ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי swym » 16 יולי 2021, 08:55

swym כתב:זה כנראה הכי טוב משני העולמות עבור מי שרוצה חומרה ניידת, כי זה אומר תמיכה לאחור ולפנים בכל קטלוג המשחקים שלכם בסטים. מבחינתי לפחות הSteamPal הוא גיים-ציינג'ר, ואם אני לא אצליח למצוא PS5 עד שואלב תצא עם הודעה רשמית... יש מצב שהPS5 כבר לא תגיע לסלון שלי (עד הפרו).

להתראות PS5, שלום אהבה.
חבל רק על הרזולוציה המצ'וקמקת של המסך, אבל אם היה אפשר לעשות פרי-אורדר לישראל כנראה שהייתי מזמין מראש כבר הבוקר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2021, 09:20

תהרגו אותי אבל לא הבנתי בשביל מי הסטים דק הזה מיועד… יש לי מעט מאוד משחקים בספריית הסטים שלי שאני רואה את עצמי משחק בהם על מסך קטנצ׳יק כזה. והמחיר ממש לא זול, הרי דגם ה-64 גיגה לא ממש מספיק לכלום…

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 יולי 2021, 09:53

המפרט מאוד,מאוד מרשים,אבל כמו לאסקין,גם לי קשה לראות את עצמי משחק AAA מהספרייה שלי על משהו כזה,מה גם שהעיצוב פשוט מכוער מאוד ומגושם,אבל נראה שמי שהתנסה עם המכשיר אומר שהוא די נוח.
ניסוי מעניין של Valve,אני מקווה שיצליח ויבעיר קצת אש בתחת של נינטנדו כשזה מגיע ליורשת של הסוויץ׳,לפחות מבחינת המפרט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2021, 09:58

בנוסף, לא הייתי מזמין מראש בחיים, עוד אין מוצר סופי עדיין, אולי הסטיקים נשברים תוך חודש, ואין איך לתקן, למשל? כבר ראינו מוצרים שלהם, שלא ממש מספקים את העבודה כמו שהם נראים, המינימום הוא להמתין ולראות איך איכות הבניה, אפילו אם זה בדיוק מה שרציתם, אין להם רקורד רציני בתחום.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יולי 2021, 10:12

swym כתב:
swym כתב:זה כנראה הכי טוב משני העולמות עבור מי שרוצה חומרה ניידת, כי זה אומר תמיכה לאחור ולפנים בכל קטלוג המשחקים שלכם בסטים. מבחינתי לפחות הSteamPal הוא גיים-ציינג'ר, ואם אני לא אצליח למצוא PS5 עד שואלב תצא עם הודעה רשמית... יש מצב שהPS5 כבר לא תגיע לסלון שלי (עד הפרו).

להתראות PS5, שלום אהבה.
חבל רק על הרזולוציה המצ'וקמקת של המסך, אבל אם היה אפשר לעשות פרי-אורדר לישראל כנראה שהייתי מזמין מראש כבר הבוקר.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 יולי 2021, 10:15

לא יודע כמה מכם מסתובבים עם סוויצ' בתיק יום-יום בתחב''צ - אני עושה את זה. להסתובב עם מכשיר ששוקל פי 2, כשזה בוודאי לא הדבר היחיד שיש בתיק, זה לא כיף. כמכונה נוספת לבית? אולי זה נחמד? לא יודע.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יולי 2021, 10:23

מצד שני לסוויץ אין אפילו תמיכה באוזניות אלחוטיות לזה יש!

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 יולי 2021, 10:29

glass man כתב:מצד שני לסוויץ אין אפילו תמיכה באוזניות אלחוטיות לזה יש!

מה קשור מחט לתחת אחי? דיברתי על משקל/גודל. היא גדולה מהסוויצ', שגם ככה לדעתי, עם קייס נורמלי, בקושי נכנסת בתיקי גב 'רגילים' (שוב, כשיש בהם עוד דברים) ובנוסף היא כבדה מהסוויצ'.

עניין האוזניות האלחוטיות בסוויצ' נפתר מאוד בקלות ע''י דונגלים פשוטים וקטנים ל USB-C/פורט אוזניות, שמשדרים BT.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יולי 2021, 10:32

לא ברורה לי בכלל ההשוואה לסוויץ אחי. שני מכשירים שונים שעונים על צורך אחר לגמרי.
הסוויץ זה למי שרוצה את הבלעדיים של נינטנדו, משחקים אינדים שיכולים לרוץ על חומרה חלשה.

הקונסולה הזו, למי שרוצה רמה של פס4 בגודל של הסוויץ וכן וואלה מוכן להתפשר על המשקל וכל זה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 יולי 2021, 10:58

אין בעיות עם זה, אני פשוט אומר שכ''קונסולה ניידת'' או מחשב משחקים נייד, זה כבד. זה כמובן פחות כבד ממחשב גיימינג ייעודי ששקל כמה ק''ג טובים עד עתה, אבל שם גם היה לך מסך נורמלי, כרטיס מסך עוצמתי פי כמה, מקלדת נורמלית וכו'. אני לא הייתי מחליף את הסוויצ' בזה, למרות שהסטים דק חזקה יותר ומריצה יותר.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יולי 2021, 11:17

אני לא כזה מבין מה צריך מסך נורמלי ב7 אינץ אתה לא תראה הבדל ב7 אינץ גם ככה :)

אני כן מסכים איתך לגמרי שאם אתה אחד שלוקח כל יום את הסוויץ איתך ללא יוצא מן הכלל ואתה כל יום מוצא זמן לשחק עליה, אז כן המשקל נהיה משמעותי כי אתה כל יום מרגיש אותו.

אני אישית מתכוון לשחק בזה בעיקר בבית/בחופשות ולצורך הזה הוא נותן מעל ומעבר לסוויץ, ובניגוד לכל החיקויי סוויץ האחרים שיוצאים, כאן יש מכשיר שרואים שהשקיעו בו, ולא צריך לפחד שפתאום הוא ימיס את עצמו למוות או משהו ואפשר להיות בטוחים שהוא יקבל תמיכה של כמה וכמה שנים לביצועים וזה.

אולי אני אומר את כל זה כי לי ברור, שאין פה צורך לבחור בינהם, אני צריך את שניהם כל אחד למטרה שונה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 יולי 2021, 12:07

לא יודע למה אתה כל פעם עושה זום אין על חלקיק קטן ממה שאמרתי ונתפס אליו. המסך של המכשיר הזה הוא 7'. בהתייחסות של המסך קודם לכן, דיברתי על מחשבים ניידים לגיימינג, ששם אתה כבר באזור ה14-17 (וציינתי שמן הסתם כבדים יותר).

בשביל לשחק בבית במיטה? לא יודע, לא הייתי קונה את הסטים דק. בשביל לשחק בחופשות? יכול להיות, אבל עם כל עולם ההזרמה מהענן שמתרגש עלינו לטובה, וחיבורים חזקים מספיק, יש לי הרגשה שזה יהיה כבר עדיף (ואז אוכל לשחק על טאבלט, טלפון, לפטופ שגם ככה איתי, נגיד).

סבבה, יש מצב שאני ממש מפספס את הצורך במכשיר שכזה, אבל כרגע, אני לא רואה את עצמי רוכש אותו. הרי כל הקטע שלו, הוא שהוא נייד. אם הניידות שלו נחותה לסוויצ', אז זה כבר שם סימן שאלה גדול עליו כמכשיר שניתן להסתובב איתו יום יום. לי יש נסיעת תחב''צ של כ-40 דקות כל יום. אם אני לא קורא, אני משחק.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יולי 2021, 12:28

מבחינתי פשוט כל הפתרונות האחרים פחות אלגנטים.

טאבלט וטלפון ? זה אומר שגם בעתיד של ההזרמה אני אצטרך לחבר לפלאפון ולטאבלט שלי איזה צעצעון שיוסיף להם כפתורים לשחק על מסך המגע? לא בא בחשבון :)
הלפטופ? כן המסך יותר גדול והוא יותר חזק, אבל כדי לקחת לפטופ גיימינג לקצה הוא צריך חיבור לחשמל והוא ענקי כל מיני דברים שפוגעים בניידות שלו.

בוא נגיד ככה, אם אין לך איזשהו משחק PC שאתה ממש ממש מת לשחק על ניידת והוא לא זמין על הסוויץ אז אני יכול להבין למה המכשיר הזה לא קוסם לך. בוא הוא גם לא הכי זול.

אבל אני אישית כשאני משחק על ניידת אני משחק הרבה יותר ממה שאני משחק על הטלווזיה אז זה נורא קוסם לי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2021, 13:26

אני לא יודע מה אתם רוצים מהעיצוב, הוא דווקא נראה סבבה:
תמונה
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 יולי 2021, 23:21

[quote="Laskin"]
תהרגו אותי אבל לא הבנתי בשביל מי הסטים דק הזה מיועד… יש לי מעט מאוד משחקים בספריית הסטים שלי שאני רואה את עצמי משחק בהם על מסך קטנצ׳יק כזה. והמחיר ממש לא זול, הרי דגם ה-64 גיגה לא ממש מספיק לכלום…[/quote]
כנראה שבשבילי. :ugeek:

מצד אחד, גם אני רואה את עצמי משחק רק 10% מהספריה שלי על מסך קטנצ'יק כזה. אבל מצד שני, במקרה שלי 10% זה משהו כמו 500 משחקים - כלומר יותר מה-400 משחקים שזמינים לי בגיים פאס, ומה-100 ומשהו משחקים שצברתי בPS4 *ביחד*.

אז יש לי פה את סוני שממש צועקת לי "שמע, אין לך למה לקנות PS5 גם אם תמצא אותו במלאי" עם כל החלטה נוספת שלה (מחירים מופקעים, תמיכה לאחור פח, תמיכת פורמטים פח, הפיכת האקסקלוסיביים לPS5 לזמינים גם לPS4 והאקסלוסיביים לPS4 לזמינים גם לסטים), ויש לי את מיקרוסופט שדווקא ממש משחקת אותה לאחרונה, אבל נראה שהיא אוטוטו הולכת להזרים את כל הקטלוג שלה ומשחקי הגיימפאס לסטים גם ככה, ויש לי את נינטנדו שהפכה את עצמה ללא רלוונטית עוד לפני שהסטים דק בכלל הוכרז.

ומצד שני יש את הדבר החדש ההיברידי הזה. אמנם רק חלק קטן מקטלוג המשחקים של סטים אני ארצה לשחק על מסך קטנצ'יק, אבל בדיוק כמו הסוויצ', בשביל שאר המשחקים אפשר להתחבר למסך הגדול (ובניגוד לסוויצ', יש פה מבחר משחקים שבאמת מצדיק מסך גדול). כמו שאני רואה את זה, הסטים דק הוא לא רק קונסולה ניידת בעוצמה שלא היתה זמינה עד היום, אלא גם תחליף לקונסולה סלונית ועם קטלוג משחקים שאין לו תחרות.

ובכל מה שנוגע לתמחור, המחיר הקטלוגי של הדגם היקר (עם ה512 nvme) הוא לא זול, אבל עדיין פחות מהמחיר הקטלוגי שדפקו בארץ לPS5 - וזה עוד בלי לקחת בחשבון שאי אפשר בכלל לקנות היום את הPS5 במחיר הקטלוגי שלה. וכשמשקללים את עלויות המשחקים בטווח הארוך זו כנראה הולך להחזיר את עצמו די מהר...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 יולי 2021, 09:13

אני מבין שאופציית הפס5 לא זועקת לך ״קנה אותי״, אבל זה לא אומר שחייבים להוציא את הסכום הזה על משהו אחר ;)
אצלי בספריה באמת אין שום משחק שאני יכול לחשוב עליו שהמכשיר הזה יגרום לי להתחיל לשחק בו פתאום…

עצה שלי - קנה קווסט 2… זול יותר והרבה יותר שימושי :)

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 יולי 2021, 10:38

רק לי קצת צורם שמדובר בקונסולה ניידת במחיר של פלייסטישן 5 עם ביצועים של פלייסטישן 4? בלי לדבר על העובדה שיש למכשיר שיק של Gamegear. הSteam box היה כישלון חרוץ, זה דיי ברור שזה סוג של Steam box 2 (הם גם מוכרים Docking station ייעודי), לא מבין מה הבשורה.

DF גם ערכו השוואה דיי נחמדה (עד כמה שניתן) אל מול הXbox series s כאשר הראשונה מנסה לחקות אותה ברמת הארכיטקטורה ועצם העובדה שהS היא עקב האכילס של הדור הנוכחי (הקונסולה של Valve חלשה מהS בצורה משמעותית). לא כל כך ברור איך העסק הזה יעבוד, לא מדובר בקונסולה יעודית אלא בפיסי שיקבל את גרסאות הDesktop ללא העבודה הצמודה שמפתחות מבצעות עם מיקרוסופט/סוני/נינטנדו כאשר מדובר בפיתוח לפלטפורמות שלהן. גם גרסאת הLinux שלהם לא באמת עובדת בצורה אופטימלית עם מוצרים שפותחו לווינדוס (שזה הכל).

גם הנפח הוא חתיכת בעייה, משחק ממוצע הוא בגודל של כ-80-100 GB כיום עם קיצוניות כמו COD שמגיע גם ל-200GB ומעלה.

גם לא ברור לי מה תהיה הדעה של מיקרוסופט, הם זורקים את ווינדוס כפלטפורמה באמצעות פרוטון, אין סיכוי שמיקרוסופט תשתף פעולה.

ממש נראה לי כמו עוד שידור חוזר של כישלון של Valve בטיול בארץ החומרה. אבל מי יודע, יכל להיות שעוד שנה אתבדה ואכל את הכובע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2021, 12:23

אני חושב שזה די ברור שמדובר בקונסולה לשחק בה דברים כמו הולונייט או אורי, פחות Control (אפילו אם במקרה היא מודגמת עם CONTROL). חוץ מזה, המסך שלה הוא 800p, אני די בטוח שהיא מריצה דברים בסדר גמור ברזולוציה הזאת. אולי לא משחקי דור הבא בלבד, אבל אין משחק מדור הפס4 שהיא לא תריץ ממש אחלה עם הכוח שלה ורזולוצית מטרה של 800p. אבל כן, די ברור שזאת מכונת אינדים. אבל הבעיה שלה היא לא הכוח שלה, הבעיה שלה היא הגודל והמשקל שלה. לא ברור לי איך המפלצת הזאת נחשבת לניידת, הסוויטצ׳ מרגישה קצת גדולה מדי והדבר הזה מפלצת לידה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 יולי 2021, 12:28

DrKeo כתב:אני חושב שזה די ברור שמדובר בקונסולה לשחק בה דברים כמו הולונייט או אורי, פחות Control (אפילו אם במקרה היא מודגמת עם CONTROL). חוץ מזה, המסך שלה הוא 800p, אני די בטוח שהיא מריצה דברים בסדר גמור ברזולוציה הזאת. אולי לא משחקי דור הבא בלבד, אבל אין משחק מדור הפס4 שהיא לא תריץ ממש אחלה עם הכוח שלה ורזולוצית מטרה של 800p. אבל כן, די ברור שזאת מכונת אינדים. אבל הבעיה שלה היא לא הכוח שלה, הבעיה שלה היא הגודל והמשקל שלה. לא ברור לי איך המפלצת הזאת נחשבת לניידת, הסוויטצ׳ מרגישה קצת גדולה מדי והדבר הזה מפלצת לידה.

בשביל Indies יש לך Switch וגם הטובים שבהם בדרך כלל מגיעים לשם, בלי לדבר על שאר הקטלוג המדהים של ניטנדו. מה הselling point? ההדגמה שלהם נוטפת משחקי AAA על קונסולה ניידת, הם דיי הדגימו Doom Eternal וControl, זה לא מרמז Hollow knight וHades (שגם הודגם) כמטרה הבלעדית.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 יולי 2021, 12:34

כן, בדיוק... בשביל לשחק הולונייט או אורי יש את הסוויץ' שהרבה יותר זולה, קלה ו"אמינה", לפחות עד שיוכח שואלב יכולים לעשות חומרה מורכבת כזו כמו שצריך.
לא צריך את כל הכח הזה בשביל המשחקים האלה, אני באמת לא מבין את ואלב כל כך, אבל מקווה שיצליח להם בכל זאת, כרגע אין לנינטנדו שום תחרות בתחום הניידים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2021, 13:10

כי כמו רוב האנשים שיש להם סטים, יש לי קטלוג מטורף שם שלא קיים בסוויטצ׳. למשל יש לי את הולונייט בסטים אבל אין לו אותו בסוויטצ׳. וזה לא שיש חפיפה מלאה בינה לסוויטצ׳, יש אינספור משחקים שקיימים בסטים ולא בסוויטצ׳. אפילו משחקים שאני אוהב לחזור אליהם כמו פורטל, ביושוק אינפנט או everwilds ירוצו עליה יופי. זה מכשיר שיריץ לי את פורצה הורייזן 4 בצורה מעולה או שמאפשר לי לשחק overwatch או דיאבלו עם חברים במחשב. כלומר, זה PC, זה ממש PC ו-PC הוא לא סוויטצ׳.

זאת גם קונסולה חזקה פי 5-6 מהסוויטצ׳, יש דברים שאני אהנה עליה ב-800p ב-60fps בהגדרות מקסימליות כשבסוויטצ׳ יהיה לי 720p ב-30 עם נפילות פריימים. כלומר ברור שאין פה משיכה מטורפת, הקונסולה הזאת לא תמכור 100 מליון יחידות, אבל אני בהחלט רואה את המשיכה וגם אני הייתי שמח לקונסולה כזאת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 יולי 2021, 14:13

זה מסתכם בזה: הPC היא הפלטפורמה עם הספרייה העשירה ביותר, המגוונת ביותר הטבע שלה כפלטפורמה פתוחה מביא אליה משחקים שלעולם לא יגיעו לקונסולות.הפומרט הנייד פשוט הולך להעיר לחיים את כל זה, אני לא אשב לשחק משחקים אינדים שיש לי בסטים על הPC שלי אני כן אשב לעשות את זה על מכשיר נייד.

מה גם שלא דיברנו בכלל על האימולציה שהיא בכלל עולם ומלואו וכן המכשיר הזה יוכל להריץ קלאסיקות פס2 קלאסיקות קיוב וקלאסיקות WII שקבורות על הקונסולות הישנות האלה.

אדיר.

כאילו כן, לאנשים שמשחקים רק AAA ורק את 5-7 אינדים שעושים הכי הרבה רעש, כן תעברו הלאה זה כנראה לא בשבילכם אבל יש לקונסולה הזו קהל, מצחיק שאנשים חושבים שהסוויץ משקף אפילו רבע מהעושר שהPC מציע בתחום האינדי.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 יולי 2021, 16:15

למה שתרצה לשחק את Hollow knight על מסך קטן? זה משחק שנבנה למסך הגדול, אני מבין במדינות כמו יפן/ארה"ב שלפעמים להגיע לעבודה לוקח שעה פאסיבית בתחבורה ציבורית מתפקדת, אבל בארץ? מסך קטן זו פשרה, שנחשבת סבירה מול בזבוז הזמן של תחבורה ציברות. אבל אם יש לי קונסולה ביתית בה אני יכל לשחק Hades או Hollow knight שם הייתי משחק.
וכל אותם אנשים שצריכים קונסולה ניידת בעולם מהסיבה שציינתי פשוט יקנו Switch שנותנת הרבה יותר.

תאמת, אני לא מבין מה עובר על Valve, היא המציאה את עצמה מחדש בהצלחה ב-2003 והפסיקה מעשית מאז 2008 לפתח משחקים פחות או יותר. אבל היא בסטגנציה כבר תקופה ארוכה והניסיון החדש סתם נראה מוזר.

אם כבר המקום לשחק אינדים הוא בפלטפורמות של מיקרוסופט. למה? כי הם ניתנים בחינם ומעודדים אותך לשחק בהם, משהו שאחרת כנראה לא היה מתקיים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 יולי 2021, 16:44

המכשיר הזה נועד להיות עוד תמריץ לאנשים להשקיע בSteam במקום בחנויות אחרות, כן הם נותנים גם לחנויות אחרות אפשרות קיום
בעיקר כי הם בטח לא רוצים להפסיד את פורטנייט או להיות חשופים לתביעה על זה שהם דורסים את התחרות.
וכצעד כזה זה דווקא צעד נהדר שלהם לדעתי כמלחמה בתחרות הגוברת :)

אני די בטוח שאף אחד פה או בעולם חושב שלקונסולה הזו יש סיכוי לדגדג את נינטנדו או אפילו להגיע למכירות ה16M של הויטה, אבל אנשים שכן מעוניינים בנישה שהוא מציע יהיו מרוצים עד הגג.

להתייחס למכשיר הזה כאיזושהי מכונה של AAA הוא לא יעמוד בציפיות של אף אחד כמכונת אינדי? הוא יהיה הכי טוב מסוגו For years to come וכשהוא יפסיק להיות הם ישדרגו אותו חומרתית בגרסה חדשה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יולי 2021, 18:22

לא כל משחק הוא אנצ׳רטד, זה ממש אחלה לעשות כמה סיבובים במשחק פחות מחייב על ניידת. אפילו נניח פורצה הורייזן, זה משחק שבכיף אפשר לסגור בו פינה על כמה אירועים מהנייד.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 53 אורחים