משחקי 2013

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: משחקי 2013

הודעהעל ידי bling » 19 דצמבר 2013, 00:11

InterAl כתב:לא.

אינטר כדאי שתרגיע עם כל ההודעות המושקעות והמפורטות שאתה משחרר פה לאחרונה, שלא תקבל נקע בכף היד חלילה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 דצמבר 2013, 14:04

גם לדעתי TLOU הוא משחק השנה, וזאת למרות ששרפתי בGTA V למעלה ממאה שעות, אולי אפילו קרוב למאתיים, ונהנתי כמעט מכל שנייה (היו בעיות במולטי די קשות בשבועיים הראשונים), וגם למרות שהסיפור של ביושוק יישאר איתי לנצח.

בקצרה - מביושוק נשאר הסיפור, מGTA V נשאר העולם, אבל מTLOU נשארה החוויה, והוא גם הייחודי ביותר בחבורה, מבחינת האווירה, הגיימפליי, הבגרות...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2013, 22:20

bling כתב:כן, אתה בחתיכת דעת מיעוט פה, מן הסתם אין דרך מדעית לבדוק את זה אבל ע״פ כל מדד שאני יכול לחשוב עליו אתה במיעוט- הממוצע של TLOU גבוה יותר ועם הרבה יותר ביקורות, הוא מקבל הרבה יותר GOTY כשביושוק אפילו לא נמצא קרוב בכלל לשיח, וגם בדיוני פורומים ותגובות שאני נחשף אליהן ביושוק האחרון נחשב למעורר מחלוקת עם קהל לא קטן שלא אוהב אותו בעוד ש TLOU כמעט קוצנזוס, ואני יכול לשים איתך כסף שגם בבחירות קהל למיניהן ביושוק כמעט לא יהיה פקטור ביחס ל GTA ו TLOU (אולי יקבל פרס קטגורי כמו ״השוטר הטוב ביותר״ בעוד ששני האחרים יתמודדו על בחירות הקהל למשחק השנה), אז כן הרבה יותר אנשים עם דיעה שונה משלך :)

טיפה הגזמה, יש להם הפרש של נקודה בMC כשהאחד 95 והשני 94 כך שזה לא בדיוק נצחון לאחד או לשני ואני לא חושב שTLOU כזה קונסנזוס, גם פה בפורום היו אנשים שלא בדיוק התהפכו ממנו. הוא בהחלט מועמד בכל תחרות GOTY, פשוט נראה שTLOU לוקח אותו ברוב המערכות.

לאסקין, אני רואה את זה לגמרי שונה ממך. ביושוק לדעתי לוקח את TLOU בכל קטגוריה שנמצאת מחוץ לקטגורית הגיימפליי (כשביננו, שני המשחקים עם גיימפליי די בנאלי ולא טוב במיוחד).
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 דצמבר 2013, 23:23

DrKeo כתב:טיפה הגזמה, יש להם הפרש של נקודה בMC כשהאחד 95 והשני 94 כך שזה לא בדיוק נצחון לאחד או לשני ואני לא חושב שTLOU כזה קונסנזוס, גם פה בפורום היו אנשים שלא בדיוק התהפכו ממנו. הוא בהחלט מועמד בכל תחרות GOTY, פשוט נראה שTLOU לוקח אותו ברוב המערכות.

לאסקין, אני רואה את זה לגמרי שונה ממך. ביושוק לדעתי לוקח את TLOU בכל קטגוריה שנמצאת מחוץ לקטגורית הגיימפליי (כשביננו, שני המשחקים עם גיימפליי די בנאלי ולא טוב במיוחד).

הוא רק עם נקודה מעל נכון, אבל הרבה יותר ביקורות, וגם ציון גולשים הרבה יותר גבוה של 9.1 לעומת 8.4.
וכמובן שאין דבר כזה קונצנזוס מוחלט ותמיד יהיו כאלו שלא יתחברו (גם על פורטל 2 וסקיירים למשל היו טענות לא מעטות) , מהרושם הסובייקטיבי שלי פשוט נראה שביושוק האחרון מאוד מעורר מחלוקת בדיונים סביבו.

ואני חושב שהניצחון של TLOU עליו ב GOTY מאוד חד משמעי, אפילו מכירות הוא עשה יותר ביחס לכך שנמצא על פלטפורמה אחת, בקיצור בגלל זה אמרתי כל מדד שאני יכול לחשוב אבל אין באמת דרך אמיתית לבצע קביעה לפה או לפה כשמדובר ב 2 משחקים עם ממוצע כה גבוה, ולך זה בטח מזיז כקליפת השום, אני יכול להביא את כל המדדים בעולם ומבחינתך מספיק שכתב אחד או אתר שאתה מחזיק ממנו יעדיף את ביושוק כדי שתהיה ״צודק״, אבל ניסיתי לעשות את זה הכי ״מדעי״ שאפשר בהשוואה ביניהם.

Megalomaniac
Trainee

הודעהעל ידי Megalomaniac » 19 דצמבר 2013, 23:56

בשבילי Assassin's Creed IV Black Flag הוא משחק השנה... תמיד אהבתי את המשחקים בסדרה אבל אף פעם לא החשבתי את המשחקים כגדולים במיוחד.
המשחק הזה לדעתי פורץ כל דרך ממה שהסדרה הזאת עשתה עד היום.
אהבתי אותו יותר מ- GTA V, יותר מביושוק, יותר מ- The last of us או כל משחק אחר השנה.
סיימתי כמעט 100 אחוז ממנו והוא אחד המשחקים היותר טובים ששיחקתי... משחק שיוצא על תקן שנתי ומחדש כל פעם מהקודם זה לא משהו שרואים כל יום.

אבל אם לבחור בין GTA V לבין The Last Of Us ברור ש- GTA V.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 דצמבר 2013, 17:03

אני חושב שTLOU הוא משחק בביצוע קרוב למושלם, בכל דבר שהוא עושה.
אני לא חושב שמגיע לו משחק השנה, על פני משחקים כמו ביושוק וGTA 5 מהסיבה הפשוטה, שכל מה שהוא עושה נהדר, כבר נעשה לפניו. אין בו אטום מקורי אחד. זה לא עושה אותו משחק פחות טוב, אבל זה כן עושה אותו משחק הרבה פחות ראוי למשחק השנה, לפי דעתי.

בביושוק אינפיניט הכל הרגיש חדש ומטורף, בעולם המשחק. אפילו השימוש במכאניקות המשחק נעשה בצורה מעניינת, עם התוספת המוצלחת של הsky rails והשלבים הגדולים בהרבה משל המקורי. היו לו את הבעיות שלו, אבל מה שהוא השיג, הרבה יותר מרשים מTLOU, לפי דעתי, פשוט בגלל שבאמת לא חווינו סיפור כל כך מדהים ועולם כל כך אותנטי לפני כן.
את אותו הדבר אפשר להגיד על GTA V. הוא לא סתם שיפר את כל מה שנעשה לפניו, אלא לקח את הכל כמה רמות קדימה.

TLOU מבוצע מדהים והוא משחק אדיר מאחת המפתחות הטובות בתעשייה, אבל לתת לו את משחק השנה נראה לי קצת כמו לתת את פרס ספר השנה לספר של הרלן קובן, בגלל שאין בו שגיאות תחביריות.
אני חושב ששנה שעברה הוא היה זוכה בפרס הרבה יותר בקלות (אם כי FC3 עדיף עליו בדיוק באותם התחומים שGTA V וביושוק עדיפים עליו).
עבורי, GTA V וביושוק מגיעים לפוטו פיניש וקשה לי מאוד להחליט איזה מהם ראוי יותר. TLOU "זוכה" במקום השלישי, אבל הוא לא התחרה בהם לרגע.

מעבר לזה, אין דבר כזה משחק השנה ולעולם לא יהיה בתעשייה, לפי דעתי. זה לא כמו בסרטים שיש את האוסקר. כל מה שיש לנו זה אוסף של הכרעות רוב באתר X, או רוב של צוות עיתונאים בטקס פרסומי מעפן Y ואת משחק השנה פרטי של כל אחד.
בגלל זה אני אוהב מאוד את הפורמט של REV3, שבו כל אחד מהצוות פשוט מספר מה המשחקים שהוא הכי אהב/העריך/נהנה מהם/שיחק בהם הכי הרבה, בלי חוקים ובלי מגבלות של פורמט מסוים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 דצמבר 2013, 18:23

Nucleus_Dawn כתב:אני חושב שTLOU הוא משחק בביצוע קרוב למושלם, בכל דבר שהוא עושה.
אני לא חושב שמגיע לו משחק השנה, על פני משחקים כמו ביושוק וGTA 5 מהסיבה הפשוטה, שכל מה שהוא עושה נהדר, כבר נעשה לפניו. אין בו אטום מקורי אחד. זה לא עושה אותו משחק פחות טוב, אבל זה כן עושה אותו משחק הרבה פחות ראוי למשחק השנה, לפי דעתי.

בביושוק אינפיניט הכל הרגיש חדש ומטורף, בעולם המשחק. אפילו השימוש במכאניקות המשחק נעשה בצורה מעניינת, עם התוספת המוצלחת של הsky rails והשלבים הגדולים בהרבה משל המקורי. היו לו את הבעיות שלו, אבל מה שהוא השיג, הרבה יותר מרשים מTLOU, לפי דעתי, פשוט בגלל שבאמת לא חווינו סיפור כל כך מדהים ועולם כל כך אותנטי לפני כן.
את אותו הדבר אפשר להגיד על GTA V. הוא לא סתם שיפר את כל מה שנעשה לפניו, אלא לקח את הכל כמה רמות קדימה.

TLOU מבוצע מדהים והוא משחק אדיר מאחת המפתחות הטובות בתעשייה, אבל לתת לו את משחק השנה נראה לי קצת כמו לתת את פרס ספר השנה לספר של הרלן קובן, בגלל שאין בו שגיאות תחביריות.
אני חושב ששנה שעברה הוא היה זוכה בפרס הרבה יותר בקלות (אם כי FC3 עדיף עליו בדיוק באותם התחומים שGTA V וביושוק עדיפים עליו).
עבורי, GTA V וביושוק מגיעים לפוטו פיניש וקשה לי מאוד להחליט איזה מהם ראוי יותר. TLOU "זוכה" במקום השלישי, אבל הוא לא התחרה בהם לרגע.

מעבר לזה, אין דבר כזה משחק השנה ולעולם לא יהיה בתעשייה, לפי דעתי. זה לא כמו בסרטים שיש את האוסקר. כל מה שיש לנו זה אוסף של הכרעות רוב באתר X, או רוב של צוות עיתונאים בטקס פרסומי מעפן Y ואת משחק השנה פרטי של כל אחד.
בגלל זה אני אוהב מאוד את הפורמט של REV3, שבו כל אחד מהצוות פשוט מספר מה המשחקים שהוא הכי אהב/העריך/נהנה מהם/שיחק בהם הכי הרבה, בלי חוקים ובלי מגבלות של פורמט מסוים.

אני לא חושב שהיה אי פעם משחק כמו TLOU אבל אני חושב שהוא רחוק מלהיות מה שהוא יכל להיות. יש לו בעיות פייסינג, שעמום מוחלט בחלקים גדולים ממנו (אחרי הפתיח שאין בו אפילו גיימפליי נופלים לשיממון של כמעט שעתיים), יותר מדי אקשן בקטעים מסויימים ומעט מדי בקטעים אחרים ולא מעט סזיפיות. אני חושב שזה הולך להיות כמו אנצ'רטד, כלומר ש2 יתעלה על הראשון בהמון, בגלל שיש לא מעט שצריך לשפר בTLOU (ביחוד בקטגורית הפייסינג והגיימפליי עצמו).

בנושא ביושוק מול TLOU, אני חושב שביושוק לוקח אותו בכל קטגוריה אבל זאת רק הדיעה שלי. בלינג, להשוות דברים כמו ציוני גולשים או כמויות של ביקורות זה לא באמת רציני, ביחוד שמדובר בבלעדי מול משחק מולטיפלטפורם. אתה לא באמת יכול לדעת אם היילו היה מוכר 10 מליון לכל כותר אם הוא לא היה מקבל את היחס של כותר בלעדי ממיקרוסופט ואתה לא יכול לדעת אם TLOU לא היה מוכר 2 מליון עותקים אם הוא היה למשל כותר פרטנרים של EA.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 דצמבר 2013, 02:11

bling כתב:לא ידעתי איפה לשים את זה, התחילו פרסי ה GOTY של האתרים השונים ברשת וב NEOGAF כמו כל שנה אוספים את כל הנתונים לת'רד אחד כדי לקבוע מי קיבל הכי הרבה זכיות מבין המדיה, כרגע המצב נראה ככה:

אם אתם רוצים את הפירוט המלא של אילו אתרים נתנו את ה GOTY לכל משחק כולל הסיבות לבחירה שלהם הכנסו לת'רד המלא- http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=734511

כרגע נראה שביושוק אפילו לא פקטור בתחרות, זה יוכרע בין GTA5 ל TLOU כצפוי, אני חושב ש GTA5 בסוף יצא עם ידו על העליונה אבל TLOU נותן פה פייט לא קטן למשחק שזכה לכל כך הרבה שבחים והצלחה ונחשב לשיא של רוקסטאר, קרב ענקים :)

הבעיה במדד הזה הוא שמדובר במדד די כמותי ולא איכותי: תעבור על רשימת האתרים בפועל ותגלה שעל רוב מוחלט שלהם מעולם לא שמעת ובטח שלא קראת ביקורת שלהם. נראה שאתרי המשחקים המוכרים ברובם עדיין לא הכריזו על הזוכה, ובתכלס מתוך עשרות הבחירות האלו האתרים היחידים שהצלחתי לזהות שם כאתרי משחקים (דוברי אנגלית לפחות) הם ספייק (עם GTA V), גיימסרדאר (עם TLOU) וגיימספוט (עם זלדה). מה שכן, זו בהחלט אחלה שנה והתחרות קשה במיוחד לדעתי.

אבל הנה משהו שהפתיע אותי אפילו יותר, בבחירת המפתחים הישראלית למשחק השנה של 2013:
תמונה
צמוד מאד, אבל Raymen Legend לקח את הפרס השנה אחרי שהוא עקף בגמר גם את GTA V וגם את ביושוק אינפיניט, מי היה מאמין (ביושוק אגב עקף במוקדמות את TLOU בפער של 3 אחוז). הוא מצטרף לX-Com שלקח את הפרס ב-2012 ופורטל 2 מ-2011.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 דצמבר 2013, 19:20

זה ממש טוב. מומלץ לראות עד הסוף.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 פברואר 2022, 14:56

נקרו-באמפ!

לא נראה לי שדברנו על הבלוג של GTAV (ואם כן, פספסתי) וחשבתי שזה יהיה מצחיק לשים את זה בנושא 2013, אז גרסת הדור הבא של GTAV מגיעה ב-15 למרץ והיא תכלול:
- 60fps
- רזולוציה של עד 4k
- HDR
- תמיכה דואל סנסֿ
- רייטרייסינג
- זמני טעינה מהירים
- 3d אודיו
- Draw Distance גדול יותר (לא צויין אבל אני משער או לפחות מקווה גם לדחיסות גדולה יותר?)
- טקסטורות איכותיות יותר
- טוטוריאל חדש שמלווה את השחקן ב-GTAO
- יהיו 10 רכבים שאפשר לשדרג ליכולות חדשות שלא היו במשחק (5 חדשים, 5 קיימים) ש״ינצלו את הכוח של הדור הבא״. אני משער שמדובר בכלי רכב מאוד מהירים שמערכת ההזרמה של הפס3/4 לא יכלה להתמודד איתם.

או כמו שקאז קורא לזה - הדגמת דור הבא אמיתית :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 פברואר 2022, 15:32

רגע, צריך לרכוש את המשחק שוב כדי לשחק בזה או שתצא גירסת stand-alone או שדרוג בכמה דולרים או מה?
כי אני מאוד אשמח לשחק בזה אם אין זמני טעינה או שהם ממש כמה שניות בודדות, אבל לא אשלם 70 או אפילו 40 דולר על זה…
והם הולכים גם לשדרג את גירסת המחשב בהתאם?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 פברואר 2022, 15:49

Laskin כתב:רגע, צריך לרכוש את המשחק שוב כדי לשחק בזה או שתצא גירסת stand-alone או שדרוג בכמה דולרים או מה?
כי אני מאוד אשמח לשחק בזה אם אין זמני טעינה או שהם ממש כמה שניות בודדות, אבל לא אשלם 70 או אפילו 40 דולר על זה…
והם הולכים גם לשדרג את גירסת המחשב בהתאם?

הם לא אמרו שום דבר לגבי המחשב או תמחור לצערנו. הם רק התיחסו ספציפית ל-XSX/S ולפס5, זה יוצא עוד חודש אז אני משער שנגלה בקרוב. הם כן אמרו שההתקדמות מהגרסאות דור הקודם לגרסה החדשה תמשיך.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 פברואר 2022, 08:12

הקפצה מוצדקת. משחק דור הבא אמיתי שמסמן כל checkbox אפשרי למרות שבנוי על טכנולוגיה מ 2013. קאז מבסוט

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 08 פברואר 2022, 15:18

אני עדין לא מבין אנשים שמשחקים באותם משחקים שנים על שנים
Gta אונלין
Wow
קונטר סטריק, וכו וכו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 פברואר 2022, 15:24

אני עדין משחק overwatch, הוא כבר בן 6 במאי :)
אה, והבן שלי משחקי מיינקראפט ו-GTAV, הצעיר מבינהם הוא בן 8 וחצי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 פברואר 2022, 15:50

אני עדיין משחק Mark of the wolves והוא כבר בן 23 אשכרה יש גיימרים שלא נולדו שהתחלתי לשחק אותו :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 10 פברואר 2022, 23:19

אני עדיין משחק thief 2 והוא כבר בן 22 שנה. משחק ההתגנבות הטוב ביותר בכל הזמנים

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 11 פברואר 2022, 17:54

אמנם גרסת הדפנטיב, אבל אני עדיין משחק ב-Age of Empires הראשון. אין רגש יותר חזק מנוסטלגיה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 פברואר 2022, 01:24

סיימתי את זלדה LTTP שוב לפני שבוע בערך. היה ממש טוב. לפני זה שיחקתי ברימייק של link's awakening לסוויץ׳ (רימייק כמעט 1:1 של משחק הגיימבוי מ-1993). היה טוב אפילו יותר... די מדהים איך הוציאו משחק זלדה כזה איכותי לגיימבוי המקורי, מסך 2.6״ בלי צבע.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 פברואר 2022, 09:55

הוא די חיקוי של LTTP אבל כן הם מעולים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 פברואר 2022, 09:59

sharonbn כתב:אני עדיין משחק thief 2 והוא כבר בן 22 שנה. משחק ההתגנבות הטוב ביותר בכל הזמנים

no lies detected... היטמן 2 (המקורי) לא הרבה מאחוריו אבל :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 פברואר 2022, 15:15

InterAl כתב:סיימתי את זלדה LTTP שוב לפני שבוע בערך. היה ממש טוב. לפני זה שיחקתי ברימייק של link's awakening לסוויץ׳ (רימייק כמעט 1:1 של משחק הגיימבוי מ-1993). היה טוב אפילו יותר... די מדהים איך הוציאו משחק זלדה כזה איכותי לגיימבוי המקורי, מסך 2.6״ בלי צבע.

Lttp זה משחק קלסי שיזדקן טוב
שם הסדרה קיבלה קפיצה ענקית לאומת זלדה 1-2

בעניין " לינק מתעורר " ,זה נחשב לאחד מהמשחקים הטובים ביותר
לgb og ,ומאוחר יותר הגרסה לgbc אחד מהמשחקים הטובים לgbc

אני לא חושב מחיר מלא לרימיק מוצדק היום ,אבל כן המשחק טוב
לgbc יצאו עוד 2 משחקי זלדה מאוד טובים באותו הסגנון של לינק מיתעורר
לא זוכר עם המפתחת היתה קאפקום או נמקו
אבל זה היה צד שני
אחד על עונות השנה ,אחד על זמן

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 פברואר 2022, 16:37

לא יודע למה אתה מתכוון במוצדק, אבל המשחק מכר 5.5 מיליון במחיר מלא (נתונים של לפני שנה), אז קשה לומר שזה לא מוצדק (כלומר שמחיר נמוך יותר היה מביא לפדיון גבוה יותר). יש לך רעיון אחר לגבי תמחור הוגן של משחקי וידאו?
בכל מקרה, לדעתי המשחק ממש טוב לא רק כמשחק גיימבוי, אלא בכלל, גם כמשחק נייח.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 פברואר 2022, 16:48

אני בעיקר נזכר עכשיו בנוסטלגיה איזו שנה מדהימה היתה 2013... גם ביושוק אינפיניט, גם GTA V, גם Enemy Within, וגם ריימן לגנדס. כל אחד מהם היה מבחינתי הטופ של מה שהיה לדור ההוא להציע בקטגוריה שלו, והסגירה המושלמת.
נערך לאחרונה על ידי swym ב 24 פברואר 2022, 17:17, נערך פעם 1 בסך הכל.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 24 פברואר 2022, 17:02

swym כתב:אני בעיקר נזכר עכשיו בנוסטלגיה איזו שנה מדהימה היתה 2013... גם ביושוק אינפיניט, גם GTA V, גם Enemy Within, וגם ריימן לגסי. כל אחד מהם היה מבחינתי הטופ של מה שהיה לדור ההוא להציע בקטגוריה שלו, והסגירה המושלמת.

אני מניח שאתה מתכוון לריימן לג'נדס (באמת פלטפורמר נהדר), אבל מה זה לעזעזל Enemy Within ?

עריכה: לא משנה, נזכרתי שיש משחק XCOM כזה :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים