ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ינואר 2019, 20:37

Kazz כתב:
DrKeo כתב:1) THQ ממש לא הרחיקו את עצמם, להפך, הם אמרו בהודעה שלהם בטוויטר שהם לא פוסלים שהם יפיצו ככה משחקים עתידיים בעצמם. הם רק הבהירו שהIP בבעלות קוטצ' ולכן זאת הייתה החלטה של קוטצ' ולכן שלא יפנו אליהם בנוגע לעניין ושכרגע הם ממשיכים בגישת המולטי חנויות.
2) ממה מפתחים נהנים בסטים אם הם בסוף לא משגרים אצלם את המשחק? ממערכת פורומים? אז יאללה, שVALVE תסגור את הפורומים ושאר הטבות של המשחקים ש"קפצו ספינה". הנה, פיתרון קפיטליסטי, פשוט, לא דרקוני והגיוני. אתה עוזב את VALVE? אתה משלם את מחיר הנוחות.
3) יש פה חוסר תאום בקטע שאתה חושב שלמישהו פה אשכרה אכפת אם אפיק שלמו או לא שלמו לקוטץ' או לכל חברה אחרת על בלעדיות. כולנו לגמרי זורמים אם אפיק שלמו או לא שלמו להם, שיהנו. זה כל הקטע עם הבלעדיות, מטעמים מצד אפיק כלפי מי שמוכן לתת בלעדיות. חברה אחת מרוויחה כסף / פרסום / מקום טוב בראש העמוד וחברה שניה מרוויחה עוד נאמנות יוזרים לקליינט החדש שלהם. מבחינתם זה WIN WIN, למה שלנו זה יפריע? זאת החלטה עסקית שבסוף תשתלם או לא תשתלם לחברות שעובדות עם אפיק תלוי האם הפינוק הכלכלי שהם קבלו + הבוסט הפרסומי + הנתח הקטן יהיו יחדיו שווים יותר מהבסיס משתמשים הגדול יותר של סטים.

1) זה נקרא להתרחק. הם אמרו שאין להם שום כוונה כרגע לעשות עסקאות כאלה ושאת הזעם להפנות ל KOCH. מדהים ש KOCH לא יידעה אותם ונתנה להם להתכונן.

2) ממה הם נהנים? מהכל. מהפורומים. מהווישליסט שהם אוהבים לפמפם, מהפורומים, מי זה שממשיכים לפרסם PR על המשחק בעמוד שלהם לעיני 90 מיליון משמתשים חודשיים. לזה שהם פאקינג חודשים גובים ומקבלים כסף מפרי-אורדרס דרך סטים..

3) ברור לי. הכל כל הדיון הוא על התפיסה המטומטת שלהם לתחרות. אם זו הייתה החלטה חופשית של המפתחת אז לא הייתה בעיה. הבעיה היא שיש כח שפועל להסרת משחקים מחנויות אחרות וצמצום אופציות רכישה. קניית בלעדיות למשחקי צג ג' היא פסולה. זה הכל. בתפיסה שלכם אם PUBG עובר לקליינט של בלוהול ושם ידרשו תשלום חודשי לאונליין אז גם תעודדו ותמחאו כפיים על ה'תחרות'.

אם זה WIN WIN זה יתברר. כרגע זה ראייה לטווח קצר של לקבל את הכסף לבלעדיות.

1) לא, הם לא התרחקו. הם אמרו שהם לא פוסלים שהם יעשו את זה בעצמם בעתיד, זה ההפך מלהתרחק. הם רק אמרו שלא יפנו אליהם שאלות בנושא כי הם לא אלה שמחליטים.
2) מהפורומים (פעמיים מסתבר)... וזה? כן, ברור שהם נהנו ממכירות מוקדמות וסטים נהנו מ30% מהם, מה הבעיה? בקיצור, הם נהנים מפורומים וזהו. אז שיסגרו את הפורומים של משחקים שעוזבים אותם, סך הכל הגיוני.
3) ״כוח״, די נו. הצעה פיננסיס שכל הצדדים מרוויחים ממנה זה לא ״כוח״. אין פה איזו יד נעלמה שחוטפת תינוקות וכופה על מפתחים לעבור, הם סך הכל מקבלים הצעה שעוזרת להם פיננסית והם מחליטים אם לקחת או לא. כל כך הרבה דרמה.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 31 ינואר 2019, 13:25

1) להגיד שאין להם שום כוונה נוכחית לעשות דבר כזה זה נקרא להתרחק. אתה לא מצפה שהם יכפישו אותם כן? בכל זאת יש פה זהירות ודיפלומטיות ולכן הם אמרו שהם לא 'פוסלים'. בכל אופן הבוס הגדול של THQ כן פרסם הודעת תמיכה.

2) אה, זה שהם מוכרים את המשחק שלהם בשוק הכי פופולרי שיש עד שבועיים לשיגור ואז מושכים את המשחק זה לא בעיה? זה שהם נהנים מדף משחק בו הם משווקים את המשחק למשתמשי סטים (כולל פוסט אחרי העזיבה שאחר כך הורד..). אני חושב שיותר מתאים זה ליישם 'כלל' שמי שכבר התחיל למכור את המשחק שלו דרך סטים מחוייב להמשיך להציע את המשחק דרך סטים. אנחנו מסכימים, זה לאסקין שהשתגע מההצעה ההגיונית הזו.

3. ברור שזה כוח. המפיצות/מפתחים מקבלים את הביקורת שלהם אבל בלי אפיק - בלי כוח שמציע כסף כדי לדחות שחרור משחק מפלטפורמה שהוא בוודאות יוצא עליה - אז זה לא היה קורה. זה כוח שלילי שנוהג בטקטיקה פסולה שאין לי שום סיבה או רצון לחזק. כפי שאני לא מחזק תשלום חודשי לאונליין, לא מחזק DRM אונליין במשחק שחקן יחיד - אני לא מחזק מהלכים אנטי-צרכניים ואנטי-תחרותיים כגון קניית בלעדיות זמנית למשחק צד ג' שבאה רק למנוע שחרור משחק מחנות.

לא צריך להיתמם. אם מיקרוסופט הייתה משלמת לKOCH לא להוציא את המשחק על ה PS4 שבועיים לפני השחרור אז היית רואה סערה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 ינואר 2019, 13:42

א. לא, לא היית רואה סערה כי זה לא מזיז לאף אחד חוץ מהבכיינים הכי גדולים שזה כל מה שהם עושים בפורומים
ב. אם מיקרוסופט הייתה לוקחת את זה מבעלי הPS4/SWITCH זה משהו אחר, פה שחקני המחשב לא מרגישים בשינוי, הם עדיין ישחקו את זה על המחשב ולא אכפת ל-99.9% מהם איזו תכנה תפעיל אותו, כל עוד זו לא תכנה שבורה מהיסוד.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 31 ינואר 2019, 19:27

תיראו עם epic ,רוצה לנהוג בצורה כזאת
ולעשות הסכמי בילעדיות לחנות שלהם ,זאת זכותה

אותי אישית זה מעצבן
אבל החלטה עיסקית שלהם
אני פשוט ישתדל לא לקנות מהם ,כי אני לא אוהב החלטות כאלו
היתי מעדיף שילחמו דרך מחירים נמוכים יותר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2019, 01:15

Kazz כתב:1) להגיד שאין להם שום כוונה נוכחית לעשות דבר כזה זה נקרא להתרחק. אתה לא מצפה שהם יכפישו אותם כן? בכל זאת יש פה זהירות ודיפלומטיות ולכן הם אמרו שהם לא 'פוסלים'. בכל אופן הבוס הגדול של THQ כן פרסם הודעת תמיכה.

2) אה, זה שהם מוכרים את המשחק שלהם בשוק הכי פופולרי שיש עד שבועיים לשיגור ואז מושכים את המשחק זה לא בעיה? זה שהם נהנים מדף משחק בו הם משווקים את המשחק למשתמשי סטים (כולל פוסט אחרי העזיבה שאחר כך הורד..). אני חושב שיותר מתאים זה ליישם 'כלל' שמי שכבר התחיל למכור את המשחק שלו דרך סטים מחוייב להמשיך להציע את המשחק דרך סטים. אנחנו מסכימים, זה לאסקין שהשתגע מההצעה ההגיונית הזו.

3. ברור שזה כוח. המפיצות/מפתחים מקבלים את הביקורת שלהם אבל בלי אפיק - בלי כוח שמציע כסף כדי לדחות שחרור משחק מפלטפורמה שהוא בוודאות יוצא עליה - אז זה לא היה קורה. זה כוח שלילי שנוהג בטקטיקה פסולה שאין לי שום סיבה או רצון לחזק. כפי שאני לא מחזק תשלום חודשי לאונליין, לא מחזק DRM אונליין במשחק שחקן יחיד - אני לא מחזק מהלכים אנטי-צרכניים ואנטי-תחרותיים כגון קניית בלעדיות זמנית למשחק צד ג' שבאה רק למנוע שחרור משחק מחנות.

לא צריך להיתמם. אם מיקרוסופט הייתה משלמת לKOCH לא להוציא את המשחק על ה PS4 שבועיים לפני השחרור אז היית רואה סערה.

1) ההפך, הם אמרו שהם לא שוללים לעשות את זה בעצמם.
2) לכפות על אנשים למכור דרך סטים? יש לך את זה ביותר דרקוניות? אני לא אמרתי שום דבר כזה, אני אמרתי שVALVE צריכים לשלול כל זכות של משחק שנמשך מהשירות כמו למשל לסגור את הפורומים. זה סך הכל הגיוני. להגיד שזה לא הוגן שהם מכרו עותקים בסטים? למה? וולוו קבלו את הכסף שלהם על העותקים האלה, הלקוחות קבלו את העותקים שלהם, מה הבעיה בזה?
3) לא, זה כוח חיובי. כוח שמביא כסף ותורם למי שרוצה ללכת איתם. כוח שלילי זה כוח שעושה משהו למישהו נגד רצונו. בכוח חיובי צריך לפתות אותך להכנס פנימה. אין כזה דבר כוח שלילי שאתה יכול להגיד לו לא ולא תושפע בשום צורה. אתה יכול להגיד שזה שוחד או לא יודע מה, כמו ילד קטן, אבל זה עסקים בובי. בסוף שחקנים צריכים להחליט אם שווה להם לקנות את המשחק בלאנצ'ר של אפיק או להתעלם ממנו (או לחכות שנה, הם לא משחקים עם השחקנים משחקים, הם אמרו במפורש מתי המשחק כן יגיע לסטים).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 פברואר 2019, 08:10

נו.. ביג דיל.. פורומים.. מפתחת/מפיצה יכולה לפתוח/להתחבר ל-סאב רדיט רלוונטי, לקשר אליו מתוך המשחק עצמו, וזהו.

מה שמצחיק, הוא שכל מי שבוכה על כך שאפיק משלמת כסף לבלעדיות, לא בכה כשמשחקים היו יוצאים רק בסטים (למרות שיש לא מעט אלטרנטיבות כבר שנים - נגיד GOG, שהיא בכלל DRM-FREE ואמורה לקרוץ הרבה יותר לכל ''הלוחמים''). כלומר לא מדובר כאן ב''מלחמה בשם הצדק'', אלא נטו מלחמה לשם שמירה על סטים ו-ואלב. לי, אישית, לא מפריע שיש לי עוד לאנצ'ר. ממש לא מדגדג לי את קצה האצבע. למי שבאמת מפריע? שלא יקנה. מה כ''כ מסובך?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 פברואר 2019, 11:58

לול לאסקין, מה שקרה עם TOMB RAIDER לא היית מגדיר כ'סערה'? עכשיו תאר לעצמך אם זה היה קורה שבועיים לפני שחרור המשחק. די נו. אני לא מאמין שאתה מאמין בדברים שאתה אומר.

נדב,
לא חושב שזה דרקוני במיוחד להגיד שברגע שאתה מתחיל לגבות כסף על המשחק דרך סטים אתה צריך להישאר בסטים. ככה לא יהיו החלטות שדופקות את הצרכנים שלה שבועיים לפני שיגור. ואם יש סיכוי למפתחת שתחתום לבעדיות אז היא תחכה עד הרגע האחרון לפני שהיא מפשרת הזמנה מוקדמת. בכל אופן, זה לא משנה. אני לא חושב שואלב הולכים ליישם סנקציה כזו או אחרת.

כוח שמשקיע אנרגיה בלקחת ממקומות אחרים במקום לחזק את עצמו זה כח שלילי. צריך לפתות אותי כדי להשתמש בחנות של אפיק? אז תשתמשו בכסף בשביל לעשות פיצ'ר מיוחד שלא קיים במקומות אחרים. עוד משחקים בחינם. אולי תשתמשו בכסף הזה כדי לפתח את פרגון וUT במקום לבטל אותם וכך יהיה להם משחקים שפותחו פנימית?? אולי תשתמשו בכסף כדי לממן מאפס משחק ממפחת חיצונית שבלי הכסף הזה לא היה נעשה?

אבל הם באים למשחק שיוצא עוד שבועיים ומציעים שק כסף כדי לא למכור אותו במקומות אחרים לשנה. זה כח שלילי למהדרין.
ולהוסיף חטא על פשע, לאף אחד מהצדדים אין את ההגינות להגיד באופן דוגרי מה קרה. הם ממשיכים לבלבל את השכל על הקאט אבל 'משום מה' המשחק לא נמכר בדיסקורד שנותנים 90%. במינימום שיהיו כנים.

קליימן,
כמו ששאלתי את סווים ולא קיבלתי תשובה: האם אתה מסוגל לבצע את ההבחנה בין משחק שהוא בלעדי לחנות מסויימת מההחלטתה העצמאית, החופשית והבלעדית של המפתחת לבין משחק שהוא בלעדי כתווצאה מהסכם בין המפתחת לחנות שכולל תשלום כסף תמורת בלעדיות לשנה? האתם אתה חושב שהמשחקים הבלעדיים לחנות של אפיק היו כאלה אם לא היה צד שמציע שק כסף בשביל זה?

תגיד, אתה יודע כמה משחקים בלעדיים יש ב ITCH? ראית אותי אומר משהו על זה?

גם לי לא מפריע שיש עוד לאנצ'ר. מה שמפריע זה קניית בלעדיות למשחקי צד ג'. אז אני גם לא אקנה וגם אמשיך להתבטא כנגד הטקטיטקה הזו כדי שתחלוף ולא תתקע יתד. מה כ"כ מסובך?
לא אופתע אם תגיד שגם 'לא מדגדג לך' תשלום חודשי לאולניין ו-DRM שדורש חיבור רשת רציף למשחק סינגל פלייר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 פברואר 2019, 12:30

אני לא מבין מה אכפת לך מהסיבה לבלעדיות.....? בסוף מדובר על חברות עסקיות שמקבלות החלטה כלכלית... לא אוהב? אחלה. אני גם לא אהבתי שכל משחק מגיע רק לסטים והחברות לא מוציאות את המשחקים שלהן ל gog... הרי "מרצונן החופשי" לא יקרה כאן. למה? מהסיבה הפשוטה ביותר: אנשים עצלנים. רוב האנשים היו ממשיכים לקנות את המשחק רק בסטים כי הם בכלל לא היו יודעים שהוא זמין במקום אחר.. . המפתחת/מפיצה לא הייתה רואה את העליה שהיא חושבת שהיא יכולה לקבל מהמכירות באפיק (או כל חנות אחרת), וגם הייתה מבזבזת עבודה על העלאה לחנות נוספת. הרי לאורך השנים רוב החברות/מפיצות העדיפו להעלות את המשחקים רק לסטים, כי זה היה הכי נוח והקהל היה שם. למה נראה לך שזה היה משתנה עכשיו?

בכל פעם שאני רואה משחק שנמכר גם בסטים וגם בגוג, אני קונה אותו בגוג. אני מקבל חוויה פחות טובה בחלק מהמקרים, כי המפתחת/מפיצה לא פעילה בפורומים של גוג לרוב (הנה! פורומים!), אלא רק באלה של סטים. אז ואללה אני בולע את הגלולה, כי חשוב לי לקנות משחקים מסוימים drm free (בניגוד לשטויות שרשמת למעלה) ותכלס גם חשוב לי שלא כל הכסף שבעולם יילך לסטים.

לסוף דבריך אגיד משהו מאוד פשוט - אני לא נגד שום פרקטיקה עסקית שהחברות רוצות ליישם. אם לא נראה לי, אני לא אקנה. פשוט מאוד.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 פברואר 2019, 18:28

ברור שמשנה הסיבה לי הסיבה לבלעדיות כי אני בגללה צריך להשתמש בשירות פחות טוב. אם זו הייתה החלטה בלעדית של המפתחת אז ניחא. אני אחשוב שההחלטה לא חכמה אבל אחיה איתה. אם הסיבה לבלעדיות היא שמחזיק השירות הנחות משלם לו כדי להקפיא את מכירת המשחק בשירותים אחרים אז יש פה התערבות חיצונית שאני לא הולך לקבל או להסכים איתה. זה נטו תשלום כדי למנוע משהו מאחרים שהיה אמור להיות זמין.

העובדה היא שאף אחד מהבלעדיים של אפיק לא היה קורה בלי שהם היו מקבלים תשלום נאה מאוד כרשת ביטחון. אין לי בעיה אם הם היו מחליטים מעצמם להוציא משחק רק לחנות של אפיק. החלטה שלהם שהם יכולים בכל רגע לשנות ולשחרר את המשחק במקומות אחרים שבוע,חודש או חצי שנה אחרי. אבל שמחזיק החנות שאין לו שום קשר למשחק מפזר כסף כדי למנוע מכירה במקומות אחרים זה חרא. ואם המפתח רואה שהמכירות שלו גרועות אין לו מה לעשות בנידון כי הוא תקוע בחוזה של שנה.

אתה לא נגד שום פרקטיקה עסקית אבל אתה נגד כל מתיחת ביקורת והתנגדות לפרקטיקות שעובדתית פוגעות בצרכן ופוגעות במוצר או סתם חמדניות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2019, 19:13

כן, אבל המתנגדים הם בכיינים חסרי שחר שבכלל לא מתכוונים לקנות את אשן או מטרו, הם פשוט נהנים מתשומת הלב של ״אכלו לי שתו לי״ :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2019, 19:55

לא, לא הייתי מגדיר את מה שהיה עם טומב ריידר כ״סערה״.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 פברואר 2019, 21:33

הפרקטיקות לא פוגעות בצרכן. כל צרכן חופשי לעשות את הבחירות שלו. ואני לא נגד הביקורת על הפרקטיקות. אני סתם חושב שזו ביקורת ילדותית.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2019, 00:54

מה הקשר בכלל rottr? כל שחקן pc עדין יכול לקנות את מטרו, פשוט בקליינט x במקום קליינט y. במקרה של rottr שחקני פלייסטיישן לא יכלו בכלל לשחק במשחק ועוד משחק בסדרה שמזוהה עם פלייסטיישן.

אתה לא רואה את ההבדל בין אי יכולת לשחק במשחק בלי לקנות קונסולה ב400$ לבין לעשות שלושה קליקים במחשב? אין דבר כזה ״לקוחות סטים״ או ״לקוחות אפיק״; כל שחקן pc הוא לקוח של שניהם.

אגב, אני לא רואה בעיה גם עם מה שהיה עם rottr, מיקרוסופט הביאה את המימון לרומם את ערכי ההפקה של המשחק כך שבסוף כל השחקנים זכו במשחק עם תקציב גבוה יותר. אני מצביע עליו כי המקרה אפילו לא דומה לזה של מטרו.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 פברואר 2019, 05:25

[quoteשמצחיק, הוא שכל מי שבוכה על כך שאפיק משלמת כסף לבלעדיות, לא בכה כשמשחקים היו יוצאים רק בסטים (למרות שיש לא מעט אלטרנטיבות כבר שנים - נגיד GOG, שהיא בכלל DRM-FREE ואמורה לקרוץ הרבה יותר לכל ''הלוחמים''). כלומר לא מדובר כאן ב''מלחמה בשם הצדק'', אלא נטו מלחמה לשם שמירה על סטים ו-ואלב. לי, אישית, לא מפריע שיש לי עוד לאנצ'ר. ממש לא מדגדג לי את קצה האצבע. למי שבאמת מפריע? שלא יקנה. מה כ''כ מסובך?
Now, a questio[/quote]

אבל השאלה הגדולה ,למה הם בילעדים בסטים ?
וולב שילמו להם ,או שזה החלטה של המפיצה ?
וחוץ מיזה המון מישחקים היום ,ממש לא בילעדים לסטים
הם נימכרים גם בשרותים אחרים

הבעיה זה לא עוד חנות
יש חנויות לea ,יוביסופט ,אקטיוויזיון ,ועוד
וגם חנויות בלי מפיצה כשולטת

הבעיה זה חוזים שמונעים ממישחקים לימכר
בכל שרות שיש הגיון כלכלי למכור בו
שea ,הפסיקה למכור מישחקים חדשים לפני כמה שנים בסטים ,היה לזה הגיון כלכלי ,הם פתחו חנות
מתחרה לסטים ,ורצו ועדין רוצים למשוך לקוחות לחנות שלהם
עם זה נכון כלכלית או טעות כלכלית ,אפשר ליתווכח
אבל יש הגיון מאחורי זה

אבל שמטרו הקרוב לא יצא בסטים ,לשנה הקרובה
שנכון להיום ,בקלות החנות הגדולה ביותר
בתחום בpc ,מה ההגיון מאחורי זה ?
אלה עם אפיק נתנו להם תגמול גדול

דרך אגב אני מעריך ולא בדקתי
שזה מעבר לסטים
אני מעריך שזה בילעדי לשנה בכלל

כלומר לא יהיה באורגין
לא יופלי
לא gog
לא חנות win10 וכו'

עכשיו ניקח צעד שונה שיכלו לעשות
נגיד מטרו הקרוב היה עולה בהשקה ,30 דולר
בחנות של אפיק ,ו60 בסטים
אתה עדין חושב שהיו מיתלוננים ?

אני שלא מת על הרבה חנויות ,היתי מיתעניין בחנות של אפיק

ושוב ,אני לא אומר שאסור להם או לכל חברה אחרת
לקנות בילעדים
אני כן חושב שזה מעצבן אותי כלקוח פוטנציאלי

בסופו של דבר הגענו למצב שיש הרבה חנויות היום
אבל בהשקה בדרך כלל ,המחירים 60 דולר למישחק גדול
לא משנה עם מפיצה משלמת פחות או יותר
או בכלל לא משלמת
כי גם צד ראשון נימכר ב60 דולר

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 פברואר 2019, 08:37

מה נראה לך שאתה או כל אחד מאיתנו יודע על ההגיון הכלכלי במכירות בכלל? אין לך או לי מושג ירוק כמה כסף אפיק משלמת לבלעדיות הזאת. יכול מאוד להיות שזה אמור לפצות על הקהל הקטן יותר בחנות שלה, ועל אלה ש''לא מוכנים לקנות במקום שהוא לא סטים''. בכל מקרה, לא רואה סיבה אמיתית לחשוב שיש לך מושג מה ההגיון הכלכלי ומה נכון או לא נכון לחברות לעשות עם המוצר שלהן.

מדובר במשהו מאוד ראשוני. אם הוא יצליח והחברות יהיו מרוצות, אז הוא ימשך. אם הוא יהיה כישלון וחברות יראו שסטים היא כזה כוח אמיתי שלא ניתן להתעלם ממנו, הן יפסיקו עם העניין ויחזרו למכור שם. יכול להיות שהכסף מאפיק שווה לחברה כמו 4A עוד חצי שנה מובטחת של פיתוח... זה דבר רע? אם אתה אוהב את המשחקים שלהם, אחלה. אם אתה לא אוהב את המשחקים שלהם ולא תכננת לקנות את מטרו גם ככה, גם אחלה. בקיצור, ההסתכלות שלכם ילדותית מאוד, לדעתי. אין כאן עניין של ''מה מגיע לך כצרכן''. לא מגיע לך כלום. זה המוצר. רוצה? בבקשה, שים את הכסף שלך. לא רוצה? אל תשים את הכסף שלך. אם מספיק אנשים לא יקנו, החברות יבינו את המסר.
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 פברואר 2019, 09:49

קודם כל כן רציתי את מטרו ,אבל בכל מקרה
לא תכננתי לקנות בהתחלה ,כי יש לי הרבה מישחקים בסיפריה לשחק

שנית יתכוונתי שאפיק יכלה כניראה להרוויח
הרבה לקוחות חדשים ,עם היתה עושה הסכם
שמטרו היה נימכר בשרות שלה ב30 דולר

וגם יחסי ציבור מצוינים

בעניין המפתחת ,כמות הלקוחות הפוטנציאלי
בשרות של אפיק היום ,נמוך משמעותית מסטים
זה שפורטניט ,הצלחה ענקית ,לא אומר שהחנות
תיהיה ענקית
ככה שכניראה הם קיבלו משהו מעבר לעמלה נמוכה יותר

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 פברואר 2019, 11:11

ברור... הם קיבלו בוכטה של כסף... כל הרעיונות של למה לא 30$ ולמה לא ככה ולמה לא אחרת נורא נחמד, אבל כנראה שלמכור ב30$ זה הפסד. ולמכור ב 50 מול 60 בסטים לא היה מספיק כדי להביא אנשים לחנות החדשה. הם רגילים לסטים. הפייפאל שלהם כבר מחובר שם, החברים שלהם שם וכו'.. צריך צעדים דרסטיים כדי "לעקור" אנשים מברירת מחדל כ"כ חזקה...
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 פברואר 2019, 16:51

Klayman כתב:הפרקטיקות לא פוגעות בצרכן. כל צרכן חופשי לעשות את הבחירות שלו. ואני לא נגד הביקורת על הפרקטיקות. אני סתם חושב שזו ביקורת ילדותית.

:lol: :lol:

אפשר להגיד שלא אכפת לך. אי אפשר לשקר. אם לבקר החלטות עסקיות שמסירות בחירה מן השחקן, שמסירות תחרות (כי יש רק מוכר אחד) מהשוק, שמצמצות את התמורה שמשחק שנותן, שמבטלות אפשרות לקניית משחק (לסיניים, למשתמשי הלינוקס), שמייקרות את מחיר המשחק (לאירופאים בתשלום דרך כרטיסים נטענים מסויימים) - אם כל זה היא ביקורת 'ילדותית' אז מה בדיוק נשאר? Pray tell קליימן, מה היא ביקורת לא ילדותית על ההחלטה העסקית הזו ועל החנות של אפיק?

DrKeo כתב:מה הקשר בכלל rottr? כל שחקן pc עדין יכול לקנות את מטרו, פשוט בקליינט x במקום קליינט y. במקרה של rottr שחקני פלייסטיישן לא יכלו בכלל לשחק במשחק ועוד משחק בסדרה שמזוהה עם פלייסטיישן.

אגב, אני לא רואה בעיה גם עם מה שהיה עם rottr, מיקרוסופט הביאה את המימון לרומם את ערכי ההפקה של המשחק כך שבסוף כל השחקנים זכו במשחק עם תקציב גבוה יותר. אני מצביע עליו כי המקרה אפילו לא דומה לזה של מטרו.

יש הבדל בפרטים ובעלות אבל העיקרון הוא אותו עיקרון. דין פרוטה כדין מאה. אם היה נחתם הסכם שסוני מוכרת את הפלייסטיישן רק ב'וולגרינס' תהיה בטוח שהייתה סערה וביקורת למרות שכל מה שאתה צריך לעשות זה לנסוע לסניף אחר.

אתה עדיין חי בסרט שהמוצר הסופי של rottr נהנה באופן שאשקרה שווה לציין כתוצאה מהמעורבות של מיקרוסופט?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 פברואר 2019, 17:51

Kazz כתב:
Klayman כתב:הפרקטיקות לא פוגעות בצרכן. כל צרכן חופשי לעשות את הבחירות שלו. ואני לא נגד הביקורת על הפרקטיקות. אני סתם חושב שזו ביקורת ילדותית.

:lol: :lol:

אפשר להגיד שלא אכפת לך. אי אפשר לשקר. אם לבקר החלטות עסקיות שמסירות בחירה מן השחקן, שמסירות תחרות (כי יש רק מוכר אחד) מהשוק, שמצמצות את התמורה שמשחק שנותן, שמבטלות אפשרות לקניית משחק (לסיניים, למשתמשי הלינוקס), שמייקרות את מחיר המשחק (לאירופאים בתשלום דרך כרטיסים נטענים מסויימים) - אם כל זה היא ביקורת 'ילדותית' אז מה בדיוק נשאר? Pray tell קליימן, מה היא ביקורת לא ילדותית על ההחלטה העסקית הזו ועל החנות של אפיק?

DrKeo כתב:מה הקשר בכלל rottr? כל שחקן pc עדין יכול לקנות את מטרו, פשוט בקליינט x במקום קליינט y. במקרה של rottr שחקני פלייסטיישן לא יכלו בכלל לשחק במשחק ועוד משחק בסדרה שמזוהה עם פלייסטיישן.

יש הבדל בפרטים ובעלות אבל העיקרון הוא אותו עיקרון. דין פרוטה כדין מאה. אם היה נחתם הסכם שסוני מוכרת את הפלייסטיישן רק ב'וולגרינס' תהיה בטוח שהייתה סערה וביקורת למרות שכל מה שאתה צריך לעשות זה לנסוע לסניף אחר.

אתה עדיין חי בסרט שהמוצר הסופי של rottr נהנה באופן שאשקרה שווה לציין כתוצאה מהמעורבות של מיקרוסופט?

עד כמה שאני יודע, החנות של אפיק תומכת בפייפאל.. פייפאל לא פעילה באירופה? בפייפאל אין עמלות תשלום, אלא רק עמלות על המוכר.
לפי מה שאני רואה, פייפאל פעילה במעל 200 מדינות ותומכת במעל 25 סוגי מטבעות https://www.paypal.com/en/webapps/mpp/country-worldwide
אז מי כאן בדיוק משקר? :roll:

בכל מקרה הביקורת היא ילדותית מסיבה מאוד פשוטה: לא נאה לך? אל תקנה. אם מספיק אנשים לא יקנו, אפיק יבינו שיש כאן בעיות וינסו לתקן אותן. מדובר במשחקים.. בנאדם.. לא בתרופה מצילת חיים, סיוע להומלסים/רעבים או משהו שאשכרה יש מה לצאת עליו למלחמות אינטרנט..
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2019, 18:23

לא כולם יכולים להגיע לסניף וולגרינס, כל אחד יכול להתקין את החנות של אפיק תוך 3 דק׳. כל הדימויים הפיזים כושלים.

וכן, המפתחים של rottr אמרו במפורש כמה וכמה פעמים שמיקרוסופט הביאו להם את הכסף ללטש את המשחק ברמה שהם לא יכלו בלעדיים. הם משקרים לדעתך? לבריאות.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 פברואר 2019, 22:14

חחח קליימן והגישה המוזרה שלו. אין על אדם למחות או להתבטא כנגד משהו אלא רק בהחלטה שהוא עושה בינו ובין המקום.
מה לעשות, כשאתה מסרב להכיר בעובדות שסביב החנות של אפיק, אני נאלץ להסביר.

פייפאל זה השירות היחיד? לך תסתכל על התמונה שהבאתי בנוגע לדיויז'ן והתשלום הנוסף שמגולגל לצרכן.

--

נדב, הפואנטה זה לא לעשות השוואה 1:1 אלא העיקרון. בלעדיות לוולגרינס יש את המחיר שלה ואת ההשלכות השליליות שלה על הקונה. כך גם הבלעדיות לחנות של אפיק. במקרה של אפיק זה לא נגישות אלא דברים אחרים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 פברואר 2019, 22:27

אם פייפאל הוא שירות שזמין ואין לו עמלות, למה לא להשתמש בו?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2019, 02:52

טים סוויני מדבר.
The whole thesis here is that stores should be free to compete, and gamers and developers should be free to use stores of their choosing, which is exactly what is happening here today.

Surely competition between stores is healthy, especially when it results in significant savings for developers (30% vs 12%), which can then be reinvested in future games or passed on to gamers.

Love us or hate us, we are certainly fostering economic competition between stores, out of a firm belief that this will ultimately benefit all developers and gamers. A store can only succeed in overturning the 30% fee precedent if it provides solid reasons for everyone to use it, developers and gamers alike. Free game giveaways, better prices, and exclusives are the big things here.

Compare to how Amazon Prime Video, Netflix, HBO, and others fund unique content to provide reasons to use their services. If everyone offers the same exact selection, then the most established store typically stays dominant for decades.

Is there a consumer right to buy any product in any store of your choosing? Do we have the right to buy a Toyota at a Ford dealer? A Whopper at McDonald’s? No; stores compete on selection as well as price and features.

I’ve been following this very closely and understand that people who prefer to buy games on Steam prefer not to deal with a second store. But developers will never escape Steam’s 300% to 500% markup on operating costs if all games are on Steam at equal prices.

Steam has veto power over prices, so if a multi-store developer wishes to sell their game for a lower price on the Epic Games store than Steam, then:
1) Valve can simply say “no”
2) Pricing disparity would likely anger Steam users, leading to review bombing, etc

We’re investing in lots of interesting things over different time scales, and the longer-term ones will have a lot more opportunity for polish as we build more store and online feature and have longer time spans to collaborate with developers.

We’re working to make the Epic Games store work offline. Launching online-only was the result of our decision to use a dynamic web based framework to build the store, with the unfortunate side effect that supporting offline requires further work.

We’re working on a review system for the Epic Games store based on the existing one in the Unreal Engine marketplace. It will be opt-in by developers. We think this is best because review bombing and other gaming-the-system is a real problem.

[on Steam] That’s a lot of features, but all of these features together likely don’t cost more than a fraction of a percent to operate. We’re working to release them.

Because they’re not done. Keep in mind that most developers make less than a 30% profit margin, and are decidedly not okay with stores making more profit from their own games than they do.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 פברואר 2019, 10:25

מילים כדורבנות של טים, קשה להתווכח עם ההיגיון שלו.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 03 פברואר 2019, 19:55

Klayman כתב:אם פייפאל הוא שירות שזמין ואין לו עמלות, למה לא להשתמש בו?

כי השירותים האחרים מספיק פופולארים בקרב האנשים הרלוונטיים שמצדיקים תמיכה בהם? ורק בחנות של אפיק להבנתי התשלום הזה מגולגל לצרכן. אז סוויני כבר מודה שקאט 12% אחוז אינו בר-קיימא בהינתן אותו שירות כמו חנוויות אחרות . ואם הוא לא צפה את זה אז איך הוא יכול להגיד בביטחון ש30% זה לא קאט מתקבל על הדעת?

--

DrKeo כתב:טים סוויני מדבר.

כמה בלבולי שכל.

1) לא צריך להיות גאון כדי להבין את ההבדל בין מפתח שבוחר בלעדיות על סמך היצע החנות בלבד לעומת מפתח שבוחר בלעדיות תודות לתשלום כסף נכבד שאינו קשור למאפייני ויתרונות החנות. תשלום שהוא לא 'בוא תמכור גם אצלנו' אלא 'בוא אל תמכור במקום אחר'. אולי מישהו צריך להגיד לסוויני שהם סתם משקיעים מיליונים כי הם יכולים לקבל את הבלעדיים גם בלי לשלם ורק על סמך ה merit של החנות כפי שקיים כרגע..

2) מה הוא משווה חברות טלוויזיה שמממנות מ 0 תכנים לבין מה שאפיק עושים? מה זו גניבת הדעת הזו? החברה שלך מר סוויני ביטלה את פארגון ואת UT. אתה מוזמן למכור משחקים שנעשו רק בזכות הכסף שלך בלעדית בחנות של אפיק. אז במקום לעשות את הדבר הנכון אתה מפזר את הכסף שלך על משחקים קיימים שאין לך קשר אליהם.

3)סליחה, לא ידעתי שיכולתי לקנות את הטויוטה החדשה בסוכנות של פורד עד שבועיים לפני יציאת הדגם ועכשיו לא. לא ידעתי שיכולתי להיכנס למקדונלדס ולהעביר תשלום לבורגר קינג בעבור מוצר של בורגר קינג עד שבועיים לפני שחרור המוצר. ושבעוד שנה אני אוכל לקנות בורגר קינג דרך מקדולנס בלי בעיה.

שלא נדבר על כך שמדובר בעסקות בין אפיק למפיצות, כשרצון המפתחת לא חלק מהחישוב.

לנוכח כישורי האנלוגיות של סוויני, בהחלט יש לו מקום של כבוד לצד משתמשי פורום זה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 93 אורחים