ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי Kazz » 27 יוני 2013, 19:42

2007.

סורס 2 + תמיכה בריפט כבר לבד יעלו את ההייפ לדרגות חדשות. דת' ובוזמן אמרו שסדרת HL איבדה את קרנה מבחינת התודעה בקרב הקהל ושמשחק חדש לכשיגיע לא יהיה סיפור גדול באמת. אז אני שואל איך הם חושבים שזה יתבטא ומה צריך לקרות כדי שהם יחזרו בהם. ודת' גם פקפק בכך שההשקה של HL2 הייתה בכלל 'אירוע גדול'.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 יוני 2013, 19:54

Kazz כתב:ID היו בירידה כבר לפני היציאה של דום3 מכל הבחינות. איזה רשמים בעננים מדום3? הרוב התאכזב מהעיצוב המיושן של אודיו לוגס ומפלצות ארון וכמובן כל עניין החושך במשחק שהפך לבדיחה ששורדת גם היום. עד כמה שאני זוכר ב2008 נאמר שהמשחק מכר יותר מ3מליון עותקים. אני בספק כמה הוא הוסיף מאז וזה כנראה בכלל לא קרוב לכמה ש HL2 מכר.

כן, כאילו לא יצאו משחקי HL מאז 2004 שקיבלו תשבוחות ומצויים בטופ של הז'אנר. שוב אנחנו מתמודדים עם תחושות ובלי שום דבר מדיד.

נשאל את זה כך: מה צריך לקרות מתי שHL3 ייצא שלפיו תגידו 'וואלה, יש הייפ וצפייה גדולים למשחק ומדובר בזכיון חזק גם עכשיו'?

אני לא זוכר ירידה, Return to castle wolfenstien היה הצלחה היסטרית, Enemy Territory היה מוד בעל פופולריות מטורפת. למען האמת, עד דום 3 אני לא זוכר שום משחק של id שלא היה פחות מהצלחה היסטרית לצד השליטה הבלתי מעורערת שלה בעולם המנועים הגראפים. כמובן שכנראה אני טועה על פי מה שאתה טוען.

ולא טענתי שלHL2 לא היה הייפ, טענתי שאני לא זוכר הייפ ביחס לדום 3 ומי שרוצה מוזמן לתקן. אתה מספר לנו על מכירות מצוינות בראיה של 10 שנים אחורה. מכירות מצוינות יכולות לקרות לא רק בגלל הייפ של טרום השקה אלא גם בזכות ביקורות מצוינות ושילוב של גורמים נוספים כמו הופעתו של סטים וכניסתו של HL2 להיות אחד המוצרים הראשונים שנמכרו בצורה סדורה בחנות דיגיטלית.

דרך אגב, אני עדיין דבק בעובדה שHL הוא עדיין מותג קטן ביחס לגדולים באמת, הוא לא מגיע לרמות של היילו, COD וGTA הוא בערך בליגה של גירס. לראייה אפשר גם לראות את הדיווח של Valve שמספר שארבע שנים לאחר צאתו המשחק מכר כ-6.5 מיליון יחידות, שזה בערך נתונים של גירס. שזה מלמד אותך שלפחות 6 מיליון יחידות נמכרו במסגרת מבצעים כאילו ואחרים בסטים. אף אחד לא יכל להכחיש שValve יודעים למכור את אותו מוצר שוב ושוב לאותם אנשים (לי אישית יש שלושה עותקים של HL2, Episode 1 ושניים של Episode 2 לדוגמא). כיום קשה לי להאמין שהוא יכל לנצח את היילו לדוגמא ברמת ציפייה מהשחקנים של היום.

מה הם צריכים לעשות? לא יודע, אני לא איש שיווק :D. ליצור משחק שיפנה לLow של הLow האמריקאי הממוצע שכולל דמות של איש פח שהורגת ערבים (שעבור האמריקאי הממוצע יכל להיות ערבי כי יש להם קרניים כמו ליהודים). זה יתבטא בזה שTime square לא תצבע בדמותו של גורדון בכל פינה, לא נראה אלפי אמריקאים מתאספים סביב אנשים שישחקו את דמותו והמשחק לא יעשה 4 מיליון עותקים ביום הראשון לצאתו. אז הוא יעשה מיליון ביום הראשון, ארבעה עד סוף השנה הראשונה ולאורך 20 שנה Valve תפמפם אותו למספרים של קודמיו בכל מיני מבצעים של כל הסדרה ההיסטורית כולל 3 ב-20 או 10 דולר לחבילה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יוני 2013, 20:17

דודי אתה זוכר בכלל את 2003? כל העולם ואחותו פשוט התרסקו מההדגמה המ-ט-ו-ר-פ-ת שהייתה בחשיפה של HL2 בE3 2003, אנשים התרסקו לרצפה גם מהגרפיקה וגם מהגיימפליי. זאת הייתה מהחשיפות האלה שפשוט לא האמנת שזה משחק וידאו, גם גרפית וגם מבחינת גיימפליי. אתה גם יכול לראות שעד היום HL2 מכר בערך פי 4 יותר מדום 3, הוא גם מכר יותר מכל משחק היילו, יותר מכל משחק מריו תלת מימדי או זלדה או MGS או אנצ'רטד או גירס. בעצם כמה משחקים אתה מכיר שמוכרים מעל ל12 מליון יחידות? COD, פיפ"א ו-GTA? כשHL2 הוכרז הוא היה ידוע להמשך למשחק הכי טוב שנוצר אי פעם, לID לא היה השם שהיה לVALVE באותם שנים ואפילו אם רק DOOM 3 רסק את השם שלהם לראשונה, הוא יצא במאי ו-HL2 בנובמבר כך שהיה חצי שנה שלמה להתגבר על האכזבה מדום ולעלות על הגל של HL2. אפילו אם היה אפס התרגשות למשחק שהיה נחשב לFPS הכי טוב בהסטוריה בזמנו, רק הציוני 100 100 100 שראית בכל מקום היו צריכים להתחיל התלהבות. HL2 עשה המון רעש, גם היו סביבו המון חדשות ושערוריות מאז שהאלפא שלו דלפה מהאקר בספטמבר 2009.

HL זה ג'גרנוט, זה לא ממש משנה שהמשחק האחרון יצא לפני 5 וחצי שנים (כן, 5 וחצי שנים למרות שכולם פה בטוחים שעבר כבר איזה עשור, סך הכל אוקטובר 2007, אחרי אנצ'רטד 1, שנה אחרי גירס, אחרי ביושוק), כשהוא יוכרז הוא יהיה מודרני לגמרי מבחינת טכנולוגיה וגיימפליי (האמת שמVALVE אני מצפה שהוא יתעלה על כל מה שנכיר מבחינת טכנולוגיה וגיימפליי) כך שלא יהיה שום טעון לישן או מיושן ומדובר בסדרה עם עדר מעריצים פשוט הזוי וענקי. יש למשהו ספק שיהיה רעש כמו אף משחק שהוכרז בשנים האחרונות? לי אין ספק. יש למשהו ספק שהוא ימכור יותר מ10 מליון עותקים? לי אין ספק. אז מה הטעון, יש גיימרים שלא שחקו מעולם בHL כי האחרון יצא לפני 5 וחצי שנים? אז מה? יש לכם כמה סדרות כן לוקחות הפסקה של 5 וחצי שנים בין משחקים למשחק? פעם זה היה ככה בכל סדרה, בין מריו למריו היה שנים (למשל מריו 64 ב96 ומריו סאנשיין ב2002, שש שנים, כנ"ל על משחקי MGS שלוקחים בין 4 ל-6 שנים בין משחק למשחק, משחקי זלדה שלוקחים שנים וכך אפשר להגיד על רוב הסדרות טרום ימי COD), אפילו בין GTA4 ל-5 עברו חמש וחצי שנים.

לדעתי יש פשוט הרגשה של התשה עם HL. הייתה הבטחה לE3 ב2009 מה שגרם לכולם לפתח ציפיה וזה שVALVE לא עדכנו כלום בנושא רק גרם לתסכול אצל המעריצים. כל חודש יש שמועה חדשה שגורמת לכולם לחשוב שהנה, כמה שבועות ומוכרז HL3, מה שמתיש את הקהל אפילו יותר. בסופו של דבר אם למשל היו מכריזים על MGS5 רק עוד שנה כשהיה כבר הפרש של שש שנים מMGS4 אף אחד לא היה אומר כלום כי לא היה כל הטיזינג והבלגן סביב MGS5 עד שהוא הוכרז כמו שיש סביב HL3 כבר כמה שנים.

בקיצור, כשHL3 יוכרז תהיה הסטריה באינטרנט, הוא ימכור מעל ל10 מליון עותקים ובתקווה הוא לא יאכזב בשום צורה וכך גם לא הגיימפליי וגם לא טכנית ירגיש מיושן. אני ממש בספק אם הוא ירגיש מיושן להגיד את האמת, הגיימפליי בעולם המשחקים כל כך עומד במקום שאני לא בטוח שהתקדמנו לאיפשהו מאז נניח הכנסת הסופר תסרוט של אנצ'רטד 2 בשנת 2009. בקיצור, HL3 בגרפיקה של THE DIVISION וכמה מליוני אנשים משתינים במכנסיים :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 יוני 2013, 20:35

דודי אתה זוכר בכלל את 2003? כל העולם ואחותו פשוט התרסקו מההדגמה המ-ט-ו-ר-פ-ת שהייתה בחשיפה של HL2 בE3 2003, אנשים התרסקו לרצפה גם מהגרפיקה וגם מהגיימפליי. זאת הייתה מהחשיפות האלה שפשוט לא האמנת שזה משחק וידאו, גם גרפית וגם מבחינת גיימפליי. אתה גם יכול לראות שעד היום HL2 מכר בערך פי 4 יותר מדום 3, הוא גם מכר יותר מכל משחק היילו, יותר מכל משחק מריו תלת מימדי או זלדה או MGS או אנצ'רטד או גירס. בעצם כמה משחקים אתה מכיר שמוכרים מעל ל12 מליון יחידות? COD, פיפ"א ו-GTA? כשHL2 הוכרז הוא היה ידוע להמשך למשחק הכי טוב שנוצר אי פעם, לID לא היה השם שהיה לVALVE באותם שנים ואפילו אם רק DOOM 3 רסק את השם שלהם לראשונה, הוא יצא במאי ו-HL2 בנובמבר כך שהיה חצי שנה שלמה להתגבר על האכזבה מדום ולעלות על הגל של HL2. אפילו אם היה אפס התרגשות למשחק שהיה נחשב לFPS הכי טוב בהסטוריה בזמנו, רק הציוני 100 100 100 שראית בכל מקום היו צריכים להתחיל התלהבות. HL2 עשה המון רעש, גם היו סביבו המון חדשות ושערוריות מאז שהאלפא שלו דלפה מהאקר בספטמבר 2009.

אני לא מסתכל על זה אותו הדבר, רוב מכירות HL2 הם תוצאה של מבצעים בSteam. לפחות על פי ניחוש שלי לאור דיווחי המכירות של Valve לאורך השנים. מה שהמשחק לא עשה בשנתיים הראשונות לצאתו נעשה במסגרת מבצעים כאילו ואחרים במיוחד בSteam. בפועל הוא בליגה של גירס במקרה הטוב:
http://www.shacknews.com/article/56193/ ... tail-sales
לגבי השאר זה עדיין לא מלמד על הייפ, היה מעניין למצוא כמה הוא מכר ביומו הראשון לעומת דום 3.

HL זה ג'גרנוט, זה לא ממש משנה שהמשחק האחרון יצא לפני 5 וחצי שנים (כן, 5 וחצי שנים למרות שכולם פה בטוחים שעבר כבר איזה עשור, סך הכל אוקטובר 2007, אחרי אנצ'רטד 1, שנה אחרי גירס, אחרי ביושוק), כשהוא יוכרז הוא יהיה מודרני לגמרי מבחינת טכנולוגיה וגיימפליי (האמת שמVALVE אני מצפה שהוא יתעלה על כל מה שנכיר מבחינת טכנולוגיה וגיימפליי) כך שלא יהיה שום טעון לישן או מיושן ומדובר בסדרה עם עדר מעריצים פשוט הזוי וענקי. יש למשהו ספק שיהיה רעש כמו אף משחק שהוכרז בשנים האחרונות? לי אין ספק. יש למשהו ספק שהוא ימכור יותר מ10 מליון עותקים? לי אין ספק. אז מה הטעון, יש גיימרים שלא שחקו מעולם בHL כי האחרון יצא לפני 5 וחצי שנים? אז מה? יש לכם כמה סדרות כן לוקחות הפסקה של 5 וחצי שנים בין משחקים למשחק? פעם זה היה ככה בכל סדרה, בין מריו למריו היה שנים (למשל מריו 64 ב96 ומריו סאנשיין ב2002, שש שנים, כנ"ל על משחקי MGS שלוקחים בין 4 ל-6 שנים בין משחק למשחק, משחקי זלדה שלוקחים שנים וכך אפשר להגיד על רוב הסדרות טרום ימי COD), אפילו בין GTA4 ל-5 עברו חמש וחצי שנים.

אתה מתכוון הרחבה, לא משחק. אי אפשר לקרוא לחוויה של 4 שעות על מנוע בן 3 שנים שוות ערך למשחק חדש בסדרה. זה בערך כמו שאף אחד לא באמת סופר את ODST כמשחק אמיתי בסדרת היילו שממשיך את 3 וגורם לאימפקט זהה לו. בוודאי שיש ספק שהוא ימכור מעל ל-10 מיליון עותקים, אין משחק בסדרה שעשה זאת אי פעם או התקרב לזה במחיר מלא. התייחסות למכירות HL2 במספרים של עשרה מיליון זהה להתייחסות למכירות Wii sport ב-90 מיליון. מדובר במשחק שנדחף לכל משתמש בסטים במבצעים מפתים בלי סוף כל חצי שנה בערך מזה שנים רבות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 יוני 2013, 20:40

כבר ראינו מה קרה, כשהחברת משחקי הPC הגדולה השניה הוציאה משחק אחרי 12 שנים. ראינו את זה פעמיים - פעם אחת עם דיאבלו 3 ופעם אחת עם סטארקרפט 2. בשני המקרים, המשחק מכרו כמויות עצומות והיו אירוע ענק, עבור תעשיית הגיימינג.
HL3 כנראה הולך להיות אפילו גדול יותר מהם.

בנוגע להייפ של HL2 ודום 3, אני חושב שגם קאז וגם דודי צודקים (וטועים).
לפני יציאתם, לשניהם היה הייפ דומה. זה נבע בעיקר מכך שהיתה תחרות בין שני המשחקים (ובין המעריצים שלהם) לגבי איזה משחק יהיה מרשים יותר גרפית.
בנוסף, באמת שניהם היו אירוע ענק בתעשייה - האחד היה המשחק המודרני הראשון, למשחק שהמציא ז'אנר שלם; האחר, משחק המשך למשחק הטוב בהיסטוריה.

אחרי היציאה, כבר היה נורא ברור מי מהם מוצלח יותר, בכל קנה מידה. דום 3 היה אכזבה גם מבחינת הגרפיקה (שהיתה סבבה, אבל לא ברמה של HL2 ולא ברמה של FAR CRY שיצא לפני שניהם והפתיע את כולם) וגם מבחינת המשחק עצמו. HL2, לעומת זאת, היה המשחק הראשון שיצא מאז HL, שהיה יותר טוב מHL, היווה קפיצת מדרגה אדירה עבור ז'אנר הFPS בפרט והמדיום כולו, בכלל והוא היה גם המשחק הכי מרשים מבחינה גרפית לזמנו.

אגב, דודי, אני חושב שאתה מבלבל קצת את הנתונים.
קודם כל, אם לסטים היתה השפעה כלשהי בתקופה הראשונה לחייו (3-4 שנים) על המכירות של HL2, אז היא היתה שלילית ולא חיובית.
מעבר לזה, HL2 באמת מכר 6.5 מיליון יחידות, נכון ל3 בדצמבר (בערך 4 שנים אחרי היציאה שלו), אבל אלו נתונים שנכונים אך ורק לריטייל (מקור) ולא כוללים מכירות מסטים (וכמובן שלא מבצעים בסטים).
הקופסא הכתומה, שגם בה יש את HL2, מכרה עד אותו תאריך 3 מיליון עותקים. לא ברור אם המספר הזה נכלל בספירה של HL2, לבדו, כך שיכול להיות שהוא מכר אפילו יותר עותקי ריטייל.
המספר הזה באמת דומה למספרים של גירס, למשל, אבל מכיוון שסביר להניח שהמשחק מכר לא מעט גם דרך סטים, ברור שמדובר בכותר חזק יותר מגירס.
גם המספר של 12 מיליון עותקים, שפורסם בפורבס ב02/09/2012 לא כל כך ברור. לא הבהירו אם המספר הוא רק לעותקי ריטייל, או גם לעותקים שנמכרו באופן דיגיטלי, אבל המשפט שאחרי זה שמדבר על המכירות הוא המשפט הזה:
The 250-person company releases no financials but, according to Newell, is “tremendously profitable.

כלומר, יכול להיות שהמשחק מכר יותר, עד אותה נקודה, כי גם הנתון שאנחנו מכירים, של 12 מיליון עותקים, נוגע רק לעותקים שנמכרו בריטייל.

ההשוואה לווי ספורט באמת אידיוטית. מה הקשר בין משחק שנמכר במחירים נמוכים, שנים ארוכות אחרי יציאתו ומשחק שמגיע בחינם עם כל קונסולה שקונים?
גם GTA לא מוכר עשרות מיליונים במחיר מלא. המשחקים היחידים שעושים את זה, הם כנראה מריו קארט וCOD.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 יוני 2013, 21:43

Nucleus_Dawn כתב:כבר ראינו מה קרה, כשהחברת משחקי הPC הגדולה השניה הוציאה משחק אחרי 12 שנים. ראינו את זה פעמיים - פעם אחת עם דיאבלו 3 ופעם אחת עם סטארקרפט 2. בשני המקרים, המשחק מכרו כמויות עצומות והיו אירוע ענק, עבור תעשיית הגיימינג.
HL3 כנראה הולך להיות אפילו גדול יותר מהם.

בנוגע להייפ של HL2 ודום 3, אני חושב שגם קאז וגם דודי צודקים (וטועים).
לפני יציאתם, לשניהם היה הייפ דומה. זה נבע בעיקר מכך שהיתה תחרות בין שני המשחקים (ובין המעריצים שלהם) לגבי איזה משחק יהיה מרשים יותר גרפית.
בנוסף, באמת שניהם היו אירוע ענק בתעשייה - האחד היה המשחק המודרני הראשון, למשחק שהמציא ז'אנר שלם; האחר, משחק המשך למשחק הטוב בהיסטוריה.

אחרי היציאה, כבר היה נורא ברור מי מהם מוצלח יותר, בכל קנה מידה. דום 3 היה אכזבה גם מבחינת הגרפיקה (שהיתה סבבה, אבל לא ברמה של HL2 ולא ברמה של FAR CRY שיצא לפני שניהם והפתיע את כולם) וגם מבחינת המשחק עצמו. HL2, לעומת זאת, היה המשחק הראשון שיצא מאז HL, שהיה יותר טוב מHL, היווה קפיצת מדרגה אדירה עבור ז'אנר הFPS בפרט והמדיום כולו, בכלל והוא היה גם המשחק הכי מרשים מבחינה גרפית לזמנו.

אגב, דודי, אני חושב שאתה מבלבל קצת את הנתונים.
קודם כל, אם לסטים היתה השפעה כלשהי בתקופה הראשונה לחייו (3-4 שנים) על המכירות של HL2, אז היא היתה שלילית ולא חיובית.
מעבר לזה, HL2 באמת מכר 6.5 מיליון יחידות, נכון ל3 בדצמבר (בערך 4 שנים אחרי היציאה שלו), אבל אלו נתונים שנכונים אך ורק לריטייל (מקור) ולא כוללים מכירות מסטים (וכמובן שלא מבצעים בסטים).
הקופסא הכתומה, שגם בה יש את HL2, מכרה עד אותו תאריך 3 מיליון עותקים. לא ברור אם המספר הזה נכלל בספירה של HL2, לבדו, כך שיכול להיות שהוא מכר אפילו יותר עותקי ריטייל.
המספר הזה באמת דומה למספרים של גירס, למשל, אבל מכיוון שסביר להניח שהמשחק מכר לא מעט גם דרך סטים, ברור שמדובר בכותר חזק יותר מגירס.
גם המספר של 12 מיליון עותקים, שפורסם בפורבס ב02/09/2012 לא כל כך ברור. לא הבהירו אם המספר הוא רק לעותקי ריטייל, או גם לעותקים שנמכרו באופן דיגיטלי, אבל המשפט שאחרי זה שמדבר על המכירות הוא המשפט הזה:

כלומר, יכול להיות שהמשחק מכר יותר, עד אותה נקודה, כי גם הנתון שאנחנו מכירים, של 12 מיליון עותקים, נוגע רק לעותקים שנמכרו בריטייל.

ההשוואה לווי ספורט באמת אידיוטית. מה הקשר בין משחק שנמכר במחירים נמוכים, שנים ארוכות אחרי יציאתו ומשחק שמגיע בחינם עם כל קונסולה שקונים?
גם GTA לא מוכר עשרות מיליונים במחיר מלא. המשחקים היחידים שעושים את זה, הם כנראה מריו קארט וCOD.

כן, אכן טעות שלי, זה רק Retail. בקיצור במקום להיכנס לטחון מים עולם המשחקים היום מורכב משחקים גדולים יותר בז'אנר הFPS בדמות היילו וCOD, אני בספק אם יוכל להתחרות בהם ולדעתי לא נראה יותר ממיליון יחידות ביומו הראשון ו-3,4 עד סוף השנתיים הראשונות, זה בגדר ניחוש. מי ייתן וימכור אפילו יותר מזה כי בהחלט יהיה מגיע לו. אני בכל מקרה יקנה את העותק שלי בהשקה, את זה אני יכל להבטיח לValve.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יוני 2013, 22:16

Death_119 כתב:כן, אכן טעות שלי, זה רק Retail. בקיצור במקום להיכנס לטחון מים עולם המשחקים היום מורכב משחקים גדולים יותר בז'אנר הFPS בדמות היילו וCOD, אני בספק אם יוכל להתחרות בהם ולדעתי לא נראה יותר ממיליון יחידות ביומו הראשון ו-3,4 עד סוף השנתיים הראשונות, זה בגדר ניחוש. מי ייתן וימכור אפילו יותר מזה כי בהחלט יהיה מגיע לו. אני בכל מקרה יקנה את העותק שלי בהשקה, את זה אני יכל להבטיח לValve.

אני לא מבין למה אתה חושב שHL3 לא יצליח לעשות 10+ מליון יחידות כש2 היה בן 4 כבר היה לו 9.5 מליון יחידות ריטייל בלבד בשילוב עם הגרסת אורנג' בוקס שלו (ושנינו יודעים שבדיגיטלי הוא מכר מצויין). שלא נדבר על זה שHL2 שוגר אך ורק על הPC, בלי גרסאות קונסולות. הוא שם ענק בתעשיה, העיתונות תעשה לו הייפ מטורף, הוא יצא על הONE, הפס4 והPC יחד עם קידום מטורף בסטים. אני לא מבין למה אתה מזלזל בזה שהוא מסוגל לעשות מעבר למה שהיילו עושה. מה שכן, אני בטוח שלא יהיה לו קמפיין טלביזיה ברמה של היילו ולכן ביום הראשון הוא לא ימכור כמוהו אבל בסיכום הסופי אחרי כמה שנים תראה שהוא עבר את היילו בכמה מליונים טובים. אגב, זה שמכרו אותו כמה וכמה פעמים בסטים ב5$ לא אומר שזה אוטומטית מגיע לכל בית ובית כאילו זה WII SPORTS, היה משחק שלא נמכר שוב ושוב ושוב ב5$ בסטים במשך שנים? כל המשחקים האלה מוכרים 12 מליון יחידות? ממש לא.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 יוני 2013, 22:34

ואלב ממשיכים לשפר את סטים. אתמול ה Steam Trading Cards יצא מבטא לאוויר העולם, והיום ואלב מודיעים על אפשרות חדשה של יוצרי חפצים בוורקשופ להגדיר שחלק מהרווחים יגיעו לחברות\קהילות\משתמשים שבעזרתם האדם יצר את החפץ.

http://steamcommunity.com/games/SteamWo ... 6367365945

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 יוני 2013, 08:16

DrKeo כתב:אני לא מבין למה אתה חושב שHL3 לא יצליח לעשות 10+ מליון יחידות כש2 היה בן 4 כבר היה לו 9.5 מליון יחידות ריטייל בלבד בשילוב עם הגרסת אורנג' בוקס שלו (ושנינו יודעים שבדיגיטלי הוא מכר מצויין). שלא נדבר על זה שHL2 שוגר אך ורק על הPC, בלי גרסאות קונסולות. הוא שם ענק בתעשיה, העיתונות תעשה לו הייפ מטורף, הוא יצא על הONE, הפס4 והPC יחד עם קידום מטורף בסטים. אני לא מבין למה אתה מזלזל בזה שהוא מסוגל לעשות מעבר למה שהיילו עושה. מה שכן, אני בטוח שלא יהיה לו קמפיין טלביזיה ברמה של היילו ולכן ביום הראשון הוא לא ימכור כמוהו אבל בסיכום הסופי אחרי כמה שנים תראה שהוא עבר את היילו בכמה מליונים טובים. אגב, זה שמכרו אותו כמה וכמה פעמים בסטים ב5$ לא אומר שזה אוטומטית מגיע לכל בית ובית כאילו זה WII SPORTS, היה משחק שלא נמכר שוב ושוב ושוב ב5$ בסטים במשך שנים? כל המשחקים האלה מוכרים 12 מליון יחידות? ממש לא.

קח בחשבון שיכול להיות שהוא ייצא לPC, לPS5 ולONE2 :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2013, 08:44

Nucleus_Dawn כתב:
קח בחשבון שיכול להיות שהוא ייצא לPC, לPS5 ולONE2 :)

אני לוקח בחשבון שזה יצא לרובוט AI שלי ואני אשחק בו עם הנכדים בזמן נהיגה במכונית המעופפת שלי.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יולי 2013, 15:18

אני חושב שאנשים מפספסים פה את העובדה שHalf Life הוא גם בדור הזה אחד מהפרנצייזים הכי גדולים שיש. 12 מיליון עותקים ויותר לא הולכים ברגל גם אם חלקם נמכרו במבצע בדולר אחד בלבד, ופרנצייז פופולארי שעדיין מאוזכר בכל רשימת top 10 לא נשכח כל כך מהר. תוסיפו לזה את העובדה שאת המפתחת אנשים עדיין מכירים טוב מאד גם על הקונסולות עצמן (בכל זאת, פורטל וL4D מכרו גם הם מצויין) וזה תורם לא מעט להייפ פוטנציאלי בשניה שבה המשחק מוכרז באופן רשמי.

יותר מזה, פרנצייזים שנעדרו במשך שנים מהמפה זכו אף הם להייפ לא קטן: מ-Deus Ex שהתייבש במשך שמונה שנים בין המשחק השני לפריקוול ו-Hitman שחיכה להמשך שבע שנים, דרך Kingdom Hearts שהוכרז בE3 ממש לאחרונה אחרי הפסקה של 8 שנים, ועד לניעור אורוות של פרנצייזים עתיקים משנות ה-90 כמו סינדיקייט וקילר אינסטינקט.
הפרק האחרון של HL יצא בשנת 2007, ככה שגם אם המשחק הבא בסדרה יגיע רק עוד שנתיים מדובר בפרק זמן דומה של 7 שנים בערך. וההבדל בין HL לכל המשחקים האחרים האלו היא שהוא מלכתחילה היה פרנצייז הרבה יותר גדול והרבה יותר מוכר, ושהוא מגיע עם דחיפה של חברת המשחקים שלמעשה שולטת היום בהפצה הדיגיטלית של עולם הPC. פיטר מולינו מסרסר את הילד שלו לטובת סרטונים שמבקשים מואלב להוציא המשך. כשהכרזה רשמית כזו תגיע עולם המשחקים ירעד.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 יולי 2013, 15:37

גם אני לא מבין מה הויכוח בכלל,ברור שהלף לייף 3 יגרום לרעידת אדמה עם ההכרזה שלו.
אני רק מקווה שבגלל הזמן הרב שעבר וואלב לא תשתעשע עם משחק ה PR המתיש של טיזר טריילר שיוביל לטיזרים נוספים או סרטון cg ורק עוד שנה נראה איזה גיימפלי מצ׳וקמק.
אני מקווה שהם יפצו על הזמן ויפנקו את המעריצים עם חשיפה מפוצצת ראשים סטייל hl2 ב e3 עם הדגמות טכניות של סורס2 והדגמות גיימפליי ארוכות של המשחק בפעולה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 02 יולי 2013, 15:59

swym כתב:אני חושב שאנשים מפספסים פה את העובדה שHalf Life הוא גם בדור הזה אחד מהפרנצייזים הכי גדולים שיש. 12 מיליון עותקים ויותר לא הולכים ברגל גם אם חלקם נמכרו במבצע בדולר אחד בלבד, ופרנצייז פופולארי שעדיין מאוזכר בכל רשימת top 10 לא נשכח כל כך מהר. תוסיפו לזה את העובדה שאת המפתחת אנשים עדיין מכירים טוב מאד גם על הקונסולות עצמן (בכל זאת, פורטל וL4D מכרו גם הם מצויין) וזה תורם לא מעט להייפ פוטנציאלי בשניה שבה המשחק מוכרז באופן רשמי.

יותר מזה, פרנצייזים שנעדרו במשך שנים מהמפה זכו אף הם להייפ לא קטן: מ-Deus Ex שהתייבש במשך שמונה שנים בין המשחק השני לפריקוול ו-Hitman שחיכה להמשך שבע שנים, דרך Kingdom Hearts שהוכרז בE3 ממש לאחרונה אחרי הפסקה של 8 שנים, ועד לניעור אורוות של פרנצייזים עתיקים משנות ה-90 כמו סינדיקייט וקילר אינסטינקט.
הפרק האחרון של HL יצא בשנת 2007, ככה שגם אם המשחק הבא בסדרה יגיע רק עוד שנתיים מדובר בפרק זמן דומה של 7 שנים בערך. וההבדל בין HL לכל המשחקים האחרים האלו היא שהוא מלכתחילה היה פרנצייז הרבה יותר גדול והרבה יותר מוכר, ושהוא מגיע עם דחיפה של חברת המשחקים שלמעשה שולטת היום בהפצה הדיגיטלית של עולם הPC. פיטר מולינו מסרסר את הילד שלו לטובת סרטונים שמבקשים מואלב להוציא המשך. כשהכרזה רשמית כזו תגיע עולם המשחקים ירעד.

אני לא חושב שאפשר להזכיר ברשימה שהבאת גם את קינדום הארטס. זה אחד הכותרים היותר חלובים בתעשייה.
מאז המשחק השני בסדרה (שהיה, בעצם, השלישי), יצאו כבר שישה משחקים. הם גם יצאו אחרי הפסקה של 3 שנים, כלומר שמ2008, יצאו שישה משחקים. זה המון.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 יולי 2013, 16:03

אבל זה קיגדום הארטס ראשי,זה בכלל לא אותה סקאלה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 02 יולי 2013, 16:07

bling כתב:אבל זה קיגדום הארטס ראשי,זה בכלל לא אותה סקאלה.

ברור. אני מסכים לחלוטין.
אני פשוט אומר שזה לא באמת מתאים לרשימה של כותרים, שלא ראינו מהם דבר, במשך כמה שנים טובות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יולי 2013, 16:41

bling כתב:גם אני לא מבין מה הויכוח בכלל,ברור שהלף לייף 3 יגרום לרעידת אדמה עם ההכרזה שלו.
אני רק מקווה שבגלל הזמן הרב שעבר וואלב לא תשתעשע עם משחק ה PR המתיש של טיזר טריילר שיוביל לטיזרים נוספים או סרטון cg ורק עוד שנה נראה איזה גיימפלי מצ׳וקמק.
אני מקווה שהם יפצו על הזמן ויפנקו את המעריצים עם חשיפה מפוצצת ראשים סטייל hl2 ב e3 עם הדגמות טכניות של סורס2 והדגמות גיימפליי ארוכות של המשחק בפעולה.

גייב נאול אמר שhl3 יוכרז מאוד קרוב לשיגור שלו כדי למנוע פדיחות של דחיות ושנים של טריילרים וכו׳. כלומר מתישהו באיזה גיימסקום באוגוסט גייב יעלה לבמה, יכריז על סורס 2 ועל hl3 ויעשה הדגמה שלהם ויגיד שהמשחק יוצא בנובמבר. השאלה היא האם זה יקרה בגיימסקום הזה, הבא או זה של 2022.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יולי 2013, 23:48

Nucleus_Dawn כתב:
אני לא חושב שאפשר להזכיר ברשימה שהבאת גם את קינדום הארטס. זה אחד הכותרים היותר חלובים בתעשייה.
מאז המשחק השני בסדרה (שהיה, בעצם, השלישי), יצאו כבר שישה משחקים. הם גם יצאו אחרי הפסקה של 3 שנים, כלומר שמ2008, יצאו שישה משחקים. זה המון.

צודק - דוגמא די גרועה. תחליף את זה זה באיזה Doom או Timesplitters או Battlefront שכן ראו אור לאחרונה בערך באותה השנה, ובתכלס גם הרבה יותר קרובים לHL בזאנר שלהם.

סמל אישי של המשתמש
CaptainWoopy
Padawan

הודעהעל ידי CaptainWoopy » 05 יולי 2013, 17:49

:D
CooKie Monster מ-Vgames לשעבר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 יולי 2013, 08:44

חשבתי שבטח לא אתעסק בכל הקטע של הקלפים, מעבר ללהרוויח אותם מדי פעם ולשמור אותם לעד, אבל אז ראיתי שיש לי כל מיני כפילויות, אז שמתי אותם למכירה ופתאום יש לי 0.58$ שלא היו לי קודם.
פתאום יש לי חשק אפילו יותר חזק לשחק במשחקים בסטים.

VALVE גאונים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2013, 09:18

זה בעיקר נחמד, לא הרבה יותר מזה. זה דורש הרבה יותר מדי מחויבות ו''עבודה'' כדי לקצור הרבה קלפים שאשכרה תוכל לקנות משחק שלם, לצורך העניין..
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 יולי 2013, 12:04

Klayman כתב:זה בעיקר נחמד, לא הרבה יותר מזה. זה דורש הרבה יותר מדי מחויבות ו''עבודה'' כדי לקצור הרבה קלפים שאשכרה תוכל לקנות משחק שלם, לצורך העניין..

שיחקתי טומב ריידר איזה שעתיים ועכשיו יש לי 0.71 דולר.
אני לא צריך לעשות שום דבר פעיל, חוץ מלשים את הקלפים למכירה. אם הייתי שם גם את כל שאר הקלפים שלי, אז כבר היו לי 4-5 דולר.

במשך כמה חודשים, אני בטח יכול להרוויח מספיק בשביל משחק שלם וזה בלי לעשות שום דבר במיוחד בשביל שיהיו לי קלפים - רק לשחק במה שמתחשק לי, מתי שמתחשק לי.

גם אם ארוויח רק 5 דולר, בלי להתאמץ ובלי לעבוד, זה מצוין. זה כמו לקבל קופונים לחנות, בתמורה לזה שאתה משחק במשחקים שקנית.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 אוגוסט 2013, 22:35

מה נסגר אתכם פאנבואים של valve?
לא שמעתם על הבשורה? קבוצה של שחקני DOTA שערכה סיור אצל valve לקראת אליפות העולם ב DOTA (עם פרסים בשווי 2.8 מליון דולר!) קלטה איזשהו לוג מעניין ביותר במשרד...

תמונה

כן,LFD 3 על סורס 2...

מוזר לי שאף אחד לא הביא את הידיעה הזו
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=645079

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 אוגוסט 2013, 14:40

bling כתב:מה נסגר אתכם פאנבואים של valve?
לא שמעתם על הבשורה? קבוצה של שחקני DOTA שערכה סיור אצל valve לקראת אליפות העולם ב DOTA (עם פרסים בשווי 2.8 מליון דולר!) קלטה איזשהו לוג מעניין ביותר במשרד...

תמונה

כן,LFD 3 על סורס 2...

מוזר לי שאף אחד לא הביא את הידיעה הזו
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=645079

ידוע על סורס 2 ממזמן.
ברור שL4D3 בפיתוח. הוא אחד הכותרים הכי פופולאריים של VALVE.
הדבר המעניין היחיד הוא שאחרי שהמשחק הזה ייצא, האינטרנט יאבד את כל בדיחות ה"VALVE לא יודעים לספור עד 3".

בכל מקרה, אני כבר מצפה לחשיפה אמיתית של משחק דור הבא של VALVE. מעניין אם הם יפוצצו לכולם את הראש שוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוגוסט 2013, 15:33

אוי לא. כלומר אני אוהב את L4D אבל מה נסגר?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 אוגוסט 2013, 15:34

היתה הכרזה של L4D 3 על סורס 2? לא ידעתי את זה.

בכל מקרה אני ממש בההיפ לראות כבר את המנוע,מעניין מתי תהיה החשיפה שלו והאם הוא הולך לפוצץ ראשים כמו קודמו,יכול להיות שהוא יהיה פחות שאפתני בגלל דור קונסולות יחסית חלש?
אני מחכה בקוצר רוח.

עריכה: KEO למה אתה מאוכזב? זה שמפתחים L4D לא מבטל את הפיתוח של HL3,זה לא שהתחילו לפשפש במחשב וראו שאין שום אזכור ל HL3,פשוט זה הלוג שהצליחו לתפוס ובמקרה הוא היה על L4D,לך תדע אולי HL3 במצב אפילו מתקדם יותר בפיתוח (yea right :P)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 177 אורחים