ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 03 פברואר 2019, 20:12

אז יש שירות חינמי לתשלום...... כלומר אין סיבה אמיתית להמשיך להשתמש בשירותים שגובים ממך עמלה נוספת.... אז מה העניין? למה אנשים ממשיכים להתעקש? אגב, ראיתי שהם גם תומכים ב amazon pay, שגם לא לוקחת עמלות.. אז.... אפשר להסכים שזה non issue? אם אנשים רוצים לשלם יותר, שיבושם להם...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 03 פברואר 2019, 22:12

לא נראה לך בעייתי שאותה אפשרות תשלום במקומות אחרים היא ללא גבייה נוספת אבל רק בחנות של אפיק כן? אני לא יודע מה הסיבה בה האנשים משתמשים בשיטת התשלום הזו אבל עובדה שהיא קיימת ופופולארית ואנשים רוצים להשתמש בה כמו בכל חנות אחרת בלי 'קנס'.

לא, זה לא non-issue. זה עוד סעיף שבו החנות של אפיק מריעה עם הצרכנים בהשוואה למה שכבר קיים, וזו הוכחה שהקאט של 12% שאפיק לוקחת אינו בר-קיימא כי היא כבר מגלגלת עלויות נוספות לצרכן שלא קיימות בחנויות אחרות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 פברואר 2019, 23:30

אם אתה ממש רוצה, אפשר להמשיך להתעקש לשם ההתעקשות... אולי ואלב לא לוקחת עמלות על השירותים הללו כי יש לה כבר עתודות של כסף שמאפשרות לעשות את זה? אולי יש לה הסכמים שונים עם ספקיות התשלומים האחרות?
אפיק מנסים לכוון בפירוש שישלמו להם דרך פייפאל או אמזון - ספקיות שמכסות את רוב העולם. מי שבוחר להתעקש לשלם אחרת (אני בספק שמדובר באנשים רבים במיוחד), צריך לשאול את עצמו מדוע הוא מתעקש. אם מדובר בסיבה לגיטימית אובייקטיבית שלא מאפשרת לו לשלם דרך פייפאל או אמזון, אז התשלום בחנות של אפיק הופך למשוואה שונה, שאותו צרכן צריך לחשב לעצמו. אני טוען שמדובר ב non issue לרוב המכריע של הלקוחות שבאמת רוצה ויכול להוציא כסף על מותרות כמו משחקי מחשב.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2019, 01:01

אבל אם לך כצרכן יש אפשרות לקנות את המשחק בלי לשלם את העמלה דרך פייפאל, למה שלא תעשה את זה. רק כי קיימת אפשרות קניה יקרה יותר? יותר מפריע לי שבישראל חלק מהמשחקים עולים 30% יותר כי החליטו משום מה להתחיל לקחת לנו בשקלים בסטים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 פברואר 2019, 12:19

https://ecommercenews.eu/top-3-payment- ... n-country/

רשימת ספקיות התשלום הפופולריות באיחוד האירופי. היחידה מתוך אלה שאפיק תומכת בהם ודורשת עמלה, היא webmoney, במקום האחרון המכובד עם 2.9 אחוז של העסקאות. פייפאל אם תהיתם מגיעה לפופולריות של 72 אחוז מהשוק. כל שאר הכבדים הם כרטיסי האשראי,ויזה מאסטרקארד ואמריקן... בקיצור... כמו שאמרתי, אחוז קטן מאוד..
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 פברואר 2019, 20:19

ולאפיק אין עתודות של כסף? איך הם שונים מיופליי, מאוריג'ין, מסטים, מבאטלנט שלמיטב הבנתי כולן לא גובות שום תשלום נוסף, הא?

מה התעקשות? שחור על גבי לבן דוגמה אחת למה החנות של אפיק רעה יותר לצרכנים. אתה מנסה לתרץ ולהסיט את הדיון. מה זה משנה כמה גדול או קטן האחוז כשרק אפיק מוצאת לנכון לגלגל את העלות הזו לקונה?
'אז התשלום הופך למשוואה שונה' - וואי וואי איזה מכבסת מילים. או שפוט תגיד שהחנות של אפיק מציעה שירות רע יותר למי שמשתמש באמצעי התשלום הזה וזו עוד סיבה מוצדקת למה למחות כנגד קניית הבלעדיות זמנית למשחקים שעד לפני רגע הוצעו בחנויות שלא מגלגלות את התשלום לשחקן.

האחוז לא משנה לך. הרי אתה לא מתייחס לכך שאפיק לא עושים עסקים בסין. הטריטוריה מס'1 או 2 בסטים. אני בטוח שתמצא סיבה לגמד את העניין הזה ואז להגיד שהמחאה ילדותית. כי את כל המגרעות שהמשמתמש צריך לספוג בחנות של אפיק אתה מבטל בהינף יד.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 04 פברואר 2019, 20:49

Kazz כתב:1) כן, דזורה הקדימה אותה. אז? ראסט לא מכר מיליונים בדזורה, DAYZ לא. וכך לא כל ההצלחות האחרות ב EA. ברור שצריך לפרגן שהם לקחו מודל פיתוח שולי והעצימו את הפופולאריות, תמכו בו ושיפרו את הכלים עבורו עד למצב שגם בקונסולות ראו שנכון להציע מכירה של משחקים בלתי-גמורים. לא צריך להמעיט במה שואלב עשו ובחלקם בתאוצה שהמודל הזה קיבל.

הרבה משחקי אינדי מוכרים גם ב ITCH. שכל אחד יקבל את ההחלטה העצמאית שלו. אבל הבלעדיים של אפיק הם בלעדיים כי אפיק נתנו להם שק כסף שייפצה אותם על השנה שהם לא בסטים. כי אחר כך הם מייד רצים בחזרה לשם.

2) לא יודע איך אני אמור לקרוא משפט כמו 'להסיר את החשש של מפתחים שהמשחק לא יצליח (כי הוא לא בסטים)'. אתה גם פירשת את ההקבלה שהוא עשה למינימום מכירות כמשהו שהוא 1:1.
לי נראה הכי הגיוני שהם נותנים למפתחות סכום כסף שהוא ההערכה שלהם לכמה הם מפסידים על זה שהם לא מוכרים את המשחק בסטים בשנתו הראשונה. ובנוסף מן הסתם הם מקבלים את הקאט שלהם מהמכירות שכן קורות באפיק.

אם אפיק היו אשקרה מדברים על זה ומסבירים את עצמם אז היינו יודעים יותר טוב ולא מסתמכים על תרגום מפודקאסט פרטי ברוסית של הוגה החנות.

3) חח ברור שיוביסופט לא מפיצים משחקי צג ג' מבחירה. כי הם בחרו להפסיק לעשות את זה אחרי שראו שהם לא משיגים שום דריסת רגל. 'אפילו' ואלב מכרה שם אצלה משחק אבל בשלב מסויים יוביסופט הבינו שמכירת משחקי צד ג' לא משתלמת.
ברור שאוריג'ין לא מתחרה בסטים. זה מה שאני אומר שנים. אוריג'ין נועדה למקסם רווחים מצד א' וכל דבר אחר הוא בונוס. לכן נדב הוזה כשהוא אומר שאוריג'ין תשתפר או תכניס פיצ'רים כי EA לא מקבלים החלטות על בסיס מכירת משחקי צד ג'.

ואיך המשחקים בחינם של TWITCH גרמו לחנות הזו להיות מעוז? הם סגרו את החנות חיש מהר..

1) אתה יודע מה כן מכר מליונים בארלי אקסס מחוץ לסטים? מיינקראפט. למעשה בערך בשלב שבו ואלב הוסיפה את הפיצ'ר הזה, מיינקראפט כבר היה משחק הPC הכי נמכר בכל הזמנים, הרבה מעבר לכל משחק על הפלטפורמה של סטים. אבל אני חייב לציין שאהבתי איזה ספין הבאת למילה הפשוטה "העתיקו" כשקראת לזה "לקחו מודל פיתוח שולי והעצימו את הפופולאריות"...

2) גם היום, כל אחד מקבל את ההחלטות העצמאיות שלו. אתה יודע מה הסיבה המרכזית להפיץ משחקים בסטים ולא בפלטפורמה אחרת או באופן עצמאי? זה שמובטח לי טראפיק מינימלי למשחק שלי - כולל visibility rounds שואלב מספקת לך בזמנים שאתה בוחר.
זה למעשה "שק כסף" בדמות תקציב שיווק על חשבונם, שעבור כל מפתח משחקים הוא שווה ערך כסף. ברגע שחברה אחרת (אפיק, דיסקורד, GOG או מי שלא יהיה) מבטיח לי גם אחוזים טובים זה טוב, אבל כדי לנטרל את השיווק חינם שואלב מציעה לי על בסיס הפלטפורמה שלה הם צריכים לספק לי משהו מקביל. על פלטפורמה בשלה יותר אני יכול לקבל תחזית מכירות על סמך דוגמאות עבר, אבל בפלטפורמה חדשה טוב שלא יכולה לספק כאלו זה טוב שמציעים למפתח משחקים התחייבות מינימלית למכירות: guaranteed minimum זה פשוט סוג של ביטוח למקרה שהמשחק מוכר מתחת לצפי, אבל לא אם הוא מוכר מעבר לו.

3) תראה, אני לא מבין איך אתה טוען שאוריג'ין לא מתחרה בסטים. גם מבחינתם וגם מבחינת הלקוח הם בבירור מוצרים תחליפיים, אלו פלטפורמות מתחרות להפצת והפעלת משחקים.
הרי גם אם הפוקוס שלה הוא צד א' (כרגע אני רואה שיותר מחצי מהמשחקים שמוצגים בפרונט הם דווקא מצד ג'), עדיין לEA ברור שיש תחרות - ולכן אוריג'ין בהחלט משתפרת ומכניסה פיצ'רים כל הזמן: החל מצ'אט ותמיכה בVoice, דרך שמירות ענן, ועד שירותים כמו Origin Access. יש היום בשוק הזה המון מתחרים פלוס עוד כמה בדרך (חכה לRobot Cache), וכולם כולל ואלב (למעשה בעיקר ואלב) מודדים את עצמם כל הזמן מול התחרות ומעתיקים פיצ'רים (כלומר "לוקחים מודל פיתוח שולי ומעצימים את הפופולאריות שלו") אחד מהשני.

4) Twitch עדיין מחלקת משחקים בחינם (כלומר בתשלום למנויי פריים) - רק השבוע קיבלתי שם את Downwell ומשחקים אחרים. המנוי הזה שעדיין קיים והחנות של Twitch היו למעשה שתי יוזמות נפרדות, ושתיהן מתנהלות תחת אמזון שידועה בהפכפכיות שלה בנוגע לכל היוזמות שלה בתחום המשחקים. יכול גם מאד להיות שהחנות נסגרה רק בגלל שהמכירות הדיגיטליות קצת התנגשו עם האינטרסים של מישהו בחברת האם...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 פברואר 2019, 21:45

Kazz כתב:ולאפיק אין עתודות של כסף? איך הם שונים מיופליי, מאוריג'ין, מסטים, מבאטלנט שלמיטב הבנתי כולן לא גובות שום תשלום נוסף, הא?

מה התעקשות? שחור על גבי לבן דוגמה אחת למה החנות של אפיק רעה יותר לצרכנים. אתה מנסה לתרץ ולהסיט את הדיון. מה זה משנה כמה גדול או קטן האחוז כשרק אפיק מוצאת לנכון לגלגל את העלות הזו לקונה?
'אז התשלום הופך למשוואה שונה' - וואי וואי איזה מכבסת מילים. או שפוט תגיד שהחנות של אפיק מציעה שירות רע יותר למי שמשתמש באמצעי התשלום הזה וזו עוד סיבה מוצדקת למה למחות כנגד קניית הבלעדיות זמנית למשחקים שעד לפני רגע הוצעו בחנויות שלא מגלגלות את התשלום לשחקן.

האחוז לא משנה לך. הרי אתה לא מתייחס לכך שאפיק לא עושים עסקים בסין. הטריטוריה מס'1 או 2 בסטים. אני בטוח שתמצא סיבה לגמד את העניין הזה ואז להגיד שהמחאה ילדותית. כי את כל המגרעות שהמשמתמש צריך לספוג בחנות של אפיק אתה מבטל בהינף יד.

מה זאת אומרת מה האחוז חשוב? האחוז חשוב מאוד. אתה הצגת מספר בעיות בחנות של אפיק, נכון? אני מציג שאחת מהן היא בוודאות non-issue לרוב המכריע של המשתמשים בפלטפורמה. אתה טענת שאפיק משיטה על המשתמשים עמלות שלא לצורך, ואני הוכחתי לך שהאמירה לא רלוונטית, אלא אם המשתמשים טיפשים ובוחרים לשלם בכח (בדוגמא שהבאת, זה היה משתמש מפינלנד, לפי ספק התשלום, מדינה שפייפאל פעילה בה).

אז כמו שפערתי חור ענק בטיעון שלך בנושא הזה, אני משער שאפשר לעשות כן בעוד לא מעט טיעונים. אני פשוט לא מספיק משועמם כדי לעשות את זה, כי לא באמת אכפת לי. אתה הרי מחפש בכח כל חברה שהיא לא ואלב, ומביא אך ורק ביקורת שלילית לגביה. זה משעמם אותי.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 פברואר 2019, 22:38

swym כתב:
1) אתה יודע מה כן מכר מליונים בארלי אקסס מחוץ לסטים? מיינקראפט. למעשה בערך בשלב שבו ואלב הוסיפה את הפיצ'ר הזה, מיינקראפט כבר היה משחק הPC הכי נמכר בכל הזמנים, הרבה מעבר לכל משחק על הפלטפורמה של סטים. אבל אני חייב לציין שאהבתי איזה ספין הבאת למילה הפשוטה "העתיקו" כשקראת לזה "לקחו מודל פיתוח שולי והעצימו את הפופולאריות"...

2) גם היום, כל אחד מקבל את ההחלטות העצמאיות שלו. אתה יודע מה הסיבה המרכזית להפיץ משחקים בסטים ולא בפלטפורמה אחרת או באופן עצמאי? זה שמובטח לי טראפיק מינימלי למשחק שלי - כולל visibility rounds שואלב מספקת לך בזמנים שאתה בוחר.
זה למעשה "שק כסף" בדמות תקציב שיווק על חשבונם, שעבור כל מפתח משחקים הוא שווה ערך כסף. ברגע שחברה אחרת (אפיק, דיסקורד, GOG או מי שלא יהיה) מבטיח לי גם אחוזים טובים זה טוב, אבל כדי לנטרל את השיווק חינם שואלב מציעה לי על בסיס הפלטפורמה שלה הם צריכים לספק לי משהו מקביל. על פלטפורמה בשלה יותר אני יכול לקבל תחזית מכירות על סמך דוגמאות עבר, אבל בפלטפורמה חדשה טוב שלא יכולה לספק כאלו זה טוב שמציעים למפתח משחקים התחייבות מינימלית למכירות: guaranteed minimum זה פשוט סוג של ביטוח למקרה שהמשחק מוכר מתחת לצפי, אבל לא אם הוא מוכר מעבר לו.

3) תראה, אני לא מבין איך אתה טוען שאוריג'ין לא מתחרה בסטים. גם מבחינתם וגם מבחינת הלקוח הם בבירור מוצרים תחליפיים, אלו פלטפורמות מתחרות להפצת והפעלת משחקים.
הרי גם אם הפוקוס שלה הוא צד א' (כרגע אני רואה שיותר מחצי מהמשחקים שמוצגים בפרונט הם דווקא מצד ג'), עדיין לEA ברור שיש תחרות - ולכן אוריג'ין בהחלט משתפרת ומכניסה פיצ'רים כל הזמן: החל מצ'אט ותמיכה בVoice, דרך שמירות ענן, ועד שירותים כמו Origin Access. יש היום בשוק הזה המון מתחרים פלוס עוד כמה בדרך (חכה לRobot Cache), וכולם כולל ואלב (למעשה בעיקר ואלב) מודדים את עצמם כל הזמן מול התחרות ומעתיקים פיצ'רים (כלומר "לוקחים מודל פיתוח שולי ומעצימים את הפופולאריות שלו") אחד מהשני.

4) Twitch עדיין מחלקת משחקים בחינם (כלומר בתשלום למנויי פריים) - רק השבוע קיבלתי שם את Downwell ומשחקים אחרים. המנוי הזה שעדיין קיים והחנות של Twitch היו למעשה שתי יוזמות נפרדות, ושתיהן מתנהלות תחת אמזון שידועה בהפכפכיות שלה בנוגע לכל היוזמות שלה בתחום המשחקים. יכול גם מאד להיות שהחנות נסגרה רק בגלל שהמכירות הדיגיטליות קצת התנגשו עם האינטרסים של מישהו בחברת האם...

1) יש לך דוגמה אחרת ממיינקראפט? למעשה, תוכל למנות לי 5 משחקים שהשתמשו במודל Paid Alpha והצליחו? כאילו, זה ממש הסתכלות סלקטיבית להגיד שהתמיכה של סטים במודל Early Access לא שינה את תעשיית משחקי המחשב.
וזה לא ספין, זו האמת. זה לא בא להקטין את ההצלחה העצומה של מיינקראפט. זה 'שולי' כי מלבד Minecraft השחקן הממוצע לא מכיר ולא שמע על משחקים במודל Paid Alpha ואני בכלל לא מצליח לחשוב כאלה. קל וחומר שגם מכרו מיליונים.

אבל למה אנחנו בכלל מדברים על זה? ההודעה הראשונה שלך כללה 2 טיעונים: ואלב אוסרת על מכירת משחקים במחיר נמוך יותר בקליינטים אחרים - הכרת בכך שטעית ולא כך המקרה.

שאלתי אם אתה מצליח להבחין בין בלעדיות כי קיבלת כסף עליה או בלעדיות כי החלטת 100% מעצמך להיות בלעדי וכי במקרים כמו משחקי EA - אין קליינט אחר שמציע תמיכה מוכחת במודל הזה. למה אתה מסיט את הדיון לדברים אחרים?

2) מכבסת מילים שבשורה התחתונה היא 'אפיק משלמים לנו כדי לא למכור את המשחק בחנות אחרת במשך שנה'. אז לא, ההחלטה של המפתחים לא מבוססת על ה merit של החנות עצמה אלא על תשלום חיצוני. ומה לגבי העסקאות שהן בין המפיצה לאפיק שלמפתח אין ברירה?

ואלב מציעים גם שירותי מאטצ'-מייקינג וVAC. אולי זה גם 'שווה כסף'? ומיקרוסופט מציעה play anywhere. אולי זה גם שק כסף? אלה הפיצ'רים של החנות. אתה יכול להשתמש בהם או שלא. אלה היתרונות האורגניים שהם מציעות. ובמידה שאתה לא עוקב: להשתמש בהם לא כובל או מחייב אותך לוותר על הוצאת המשחק בחנויות אחרות.

3) אוריג'ין לא מתחרה כי מטרת החנות זה משחקיה הפנימיים של EA. משחקי צד שלישי הם בונוס נחמד (וחומר לשירות המינוי שלהם) אבל לא סביבם מתקבלות החלטות לגבי החנות. לא יודע, אני עדיין מחכה שאוריג'ין ישוו את פוליסת ההחזרים של סטים. כבר כמה שנים עברו מאז?
מאידך, יש את החנות של אפיק שאחרי חודש כבר שינו את מדיניות ההחזרים שלה. אז יש לך דוגמה חיה לקליינט שכן רוצה להתחרות לבין קליינט שכל מטרתו זה להבטיח את ה 100% מהממשחקים בפיתוח פנימי.

4) נו אז? חנות שהוכרזה בקולי קולות ונסגרה בשושו. חנות שהיה לה את TWITCH מאחוריה ואת הסיכוי לסטרימרים לקבל נתחים. חנות שהימרו עליה שתתפוס נתח שוק וזה לא קרה.

--

Klayman כתב:
מה זאת אומרת מה האחוז חשוב? האחוז חשוב מאוד. אתה הצגת מספר בעיות בחנות של אפיק, נכון? אני מציג שאחת מהן היא בוודאות non-issue לרוב המכריע של המשתמשים בפלטפורמה. אתה טענת שאפיק משיטה על המשתמשים עמלות שלא לצורך, ואני הוכחתי לך שהאמירה לא רלוונטית, אלא אם המשתמשים טיפשים ובוחרים לשלם בכח (בדוגמא שהבאת, זה היה משתמש מפינלנד, לפי ספק התשלום, מדינה שפייפאל פעילה בה).

אז כמו שפערתי חור ענק בטיעון שלך בנושא הזה, אני משער שאפשר לעשות כן בעוד לא מעט טיעונים. אני פשוט לא מספיק משועמם כדי לעשות את זה, כי לא באמת אכפת לי. אתה הרי מחפש בכח כל חברה שהיא לא ואלב, ומביא אך ורק ביקורת שלילית לגביה. זה משעמם אותי.

מה לעזאזל? לא רלוונטי לך כן רוולנטי למי שכן משתמש באמצעי התשלום הזה ועשה זאת מבחירה וללא תשלום נוסף בכל חנות אחרת עד החנות של אפיק.
לא הוכחת כלום. יש מצב נתון: אפיק גובה תשלום על אמצעי תשלום שאף חנות אחרת לא גובה עליו. לפי כך זו המחשה למה החנות של אפיק מריעה עם הצרכנים. למה החנות של אפיק גרועה יותר ממה שהיה קיים.

איזה חור? החור שנפער הוא באג'נדה שלך לא לקבל את העובדה הפשוטה: החנות של אפיק מריעה על צרכניה וקובעת תקדימים שליליים בעסק הקליינטים. כאילו, אתה הולך להתעלם מהעובדה הפשוטה הזו? להיתלות בכך שמדובר באחוז כזה או אחר של משתמשים כאילו זה משנה את המצב הנתון? להדגיש את האג'נדה בכך שאין לך תשובה לאי-המכירה בסין? להעדר פונקציונליות כמו שמירות בענן?

כאילו, אתה באמת הולך להתכחש לעובדה שאפיק בעצמה מכירה בה שהחנות שלה מפגרת מאחרות בתמורה למשתמש?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 פברואר 2019, 23:21

בקצרה, כי אין לך שום תשובה עניינית לנושא ספקית התשלום המזערית (שבינתיים לא הוכחת בו קצה קצהו של כלום, בזמן שאני טרחתי והבאתי הוכחות לגבי כמה זו טענה מנטפקת). אם יהיו לך הוכחות שמדובר בספקיות תשלום שמיליוני אנשים ברחבי העולם משתמשים בהן לעומת פייפאל/אמזון/תשלום ישיר בכרטיס אשראי, או עוד אחת מעשרות הספקיות האחרות שאפיק מקבלת (שרובן המכריע ללא תשלום עמלה נוסף) וגם שכל אחת מהשחקניות האחרות בתחום מקבלת את כל הספקיות הנ''ל, אז אולי יהיה שווה להמשיך לדון על זה. עד אז אתה טוחן אמירות ריקות מתוכן.

שמירות ענן - זה חרא שאין, אבל הם אמרו שיוסיפו.
אי-מכירה בסין - אם אתה חי בסרט שהם לא ימכרו בסין, אז תהנה בו. אל תקנה פופקורן גדול מדי, הסרט יגמר הרבה לפני.
אני לא מתכחש לכלום. כבר אמרו לך כאן - אפיק אמרה שיש פיצ'רים חסרים, שיתווספו בעתיד. אתה מחפש להצביע עליה ולהגיד ''הנה! אין לה את XYZ שיש בסטים ולכן היא חרא''. כמו שאמרתי - זה לא מעניין אותי. זה משעמם אותי.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 פברואר 2019, 01:30

מה יקרה כשיהיו פיצ'רים בחנות של אפיק שלא קיימים בסטים, אז סטים תהיה חרא?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 05 פברואר 2019, 11:59

Kazz כתב:1) יש לך דוגמה אחרת ממיינקראפט? למעשה, תוכל למנות לי 5 משחקים שהשתמשו במודל Paid Alpha והצליחו? כאילו, זה ממש הסתכלות סלקטיבית להגיד שהתמיכה של סטים במודל Early Access לא שינה את תעשיית משחקי המחשב.
וזה לא ספין, זו האמת. זה לא בא להקטין את ההצלחה העצומה של מיינקראפט. זה 'שולי' כי מלבד Minecraft השחקן הממוצע לא מכיר ולא שמע על משחקים במודל Paid Alpha ואני בכלל לא מצליח לחשוב כאלה. קל וחומר שגם מכרו מיליונים.

אבל למה אנחנו בכלל מדברים על זה? ההודעה הראשונה שלך כללה 2 טיעונים: ואלב אוסרת על מכירת משחקים במחיר נמוך יותר בקליינטים אחרים - הכרת בכך שטעית ולא כך המקרה.

שאלתי אם אתה מצליח להבחין בין בלעדיות כי קיבלת כסף עליה או בלעדיות כי החלטת 100% מעצמך להיות בלעדי וכי במקרים כמו משחקי EA - אין קליינט אחר שמציע תמיכה מוכחת במודל הזה. למה אתה מסיט את הדיון לדברים אחרים?

2) מכבסת מילים שבשורה התחתונה היא 'אפיק משלמים לנו כדי לא למכור את המשחק בחנות אחרת במשך שנה'. אז לא, ההחלטה של המפתחים לא מבוססת על ה merit של החנות עצמה אלא על תשלום חיצוני. ומה לגבי העסקאות שהן בין המפיצה לאפיק שלמפתח אין ברירה?

ואלב מציעים גם שירותי מאטצ'-מייקינג וVAC. אולי זה גם 'שווה כסף'? ומיקרוסופט מציעה play anywhere. אולי זה גם שק כסף? אלה הפיצ'רים של החנות. אתה יכול להשתמש בהם או שלא. אלה היתרונות האורגניים שהם מציעות. ובמידה שאתה לא עוקב: להשתמש בהם לא כובל או מחייב אותך לוותר על הוצאת המשחק בחנויות אחרות.

3) אוריג'ין לא מתחרה כי מטרת החנות זה משחקיה הפנימיים של EA. משחקי צד שלישי הם בונוס נחמד (וחומר לשירות המינוי שלהם) אבל לא סביבם מתקבלות החלטות לגבי החנות. לא יודע, אני עדיין מחכה שאוריג'ין ישוו את פוליסת ההחזרים של סטים. כבר כמה שנים עברו מאז?
מאידך, יש את החנות של אפיק שאחרי חודש כבר שינו את מדיניות ההחזרים שלה. אז יש לך דוגמה חיה לקליינט שכן רוצה להתחרות לבין קליינט שכל מטרתו זה להבטיח את ה 100% מהממשחקים בפיתוח פנימי.

4) נו אז? חנות שהוכרזה בקולי קולות ונסגרה בשושו. חנות שהיה לה את TWITCH מאחוריה ואת הסיכוי לסטרימרים לקבל נתחים. חנות שהימרו עליה שתתפוס נתח שוק וזה לא קרה.

1) למה אני צריך למנות לך משחקים כמו Don't Starve או PUBG שהתחילו מPaid Alpha עוד לפני ארלי אקסס והצליחו מסחרית? דווקא הדוגמא של המשחק הכי מצליח בעולם לא מספיקה לך? היה משחק במודל הזה מחוץ לחנות של סטים, הוא הצליח מסחרית, סטים העתיקו את המודל העסקי הזה - זה כל הסיפור. הם לא נביאים ולא משיחים ולא,תרשה לי לגחך שוב, "לקחו מודל פיתוח שולי והעצימו את הפופולאריות".

2) לא מבין את הטענה שלך על "החלטת 100% מעצמך להיות בלעדי". אף אחד לא מחליט "100% מעצמו להיות בלעדי" כי אין בזה היגיון: אתה מחליט להיות בלעדי רק כי נותנים לך משהו בתמורה שהוא שוות ערך כסף ובמקביל כובלים אותך לפלטפורמה מסוימת. זה יכול להיות כבילה חוזית אבל יכול להיות גם בצורה רכה יותר: אפיק למשל מבטלים את העלויות של UE כשאתה מפיץ לחנות שלהם ולכן זה משתלם לך יותר לנתב את כל תנועת השחקנים שלך לשם גם בלי לקבל כסף. ואלב מציעים לך קידום אורגני שתלוי גם בחשיפה שלך (רוצה להיות featured ולקבל מליוני קליקים? צריך משהו כמו 50,000 אנשים עם המשחק שלך בwishlist שלהם) ולכן עדיף לך להיות בלעדי ולנתב את כל תנועת השחקנים שלך לשם גם בלי לקבל כסף. מיקרוסופט נותנת לך play-anywhere שעוזר לך לשמר קהילת מולטיפלייר בין הPC והקונסולה בלי לפצל אותה ומספקת לך תשתיות אונליין חינם על בסיס azure? עדיף לך להיות בלעדי ולנתב לך את כל התנועה שלך לשם.

3) אתה אומר שאוריגין לא מתחרה ומשחקי צד שלישי הם רק בונוס, אבל מתעלם מזה שמשחקי צד שלישי הם חלק גדול מהפלטורמה - ועצם זה שאני בוחר לשלם על כך מתחרה ישירות בסטים. כשאני משלם עכשיו 10$ לחודש ומקבל גישה לDarksiders 3, ל-They Are Billions, לOpus Magnum, ל-Cities Skyline, ל-The Witness, ל-Rime, ל-Dungeons 3, לArkham Knight ול-Judgment - אלו משחקי צד ג' שמתחרים על הכיס שלי ישירות מול סטים. זו תחרות בין פלטפורמות שהן הרבה מעבר לחנויות, ככה שגם הטענה על "כל מטרתו זה להבטיח את ה 100% מהממשחקים בפיתוח פנימי" היא שגויה.
אוריג'ין גם הקדימה את סטים והיתה ראשונה שסיפקה בכלל מדיניות החזרים. גם פה הניסיון שלך לשכתב את ההיסטוריה קצת מצחיק, כי בסופו של דבר זו התחרות שהובילה לכך שואלב הגיבה לאוריג'ין.

4) אתה הימרת על החנות של Twitch ככזו שתתפוס נתח שוק? אתה מכיר מישהו עם הבנה בתעשייה ובאמזון שהימר עליה? כי אם כן אז עדיף שתדבר בגוף ראשון ולא בגוף שלישי - אתה היחיד שבכלל הכניס את טוויץ' לדיון הזה. לכל הפלטפורמות האחרות לעומת זאת כן יש נתח שוק, ומודל עסקי שמשתנה מחברה לחברה. וכמו שאנחנו רואים התחרות ביניהן רק עושה טוב - גם למפתחים וגם לשחקנים.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 06 פברואר 2019, 21:29

swym כתב:
1) למה אני צריך למנות לך משחקים כמו Don't Starve או PUBG שהתחילו מPaid Alpha עוד לפני ארלי אקסס והצליחו מסחרית? דווקא הדוגמא של המשחק הכי מצליח בעולם לא מספיקה לך? היה משחק במודל הזה מחוץ לחנות של סטים, הוא הצליח מסחרית, סטים העתיקו את המודל העסקי הזה - זה כל הסיפור. הם לא נביאים ולא משיחים ולא,תרשה לי לגחך שוב, "לקחו מודל פיתוח שולי והעצימו את הפופולאריות".

2) לא מבין את הטענה שלך על "החלטת 100% מעצמך להיות בלעדי". אף אחד לא מחליט "100% מעצמו להיות בלעדי" כי אין בזה היגיון: אתה מחליט להיות בלעדי רק כי נותנים לך משהו בתמורה שהוא שוות ערך כסף ובמקביל כובלים אותך לפלטפורמה מסוימת. זה יכול להיות כבילה חוזית אבל יכול להיות גם בצורה רכה יותר: אפיק למשל מבטלים את העלויות של UE כשאתה מפיץ לחנות שלהם ולכן זה משתלם לך יותר לנתב את כל תנועת השחקנים שלך לשם גם בלי לקבל כסף. ואלב מציעים לך קידום אורגני שתלוי גם בחשיפה שלך (רוצה להיות featured ולקבל מליוני קליקים? צריך משהו כמו 50,000 אנשים עם המשחק שלך בwishlist שלהם) ולכן עדיף לך להיות בלעדי ולנתב את כל תנועת השחקנים שלך לשם גם בלי לקבל כסף. מיקרוסופט נותנת לך play-anywhere שעוזר לך לשמר קהילת מולטיפלייר בין הPC והקונסולה בלי לפצל אותה ומספקת לך תשתיות אונליין חינם על בסיס azure? עדיף לך להיות בלעדי ולנתב לך את כל התנועה שלך לשם.

3) אתה אומר שאוריגין לא מתחרה ומשחקי צד שלישי הם רק בונוס, אבל מתעלם מזה שמשחקי צד שלישי הם חלק גדול מהפלטורמה - ועצם זה שאני בוחר לשלם על כך מתחרה ישירות בסטים. כשאני משלם עכשיו 10$ לחודש ומקבל גישה לDarksiders 3, ל-They Are Billions, לOpus Magnum, ל-Cities Skyline, ל-The Witness, ל-Rime, ל-Dungeons 3, לArkham Knight ול-Judgment - אלו משחקי צד ג' שמתחרים על הכיס שלי ישירות מול סטים. זו תחרות בין פלטפורמות שהן הרבה מעבר לחנויות, ככה שגם הטענה על "כל מטרתו זה להבטיח את ה 100% מהממשחקים בפיתוח פנימי" היא שגויה.
אוריג'ין גם הקדימה את סטים והיתה ראשונה שסיפקה בכלל מדיניות החזרים. גם פה הניסיון שלך לשכתב את ההיסטוריה קצת מצחיק, כי בסופו של דבר זו התחרות שהובילה לכך שואלב הגיבה לאוריג'ין.

4) אתה הימרת על החנות של Twitch ככזו שתתפוס נתח שוק? אתה מכיר מישהו עם הבנה בתעשייה ובאמזון שהימר עליה? כי אם כן אז עדיף שתדבר בגוף ראשון ולא בגוף שלישי - אתה היחיד שבכלל הכניס את טוויץ' לדיון הזה. לכל הפלטפורמות האחרות לעומת זאת כן יש נתח שוק, ומודל עסקי שמשתנה מחברה לחברה. וכמו שאנחנו רואים התחרות ביניהן רק עושה טוב - גם למפתחים וגם לשחקנים.

1) PUBG התחיל לפני ארלי אקסס? לא זכור לי. אולי הייתה לו private beta שבועיים לפני ההוצאה בסטים אבל זה אותו דבר. ההצלחה של PUBG בהחלט נופלת תחת EA.
תגיד, למה אתה מנסה ליצור ויכוח משום כלום? כן, סטים ראו את הפוטנציאל של המודל דרך מיינקראפט ואת כל מיליוני המשתמשים שחמקו מהם והם נתנו לזה מענה. מענה שהעצים את המודל הזה והביא אותו לגבהים חדשים. זה די ברור. כל היסטוריון שיעשה עבודה על מודל 'תשלום כדי לשחק במשחק בפיתוח' בודאי יחלק את הזמן לשניים - לפני ואחרי EA. לפני EA המודל הזה היה נישתי (מבחינת כמות המשחקים שמשתמשים בו) ואפילו קונטרוברסלי, ואחריו זה מודל מבוסס, אהוד, שחפצים בו ושדרך ההצלחה שלו בסטים גם התפשט לקונסולות.

אבל למה אנחנו מדברים על זה? אתה מבין שזה מטומטם להשוות קניית בלעדיות לכך שהמשחק שהבאת בלעדי לסטים כי מה לעשות סטים היא החנות המובילה למשחקים בפיתוח ומציעה את הכלים הכי משופשים וכו'? אז מה אתה מפרסם לי תמונה על משחק שאפשר לקנות רק בסטים כי המפתח בחר למכור רק בסטים כי אוריג'ין לא תומכת במשחקי "early access' ו GOG לא. ויופליי לא מוכרים צד ג'. אז מה הקטע?

2) ברור שאנשים ששמחליטים באופן 100% עצמאי להיות בלעדיים. יש אין סוף דוגמאות כאלה כמו שאתה יכול לראות ב ITCH.

אנחנו מדברים על כבילה חוזית. לא מעוניין לשמוע את הספינים שלך על יתרונות של חנויות ופיצ'רים של חנויות כאילו הם כבילה באופן עקיף. ולמה אתה תוקע גול עצמי? אז איפה כל הבלעדיים לחנות חלונות 'כי עדיף להיות בלעדי'? איפה כל הבלעדיים בסטים כאשר כל משחקי האינדי הגדולים (שעדיף לנתב את שחקניהם רק לסטים) נמכרים אצל כולם?

אז לא. אנחנו מדברים על גורם שמשלם תשלום נוסף למשחק מכיוון שהחנות שלו לא מספיק טובה ולא מספיק מבוססת ושלא מביאה תמורה משל עצמה והפיצ'רים שלה. ושלא נדבר על זה שהעסקאות נעשה מעל ראשם של המפתחים עצמם. האם כל המשחקים שהוכרזו שדוחים את מכירת המשחק שלהם בשנה מחוץ לחנות של אפיק היו עושים את זה בלי התשלום החיצוני שאפיק שילמה להם? לא. וזה אומר הכל וזו הפואנטה. אם הקאט הוא הסיפור אז למה הם לא בלעדיים לחנות שלוקחת רק 10% (דיסקורד)? כי זה לא הסיפור. זה הכסף שאפיק מוכנה לשלם כדי לשלול מאחרים. מיקרוסופט ו-ואלב, ואחרות לא מחייבות אותך כהוא זה לוותר על מכירה במקום אחר.

3) פיצ'רים, שיפורים ושדרוגים באוריג'ין מובלים ע"י המשחקים של EA עצמה. מאיפה אתה יודע שמשחקי צד ג' הם חלק גדול מאורג'ין או מסך המכירות הכללי של המשחקים?
אתה מדבר על שירות השכרת משחקים בתשלום חודשי. זה טוב ויפה. זה לא הדיון. זה לא החנות. מה אוריג'ין מציעה לך כשאתה משלם 60דולר על משחק? לא כאשר אתה משלם כל חודש וחודש בשביל להמשיך לשחק באותו משחק (למרות שבמקרה הזה אין הבדלים בפיצ'רים שאוריג'ין מציעה).

די לדבר על ההיסטוריה. אני מחכה שאוריג'ין תשווה מדיניות החזרים שסטים יזמה לפני 5 שנים. אז הם מתחרים או לא? התשובה היא לא. כי אוריג'ין הוא קליינט שנועד לשרת את משחקי EA. אפיק כן מתחרים ולכן הם השוו את המדיניות. כי אפיק כן מעוניינת להיות שחקן מוביל בתחום מכירת כלל משחקי המחשב ולא רק של המשחקים שהם עושים.

4) אתה פמפמת את המשחקים החינמיים שאפיק מציעה כצעד הכרחי/נכון/טבעי במטרה שלה לבסס את עצמה. אני רק הזכרתי שכל פאקינג קליינט וחנות בעולם נותנת משחקים בחינם - זה לא אומר שהם יהפכו להיות מעוז למכירת משחקי צד ג'. אוריג'ין היא לא כזו. יופליי כבר לא מוכרים צד ג'. טוויץ' סגרו את החנות.

---

Klayman כתב:בקצרה, כי אין לך שום תשובה עניינית לנושא ספקית התשלום המזערית (שבינתיים לא הוכחת בו קצה קצהו של כלום, בזמן שאני טרחתי והבאתי הוכחות לגבי כמה זו טענה מנטפקת). אם יהיו לך הוכחות שמדובר בספקיות תשלום שמיליוני אנשים ברחבי העולם משתמשים בהן לעומת פייפאל/אמזון/תשלום ישיר בכרטיס אשראי, או עוד אחת מעשרות הספקיות האחרות שאפיק מקבלת (שרובן המכריע ללא תשלום עמלה נוסף) וגם שכל אחת מהשחקניות האחרות בתחום מקבלת את כל הספקיות הנ''ל, אז אולי יהיה שווה להמשיך לדון על זה. עד אז אתה טוחן אמירות ריקות מתוכן.

אי-מכירה בסין - אם אתה חי בסרט שהם לא ימכרו בסין, אז תהנה בו. אל תקנה פופקורן גדול מדי, הסרט יגמר הרבה לפני.
אני לא מתכחש לכלום. כבר אמרו לך כאן - אפיק אמרה שיש פיצ'רים חסרים, שיתווספו בעתיד. אתה מחפש להצביע עליה ולהגיד ''הנה! אין לה את XYZ שיש בסטים ולכן היא חרא''. כמו שאמרתי - זה לא מעניין אותי. זה משעמם אותי.

אתה ממשיך להתכחש לעובדות.
תענה: האם החנות של אפיק מריעה עם הצרכנים שמחוייבים להשתמש בה כתוצאה מקניית הבלעדיות בהשוואה לחנויות אחרות שבהם הצרכנים יכלו להשתמש לולא קניית הבלעדיות.

למי אכפת מאחוזים? יש מצב נתון. עד כה צרכנים שהשתמשו באמצעי תשלום X לא היו צריכים להתמודד עם גבייה נוספת על המחיר באף חנות אחרת. מי שקונה את הדיויזי'ן 2 ביופליי באותו אמצעי תשלום לא צריך לשלם יותר. אז, עובדה: החנות של אפיק מריעה עם הצרכן בהשוואה לאחרות.

ואותו הדבר בשאר הסעיפים: החנות של אפיק מריעה עם הצרכן. התמורה שלה מופחתת. היא מציעה פחות. בין אם זה מבחינת פיצ'רים, מבחינת תחמור, מבחינת נגישות. אלו העובדות היבשות.

והטיעון שלך זה להגיד שבעתיד זה צפוי להשתנות? איך זה משנה את העובדות והמצב הנתון כאן ועכשיו? אז אפשר לבקש ממך לא להתפתל ולהכיר בעובדה שהחנות של אפיק (וקניית הבלעדיות אליה) מריעה עם הצרכן?

--

DrKeo כתב:מה יקרה כשיהיו פיצ'רים בחנות של אפיק שלא קיימים בסטים, אז סטים תהיה חרא?

יש כבר חנויות עם פיצ'רים שאין בסטים. כל פיצ'ר חדש ומועיל יתקבל בברכה. זה מה שהאדם השפוי רוצה - תחרות על פיצ'רים שיימשכו אותך לקליינט אחד על פני האחר. לא קנניית בלעדיות למשחקי צג' כדי לשלול מכירה במקומות אחרים ואילוץ השחקן לסבול חנות שלדעתו נחותה יותר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 פברואר 2019, 05:47

Kazz כתב:
Klayman כתב:בקצרה, כי אין לך שום תשובה עניינית לנושא ספקית התשלום המזערית (שבינתיים לא הוכחת בו קצה קצהו של כלום, בזמן שאני טרחתי והבאתי הוכחות לגבי כמה זו טענה מנטפקת). אם יהיו לך הוכחות שמדובר בספקיות תשלום שמיליוני אנשים ברחבי העולם משתמשים בהן לעומת פייפאל/אמזון/תשלום ישיר בכרטיס אשראי, או עוד אחת מעשרות הספקיות האחרות שאפיק מקבלת (שרובן המכריע ללא תשלום עמלה נוסף) וגם שכל אחת מהשחקניות האחרות בתחום מקבלת את כל הספקיות הנ''ל, אז אולי יהיה שווה להמשיך לדון על זה. עד אז אתה טוחן אמירות ריקות מתוכן.

אתה ממשיך להתכחש לעובדות.
תענה: האם החנות של אפיק מריעה עם הצרכנים שמחוייבים להשתמש בה כתוצאה מקניית הבלעדיות בהשוואה לחנויות אחרות שבהם הצרכנים יכלו להשתמש לולא קניית הבלעדיות.

למי אכפת מאחוזים? יש מצב נתון. עד כה צרכנים שהשתמשו באמצעי תשלום X לא היו צריכים להתמודד עם גבייה נוספת על המחיר באף חנות אחרת. מי שקונה את הדיויזי'ן 2 ביופליי באותו אמצעי תשלום לא צריך לשלם יותר. אז, עובדה: החנות של אפיק מריעה עם הצרכן בהשוואה לאחרות.

ואותו הדבר בשאר הסעיפים: החנות של אפיק מריעה עם הצרכן. התמורה שלה מופחתת. היא מציעה פחות. בין אם זה מבחינת פיצ'רים, מבחינת תחמור, מבחינת נגישות. אלו העובדות היבשות.

והטיעון שלך זה להגיד שבעתיד זה צפוי להשתנות? איך זה משנה את העובדות והמצב הנתון כאן ועכשיו? אז אפשר לבקש ממך לא להתפתל ולהכיר בעובדה שהחנות של אפיק (וקניית הבלעדיות אליה) מריעה עם הצרכן?

רגע, לא הבנתי, עשית את שיעורי הבית בנושא שיטות התשלום, או שאתה ממשיך לדבר באוויר בלי תימוכין? הצרכנים שהשתמשו באמצעי תשלום X הם כנראה שבריר קטן מכל הצרכנים. לא נאה להם לפתוח חשבון פייפאל (או כל ספקית תשלום נוספת אחרת מהרשימה שאין לה כוכבית: https://www.epicgames.com/store/en-US/about), יתכבדו ויענישו את אפיק והמפתחת ולא יקנו את המשחק. באמת לא מתכוון להגיב לך על הנושא הזה שוב, עד שתביא לי הוכחות שכלל שאר החנויות מקבלות את כלל שאר ספקיות התשלום, ובכולן אין עמלה מסוג כלשהו, על כל אמצעי תשלום אחר. כל מילה שתוסיף בעניין מבלי להביא הוכחות, תיתקל בהתעלמות ממני. קירות נוספים של טקסט ''פרו-צרכני'' שאתה ממציא מראשך הקודח אינם הוכחות.

אגב, בGOG כן יש תמיכה ב early access. שם קניתי את dead cells. אז, כן, אתה טועה. שוב.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 07 פברואר 2019, 23:31

הבאתי לך דוגמה 1:1 של the division 2 דרך יופליי ודרך אפיק. אני לא צריך יותר הוכחות ממה שקיים כרגע בשביל העובדה שאני מציין.
אתה ממשיך להתכחש לעובדות ונצמד לטיעון פרינג' של 'שבריר'. אז לשבריר הזה החנות של אפיק מריעה איתם. ולשבריר של סין. ולשבריר של שמירות ענן.

משום מה ממש קשה לך להכיר בעובדה פשוטה מאוד שהחנות של אפיק מריעה וגורעת מהקיים.

--

לגבי, GOG: צודק, טעות שלי. הם גם מוכרים משחקים במהלך פיתוח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 פברואר 2019, 20:34

עכשיו שיש לי פייבר אני מרגיש שאני בוחן את הגבול העליון של המהירות הורדה של חנויות שונות. אז אלה המהירויות שקבלתי מכל חנות בהורדה ל-SSD:
אוריג'ן - הורדתי ביום שני את APEX, ירד ב-95MB לשניה.
חלונות - הורדתי את הדמו של פורצה 4, ירד ב-75MB לשניה.
GOG - הורדתי את SOMA, ירד ב-48MB לשניה.
סטים - הורדתי היום את RE2, ירד ב-40MB לשניה.
אפיק - הורדתי היום את AXIOM VERGE, ירד ב-35MB לשניה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 פברואר 2019, 17:26

Kazz כתב:1) PUBG התחיל לפני ארלי אקסס? לא זכור לי.
אבל למה אנחנו מדברים על זה? אתה מבין שזה מטומטם להשוות קניית בלעדיות לכך שהמשחק שהבאת בלעדי לסטים כי מה לעשות סטים היא החנות המובילה למשחקים בפיתוח ומציעה את הכלים הכי משופשים וכו'? אז מה אתה מפרסם לי תמונה על משחק שאפשר לקנות רק בסטים כי המפתח בחר למכור רק בסטים כי אוריג'ין לא תומכת במשחקי "early access' ו GOG לא. ויופליי לא מוכרים צד ג'. אז מה הקטע?

נדמה לי אנחנו מדברים על זה כי אתה התעקשת להזיז את הgoalpost ולציין את זה בתור פיצ'ר בלעדי ואיזו ברכה שואלב הנחיתה על עולם הPC, כאילו הם היחידים וכאילו זה לא היה קיים קודם בPC בכלל ולא זמין היום במקומות אחרים. אבל מעבר למיינקראפט וPUBG ושלל משחקים אחרים, כבר תיקנו אותך שזה קיים בGOG שנים (והאמת היא שגם אצל מיקרוסופט בחנות).
מאותה סיבה אנשים לא מחליטים להיות בלעדיים לITCH רק כי הם רוצים: מי ש"מחליט" להיות בלעדי לITCH עושה את זה כי שער הכניסה היום לסטים הוא 100$ והוא מניח שהמשחק שלו לא יחזיר את ההשקעה המינימלית הזו בעוד ITCH היא חינמית לחלוטין (ובגלל זה ITCH כוללת עשרות אלפי משחקים שברובם הם זבל מוחלט). גם בחנות של מיקרוסופט יש משחקים בלעדיים שרובם הם זבל מוחלט (הרבה פורטים על בסיס UWP), אבל מי שיכול להרשות לעצמו את העלות המינימלית שבלהיכנס לסטים יעשה את זה פשוט כי זה נתח השוק הכי גדול שמגיע עם ניראות מובטחת לקהל שחקנים גדול, ובלי curation שמסנן משחקים (מה שיש בGOG, אצל EA ואחרים).

Kazz כתב:אם הקאט הוא הסיפור אז למה הם לא בלעדיים לחנות שלוקחת רק 10% (דיסקורד)? כי זה לא הסיפור.

אתה טועה פה פעמיים:
פעם ראשונה כי דיסקורד הכריזו על נתח ה-10% כתגובה לאפיק עצמה רק החל מינואר 2019, ולכן לא היתה כזו נהירה לחנות שלהם (אפיק בנתה את הכל חודשים מראש). גם היום מי שירצה להגיע לחנות של דיסקורד ולהנות מחלוקת רווחים כזו צריך להמתין כי יש תור של משחקים בשנה ודיסקורד בוחרים אותם בקפידה.
פעם שניה כי עוד לפני ההכרזה הזו הם החתימו אצלם כמה וכמה משחקים על תקופת בלעדיות (למשל Bad North שכבר יצא מאז גם בסטים, או Sinner: Sacrifice for Redemption שיהיה זמין בסטים רק שבוע הבא). זה קיים, אבל המשחקים שדיסקורד החתימו הם פשוט בפרופיל נמוך יותר ולכן לא עשו מזה כזו סצינה.

Kazz כתב:מאיפה אתה יודע שמשחקי צד ג' הם חלק גדול מאורג'ין או מסך המכירות הכללי של המשחקים?

כי אני נכנס לחנות לרגע ומסתכל על רשימת המשחקים שזמינה לרכישה או בOrigin Access.

Kazz כתב:די לדבר על ההיסטוריה. אני מחכה שאוריג'ין תשווה מדיניות החזרים שסטים יזמה לפני 5 שנים. אז הם מתחרים או לא? התשובה היא לא.

התשובה היא שהם כן מתחרים, כי אוריג'ין היא לא חנות כבקשת קאז, וכנראה שעבור רוב המשתמשים שלהם מדיניות ההחזרות של EA (בפועל זו שהיא יזמה בעוד ואלב הגיבה עם תנאים טובים יותר) בהחלט מספקת. באותה מידה אני יכול לספר איך אני מחכה שואלב תשווה את המדיניות של האמבל למכירת משחקים בתנאים יותר טובים למפתחי משחקים באתר הבית שלהם, והיא בוחרת (בינתיים) לא לעשות את זה. זה לא אומר שואלב והאמבל "לא מתחרים" אלא רק שואלב החליטה שהיא יכולה להתחרות גם בלי לספק תנאים דומים.

Kazz כתב:4) אתה פמפמת את המשחקים החינמיים שאפיק מציעה כצעד הכרחי/נכון/טבעי במטרה שלה לבסס את עצמה. אני רק הזכרתי שכל פאקינג קליינט וחנות בעולם נותנת משחקים בחינם - זה לא אומר שהם יהפכו להיות מעוז למכירת משחקי צד ג'. אוריג'ין היא לא כזו. יופליי כבר לא מוכרים צד ג'. טוויץ' סגרו את החנות.

זה לא צעד "הכרחי" אבל זה צעד טוב שמהווה רגל בדלת. אני לראשונה התחברתי לGOG כי הם הציעו משחקים חינם. לראשונה התחברתי לאוריג'ין כי הם הציעו את ההאמבל באנדל שלהם בכמעט חינם. בשתי החנויות קניתי מאז משחקים (בצד א' וצד ג') כשזה התאים לי, אז כנראה שזה עבד לפחות במקרה אנקדוטלי שלי.
אפיק פשוט עושה את אותו הדבר כמוהן, אבל בscope הרבה יותר גדול: משחקים חדשים יחסית ובפרופיל גבוה, ובקצב מובטח של אחד לשבועיים. זה שובר את המחסום הפסיכולוגי של אנשים מז'אנר ה"לא מעוניין להתקין עוד קליינט" ובסופו של דבר מרגיל אותם לכך שהקליינט הוא שער להרבה מאד שעות משחק שלהם.

רק אתמול כמעט קניתי את timbleweed park כי הוא במבצע בסייל של סטים, וברגע האחרון קלטתי שהוא מגיע עוד שבועיים בחינם לחנות של אפיק (במקביל יש לי כמובן חרטה על זה שקניתי את Axiom Verge בסטים ב-5 דולר ואפילו לא הספקתי לשחק בו מאז). ככל שהקטלוג שלי אצל אפיק יגדל כך אני כנראה גם יותר איחשף לחנות, ואולי יום אחד אפילו אקנה אצלם משחקים - כי לא יהיה אכפת לי מזה שאני צריך לתחזר עוד קליינט במקביל ל-8 שכבר יש לי: בין אם הוא במחיר יותר טוב מסטים, ובין אם הוא בלעדי.
כמובן שכלקוח זה לא מתפקידי לדאוג לרווחת החיים של מפתחי המשחקים ולכן זה לא משנה לי שהם מציעים להם תנאים יותר טובים מאשר ואלב, אבל למפתחי המשחקים עצמם זה פרמטר מאד מאד חשוב - ויחד עם החשיפה שאפיק יכולה להציע להם (בניגוד נניח למקומות זניחים כמו ITCH) הם כבר עושים את שיקולי הבעד ונגד שלהם ובסופו של דבר מחליטים בעצמם - ילדים גדולים. אבל ה-12% האלו במקום 30% שהם הסטנדרט בתעשייה (שלא נדבר על משחקים מבוססי אנריל, עבורם הנתח הוא יותר כמו 7%) הם בהחלט הצעד הכי חשוב של אפיק בשביל להפוך למעוז מכירת משחקי צד ג'.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 10 פברואר 2019, 21:05

1) מי אמר ש EA היה איזה פיצ'ר בלעדי או המצאה של סטים? אתה מבין את המשמעות של 'העצימה' כן? וזו עובדה שההכנסה של מודל ה EA בסטים העצים את המודל הזה הן בהצלחות המסחריות, הן בהנגשת המודל למפתח ולשחקן והן באיך השחקן רואה את המודל הזה.

שוב, אתה מקורב למשחק הזה שהראת. תשאל את המפתחים למה הוא בלעדי לסטים. משום מה זה קונצפט מרעיש עבורך שמשחקים עם מודל EA יתעדפו לשחרר את המשחק שלהם על החנות/הפלטפורמה הכי מוכחת והיא תומכת במודל הזה.

המשחק הזה (https://finji.itch.io/overland) בקלות יהיה משחק מצליח בסטים אבל הוא כבר 3 שנים בלעדי ב ITCH.

אז בוא נחזור לטיעון המקורי שלך: אתה מבין את ההבדל בין מפתח שבוחרר לשחרר משחק EA בפלטפורמה הכי מוכחת של המודל הזה לבין מפתח שהמפיצה הזו נכנסת להסכם אפיק נותנים להם כסף כדי לדחות בשנה את מכירת המשחק במקום אחר?

2) הנתח של 10% הוכרז מספיק מוקדם בתחילת השנה כדי לגרום לדיפ סילבר לשקול מחדש (במידה ועדיין לא היה חתום משהו סופית). ויש עוד לא מעט משחקים שיוצאים בחודשים ובשנה הבאה שחלק מהבלעדיים של אפיק שיכולים אולי לשקול מחדש. לא ראיתי את יוביסופט ודיפ סילבר עונים למה המשחק שלהם לא נמכר בדיסקורד אם זו תשובה כה קלה.

ברור שעשו מהמשחקים הבלעדיים ל 3 חודשים של דיסקורד סצנה וזה היה גם סיפור כשזה קרה. והמשחקים נכשלו באופן כזה ששוחררו בסטים לפני תום תקופת 3 החודשים. ונראה שדיסקורד הפסיקו עם הטקטיקה הזו.

3) וכמה משחקים היו בטוויץ' וביופליי לפני שהפסיקו למכור? לא צריך להתבתבל ולכרוך את שירות המינויים של EA לחנות עצמה.אז כן, אם ל EA יש מודל של מינוי חודשי אז יש להם סיבה להציע משחקי צד ג'.
תוכל להביא לנו מידע כמה משחק צד ג' הממוצע מוכר באוריג'ין לעומת שאר החנויות בהן המשחק נמכר?

ברור שלרוב המשתמשים של אוריג'ין מדינות ההחזרים של EA מספקת. כי רוב המשתמשים הם שם בשביל משחקי EA בלבד - שמדיניות ההחזרים תקפה רק אליהם. מי שבאמת רוצה להתחרות השווה את התנאים - אולי הנושא הראשון שחשוב בקליינט/חנות. ולאוריג'ין יש עוד רשימה ארוכה של פיצ'רים והתקדמויות שהם לא מבצעים. לכאורה 'קופאים על שמריהם' אבל האמת היא שהם פשוט לא במשחק כי זה הדבר האחרון שבשבילו אוריג'ן קיימת.
להאמבל אין ממש קליינט אז באמת אין בינה לבין סטים תחרות.

4) אוקיי ו-? בסוף זה יימדד במכירות ובספילט בין הקליינטים השונים.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 10 פברואר 2019, 23:30

עקבתי רק ברפרוף אחרי הדיון. בכל אופן, תרומתי הצנועה היא הידיעה הבאה
Cyberpunk 2077 כנראה לא יהיה אפיק אקסלוסיב (הגיוני, יש להם חנות משלהם...)
https://www.bluesnews.com/s/197418/cybe ... xclusivity

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 פברואר 2019, 23:38

כן, חכה להכרזה שסייברפאנק בלעדי לgalaxy.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 11 פברואר 2019, 07:43

מאחר וסדרת witcher מעולם לא היתה בלעדית - אני בספק

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 פברואר 2019, 08:03

DrKeo כתב:עכשיו שיש לי פייבר אני מרגיש שאני בוחן את הגבול העליון של המהירות הורדה של חנויות שונות. אז אלה המהירויות שקבלתי מכל חנות בהורדה ל-SSD:
אוריג'ן - הורדתי ביום שני את APEX, ירד ב-95MB לשניה.
חלונות - הורדתי את הדמו של פורצה 4, ירד ב-75MB לשניה.
GOG - הורדתי את SOMA, ירד ב-48MB לשניה.
סטים - הורדתי היום את RE2, ירד ב-40MB לשניה.
אפיק - הורדתי היום את AXIOM VERGE, ירד ב-35MB לשניה.

במהירויות כאלה זה באמת משנה? :shock:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2019, 11:46

sharonbn כתב:מאחר וסדרת witcher מעולם לא היתה בלעדית - אני בספק

הוויצ'ר האחרון יצא לפני 4 שנים, כשיצא סייברפאנק זה יהיה כבר 5 שנים אם לא יותר. דברים משתנים.

בלינג, אין ספק שזה טס, סתם עשיתי בדיקה כדי לראות מי עומד במה. המהירות המקסימלית היא 125MB לשני, אוריג'ן באמת עושה חיל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2019, 18:18

Spellbreak גם עובר ללאנצ׳ר של אפיק. בניגוד לאחרים, הם דווקא התחילו לנטוש את סטים באוקטובר, עוד לפני שהחנות של אפיק עלתה. הם עשו לאנצ׳ר משלהם ששם 95% מהשחקנים משחקים, רק 5% בסטים. עכשיו אלה של סטים יעברו לאפיק או ללנצ׳ר שלהם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 פברואר 2019, 18:23

אולי Activision יילכו על החנות של אפיק בשביל Sekiro? יש לי הרגשה שזה יכול לקרות...
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 45 אורחים