם. זאת תוכנה יותר כבדה ממש שהיא צריכה לעשות, היא נגן מוסיקה מעולה ותוכנת סנכרון אייפון/אייפוד סביר מינוס.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 ינואר 2015, 22:31

לא שיש לי עניין להעלות באוב דיון שנגמר (אני לא swym) אבל אחרי שקליעים רשם שאין שום באג בעדכון אנדרואיד שמבטל את באפשרות של הטלפון לפעול כטלפון, אני חייב להגיד שכרגע חבר בוק שלי עם נקסוס 4, שעדכן ל5.0.1 ויש שם באג קטן שמונע מהטלפון להיות טלפון - לא ניתן לשמוע שום דבר בשיחות.

לטענתו, הוא גם בדק פתרונות בפורומים וזו בעיה שידועה מאז אוקטובר.

בקיצור, אם זה קצב התיקונים ואם אלו הבאגים שיש בעדכון גדול, עדיף ששנתיים אחרי הם בקושי יגיעו ל20% מכשירים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 08 ינואר 2015, 23:14

אני משער שאני קליעים :). בכל מקרה, מדובר בבאג שאני שומע עליו בפעם הראשונה, ואני מוקף באנשים עם נקסוס 4 ו 5. כנראה שקרה משהו ספציפי מאוד למכשיר של חבר שלך. מה גם, ש5.0.1 (או לוליפופ בכלל, לצורך העניין), לא יצאו באוקטובר. תאמין לי שאם זה היה באג עצום ורחב היקף, היית שומע עליו מזמן וגוגל הייתה מתקנת אותו כבר. זה לא כאילו יצא עדכון וברגע אחד הושבתו עשרות אלפי (או שמא היו מאות אלפי) מכשירים. אז ההשוואה שלך, לא תופסת כ''כ.
?

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 08 ינואר 2015, 23:25

לא ראיתי שום דבר כזה, ואני מסתובב לא מעט ב-XDA.
מה גם, כמו שקליימן אמר, 5.0.1 יצא רק לפני כמה שבועות.

אין ספק שהעדכון לא מוכן ויש לא מעט באגים, אבל אפשר לחיות עם כולם, גם עם באג מאוד משמעותי בדמות צריכת RAM וסוללה מופרזת ע"י אפליקציות מערכת.
עדיין לא נתקלתי בשום באג שמשבית פונקציונליות שלמה או מונע תפעול תקין של הסמארטפון.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 08 ינואר 2015, 23:48

אגב - לאלו שטענו שסוויפטקי חסרת ליטוש על IOS:

https://support.swiftkey.com/hc/en-us/a ... /201619272

וזה לא העדכון הראשון שהם מפרסמים בנוגע לבעיות מובנות בiOS עם היישום של מקלדות צד ג'.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ינואר 2015, 00:24

Klayman כתב:אני משער שאני קליעים :). בכל מקרה, מדובר בבאג שאני שומע עליו בפעם הראשונה, ואני מוקף באנשים עם נקסוס 4 ו 5. כנראה שקרה משהו ספציפי מאוד למכשיר של חבר שלך. מה גם, ש5.0.1 (או לוליפופ בכלל, לצורך העניין), לא יצאו באוקטובר. תאמין לי שאם זה היה באג עצום ורחב היקף, היית שומע עליו מזמן וגוגל הייתה מתקנת אותו כבר. זה לא כאילו יצא עדכון וברגע אחד הושבתו עשרות אלפי (או שמא היו מאות אלפי) מכשירים. אז ההשוואה שלך, לא תופסת כ''כ.

אתה אכן קליעים :D

זה שלא שמעת על הבאג, לא אומר שהוא לא שכיח. עובדה שזה גם קרה לחברבוק רנדומלי שלי וגם הוא מצא לזה לא מעט אזכורים בכל מיני פורומים.

כנראה שהבאג הזה מספיק לא נדיר, בשביל שהוא יופיע בכמה וכמה פורומים, הופיע עוד בגרסאות מפתחים, שיצאו לפני הגירסא הסופית ומצא את דרכו גם לגירסא הסופית של 5 וגם לעדכון של 5.0.1.
חבל, אבל בהחלט מסביר למה הם כל כך חוששים להפיץ את העדכון כמו שצריך. אם הם לא מסוגלים לפתור בעיה כזאת, זה גם עדיף.

אגב, ההשוואה בהחלט תופסת. מספיק שכמות זעירה במספרים מוחלטים תסבול מהבאג הזה, בשביל שבאופן יחסי, יהיה אותו אחוז משתמשים של מכשירי נקסוס שיסבלו ממנו, כמו שסבלו אותו מיעוט מהבאג במכשירי אייפון, שתוקן תוך יום-יומיים.
בכל השוואה, אפל פשוט עושים, באופן עקבי, עבודה הרבה יותר טובה בעדכונים שלהם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 ינואר 2015, 00:39

Nucleus_Dawn כתב:
אתה אכן קליעים :D

זה שלא שמעת על הבאג, לא אומר שהוא לא שכיח. עובדה שזה גם קרה לחברבוק רנדומלי שלי וגם הוא מצא לזה לא מעט אזכורים בכל מיני פורומים.

כנראה שהבאג הזה מספיק לא נדיר, בשביל שהוא יופיע בכמה וכמה פורומים, הופיע עוד בגרסאות מפתחים, שיצאו לפני הגירסא הסופית ומצא את דרכו גם לגירסא הסופית של 5 וגם לעדכון של 5.0.1.
חבל, אבל בהחלט מסביר למה הם כל כך חוששים להפיץ את העדכון כמו שצריך. אם הם לא מסוגלים לפתור בעיה כזאת, זה גם עדיף.

אגב, ההשוואה בהחלט תופסת. מספיק שכמות זעירה במספרים מוחלטים תסבול מהבאג הזה, בשביל שבאופן יחסי, יהיה אותו אחוז משתמשים של מכשירי נקסוס שיסבלו ממנו, כמו שסבלו אותו מיעוט מהבאג במכשירי אייפון, שתוקן תוך יום-יומיים.
בכל השוואה, אפל פשוט עושים, באופן עקבי, עבודה הרבה יותר טובה בעדכונים שלהם.

אני פשוט מסתובב די הרבה גם בXDA וגם בפורומים הישראליים של אנדרואיד - לא זוכר שנתקלתי בבעיה הזאת. גם מאוד תלוי מה זה ''לא מעט אזכורים בכלמיני פורומים'' - כי שוב, בפורומים שאני מסתובב בהם לא נתקלתי בזה. גוגל לא ''חוששת'' להפיץ את העדכון כמו שצריך, כי לכל מי שיש נקסוס (שלא עבר שינויי מערכת מרחיקי לכת), כבר יש את העדכון. נכון, זה לקח משהו כמו שבועיים, אבל הוא הופץ. 5.0.1 הופץ הרבה יותר מהר בפריסה עולמית (משהו כמו 3-4 ימים).

בכל מקרה, אני חוזר ואומר - אם זה היה באג כ''כ קטלני, רחב היקף ומטורף, כבר היית שומע עליו גם מתקשורת המיינסטרים (כמו נגיד, זה: http://www.calcalist.co.il/internet/art ... 31,00.html). או מאתרים טכנולוגיים כלליים. רוב הסיכויים הם, שמדובר בבאג די נדיר וזעום, או כזה שניתן לתיקון בצורה כלשהי שחבר שלך פשוט לא מכיר/לא מצא.

אני ממש לא מצדיק את המצאות הבאג - אבל עצם העובדה שהוא לא מופיע בכל (!) נקסוס 4, כבר הופך את המצב ליותר טוב ממה שקרה באירוע 8.0.1 של אפל, שאומנם תיקנה תוך יום-יומיים, אבל הבאג פשוט השפיע על כל המכשירים שעדכנו בOTA, נדמה לי, במכה. אם הבאג אכן קיים (ואין לו איזו בעיה חומרתית בכלל במכשיר....), גוגל בהחלט מוכרחה לתקן אותו. אני, בכל מקרה, אשמח לראות רפרנסים לבאג המדובר, אפילו סתם כדי להכיר.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ינואר 2015, 00:53

Klayman כתב:
אני פשוט מסתובב די הרבה גם בXDA וגם בפורומים הישראליים של אנדרואיד - לא זוכר שנתקלתי בבעיה הזאת. גם מאוד תלוי מה זה ''לא מעט אזכורים בכלמיני פורומים'' - כי שוב, בפורומים שאני מסתובב בהם לא נתקלתי בזה. גוגל לא ''חוששת'' להפיץ את העדכון כמו שצריך, כי לכל מי שיש נקסוס (שלא עבר שינויי מערכת מרחיקי לכת), כבר יש את העדכון. נכון, זה לקח משהו כמו שבועיים, אבל הוא הופץ. 5.0.1 הופץ הרבה יותר מהר בפריסה עולמית (משהו כמו 3-4 ימים).

בכל מקרה, אני חוזר ואומר - אם זה היה באג כ''כ קטלני, רחב היקף ומטורף, כבר היית שומע עליו גם מתקשורת המיינסטרים (כמו נגיד, זה: http://www.calcalist.co.il/internet/art ... 31,00.html). או מאתרים טכנולוגיים כלליים. רוב הסיכויים הם, שמדובר בבאג די נדיר וזעום, או כזה שניתן לתיקון בצורה כלשהי שחבר שלך פשוט לא מכיר/לא מצא.

אני ממש לא מצדיק את המצאות הבאג - אבל עצם העובדה שהוא לא מופיע בכל (!) נקסוס 4, כבר הופך את המצב ליותר טוב ממה שקרה באירוע 8.0.1 של אפל, שאומנם תיקנה תוך יום-יומיים, אבל הבאג פשוט השפיע על כל המכשירים שעדכנו בOTA, נדמה לי, במכה. אם הבאג אכן קיים (ואין לו איזו בעיה חומרתית בכלל במכשיר....), גוגל בהחלט מוכרחה לתקן אותו. אני, בכל מקרה, אשמח לראות רפרנסים לבאג המדובר, אפילו סתם כדי להכיר.

חיפשתי "Nexus 4 lollipop bug can't hear" והנה דיון שבו כמות לא מבוטלת של אנשים מדווחת על אותה הבעיה בדיוק.
הנה אתר חדשות אנדרואיד, שמדווח על אותה תקלה מ5, שכאמור, לא תוקנה ב5.0.1, כמו שהם קיוו.
הנה עוד חדשה, על אותה הבעיה, מלפני כמה ימים.

יש מצב שאתה צודק. באמת אין מה להשוות פה עם הבעיה שהיתה באייפון. בעיה שהיתה לכמות קטנה של משתמשים, נתפסה ותוקנה תוך שעות, זה הרבה פחות גרוע מבעיה שפוגעת במשתמשים ואין אפילו פיפס מכיוון מפתחת התוכנה, לגבי תיקון שלה.
ככל שאני מוצא על זה יותר מידע, יותר ויותר ברור לי שאפל עשו עבודה כל כך הרבה יותר טובה בכל עדכון ועדכון שלהם, משגוגל מצליחה. לא ברור לי למה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 ינואר 2015, 01:18

מעניין להכיר את הבאג. באמת לא שמעתי עליו עד עכשיו. אני חושב שאתה מיתמם בנוגע ל8.0.1 באייפון והחומרה של הבאג שהייתה שם, אבל מילא. בכל מקרה, אני עדיין משוכנע שלא מדובר על באג באותה הרמה, ועובדה שהוא באמת לא משפיע על כל אחד ואחד ממכשירי הנקסוס 4, אלא בצורה ספורדית (ולפי מה שאני רואה שם, הוא גם מתרחש ספורדית. לפעמים כן ולפעמים לא.. כלומר זה לא באג שאשכרה משבית את הטלפון). ממעבר כללי על ההודעות של המתלוננים עולה כי ריבוט פותר את הבעיה זמנית. בעוד שאין מדובר בפיתרון ראוי/טוב/כדאי/תחליף לתיקון הבאג - לפחות הטלפון לא באמת מושבת, כמו שניסית להציג, או כמו שקרה עם האייפון, שאכן היה מושבת ולא היה לך מה לעשות איתו.. התיקון, לפי מה שאני קורא בכלל יגיע מהGoogle Play Services, רכיב באנדרואיד שמתעדכן כל הזמן, בצורה שקטה, אפילו בטלפונים שמריצים ג'ינג'רברד, ולא בעדכון קושחה - ככה שאין מה להשיא עיניים אל גרסא 5.0.3 או משהו כזה לבאג הספציפי הזה.

אתה מוזמן להמשיך ולנסות להציג את הבאג הזה ככלל מערכתי או רחב היקף הרבה יותר ממה שהוא, אבל אני ממשיך להחזיק בעמדה שאם אכן היה מדובר בבאג כזה רחב היקף, הוא כבר היה עושה גלים הרבה יותר גדולים משני אתרים שלא שמעתי עליהם מעולם ודיון בגוגל קוד שאומנם יש בו מספר לא מבוטל של אנשים שמדווחים על הבאג, אבל גם יש בו לא מעט משתמשים שמדווחים שאין להם אותו, ושהם לא מצליחים לשחזר אותו. זה, יחד עם העובדה שמסביבי יש מלא מכשירי נקסוס 4, וזה לא קרה באף לא אחד מהם, רומז לי שלא מדובר על באג רחב תפוצה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ינואר 2015, 01:56

שחר, אתה לא יודע שאם זה באג בios אז זאת הקטסטרופה הכי גדולה שהייתה אי פעם ואם זה באג באנדרואיד אז אפשר חיות עם זה?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ינואר 2015, 02:03

DrKeo כתב:שחר, אתה לא יודע שאם זה באג בios אז זאת הקטסטרופה הכי גדולה שהייתה אי פעם ואם זה באג באנדרואיד אז אפשר חיות עם זה?

צודק... שכחתי את זה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 09 ינואר 2015, 10:29

קודם כל, כשאתה קורא למכשירים שלך קסומים, מושלמים וJust Works, ועסוק בלרדת על המתחרים, אז מן הסתם כשיש לך באג זה מכה יותר חזק. בכל מקרה, המשפט שלך, נדב, הוא סתם ילדותי. הבאג ששחר הביא מתרחש בצורה אקראית, לא על כל מכשירי הנקסוס 4, ומסתדר (זמנית לפחות) כשהמשתמש עושה ריסטרט. זה באמת באג חמור כמו להשבית כל מכשיר אייפון 6/6+ שעשה עדכון OTA, בצורה שלמשתמש אין בכלל מה לעשות?

אתם אולי מפספסים את הנקודה, כשאני אומר שזה אכן באג חמור, רע ושיש לתקנו בצורה מיידית (מה שכנראה יקרה בלי שום שחרור גרסא, כי כמו שאמרתי, זה באג בPLAY SERVICES, שיתוקן בהפצה שקטה שאף אחד לא ישים לב אליה).. אני פשוט חושב שאם משווים את הבאג הזה ל8.0.1 בIOS, אז הפאשלה של אפל חמורה יותר, אובייקטיבית. למה? כי זה היה באג שפגע בכל (!) מכשיר אייפון 6. זה אומר שלא עשו אפילו גרם של QA לפני ששיחררו אותו. אפל אכן תיקנה את הבאג מהר יותר ובהחלט צריך להוריד בפניה את הכובע בנושא, אבל צריך לזכור שמלכתחילה מדובר בתקלה הרבה יותר רצינית, שפגעה בהרבה יותר לקוחות, שהיו חסרי אונים והסתובבו עם אייפוד טאצ' 6, בעצם.. האם גוגל פישלה עם הבאג הזה? ברור שכן. אבל כנראה שמדובר בתקלה שיותר קשה לאתר בבדיקות QA רגילות, בדיוק בגלל שהוא מתרחש בצורה אקראית, לא לכולם ולא כל הזמן.
?

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 09 ינואר 2015, 14:09

מהניסיון שלי ושל החברים, כל מי שעדכן את הנקסוס 4 ללוליפופ סבל ממלא בעיות (100% מהמכשירים). והבאג שלא שומעים היה לי גם אותו (נראה שסבלתי מכל באג\איטיות אפשרי)...

בכל אופן, מאז ההארד ריסט הטלפון עובד כאילו הוצאתי אותו מהקופסא אתמול- תענוג. מרגיש כמו טלפון חדש, הכל חלק חלק ועובד מצוין (ועד לפני שבועיים רציתי לקנות טלפון חדש ולזרוק את זה לפח).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ינואר 2015, 15:08

קליימן, שיט הפנס. כולנו יודעים ש8.01 היה משהו סופר חריג וחד פעמי וגם תקנו אותו תוך איזה יום וחצי. זה היה ממש יוצא מן הכלל, רחוק מאוד מהכלל. זה פשוט משעשע לראות אנשי אנדרואיד יורדים על אפל על עדכוני מערכת ההפעלה שלהם כשבאנדרואיד גם יש שלל באגים, התיקונים לוקחים חודשים ובכלליות המערכת הפעלה מופצת בקצב של צב כך שגם אחרי שנה+ הרוב המוחלט של בעלי אנדרואיד אפילו לא קרובים ללראות אותה.

זה פשוט מצחיק לראות את זה כי זה כמו שבעל אייפון יצחק על זה שהאנדרואייד סגור מדי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים