הנה רעיון - נשקים במשחקים

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הנה רעיון - נשקים במשחקים

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 אפריל 2013, 01:23

לPBS יש ערוץ יוטיוב מבריק בשם "ideachannel" ובסרטון האחרון שלהם, הם העלו רעיון מעניין - כאשר אתם קונים משחק עם נשקים מציאותיים, אתם קונים נשקים במציאות.

בבסיס הרעיון, יושבת העובדה שכאשר מפתחים משחק עם נשקים בעיצוב/שמות מציאותיים, נהוג לשלם לחברות הנשקים שיצרו את אותם נשקים, כדי לקבל רישיון לשימוש ברכוש האינטלקטואלי של אותן חברות.
אז האם אנחנו תומכים בחברות נשקים, כאשר אנחנו קונים משחקים עם נשקים מציאותיים?
האם אלו מאיתנו, שבעד הגבלת מכירת נשקים ונגד תמיכה בתעשיית הנשקים החמים, צריכים לא לקנות משחקים שבהם יש נשקים מציאותיים, כי באופן עקיף, אנחנו תומכים כלכלית באותה תעשייה?

*הערה - אפשר בקלות לגלוש ללדבר על המוסריות של מכירת נשקים/הגבלת מכירת נשקים. בואו לא נעשה את זה, בבקשה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: הנה רעיון - נשקים במשחקים

הודעהעל ידי bozeman » 14 אפריל 2013, 06:59

"נשקים לא הורגים אנשים - אנשים הורגים אנשים". אני חושב שרואים שמדינה כמו שלנו - תעשיית נשק היא לא משהו שניתן לוותר עליו... (היי! עוזי זה תמלוגים למדינה?)
אני בעד שתהיה הגבלה על נשיאת נשק (רק מי שצריך, בדיקת רקע וכו') אבל מה זה קשור דווקא לחברת ייצור שמוכרת אותו?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 14 אפריל 2013, 13:06

bozeman כתב:"נשקים לא הורגים אנשים - אנשים הורגים אנשים". אני חושב שרואים שמדינה כמו שלנו - תעשיית נשק היא לא משהו שניתן לוותר עליו... (היי! עוזי זה תמלוגים למדינה?)
אני בעד שתהיה הגבלה על נשיאת נשק (רק מי שצריך, בדיקת רקע וכו') אבל מה זה קשור דווקא לחברת ייצור שמוכרת אותו?

כל עוד לא קיימת ההגבלה שאתה חושב שצריכה להיות על מכירת נשקים, האם זה לא צבוע קצת לתמוך כלכלית בחברות הנשק שמוכרות את הנשקים? האם אתה לא מחזק את היכולת של אותן חברות נשקים להפעיל לוביסטים וללחוץ על פוליטיקאים, על מנת למנוע את קידום ההגבלות הללו?
אני לא מביע עמדה לכיוון מסוים, כרגע. אני סתם מעלה את השאלות, כי לדעתי הן מעניינות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 אפריל 2013, 13:11

ראשית אני חושב שהכסף שחברה כמו COLT או משהו כזה תקבל מחברת משחקים על הזכות להשתמש בצורה האמיתית של הנשק היא סופר מינורית ולא משנה להם במאום את ה"שורה התחתונה".

שנית אני חושב שאם יש מישהו שבעד הגבלת נשקים אז כן יש מקום להתייחסות לנושא הזה. אישית אני נגד הגבלה אז זה לא נוגע אליי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

phinexwrath71
Trainee

הודעהעל ידי phinexwrath71 » 14 אפריל 2013, 13:23

מפתחי משחקי הfps על הדרך קופצים על ההזדמנות של התלמוגים אני משאר,ולכן זה נראה לי זניח יחסית,אבל כן אני מבין איך לכל קנייה שלנו יש לה השפעה על יצרני הרובים זאת עובדה נחמדה בסה''כ אבל אין לזה חשיבות לשימוש ברובים במציאות המדיום הזה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 אפריל 2013, 13:52

Nucleus_Dawn כתב:
bozeman כתב:"נשקים לא הורגים אנשים - אנשים הורגים אנשים". אני חושב שרואים שמדינה כמו שלנו - תעשיית נשק היא לא משהו שניתן לוותר עליו... (היי! עוזי זה תמלוגים למדינה?)

כל עוד לא קיימת ההגבלה שאתה חושב שצריכה להיות על מכירת נשקים, האם זה לא צבוע קצת לתמוך כלכלית בחברות הנשק שמוכרות את הנשקים? האם אתה לא מחזק את היכולת של אותן חברות נשקים להפעיל לוביסטים וללחוץ על פוליטיקאים, על מנת למנוע את קידום ההגבלות הללו?
אני לא מביע עמדה לכיוון מסוים, כרגע. אני סתם מעלה את השאלות, כי לדעתי הן מעניינות.

מעבר לעובדה שבאמת מדובר בסכומים מגוכחים, הבעיה היא לא בחברות הנשק בכלל, אלא בממשלות. חברות הנשק לכשעצמן אין איתן שום בעיה בכלל ולכן אין שום בעיה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 אפריל 2013, 14:02

הכל עניין של איזונים...
בארץ זו לא בעיה משום שנשק מצריך רשיון ואף אחד כאן לא יכול לעשות מעצמו FPSRUSSIA באופן חוקי.
בארה"ב אין מגבלה כזו באופן מכוון (התיקון השני לחוקה מ1791). לנו זה אולי קצת קשה להבין את זה אבל בארה"ב זה נופל תחת ההגדרה של זכויות אדם... בכל מקרה התיקון לחוקה לא נבע מלובי של יצרניות הנשק אלא מהצורך של אנשים לשאת נשק להגנה עצמית, צורך שעדיין קיים בחלקים נרחבים של ארה"ב כתוצאה מנידחות יתר וחוסר נוכחות של הרשויות.
בנוסף, אני לא יודע אם חברות הנשק לא משלמות למפתחות/מפיצות כדי שיכניסו את הנשקים שלהם למשחקים... יכול להיות שיש פה איזון מסוים או שהדברים שונים מאיך שהם נראים.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 14 אפריל 2013, 17:24

רגע, מה? באמת שלא הבנתי. למה קניית COD גורמת לייצור נשקים?

אני באופן אישי בעד הגבלת נשק כי לפי דעתי זה הזוי שאנחנו צריכים להסתובב עם רובים, ולא ממש הבנתי איך COD גורמת לייצור נשקים. אם באמת COD גורמת לייצור נשקים, לדעתי לא צריך להיות קיצוניים ולהפסיק לשחק ב-COD. הרי גם חלק מהבגדים שאנחנו לובשים נעשו על ידי ילדים סינים רעבים שמועבדים בתת-תנאים ובאופן לא חוקי (העסקת ילדים עם שכר של חצי שקל ליום וכזה). אז? האם נפסיק ללבוש בגדים? אי אפשר להיות אידיאליסטיים קיצוניים בדברים האלה.

סמל אישי של המשתמש
ניק
Padawan

הודעהעל ידי ניק » 24 אפריל 2013, 21:26

מה שנכנס לחברות הנשק בגלל המשחקים לא יספיק כדי לארגן להם איזה גלידה בארוחת צהריים
לעומת מה שכל המדינות והצבאות בעולם קונים הגיימינג לא מכניס כלום!

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 אפריל 2013, 15:08

Nucleus_Dawn כתב:בבסיס הרעיון, יושבת העובדה שכאשר מפתחים משחק עם נשקים בעיצוב/שמות מציאותיים, נהוג לשלם לחברות הנשקים שיצרו את אותם נשקים

זו באמת עובדה? רוב הנשקים למיטב ידיעתי בכלל לא רשומים כtrademark (אני מנחש שפה ישראל דווקא יחודית עם השמות של הנשקים שלה) ואני לא יודע כמה משלמים להם - אם בכלל.
יש נתון שמגבה את זה? יש מישהו חושב שהתעשיה הצבאית מקבלת תמלוגים מקאונטרסטרייק על שימוש בנשקים ישראלים?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 אפריל 2013, 15:51

swym כתב:זו באמת עובדה? רוב הנשקים למיטב ידיעתי בכלל לא רשומים כtrademark (אני מנחש שפה ישראל דווקא יחודית עם השמות של הנשקים שלה) ואני לא יודע כמה משלמים להם - אם בכלל.
יש נתון שמגבה את זה? יש מישהו חושב שהתעשיה הצבאית מקבלת תמלוגים מקאונטרסטרייק על שימוש בנשקים ישראלים?

חוץ מהסרטון, אין לי עוד מקור. אם למישהו יש מקור אחר שמחזק/מפריח את הטענה, יהיה מעניין לראות אותו.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 183 אורחים