ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי Kazz » 15 ספטמבר 2016, 22:10

המטרה היא לא לתת לכל משחק לקבל את הציון הכי גבוה. המטרה היא לבטל ציונים משחקנים שקיבלו מפתחות בהתנייה מסויימת או בכל דרך אחרת שבה מנסים לעוות את הציון. אתה עושה עוול למערך הביקורות אם כל עניינך הוא להסתכל על הממוצע בראשית הדף. באותה מידה יש לך ביקורות סתמיות של אנשים שקנו בסטים ושיחקו פחות משעה וכותבים סתם שטות.

לא מסכים עם המהלך? שלח להם מייל ותביא את דעתך. תמשיך לא לקנות דרך סטים או כל צעד אחר שאתה רואה לנכון לעשות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2016, 22:47

Kazz כתב:מעולם לא ראיתי כזו חשיבות מיוחסת לממוצע דירוגי שחקנים כמו זאתי שאתם מנסים להציג כאן. כן, אם מישהו הולך להוציא 20,30 ו 60 דולר על משחק אז אני בהחלט מצפה ממנו גם לגלול את העמוד ולקרוא את הביקורות. ושום דבר בזה לא נפגע, נמנע או נאסר.

עדיף שלא היה ממתקיים השינוי הזה אבן אין חולקים שיש גורמים שאכן משתמשים במערכת הביקורות הזו לרעה. הפתרון שואלב מצאו לנכון ליישם בשלב זה מנסה לפגוע כמה שפחות בביקורות לגיטימיות אבל עדיין אקפטיבי בטיפול בבעיה. יש לך הצעה יותר טובה? אתה מוזמן לשלוח להם מייל. אתה רוצה להגיד להם שזו טעות לפעול כך? שלח להם מייל. כפי שראינו במקרה המודים בתשלום אם באמת יש אי-שביעות רצון גדולה אז ואלב יבטלו את הצעד.

אם ואלב רצו לעשות משחקנים שקונים מפתחות צרכנים סוג ב' אז הם היו מונעים משחקנים שהפעילו מפתחות לכתוב ביקורות כלל. הם היו גובים כסף על יצירת מפתחות. כל מה שעשו זה להוציא ביקורות אלה מהחישוב שמוצג בתחילת העמוד אבל שהן זמינות בחלק הביקורות של דף המשחק. ממש מכה.

חוץ מזה, יש כבר משתמשים סוג ב' בסטים - כאלה עם חשבונות שלא קנו דבר מעולם ולכן לא יכולים לצרף חברים ולהנות מפיצ'רים אחרים ושהחשבון שלהם מוגבל. עוד צעד מובן בניסיון להלחם בפורצים, רמאים ודמותם.

ו lol לחשוב שמישהו יקנה משחק במחיר יקר יותר רק כדי שהביקורת שהוא יכתוב (שהוא יכול לכתוב באותה מידה לא משנה מה) תופיע בחישוב של כלל הביקורות בחלק העליון של דף המשחק.

לך דבר עם מפתחי משחקים שהגיעו מקיקסטארטר שהביקורות של הקהל שהשקיע בהם לא יופיעו בממוצע של המשחק. חושב שזה קטן? קטנוני? נשמע כמו משהו שיפריע לאדם שמתלונן כבר שלושה חודשים ברצף שהוא צריך לשחק קצת במשחק כדי לקבל בחינם סקין במקום לשלם 250$ עליו... במשחק שהוא לא קנה.

אגב, חשבון נחסם למכירות כשהוא לא קנה בסטים שנה, זה קרה לי שנה שעברה. זה לא קשור לרמים, בשביל זה יש אות׳נטיקציה כפולה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 ספטמבר 2016, 23:51

Kazz כתב:המטרה היא לא לתת לכל משחק לקבל את הציון הכי גבוה. המטרה היא לבטל ציונים משחקנים שקיבלו מפתחות בהתנייה מסויימת או בכל דרך אחרת שבה מנסים לעוות את הציון. אתה עושה עוול למערך הביקורות אם כל עניינך הוא להסתכל על הממוצע בראשית הדף. באותה מידה יש לך ביקורות סתמיות של אנשים שקנו בסטים ושיחקו פחות משעה וכותבים סתם שטות.

לא מסכים עם המהלך? שלח להם מייל ותביא את דעתך. תמשיך לא לקנות דרך סטים או כל צעד אחר שאתה רואה לנכון לעשות.

אתה מיתמם, ואתה יודע את זה. אני עושה עוול? אתה הרי יודע שככה עובדות הביקורות. כשNo Man's Sky יצא על מה דיברנו פה? שמעל 50% השאירו לו ביקורת שלילית בסטים. לא ראיתי אותך עושה ניתוח מפורט של ביקורות שאנשים רשמו לפי רמה איכותנית כזאת או אחרת. אין לאדם הממוצע את הכלים בכלל לעשות את זה.
ולא, אני לא מסכים עם המהלך. מותר לי? או שרק לך מותר לבקר מהלכים של חברות בפורום הזה? אני באמת לא קונה כמעט שומדבר דרך סטים, כי מה לעשות שהם הכי יקרים בביזנס?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 16 ספטמבר 2016, 10:31

חשבון לא נחסם למכירות. אם לא קנית בסטים משחק בשנה האחרונה לא תוכל להשתמש במרקטפלייס לקניית ומכירת כרטיסים ואייטמים.
--

הביקורות מופיעות בממוצע. הן לא מופיעות בממוצע בתחילת העמוד. ההתייחסות שלך לביקורות כאילו הערך העיקרי שלהם זה המבט החטוף שאתה מקבל דרך הציון הוא בדיוק הבעייתיות בביקורות שאנחנו כל הזמן מדברים עליהם, שאנשים מסתכלים רק על הציון בסוף ולא על מה שכתוב. בשביל המבט החטוף הזה אתה יכול באותה מידה להסתכל על MC או כל מקור אחר.

מתי בפעם האחרונה מישהו הסתכל אך ורק על הציון שמופיע בתחילת העמוד בסטים ועל סמך זה הוציא סכום לא מבוטל מכיסו? אז כן, אני בהחלט מצפה מכל מי שרוצה לקנות משחק לגלול את הדף למטה, לא רק כדי לראות את הציונים של מי שהפעיל קוד אלא גם כדי לסנן את הביקורות על-פי אילו שקוטלגו כעוזרות ביותר ובכך להתעלם גם מהביקורות השטותיות של מי שכן קנה את המשחק דרך סטים.

לא מציע לאף אחד לקנות שום דבר רק על סמך ממוצע.

בנוגע משחקי קיקסטארטר, אני מניח ששחקנים כבר למודי אכזבות כך שהם בכל מקרה יירצו לגלול למטה ולקרוא רשמים מפורטים ולא להסתמך על ממוצע שכולל גם את מי שתמך במשחק. האנשים האלה הם כבר תחת זכוכית מגדלת והממוצע בתחילת העמוד הוא כבר ככה בסכנה מוגברת ללהיות לא מייצג כי יכול שהשחקנים האלה מקלים על המשחק כי זה היה הפרוייקט שהם מימנו.

כל המידע, כל הקולות וכל הביקורות מכל המקוורת ממשיכים להתקיים כרגיל. אני מסרב להתפחלץ מהצורך לגלול עוד טיפה כדי לראות גם ממוצע של מי שהפעיל קוד כי אני גם ככה גולל למטה כי אני רוצה לראות את הביקורות הטובות ביותר. לא מכיר אנשים שחיים ומתים על ממוצע כללי בלבד ורק ככה הם מחליטים איך לקנות ולא מוכנים לגלול עוד טיפה. ואם יש כאלה, אני ממליץ שיפסיקו להתנהג כך ואם לא, הם יכולים להסתכל על ממוצעים ב MC בשביל סנטימנט כללי.

No Man's Sky הוא לא דוגמה כי ידענו שגרסת המחשב תקבל ביקורות רעות כי המשחק קיבל ביקורות רעות על הפס4. הדגש הנוסף בביקורות הרעות היו הבעיות הטכניות שפקדו את המשחק. הנה עוד משהו שלא היינו יכולים לדעת בלי גלול לחלק של הביקורות. האם הממוצע השלילי בתחילת העמוד הוא פשוט בגלל שאנשים לא אוהבים את המשחק והעיצוב שלו (מה שאומר שייתכן שיש חלק שכן אוהבים ומי שמתעניין בקנייה כן יאהב) או האם מדובר בתלונות על ביצועים, באגים ובעיות טכניות אחרות (בעיות שפוגעות בחוויה של כלל השחקנים, לא משנה מה דעתם על טיבו כמשחק).

-

מותר לך לא להסכים עם המהלך ולכן אני גם אמור שאם אתה יכול לכתוב 3 הודעות בנושא אז אתה יכול גם לשלוח מייל לואלב שמביע את דעתך כי מיילים כאלו בקנה מידה גדול הביאו בעבר ויביאו בעתיד שינויים בהחלטות שלהם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 ספטמבר 2016, 14:45

Kazz כתב:חשבון לא נחסם למכירות. אם לא קנית בסטים משחק בשנה האחרונה לא תוכל להשתמש במרקטפלייס לקניית ומכירת כרטיסים ואייטמים.
--

הביקורות מופיעות בממוצע. הן לא מופיעות בממוצע בתחילת העמוד. ההתייחסות שלך לביקורות כאילו הערך העיקרי שלהם זה המבט החטוף שאתה מקבל דרך הציון הוא בדיוק הבעייתיות בביקורות שאנחנו כל הזמן מדברים עליהם, שאנשים מסתכלים רק על הציון בסוף ולא על מה שכתוב. בשביל המבט החטוף הזה אתה יכול באותה מידה להסתכל על MC או כל מקור אחר.

מתי בפעם האחרונה מישהו הסתכל אך ורק על הציון שמופיע בתחילת העמוד בסטים ועל סמך זה הוציא סכום לא מבוטל מכיסו? אז כן, אני בהחלט מצפה מכל מי שרוצה לקנות משחק לגלול את הדף למטה, לא רק כדי לראות את הציונים של מי שהפעיל קוד אלא גם כדי לסנן את הביקורות על-פי אילו שקוטלגו כעוזרות ביותר ובכך להתעלם גם מהביקורות השטותיות של מי שכן קנה את המשחק דרך סטים.

לא מציע לאף אחד לקנות שום דבר רק על סמך ממוצע.

בנוגע משחקי קיקסטארטר, אני מניח ששחקנים כבר למודי אכזבות כך שהם בכל מקרה יירצו לגלול למטה ולקרוא רשמים מפורטים ולא להסתמך על ממוצע שכולל גם את מי שתמך במשחק. האנשים האלה הם כבר תחת זכוכית מגדלת והממוצע בתחילת העמוד הוא כבר ככה בסכנה מוגברת ללהיות לא מייצג כי יכול שהשחקנים האלה מקלים על המשחק כי זה היה הפרוייקט שהם מימנו.

כל המידע, כל הקולות וכל הביקורות מכל המקוורת ממשיכים להתקיים כרגיל. אני מסרב להתפחלץ מהצורך לגלול עוד טיפה כדי לראות גם ממוצע של מי שהפעיל קוד כי אני גם ככה גולל למטה כי אני רוצה לראות את הביקורות הטובות ביותר. לא מכיר אנשים שחיים ומתים על ממוצע כללי בלבד ורק ככה הם מחליטים איך לקנות ולא מוכנים לגלול עוד טיפה. ואם יש כאלה, אני ממליץ שיפסיקו להתנהג כך ואם לא, הם יכולים להסתכל על ממוצעים ב MC בשביל סנטימנט כללי.

No Man's Sky הוא לא דוגמה כי ידענו שגרסת המחשב תקבל ביקורות רעות כי המשחק קיבל ביקורות רעות על הפס4. הדגש הנוסף בביקורות הרעות היו הבעיות הטכניות שפקדו את המשחק. הנה עוד משהו שלא היינו יכולים לדעת בלי גלול לחלק של הביקורות. האם הממוצע השלילי בתחילת העמוד הוא פשוט בגלל שאנשים לא אוהבים את המשחק והעיצוב שלו (מה שאומר שייתכן שיש חלק שכן אוהבים ומי שמתעניין בקנייה כן יאהב) או האם מדובר בתלונות על ביצועים, באגים ובעיות טכניות אחרות (בעיות שפוגעות בחוויה של כלל השחקנים, לא משנה מה דעתם על טיבו כמשחק).

-

מותר לך לא להסכים עם המהלך ולכן אני גם אמור שאם אתה יכול לכתוב 3 הודעות בנושא אז אתה יכול גם לשלוח מייל לואלב שמביע את דעתך כי מיילים כאלו בקנה מידה גדול הביאו בעבר ויביאו בעתיד שינויים בהחלטות שלהם.

הממוצע בתחילת ובאמצע העמוד הוא הרלוונטי. כל שאר המשחקים הידניים הם חסרי משמעות כי אחוז האנשים שישתמשו בהם הוא כמו אחוז האנשים שעוברים את העמוד בראשון בגוגל (פחות מ-10% מהמחפשים - יש לזה לינק אם אתה ממש מתעקש, https://www.quora.com/How-many-Google-s ... ch-results). ביקורות סטים, באופן כללי, הן לא מדהימות והרבה פעמים מסתכמות בכמה שורות שאי אפשר להבין מהן הרבה.

לכן הסנטימנט הכללי של המשתמשים - האם אהבו או לא אהבו, הוא חשוב. להוציא מתוך החישוב הזה (הרלוונטי היחיד), את הלקוחות ש''הרהיבו עוז'' וקנו את המפתח שלהם במקום אחר, זה לא לעניין. אם לואלב יש בעיה עם מערכת התגובות והביקורות מההיבט הזה, אז אולי שווה לנסות ולמצוא קריטריונים אחרים לסינון... באותה המידה, אנשים ששיחקו רק 20 דקות, הם לא ממש רלונטיים לחישוב, גם אם הם קנו בסטים. אפשר לשחק עם הנוסחאות והחישובים שיציגו מה שרוצים, אבל הפיתרון הנוכחי, לטעמי, שגוי ועומד בבחינת ''שפיכת המים עם התינוק''.

לסיפא של דבריך רק אשאל אותך אם כתבת לבליזארד על המודל הנצלני והגזלני שלה? שלחת לה מייל שמביע את דעתך? כי מיילים בקנה מידה גדול הביאו בעבר ויביאו בעתיד לשינויים בהחלטות שלה, והיא הרבההההההההה יותר בקשר עם הקהילה מאשר ואלב אי פעם הייתה. המפתחים של OW אשכרה עונים לאנשים, מגיבים ומפרסמים הודעות בצורה גורפת. בליזארד עצמה מפרסמת הודעות לעיתונות ועונה להמון פניות של התקשורת בנוגע לשאלות. אתה יכול להגיד את אותו הדבר על ואלב?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ספטמבר 2016, 15:12

לא קאז, הרגת אותי עכשיו, ממש אביר הממוצעים פתאום. ברור שהממוצע רלוונטי, אפילו אם המספר עצמו לא משנה. כשאני בזמן המבצעים פותח משחק שסטים המליצה לי ובחיים לא שמעתי עליו, כשאני רואה שהוא מדורג poor אז אני ממשיך הלאה וכשאני רואה שהוא מדורג excelent אז אני אתיחס אליו יותר ברצינות.

בנושא החסימת מכירות, 4אתה לא יכול לעשות שום פעולת מכירה ברגע שלא קנית משחק בסטים שנה - אזרח סוג ב׳.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 16 ספטמבר 2016, 21:22

Klayman כתב:
הממוצע בתחילת ובאמצע העמוד הוא הרלוונטי. כל שאר המשחקים הידניים הם חסרי משמעות כי אחוז האנשים שישתמשו בהם הוא כמו אחוז האנשים שעוברים את העמוד בראשון בגוגל (פחות מ-10% מהמחפשים - יש לזה לינק אם אתה ממש מתעקש, https://www.quora.com/How-many-Google-s ... ch-results). ביקורות סטים, באופן כללי, הן לא מדהימות והרבה פעמים מסתכמות בכמה שורות שאי אפשר להבין מהן הרבה.

לכן הסנטימנט הכללי של המשתמשים - האם אהבו או לא אהבו, הוא חשוב. להוציא מתוך החישוב הזה (הרלוונטי היחיד), את הלקוחות ש''הרהיבו עוז'' וקנו את המפתח שלהם במקום אחר, זה לא לעניין. אם לואלב יש בעיה עם מערכת התגובות והביקורות מההיבט הזה, אז אולי שווה לנסות ולמצוא קריטריונים אחרים לסינון... באותה המידה, אנשים ששיחקו רק 20 דקות, הם לא ממש רלונטיים לחישוב, גם אם הם קנו בסטים. אפשר לשחק עם הנוסחאות והחישובים שיציגו מה שרוצים, אבל הפיתרון הנוכחי, לטעמי, שגוי ועומד בבחינת ''שפיכת המים עם התינוק''.

לסיפא של דבריך רק אשאל אותך אם כתבת לבליזארד על המודל הנצלני והגזלני שלה? שלחת לה מייל שמביע את דעתך? כי מיילים בקנה מידה גדול הביאו בעבר ויביאו בעתיד לשינויים בהחלטות שלה, והיא הרבההההההההה יותר בקשר עם הקהילה מאשר ואלב אי פעם הייתה. המפתחים של OW אשכרה עונים לאנשים, מגיבים ומפרסמים הודעות בצורה גורפת. בליזארד עצמה מפרסמת הודעות לעיתונות ועונה להמון פניות של התקשורת בנוגע לשאלות. אתה יכול להגיד את אותו הדבר על ואלב?

לא מבין מה הקשר בין חיפוש בגוגל לאדם ששוקל קנייה והוצאה כספית כלשהי. האחרון לבטח ירצה להיות יותר יסודי לפני שהוא קונה. 'יסודי' = לגלול עוד טיפה בדף המשחק.

אז עכשיו הממוצע שמוצג גם באמצע העמוד הוא רלוונטי ואין לך בעיה לגלול? יופי. כבר הקדמנו. אם אין לך בעיה לגלול למטה אז למה לא ללחוץ על הבחירה של כל הביקורות? ואלב בהחלט צריכים להכניס הגדרות ברירות מחדל כך שתוכל לבחור שהחלק באמצע העמוד תמיד יראה את כל הביקורות. האם אפשרות לבחור ברירת מחדל שכזו תספק אותך?
האפשרות הבאה היא שלבטח enhanced steam יתעדכן ויאפשר לך לראות את חישוב כל הביקורות בחלק העליון של הדף.

אנשים ששיחקו 20 דקות אכן לא רלוונטים אבל אין טעם לנסות להתנות פרסום ביקורת לזמן משחק כי זה מפספס את כל הסיבות הטכניות שבגינם השחקן שיחק רק 20 דקות. גם אין שום בעיה לעשות idle בלי אפילו להתקין את המשחק ובכך להתחמק מכל מגבלה שכזו.

לא זוכר מתי בליזארד שינו החלטה כלשהי בגלל תרעומת ציבורית. אולי מתי שהם רצו להכניס מערכת RealID למשחקים שלהם. הם גם שמו פס על התרעומת לגבי חיוב אונליין תמידי בדיאבלו 3. חוץ מזה, מדובר פה בחברות בקנה מידה שונה, בארגון שונה וכך אין מה להשוות. ואלב היא חברה פרטית של 400 איש שהקטע עם המודים לתשלום גרם להם לאבד מיליונים ביום כדי לטפל בכל האימיילים. בליזארד חלק מענקית משחקים ולבטח יש להם מחלקה שמטפלת במיילים. יש גם הבדל בין משהו שהוא חלק בלתי נפרד מעיצוב המשחק והמודל העסקי לבין שינוי כזה או אחר בפיצ'רים של קליינט. OW משחק מצליח בטירוף ואם הביקורת שנשמעה עד כה נגד המשחק לא השפיעה אז גם מיילים לא ישנו כלום. בעוד כמה שנים ש OW יזדקק לזריקת מרץ אז כנראה בליזארד תכניס אפשרויות תשלום נוספות.

--

נדב, יש לך דוגמה לשינוי כזה קיצוני בממוצעים שגרם לך לחשוב פעמיים?

כן אתה לא יכול למכור לקנות כרטיסים אם עברה שנה מאז שקנית משחק דרך סטים. הייתי שמח אם הייתי יכול. הייתי שמח אם לא הייתי צריך 2FA. הייתי שמח עם משתמשים חדשים לא היו עם חשבונות מוגבלים. הייתי שמח עם הרבה דברים. אבל כאשר אפשר לנצל לרעה משהו אז הוא ינוצל לרעה והוא אכן מנוצל לרעה. אילו כל האמצעים שולאב בחרו להכניס כדי לצמצם את כל התופעות הרעות בפגיעה מינימלית במשתמשים לגיטימיים. עד כה לדעתי האילוצים שואלב הכניסו לגיטימיים וקבילים ולא ראיתי הצעות לפתרונות טובים יותר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 ספטמבר 2016, 11:37

אגיב בנקודות כי אני כבר די עייף מהדיון הזה.

הקשר בין חיפוש גוגל לבין העמוד בסטים הוא שאנשים עצלנים ולא ממש רוצים להתאמץ יותר מדי. אנשים לא באמת קוראים ביקורות של 2,000 מילה היום. הם מעדיפים להסתכל על ממוצעי ציונים ומקסימום ללכת להתווכח על זה באינטרנט עם אנשים אחרים. לעניין ברירות המחדל - כן, הייתי מעדיף שבכל מקום יופיע לי מה שאני מחליט שהוא ממוצע רלוונטי. לא מה שואלב החליטה.

enhanced steam היא לא פתרון לכלום.

אנשים ששיחקו 20 דקות הם לא רלוונטיים. אם יעשו IDLE כדי לתת ביקורת למשחק, יתכן והם יאבדו את הזכות להחזיר אותו, אם הם באמת לא אהבו אותו. ואם הם מלכתחילה קנו אותו בסטים כדי לכתוב עליו ביקורת שלילית, אז למי באמת אכפת מהם?

בליזארד משנה דברים במשחקים שלה כל הזמן (אתה יודע.. היא עדיין חברה שמפתחת משחקים), בהתאם לפידבק מהקהילה. נציגים שלה משוחחים עם הלקוחות בפורומים, בטוויטר ובשאר מדיות חברתיות, ומוציאים סרטונים המסבירים עמדות, החלטות ושינויים שמתבצעים.

lol לזה שאתה מנסה לצייר את ואלב כאיזו חברה קטנה ומסכנה ליד בליזארד (שהיא חלק מאקטיויז'ן, אני יודע.. עדיין). בקיצור, כשאתה תכתוב מייל לבליזארד, אני אחשוב על לכתוב אחד לואלב. זה ''פיצ'ר כזה או אחר ''בקליינט'' '' שהוא בעצם חנות הPC השולטת והגדולה ביותר, שמכתיבה את הטון בעולם הזה. וכמו שהוספת, היא חברה פרטית, אז אני לא מאמין שמיילים יעזרו בכל מקרה.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 17 ספטמבר 2016, 13:50

אני מקווה שמי שעומד להוציא מכספו 10-60 דולרים יסתמך על יותר ממוצע דירוגי שחקנים חטוף בכדי לקבל החלטה. סלח לי, אני לא מכיר אנשים שקונים משחק רק על סמך זה ושלא יכולים להרשות לעצמם גלילה קטנה למטה. הם יכולים להסתכל על ממוצע ב MC, ב OP ודומיהם אם הם ממש רוצים.

שוב אני שואל, אם ואלב ייתנו לך לבחור את ברירת המחדל של ממוצע הציונים שמופיע באמצע העמוד, האם העניין הזה יפסיק להיות בעייתי בשבילך?

כמובן ש ES הוא פיתרון כפי שהוא פיתרון להרבה דברים אחרים שקשורים לסטים. אם אתה אישית חייב שהממוצע שמופיע בחלק העליון ישקף את כלל הביקורות, אני בטוח ש ES תציע את האפשרות הזו במהרה.

--

לך אכפת מכל הביקורות של ה20 דקות כי הם כלולות בחישוב שבמעלה הדף שאתה מקדש. אם אתה מסתכל רק על הממוצע הזה אז הוא כולל בתוכו את כל ביקורות הפח שכתבו גם אילו שקנו דרך סטים. אז עדיף לכולם אם תגלול למטה ותבחן את הביקורות יותר לעומק ושגם תוכל להבדיל בין שליליות לגבי ביצועים לבין עיצוב משחק. בשביל מבט חטוף על הסנטימנט הכללי, מסופקני שהשינוי הזה גורר דירוג מחדש דרמטי לרוב המשחקים.

--
חברה של 400 איש בלי מחלקה ספציפית לטיפול בדברים כאלה היא בהחלט פיצית לעומת אקטיויז'-בליזארד). אתה לא מאמין שמיילים לואלב ייעזרו למרות שתקרית המודים בתשלום הוכיחה בדיוק את זה ושלקח לואלב ימים ספורים כדי להקפיא את הצעד הזה והם ציינו את מבול המיילים כסיבה? מוזר מאוד. אני גם לא שלחתי מייל בעניין המודים אבל הם בכל זאת חזרו בהם.
יכול מאוד להיות שהמייל שתישלח לא ישנה דבר כי אני חושב שהשינוי הזה הוא כלל לא סיפור גדול כמו שאתה מנסה לגרום לו להישמע ושרוב האנשים חיים עם זה בשלום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ספטמבר 2016, 18:18

Kazz כתב:
Klayman כתב:

לא מבין מה הקשר בין חיפוש בגוגל לאדם ששוקל קנייה והוצאה כספית כלשהי. האחרון לבטח ירצה להיות יותר יסודי לפני שהוא קונה. 'יסודי' = לגלול עוד טיפה בדף המשחק.

אז עכשיו הממוצע שמוצג גם באמצע העמוד הוא רלוונטי ואין לך בעיה לגלול? יופי. כבר הקדמנו. אם אין לך בעיה לגלול למטה אז למה לא ללחוץ על הבחירה של כל הביקורות? ואלב בהחלט צריכים להכניס הגדרות ברירות מחדל כך שתוכל לבחור שהחלק באמצע העמוד תמיד יראה את כל הביקורות. האם אפשרות לבחור ברירת מחדל שכזו תספק אותך?
האפשרות הבאה היא שלבטח enhanced steam יתעדכן ויאפשר לך לראות את חישוב כל הביקורות בחלק העליון של הדף.

אנשים ששיחקו 20 דקות אכן לא רלוונטים אבל אין טעם לנסות להתנות פרסום ביקורת לזמן משחק כי זה מפספס את כל הסיבות הטכניות שבגינם השחקן שיחק רק 20 דקות. גם אין שום בעיה לעשות idle בלי אפילו להתקין את המשחק ובכך להתחמק מכל מגבלה שכזו.

לא זוכר מתי בליזארד שינו החלטה כלשהי בגלל תרעומת ציבורית. אולי מתי שהם רצו להכניס מערכת RealID למשחקים שלהם. הם גם שמו פס על התרעומת לגבי חיוב אונליין תמידי בדיאבלו 3. חוץ מזה, מדובר פה בחברות בקנה מידה שונה, בארגון שונה וכך אין מה להשוות. ואלב היא חברה פרטית של 400 איש שהקטע עם המודים לתשלום גרם להם לאבד מיליונים ביום כדי לטפל בכל האימיילים. בליזארד חלק מענקית משחקים ולבטח יש להם מחלקה שמטפלת במיילים. יש גם הבדל בין משהו שהוא חלק בלתי נפרד מעיצוב המשחק והמודל העסקי לבין שינוי כזה או אחר בפיצ'רים של קליינט. OW משחק מצליח בטירוף ואם הביקורת שנשמעה עד כה נגד המשחק לא השפיעה אז גם מיילים לא ישנו כלום. בעוד כמה שנים ש OW יזדקק לזריקת מרץ אז כנראה בליזארד תכניס אפשרויות תשלום נוספות.

--

נדב, יש לך דוגמה לשינוי כזה קיצוני בממוצעים שגרם לך לחשוב פעמיים?

כן אתה לא יכול למכור לקנות כרטיסים אם עברה שנה מאז שקנית משחק דרך סטים. הייתי שמח אם הייתי יכול. הייתי שמח אם לא הייתי צריך 2FA. הייתי שמח עם משתמשים חדשים לא היו עם חשבונות מוגבלים. הייתי שמח עם הרבה דברים. אבל כאשר אפשר לנצל לרעה משהו אז הוא ינוצל לרעה והוא אכן מנוצל לרעה. אילו כל האמצעים שולאב בחרו להכניס כדי לצמצם את כל התופעות הרעות בפגיעה מינימלית במשתמשים לגיטימיים. עד כה לדעתי האילוצים שואלב הכניסו לגיטימיים וקבילים ולא ראיתי הצעות לפתרונות טובים יותר.

יש כבר אות׳נטיקציה כפולה היום בסטים, אין צורל להגביל אף אחד. קוני מפתחןת הם אזרחים סוג ב' לשווא.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 ספטמבר 2016, 18:40

ואלב היא חברה של 400 עובדים, בלי מחלקת שירות לקוחות נורמלית ועם תקשורת עלובה עם הקהל שלה - לחלוטין מתוך בחירה שלה.

ES לא פתרון לכלום. אני לא צריך להשתמש בתוספים חיצוניים כדי לתקן פאקים של ואלב.

עדיף לכולם אם ואלב ימצאו דרך נורמלית להתייחס ללקוחות שקנו במקום אחר, בצורה מכובדת יותר מאשר עבריינים בפוטנציה - כמו שנדב הסביר כבר, אין לזה שום הצדקה.

ואם השינוי הזה לא גורם דירוג מחדש דרמטי, אז למה לעשות אותו? זה אומר שהתופעה לא רחבה כמו שמנסים לצייר,ויש מניעים נוספים למהלך.
?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 17 ספטמבר 2016, 20:08

חדשות WTF הנוכחיות:
Valve מסירה את כל המשחקים של המפתחת Digital Hoimicide
זאת בעקבות תביעה משפטית על סך 18 מליון דולר שהגישה החברה כנגד כ100 משתמשים על ביקורות שליליות של המשחקים שלהם
וכנראה גם על האשמות על גניבת assets ממשחקים אחרים
בעקבות התביעה valve מסרה הודעה כי הפסיקה "לעשות עסקים" עם החברה בעקבות "התנהגות עוינת" למשתמשי סטים
https://www.bluesnews.com/s/174799/digi ... d-by-valve

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 ספטמבר 2016, 10:39

כן, מדובר בחברה ששמה את ה"תחת" ב"מפתחת"... שילשלה כמה משחקים רק כדי שתוכל לתבוע משתמשי סטים (שאין להם מושג אפילו מי הם) על סכומים מגוחכים, ועכשיו יש להם גם את החוצפה לשחק אותה הקורבן בסיפור.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 ספטמבר 2016, 16:28

הפיתרון של ואלב לא יפתור לחלוטין את בעיית הביקורות הפיקטיביות, מאחר והם עדיין מאפשרים למפתחים לייצר gift coupons אינדיווידואלים לחלוקה בתוך סטים, וכל מה שהמפתחים שרוצים לחלק מפתחות תמורת ביקורות יצטרכו לעשות זה להעביר את הgifts במקום להעביר את המפתחות. זה רק קצת יקשה עליהם מבחינה לוגיסטית.
במקביל, זה גם לא יפתור שום בעיה של ביקורות שליליות של טרולים, מאחר ונכון להיום אנשים יכולים לקנות את המשחק בסטים, לתת לו ביקורת שלילית, ואז לבקש refund (למעשה כל מי שרוצה לעשות משהו כזה מלכתחילה הסתמך על רכישה-החזרה בסטים ולא על רכישת המשחק באתר חיצוני שבו הוא לא יוכל להזדכות).

בסופו של דבר מה שהם עושים הוא צעד הגיוני כדי להילחם בתופעה הזו, אבל זו בסופו של דבר תופעה שולית שרלוונטית רק למשחקים הקטנים יותר שמלכתחילה אין להם הרבה ביקורות. הפיתרון הראוי שואלב צריכה לספק הוא להציג את ממוצע ביקורות סטים לצד ממוצע הביקורות הרחב יותר ולא במקום (ואז אם יש פער גדול בין השניים אנשים יוכלו לקחת את זה בחשבון בתור אזהרה לאיכות המשחק בפועל). זה בסך הכל להציג עוד שורה שיכולה להיות מאד רלוונטית לחלק מהרוכשים אבל בתכלס אני מניח שאם הם לא יעשו את זה אז enhanced steam יוסיפו את זה כפיצ'ר.

אה, ואם כבר הם מאפשרים מיון בדאטאבייס שלהם אז שיאפשרו לסנן ביקורות לפי כמות שעות בפועל שאנשים שיחקו, ואם להיות לארג'ים איתנו אז גם לאפשר לסנן לפי מפרט או מילות מפתח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ספטמבר 2016, 16:44

אות'נטיקציה כפולה כתנאי להעלאת ביקורת + חסימה או סנקציה מסויימת למי שמשאיר ביקורות מזוייפות. בום, נפתר. זה לא שונה בהרבה מזה שאות'נטיקציה כפולה פותרת את הנושא של המכירות חפצים וקלפים בסטים אבל VALVE עדין בוחרת לחסום אנשים שלא קנו באפליקציה שנה ומעלה, גם פיתרון פחות יעיל וגם דופק את מי שלא מבזבז אצלם כסף.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 ספטמבר 2016, 16:48

רק שאותנטיקציה כפולה תקטין את כמות האנשים שיש להם זין להעלות ביקורת מצד אחד ולכן זה יפגע בכמות האנשים שמשאירים ביקורת (אולי יכול לעבוד אם זה יהיה רק למי שקנה את המשחק מחוץ לסטים). אבל יותר חושב זה שמצד שני הטכניקה הזו עדיין לא תאפשר לואלב לגלות בשום צורה מי מעלה ביקורת חיובית רק כי המפתח סגר איתו דיל ולא כי הוא סתם אוהב את המשחק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ספטמבר 2016, 16:55

swym כתב:רק שאותנטיקציה כפולה תקטין את כמות האנשים שיש להם זין להעלות ביקורת מצד אחד ולכן זה יפגע בכמות האנשים שמשאירים ביקורת (אולי יכול לעבוד אם זה יהיה רק למי שקנה את המשחק מחוץ לסטים). אבל יותר חושב זה שמצד שני הטכניקה הזו עדיין לא תאפשר לואלב לגלות בשום צורה מי מעלה ביקורת חיובית רק כי המפתח סגר איתו דיל ולא כי הוא סתם אוהב את המשחק.

זה לא אמור לעזור ל-VALVE לגלות מי משאיר ביקורות מזוייפות, בתאוריה הם כבר אמורים לדעת את זה כי הם טוענים בהודעה לעיתונות לכל מני סטטיסטיקות על זיופים מה שאומר שהם כבר יודעים למצא אותם. איך חסימה של מפתחו חיצוניים עוזרת? כי קל יותר לחלק CD KEYS? פחות או יותר ההגדרה של לשפוך את התינוק עם מי האמבט. בעצמך ציינת שחלוקת המפתחות פשוט תתחלף בחלוקת GIFTS ואפילו אם זה לא היה המצב, כל מפתח אינדי יכול לעמוד בקנית 100 עותקי סטים ולחלק לאנשים בשביל ביקורת חיובית.

אין פה פיתרון, זה בערך כמו להגיד שרוב הביקורות המזוייפות הן מצרפת אז חוסמים את סטים לצרפת. זה נשמע מאוד טפשי ולא הוגן, ביחוד שאין ל-VALVE מה להרוויח מלחסום את צרפת אבל בהחלט יש להם מה להרוויח מלחסום מפתחות חיצוניים. בכל מקרה, כל עוד הם לא כופים אות'נטיקציה כפולה למכירת חפצים ובמקום שולחים אותך לבזבז כסף בשירות שלהם, כנראה שטובת הצרכן ממילא לא מעניינת אותם.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 ספטמבר 2016, 16:58

אני לא אומר שהפיתרון שהם מספקים כרגע הוא טוב - שנינו מסכימים שאפשר לעקוף אותו. אני רק אומר שאני לא רואה איך אותנטיקציה כפולה שאתה מציע תשפר משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ספטמבר 2016, 17:02

כי כשמישהו מעלה ביקורת מזוייפת על חשבון מאושר, הוא מסכן את החשבון הזה ולפתוח סתם ככה חשבונות שמאובטחים באות'נטיקציה כפולה זה לא פשוט. זה כמובן יכול לבוא עם כל מני מגבלות אחרות (למשל רישום לסטים לפני תאריך X או יש Y משחקים בספריה בכדי לוודא שזה לא מישהו שפתח חשבון רק בשביל המטרה הזו), בסך הכל זה יעזור יותר מאשר פשוט לחסום קהילת קיקסטארטר שלמה במברשת גסה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 ספטמבר 2016, 06:33

DrKeo כתב:כי כשמישהו מעלה ביקורת מזוייפת על חשבון מאושר, הוא מסכן את החשבון הזה ולפתוח סתם ככה חשבונות שמאובטחים באות'נטיקציה כפולה זה לא פשוט. זה כמובן יכול לבוא עם כל מני מגבלות אחרות (למשל רישום לסטים לפני תאריך X או יש Y משחקים בספריה בכדי לוודא שזה לא מישהו שפתח חשבון רק בשביל המטרה הזו), בסך הכל זה יעזור יותר מאשר פשוט לחסום קהילת קיקסטארטר שלמה במברשת גסה.

יש לואלב המון המון מידע על המשתמשים. היא יכולה להשתמש בו כדי לזהות ביקורות מזויפות וחשבונות שנפתחו רק למקרים הללו, ולחסום אותם. אבל זה דורש עבודה. זה דורש אשכרה לעבור על מידע..להקים מערך של עובדים וכו'. וכמו שאנחנו יודעים, בואלב עושים רק מה שרוצים, אז כנראה שלא רוצים. הרי כסף לא חסר שם (אלא אם גייב ושאר ההנהלה הבכירה גוזרים משכורת חודשית של כמה מיליונים טובים). אז הם מעדיפים לבחור בפתרונות קלים, שלא באמת משנים שום דבר.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ספטמבר 2016, 22:44

וולוו משנים טיפה אחרי הרעש. כל הביקורות יופיעו בדיפולט אבל הממוצע ציונים יקבע רק מביקורות של קונים בסטים. אבל הדבר הכי חשוב לא השתנה, הממוצע שישפיע על הנראות של המשחק (למשל כמה הוא מופיע לאנשים בתור או בהמלצות) עדין יגזר אך ורק מביקורות של קוני סטים כך שהמפתחים עדין זועמים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ספטמבר 2016, 11:59

שינוי משמעותי... :roll:
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 ספטמבר 2016, 01:33

DrKeo כתב:כי כשמישהו מעלה ביקורת מזוייפת על חשבון מאושר, הוא מסכן את החשבון הזה ולפתוח סתם ככה חשבונות שמאובטחים באות'נטיקציה כפולה זה לא פשוט. זה כמובן יכול לבוא עם כל מני מגבלות אחרות (למשל רישום לסטים לפני תאריך X או יש Y משחקים בספריה בכדי לוודא שזה לא מישהו שפתח חשבון רק בשביל המטרה הזו), בסך הכל זה יעזור יותר מאשר פשוט לחסום קהילת קיקסטארטר שלמה במברשת גסה.

מה? איזה סיכון יש אם אני אעלה ביקורת מזוייפת? מה הבעיה בלהשתמש באותנטיקציה כפולה? כל מי שמשתמש בסטים באופן תדיר משתמש בזה. כאילו מה בדיוק, אתה קורא לכך שואלב יענישו משתמשים שהעלו ביקורת מזוייפת? איך אותנטיקציה כפולה תגביל ממפתחות לחלק מפתחות עבור ביקורות חיוביות?

אם ואלב רוצים לגזור קופון הם יכולים להתחיל לגבות כסף על שרר כלי ה Steamworks שהם נותנים בחינם לכל מפתחת. הם יכולים לגבות כסף על ייצור מפתחות ולהגביל את הכמות. הם יכולים למנוע קבלת כרטיסים אם לא קנית דרך סטים ועוד ועוד. זה מבדח לצייר את המהלך כשבא לסמן את האוכלוסיה ההו כה גדולה של אנשים שיחליטו לשלם יותר על אותו מוצר כדי שהביקורת שהם אולי יכתבו תופיע גם בשכלול בחלק העליון של דף המשחק.

שינוי משמעותי...

אממ..לא אמרת שהאפשרות לבחור ברירת מחדל עבור החלק של הביקורות באמצע העמוד יהיה שינוי לטובה? זה מה שהם עשו.

וכמובן ש ES זה פתרון. כמו שזה פתרון להרבה דברים שואלב עדיין לא השכילו ליישם. אם יש לך בעיה שאתה חושב שהיא כזו גדולה ואם קיים כלי מצד שלישי שנותן פתרון קל לבעיה - למה שלא תשתמש בו?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 ספטמבר 2016, 03:34

Kazz כתב:

מה? איזה סיכון יש אם אני אעלה ביקורת מזוייפת? מה הבעיה בלהשתמש באותנטיקציה כפולה? כל מי שמשתמש בסטים באופן תדיר משתמש בזה. כאילו מה בדיוק, אתה קורא לכך שואלב יענישו משתמשים שהעלו ביקורת מזוייפת? איך אותנטיקציה כפולה תגביל ממפתחות לחלק מפתחות עבור ביקורות חיוביות?

אם ואלב רוצים לגזור קופון הם יכולים להתחיל לגבות כסף על שרר כלי ה Steamworks שהם נותנים בחינם לכל מפתחת. הם יכולים לגבות כסף על ייצור מפתחות ולהגביל את הכמות. הם יכולים למנוע קבלת כרטיסים אם לא קנית דרך סטים ועוד ועוד. זה מבדח לצייר את המהלך כשבא לסמן את האוכלוסיה ההו כה גדולה של אנשים שיחליטו לשלם יותר על אותו מוצר כדי שהביקורת שהם אולי יכתבו תופיע גם בשכלול בחלק העליון של דף המשחק.

שינוי משמעותי...

אממ..לא אמרת שהאפשרות לבחור ברירת מחדל עבור החלק של הביקורות באמצע העמוד יהיה שינוי לטובה? זה מה שהם עשו.

וכמובן ש ES זה פתרון. כמו שזה פתרון להרבה דברים שואלב עדיין לא השכילו ליישם. אם יש לך בעיה שאתה חושב שהיא כזו גדולה ואם קיים כלי מצד שלישי שנותן פתרון קל לבעיה - למה שלא תשתמש בו?

אות'נטיקציה כפול -> מונע חשבונות מזוייפים ופתיחת חשבונות רק עבור מתן ביקורת.
וולוו כבר יודעים לזהות ביקורות מזוייפות -> עונש למעלי ביקורות מזוייפות.

אז אם החשבון גם אמיתי וגם מסתכן בעונש, התופעה תצטמצם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 ספטמבר 2016, 10:49

Kazz כתב:אממ..לא אמרת שהאפשרות לבחור ברירת מחדל עבור החלק של הביקורות באמצע העמוד יהיה שינוי לטובה? זה מה שהם עשו.

אני כבר אמרתי מה הפתרון הרצוי מבחינתי. לשים את הממוצע ''השלם'' לצד הממוצע ''החכם'' של ואלב, ולתת לקהל להחליט מה המועדף והנכון מבחינתו. ES הוא לא פתרון מבחינתי כי אני לא גולש לאתר של סטים בכלל, פחות או יותר אף פעם. למה לי לגלוש לאתר אם סטים פתוחה אצלי על המחשב? לצד זה, אני לא חושב שאני צריך להתברבר ו''לתקן'' דברים בסטים והממשק שלה.
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 25 אורחים