כתבה ברוטאלית של Gameindustry.biz על ה Wii U

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

Re: כתבה ברוטאלית של Gameindustry.biz על ה Wii U

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 17 מאי 2013, 21:20

למה אתה כל כך שונא את נינטנדו? אני לא נגדך, אני רק רוצה להבין מאיפה זה מגיע.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 17 מאי 2013, 21:58

הדבר הכי מחפיר זה העובדה שבמכירות השבועיות של משחקי ווי יו, המשחק הכי נמכר עדיין עושה פחות מ1000 עותקים.........

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מאי 2013, 23:00

1000 עותקים בשביל מקום ראשון זה כבר מעבר להצלה,אפשר לאמר שהקונסולה באנגליה מתה סופית פחות או יותר.
והנה,EA הודיעה שאף משחק לא מפותח עבור ה WIIU כולל לא פחות מפיפ״א14 שיוצא על פלטפורמות שלא מוכרות לבני אדם ועכשיו העובדים שלה מרשים לעצמם להשתולל בטוויטר ,תראו מה מהנדס תוכנה ב EA SPORTS ענה בתגובה לפנייה בנושא בטוויטר שלו:
תמונה
וואו,חתיכת התבטאות חריגה בשביל איש שאמור להיות מקצועי,כמה ש EA לא רואים עתיד בפלטפורמה הם בטח לא רוצים לראות התבטאויות כאלו מצד עובדיהם,הוא הולך לקבל על הראש על זה.
מעניין אם זה גם נכון שהמכשיר חלש יותר מ360 או שהוא סתם במצב רוח לטנף,מצד שני הוא בכל זאת מהנדס תוכנה שמעורב בפיתוח של המנועים עצמם ככה שיש לו מושג כלשהו בנושא,יכול להיות שמשחקי הספורט של EA מתבססים על כח עיבוד רב ושם הWIIU אכן נחות ל360 ולפס3.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 מאי 2013, 23:24

מה כבר EA עשתה לWII הראשון ?
כמה מישחקי קזואל ,וגירסאות נחותות של חלק מהמישחק הספורט וNFS

הWIIU לא סובל בגלל EA
הWIIU סובל כי נינטנדו עצמה לא שיחררה אף מישחק גדול ,ואפילו דחתה את פיקמין 3
ובנוסך עניין המחיר וענין הפירסום הדפוק

אבל צריך לזכור שכלכלית ,המצב של נינטנדו טוב בהרבה מסוני ,והWIIU לא במצב גרוע כמו הויטה

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 18 מאי 2013, 00:05

kririn כתב:מה כבר EA עשתה לWII הראשון ?
כמה מישחקי קזואל ,וגירסאות נחותות של חלק מהמישחק הספורט וNFS

הWIIU לא סובל בגלל EA
הWIIU סובל כי נינטנדו עצמה לא שיחררה אף מישחק גדול ,ואפילו דחתה את פיקמין 3
ובנוסך עניין המחיר וענין הפירסום הדפוק

אבל צריך לזכור שכלכלית ,המצב של נינטנדו טוב בהרבה מסוני ,והWIIU לא במצב גרוע כמו הויטה

אתה שוכח שסוני היא חברה הרבה יותר גדולה מנינטנדו.
וגם שכרגע הויטה תפסה קצת תאוצה ביפן והיא מוכרת יותר מהWIIU ביחס של 2:1 ככה שהמצב של הויטה לא כזה גרוע כמו שאתה מתאר. בעולם 2 המכשירים סובלים.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 18 מאי 2013, 00:10

הציוציום נמחקו. טוב שהם נשמרו ותועדו. מעניין מתי נשמע שהאיש פוטר. או אולי לEA כל כך לא אכפת מהקונסולה שהיא לא תעשה כלום לאלה שמשתלחים בה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 מאי 2013, 00:49

matangt8 כתב:אתה שוכח שסוני היא חברה הרבה יותר גדולה מנינטנדו.
וגם שכרגע הויטה תפסה קצת תאוצה ביפן והיא מוכרת יותר מהWIIU ביחס של 2:1 ככה שהמצב של הויטה לא כזה גרוע כמו שאתה מתאר. בעולם 2 המכשירים סובלים.

הויטה קיבלה ביפן הורדת מחיר וכמה מישחקים גדולים לשוק היפני
זה עזר לה בהתחלה לעלות את המכירות ביפן ,אבל מאז זה די יורד בהתמדה

הWIIU מוכרת חראה ביפן ,ובכללי בעולם ,אבל נינטנדו עדין לא עשו מהלכים לעודד מכירות
שיעשו היא תימכור יותר מהויטה כרגע ,אולי לא ביפן אבל כן בעולם

ולא אמרתי שהויטה רעה ,דיברתי על המכירות

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 18 מאי 2013, 01:02

kririn כתב:

הויטה קיבלה ביפן הורדת מחיר וכמה מישחקים גדולים לשוק היפני
זה עזר לה בהתחלה לעלות את המכירות ביפן ,אבל מאז זה די יורד בהתמדה

הWIIU מוכרת חראה ביפן ,ובכללי בעולם ,אבל נינטנדו עדין לא עשו מהלכים לעודד מכירות
שיעשו היא תימכור יותר מהויטה כרגע ,אולי לא ביפן אבל כן בעולם

ולא אמרתי שהויטה רעה ,דיברתי על המכירות

גם אני דיברתי על המכירות,למה אני אמרתי שהWIIU היא קונסולה רעה?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 18 מאי 2013, 04:05

Nigga כתב:אני לא שונא את נינטנדו.
אני שונא את העקשנות שלה להמשיך לייצר קונסולות נייחות.

אני חושב שהיא צריכה להמשיך גם עם הנייחות, אבל דיר בלאק הם צריכם לתכנן קצת יותר לפני. הWII U באמת אחת ההחלטות הכי מטומטמות שלהם בשנים האחרונות.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 18 מאי 2013, 11:28

היא צריכה לחזור לתחרות האמיתית, לשוק של הוויU כבר יש ווי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2013, 12:20

נינטנדו היתה צריכה לקחת את הר המזומנים שהWII הכניסה לה ולפתח קונסולה נורמלית.
הבעיה היתה שהחברה התבשמה בהצלחה של עצמה והיא היתה בטוחה שהיא עלתה על פטנט עולמי של חומרה מעפנה במחיר מלא עם משחקים אדיוטיים שלוקחים כמה שבועות לפתח ונמכרים גם כן במחיר מלא.
אז המכשיר לא מעניין אף אחד, המשחקים בקושי קיימים וגם לא מעניינים אף אחד, המפתחות הגדולות רואות במכשיר שלה בעיה ולא הזדמנות, המניה צנחה ב85% ועושה רושם שנינטנדו חושבת שהבעיה שלה היא פרסום...

יש לנינטנדו כסף והיא יכולה להחזיק עוד כמה שנים אבל לא לעולם חוסן ואני לא בטוח שיש לה זמן ויכולת לחזור ולהרים תחרות לקונסולות של סוני ומיקרוסופט, שהולכות להפציע עוד מעט.
קונסולות ניידות גם לא יחזיקו אותה... אפשר לפרפר קצת עם מונסטר האנטר ביפן אבל זה עולם גווע והדרך היחידה שלה לשמור על נוכחות היא לחזור לקונסולות ניידות בתחום מחירים של 50-100$ ולהתחיל למכור משחקים מלאים במחירים של 5-10$. זה אולי יגרום לזה שאנשים יהיו מוכנים לקנות קונסולה ניידת גם במקביל לסלולריים ולטאבלטים שלהם. גם אז זה לא יהיה שוק קל והריווחיות תהיה בסדרי גודל שונים לגמרי מאלה שנינטנדו רגילה להם.

אם לנינטנדו יש שכל והיא חפצת חיים, היא צריכה אתמול להרים טלפון לגייב נואל ולראות איך היא משלבת איתו ידיים...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 15:24

omerkot כתב:אם לנינטנדו יש שכל והיא חפצת חיים, היא צריכה אתמול להרים טלפון לגייב נואל ולראות איך היא משלבת איתו ידיים...

בסה"כ, אני מסכים איתך, אבל אני לא בטוח שהיא צריכה להרים טלפון דווקא לגיבי נואל. משחקים שנדחים כל הזמן ואף אחד לא יודע מה קורה איתם, יש לה מספיק :D

בלי קשר לזה, נינטנדו צריכה להתחיל להרים הרבה מאוד טלפונים, להרבה מאוד חברות. כמו שאמר קליף בלזינסקי, הסיבה שהוא מעולם לא פיתח לקונסולה של נינטנדו, היא שהם מעולם לא התקשרו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2013, 15:33

Nucleus_Dawn כתב:
בסה"כ, אני מסכים איתך, אבל אני לא בטוח שהיא צריכה להרים טלפון דווקא לגיבי נואל. משחקים שנדחים כל הזמן ואף אחד לא יודע מה קורה איתם, יש לה מספיק :D

בלי קשר לזה, נינטנדו צריכה להתחיל להרים הרבה מאוד טלפונים, להרבה מאוד חברות. כמו שאמר קליף בלזינסקי, הסיבה שהוא מעולם לא פיתח לקונסולה של נינטנדו, היא שהם מעולם לא התקשרו.

לא לא... הפוך. אני ממש לא מתכוון לזה שנינטנדו צריכה את המשחקים של valve על הקונסולה המעפנה שלה.
אני מכוון יותר לשותפות בסטים בוקס שתשאיר את נינטנדו איכשהו במשחק, הן מבחינת חומרה סבירה והן מבחינת פלטפורמת התוכנה המאופסת של נינטנדו מול זו המשומנת של סטים.
בקיצור, אני רוצה את נינטנדו מפתחת משחקים לסטים בוקס ולא את valve מפתחת משחקים לwwwiiiiuuuu.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 15:41

omerkot כתב:לא לא... הפוך. אני ממש לא מתכוון לזה שנינטנדו צריכה את המשחקים של valve על הקונסולה המעפנה שלה.
אני מכוון יותר לשותפות בסטים בוקס שתשאיר את נינטנדו איכשהו במשחק, הן מבחינת חומרה סבירה והן מבחינת פלטפורמת התוכנה המאופסת של נינטנדו מול זו המשומנת של סטים.
בקיצור, אני רוצה את נינטנדו מפתחת משחקים לסטים בוקס ולא את valve מפתחת משחקים לwwwiiiiuuuu.

אם כבר נינטנדו מפתחת משחקים לחומרה שלא היא מייצרת, שתעשה את זה לכל הפלטפורמות, לא רק לPC/סטים בוקס.

הייתי מתחיל בשחרור משחקים ישנים לiOS. סקוור מצליחים למדי עם משחקי פיינל פנטזי ישנים, בלי הרבה שינויים, במחירים הזויים. אני לא חושב שמישהו יתלונן אם הוא יוכל לשחק בפוקימון אדום/כסף ב5 דולר, באייפון שלו ואני לא חושב שיש לנינטנדו סיבה לא לעשות את זה.
הם פשוט קצת תקועים באיזו בועה מיושנת. יש כל כך הרבה כסף שהם יכולים לעשות בקלות והם פשוט לא עושים.
תמונה

Almogj
Minion

הודעהעל ידי Almogj » 18 מאי 2013, 16:25

Nucleus_Dawn כתב:
אם כבר נינטנדו מפתחת משחקים לחומרה שלא היא מייצרת, שתעשה את זה לכל הפלטפורמות, לא רק לPC/סטים בוקס.

הייתי מתחיל בשחרור משחקים ישנים לiOS. סקוור מצליחים למדי עם משחקי פיינל פנטזי ישנים, בלי הרבה שינויים, במחירים הזויים. אני לא חושב שמישהו יתלונן אם הוא יוכל לשחק בפוקימון אדום/כסף ב5 דולר, באייפון שלו ואני לא חושב שיש לנינטנדו סיבה לא לעשות את זה.
הם פשוט קצת תקועים באיזו בועה מיושנת. יש כל כך הרבה כסף שהם יכולים לעשות בקלות והם פשוט לא עושים.

כל העולם כבר משחק פוקימון בטלפונים ממזמן[תאמת גם אני. עם כל האימולטורים שיש היום נינטנדו לא תצליח אפילו להוציא כלום]
היא כן צריכה אבל להשקיע ב3ds ולתת לה עוד משחקים חוץ מפוקימון[שזה תמיד מבורך אבל איפה זלדה?]

קיצור נינטנדו צריכים לחזור לניידים. אבל רק לניידים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 16:38

Almogj כתב:
כל העולם כבר משחק פוקימון בטלפונים ממזמן[תאמת גם אני. עם כל האימולטורים שיש היום נינטנדו לא תצליח אפילו להוציא כלום]
היא כן צריכה אבל להשקיע ב3ds ולתת לה עוד משחקים חוץ מפוקימון[שזה תמיד מבורך אבל איפה זלדה?]

קיצור נינטנדו צריכים לחזור לניידים. אבל רק לניידים.

סקוור עושים מזה כסף יפה, עם כל האמולטורים. אין סיבה שנינטנדו לא תרוויח הרבה יותר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2013, 16:55

נינטנדו שמרנית מדי. היא לא תתחיל לפתח למולטיפלטפורם. חוץ מזה, גם יש לה את התקדים של סגה ומה שקרה לה אחרי שהיא התחילה לפתח לפלטפורמות זרות.
בגלל זה אני חושב שהיא צריכה להכנס לשותפות שתייצר לה גם הכנסות ממכירת חומרה וגם פלטפורמה מוצלחת יותר מבחינת התוכנה ולכן נראה לי ששותפות עם valve היא הדבר הנכון ביותר בעת הזו.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 19:10

omerkot כתב:נינטנדו שמרנית מדי. היא לא תתחיל לפתח למולטיפלטפורם. חוץ מזה, גם יש לה את התקדים של סגה ומה שקרה לה אחרי שהיא התחילה לפתח לפלטפורמות זרות.
בגלל זה אני חושב שהיא צריכה להכנס לשותפות שתייצר לה גם הכנסות ממכירת חומרה וגם פלטפורמה מוצלחת יותר מבחינת התוכנה ולכן נראה לי ששותפות עם valve היא הדבר הנכון ביותר בעת הזו.

סגה התחילה לפתח לפלטפורמות זרות, אחרי שהם הפסיקו לייצר את הפלטפורמות של עצמם (לא?).
אם נינטנדו תפסיק לייצר חומרה, אין לה סיבה לא לפתח מולטי-פלטפורם.

בעצם, התרחיש שאני הכי הייתי רוצה לראות, זה את נינטנדו מפסיקה לייצר חומרה ונקנית על ידי חברת ענק אחרת, שתיתן לה גב כלכלי, כך שההדרדרות באיכות המשחקים שראינו בסגה, לא תקרה גם אצלם.
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 18 מאי 2013, 20:45

רוב מישחקי נינטנדו לא יתאימו לסביבת IOS היום ,בגלל הממשק
גם לא לרוב האנדרואידים ,והגירסאות הנידות של WIN8

מאריו \מטאואיד \זלדה ,לא מתאימים למסך מגע ,אולי חוץ משני זלדות לDS ,אבל גם אז הן בנויות למסך מגע עם סטילוס
אולי מישחקים כמו פוקימון\נינטנדו דוג ,וכו כן יתאימו ,אבל נינטנדו מצליחה לימכור מיליונים מהם באיזה 30-40$
לא מחיר מוצלח היום לסלולרים וטאבלטים שהמיתחרות מוכרות ב0-15$
והרבה מהגדולים ביותר זה בחינם או בדולר בודד

ככה שנינטנדו די תקועה עם העניין וחיבת קונסולה נידת של עצמה ,או לשנות מאוד את התוכנית העסקית שלה
מישחקים חינמים או בדולר בודד ,המון פעמים בנוים סביב פירסומות או מיקרו תשלומים ,זה יחיב את נינטנדו בשינוי ענקי
ויותר קל להם להשאיר נידת תקציבים משל עצמם ,ולשחק בתימכור כמה שצריך

בעניין הWIIU ,היו טעויות גדולות -אבל לא משהו בסדר גודל של הPS3 ,וסוני הצליחה לחלץ את הPS3 מהבוץ העמוק
ככה שיש זמן לזה
אמרתי בעבר נינטנדו יכולה לילחם דרך בילעדים ותמחור ,עם הWIIU יקרה יחסית ליצור ,עם צריכים מהר למצוא דרך להוריד את המחיר
הWIIU יכולה לשרוד ולהיות ריווחית גם שיצאו המיתחרות החדשות

אבל זה לא יהיה עם 350$ לפרימיום ,ובלי המישחקים הגדולים צד ראשון ושני

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 18 מאי 2013, 20:58

הסיפור עם בוב סאמרוויל בהחלט מאד משעשע. מעניין לראות מה יקרה. אני עדיין לא בטוח אם אני בצד של נינטנדו או בצד של סאמרוויל בסיפור הזה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2013, 21:06

Nucleus_Dawn כתב:
סגה התחילה לפתח לפלטפורמות זרות, אחרי שהם הפסיקו לייצר את הפלטפורמות של עצמם (לא?).
אם נינטנדו תפסיק לייצר חומרה, אין לה סיבה לא לפתח מולטי-פלטפורם.

בעצם, התרחיש שאני הכי הייתי רוצה לראות, זה את נינטנדו מפסיקה לייצר חומרה ונקנית על ידי חברת ענק אחרת, שתיתן לה גב כלכלי, כך שההדרדרות באיכות המשחקים שראינו בסגה, לא תקרה גם אצלם.

סגה הפסיקה לייצר את הדרימקאסט ב2001 וב2004 נקנתה על ידי sammy.
מאז שתיהן ביחד קורסות...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 21:09

omerkot כתב:סגה הפסיקה לייצר את הדרימקאסט ב2001 וב2004 נקנתה על ידי sammy.
מאז שתיהן ביחד קורסות...

בסדר, אבל זה לא שהם פיתחו משחקי מולטיפלטפורם, בזמן שהם היו יצרנית קונסולה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מאי 2013, 21:57

נינטנדו הייתה צריכה להפסיק כל פיתוח לWII עוד ב2009, להעביר 100% מהפרוייקטים לWIIU כולל זלדה SS. הם היו צריכים לעשות את הWIIU קונסולת דור הבא אמיתית. האם הם היו צריכים לעשות אותה בכוח של הפס4 וה720? כנראה שלא, אבל אפילו אם היא הייתה חצי כוח מהן ועל ארכיטקטורת PC כל המפתחים היו מאוד מרוצים. אז הם היו צריכים לפשט את הטאבלט הטפשי הזה שאלוהים יודע למה עולה להם ליצר אותו יותר מ40$ כך שהוא כן יעלה להם 40$, ביחוד שיש להם שם מסך סוג ב' ומגע יחיד. אז הם היו צריכים ללכת לכל מפיצה צד ג' וללקק להם מהשרת ועד המנכ"ל בשביל שיעשו 100% מהמשחקי צד ג' גם לWIIU. הם היו צריכים לחלק ערכות פיתוח חינם ולהלהיב מפתחים על הקונסולה הסופר חזקה שלהם (בכל זאת הפס4 וה720 היו אמורות להיות שנים מהיציאה כשהערכות פיתוח היו מגיעות למפיצות) והשטיק של הטאבלט היה יכול או לרדת בכלל או להשאר בתור משהו צדדי קל למי שרוצה להשתמש בו. על גבי כל זה, כמו שעמר אמר, הם היו צריכים לפנות לVALVE ולבקש מהם לעשות את כל המערכת הפעלה שלהם מא' ועד ת'. אז, אולי אז יחד עם היתרון של להיות בשוק שנה לפני כולם ועם זלדה SS בשיגור ו-100% תמיכה של צד ג' הם יכלו להתחיל את הדרך שלהם כקונסולה מספר 1 או לפחות כמתחרה ראוי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 18 מאי 2013, 22:17

אתם באמת חושבים שנינטנדו לא יודעים לתכנת ושואלב צריכה לעשות את זה בשבילם?
אני חושב שזה יותר נובע מעצלנות/חיסכון בזמן/אנשים שמרנים במשרות גבוהות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2013, 22:32

Nucleus_Dawn כתב:
בסדר, אבל זה לא שהם פיתחו משחקי מולטיפלטפורם, בזמן שהם היו יצרנית קונסולה.

פיתחו phantasy star online לdreamcast... לdreamcast היה מודם מובנה ופי כמה וכמה יותר משחקי אונליין מאשר לgamecube...

וששון, נינטנדו לא מצליחה לפתח. היא כבר ניסתה כמה פעמים ושוב ושוב זה בעיקר מביך.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 96 אורחים