Mass Effect 3 - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Mass Effect 3 - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי bozeman » 10 אפריל 2013, 19:46

תמונה
תמונה

Mass Effect 3 Collector’s Edition

מה כלול
קופסת מתכת בעיצוב מיוחד
תוכן נוסף למשחק: תלבושות לדמויות, נשקים חדשים, עוד דמות ומשימות
"חיית מחמד" - רובוט כלב
ספר ארט בכריכה קשיחה
הפסקול של המשחק
דברים לאווטר
מחיר: 80$
יציאה: 6/3/2012

גירסת כיסוי פסנתר לנעימה מהמשחק:

תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PS3 - Mass Effect 3

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:07

מפתחת:BioWare
מפיצה:EA
פלאטפורמות: PC,X360,PS3,WIIU

תמונה

תקציר:

בלי הרבה ספויילרים, מאס אפקט 3 הוא המשחק שסוגר את הטרילוגיה של אחת הסדרות הכי טובות בדור הזה. אז עכשיו השאלה היא: האם המשחק השלישי מצליח לספק את המעריצים השרופים או הוא האכזבה אחת גדולה? תקראו את הביקורת כדי לגלות.

עלילה :כדור הארץ וה-REAPERS

בלי יותר דיי ספוילרים המשחק נפתח בדיוק מאיפה שההרחבה של המשחק השני (arrival) מסתיימת. בעקבות המקרה שקרה האליינס שוללים לשפרד את הדרגה שלו,את החללית שלו ואותו דבר לצוות שלו והמשחק ניפתח כאשר יש קריאה לשפרד לספר למנהיגים של האליינס ולספר להם מה קרה. ורק מיד לאחר זה אנחנו מגלים שכדור הארץ כבר נמצא בהתקפה של הריפרס. ואז מיד לאחר מכן אנחנו מתחילים בניסיון לשכנע את כל הגלקסיה שכדור הארץ צריך עזרה. אבל הם לא תמימים והם רוצים שקודם נעזור להם לפתור את הבעיות שלהם קודם וכן יש בעיות שאנחנו שומעים עליהם כבר במשך 3 המשחקים. מה שאני כן יכול להגיד זה שהמשחק הצליח לרתק אותי למשך 30 שעות. במשחק אין כמעט דבר כזה "שעות מתות",או שאתם נלחמים או שאתם עסוקים בלפתור בעיות.
במשחק אנחנו מבקרים במקומות מוכרים וחדשים. אנחנו רואים חברי צוות מהמשחקים הקודמים בתפקידים שונים שיעזרו לנו בהמשך המשחק. ככל שמתקדמים ככה אנחנו מגלים איך להביס את הריפרס. דבר אחד שלא אהבתי במשחק זה שכל המשחק שפרד מתייחס לאינטרסים של כדור הארץ ואיך הפיתרון יעזור לכדור הארץ להילחם נגד הריפרס. אבל חוץ מזה המשחק עצמו עסוק מדיי בלהיות כל הזמן עם אקשן ללא הפסקה עד הסוף שלו ופה המשחק לדעתי הצליח לעמוד בציפיות שלו לדעתי.

תמונה

משחקיות:

אני יכול לאשר שהמשחק הזה הוא כבר לא RPG אלה הוא יותר כמו TPS עם אלמנטים של RPG. בתור אחד ששיחק בכל המשחקים מהראשון לשלישי אני חייב להגיד שלא רק שהמכניקה הישתפרה אלה ME3 הוא בין השוטרים הטובים ביותר היום. השילטה מאוד נוחה וזורמת,הקטע של הגילגול באמצע הקרב מועיל ולא סתם עוד פיצ'ר ולקיחת מכסה נהיה הוגן יותר. עוד דבר אחד שאני רוצה לציין לטובה זה את האויבים? האויבים דיי חכמים,כלומר הם יכנסו למכסה שצריך,הם יודעים לפגוע בך במידה ויש להם יתרון של גובה (וכן הם עושים את זה ככה שמכסה לא תמיד הדבר הכי בטוח שיש) ובמידה ותשחקו ברמה של HARDCORE כמוני או של INSANATY אז הם פשוט יהרגו אותכם המון.
עוד דבר טוב זה שיש מגוון של אויבים. אנחנו נלחמים מחיילים פשוטים ועד לרובוטים ענקים שיוראים טילים או במפלצת שדומה לחרק ועד לריפר הענקי בעצמו שזה הופך את המשחק למאוד מגוון.
מה שכן מורגש זה היכולת להחזיר את הנשק ולמקומו כמו במשחק השני. זה אולי פיצ'ר לא ממש מועיל אבל זה היה ממש נחמד במשחקים הקודמים וחבל הורידו אותו במשחק השלישי.
עוד דבר שאני רוצה לציין זה את הפריימים במשחק. המשחק אכן סובל מירידות פריימים אבל הם לא כאלה מזיקות כמו שחשבתי. המשחק עדיין זורם ככה שאפשר לשחק בו על הPS3 כמו שצריך.

תמונה

מולטיפלייר:

המשחק אכן מציע מולטיפלייר בפעם הראשונה בסדרה הזאת ואני חייב להגיד שמאוד הופתעתי לטובה.
במשחק אין מולטי תחרותי אז על תצפו לסטייל אנצ'רטד. אבל כן יש קו-אופ שהוא מאוד כיף. המטרה היא פשוטה. שפרד היה במקום והצליח המשימה שלו, האויבים לא מרוצים ורוצים לעשות בלאגן אז האליינס שלוחים קבוצה של חיילי N7 (שאנחנו אחד מהם) כדי להילחם נגדם. המשחק מאוד זורם והוא הולך לפי סיבובים שלכל סיבוב יש מטרה שונה וככה זה יוצר גיוון. עוד משהו זה שהמולטי כן משפיעה על התוצאה הסופית בסינגל בפלייר ככה ששווה קצת להשקיע.
תמונה

שורה תחתונה:

MASS EFFECT3 הוא לא משחק מושלם, לא רק זה יש כאלה שגם מתלוננים שהסוף הרס את המשחק. אני יכול להגיד לכם שאם לא תחשיבו את החצי שעה האחרונה של המשחק אתם מקבלים את אחד המשחקים הכי טובים של 2012 שמסיים בצורה הכי דרמתית שיש את הטרילוגיה של שפרד.
הערה: אני מאוד ממליץ לכם להתחיל את המשחק מהמשחק הראשון (כאשר הוא יהיה זמין בPSN) או להתחיל מהמשחק השני בPS3 כי יש לו קומיקס שמסביר על הראשון+ החלטות וזה משהו שמאוד עוזר למשחק להיות אפילו מהנה יותר.
הערה 2:אני ממליץ לכל אלה שלא שיחקו שיחכו קצת מאחר וEA הכריזה שהיא מוציא חבילה שתכלול את כל שלושת המשחקים ביחד במחיר של משחק רגיל ככה ששווה לחכות קצת.

עלילה:9.5 -פשוט יצירת מופת וכיף טהור אבל היה יכול להיות טוב יותר.

משחקיות:10 -מאוד יפה איך שהמכניקת הקרב הישתפרה מהמשחק הראשון וזה מאוד מקשה למי ששיחק במשחק השלישי לחזור למשחקים הקודמים.

גרפיקה:9 - המשחק ניראה יפה מתמיד. נכון שיש משחקים שנראים יפים יותר אבל אם כל כך הרבה פרטים ופיצוצים אין הרבה מקום לתלונות.

סאונד:10 - הדיבוב הוא הוא בין הטובים וגם הסאונדטרק מאוד מעויל וכיף לשמוע אותו באמצע הקרב.

אורך חיים:10 -אם משחק של 30+ שעות ועוד מולטיפלייר ממכר פשוט כיף לחזור ולשחק במשחק הזה למשך עוד הרבה פעמים.

ציון סופי:9.5-פשוט משחק חובה לכל חובבי הסדרה וגם לאלה שאוהבים שוטר וRPG והוא בהחלט אחד המשחקים הטובים ביותר בשנת 2012.

(הביקורת נכתבה על ידי מתן, matan1000)
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

Re: Mass Effect 3 - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Golan » 14 אפריל 2013, 17:29

חלמתי ששיחקתי בכל הסדרה, והכי אהבתי את Mass Effect 2.

לידיעת הקוראים: במציאות, מעולם לא שיחקתי באף אחד ממשחקי הסדרה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 אפריל 2013, 17:32

GolanBerlin כתב:חלמתי ששיחקתי בכל הסדרה, והכי אהבתי את Mass Effect 2.

אתה יודע שמשפט כזה יכול לזכות אותך בבאן? :twisted:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 14 אפריל 2013, 17:35

bozeman כתב:

;)

שמע, האמת שתכננתי לשחק בו. האמת שיש לי מנוי להשכרת משחקים ב-PC Games, וכרגע אני משחק ב-Tomb Raider. אני מתכנן לשחק ב-God of War Collection: Volume 2 אחרי זה, ויש מצב שלאחר כל זה אני אקח את המשחקים של Mass Effect. כמה זמן לוקח לשחק בשלושתם, בלי משימות צד?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 אפריל 2013, 17:37

GolanBerlin כתב:
bozeman כתב:

;)

שמע, האמת שתכננתי לשחק בו. האמת שיש לי מנוי להשכרת משחקים ב-PC Games, וכרגע אני משחק ב-Tomb Raider. אני מתכנן לשחק ב-God of War Collection: Volume 2 אחרי זה, ויש מצב שלאחר כל זה אני אקח את המשחקים של Mass Effect. כמה זמן לוקח לשחק בשלושתם, בלי משימות צד?

בריצה מהירה על רמה קלה בלי משימות צד? בכולם בערך 50 שעות לדעתי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 14 אפריל 2013, 17:40

פאק, זה יותר מדי. לא נראה לי יהיה לי כח וזמן. :cry:

מה גם שגילו לי את הסוף. :x

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 אפריל 2013, 17:43

GolanBerlin כתב:פאק, זה יותר מדי. לא נראה לי יהיה לי כח וזמן. :cry:

מה גם שגילו לי את הסוף. :x

חבל, אתה מפספס את אחת הסאגות הגדולות של הדור, אם לא בכלל. (וגם אתה יכול כל פעם משחק...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 14 אפריל 2013, 17:47

מה זאת אומרת כל פעם משחק?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 אפריל 2013, 18:27

GolanBerlin כתב:מה זאת אומרת כל פעם משחק?

תשחק קודם בראשון ואז בשני ואז בשלישי... הראשון ייקח לך 15 שעות במצב מהיר
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 14 אפריל 2013, 18:42

אפילו 30 שעות לכולם ביחד אם ממש תרצה. בפעם הראשונה ששיחקתי במשחק הראשון שיחקתי בלי משימות צד ובלי כלום וסיימתי אותו בתשע וחצי שעות. אל תדאג חנן חזרתי אליו מאוחר יותר והשלמתי את כל מה שצריך(איזור ה30 שעות בפעם השנייה). :D

עם זאת אני מציע לך לקחת את הזמן ולהוציא כמה שיותר מכל משחק כי ב9 שעות אתה ממש מפספס ומקבל מעט מאד מהאפקט, אני יכול להעיד על כך מניסיון. אני חייב לגבות כאן את חנן, מדובר באחד הפרנצ'ייזים הכי טובים שהחלו בדור הנוכחי. זה פשע לפסוח עליו.
אני חושב שכל גיימר שיש לו איזשהוא קשר למשחקי RPG חייב לשחק בשלושתם, לא תתאכזב.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 14 אפריל 2013, 22:42

אני משחק במשחק הIOS בסידרת ME ואני חייב להגיד שהוא ממש מושקע. רק חבל שהוא לא מותאם לאייפון 5... :cry:
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 170 אורחים