ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2021, 15:48

לדעתי היא תהיה חזקה מהפס4, יש כבר כרטיסי RDNA2 למכשירים קטנים שלדעתי לוקחים את הפס4 בהליכה. אם המסך הוא נניח 900p, כרטיס יותר חזק מהפס4 ומסך 900p יכול להיות קומבו למכשיר אינדים ומשחקים מדור הפס4 לא רע בכלל. אם המסך 120FPS אז בכלל.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 מאי 2021, 15:51

מגניב לגמרי.... אבל רגע זה הולך להיות מכשיר אחד עם חומרה אחידה או שזה כאילו הולך לעשות דבר כזה שהם נותנים רישיון להריץ על הניידת הזו את מערכת ההפעלה שלהם וכל אחד עושה מה בא לו כאילו אין אלוהים?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2021, 15:54

אין שמץ. גם צריך לזכור שהוא יהיה מבוסס לינוקס, כלומר לא מעט מהמשחקים בסטים בכלל לא יתמכו בו. אני משער שאם יהיה רק מכשיר אחד, VALVE תבקש ממפתחות לתת לו קצת תמיכה. כלומר לעשות QA להגדרות הקבועות שהם רוצים שיהיה למשחק שלהם על המכשיר הזה. בעצם ככל שאני חושב עליו, הוא נראה לי יותר מעפן. חברות יצטרכו לפתח משחקים במיוחד בשביל לינוקס כשרובם לא תומכים כיום וכנראה שהמכשיר ידרוש שיעשו QA בכדי לראות שהמשחק רץ עליו כמו שצריך. זה לא נשמע מספיק painless. הייתי קונה משהו כזה שנותן לי לשחק בכל המשחקי סטים שיש לי או לפחות ברובם, זה נשמע כמו המכשירים האלה שמשחקים לאט לאט יקבלו תמיכה פה ושם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 מאי 2021, 16:10

האמת כן... אם הוא מבוסס לינוקס זה נשמע מוצר ערבי מבחינת האיכות.

כאילו אני אשמח להריץ עליו PCSX2 במקום לשחק משחקי פס2 על הנייד שלי כמו איזה הזוי אבל בדקתי עכשיו והדרך היחידה לשחק את SF5 על לינוקס זה דרך איזושהי קומבינה לא רשמית...... Valve הם כמו גוגל בתחום הזה, זה כמו עם ה"קונסולות סטים" ההן הם כאילו שולחים את המוצרים האלה למות.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 26 מאי 2021, 16:45

לי זה נשמע כמו דרך לעודד פיתוח משחקים ללינוקס וכך לצמצם את הסכנה שנשקפת לוואלב ממיקרוסופט.
הרי ברור שבסוף זה יגיע למלחמת ראש בראש בין שתיהן.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 מאי 2021, 16:53

תאוריה מעניינת שלומי :) דווקא אני מרגיש שזה מייקרוסופט ווואלב נגד סוני ואפיק, שמענו על אפשרות של גיימפאס בסטים... אבל אולי יום אחד זה באמת יגיע לראש בראש בין מייק לוואלב.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 26 מאי 2021, 17:08

זה ההסבר ההגיוני לתמיכה הארוכה של וואלב בלינוקס. זה לא מגיע מטוב לב טהור הרי.
בסוף כמו בכל ענפי התוכנה למיניהם, השוק יצטמצם לכמה מפיצות על בודדות, וסביר שוואלב ומיקרוסופט יהיו החזקות שבהן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2021, 17:31

כן, וולוו מקדמים את לינוקס בכדי לשבור את ההגמוניה הווינדוסית. אבל הם כבר ניסו עם המכונות סטים וזה נכשל. זה ביצה ותרנגולת, בלי חלונות אין משחקים ובלי משחקים לא יקנו את המכשירים שלהם.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 26 מאי 2021, 17:46

אני לא מת על ההרפתקאות החומרתיות של Valve,לא חושב שזה צריך להיות הפוקוס שלהם,אבל גייב כנראה כל כך משועמם (ועשיר) שפשוט לא אכפת לו והוא זורק חרא על הקיר ומחכה לראות מה יידבק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2021, 18:29

Uncle Pey'j כתב:אני לא מת על ההרפתקאות החומרתיות של Valve,לא חושב שזה צריך להיות הפוקוס שלהם,אבל גייב כנראה כל כך משועמם (ועשיר) שפשוט לא אכפת לו והוא זורק חרא על הקיר ומחכה לראות מה יידבק.

מטרה של מכשיר הזה הוא לחזק את המונופול של VALVE על שוק ה-PC. סטים ורמת השליטה של VALVE בשוק הPC מעניינים את גייב הרבה יותר מלעשות משחקים כבר יותר מעשור.

אם זה היה מכשיר X86 מבוסס חלונות אז זה יכל להיות סופר מגניב, זה אומר שבעצם יש נייד שכל הספריית סטים שלי עובדת עליו ישר מהקופסה כנראה שהייתי קונה אחת בשביל לשחק משחקים כמו DEADCELL ב-120FPS בניידת. אני משער שגם היה איזה תו "מתואם למכשיר הנייד" על משחקים מסויימים. אבל נראה שזה מכשיר ARM מבוסס לינוקס, כלומר מפתחים יצטרכו לעשות לזה פורט וכנראה שבקושי שבריר מהספריה שלי תעבוד עליו מה שהופך את זה למכשיר לא מעניין במיוחד.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 26 מאי 2021, 19:27

איזה 120 fps... הסוללה תחזיק חצי שעה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2021, 19:34

swiss-the-engine כתב:איזה 120 fps... הסוללה תחזיק חצי שעה.

איך שהסוללה תחזיק ב-60, היא תחזיק יותר מחצי מזה על 120. אם זה יהיה מכשיר שמחזיק 5 שעות, כנראה במצב 120 הוא יחזיק סביבות ה-3. אבל זאת בחירה של המשתמש, כמו בטלפונים חכמים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 מאי 2021, 21:05

אם ככה Valve מתכננת לשבור את ההגמוניה של ווינדוס מישהו צריך להסביר להם שזה כמו לנסות לכבות שריפה עם כוס מים.

הכי מעניין אותי אם קאז יהיה עכשיו נגד הסוויץ.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 מאי 2021, 21:49

מה הכוונה 'עכשיו'? תמיד הייתי נגד הרעיון. זה הרע משני העולמות. קונסולה ביתית שמוגבלת בשל דרישות ניידות, וקונסולה ניידת שמוגבלת בשל דרישות נייחות.
אין לי שום קמצוץ של רצון לסחוב מכשיר ייעודי למשחקים, ואין לי קמצוץ של רצון לשחק במשחקים 'רציניים' מחוץ לבית שזה בהגדרה compromised experience.

אני מאלו שגם לא צופים בפרקי טלוויזיה על הטלפון. אני פשוט לא מבין את הלך הרוח הזה של להיות אכפת לך ממשהו אבל לצרוך אותו באופן הכי רע שאפשר.

ואני באמת לא מבין איך אנשים מחזיקים את המכשירים האלה. אחרי כמה דקות בטלפון על אפליקציית תשחצים אני משנה ידיים, פוזיציות או פשוט מניח את הטלפון על שולחן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2021, 23:32

Kazz כתב:מה הכוונה 'עכשיו'? תמיד הייתי נגד הרעיון. זה הרע משני העולמות. קונסולה ביתית שמוגבלת בשל דרישות ניידות, וקונסולה ניידת שמוגבלת בשל דרישות נייחות.
אין לי שום קמצוץ של רצון לסחוב מכשיר ייעודי למשחקים, ואין לי קמצוץ של רצון לשחק במשחקים 'רציניים' מחוץ לבית שזה בהגדרה compromised experience.

אני מאלו שגם לא צופים בפרקי טלוויזיה על הטלפון. אני פשוט לא מבין את הלך הרוח הזה של להיות אכפת לך ממשהו אבל לצרוך אותו באופן הכי רע שאפשר.

ואני באמת לא מבין איך אנשים מחזיקים את המכשירים האלה. אחרי כמה דקות בטלפון על אפליקציית תשחצים אני משנה ידיים, פוזיציות או פשוט מניח את הטלפון על שולחן.

המגבלה של הנייחות בגלל הניידות ברורה, אני לא ממש מבין מה המגבלה של הניידת בגלל הנייחות. הסוויטצ׳ היא הניידת הכי מגניבה שנינטנדו אי פעם עשו, בהפרש.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2021, 19:50

אני חושב שאנחנו נמצאים בנקודת התכנסות חסרת תקדים בשביל Steam Pal נייד. יש לא מעט אלמנטים שהגיעו לסוג של בשלות:

1) אחרי כמה מוצרים פחות מוצלחים, ואלב נמצאת היום בנקודה שבה היא יודעת לעשות קופסת חומרה ואת כל הציוד הנלווה הרבה יותר טוב מבעבר. אני מניח שהיא גם למדה מהניסיון של הsteambox והפעם תיצור חומרה אחידה בשביל להקל על אופטימיזציה למפתחי משחקים.

2) מערכת הפעלה: אמנם SteamOS לא תפסה, אבל זו כבר השקעה קיימת ומשהו עובד. ואלב כנראה לא יכולה לבנות על מערכת הפעלה של מיקרוסופט, ומן הסתם גם fork של אנדרואיד הוא לא אופציה בהנחה ורוצים לשמור על קטלוג המשחקים, ככה שהסיכוי הכי סביר הוא לאיטרציה לינוקסית חדשה של SteamOS - עם היתרון של התאמה מדויקת לחומרה הספציפית שואלב מתכננת. כלומר מערכת הפעלה "רזה" של קונסולה.

3) API: אמרנו לינוקס אז אמרנו Vulkan פלוס תמיכה לאחור בOpenGL. זה משהו שרק חלק קטן (אבל הולך וגדל - בערך 20%) מקטלוג המשחקים בסטים תומך בו באופן טבעי. הצעד הגדול באמת הוא Proton שואלב פיתחה בשנים האחרונות, ומאפשר לקחת משחקי Windows ולהתאים אותם ללינוקס דרך שכבת מעבר (משהו כמו רוזטה של אפל). בזכותו יש כבר מעל 10K משחקי סטים שדווחו כרצים על לינוקס.

4) שותפת חומרה: פתאום הגענו לנקודה שבה יש 4+ יצרניות חומרה שיודעות לפתח SoC שלם משל עצמן. את רובן הגדול, כולל Nvidia, אפשר לפסול כי כנראה שואלב לא תלך על מכשיר מבוסס ARM אלא על x86 מטעמי תמיכה בקטלוג המשחקים הקיים - וזה משאיר רק את אינטל ו-AMD. השניה כמובן נמצאת בפוזיציה הרבה יותר טובה בזכות חטיבת semi-custom וניסיון עבר עם לקוחות כמו סוני ומיקרוסופט, וזה גם מה שהשמועות אומרות נכון לעכשיו.

5) זיכרון: אנחנו רוצים מצד אחד חומרה שתצליח להיות ניידת באמת, ומצד שני בכל זאת צריכה להיות קפיצת מדרגה משמעותית מהSwitch הותיקה יותר. ופה הרכיב המנצח הוא דווקא הזיכרון: LPDDR5 הוא זיכרון חסכוני שנכנס רק לאחרונה לשימוש במכשירי הספק נמוך (כולל טלפונים מהדורות החדשים), ומה שמעניין בו הוא רוחב הפס, שמגיע סוף סוף לרמות של זיכרון ה-GDDR5.
למי שזוכר מספרים, העובדה שמיקרוסופט נאצלה להתפשר בXbox One על זיכרון DDR3 בזמן שהPS4 הגיעה עם זיכרון GDDR5, זה בערך הדבר שהכי סיבך לה את הארכיטקטורה עם ESRAM בזבזנית בשטח, ובכל זאת השאיר אותה מאחור בביצועים, וזו גם הסיבה של מיני מחשבי מיני וניידים מהתקופה האחרונה שמתהדרים בביצועים חזקים יותר אבל מבוססי LPDDR4, עדיין מפגרים מאחור מאחורי הדור הקודם בפרמטר אחד מרכזי. רק עם LPDDR5, אנחנו נמצאים סוף סוף בנקודה שבה מכשיר נייד וחסכוני בחשמל יכול להרשות לעצמו לפגר מאחורי החומרה של הPS4 המזדקנת.

6) שאר חומרה: אחרי שעברנו את המגבלה הכי מהותית של memory bandwidth, כל שאר העסק הוא הרבה יותר פשוט: אפשר היום להכניס בAPU חסכוני מספיק ליבות גרפיות בשביל לעקוף את הPS4 (הSnapdragon החדש לטלפונים בתכלס כבר נמצא באותו רף, עם 1.7 טרהפלופ), כל מעבד מודרני נייד יעקוף בביצועים את היגואר מ-2013, ובשילוב של SSD מהיר אין בכלל מה להשוות לכוננים של הקונסולות מפעם.

7) סטרימינג: אוקי, אז יש לנו מכשיר נייד עם ביצועים שעוקפים את הPS4... רק שבינתיים אנחנו כבר בדור של הPS5. זה עניין פיזיקלי שאי אפשר לפתור, ומי שרוצה להריץ משחקים על נייד במעטפת של 10-15W יכול לצפות לכל היותר למשהו שמתחרה עם הדור הקודם, לא עם מפלצת של הדור הבא. רק שכאן נכנסים לנקודת התכנסות נוספת
- אפליקציית steam link שכבר עושה היום In-home streaming לא רע בכלל, ועם הכניסה של WIFI6/5G הביצועים הולכים להשתפר והlatency הולך לרדת. המשמעות היא בעצם מכשיר נייד שנוכל להריץ עליו עצמאית כל משחק מהסטנדרט של הדור הקודם, ולהזרים אליו את המשחקים החדשים יותר של הדור החדש - מהמחשב שלנו או אולי אפילו מהענן.

זה כנראה הכי טוב משני העולמות עבור מי שרוצה חומרה ניידת, כי זה אומר תמיכה לאחור ולפנים בכל קטלוג המשחקים שלכם בסטים. מבחינתי לפחות הSteamPal הוא גיים-ציינג'ר, ואם אני לא אצליח למצוא PS5 עד שואלב תצא עם הודעה רשמית... יש מצב שהPS5 כבר לא תגיע לסלון שלי (עד הפרו).

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2021, 20:04

ועכשיו לעוד ספקולציות:
אינטל הכריזו היום על המעבדים האולטרה ניידים שלהם מסדרת Tiger Lage בקומפיוטקס... רק שהם לא מגיעים עם LPDDR5. יכול להיות שיגיעו כאלו מאוחר יותר השנה, אבל זה בהחלט לא תורם לסיכוי (הנמוך גם ככה) שאינטל תייצר לואלב חומרה עבור קונסולה ניידת, ולפי השמועות שרצות זה בהחלט יהיה שיתוף פעולה עם AMD.
ומה שמעניין במקרה של AMD, זה שלפני כמה חודשים 'נעלם' לו אחד מהמוצרים המתוככנים של AMD לשנת 2021 מתערוכת CES שבה היו אמורים לדבר עליו: ואן גוך, APU ב7 ננומטר, מבוסס Zen 2 ו-RDNA 2 (כלומר אותה ארכיטקטורה של קונסולות הדור הנוכחי), שמיועד למכשירים ניידים חסכוניים באזור ה-10W.
אבל יותר מזה, ואן גוך היה המוצר היחיד בRoadmap של AMD לשנת 2021 שגם תומך ביקירינו LPDDR5, ולפני כמה שבועות הגיעו שמועות שAMD הרגה אותו - כנראה מתוך הנחה שגם ככה יש יותר מידי ביקוש לסיליקון ולא מצליחים לספק את הסחורה.

לאור כל החשיפה החדשה של ואלב, ובהנחה ואכן מדובר על מכשיר שיגיע בסוף 2021 או תחילת 2022 - יש מצב לעשות 1 ועוד 1 ולהניח ש-AMD פשוט החליטה לא לבטל את ואן גוך לגמרי, אלא להקצות אותו בלעדית עבור הSteamPal של ואלב. ואם זה המצב, אז כנראה שאפשר כבר להעריך לאן זה הולך:
מעבד 4 ליבות מבוסס Zen 2, וכנראה עם פחות מ-10 CU של RDNA 2 מטעמי חיסכון בחשמל. זה אומר בערך חצי Xbox Series S מבחינת ביצועים לפני שמשקללים מהירות שעון נמוכה יותר, פלוס כמובן זיכרון LPDDR5 וכונן SSD שבטח יגיע בלפחות 2 קונפיגורציות של נפח + אופציית הרחבה.
את כל זה דוחפים לקופסא של 6 אינצ' לפחות שבתקווה גם תגיע עם מסך נורמלי יותר מהסוויצ' (כן לבנות על freesync, אבל אני לא אופטימי למסך של יותר מ-60HZ), גיימפאד נשלף עד כדי הפרת פטנטים לצד תמיכה בכל הגיימפאדים הסטנדרטים שואלב כבר יודעת לספק, ושאר הדברים הסטנדרטיים כולל חיבוריות אלחוטית, מירורינג ואופציה לdocking station.
ואם ממש רוצים להתפרע, אז שה-docking station או אפילו המכשיר עצמו יגיע עם אפסקיילר מבוסס FidelityFX בחיבור למסך חיצוני ברזולוציות גבוהות יותר, כי הרי גם פה אנחנו מתכנסים לעוד טכנולוגיה של AMD שצפויה השנה (הפעם חיקוי של DLSS שאמור להיות גנרי יותר).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מאי 2021, 20:54

אני חושב שהDLSS הגנרי עוד רחוק מאיתנו גם כי אין לAMD עדין כרטיס עם ליבות Tensor וגם כי הם אמרו שיש פתרון ביניים ראשוני שלא משתמש ב-AI והוא הטכנולוגיה שאנחנו אמורים לקבל בקרוב.

אין לי שמץ מה יש במכשיר, LPDDR5 זה בהחלט ניחוש סביר וגם דברנו על זה בנושא סוויטצ׳ פרו. מבחינת כוח, אין לי מושג מה יהיה שם אבל 10CU של RDNA2 אמורים לתת ביצועים טובים מהX1 ואולי אפילו הפס4, תלוי במהירות השעון. בכל מקרה לדעתי זאת תהיה מכונת אינדים, בדיוק כמו הסוויטצ׳, רק יותר מפנק חומרתית.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 31 מאי 2021, 21:14

LPDDR5 עדיין נחשב יקר יחסית ולא מאוד זמין למיטב ידיעתי למרות התמורות היחסית משמעותיות בצריכת החשמל והביצועים המשופרים, אפילו אפל לא כללה אותו בM1.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מאי 2021, 22:14

Uncle Pey'j כתב:LPDDR5 עדיין נחשב יקר יחסית ולא מאוד זמין למיטב ידיעתי למרות התמורות היחסית משמעותיות בצריכת החשמל והביצועים המשופרים, אפילו אפל לא כללה אותו בM1.

אני לא יודע מה המחירים כרגע, אבל אני משער שבמק אפל לא צריכה LPDDR ובאייפד כנראה מספיק להם LPDDR4X כי זה לא בדיוק מכשיר גיימינג. Valve כנראה תראה יותר נכונות לרכוש LPDDR5 אבל אני לא יודע מה המחיר כרגע לGB אז באמת שאין לי שמץ אם זה ולידי או לא.

בכל מקרה אני חושב שLPDDR4X יהיה לגמרי סביר, נכון ש-5 יספק 50% יותר רוחב פס אבל אפשר להגיע למהירויות יפות עם LPDDR4X וצריכת חשמל דומה ל5.

ממעיכת מספרים גסה יצא לי שעל באס 192-ביט הם יוכלו להשיג בערך 150GB/s עם LPDDR5 ובערך 100GB/s עם LPDDR4X. באס 256-ביט נשמע טיפה רחב למכשיר נייד, זה ירומם LPDDR5 ל200GB/s אבל זה באמת רחב. רוחב כזה קיים בSOCים של NV למכוניות אבל קשה לי להאמין שזה יהיה בניידת. מתפלל שזה יהיה בסוויטצ׳ 2 אבל זה באמת חלום :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יוני 2021, 19:01

כמו שנדב אמר, הבחירה של אפל לא לקחת LPDDR5 יכולה להיות ממליון סיבות שונות שלא קשורות לגיימינג או למלאי (לסמסונג לא היתה בעיה לעבור לזיכרון הזה גם במכשירי 2020 שלה).
אני פשוט חושב שכשמדובר במכשיר גיימינג נייד וחסכוני, רוחב הפס בדורות הקודמים של הזיכרון היה תמיד צוואר בקבוק (למעשה, מגבלת רוחב הפס של DDR היא צוואר בקבוק גם ל-APU לדסקטופ, והיתה גם ל-Xbox One עצמה) - וסוף סוף אנחנו נמצאים בנקודת זמן שבה הצליחו להדביק את רוחב הפס של זכרונות GDDR5, אז חבל יהיה לראות מכשיר נייד שלא מנצל את זה.

DrKeo כתב:אני חושב שהDLSS הגנרי עוד רחוק מאיתנו גם כי אין לAMD עדין כרטיס עם ליבות Tensor וגם כי הם אמרו שיש פתרון ביניים ראשוני שלא משתמש ב-AI והוא הטכנולוגיה שאנחנו אמורים לקבל בקרוב.

הקטע הוא שממש לא צריך ליבות יעודיות בשביל להריץ חישובי ML, וזה כל הקטע בפיתרון גנרי... נחייה ונראה. אבל בגלל זה גם ציינתי את הdocking station עצמה - בתאוריה יש אפשרות להכניס שם רכיב חומרה יעודי שזו תהיה כל העבודה שלו, ואז אני מניח שהכל פתוח.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 יוני 2021, 19:28

swym כתב:אני חושב שאנחנו נמצאים בנקודת התכנסות חסרת תקדים בשביל Steam Pal נייד. יש לא מעט אלמנטים שהגיעו לסוג של בשלות:

3) API: אמרנו לינוקס אז אמרנו Vulkan פלוס תמיכה לאחור בOpenGL. זה משהו שרק חלק קטן (אבל הולך וגדל - בערך 20%) מקטלוג המשחקים בסטים תומך בו באופן טבעי. הצעד הגדול באמת הוא Proton שואלב פיתחה בשנים האחרונות, ומאפשר לקחת משחקי Windows ולהתאים אותם ללינוקס דרך שכבת מעבר (משהו כמו רוזטה של אפל). בזכותו יש כבר מעל 10K משחקי סטים שדווחו כרצים על לינוקס.
.

זה נשמע כל כך טוב על הנייר, כמו קמפיין בחירות.

בפועל לקח למשחק כמו SF5 עד 2020 להגיע ללינוקס דרך Patron (סוף החיים שלו)

ועדיין לפי אנשים זה המצב של התמיכה:
ccording to the responses on github it looks like compatibility isn't perfect yet (runs fine for some, doesn't launch for others, controllers don't work for someone else), but hey, progress is progress.

It's also nice to know that SFV specifically is on Valve's radar for games to get working.
https://www.reddit.com/r/StreetFighter/ ... ayable_on/

אז כן כמו שאמרת נשמע מבטיח, אבל האם אפשר לבנות על זה שסוף סוף נשחק את כל מה שאנחנו רוצים בלינוקס? לא נראה לי, וזה יפגע בניידת הזו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יוני 2021, 19:29

swym כתב:כמו שנדב אמר, הבחירה של אפל לא לקחת LPDDR5 יכולה להיות ממליון סיבות שונות שלא קשורות לגיימינג או למלאי (לסמסונג לא היתה בעיה לעבור לזיכרון הזה גם במכשירי 2020 שלה).
אני פשוט חושב שכשמדובר במכשיר גיימינג נייד וחסכוני, רוחב הפס בדורות הקודמים של הזיכרון היה תמיד צוואר בקבוק (למעשה, מגבלת רוחב הפס של DDR היא צוואר בקבוק גם ל-APU לדסקטופ, והיתה גם ל-Xbox One עצמה) - וסוף סוף אנחנו נמצאים בנקודת זמן שבה הצליחו להדביק את רוחב הפס של זכרונות GDDR5, אז חבל יהיה לראות מכשיר נייד שלא מנצל את זה.

זה נכון גם לגבי הסוויטצ׳, לגמרי צוואר הבקבוק שלה (יחד עם הCPU).

swym כתב:הקטע הוא שממש לא צריך ליבות יעודיות בשביל להריץ חישובי ML, וזה כל הקטע בפיתרון גנרי... נחייה ונראה. אבל בגלל זה גם ציינתי את הdocking station עצמה - בתאוריה יש אפשרות להכניס שם רכיב חומרה יעודי שזו תהיה כל העבודה שלו, ואז אני מניח שהכל פתוח.

זה בהחלט נכון, אבל DLSS עם ליבות יעודיות לוקח לא מעט זמן, למשל על 2070SUPER לוקח לDLSS2.0 ב4K קצת יותר מ2ms. אז אני משער שלרוץ על השיידרים ב-GPU יקח צפונית ל10ms וזה לא מעט משאבים; והרי כל המטרה של DLSS זה לשחרר משאבים. אולי INT4/8 יצליח לעזור מספיק בכדי להוציא את זה לפועל, אני משער שזה בסוף עלות מול תועלת.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 יוני 2021, 17:50

glass man כתב:בפועל לקח למשחק כמו SF5 עד 2020 להגיע ללינוקס דרך Patron (סוף החיים שלו)

ccording to the responses on github it looks like compatibility isn't perfect yet (runs fine for some, doesn't launch for others, controllers don't work for someone else), but hey, progress is progress.

It's also nice to know that SFV specifically is on Valve's radar for games to get working.

אז כן כמו שאמרת נשמע מבטיח, אבל האם אפשר לבנות על זה שסוף סוף נשחק את כל מה שאנחנו רוצים בלינוקס? לא נראה לי, וזה יפגע בניידת הזו.

למה ציפית? ש-SFV יקבל תמיכה ישר בהשקה שלו? זה קצת בעייתי לאור העובדה שפרוטון לא היה קיים אז...
מה גם שמדובר במוצר שמתעדכן כל הזמן, ככה שגם התמיכה בSFV השתפרה מאז קצת. למעשה, יש מסד נתונים מתעדכן, ונכון לעכשיו SFV נמצא שם בסטטוס "זהב" (רץ מושלם אחרי קצת tweaking):
https://www.protondb.com/app/310950

אבל התשובה לשאלה שלך היא בכל מקרה לא: לא ניתן לשחק את כל המשחקים שאנחנו רוצים בלינוקס. אבל בזכות פרוטון יש משהו כמו 15,000 משחקי סטים שחיקים ברמה כזו או אחרת.
והקטע הוא שזה לא רק משחקי אינדי: מתוך קטלוג של 1000 המשחקים הכי פופולאריים בסטים, ליותר מ-20% יש תמיכת Native, וכשמוסיפים את פרוטון אז יותר מחצי מהמשחקים נמצאים בסטטוס "זהב" ומעלה. משחקים כמו Sekiro, Prey, הוויצ'ר 3, סיב 6, טקן 7, Nier, דום, רזי 2, טיטאנפול 2 וכו'... אנחנו נמצאים בנקודה שבה כבר נפתרה בעיית ה"ביצה והתרנגולת", כי יש מספיק משחקים זמינים עוד לפני שואלב מוכרת יחידת חומרה אחת, ומן הסתם הצלחה מסחרית של SteamPal כנראה תעודד מפתחים להשקיע מאמצים בפורטינג - ככה שהמצב כנראה רק ישתפר מפה והלאה.

ונניח שSFV עושה לך בעיות עם הגיימפאד הספציפי שאתה מנסה לחבר? ונניח שיש משחקים שלא עובדים לך בלינוקס בכלל? עדיין נשארת לך פה האופציה לשחק אותם בסטרימינג מהמחשב לSteampa, כמו שואלב (וגם מיקרוסופט) מאפשרת לך לעשות כבר היום מהמחשב (מהאקסבוקס) לטלפון הנייד שלך. עבור מי שהוא פיסי גיימר וצבר קטלוג משחקים עשיר בסטים (והאמת, גם מי שרק עכשיו עושה צעדים ראשונים בPC גיימינג), אין שום קונסולה, ובטח לא ניידת, שיכולה להתחרות ביחס עלות/תועלת הזה. זה רק עניין של להציע חומרה ראויה ובמחיר מתאים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 יוני 2021, 20:51

swym כתב:
glass man כתב:בפועל לקח למשחק כמו SF5 עד 2020 להגיע ללינוקס דרך Patron (סוף החיים שלו)

למה ציפית? ש-SFV יקבל תמיכה ישר בהשקה שלו? זה קצת בעייתי לאור העובדה שפרוטון לא היה קיים אז...
מה גם שמדובר במוצר שמתעדכן כל הזמן, ככה שגם התמיכה בSFV השתפרה מאז קצת. למעשה, יש מסד נתונים מתעדכן, ונכון לעכשיו SFV נמצא שם בסטטוס "זהב" (רץ מושלם אחרי קצת tweaking):
https://www.protondb.com/app/310950

אבל התשובה לשאלה שלך היא בכל מקרה לא: לא ניתן לשחק את כל המשחקים שאנחנו רוצים בלינוקס. אבל בזכות פרוטון יש משהו כמו 15,000 משחקי סטים שחיקים ברמה כזו או אחרת.
והקטע הוא שזה לא רק משחקי אינדי: מתוך קטלוג של 1000 המשחקים הכי פופולאריים בסטים, ליותר מ-20% יש תמיכת Native, וכשמוסיפים את פרוטון אז יותר מחצי מהמשחקים נמצאים בסטטוס "זהב" ומעלה. משחקים כמו Sekiro, Prey, הוויצ'ר 3, סיב 6, טקן 7, Nier, דום, רזי 2, טיטאנפול 2 וכו'... אנחנו נמצאים בנקודה שבה כבר נפתרה בעיית ה"ביצה והתרנגולת", כי יש מספיק משחקים זמינים עוד לפני שואלב מוכרת יחידת חומרה אחת, ומן הסתם הצלחה מסחרית של SteamPal כנראה תעודד מפתחים להשקיע מאמצים בפורטינג - ככה שהמצב כנראה רק ישתפר מפה והלאה.

ונניח שSFV עושה לך בעיות עם הגיימפאד הספציפי שאתה מנסה לחבר? ונניח שיש משחקים שלא עובדים לך בלינוקס בכלל? עדיין נשארת לך פה האופציה לשחק אותם בסטרימינג מהמחשב לSteampa, כמו שואלב (וגם מיקרוסופט) מאפשרת לך לעשות כבר היום מהמחשב (מהאקסבוקס) לטלפון הנייד שלך. עבור מי שהוא פיסי גיימר וצבר קטלוג משחקים עשיר בסטים (והאמת, גם מי שרק עכשיו עושה צעדים ראשונים בPC גיימינג), אין שום קונסולה, ובטח לא ניידת, שיכולה להתחרות ביחס עלות/תועלת הזה. זה רק עניין של להציע חומרה ראויה ובמחיר מתאים.

טוב נו לא ידעתי שהשכבת פרוטון הזו זה פתרון כל כך צעיר שהוא רק מ2018.... עכשיו אתה כל הזמן תוכל לחגוג על זה בסגנון
"כן, דמות עולה 1M כמו שלא ידעת בכלל ממתי הפרוטון קיים" :D (לא שיש קשר בין השניים אבל זה לא יעצור אותך חח)

גם אם ככה הם היו צריכים לתמוך במשחק מההתחלה הרי 2018 נחשב הHeyday של המשחק ותראה רק ב2020....
לחכות שנתיים במשחק כזה זה כמו לחכות דור למשחק רגיל :)

בכל מקרה אני מסכים שעדיף על כלום ואני גם מסכים שהאפשרות של הסטרימינג מהמחשב לניידת הזאת היא מגניבה לגמרי אבל במשחק מכות זה קצת הורס את הקטע כי כל ההתלהבות זה שאני אוכל לשחק את המשחק בצורה ניידת כי אין היום קונסולה ניידת שמציעה לך את SF5 (וכנראה 6) באופציה ניידת אז בוא נגיד שאם איכשהו SF5 לא עובד בכפתורים המובנים של הניידת.... אז אכלתי אותה גם אם הוא יעבוד עם שלט חיצוני :(

בכל מקרה אתה צודק שהמצב נראה הרבה יותר מעודד ממה שחשבתי בזכות הפרוטון הזה. מקווה שתהיה להם עדיפות לSF6.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 31 אורחים