משחקי 2013

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: משחקי 2013

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2013, 06:41

משחקים לא צריכים ביקורת שניה כי אדם ששחק במשחק פעם ראשונה הוא עובר חוויה מסויימת וכשהוא משחק פעם שניה הוא עובר חוויה אחרת. הביקורת נועדה למי שמשחק את המשחק פעם ראשונה כי בפעם השניה הוא כבר יודע מה הוא חושב על המשחק. אם מבקר לא מצליח לבקר את המשחק בפעם הראשונה שהוא משחק בו אז הבעיה היא המבקר או תהליך הביקורת. אתה בעצם כאילו אומר "טוב נו, אי אפשר לבקר משחק בצורה טובה ישר כשהוא יוצא אז צריך לעשות ביקורת שניה לכפר על זה" וזה חבל כי אתה כאילו מראש מוותר על זה שהביקורת המקורית צריכה להיות טובה.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 אוגוסט 2013, 22:56

אני לא מוותר. גם אם הביקורת המקורית 'טובה' עדיין יש מקום לביקורות נוספות בעתיד בין אם כדי לייצג נכונה את המשחק כיום או כפתח לתת לדעות שונות ביטוי, גם אם הם מאוד הזויות, כל עוד הן מנומקות כראוי. בנוסף, זה גם חשוב להציג 'ביקורת' מפי מי שהוא אחד הקהלים העיקריים של המשחק ושאין לדמוגרפיה הזו ייצוג בצוות האתר. כלומר, זה נראה לי במקום ומועיל שאתר יפרסם את דעותיו של שחקן בן 9-11 על מיינקראפט בנוסף על הביקורת של כתב האתר. אותו דבר לגבי ילדה בת 13 עם משחקי סימס.

"הביקורת נועדה למי שמשחק את המשחק פעם ראשונה כי בפעם השניה הוא כבר יודע מה הוא חושב על המשחק"

אפשר לתת לאדם שלא שיחק\לא ביקר את המשחק. אבל אני ממש לא מסכים שאין טעם שמבקר יישחק וייבקר אותו משחק פעמיים. אף פעם לא סיימת משחק ושחזרת אליו לאחר מכן דעתך השתנתה? סרטים,תוכניות, אלבומים? שלא נדבר על סוגי המשחקים שכל מערכות המשחק שלהם וטיבם ניתן לשפוט כמו שצריך רק אחרי מספר playthroughs כמו דיאבלו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 אוגוסט 2013, 22:59

אבל למה נראה לך שלמבקרי משחקים יש זמן לזה? ואם כבר, אז למה לא לעשות את אותו הדבר בסרטים, ספרים, דיסקים ושאר צורות מדיה אחרות? הביקורת צריכה לצאת עם המשחק.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2013, 07:02

Kazz כתב:אני לא מוותר. גם אם הביקורת המקורית 'טובה' עדיין יש מקום לביקורות נוספות בעתיד בין אם כדי לייצג נכונה את המשחק כיום או כפתח לתת לדעות שונות ביטוי, גם אם הם מאוד הזויות, כל עוד הן מנומקות כראוי. בנוסף, זה גם חשוב להציג 'ביקורת' מפי מי שהוא אחד הקהלים העיקריים של המשחק ושאין לדמוגרפיה הזו ייצוג בצוות האתר. כלומר, זה נראה לי במקום ומועיל שאתר יפרסם את דעותיו של שחקן בן 9-11 על מיינקראפט בנוסף על הביקורת של כתב האתר. אותו דבר לגבי ילדה בת 13 עם משחקי סימס.

"הביקורת נועדה למי שמשחק את המשחק פעם ראשונה כי בפעם השניה הוא כבר יודע מה הוא חושב על המשחק"

אפשר לתת לאדם שלא שיחק\לא ביקר את המשחק. אבל אני ממש לא מסכים שאין טעם שמבקר יישחק וייבקר אותו משחק פעמיים. אף פעם לא סיימת משחק ושחזרת אליו לאחר מכן דעתך השתנתה? סרטים,תוכניות, אלבומים? שלא נדבר על סוגי המשחקים שכל מערכות המשחק שלהם וטיבם ניתן לשפוט כמו שצריך רק אחרי מספר playthroughs כמו דיאבלו.

ביקורת למשחקים ישנים יכולה להיות יופי של כתבת צבע אבל אני לא רואה סיבה לאתר לעשות את זה חוץ מאשר גיוון ושעשוע.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 13 אוגוסט 2013, 23:19

DrKeo כתב:ביקורת למשחקים ישנים יכולה להיות יופי של כתבת צבע אבל אני לא רואה סיבה לאתר לעשות את זה חוץ מאשר גיוון ושעשוע.

סדרת הretrospective של יורוגיימר באמת נחמדה מאוד.
המטרה, היא כמובן לא לכתוב ביקורת חדשה, אלא לדבר על איך המשחק נראה עכשיו, אחרי שעברו כמה שנים מיציאתו.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 אוגוסט 2013, 23:20

Klayman כתב:אבל למה נראה לך שלמבקרי משחקים יש זמן לזה? ואם כבר, אז למה לא לעשות את אותו הדבר בסרטים, ספרים, דיסקים ושאר צורות מדיה אחרות? הביקורת צריכה לצאת עם המשחק.

כמו שאמרתי, שיתנו את זה לכתבים זוטרים. זה שלכתבים ה'בכירים' אין זה זה חלק מהבעיה. הם חייבים לטוס לאיזה מקום כדי לבקר את המשחק בסביבה מבוקרת וצריכים להנפיק ביקורת תוך יומיים עם המשחק. האתרים עדיין במנטליות של למשוך קליקים ולכן חייבים להיות 'ראשונים' אז יש דדליינים נוקשים גם למשחקים שנשלח לך עותק לביקורת- חלק מהדברים שיש לשנות כדי לעשות את העסק הזה טוב יותר.

שיעשו את זה בכל מדיום שאפשר. משחקים הם אינטראקטיביים ומשתנים בחייהם הרבה יותר מכל מדיום אחר. אבל אם אתר רוצה להציע ביקורת נוספת לסרט אז סבבה. וכשיש הוצאת DVD\בלו ריי של director's cut ותוספות ושינויים בסרט אז האתרים כן מתייחסים. הם גם ככה עושים ביקורת נפרדת לבלו ריי בשביל כל האקסטרות וההיבטים שלא קשורים לסרט עצמו אז מי שמבקר את זה יכול להוסיף ביקורת לסרט. לא ראיתי אתרים מבקרים את הלג'נדרי אדישן של סקיירים שכוללת את כל ה DLC ואני מניח גם עדכונים ושיפורים אחרים, במחיר שהוא זול יותר אם היית קונה את המשחק וכל DLC בנפרד כשהוא יצא.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 אוגוסט 2013, 08:56

סיינטס רואו 4 מקבל ביקורות די טובות סה''כ! מגניב! :). סיינטס רואו 3 היה ממש כיף כמשחק עולם פתוח ונראה שהם רק שיפרו אותו.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 אוגוסט 2013, 21:35

Klayman כתב:סיינטס רואו 4 מקבל ביקורות די טובות סה''כ! מגניב! :). סיינטס רואו 3 היה ממש כיף כמשחק עולם פתוח ונראה שהם רק שיפרו אותו.

נכון. הבעיות היחידות שהוזכרו בביקורות (באופן די אחיד), זה שהמשחק מרגיש כמו חבילת הרחבה ל3 (גם אם אחת מאוד מוצלחת, שמשנה את המשחק) והרבה התבאסו מכך שכל המשחק מתרחש רק בלילה (עד סופו).

בתור מישהו שלא שיחק בשלישי כל כך, הוא מאוד קורץ לי. מצד שני, אם הוא השלישי, רק עם כוחות על, אני יכול לשחק כבר במשחק הקודם, שיושב לי ספריית סטים תקופה ארוכה.

אגב, גם ספלינטר סל מקבל ביקורות מאוד חיוביות. יש לו בעיות פה ושם, אבל סה"כ נראה שמדובר במשחק התגנבות מאתגר וטוב.
ומסתבר שהקמפיין שלו הוא לאו דווקא גולת הכותרת. המולטי שלו מצוין ויש ל וגם משימות אתגרים (שאפשר לשחק לבד, או עם עוד שחקן) מאוד מוצלחות.
זה המשחק הראשון של האולפן החדש של החברה בטורונטו, אז נחמד לראות אותו מצליח כבר מההתחלה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 אוגוסט 2013, 14:58

איזו הרגשת אנטי-הייפ יש מספלינטר סל.
לא שהציונים רעים אבל המשחק הזה כבר לא מאורע כמו שהיה בעבר,אני לא יודע אם זה בגלל שהמעריצים לא אוהבים את המותג מאז קונביקשין או שזו עייפות של סוף דור,יש לי הרגשה שעל MGS5 לא היו מגיבים ככה גם אם לא היה יוצא לדור הבא...איך נפלו גיבורים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2013, 16:20

bling כתב:איזו הרגשת אנטי-הייפ יש מספלינטר סל.
לא שהציונים רעים אבל המשחק הזה כבר לא מאורע כמו שהיה בעבר,אני לא יודע אם זה בגלל שהמעריצים לא אוהבים את המותג מאז קונביקשין או שזו עייפות של סוף דור,יש לי הרגשה שעל MGS5 לא היו מגיבים ככה גם אם לא היה יוצא לדור הבא...איך נפלו גיבורים.

בשבילי לפחות, מעריץ ספלינטר סל לשעבר, קונביקשן השמיד את הסדרה וקשה לי להתרגש ממנה עכשיו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 אוגוסט 2013, 13:22

DrKeo כתב:בשבילי לפחות, מעריץ ספלינטר סל לשעבר, קונביקשן השמיד את הסדרה וקשה לי להתרגש ממנה עכשיו.

כמוני כמוך! אגב, גם בכל הביקורות שקראתי ושמעתי, מדברים על כך שעיצוב השלבים של קונביקשן היה לא טוב (כשהם ישבו לשחק בבלאקליסט הם הבינו עד כמה העיצוב שם היה רע, וכאן הם מזכירים את השלבים בנשימה אחת עם Chaos Theory), ובעיקר קידם את השימוש בM&E כפתרון קל. אומרים שבמשחק הנוכחי הM&E הוא יותר אמצעי אחרון אם בחרת לשדרג את הדמות כיותר Stealth Based.

העיקר שהיו כאן כאלה שהיללו את קונביקשן על עיצוב השלבים הצר והקלוקל שלו והכתירו אותו כספלינטר סל הטוב בסדרה. (כמובן לא לפני שהם הודיעו לנו ששיחקנו ברמת הקושי ''הלא נכונה'') :roll:
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 אוגוסט 2013, 14:32

היי היי מעולם לא אמרתי משהו לגבי עיצוב השלבים. גם לא הכתרתי אותו "כטוב בסדרה".
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 אוגוסט 2013, 14:42

לא רק אתה הייתה בעדו כאן בפורום :).
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 אוגוסט 2013, 15:16

Klayman כתב:לא רק אתה הייתה בעדו כאן בפורום :).

השתמשת ברבים... אני די בטוח שרק אני וגיא סנגרנו על המשחק
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2013, 01:15

טוב נו... בכל מקרה, קשה לי כרגע להגיד ''מי אמר מה'' בנוגע לקונביקשן, אבל אני זוכר שהיו כאלה שדאגו לנסות ולהסביר שהוא המשחק הכי טוב בסדרה, במיוחד בזכות עיצוב השלבים שלו (שהיה צר ודי לינארי ברובו), וגם ניסו לעקוץ ש''לא שיחקנו ברמת הקושי הנכונה''. אז אם לא אתה, אולי גיא, או מישהו אחר...

הנקודה היא, שכל מי ששיחק משחק ספלינטר סל לפני קונביקשן (נגיד 1 או כאוס ת'יאורי, אבל גם דאבל אייג'נט), יודע ששלבים גדולים יחסית, עם אפשרות לעשות מה שרוצים, שפע של הזדמנויות להתגנב את כל המשחק אם תחפוץ בכך, יחד עם הזדמנויות פה ושם להיות יותר תוקפני, הם הלחם והחמאה של המשחק. קונביקשן הוא לגמרי בקטע של ''הנה אוייב אחד שקל להוריד בשקט, תהרוג אותו (תוך כדי תשאיר את הגופה שלו כאן, כי אי אפשר להעלים גופות) וקח 3 יריות חופשיות כדי להרוג את כל שאר האנשים שעל המסך בלחיצת כפתור''. היה אפשר לשחק ממש אגרסיבי, ולרוב, עיצוב השלבים הצר יחסית, הכריח אותך להגיע למטרה מדרך אחת מסויימת, שכפתה עליך לנצל את הM&E שוב ושוב ושוב.

במספר ביקורות למשחק הנוכחי בסדרה, שיצא לי לקרוא ולשמוע, נפל למבקרים האסימון בנוגע לשלבים של קונביקשן, וכמה העיצוב שלהם היה נחות.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 אוגוסט 2013, 01:19

Klayman כתב:טוב נו... בכל מקרה, קשה לי כרגע להגיד ''מי אמר מה'' בנוגע לקונביקשן, אבל אני זוכר שהיו כאלה שדאגו לנסות ולהסביר שהוא המשחק הכי טוב בסדרה, במיוחד בזכות עיצוב השלבים שלו (שהיה צר ודי לינארי ברובו), וגם ניסו לעקוץ ש''לא שיחקנו ברמת הקושי הנכונה''. אז אם לא אתה, אולי גיא, או מישהו אחר...

הנקודה היא, שכל מי ששיחק משחק ספלינטר סל לפני קונביקשן (נגיד 1 או כאוס ת'יאורי, אבל גם דאבל אייג'נט), יודע ששלבים גדולים יחסית, עם אפשרות לעשות מה שרוצים, שפע של הזדמנויות להתגנב את כל המשחק אם תחפוץ בכך, יחד עם הזדמנויות פה ושם להיות יותר תוקפני, הם הלחם והחמאה של המשחק. קונביקשן הוא לגמרי בקטע של ''הנה אוייב אחד שקל להוריד בשקט, תהרוג אותו (תוך כדי תשאיר את הגופה שלו כאן, כי אי אפשר להעלים גופות) וקח 3 יריות חופשיות כדי להרוג את כל שאר האנשים שעל המסך בלחיצת כפתור''. היה אפשר לשחק ממש אגרסיבי, ולרוב, עיצוב השלבים הצר יחסית, הכריח אותך להגיע למטרה מדרך אחת מסויימת, שכפתה עליך לנצל את הM&E שוב ושוב ושוב.

במספר ביקורות למשחק הנוכחי בסדרה, שיצא לי לקרוא ולשמוע, נפל למבקרים האסימון בנוגע לשלבים של קונביקשן, וכמה העיצוב שלהם היה נחות.

ומה הבעיות של המשחק החדש?
הוא מקבל ציונים לא רעים אבל אם אכן תיקנו את הבעיות של קונביקשן למה הוא מקבל ציונים זהים?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2013, 01:24

שמעתי שבעיקר העלילה שלו, המשחק (החליפו את הקולות של סאם וגרימסדוטר), ומעט בעיות עם כפתורי הקונטקסט בהקשרים מסויימים. אלו עיקר התלונות שבהן נתקלתי, לצד תשבוחות לעיצוב השלבים, המולטי (למי שזה הקטע שלו), עץ שיפור הדמות ועיצוב הסאונד המצויין. קשה לי להגיד למה הציונים שלו יחסית דומים לשל קונביקשן... אולי גם קצת נמאס מהסדרה הזאת והיא צריכה להעלם לאיזה 3-4 שנים ולחזור בכוחות מחודשים.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוגוסט 2013, 01:51

bling כתב:
ומה הבעיות של המשחק החדש?
הוא מקבל ציונים לא רעים אבל אם אכן תיקנו את הבעיות של קונביקשן למה הוא מקבל ציונים זהים?

אני חושב שהציונים של קונביקשן היו ממש ממש ממש מנופחים, הוא היה משחק אקשן לא משהו ומשחק התגנבות פשוט גרוע. עכשיו פתאום אחרי שלוש שנים נפל כבר האסימון למבקרים על כמה מעפן היה קונביקשן כך שאני חושב שזה יותר קונביקשן קבל את הממוצע הזה לא בצד והמשחק הזה קבל את הממוצע בצדק.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 אוגוסט 2013, 15:29

Klayman כתב:שמעתי שבעיקר העלילה שלו, המשחק (החליפו את הקולות של סאם וגרימסדוטר), ומעט בעיות עם כפתורי הקונטקסט בהקשרים מסויימים. אלו עיקר התלונות שבהן נתקלתי, לצד תשבוחות לעיצוב השלבים, המולטי (למי שזה הקטע שלו), עץ שיפור הדמות ועיצוב הסאונד המצויין. קשה לי להגיד למה הציונים שלו יחסית דומים לשל קונביקשן... אולי גם קצת נמאס מהסדרה הזאת והיא צריכה להעלם לאיזה 3-4 שנים ולחזור בכוחות מחודשים.

הוא לא נעלם כבר ל3 שנים? המשחק הקודם יוצא במאי 2010.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אוגוסט 2013, 15:36

ואוו הזמן עובר מהר.. :P.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 אוגוסט 2013, 15:49

Klayman כתב:ואוו הזמן עובר מהר.. :P.

אם מדברים על סדרה שצריכה כמה שנים של מנוחה, יצאו מאז 3 משחקי AC.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אוגוסט 2013, 09:39

המשחק החדש בסדרת XCOM נשחט בביקורות.
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 אוגוסט 2013, 10:52

דווקא רוב הביקורות שראיתי נותנים לו 7-8... רק ממש בודדים נתנו לו ציון נמוך סטייל 4-5.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 אוגוסט 2013, 10:54

swiss-the-engine כתב:דווקא רוב הביקורות שראיתי נותנים לו 7-8... רק ממש בודדים נתנו לו ציון נמוך סטייל 4-5.

ממוצע 67,שבתעשיית המשחקים נחשב לסוס מת.
חבל,כואב לי על 2K :(

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 04 ספטמבר 2013, 11:37

PVZ: Graden Warfare, המשחק הכי מעניין וכיפי לדעתי שהוצג ב-E3 מקבל תג מחיר ומשוחררים עליו עוד פרטם.
המשחק יעלה 30 דולר לגרסאות ה-PC וה-360 ו-40 דולר בגרסת ה-ONE יהיה ניתן לקנות את המשחק גם דיגיטלית וגם פיסית ביום ההשקה.

פרטים על המשחק:
המשחק יכלול מצב מולטי פלייר של עד 24 שחקנים, קואופ של 4 שחקנים וספילט סקרין של 2 שחקנים.
יהיה ניתן לשחק במשחק גם במצב BOSS שיהיה ניתן לשחק בו דרך הסמארט גלאס.

כמו כן, PopCap הכריזו על אפשרויות קסטומיזציה לדמויות הראשיות, נראה ממש ענק:

תמונה
תמונה
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 188 אורחים