ת'רד הביקורות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PS3 - MAX PAYNE 3

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:02

תמונה
לפני פחות מחודש ROCKSTAR GAMES הוציאה לאור את אחד המשחקים הכי מצופים השנה ואחרי המון דחיות והמתנה ארוכת שנים הגיע MAX PAYNE 3. האם הצפייה השתלמה?
יצא לי לסיים את המשחק על כל רמות הקושי ולשחק במולטיפלייר והנה הביקורת שלי:

עלילה:
בלי יותר מידי ספוילרים אספר על העלילה באופן כללי בלי להרוס לכם את החוויה.
המשחק מתקיים כמה שנים אחרי אירועי המשחק השני, מקס כבר אינו שוטר וההעדפות העיקריות שלו עכשיו זה להשתכר ולקחת משככי כאבים, לאחר תקרית קשה מקס נאלץ לעזוב את ניו ג'רזי אם ירצה לשמור על חייו ודבר המוביל לדבר אחר גורם לו להיות שומר ראש פרטי של איש עסקים פרטי עשיר בברזיל בעיר סאו פאולו, לאחר שאישתו של איש העסקים רודריגו בראנקו נחטפת, מקס נאלץ לעשות הכל בשביל להציל אותה, האם הוא יצליח להציל את האישה? מה שלא הצליח לעשות באירועי המשחק הראשון בהם כידוע אישתו ובתו הקטנה נרצחו בדם קר, מקס פיין ייאלץ לחדור ללב העיר המסוכנת לבדו ולמצוא אותה ובדרך יגלה שמתקיימות כאן קונספירציות קצת יותר גדולות מהחטיפה, אותם תצטרכו לגלות לבד.

המשחק שם דגש גדול על עלילה, סרטוני המעבר מסתירים את זמני הטעינה ויהיו הרבה סרטוני מעבר, ככה שאם אתם טיפוסים סבלניים וחשובה לכם העלילה אתם תהנו מסרטונים עשויים היטב עם כתיבה אפלה קודרת ולפעמים גם שנונה.
הדמויות במשחק מציאותיות ואמינות ומגוונות לרוב אך מה שיגנוב את ההצגה זה מקס והמונולוגים הרבים שלו על המצב המתרחש והחיים שלו, כיצד הוא הגיע לסיטואציות השונות ומה הוא מרגיש לגבי זה, מה שיגרום לשחקן להתחבר לדמות של מקס ולהבין מה התחושות שלו לגבי כל מה שקורה.

העלילה מאוד בוגרת ואפלה ולכן אינה מומלצת לילדים קטנים ואני ממליץ לכם לשמור על המשחק הרחק מהאחים הקטנים.

גיימפלי:
הפינוק האמיתי במשחק הוא הגיימפלי המעולה, הגיימפלי אלגנטי ופשוט אבל ממכר באיכות שלו.
הפעם נוספה למשחק מערכת מחסה שתעזור לכם לא למות תוך כמה רגעים, ותהיה שימושית מאוד ברמות הקשות יותר...
מה שנשאר במשחק זה מד החיים ומשככי הכאבים שתצטרכו לאסוף ולמצוא ברחבי השלבים, השיטה שאנו רגילים להכיר מהשנים האחרונות של מד חיים שעולה כל כמה שניות אינו תקף כאן ותצטרכו ללמוד לשמור על החיים שלכם היטב, כי תאבדו אותם בקלות אפילו על הרמה הבינונית, האתגר כאן יכול להיות ממש מהנה לשחקני ההארדקור.

אבל חייבים לציין את הדבר שבלעדיו זה לא יהיה משחק מקס פיין, shootdodge והBullet Time האלמנט שגורם למקס להיכנס להילוך איטי ולראות את הכדורים עפים לנגד עיניו. האלמנט הזה עובד כאן בצורה מעולה וכיפית להחריד, תוכלו לזנק לכל כיוון שתרצו, ולראות בהילוך איטי את נקודות הפגיעה האכזרית והמדויקת לראש של האויב, אתם תוך רגע תתרגלו לאלמנט הזה ותתקשו להתנתק ממנו כאשר תשחקו במשחקים אחרים.
בנוסף הוסיפו תוספות חדשות ומעולות כמו הBullet Cam שבה תראו את ההריגה האחרונה בקרב בהילוך איטי, מאוד מספק.
נוסף על כך רוקסטאר הוסיפו מצב הנקרא LAST MAN STANDING בו אם נהרגתם אבל יש ברשותכם משכך כאבים שלא הספקתם להשתמש בו מקס יפול לרצפה בהילוך איטי ותהיה לכם הזדמנות לירות בבנאדם שהרג אתכם, ברגע שתהרגו אותו מקס אוטמטית ישתמש במשכך הכאבים ויחזור לרגליים.

לצערי המשחק אינו מושלם. נקודות השמירה במשחק יכולות ממש לתסכל, יהיו רגעים בהם תרגישו שהתקדמתם מספיק בשביל להתחיל משם ותגלו שאתם מתחילים מנקודה רחוקה יותר, זה יכול להיות סוג של אתגר לחלק מהאנשים אבל לרוב זה פשוט מרגיש לא הוגן בניגוד למשחקים אחרים.
בנוסף יש למשחק באגים מאוד מציקים שיגרמו לכם להצטרך להתחיל מהשמירה הקודמת, לפעמים השלב כולו יהיה ריק לחלוטין ולפעמים פשוט תיפלו לתהום ריק מחוץ לשלב, הבאגים האלה עלולים להיות מורגשים ויפריעו לכם בזרימה של המשחק, הם לא בהכרח מגיעים באופן ניכר אבל הם עדיין מורידים למשחק מהערך שלו.
תמונה

מולטיפלייר
ממה שיצא לי לשחק המולטיפלייר עובד נהדר, לא היו לי תקיעות או התנתקויות ספונטניות והאקשן טוב ומהנה, הBULLET TIME באמת עובד ונכנס טוב למולטיפלייר ככה שאם סיימתם את הקמפיין אתם תרגישו בבית במולטיפלייר.

קיימים מצבים סטנדרטיים כמו TEAM DEATHMATCH וDEATHMATCH אבל הסיבה האמיתית לשחק זה מצב הPAYNE KILLER וGANG WARS.
PAYNE KILLER זה מצב משחק ממש טוב ומהיר בו כמה חיילים פשוטים נלחמים נגד 2 שחקנים, אחד מקס פיין ואחד הוא שותפו למשחק ראול פאסוס, שניהם חזקים ומאובזרים יותר בתחמושת וחיים, ברגע שהרגת את אחד משניהם אתה הופך להיות השחקן הראשי הזה, עד שהורגים אותך וככה זה מתקדם עד שהזמן נגמר.

המצב השני GANG WARS הוא מצב מאוד מגוון בו 2 קבוצות נלחמות אחת נגד השנייה במגוון משימות שונות אחת אחרי השניה, תצטרכו להשתלט על נקודות שונות או לנטרל פצצות ולהרוג את הקפטן של הקבוצה השנייה. מצב משחק מגוון ומהנה ויחזיר אתכם להמשיך לשחק במשחק אחרי הקמפיין.

גרפיקה
מקס פיין 3 הוא לא המשחק הכי יפה שקיים בשוק היום אבל הוא בהחלט לא משחק מכוער. הסביבות מגוונות ומושקעות ומפורטות עד הפרט האחרון, הדמויות נראות טוב והאנימציות של מקס פשוט מדהימות, הוא תמיד יחזיק את הנשק הארוך כמו שוטגאן או AK47 ביד אחד ויזוז בהתאם, בנוסף אם תחזיקו שני פיסטולים יחד הוא יאלץ לזרוק את הנשק, בנוסף כאשר תקפצו ותזנקו בהילוך איטי ותתנגשו בסביבה כמו קיר מקס ישלח את היד להגן על גופו או יתקפל על מנת לא להיפצע, כל האנימציות האלה מוסיפות למשחק ונראות פשוט אמיתי ואמין בצורה שלא רואים היום במשחקי ווידיאו, פשוט מעולה.

בנוסף לזה הסביבה הריסה לגמרי ואני מאוד נהניתי לראות איך המחסה נשבר לאט בצורה כ"כ אמינה, כל הפרטים הקטנים האלה גורמים למקס להיות משחק מעולה וויזואלית.
תמונה
לסיכום מקס פיין 3 הוא משחק אקשן TPS מעולה מהנה ואפל שמתאים מאוד לכל בעלי הקונסולות והמחשב ויחזיר אתכם לשחק בו בזכות רמות משחק גבוהות יותר, מצבי ARCADE ומולטיפלייר ממש חלק ומהיר.
לעומת מגרעותיו הקטנות כמו הבאגים ונקודות השמירה המציקות מקס פיין 3 ראוי לתפוס את תשומת ליבכם ואני נותן לו:
ציון 9.5

(הביקורת נכתבה על ידי שון, Blue&Black)
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PS3 - Spec Ops: The Line

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:08

*אין ספוילרים
*שימו לב זה לא ביקורת אלא חוות דעת מהסיבה שלא שיחקתי במולטיפלייר של המשחק עקב חוסר XBOX LIVE GOLD אז אני לא יכול לגבש דעה שלמה על כל החבילה...

טוב אז סיימתי היום את המשחק החדש SPEC OPS THE LINE, משחק חדש יחסית מלפני חודשיים בערך, וכן נולאן נורת' המדבב של הדמות הראשית(המדבב של ניית'ן דרייק) וכן זה משחק TPS תפיסת מחסה אבל לא זה לא דומה לUNCHARTED.

אני חייב לציין שיכול להיות שהדמו של המשחק דחה המון שחקנים מקניית המשחק ואני מתאר לעצמי למה, הדמו בעצם מתחיל מהשלב הראשון של המשחק, ממבט ראשון מתחילים בדובאי כשלושה חיילים מפלוגה 33, מגלמים את קפטן וולקר, אליו מתלווים שני חיילם בשם לוגו ואדמס, שלושתם נראים דמויות אופייניות למשחקי מלחמה יריות בסיסי, עוד דמויות ריקניות ושטחיות עם כמה הערות מחוכמות, נשלחנו לדובאי אחרי סערת חול שגרמה לעיר לשקוע ולהפוך למקום ריק ואפוקליפטי לאחר אות מצוקה מהמפקד של וולקר, ג'ון קונראד. המטרה פשוטה, לאתר את אות המצוקה ולאתר ניצולים. בדמו נילחם נגד אויבים מקומיים והכל נראה בסיסי ורגיל למשחקים מהסגנון.

אחרי שתשחקו בדמו תגלו שמדובר באחד המשחקים הבוגרים והאפלים שיצאו לג'אנר הזה בשנים האחרונות. ובאמת שאני מוריד את הכובע בפני הכותבים של המשחק, כמעט ולא יוצא במדיה של המשחקים היום להיות שקוע במשחק ובאמת להרגיש צורך להמשיך ולראות לאן העלילה מתקדמת.
אני לא מתכוון לקלקל לכם, אם אתם רוצים לקנות (וכדאי מאוד) את המשחק שתדעו שהמשחק לוקח את עצמו לכיוונים שונים לגמרי ממה שתחשבו, מי האויבים האמיתיים שלכם? מה באמת קרה בדובאי? מה קרה לפלוגה 33?
לא מדובר בעוד משחק שגרתי על פטריוטיות אמריקאית ועל הצבא הגדול והחזק שלה גם לא על סיפור גבורה אצילי, מדובר בסיפור על הישרדות ובחירות קשות וקבלת התוצאות בהתאם. במהלך המשחק אתם תצטרכו לבצע החלטות, לעומת משחקים כמו inFAMOUS בהם יש לך בחירה להיות רע או טוב כאן אין ממש כזה דבר, כל בחירה שלכם לא בעצם תוציא אתכם גיבור, המשחק לעולם לא יתן לכם תחושת סיפוק כאילו עשיתם משהו טוב, פשוט לבחון איך אתם פועלים...
הסוף גרם לי להחסיר פעימה ולהפתעתי יש כמה סופים שונים למשחק, לא אקלקל לכם אבל בהחלט יש כאן סיבה לREPLAY VALUE לנסות לבצע בחירות אחרות.
מעבר למעשים שלכם אתם גם תראו את החיילים שלצידכם, לוגו ואדמס, מאבדים את העשתונות, מהחיילים השטחיים שראיתם בדמו אתם תראו את כל הדמויות מתפתחות, מגיבות למעשים שלכם ומאבדים את המציאות לאט לאט. אתם תראו דברים זוועתיים שישפיעו בהתאם על הדמויות.

כאן אני אגיע על שיבוח המשחק וויזואלית, הוא נראה נהדר, דובאי לא יכלה להיות אמינה יותר בצורה האפוקליפטית, אתם תראו דברים מאוד קשים לצפייה, והחול במשחק דינמאי ומשפיע על האלמנטים של המשחק, משבירת חלונות לגרימת מפלי חול, לזריקת רימון שתגרום לעשן חול גדול, SPEC OPS משחק עם האלמנטים האלה וזה משדרג את החוויה.

הגיימפלי של המשחק סטנדרטי לTPS, יש מגוון נשקים ממש טוב למשחק, תצטרכו לדעת לחסוך ולשמור תחמושת. התפיסת מחסה אומנם די דביקה ולפעמים איטית אבל היא עובדת טוב, אפשר לתת פקודות לחיילים האחרים כמו להרוג את האויב המסומן או לרפא את החבר קבוצה, זה לא משהו כה מורכב אבל זה עובד ומרגישים שיש מישהו לצידך בשדה הקרב. לאספנים שבינינו יש ברחבי המשחק חפצים שונים לאסוף שמתקשרים לעליה, זה יכול להיות בובה של ילדה מהקורבנות או מסרים מג'ון קונראד וכו'...

לסיכום אני פשוט חייב להגיד "וואו"! המשחק הפתיע אותי בצורה שלא תיארתי לעצמי והפך להיות המשחק עם העלילה הכי טובה ששיחקתי השנה, הטון האפל והטוויסטים המטורפים בעלילה ירתקו אתכם למסך ותדרשו לראות עוד, השינוי שתראו על הדמויות(גם נפשית וגם פיזית) ממש אמינים, אתם תראו במהלך השלבים המתקדמים איך הם נפצעים ונפגעים, המשחק כולו רציף, לא יתחיל שלב חדש ופתאום כולם בסדר, הפצעים ילוו אתכם לכל המשחק ויתנו את התחושה שאתם לבד בקרב.
הגיימפלי עובד טוב, לא מהטופ של הג'אנר כמו גירס או אנצ'רטד אבל משרת את השחקן היטב.
מה שכבש אותי זה העלילה והווזיאוליות של המשחק, שנתנו חוויה מאוד בוגרת, אפלה ושונה שבאמת הוכיחה כמה המדיה של המשחקים היום יכולה להשתוות לתרבות הקולנועית. מדובר לטעמי במשהו ששווה את תשומת ליבם של כל האנשים שצמאים למשהו בוגר ואיכותי בספריית המשחקים שלהם, ולא סתם הרג 10000 אויבים רוסים/ערבים/חייזרים ללא חשיבות.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PS3 - The Amazing Spiderman

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:10

תמונה
משחקי ספיידרמן אף פעם לא היו הסיבה הכי נוצצת לאהוב את המותג המוכר, במשך השנים יצאו כמה וכמה משחקי ספיידרמן שונים לגמרי אחד מהשני, הניסיון הכי מוצלח היה של Beenox עם shattered dimensions ב2010, בו משחקים עם ארבעה דמויות שונות של ספיידרמן, הם ניסו לשחזר את זה עם Edge Of Time של שנה שעברה ללא הצלחה, מה שהיה חסר במשחקים האלו היה כל מה שאנחנו אוהבים בספיידי, חופש התנועה בעולם הפתוח(שלא נעשה משחק כזה בעצם מאז Web Of Shadows ב2008).
עכשיו לאחר יציאת הסרט החדש של ספיידרמן שיצא ביולי, Beenox חזרה לתת משחק ספיידרמן חדש ברוח הסרט עם עולם פתוח, האם התוצאה הייתה שווה את זה?

עלילה
קודם כל חשוב לדעת שBeenox לקחה את עולם הסרט והמשיכה את העלילה של המשחק לאירועים שקורים אחריו.
באופן הכללי מדובר על מגפה המתפשטת ברחבי מנהטן בעקבות החומר של שילוב הגנטים שהופך אנשים למפלצות, ד"ר אוסקורפ גורש ממגדלי אוסקורפ שהיו שייכים לו ונמצא במעצר, אותו מחליף אדם אחר בשם אליסטר סמיית' לו יש תכנונים משל עצמו.
לאחר האירועים האלה ספיידרמן נאלץ להיעזר באוסקורפ כדי ליצור תרופת נגד למגפה וזה פחות או יותר העלילה בגדול.
החיסרון הכי גדול מבחינתי היה שהם היו חייבים להיות דבוקים לעולם הסרט ולא לחרוג ממנו בצורה גדולה, לכן אתם לא תראו המון דמויות של נבלים מעניינים מעולם הקומיקס של ספיידרמן, יהיו דמויות נוספות כמו אשת החתול וסקורפיון אך בהשוואה למה שנעשה בBatman Arkham City שם היה מגוון דמויות מעולה ומגוון, כאן זה נעשה באופן די דל ולוקה בחסר, שוב זה לא אשמת המפתחים שהיו חייבים לדבוק כמה שיותר בעולם הסרט אך זה מוריד מהמותג כמשחק ווידיאו של ספיידרמן.

העלילה עצמה לא תרתק אתכם למסך, לא יהיו רגעים כאלה בלתי נשכחים וסביר להניח שלא תפתחו חיבה גדולה כ"כ לדמויות, גם ספיידרמן עצמו ידוע כדמות שנונה שתמיד תזרוק בדיחה או שתיים אך ברגעים מסוימים הייתי שמח לראות את הדמות שלו מתפתחת ומתבגרת, לקראת הסוף לא הרגשתי את זה, ידוע שספיידרמן הוא דמות שנונה ויהיו רגעים בהם כן הדמות שלו תהיה רצינית קצת יותר אבל לא תרגישו שינוי גדול בדמות מההתחלה ועד הכתוביות. את העלילה עצמה לא תזכרו אחרי שתסיימו את המשחק עדיין תרצו לראות איך הסיפור נגמר.
לא מדובר במשהו עמוק אבל אתם תקבלו את המותג הקיצי שלכם ויהיו חלקים מהנים בעלילה.

גיימפלי
הדבר הראשון שעשיתי היה להשוות בין המשחק הזה למשחק המצליח של שנה שעברה הידוע לכולם, Arkham City, המשחק הזה לקח אלמנטים רבים מבאטמן, זה לא בהכרח רע אבל כל מי ששיחק בבאטמן שנה שעברה ירגיש שמדובר בניסיון לא מספיק טוב.
לספיידרמן ארסנל קומבואים מאוד נחמדים ומהנים לביצוע בסטייל הכי מוכר שיש לספיידרמן, אבל הסגנון לחימה יהיה מאוד מוכר למי ששיחק בבאטמן, תהיו מול מספר אויבים בו זמנית ויעלה מעל ראשכם סימן המראה כי עומדים לתקוף ומהר תצטרכו ללחוץ משולש, מעבר לזה יהיו אויבים עם מגנים שצריך לתקוף מאחורי גבם ואויבים משויריינים חזקים יותר, נשמע מוכר?
בנוסף על כך ספיידרמן התאבזר באלמנטים של התגנבות, כאן יש את האפשרות לקחת אויבים ולקשור אותם כמו גולם בקורי עכביש ולמשוך אותם לתקרה, האלמנט של ההתגנבות מאוד הזכיר את באטמן אך הוא מאוד דל ולא מגוון, כל מה שיש באפשרותכם זה להתחבא ולקחת אויבים ולהדביק לתקרה, האלמנט הזה יבוא לידי ביטוי בהרבה פעמים במשחק והיו צריכים לחשוב על עוד דרכים לבצע אותו.
בנוסף ספיידרמן ברגע שהוא נפצע החליפה שלו נקרעת ונהרסת, עוד אלמנט מאוד מוכר מבאטמן אך שלא תבינו אותי לא נכון, זה לא אלמנטים שבהכרח אומרים שזה העתקה רעה. הגיימפלי של ספיידרמן מהנה וזורם האפשרות לכוון קורים בעזרת מה שנקרא WEB RUSH יוצר רגעים מאוד סינמטיים המאפשרים לשלוט באיש העכביש בצורה שלא נראתה בעבר במשחקי ספיידרמן.

כל האלמנטים האלה לא עובדים טוב בהשוואה לבאטמן עצמו אך הם עובדים בעד עצמם במשחק הזה טוב ויוצרים חוויה של ספיידרמן שקצת יותר מורכבת ממה שאתם מכירים אבל מה שחשוב גם זה העולם הפתוח.
עכשיו ספיידי יכול לנווט ברחבי העיר כעיר המשחקים שלו, אתם יכולים ליהנות לכם ולקפוץ מבניין לבניין, המצלמה הפעם תהיה קרובה לגופו של ספיידי ותגרום לאפקט מצלמה מאוד סינמטי ומהנה שירגיש ממש כמו להיות ספיידרמן, חוויה מאוד מהנה שתגרום לכם ליהנות מהתנועה ממשימה למשימה ללא שום תסכול או תחושת איטיות.

מעבר לקמפיין הראשי המשחק יהיה מלא בתוכן משימות צד, הקמפיין עצמו יכול לקחת לכם בסביבות ה6 שעות אולי פחות בסיבוב הראשון אך עם כל התוכן מסביב תסיימו אותו בסביבות ה14 או 15 שעות, יש לכם מרדפי רחוב, משימות צד בביוב, לבצע פעלולים ולצלם ראיות. כל ההסחות האלה מעניקות המון שעות משחק נוספות ומהנות למשחק.

יש לציין כי המשחק מתאבזר במאות פריטי אספנות, בעיר הפתוחה עצמה אתם תמצאו בכל מקום חוברות קומיקס, יש כ700 חוברות כאלה בעיר וכ166 פריטים אספנות שונים בתוך השלבים הפנימיים העלילתיים(תוכלו לחזור עליהם מתי שאתם רוצים דרך הדירה של ספיידי). מה שמוסיף עוד תוכן ושעות למשחק אם אתם אספנים רציניים.

גרפיקה
המשחק החדש של ספיידי לא ישבור שיאים או ייזכר כמשחק הקומיקס הכי טוב שנראה על המסך אבל ספיידרמן החדש נראה טוב, העיר עצמה נראית טוב והדמות של ספיידרמן נראית מעולה ומשכנעת. שאר הדמויות שהיו צריכות להתאים לפנים של השחקנים האמיתיים די נראות רע, הדיבוב לא מהטובים שהיו אבל הוא יציב ומספיק משכנע כדי שתמשיכו לצפות בסרטוני מעבר. המשחק עצמו רץ חלק ובסך הכל יהיה נעים לעין, לא תתאכזבו מבחינת המותג, זה משחק הספיידרמן היפה ביותר שראיתי. היו כמה דברים שהיה אפשר להוסיף לאמינות של המשחק, למשל אם ספיידרמן במים או בשלבי הביוב היה נחמד אם החליפה שלו הייתה נרטבת ועוד כמה פרטים קטנים כאלה שמוסיפים לחוויה אבל לא פגעו בה.

תמונה

לסיכום
הספיידרמן החדש הוא לא המשחק ספיידרמן האולטמטיבי אבל הוא כנראה המשחק הטוב ביותר שיצא לדור הקונסולת הנוכחי, הוא יספק לכם חוויה לכספכם. אתם תקבלו כאן מוצר מהנה ומלא בתוכן. בתקווה שתמצאו את כל חוברות הקומיקס יפתחו לכם חוברות קומיקס מלאות אמיתיות לקראיה דיגטלית של ספיידרמן, בנוסף תמונות אומנותיות של האויבים שצילמתם במשחק בעזרת המצלמה של ספיידי ופסלונים של דמויות מהמשחק וכו', המשחק דאג לספק לכם את החוויה הכי טובה של ספיידרמן שקיימת כרגע. המעריצים יהנו, וגם חובבי הג'אנר ימצאו כאן מוצר מהנה.

ציון: 8.0

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PS3 - Tekken Tag Tournament 2

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:14

מפתחת:Namco
מפיצה:Namco-Bandi
תאריך יציאה:11/9/12
פלטפורמות:X360,PS3,ARCADE,WIIU(הגרסה של הWIIU כנראה תהיה בהשקה שלה)

הקדמה:

בשנת 2000 בערך כאשר הPS2 רק יצאה אנשים רצו לדעת איך Tekken יעשה מעבר מהPS1 וTekken 3 המאוד מאוד מוצלח. התשובה של נאמקו הייתה כמובן TEKKEN TAG. המשחק זכה להמון מעריצים ולביקורות שכמעט הגיעו אפילו לTekken 3. עכשיו אחרי 12 שנה שמעריצים פשוט זעקו שהם רוצים עוד משחק בסגנון הזה,Tekken tag 2 הגיעה. אבל האם הוא מצליח להחזיר את הקסם של הראשון או שהוא מפשל בענק?

תמונה

פרזנטציה

הדבר הראשון שתשימו לב עליו זה את האווירה של המשחק. המשחק לא ניראה כמו עוד טקן אלה הוא מרגיש כמו ממש תחרות,מה שזה גורם לי למשל פשוט לרצות ולחזור עליו. המשחק מנוהל על ידי תפריטים פשוטים מאוד ולכן אין על מה להתעכב בהם וזה לדעתי דבר טוב מאחר ואף אחד לא אוהב להתעכב על תפריטים. הדבר השני שאתם בטח תשימו לב אליו זה הכמו האדירה של השחקנים. כרגע יש שם 45+ שחקנים אבל יגיעו עוד בתור DLC חינמי מה שזה מה שזה גורם למשחק להיות הכותר הכי גדול של הסדרה מבחינת שחקנים וזה מאוד מהנה. כל השחקנים שאנחנו מכירים נמצאים שם ואפילו גם בוסים שהיו במשחקים הקודמים זמינים ולכן זה מאוד מהנה שיש כמות גדולה כל כך של שחקנים לבחירה. ולא רק זה אלה שגם אתם יכולים לשנות את המראה של השחקנים לפי הרצון שלכם (ואפילו להוסיף להם נשקים נוספים ).מה שכן חסר זה המצב הסיפור שחסר במשחקים הקודמים. מה שכן במקום זה יש מין מצב הסברה שיכול מאוד לעזור לשחקנים חדשים אבל זה עדיין מבאס שזה חסר.

תמונה

GAMEPLAY:

לא סתם למשחק יש דגש בשם שלו על המילה "TAG". המשחק הזה מבוסס על השליטה על זוג של שחקנים ועל מערכת הTAG. המערכת הזאת מאוד קלה ללמידה אבל מאוד קשה לשליטה ואני יכול להגיד לכם שרק אם אתם יודעים איך לשחק בטקן כמו שצריך אתם תוציאו את המיטב מהמערכת הזאת.
למרות שהמשחק עצמו מבוסס על קרבות של זוגות,עדיין ניתן לשחק במשחק הרגיל של 1 על 1 ככה שאם אתם רוצים זה עדיין שם. אגב כן אפשר לעשות קרבות של 2 על אחד אבל נאמקו חשבו על זה ולכן השחקן היחיד יקבל יותר חיים והוא יהיה טיפה חזק יותר מאשר הזוג כדי שהמשחק עדיין יהיה שווה.
בנוגע לשליטה של השחקנים,אני אישית לא נתקלתי ממש בבעיות. כלומר לא היה דיליי בין הלחיצה שלי לבין התגובה של השחקן ככה שאין לכם מה לדאוג. המשחק גם רץ על 60 FPS (ו30 בתלת ממד) מה שגורם לחוויה מהירה ומהנה. ככה שבמשחקיות יש מגוון מאוד רחב וכפי.

תמונה

מולטיפלייר

המשחק אכן מכיל מצב אונליין ואני חייב להגיד שהוא השתפר ברמות מטקן 6. אם אתם תתקלו באנשים שיש להם 4-5 פסים באונליין לא יהיה לכן אפילו לאג אחד קטן (מהניסיון שלי לפחות) ככה שזה שיפור מאוד לטובה אחרי שטקן 6 קצת סבל מזה בעבר. מה שאתם יכולים לנחש זה שהאנשים באונליין מאוד לא רחמנים והם פשוט יקרעו אותכם אם אתם שחקנים חדשים (תמיד יש את האלה שיותר גרועים ממכם אז לא כולם) אבל עגיין המצב המולטיפלייר אונליין מאוד מהנה ואני ממליץ לכם לנסות אותו.

תמונה

שורה התחתונה

טקן טאג 2 הוא אכן המשחק הטקן האולטימטיבי. הוא לא מבייש את המשחק הראשון שיצא כמעט לפני 12 שנה אבל הוא גם לא משחק הטקן שעושה קפיצה ענקית. מה שהוא כן עושה הוא משפר את כל מה שהיה לא טוב במשחק הקודם+מביא איתו את כל הדמויות שאנחנו אוהבים מה שיוצא את אחד ממשחקי המכות המהנים שיש היום ואני ממליץ בחום לכל אלה שרוצים משחק מכות אבל שהן לא ממש חולים על משחקי מכות. אני יכול להמליץ על המשחק הזה בחום כי הוא יפתיח לכם הרבה שעות של הנאה עם חברים,לבד או באונליין.

פרזנטציה:9 - למרות ששחקנים חדשים לא ממש יקבלו את העזרה שלהם כמו שצריך המשחק עדיין דיי קל לתפעול ולכן כל מי ששיחק בטקן ירגיש ישר בבית. התפריטים פשוטים ונעימים לעין.

גרפיקה:9 - המשחק רץ על 60 FPS ו720P.(או 30 FPS בתלת מימד).המערכת הקרב נוחה,דמויות נראות מעולה גם אחרי שמשים אותם והזירות גם נראות מצוין.

סאונד: 8 - המוזיקה מאוד מתאימה למשחק. המכות נשמעות כמו בכל משחק טקן רגיל בל כן עדיין כיף לשמוע את זה גם אחרי ששוברים קירות או את הרצפה. יש קצת דיבוב שהוא בסדר למרות שכל שחקן יש שפה שונה שזה ממש מגניב.

משחקיות:9 - זה עדיין אותו הטקן שאנחנו מכירים ואוהבים רק גדול יותר ואם יותר אופציות. הקומבוים של הזוגות יכול להיות קצת קשה ולכן זה קצת באסה שגם אחרי 20 שעות משחק עדיין אפשר לא לדעת איך לעשות את זה.

משך הזמן:10 - אם אתם אוהבים את המשחק תתכוננו להשקיע בו המון. חוץ מטרופיז יש לכם המון דברים לפתוח כמו עוד בגדים,נשקים וכו' לשחקנים מה שמעלה לכם את הרמה שלהם ולהגיע לרמה הכי גבוהה לוקח המון זמן..מניסיון.

ציון סופי:9.0 - בין משחקי המכות המהנים ביותר שיש. ממש ממליץ בחום.

(הביקורת נכתבה על ידי מתן, matan1000)

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PS3 - Need for Speed: Most Wanted

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:16

תמונה
Need for Speed: Most Wanted
מפתחת:Criterion Games
מפיצה:Electronic Arts
ז'אנר:מירוצים בעולם פתוח
Criterion Games כבר הוכיחה את עצמה מספר פעמים בעולם מירוצי הארקייד
עם סדרת Burnout והמשחק החזק ביותר בסדרה Burnout Paradise שיצא ב-2008
וגם עם החידוש שהחזיר את סדרת Need for Speed למקורות
Need for Speed: Hot Pursuit שיצא ב-2010 עשתה סוף סוף החברה את החיבור
בין שתי משחקי הארקייד המוצלחים ביותר שנעשו אי פעם,לדעתי כמובן
משוואה פשוטה ביותר
Burnout Paradise+Need for Speed: Hot Pursuit=Need for Speed: Most Wanted
למשחק אין עלילה וזה באמת לא מפריע ולא איכפת,במשחק הזה יש המון כיף והנאה
Criterion Games לקחו את ה-Burnout Paradise כמו שהוא,יצרו כמובן עיר חדשה עם אתגרים וחידושים מגניבים
הוסיפו עליהם את הניידות של Need for Speed: Hot Pursuit ועשו לנו סלט די מעולה ואפילו אדיר
אתם יכולים לטייל לכם בהנאה בעיר כמובן עליכם להיזהר ממכמורות המהירות הפזורות בעיר
(אני אישית כבר בעל בוק מרשים בכל תחנות המשטרה בעיר)
להיזהר לא להיתקל בניידות שיגרמו להן לפתוח עליכם במרדף לוהט
לניידות יש רמות מסויימות שדי מזכירים את GTA
6 רמות שהרמה הנמוכה בינהן תגרום לשתיים או שלוש ניידות לרדוף אחריכן
ועם רמת הביקוש עולה מתווספים גם ניידות מיוחדות כמו ג'יפים,ניידות על שהן כמובן מכוניות על,SWAT,מסוקי
משטרה ומה לא?,הכל על מנת לעצור אתכם
כמובן שהם ינסו הכל לעצור אתכם,מחסומים,דוקרנים וכו'

תמונה

הקרוב
שזה מן תחנה כזאת שאתה עובר בה והרכב מתוקן פיקס תוך שניה
מכוניות,בעיר פזורים כ-150 מכוניות בערך שאותן תהיו צריכים להשיג בכל מיני דרכים
ישנן מכוניות שפשוט חונות במקומות מסויימים ואתם צריכים פשוט לעמוד לידן ללחוץ על כפתור והופ הן שלכם
יש מכוניות שתצטרכו להיאבק בהן ראש בראש ורק אז תזכו בהם
והחלק האהוב עליי ביותר שנלקח גם הוא מ-Burnout Paradise זה מכוניות שמטיילות בעיר ואתם פשוט צריכים
להשבית אותן ורק אז תרוויחו אותם
לכל מכונית שתשיגו יש 5 תחרויות שאתם תהיו צריכם לעבור איתה
מירוץ אחד הוא רמה קלה
2 מירוצים ברמה בינונית
2 מירוצים ברמה קשה
רשמתי מירוצים אבל זה לא בדיוק נכון,יש מירוצים,יש משימה להתחמק מהמשטרה בזמן מסויים,
יש משימה להגיע לטופ ספיד של הרכב בזמן מסויים ועוד...

בחשבון מהיר 150 כפול 5 זה 750 תחרויות
בכל פעם שתגיעו לניקוד מסויים תזכו להתחרות ראש בראש נגד נהג שהוא בטופ 10 של המשטרה
נהג שהוא Most Wanted בדרך כלל הם נוהגים ברכבים הטובים והמשופרים ביותר
תביסו אותו ותזכו לנהוג ברכב שלו,יש 10 נהגי Most Wanted המטרה שלכם במשחק הוא להיות במקום הראשון
כל מירוץ שתעשו כל תחרות שבה תשתתפו תזכה אתכם בנקודות שיפתחו לכם דברים חדשים בעיר
גם במשחק הזה יש את מערכת ה-Autolog שנותנת לכם התראות לגבי מה חבריכם עשו במשחק
חבר צולם במצלמה משטרתית במהירות גבוהה משלכם,תקבלו על זה התראה וגם תחרות חדשה תיפתח לכם
חבר יהיה בעל ניקוד גבוהה משלכם,תראו את פניו על שלטים בחוצות העיר שהוא נהג Most Wanted
פשוט כל דבר שיעשו טוב מכם תקבלו לגביו עידכון ומן צ'אלנג' לשבור את השיא של החבר
דבר שגורם לסינגל להיות עוד יותר ארוך,תחרותי וכיף
מולטיפלייר
פשוט אדיר כל חווית הסינגל אבל הפעם נגד שחקנים אמיתיים שיתנו לכם בראש במידה ואתם לא מרוכזים מספיק
שלל תחרויות ומשימות שתהיו צריכים לעשות נגד נהגים אחרים רק יעשירו את חווית המשחק
ויהפכו את Most Wanted למשחק שמסרב להיגמר
ממליץ מאוד מאוד ציון 9+

(הביקורת נכתבה על ידי שלום, shalom_23)

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PSVita - Gravity Rush

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:17

שם המפתחת: SCE JAPAN
מפיצה:SCE
פלאטפורמה: PS VITA
סגנון המשחק: פעולה-עולם פתוח.
תמונה
הקדמה:
Gravity Rush או Gravity Daze ביפנית הוא משחק מאוד מיוחד שכאשר הציגו את הויטה ואת הדמואים שלה. המון אנשים אמרו:"זה יהיה משחק חובה למכשיר הזה". עכשיו שהמשחק הזה כבר בחוץ וגם הויטה גם יצאה והיא דיי במצב קריטי, האם Gravity Rush יכול להיות המשחק שאמת בעלי הויטה חיכו לו? התשובה בקצרה היא: כן.
תמונה

סיפור:
טוב אז בקצרה,הסיפור נפתח בכך שאנו רואים את KAT מתעוררת אחרי נפילה מהשמיים והיא לא זוכרת כלום. ואחרי דיאלוג עם DUSTY שהוא החתול שיתלווה אל קאט למסע הארוך שלה אנחנו כבר מבנים מה הולך פה. מפלצות בשם: "Nevi" מאיימות על אזרחי Hekeville ואנחנו צריכים לשמור אליהם.
אחד האלמנטים החזקים ביותר של המשחק זה דיאלוגים של KAT אם האנשים. במהלך המשחק אתם תדברו אם המון דמויות שיעזרו לכם במהלך המשחק. ככל שתתקדמו בסיפור המעמד של קאט יעלה בקרב האנשים,זאת אומרת שבכל פרק אתם תראו איך היחס של האנשים משתנה כלפי קאט וזה מאוד נחמד לראות שזה גם גורם שמשפיעה על הסיפור (את המעמד אפשר לשנות רק בצורה טובה וזה לא בצורה חופשית ככה שזה משפיעה על הסיפור אבל לא בצורה חופשית). את קטעי המעבר המפתחים עשו בצורה של קומיקס, וזה עוד משהו שאהבתי במשחק מכיוון שהקומיקס אלה בנויים בצורה מאוד יפה ואיכותית שמעוד מעודד את השחקן לקרוא אותם ולדעת במה מדובר.עוד משהו שאני רוצה לציין זהשהדיבוב של המשחק הוא ביפנית אבל מכיוון שרוב קטעי המעבר הם קומיקס שהם באנגלית זה לא ממש אמור להפריע.

אני מאוד אהבתי את העלילה,יש בה המון דברים כמו הומור,אקשן והמון צומת לבין הדיאלוגים של קאט אם דמויות אחרות. מומלץ לאנשים וילדים שיודעים אנגלית ברמה דיי טובה שמבנים מה הם קוראיפ.

תמונה

GAMEPLAY:

המשחק הוא משחק של פעולה-עולם פתוח. המשחק מציג עולם משחק מאוד מעניין שמאוד כיף בו סתם לשוטט בו מדיי פעם ולחפש דברים כמו דיאלוגים,יהלומים או לעשות משימות צד. אבל מה שבאמת גונב את ההצגה במשחק הזה בנוסף לסיפור שלו זה הצורה שבה אנחנו משחקים.
ההבטחה של המשחק זה שאנו נוכל לשנות את חוקי הגרביטציה. עכשיו לא רק שזה נכון אלה המשחק עושה זאת בצורה מאוד נוחה וכיפית. אני מצאתי את עצמי סתם עושה שטויות ומבזבז את הזמן על איך לשלוט בצורה נכונה על איך לשלוט על קאט בצורה נוחה אבל היו מספר פעמים לא קטן שמצאתי את עצמי מתוסכל מכך שאני מפספס את האויב שלי או את המטרה שלי רק בכלל שלא כיוונתי נכון בקצת את קאט. זה לא משהו שהורס את המשחק אבל זה כן משהו שמאוד מציק לשחקן. עוד משהו שאהבתי זה שבעצם המכניקה הזאת נותנת לכם אסטרטגיות תקיפה שלפעמים חיבות להיות מדויקות וככה שכל פספוס שאתם עושים ככה אתם תשלמו על הזמן בו אתם תוכלו להשתמש בכוח הזה. אבל המד הכוח של קאט אכן יכול להשתדרג במהלך המשחק ויש לו עוד כמה דברים למשל קאט יכולה לבצע כמו החלקה שבו אתם יכולים לזוז מהר יותר ממקום למקום ככה שזה הופך את המשחק לנח יותר. עוד משהו שדיי הטריד אותי זה איך שנשחק בו עם כל החיישני תנועה ומסך מגע של ה VITA. אני יכול לאשר שהמפתחים עבדו על זה קשה ובסוף הם עשו את זה מאוד נוח. מאוד קל לכוון את קאט וגם מאוד קל להשתמש בהחלקה אבל מאוד לא פשוט לשלוט על זה. משהו נוסף שהציק לי זה זמני הטעינה של המשחק. הם ארוכים ואפילו מציקים וזה כן משהו שפוגע בחוויה של המשחק כי בסוג כזה של משחק,השחקן רוצה משחק זורם ולא משחק עם שמני טעינות ארוכים.

תמונה

גרפיקה:

GRAVITY RUSH לדעתי הוא המשחק עם הגרפיקה כי טובה היום לPS VITA. הסגנון של האנימה מאוד מאפיין את העולם ואת האוירה של המשחק. למשל אתם תראו איך שהטייל הציורי הזה מתחבר מאוד טוב לקטעי מעבר שהם הקומיקס. אבל משהו שדיי הציק לי זה הקטע של הPOP IN. אתם תראו שבהרבה מקרים אתם תראו שיש אזורים שאתם מגיעים אליהם והם עדיין נטענים אבל לפחות זה לא ממש מורגש והם נטענים מאוד מהר.

תמונה

שורה תחתונה:

האם GRAVITY RUSH הוא המשחק שבעלי הויטה כל כך חיכו לו? התשובה היא כן. למרות כל היתרונות של המשחק הוא לא משלם ביקר בגלל בעיות מציקות קצת במשחקיות וזמני טעינה ארוכים. אבל למי שיש היום ויטה זה משחק שאסור לו להחמיץ. ואני ממליץ עליו בחום.

פרזנטציה:9 - העולם של המשחק יפה לעין,יש המון דמויות והעולם מרגיש חיי.

גרפיקה: 8 - יש דברים שנראים מצוין למשל כמו המים,עשן והדמויות. אבך מה שהרס זה הPOP INS למיניהם במשחק. שוב זה לא נוראה כל כך אבל חבל שזה קורה.

סאונד:9 - המוזיקה של המשחק מאוד מקורית שמשתלבת יפה במשחקיות ובאווירה של המשחק. דיבוב אין הרבה אבל אם יש אז גם ככה הוא ביפנית.

משחקיות:8 - המשחק מאוד זורם על משחקיות חלקה. אבל יכולים להיות מצבים שדיי מתסכלים בעקבות שנייה של כיוון לא נכון.

אורך משחק:10 - המשחק עצמו הוא ארוך,לקח לי 3 ימים לסיים את הסיפור ובנוסף יש עוד כ20 אתגרים ומלא יהלומים ודיאלוגים לחפש.

ציון סופי:90.

(הביקורת נכתבה על ידי מתן, matan1000)

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת משחק PSVita - Sound Shapes

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:18

תמונה
מכירים את זה שאומרים לכם "אתה מרגיש ממש בתוך המשחק"? די נדיר לחוות הרגשה כזו, את ההרגשה הנפלאה בה משחק סוחף אותך ומשאיר אותך מהופנט למסך, זה יכול להיות משחק של שעתיים או משחק של שלושים שעות, ברגע שההרגשה הזו התממשה אתה יודע שכספך הושקע היטב.
דוגמה מצוינת לכך מהשנה הנוכחית יכולה להיות משחקים ארוכים כמו Mass Effect 3 או המשחק האקסקלוסיבי והמרהיב של סוני Journey שניתן לסיים בלא יותר משעתיים וחצי.
עכשיו סוני משפרת לבעלי הקונסולה הנוכחית הPS3 והקונסולה הניידת החדשה שלה הPS VITA את ספריית המשחקים במותג חדש בשם Sound Shapes, משחק פלאטפורמה עיצוב מוזיקלי ומרהיב, המשלב עיצובים מוזיקליים עם האומנים הנחשבים בתחום כגון DEADMAU5.

להיכנס לעולם אחר
המשחק לא ימרח אתכם יותר מידי ויסביר לכם במהרה איך לשחק. המשחקיות עצמה פשוטה:
אתם יצור עגלגל ודביק שיכול להידבק לסביבה, כל מה שאתם יכולים זה להתגלגל מהר יותר ולקפוץ, אתם צריכים להימנע ממגע בחפצים ויצורים אדומים, זה בגדול המשחקיות, פשוט נכון? הפשטות הזאת תיקח אתכם לעולמות שונים ומגוונים וויזואלית שיאלצו אתכם לזנק ולתזמן את הקפיצות שלכם ולאט לאט הרמה של המשחק תהיה קשה יותר. המשחק עצמו לא מהמאתגרים ביותר מהג'אנר שלו, אך לא ימנע מכם מההנאה ברמת הקושי.

המוזיקה במשחק נכנסת דרך... כל דבר. כמעט כל אובייקט במשחק מבצע מנגינה אופיינית לשלב ולעולם עצמו, אתם אוספים בעצמכם כדורים המפוזרים ברחבי השלב המפיקים צלילים שנשארים למשך השלב אף היופי האמיתי הוא הדרך בה מועברת המנגינה מהעולם עצמו, מהעצים ועד האויבים כל דבר יפיק מנגינה ויסחוף אתכם לתוך השלב.

ישנם כחמישה עולמות, כל עולם מועצב ומולחן ע"י אומן אחר וכל שלב מציג בין 3 ל5 שלבים שונים.
החיסרון במשחק מבחינתי הוא באורך הקמפיין, אומנם אין כאן סיפור בכלל אך הייתי שמח לקבל קצת יותר שלבים, זה אומנם עדיין סוחף ומהנה אך משחקי פלאטפורמה מסוגים כאלה בד"כ מלאים בשלבים שונים, לדוגמה SUPER MEAT BOY עם למעלה מ200 שלבים...
בכל מקרה כל שלב מועצב באופן שונה ומאתגר בצורתו שלו.

תמונה

כל כך הרבה מנגינות וצבעים!
המשחק מתאפיין באופן וויזואלי מאוד יצירתי ומרהיב לעין. מהרגע הראשון שתתחילו לשחק תשימו את האוזניות שלכם ותישאבו לעולם ססגוני מלא במנגינות מעולות וקצביות, אתם תיהנו מכל רגע ומהשלב הראשון יעלה חיוך על פניכם. למשחק יש המון סגנונות שונים של יצורים ואויבים ואתם תיהנו מכל אחד מהם. המנגינות יופיעו בהתאם ויהיו תענוג. אישית שיחקתי במשחק בPS VITA, אם ברשותכם המכשיר אני ממליץ בחום לשחק בו בגלל שלדעתי המשחק נועד יותר להיות במסך הHD הקטן והרחב של הVITA מאשר על מסך גדול, הרבה יותר מהנה לדעתי. המשחק מציע לכם את האפשרות לקנות אותו פעם אחת ולשחק בשני המכשירים, ולשמור את ההתקדמות שלכם ככה שאם תרצו לשחק בבית בPS3 ולצאת מהבית ולהמשיך תוכלו עם הVITA...

תמונה

PLAY CREATE SHARE
למשחק יש מצב יצירה בדומה מאוד לLittleBigPlanet, אתם יכולים לעצב את השלבים לפי רצונכם החופשי, המשחק מאוד נדיב בעזרה וזה פשוט ונוח לעצב שלבים, כל הכלים והדמויות מהקמפיין מופיעים ביצירה ואתם תוכלו לעצב את המנגינות לפי רצונכם. למשחק גם יש את האפשרות לשחק בשלבים מוכנים שאנשים יצרו כדי שתוכלו ליהנות מעבר לקמפיין מעוד שלבים, מה שנותן עוד תמורה לכספכם.

הישרדות ושאר ירקות...
המשחק מציג תוספות נחמדות מעבר לקמפיין, מצב הנקרא DEATH MODE, מצב הישרדות על זמן לחובבי האתגר, יהיו כמה שלבים באמת מאתגרים הנלקחים כל אחד משלב אחר מהקמפיין, עוד תוספת מעולה למשחק.
מעבר לזה יש לכם גם את הBEAT SCHOOL זהו מצב באזור היצירה המלמד אתכם כיצד ליצור מקצבים, אני לא ניסיתי ללמוד את זה כי הרגשתי שזה מסובך ומסורבל מידי ולא לימד אותי ממש הרבה על יצירת מקצבים ועדיף כבר שזה יבוא בטבעיות ממך איך שתרצה... אך נחמד שהאופציה עדיין קיימת ולא משאירים אתכם ללא כל כלי עזר

תמונה

לסיכום
מדובר בתוספת מעולה לספריית המשחקים הבלעדית של סוני ולאוסף משחקי הVITA הטרייה, משהו חדשני ומהנה. יש תוספות נחמדות מעבר לשלבי הקמפיין אך הייתי שמח לקבל יותר שלבים מוכנים. אחרי שעשיתי את השלבים והאתגרים המשחק לא משך אותי כ"כ הרבה לחזור אליו אבל החוויה הצבעונית והמוזיקלית הזו בהחלט הייתה שווה את הכסף והזמן שלי. ואני הייתי ממליץ אותו במיוחד לבעלי הVITA. לבעלי הPS3 יש הרבה יותר גיוון במשחקים לכן אולי תמצאו דברים אחרים אבל בכללי זה משחק שלא כדאי לפספס

9/10

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

ביקורת CTA Move SubMachine Gun לPlaystation Move

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 13 אפריל 2013, 20:27

שלום לכולם
כמו שהבטחתי - הנה סיקור על הרובה של CTA בשביל הPlaystation Move.
הסיקור שלי הוא בעיקר על הרובה עצמו ועל המשחק Killzone 3 בשליטת הרובה.
*יש לציין שעבדכם הנאמן אוהב שליטות משחק שהן אינן השלט, כגון Guitar Hero, שלטי תנועה ועוד*

אז מה הוא הCTA Gun?

נתחיל בתמונה:
תמונה

במבט ראשוני, המוצר נראה מרשים. כשתחזיקו אותו בידיים תרגישו שאינו קל מדיי ואינו כבד מדיי.
הרובה בגודל מאוד מאוד נוח ומיקום הידיים גם טוב (ארחיב על זה בהמשך).

הרובה מגיע מפורק. תקבלו אותו כך:

תמונה

אתם יכולים (ולא חובה!) לחבר לו את שני החלקים הנפרדים שהם הקת, והכוונת.

הקת נתפס טוב. בעל אורך טוב.
הכוונת מאוד קשה להרכבה, פחדתי שאשבור לעצמי את הרובה, והאמת שהכוונת נפלה לי כמה פעמים כשחשבתי שהיא מחוברת. יש לציין שהיא שרדה שלוש נפילות מגובה של יותר ממטר וחצי על רצפה קשה בלי שום נזק.
*טיפ: כשהכוונת מתחברת יש קליק חזק*

הרכב הרובה:

את שלט הMotion מכניסים שוכב בקדמת הרובה. את שלט הNavigator מכניסים באלכסון בידית האחיזה האחורית.
החשיבה על אזור השלטים הייתה מצד אחד טובה מאוד ומהצד השני לא הכי חכמה.
שלט הNav ממוקם בצורה מתוכננת מאוד. בדיוק כמו שצריך.
לעומת זאת, מיקום שלט הMotion אינו טוב בגלל שהטריגר הוא בעצם כפתור הT (הכפתור האחורי בשלט הMotion) ולכן צריך בשביל לירות ללחוץ עם היד השמאלית שמקדימה (אם אתם ימניים).

המשחק עצמו:

כשהצלחתי לחבר את הכוונת, התחלתי לשחק בקילזון 3 - משחק מאוד מדובר שחיכיתי לו הרבה זמן (מישהו אמר מפגש קהילתי?).

בהתחלה, השליטה הייתה מאוד קשה. לא הצלחתי להשתלט כמעט בכלל על מה שאני עושה - אבל זה לא מנע ממני מלהמשיך לשחק.
אחרי כשעה (הרבה זמן) הצלחתי כבר להגיע לתוצאות טובות במולטיפלייר, להתקדם כמה שלבים בסינגלפלייר, ולהינות מהמשחק כמו שצריך להינות ממנו.
לא קשה להגיע ללחצני הO, ם, X, ^. מתרגלים לזה מהר מאוד.

השליטה זורמת מאוד, מרגישה מציאותית, ומעייפת קצת (בכל זאת להחזיק משהו למשך זמן רב).
שלושת התכונות האלו מדמות את הסימולטור הקרבי הכי טוב שתליחו לקבל במחיר לא גבוה מדיי.

חשיבה אחרת:

מתי נקבל עוד משחקים שתומכים בMove? אלוהים יודע. כרגע הMove תומך רק במספר משחקים מצומצם מאוד. שזה חסרון גדול.

אז אם השתכנעתם ובחרתם לקנות את זה. מה בעצם אתם צריכים?

1. שלט Motion אחד.
2. שלט Navigation אחד.
3. מצלמת Ps Eye אחת.
4. רובה CTA אחד.

אז ציונים:

איכות הבנייה: 10/10 (המוצר עמיד מאוד. בנוי במשקל שצריך)
תכנון המוצר: 5/10 (כוונת, טריגר)
כיף: 8/10 (תסכול של התחלה קשה חח)
קושי: 7/10 (עד שתתרגלו לשליטה......)

סה"כ: 7.5/10

דעה אישית:

רוצים לגוון קצת? רוצים לחדש קצת? רוצים אווירה קרבית יותר? שווה לכם מאוד לקנות את המוצר. מספק שעות רבות של הנאה. יכול להיות שאצל מי שבכלל לא התלהב מהMove או מGuitar Hero או משהו בסגנון - זה יעלה הרבה אבק במדף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

ת'רד הביקורות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2013, 20:42

המקום לכל הביקורות שהחלטתם לכתוב.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

Re: ת'רד הביקורות הרשמי

הודעהעל ידי Golan » 13 אפריל 2013, 20:45

סיימתי את God of War: Ascension.

אין ספק שהמשחק הוא משחק טוב. אני לא מתחרט ששיחקתי בו, כי הוא היה כיף. היה אקשן, היתה גרפיקה יפה, היה סאונד טוב. אבל מבחינה עלילתית, יש פספוס ענק. אבל ככה זה שהמשחק הוא פריקוול ולא סיקוול.

המשחק מתרחש חצי שנה לאחר שקרייטוס רצח את אשתו ובתו, בגלל הטריק של אל המלחמה, ארס. קרייטוס מחליט להפר את הברית שלו עם ארס, ולהפסיק להיות העבד שלו. האריניות(The Furies), שלוש אחיות-פיות שתפקידן הוא לשמור על בריתות בין בני תמותה לאלים, מתחילות לצוד את קרייטוס מכיוון שהפר את הברית שלו. תפקידן של האריניות הוא להכריח את קרייטוס לחזור לשרת את ארס, או שייענש בעינויים ובמיתה. הרעיון של הסיפור היה מעולה, והוא התחיל מעולה, אבל לאט לאט הוא התחיל להתדרדר ולהיות הזוי מרגע לרגע. היה שלב במשחק שפשוט המשכתי לשחק מבלי להבין מה קורה בכלל.

במהלך המשחק, קרייטוס יהפוך לחבר של מישהו (לא משנה כרגע מי, כדי לא לעשות ספוילרים), והיה לי קשה להחליט אם אני אוהב את זה או לא. מצד אחד, אנחנו מגלים כאן קרייטוס חביב-משהו, אכפתי ודואג לחבר. מצד שני, זה ממש אבל ממש לא מתאים לקרייטוס שאנחנו מכירים; קרייטוס העצבני, האגואיסט, שחושב רק על האינטרסים שלו ובוחר לעצמו בני ברית רק על מנת לשרת את האינטרסים שלו ולא מתוך "חברות אמת". המוטיב של קרייטוס האכפתי מ-GoW 3 (עם פנדורה) חוזר כאן קצת, ואני לא בטוח אם אנשים יאהבו את זה. אבל בהחלט לאורך רוב המשחק, זה קרייטוס הישן: כועס, נקמני, וקנאי.

בנוגע למשחקיות: מערת הקרב שופרה, ועכשיו אפשר להחזיק אויבים עם הלהבים וזה ממש עוזר. האויבים במשחק הזה אשכרה חזקים ומאתגרים, והפעם הם לא יהיו קלים להבסה. הם יודעים להגן על עצמם, להתחמק הצידה, ולתקוף כשאתה לא מוכן. זה היה מעולה, אבל יש שלב מסוים במשחק שבו זה נהיה ממש קשה, ומצאתי את עצמי מת שוב ושוב עד שהצלחתי לעבור אותו. אני ממליץ לכולם למצוא את כל העיניים של הגורגונים כדי שיהיה לכם מד חיים מלא! זאת אומרת שמבחינת משחקיות, המשחק בהחלט מחדש והוא מאתגר.

עוד דבר נוסף ששינו כאן, זה שהפעם יש רק נשק אחד: הלהבים של קרייטוס. אבל ללהבים יש ארבעה אלמנטים של ארבעה אלים: אלמנט אש של ארס, אלמנט קרח של פוסידון, אלמנט רוחות של האדס, ואלמנט ברקים של זאוס. האלמנטים הם בעצם כוח בונוס של הלהבים של קרייטוס, שזה בעצם מתקפות מיוחדות שאפשר להשתמש בהן. מגניב, אבל לא אהבתי כל כך. התרגלתי לעובדה שיש לי כמה נשקים שבהם אני יכול להשתמש. מה שכן, במהלך המשחק, ניתן להרים נשקים של אויבים, מה שעוזר הרבה מול אויבים חזקים יותר.

בסך הכל, המשחק נחמד מאד, אבל לא מושלם. ציפיתי ליותר, גם מבחינת משחקיות, וגם מבחינת סיפור. אבל בהחלט משחק שכל מעריץ של הסדרה חייב לשחק בו.

סך הכל אני נותן למשחק ציון של 8/10.

אזהרה לשומרי צניעות: כמו בכל משחק בסדרה, יש קטע (והפעם עלילתי) עם נשים חשופות חזה.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

Re: ת'רד הביקורות הרשמי

הודעהעל ידי Golan » 18 אפריל 2013, 09:30

סיימתי את Tomb Raider.

אולי אני לא אהיה כל כך אובייקטיבי מכיוון שזה ה-TR הראשון שאני משחק בו. אין לי מושג אם מבחינת נאמנות לסדרה הוא היה טוב או לא, אז אגיד רק מה אני הפקתי ממנו.

מבחינת הדמויות, מאד התחברתי ללארה. היא ממש חמודה ורגשנית, כי זו הפעם הראשונה שלה בלרצוח אנשים, ומאד הזדהיתי איתה. בנוסף, גם אני באופן אישי מת על היסטוריה וארכיאולוגיה, אז היה כיף לי להתחבר אליה עוד יותר בכל פעם כשהיא מתלהבת מגילוי ארכיאולוגי חדש. גם רות' היה סבבה. אבל לכל שאר הדמויות לא ממש התחברתי, אין לי מושג למה.

הגיימפליי נהדר, וזורם. התזוזה של לארה היא מעולה, ואפשר לדפוק הדשוטים בכיף. בהתחלה התעצבנתי שיש רק ארבע נשקים, אבל אז הבנתי שלאט לאט הנשקים משתדרגים ומשתנים, אז זה מעולה. החידות של המשחק פשוט נהדרות, וסוף סוף הצלחתי לפתור את רובן מבלי להסתכל באינטרנט.

מבחינה עלילתית, לא הכי התלהבתי, ולמען האמת לא בדיוק הבנתי את הסיפור.

כעקרון, די התאכזבתי מהמשחק כי היה אפשר לעשות יותר לדעתי, ויש קטעים שבהם די משעמם. אבל זה משחק ששווה לשחק בו ולא כדאי לפסוח עליו.

ציון: 7.9/10.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 174 אורחים