ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 26 פברואר 2022, 06:48

Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 26 פברואר 2022, 10:12

לינוס דווקא מרוצה מהקונסולה ,הוא דיבר בעיקר על שהמערכת ההפעלה עדין לא בשלה לגמרי
ואין עדין דריברים למי שרוצה להתקין win10

Win 10-11 ,יאפשר תאימות לכל המשחקים וכל החנויות הדיגיטליות
לדוגמה gog לא נתמכת כרגע ובטח עוד חנויות

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 פברואר 2022, 12:59

לא רואה חסרונות, אלא אם כן מישהו רוצה לשחק מולטיפליייר על הדבר הזה בWI FI ומי שמשחק בWI FI במולטיפלייר גם ככה צריך לקבל באן מהאינטרנט לטובת האנושות.

כמו שנדב כבר אמר לגיא בעמוד הקודם, זה לא הולך להיות מכשיר עם אפיל להרבה אנשים זה, נישה.

אבל למי שיודע לאן הוא נכנס ומה הוא מחפש, המכשיר הזה מושלם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 פברואר 2022, 17:33

DF עשו השוואה זהה בין הדק לפס4 בעזרת GOW שגם יש לו בפס4 מצב uncapped FPS (זה ירד בפאטצ׳ים אבל זמין בגרסת הדיסק המקורית) ובו בזמן אפשר להריץ בדק רזולוציות גבוהות מרזולוצית המסך בהגדרות זהות לפס4 (יש ב-GOW במחשב אפשרות לבחור בהגדרות פס4). כלומר אפשר ממש למדוד את הביצועים של הפס4 ב-1080p מול הדק ב-1080p בהגדרות זהות, ממש אחד לאחד בלי שום משתנה שמפריע. התוצאה היא שהדק מבצע 63% מהביצועים של הפס4 סלים. לדוגמה כשהפס4 מריצה את GOW ב-36fps, הדק מריצה אותו ב-20fps. אבל ברגע שיורדים ל-800p, הרזולוציה של הדק (היא יותר נמוכה מ-800p, אבל נקרא לזה 800p לנוחות), אז הדק עובד נהדר ומנצח את הפס4 ב-20% ביצועים.

בקיצור, יש לנו מספר מדוייק של הפרשי הכוח בין הדק לפס4 - הדק היא 63% מהכוח של הפס4 (לפחות ב-GOW). ובהשוואה ל-GPU של PC, הכרטיס הכי קרוב בביצועים הוא ה-RX460.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 פברואר 2022, 21:22

משחקון ספציפי לדק:

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 פברואר 2022, 23:12

DrKeo כתב:DF .

בקיצור, יש לנו מספר מדוייק של הפרשי הכוח בין הדק לפס4 - הדק היא 63% מהכוח של הפס4 (לפחות ב-GOW). ובהשוואה ל-GPU של PC, הכרטיס הכי קרוב בביצועים הוא ה-RX460.

וזה עם תג מחיר התחלתי של 400$. נינטנדו לא תלך כל כך גבוה והיא גם אוהבת לעשות כסף על החומרה שלה, כלומר במקרה הכי טוב הסוויץ2 תדגדג את הכוח של הפס4 מלמטה.. וגם זה רק אם היא תצא עוד איזה שנתיים.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 פברואר 2022, 04:26

idan כתב:

וזה עם תג מחיר התחלתי של 400$. נינטנדו לא תלך כל כך גבוה והיא גם אוהבת לעשות כסף על החומרה שלה, כלומר במקרה הכי טוב הסוויץ2 תדגדג את הכוח של הפס4 מלמטה.. וגם זה רק אם היא תצא עוד איזה שנתיים.

לנינטנדו עם תישאר עם arm ולמה שלא תישאר ?
בגלל צריכת החשמל הנמוכה יותר תיהיה לה אפשרות להכניס
כרטיס גרפי טוב יותר ,גם הסטים דק כניראה היה נותן יותר ביצועים
עם צריכת החשמל לא היתה משפיעה אליו כל כך

מעבר לזה לסטים דיק טכנולוגיות חדשות שלא מנוצלות במשחקים ישנים ,בנינטנדו לאומת זאת התאמה בין החומרה לתוכנה
אני מנחש שעוד שנתים שלוש נינטנדו תציג קונסולה שתיתן ביצועים
בפועל של הps4 pro ,עד אז לא יהיה מופתע לראות גם סטים דיק 2

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2022, 09:34

לול אני מניח שאם הדק היא 60% מהפס4 אני יכול לשכוח מזה שהיא תוכל להריץ את SF6 ב60FPS אבל נראה :( אוף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2022, 14:37

idan כתב:

valve אולי אמרו שהם תמחרו את הדק אגרסיבית, אבל אני בספק שהם מפסידים עליה כסף, אין בזה הגיון כלכלי. מדובר במכשיר פתוח, סתם PC, שלא מחייב אותך להשתמש בסטים. הוא הולך להפוך למכונת אמולציה, להריץ gamepass וכך הלאה. כלומר מכשיר שכזה כנראה נמכר ברווח, אולי זעום, אבל רווח, valve הם לא פילונטרופים :)

בנוגע לסוויטצ׳ 2, היא כנראה תצא רק עוד שנתיים והסטאק הטכנולוגי שלה שונה לגמרי, מבוסס NV. היא כנראה גם לא תהיה באותו הליך יצור, כך שכל הקלפים עדין באויר. יש בהחלט מצב שהיא תהיה בכוח של הדק, אבל מה רע בזה? קונסולה שבמצב נייד היא חזקה יותר מהפס4 ב-800p? ואז במצב dock היא משתמשת ב-dlss בכדי לספק את זה ב-4K? וואללה, נשמע לי לא רע בכלל. פס4 ניידת ו-4K עם IQ מושלם כשמחברים אותה לטלביזיה. אני חותם על כזאת, נשמע כמו אחלה של יורשת לסוויטצ׳.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 28 פברואר 2022, 15:21

אני איתך, אם הסוויץ2 יהיה המכשיר שתיארת זה בהחלט נשמע כמו שידרוג מרגש. אני פשוט זוכר שכיוונו פה בזמנו גבוה יותר ואני גם יודע שכל הדבר שתיארת יצטרך לעבוד עבורם בבערך 300$ ועם בטריה חזקה יותר.. מה אני יגיד לך, נקווה לטוב :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2022, 15:28

idan כתב:אני איתך, אם הסוויץ2 יהיה המכשיר שתיארת זה בהחלט נשמע כמו שידרוג מרגש. אני פשוט זוכר שכיוונו פה בזמנו גבוה יותר ואני גם יודע שכל הדבר שתיארת יצטרך לעבוד עבורם בבערך 300$ ועם בטריה חזקה יותר.. מה אני יגיד לך, נקווה לטוב :)

מה שדברנו עליו בזמנו לא דבר על הליך 7nm ש-valve משתמשים בו. להתחשב בזה שרייזן משתמש ב-7nm של TSMC עוד מ-2019, זה יהיה חתיכת מביך אם הסוויטצ׳ 2 תהיה 7nm ב-2024. אם הם ירדו מ-7nm, וואללה, אלוהים גדול. אם לא, אני חושב הדק + DLSS במצב דוק היא תרחיש סביר למדי. אבל לחזות את נינטנדו זה כמו לחזות את המזג אויר, אפשר לעשות ניחושים על פי מה שזמין בשוק אבל נינטנדו בשלה. בסוף הסוויצ׳ 2 יכולה להיות גם הצ׳יפ של הסוויצ׳ 1 רק מואץ וזהו. מי יודע, זאת נינטנדו.

בכל מקרה, ב-800p הדק מנצחת את הפס4 בצורה די משמעותית (בערך 20%). וכמובן שהסוויטצ׳ מאיצה את הכוח שלה במצב נייד כך שבהחלט אפשר לראות סוויטצ׳ שבמצב נייד מציגה כוח של פס4 ב-720p (שזה חלש באיזה 25% מהדק) ואז במצב דוק היא מאיצה (כמו בסוויטצ׳, במצב דוק אין דאגות של צריכה, התחממות וסוללה כמו במצב נייד) בכמה עשרות אחוזים ומשלבת DLSS בכדי ליצור תמונת 4K איכותית. למשל מצב performance של DLSS ב-4K הוא רנדור פנימי של 1080p. אז בהחלט אפשר לראות את הסוויטצ׳ כפס4 ניידת וכשהיא בדוק עליונה לפס4 פרו. אפילו יותר מזה כי בטח יהיה לה יותר זיכרון פנוי, מעבד חזק יותר ואולי אפילו GPU חזק יותר ביחס לרזולוציה. ואני חושב שזאת הערכה אפילו די שמרנית, למשל במצב נייד, בכדי להיות פס4 ב-720p היא יכולה להיות יותר חלשה מהסטים דוק. אגב, הייתי שמח אם הם היו אפילו שמים GPU חלש מהדק (הרי הדק ממילא מנצחת את הפס4 ביותר מ-20% ב-720p) ומשקיעים את הכסף בזיכרון מהיר יותר.

אם דבר כזה יתמשש, וזאת נינטנדו אז זה לאו דווקא יתממש, זה אומר שבתאוריה זלדה יוכל להראות כמו גרסת הפס4 של הורייזן FW או מטרויד יוכל להראות כמו TLOU2. זה יהיה ממש מעניין, מזמן לא ראינו את נינטנדו קופצת דור. מאז 2012 הם עובדים באותו ״דור״ פחות או יותר, בדיוק כמו שמ-2001 ועד 2012 הם עבדו בדור הגיימקיוב.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 פברואר 2022, 20:19

תיראו נכון שזה נינטנדו והיא מוזרה ,אבל יש יתפתחות גדולה במעבדי
Arm ,רק תיראו מה אפל הצליחה בm1 לדוגמה
בכוונה לא מדבר על הm1 pro וmax ,כי הם צורכים יותר חשמל מהm1
וm1 הצליחו להכניס בטאבלט שיש לו גם הרבה זמן בטריה
וזה מעבד שלא תוכנן במחשבה על משחקים

אז מה נינטנדו תשיג עם הנווידה תיצר לה arm שנועד למשחקים
לעוד שנתים - שלוש ,יכול להיות משהו מאוד חזק לנידת
נינטנדו לא צריכה cpu מפלצתי למשחקים ,הgpu וזיכרון יותר חשובים לרוב המשחקים

כמו שאמרתי בעבר ולשמור על המחיר האטרקטיבי

מעבד משולב כרטיס גרפי מהנווידה ,כולל תאימות לאחור
רק 8 גיגה זיכרון מאוחד כי זאת נינטנדו
256 גיגה ssd ,זה כן יתן ביצועים מעל הסטים דיק הנוכחי חלק מזה
כי תאימות חומרה לתוכנה
לסטים דיק לדוגמה 16 גיגה זיכרון מאוחד ,אבל אין אף משחק בסטים דיק היום שפותח במיוחד לסטים דיק

בגלל זה ההשוואה לps4 לא כזאת מדויקת ,חומרתית הסטים דיק מוחצת את הps4 הרגילה וסלים ,העניין שמפתחות ניצלו מצוין את הps4
Gow לדוגמה פותח במיוחד לps4 ,והגרסת pc ,זה פורט שנועד לרוץ על הרבה מאוד מפרטי מחשב ,כל עוד וולב לא רוצה / יכולה לגרום לפתח במיוחד לסטים דיק ,הקונסולה לא תנוצל לגמרי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2022, 20:41

ה-CPU חשוב יותר מה-GPU. כמובן שאסור לזלזל ב-GPU ונרצה ביצועים של לפחות הפס4, אבל ה-CPU בהחלט חשוב יותר. ה-CPU ורוחב הפס של הזיכרון, שתי נקודות התורפה של הסוויטצ׳.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 פברואר 2022, 21:46

החומרה של הסוויץ חלשה באופן כללי יחסית להיום
אבל עם תיקח לדוגמה את הps4 pro ואת הxbo x
לשניהם יש עדין את המעבד יגואר של amd ,רק במהירות שעון גבוה יותר ,המעבד הזה חזק מהמעבד שיש בסוויץ ,אבל חלשלוש מול מעבדי pc סבירים ומעלה

אז amd היתה בתקופת שפל ,ולאינטל היו בזמנו מעבדים הרבה יותר טובים ,בכל זאת הצליחו להוציא מהיגואר ,וגם אז לא כל הכח של היגואר ,כי הורידו מהירות שעון שיתאים לקונסולות

בקיצור הצליחו להוציא משחקים מאוד טובים בזכות הזיכרון והgpu

אני לא אומר שנינטנדו צריכה לזלזל בcpu ,אני פשוט לא חושב שהם צריכים דור הבא יותר מהכח של היגואר ,שהיה לו אומנם 8 ליבות אבל ליבות חלשות ,רק תדמין מה הם יכולים לעשות לדוגמה עם cpu של 4 ליבות ,וכל יתר המקום בסיליקון יהיה לgpu ,כל עוד 4 הליבות יגיעו לכח של היגואר או יעברו אותו
M1 של אפל לדוגמה ,רוצח את היגואר מבחינת כח חישוב ,שם זה 4 ליבות ביצועים + 4 ליבות חסכוניות עם זכור לי נכון ,נינטנדו לא צריכה
להגיע לרמת cpu של m1 אפילו גם אין לסוויץ מולטיטסקין
תאורטית הם יכולים ללכת על ליבה חסכונית אחת ,ו3 ביצועים
ואז יהיה להם מספיק מקום בסיליקון וצריכת חשמל + חום
לדחוף יותר טרנזיסטורים לgpu

זה לא כמו הסטים דיק ולא מתחרות pc נידות אחרות
אנשים פה אולי שוכחים ,גם הסטים דיק וגם המתחרות הישירות
והps5 וxsx ,המעבדים הם מעבדי דסקטופ ,זאת אומרת הם נועדו להמון דברים ולא נבנו במיוחד לצורך משחקים ,הgpu כן נועד לזה

עכשיו מה ההסכם בין הנווידה לנינטנדו אני לא יודע
המעבד הקיים בסוויץ לא פותח לדסקטופ, הוא פותח להנווידה סילד TV

שנועד לצריכת תוכן + משחקים ,ואז עשו לו התאמות לסוויץ
ופה עם נינטנדו תצליח להשיג הסכם על פיתוח במיוחד לסוויץ 2
זה יהיה יתרון ענקי ,כי למעבד דסקטופ יש רכיבים מסוימים שלא קשורים במשחקים ,וזה תופס מקום וצריכת חשמל וחום

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2022, 21:55

כמה שמעבד יהיה יותר חזק, יותר טוב. הGPU הרבה פחות רלוונטי. אם רוצים כמה שיותר משחקי מולטי פלטפורם בקונסולה, צריך מעבד חזק. אם רוצים שהגיימפליי יעלה לרמה הבאה ולא רק הגרפיקה, צריך מעבד חזק. הצוואר בקבוק של הסוויטצ׳ הוא המעבד ורוחב פס הזיכרון, אם החלקים הללו לא יעברו שדרוג משמעותי אז הסוויטצ׳ 2 תהיה אפילו פחות מאוזנת מהסווייטצ׳ ובאופן יחסי מוגבלת אפילו יותר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2022, 00:01

היתפתחות של המעבדי arm כזאת מהירה ,שקשה לי להאמין
שתיהיה להם בעיה בתחום הזה

בגדול הערכה שלי זה שהסוויץ 2 תציג גרפיקה טובה יותר מהps4
אבל לא תגיע לרמה הגרפית של הps4 pro

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2022, 04:23

kririn כתב:היתפתחות של המעבדי arm כזאת מהירה ,שקשה לי להאמין

אין שום משמעות למה שאמת פה. ARM מאז ומתמיד הייתה ארכיטקטורה יותר יעילה מX86, כך שאין פה חדש. ו-״ההתפתחות של מעבדי ARM״, אני לא בטוח לגמרי מה זה אמור להביא. העובדה שאפל יצרה אחלה של ארכיטקטורה שמבוססת ARM? כן, זה נכון, אבל איך זה קשור לNVIDIA שכנראה תיצר את המעבד של הסוויטצ׳? אם בונים ארכיטקטורה טובה וסיליקון בגודל של מעבד דסקטופ גדול אז וואללה, יוצא אחלה מעבד. ובאותה הזדמנות נספר שהשמים הם כחולים :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2022, 10:53

DrKeo כתב:
kririn כתב:היתפתחות של המעבדי arm כזאת מהירה ,שקשה לי להאמין

אין שום משמעות למה שאמת פה. ARM מאז ומתמיד הייתה ארכיטקטורה יותר יעילה מX86, כך שאין פה חדש. ו-״ההתפתחות של מעבדי ARM״, אני לא בטוח לגמרי מה זה אמור להביא. העובדה שאפל יצרה אחלה של ארכיטקטורה שמבוססת ARM? כן, זה נכון, אבל איך זה קשור לNVIDIA שכנראה תיצר את המעבד של הסוויטצ׳? אם בונים ארכיטקטורה טובה וסיליקון בגודל של מעבד דסקטופ גדול אז וואללה, יוצא אחלה מעבד. ובאותה הזדמנות נספר שהשמים הם כחולים :)

אני מדבר על זה שהמעבדים בpc / קונסולות ניחות מינסטרים היום
לא ניבנו במיוחד למשחקים ,זה רק חלק מהיכולות
ובגלל שבנידות יש חשיבות לכמה חשמל אתה שולח לכל רכיב ,שהמעבד צורך הרבה חשמל ,יש לך פחות לתת לgpu

אני לא יודע מה יהיה בסוויץ 2 ,עם זה יהיה מעבד שפותח במיוחד לסוויץ 2 ולדור העתיד של הסילד TV,או שזה יהיה מוצר מדף
דוגמת מעבדי סנפדרגון
עם יש לך מעבד שנועד להרבה דברים + מולטיטסקין
חלק מהצריכת חשמל הולך לדברים שלא יעילים לך להרצת משחקים

בניחות זה פחות משמעותי ,תכניס ספק כח גדול מספיק קירור טוב מספיק ואתה מסודר ,בנידות בגלל זמן הבטריה זה מאוד משמעותי
לדוגמה תעשה oc לסטים דיק ותקבל משמעותית יותר ביצועים על חשבון זמן בטריה

אז פה לנינטנדו אולי יהיה יתרון שיצטרף ליתרון אחר

1 אולי חומרה יעודית לקונסולה

2 תאימות תוכנה לחומרה

נינטנדו לא צריכה איזה מפלצת ,קונסולה בכח של הps4 עוד שנתים שלוש אבל עם ssd כל גרסה ( קטן ,וגם קלטות משחק מהירות מספיק )
מעבד ברמה של הps4
8 גיגה זיכרון מאוחד
וgpu חזק כמו הps4 אבל עם טכנולוגיות מודרניות ,בפועל יאפשר לנינטנדו להריץ משחקים טוב יותר מהps4 ,מה שסטים לא מצליחה עם קונסולה חזקה יותר ,כי סטים נופלת בתאימות חומרה לתוכנה
ונופלת בעניין צריכת חשמל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2022, 12:58

CPU הוא מתוך הגדרה מכונת כולבו כללית שיודעת לעשות המון דברים, ואני לא מכיר פיצ׳ר אחד של ה-CPU שלא משתמשים בו למשחקים. הסוויצ׳ 2 בהחלט תרוויח המון ממעבד חזק מזה של הפס4, מעבד חשוב משמעותית מה-GPU, בטח ובטח כשרוצים לעשות נניח המשך ל-BOTW.

בנוגע לאיזה מעבד יהיה שם, NVIDIA מפתחת כרגע מעבד ARM משלה פה בישראל, יש סיכוי לא רע בכלל שהמעבד של הסוויטצ׳ יהיה מבוסס על המעבד הזה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2022, 14:18

אתה צריך רכיבים שעוזרים בעריכת ווידיאו בקונסולה ?
אני לא זוכר את כל הדברים שמכניסים היום במעבדים
אני גם לא מפתח לא חומרה ולא תוכנה

אני כן בטוח שיש רכיבים שהם פשוט מיותרים לקונסולה לתפקיד של הקונסולה ,שזה צריכת תוכן משחקים + מדיה
חלק מהרכיבים יכולים לעזור מאוד לקונסולה ,לדוגמה יותר זיכרון מטמון ,בלי קשר לזה שהם עוזרים לדברים אחרים

חלק מיותרים לגמרי ,לדוגמה בסמארטפונים מכניסים כל מיני רכיבים
שעוזרים בצילום ,פשוט כי עיבוד תמונה חשוב שמדובר בסמארטפון

עם נחזור לm1 לדוגמה וגם לגרסאות מאקס ופרו שלו
תיראה ששם אפל הכניסה רכיבים שעוזרים מאוד לשימושים מיקצועים
שאין להם קשר למשחקים
ובמקרה ותכניס את זה לקונסולה נידת ,הצריכת חשמל לרכיבים האלו תיהיה ביזבוז
לטאבלט + סמארטפון זה יכול לעזור מאוד בדברים מסוימים לא לקונסולה
לדוגמה אתה לא הולך להפעיל בלנדר בקונסולה
אתה גם לא תעשה עיצוב תלת מימדי בקונסולה
יש דברים מסוימים שעוזרים למשחקים וזה גם תלוי בכל משחק ומשחק
וכאלו שבכלל לא קשורים

זה פשוט מאוד יקר ולוקח הרבה זמן לפתח cpu חדש
לא סתם המעבדים בps5 / xss / xsx / וסטים דיק, הם מוצרי מדף עם שינוים קטנים

גם המעבד בסוויץ בגדול מוצר מדף רק הרבה פחות נפוץ כי
זה הצליח בעיקר בסוויץ ובסילד TV, ועם אני לא טועה הנווידה הצליחה
ברכבים עם מעבד מיועד לרכבים

עכשיו מה נינטנדו תצליח בדור הבא שלה ? לא יודע אני יהיה מאוד מאוכזב עם לא נקבל משהו בכח או מעל הps4
לא חושב שהיא תקבל את כל הפורטים צד שלישי מהps5-xss
אבל כן חלק משונמכים
זה לא שצריך יותר מידי ,רבע מהps5 ,ברזולוציה 1080p , אני כן חושב שזה אפשרי לעוד שנתים שלוש

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2022, 14:52

חמוד הגייב הזה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2022, 15:43

אני לא בטוח על מה אתה מדבר, אם הכוונה שלך היא דיקודרי וידאו אז צריך אותם גם במכונת גיימינג כי גם קונסולות צריכות לעשות דיקוד לוידאו.

אם נקבל פחות או יותר פס4 זה יהיה לגמרי אחלה לדעתי. זה גם חזק משמעותית מהדק שהיא בערך 60% מהכוח של הפס4. פשוט מצב דוק שמשחרר את עצמו מהסוללה ומקירור פאסיבי בשילוב עם dlss הם גיימצ׳יינג׳ר כי זה אומר שאפשר להשקיע כוח של פס4 במצב נייד ברזולוציה נמוכה מ1080p וכך לקבל תוצאות מרשימות מהפס4, פשוט ברזולוציה שמתאימה לנייד. ואז dlss כבר דואג למצב docked מה שיביא איכות תמונה טובה מהפרו שלרוב עשתה דמקה מעפנה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2022, 17:08

איך הדיק חצי כח מה ps4 ? ,יש לה מעבד ריזן מודרני מול היגואר
יש לה rdna2 ,שאני מנחש משמעותית חזק יותר מהgpu בps4
רק להבין זה מאותה משפחה של gpu שיש בקונסולות הנוחות היום
אומנם גרסה משמעותית חלשה יותר ,אבל עם יקחו חומרה של ps4
שדרך אגב בערך קימת ויעשו תחרות ,הדיק על אותה מערכת הפעלה כניראה תשמיד את הps4

מה שאין אפשרות זה לדחוף זיכרון gddr5 ,במקום ram רגיל
אבל מעבדי יגואר לנידים יצאו לשוק בעבר עד כמה שידוע לי
הם פשוט נכשלו במכירות ,גם הgpu בps4 קימים דומים לא בpc
לא דגם מדויק לגמרי אבל מספיק קרובים
לדיק יש גם 16 גיגה זיכרון מאוחד ,לא יודע את המהירות שלו
לדיק יש גם ssd

עכשיו כמו שאמרתי בעבר ,תקחו קונסולה
תעמידו מולה חומרה קרוב ככל האפשר של pc
תבחנו משחקים שיש בשניהם באותן הגדרות גרפיות ,הקונסולה תציג ביצועים גבוהים בהרבה
פה הבעיה של הדיק וכל המתחרים הישירים שלו
פה היתרון של קונסולה יעודית

כן יש יתרון ל" נידות pc " ,שמהתחלה המון משחקים זמינים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2022, 18:38

kririn כתב:איך הדיק חצי כח מה ps4 ? ,יש לה מעבד ריזן מודרני מול היגואר
יש לה rdna2 ,שאני מנחש משמעותית חזק יותר מהgpu בps4
רק להבין זה מאותה משפחה של gpu שיש בקונסולות הנוחות היום
אומנם גרסה משמעותית חלשה יותר ,אבל עם יקחו חומרה של ps4
שדרך אגב בערך קימת ויעשו תחרות ,הדיק על אותה מערכת הפעלה כניראה תשמיד את הps4

מה שאין אפשרות זה לדחוף זיכרון gddr5 ,במקום ram רגיל
אבל מעבדי יגואר לנידים יצאו לשוק בעבר עד כמה שידוע לי
הם פשוט נכשלו במכירות ,גם הgpu בps4 קימים דומים לא בpc
לא דגם מדויק לגמרי אבל מספיק קרובים
לדיק יש גם 16 גיגה זיכרון מאוחד ,לא יודע את המהירות שלו
לדיק יש גם ssd

עכשיו כמו שאמרתי בעבר ,תקחו קונסולה
תעמידו מולה חומרה קרוב ככל האפשר של pc
תבחנו משחקים שיש בשניהם באותן הגדרות גרפיות ,הקונסולה תציג ביצועים גבוהים בהרבה
פה הבעיה של הדיק וכל המתחרים הישירים שלו
פה היתרון של קונסולה יעודית

כן יש יתרון ל" נידות pc " ,שמהתחלה המון משחקים זמינים

הזיכרון של הדק גדול משמעותית משל הפס4, אבל הוא רץ בחצי מהירות. ה-GPU בארכיטקטורה הרבה יותר איכותית, אבל בסופו של יום הכוח נטו שלו הוא חלש מה-GPU של הפס4. וכן, ה-CPU בהחלט הרבה יותר מהיר, אבל כשהחלקים האחרים חסרים אז בסוף התמונה הכללית היא שהדק מפסידה לפס4 בהשוואות 1:1 בהפרש מאוד גדול. אבל - הדק היא ניידת, ולכן לא צריכה להריץ משחקים ב-1080p. בגלל שהיא רצה ב-720p (או סוג של 800p מוזר שהוא מאוד קרוב ל-720p), היא יכולה ברזולוציה הזאת לנצח את הפס4.

אם הסוויטצ׳ 2 תהיה ברמת כוח דומה לדק, אולי אבסולוטית היא תהיה חלשה מהפס4, אבל במצב נייד ב-720p או אפילו 900p היא תנצח את הביצועים של הפס4 כך שבעצם, בשורה התחתונה, מקבלים קונסולה ״חזקה״ מהפס4 כי הרזולוצית מטרה שלה נמוכה יותר. ואז, DLSS עושה את הקסם שלו ויש 4K במצב דוק.

ומן הסתם זה לא אומר שמה שאני מפנטז עליו היא פס4 חלשה יותר, אני רוצה שנינטנדו ירדפו אחרי הטכנולוגיה הכי טובה שהם יוכלו, אבל נינטנדו היא נינטנדו והמציאות בדרך כלל לא מסכימה עם נינטנדו ו-cutting edge.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2022, 20:46

אני מקווה שהסוויץ 2 תיהיה קצת מעל הps4
ותזכור שאין מגבלה של ארד דיסק יותר

בעניין הדיק ,היא בכל מקרה פחות יעילה כי אין פיתוח משחקים במיוחד לדיק ,מפתחות לא עושות סיבובים באוויר לנצל כל טרנזיסטור וטרנזיסטור שיש בדיק ,הם מפתחים לpc וזורקים פורט למערכת הפעלה של וולב ,שזה בגדול גרסת לינוקס עם שינוים שוולב עשתה
וזה במקרה הטוב ביותר ,במקרה הרע וולב משתמשים בתוכנה שנותנת
תאימות לאפליקציות win

אני מבין שהרבה פה חלמו על הסטים דיק ,והמחיר פצצה למה שמקבלים ,במיוחד שבעתיד אפשר יהיה להתקין win רגיל
אבל אני יעדיף לחכות עוד זמן עד שהנידות pc ישתפרו
גם בעבודה שאני יתחיל בקרוב לא יהיה שעות שאפשר לשחק ,אז זה גם לא דחוף לי

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים