חנויות פיזיות - הנושא הראשי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: חנויות פיזיות - הנושא הראשי

הודעהעל ידי bozeman » 16 אפריל 2013, 23:52

גם ככה אנחנו לא נראה מזה שקל :?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 אפריל 2013, 00:28

bozeman כתב:החנות עצמה לא משלמת מע"מ הלקוח משלם והחנות "מעבירה" אותו לרשויות. זה לא מס של החנות. אם כתוב "105" זה אומר שזה מה שהחנות שילמה, ואת ה-17% מתוך ה-350 היא מעבירה לרשויות המס , כלומר הרווח שלה אחרי תשלום המע"מ הוא כאילו היא מכרה ב-290~

אז זה רווח עצום של 200% (וגם אם תוריד מזה את כל ההוצאות של תפעול חנות, זה לא ירד ל30% שארז רונן אמר).
נראה לא הגיוני בכלל, לעומת הרווח שאנחנו מכירים מחנויות בחו"ל ובטח לאור הנתונים שארז רונן מכיר.

מה דעתכם, לגבי זה? האם הנתונים במערכת מלאי יכולים להיות לא נכונים/מדויקים, או שבאמת יש פה אחוזי רווח עצומים?
עוד דבר לא הגיוני הוא שרשת כמו באג (או כל רשת אחרת) לא חשבה בעצמה לנצל את הגמישות הזאת ולהציע מחירים תחרותיים. אני בטוח שרבים היו קונים כן משחקים חדשים לקונסולות ב200 ש"ח (לפי הנתונים של המערכת, זה עדין רווח של איזה 80%). כלומר, במקום למכור 10 משחקים בשבוע, ולהרוויח עליהם 2000 שקל, אפשר למכור 50 משחקים ולהרוויח 4000.

אני בספק אם אנשי עסקים בארץ באמת כל כך אטומים, שהם לא רואים את זה כהזדמנות. נראה לי יותר הגיוני שמשהו בנתונים במערכת המלאי פשוט לא מדויק.

בכל מקרה, מחר אני עובד. אני אעשה בדיקה של כמה משחק ונראה אם מחיר העלות נשאר דומה גם בין הפלטפורמות השונות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 17 אפריל 2013, 00:48

Nucleus_Dawn כתב:
bozeman כתב:החנות עצמה לא משלמת מע"מ הלקוח משלם והחנות "מעבירה" אותו לרשויות. זה לא מס של החנות. אם כתוב "105" זה אומר שזה מה שהחנות שילמה, ואת ה-17% מתוך ה-350 היא מעבירה לרשויות המס , כלומר הרווח שלה אחרי תשלום המע"מ הוא כאילו היא מכרה ב-290~

אז זה רווח עצום של 200% (וגם אם תוריד מזה את כל ההוצאות של תפעול חנות, זה לא ירד ל30% שארז רונן אמר).
נראה לא הגיוני בכלל, לעומת הרווח שאנחנו מכירים מחנויות בחו"ל ובטח לאור הנתונים שארז רונן מכיר.

מה דעתכם, לגבי זה? האם הנתונים במערכת מלאי יכולים להיות לא נכונים/מדויקים, או שבאמת יש פה אחוזי רווח עצומים?
עוד דבר לא הגיוני הוא שרשת כמו באג (או כל רשת אחרת) לא חשבה בעצמה לנצל את הגמישות הזאת ולהציע מחירים תחרותיים. אני בטוח שרבים היו קונים כן משחקים חדשים לקונסולות ב200 ש"ח (לפי הנתונים של המערכת, זה עדין רווח של איזה 80%). כלומר, במקום למכור 10 משחקים בשבוע, ולהרוויח עליהם 2000 שקל, אפשר למכור 50 משחקים ולהרוויח 4000.

אני בספק אם אנשי עסקים בארץ באמת כל כך אטומים, שהם לא רואים את זה כהזדמנות. נראה לי יותר הגיוני שמשהו בנתונים במערכת המלאי פשוט לא מדויק.

בכל מקרה, מחר אני עובד. אני אעשה בדיקה של כמה משחק ונראה אם מחיר העלות נשאר דומה גם בין הפלטפורמות השונות.

אני לא מומחה
אבל הינה כמה סיבות לדעתי

1. זה לא טוב להוריד מחיר - באג היא רשת שמוכרת כי היא מוכרת, כי אנשים לא מספיק חכמים או יותר מידיד עצלנים כדי ללכת לחנויות אחרות ( שסביר להניח תהיה גם באותו עיר )
אין לה מה להוריד את המחיר של דאד ספייס כי אז ישאלו אותה למה לדוגמה COD הוא לא במחיר יותר זול מDS, הראי הוא יצא אחרי
הם רוצים לשמור על רמה מסוימת,
2. להוריד שצריך - מתי שהם מפסיקים למכור כמות ברמה המסוימת הזו להוריד את המחיר ולמכור עוד
כי הם לא יהיו בלחץ להעיף את העותק הזה
3. לתת לעובדים לעשות הנחות - נכון, זה סיבה קצת מוזרה, אבל אולי הם שמים מחיר כזה בידיעה שגם אם עובד בסניף X יעשה הנחה קטנה עליו, עדין יהיה רווח נחמד?
4. ספק - אם באג ירסקו את המחיר אז חנויות אחרות יכולות לכעוס עליהם ולהגיד לספק שסיפק לבאג את המשחק שבאג שוחטת את המחיר
והם לא יקנו מהספק הזה כי אין להם רווח על זה, כי ככה זה באג, היא משפיעה על כל השוק

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 אפריל 2013, 02:02

Fanta כתב:אני לא מומחה
אבל הינה כמה סיבות לדעתי

1. זה לא טוב להוריד מחיר - באג היא רשת שמוכרת כי היא מוכרת, כי אנשים לא מספיק חכמים או יותר מידיד עצלנים כדי ללכת לחנויות אחרות ( שסביר להניח תהיה גם באותו עיר )
אין לה מה להוריד את המחיר של דאד ספייס כי אז ישאלו אותה למה לדוגמה COD הוא לא במחיר יותר זול מDS, הראי הוא יצא אחרי
2. להוריד שצריך - מתי שהם מפסיקים למכור כמות ברמה המסוימת הזו להוריד את המחיר ולמכור עוד
3. לתת לעובדים לעשות הנחות - נכון, זה סיבה קצת מוזרה, אבל אולי הם שמים מחיר כזה בידיעה שגם אם עובד בסניף X יעשה הנחה קטנה עליו, עדין יהיה רווח נחמד?
4. ספק - אם באג ירסקו את המחיר אז חנויות אחרות יכולות לכעוס עליהם ולהגיד לספק שסיפק לבאג את המשחק שבאג שוחטת את המחיר
והם לא יקנו מהספק הזה כי אין להם רווח על זה, כי ככה זה באג, היא משפיעה על כל השוק

או קיי...

1. זה טוב להוריד מכיר. באג היא רשת שמוכרת, למרות שלעיתים היא יקרה יותר (ולאו דווקא בגלל עצלנות או טפשות של אנשים. לפעמים פשוט בגלל שהרבה אנשים חושבים שהשירות שבאג נותנת לאחר הרכישה, שווה תוספת של 10% במחיר). לעיתים קרובות מאוד, כשמישהו שואל על מוצר מסוים ואני אומר לו כמה הוא עולה, הוא עונה לי "אבל בחנות X זה יותר זול" ואז הוא הולך לקנות בחנות הזאת. לא מדובר על מקרים של 1 ל-10. מדובר במקרים מאוד שכיחים.
אם אפשר להוריד את המחיר של DS3 ל200-250 ש"ח ועדיין להרוויח בערך 100% ממחיר העלות שלו, אז כנראה שאפשר לעשות משהו דומה גם עם COD. לא תהייה לבאג סיבה להוריד רק לחלק מהמשחקים את המחיר, כי הורדת המחירים תוביל ליותר אנשים שקונים בבאג ובהתאם, לרווחים יותר גדולים. בכל מקרה, הורדת המחיר לא צריכה להיות קבועה בכל המשחקים. אין בעיה שמשחקים פחות פופולאריים כמו ני נו קוני לPS3 יעלו 200 שקל בהשקה ומשחקים כמו COD יעלו 260.
2. את זה עושים בכל מקרה, כמו בכל העולם. במצב שבו באג מרוויחה "רק" 100% על כל עותק, יש לה המון גמישות להוריד את המחיר אחרי כמה חודשים.
3. נותנים לעובדים לעשות הנחות מאוד לא משמעותיות. לא מדובר על הנחות שסוגרות פער של 100 שקלים במחיר. גם לא 50 שקלים במחיר.
4. אם באג יורידו את המחיר וחנויות אחרות רוצות להתחרות בבאג, גם החנויות האחרות יורידו את המחיר. אין סיבה לחשוב שבאג קונה את המשחקים בכל כך יותר זול מחנויות אחרות וגם במקרים שבהם באג מזמינה הרבה עותקים ולכן מקבלת הנחה, זה בסדר גמור, כי באג הרוויחה את ההנחה הזאת. הספק פשוט יכול להגיד לחנויות האחרות "אני מוכר לבאג את המשחק ב100 ולכם ב150. אתם מזמינים 100 עותקים והם מזמינים ממני 500. אם תזמינו ממני 500, אשווה את המחיר".
זו לא באמת בעיה מבחינת הספק. ההפך. גם הספק ירוויח יותר, כי הוא ימכור יותר עותקים לבאג (כי באג תמכור יותר עותקים ותצטרך להזמין יותר מהספק).

אין סיבה עסקית למחירים הגבוהים, בהנחה והנתונים שראיתי נכונים. אם מחר אני אגלה שהנתונים דומים גם במשחקים אחרים, יהיה מעניין לנסות ולמצוא את הסיבה למחירים הללו. זה בטוח לא העדר תחרות, כי לא חסרות חנויות שמוכרות משחקים בארץ.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 אפריל 2013, 11:39

כרגיל כשיש רשת אז המחיר הוא אחיד ככה שגם אם מורידים בסניף שיכול למכור יותר (וכתוצאה מזה להישאר באותו הרווח, למרות שלא ברור למה לעשות את זה אם אתה נשאר אם אותו הרווח אבל ניחא) צריך גם להוריד בסניף שמוכר הרבה פחות. המחיר של תפעול חנות ועובדים הוא עצום במדינת ישראל, על אחת וכמה במדינת גוש דן. אם נדמה פה למישהו שהוא יצליח לשכנע מסה רצינית של אנשים לרכוש אצלו משחקים מאשר אצל באג אז שיפתח חנות, אני אומר הסיכוי קלוש כי גם ככה עם הזמן יותר ויותר אנשים פשוט עוברים לאינטרנט ולמעט הנושא של הדואר אין לחברה בישראל סיכוי נגד חברה מהאינטרנט ובנוסף אתה מפסיד את כל הרווח הנוסף שהיית עושה על כל ה"עשירים/טמבלים" שמוציאים את ה300-350 שקל על משחק ליום הולדת של הילד או משהו כזה.

הצרכנים לא ישתנו, בשביל כוח קניה דומה לארה"ב המשחקים צריכים להימכר כמעט בחצי מחיר ביום יציאתם, קרי משהו כמו 120 שקל ולרדת ל60 שקל תוך חודשים ספורים. זה כנראה לא יקרה בחיים. אולי אם STEAM או מישהו מהעולם של ההורדות יכנס חזק בשוק הישראלי אבל כמובן שזה קלוש ביותר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 17 אפריל 2013, 11:49

swiss-the-engine כתב:כרגיל כשיש רשת אז המחיר הוא אחיד ככה שגם אם מורידים בסניף שיכול למכור יותר (וכתוצאה מזה להישאר באותו הרווח, למרות שלא ברור למה לעשות את זה אם אתה נשאר אם אותו הרווח אבל ניחא) צריך גם להוריד בסניף שמוכר הרבה פחות. המחיר של תפעול חנות ועובדים הוא עצום במדינת ישראל, על אחת וכמה במדינת גוש דן. אם נדמה פה למישהו שהוא יצליח לשכנע מסה רצינית של אנשים לרכוש אצלו משחקים מאשר אצל באג אז שיפתח חנות, אני אומר הסיכוי קלוש כי גם ככה עם הזמן יותר ויותר אנשים פשוט עוברים לאינטרנט ולמעט הנושא של הדואר אין לחברה בישראל סיכוי נגד חברה מהאינטרנט ובנוסף אתה מפסיד את כל הרווח הנוסף שהיית עושה על כל ה"עשירים/טמבלים" שמוציאים את ה300-350 שקל על משחק ליום הולדת של הילד או משהו כזה.

הצרכנים לא ישתנו, בשביל כוח קניה דומה לארה"ב המשחקים צריכים להימכר כמעט בחצי מחיר ביום יציאתם, קרי משהו כמו 120 שקל ולרדת ל60 שקל תוך חודשים ספורים. זה כנראה לא יקרה בחיים. אולי אם STEAM או מישהו מהעולם של ההורדות יכנס חזק בשוק הישראלי אבל כמובן שזה קלוש ביותר.

מוסיף על זה שיש בפנים עוד כמה נתונים שלאו דווקא מופיעים בעומדת ה"מחיר עלות". מראש אני חושב שמדובר במקרה לא מייצג, כי כשאני עבדתי קצת בתחום לפני כמה שנים המחירים היו שונים לגמרי (ואז נחשפתי למחירי העלות מכמה צדדים - גם מצד המפיצות, גם מצד חנויות וכו') וקשה לי להאמין שהתחולל שינוי כל כך גדול בכל כך מעט זמן.

צריך גם לציין שפה ושם יש חנויות שמנסות לשבור את השוק. לפני איזה שנתיים אייבורי נכנסו מאוד חזק בקטע של משחקים, ומכרו כאלה במחירים *מאוד* תחרותיים. אולי לא 120 למשחק חדש, אבל גם לא הרבה יותר מזה ברוב המקרים. התוצאה: הם הפסידו כסף. הרבה כסף. כי אלה היו מחירי הפסד שנועדו רק למשוך קהל אליהם, וכמו ש-Swiss ציין הצרכנים אכן לא השתנו ופשוט לא קנו שם. המחירים שלהם עדיין נשארו סבירים יחסית, כ-270 שקל למשחק חדש, אבל עכשיו הם בערך במקום בו נמצאות חנויות מתמחות. אחת לכמה זמן מגיע מישהו שחושב שהוא יצליח לפתח את השוק - ותמיד זה נגמר במפח נפש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2013, 12:17

erezronen כתב:
מוסיף על זה שיש בפנים עוד כמה נתונים שלאו דווקא מופיעים בעומדת ה"מחיר עלות". מראש אני חושב שמדובר במקרה לא מייצג, כי כשאני עבדתי קצת בתחום לפני כמה שנים המחירים היו שונים לגמרי (ואז נחשפתי למחירי העלות מכמה צדדים - גם מצד המפיצות, גם מצד חנויות וכו') וקשה לי להאמין שהתחולל שינוי כל כך גדול בכל כך מעט זמן.

צריך גם לציין שפה ושם יש חנויות שמנסות לשבור את השוק. לפני איזה שנתיים אייבורי נכנסו מאוד חזק בקטע של משחקים, ומכרו כאלה במחירים *מאוד* תחרותיים. אולי לא 120 למשחק חדש, אבל גם לא הרבה יותר מזה ברוב המקרים. התוצאה: הם הפסידו כסף. הרבה כסף. כי אלה היו מחירי הפסד שנועדו רק למשוך קהל אליהם, וכמו ש-Swiss ציין הצרכנים אכן לא השתנו ופשוט לא קנו שם. המחירים שלהם עדיין נשארו סבירים יחסית, כ-270 שקל למשחק חדש, אבל עכשיו הם בערך במקום בו נמצאות חנויות מתמחות. אחת לכמה זמן מגיע מישהו שחושב שהוא יצליח לפתח את השוק - ותמיד זה נגמר במפח נפש.

היום אפשר לקנות דיגיטלית מוסיקה באייטיונס וכו' ב29 שקל לדיסק. רק לפני 10 שנים דיסקים של מוסיקה עלו בין 60 ל90 שקל, תלוי באמן. כלומר היום המחירים נמוכים ביותר מחצי ובאמת ש29 שקל לדיסק מוסיקה זה מחיר זנות. משהו רואה את האמנים הישראלים שוחים בכסף מכל המכירות הדיגיטליות האלה? לא ממש. למה? כי הישראלים רגילים לחינם וחינם זה תמיד יותר זול מדיסק של מוסיקה שעולה כסף. כנ"ל על משחקי וידאו, לא שווה להם להרוויח עליה של כמה אחוזים במכירות ולאבד את ה300 שקל שהם יכלו לקבל מהאנשים שמוכנים לשלם את זה. בנוסף המחירים פה זולים מהחנויות הגדולות באירופה אז לפחות זה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 17 אפריל 2013, 13:26

Nucleus_Dawn כתב:
Fanta כתב:אני לא מומחה
אבל הינה כמה סיבות לדעתי

או קיי...

1. זה טוב להוריד מכיר. באג היא רשת שמוכרת, למרות שלעיתים היא יקרה יותר (ולאו דווקא בגלל עצלנות או טפשות של אנשים. לפעמים פשוט בגלל שהרבה אנשים חושבים שהשירות שבאג נותנת לאחר הרכישה, שווה תוספת של 10% במחיר). לעיתים קרובות מאוד, כשמישהו שואל על מוצר מסוים ואני אומר לו כמה הוא עולה, הוא עונה לי "אבל בחנות X זה יותר זול" ואז הוא הולך לקנות בחנות הזאת. לא מדובר על מקרים של 1 ל-10. מדובר במקרים מאוד שכיחים.
אם אפשר להוריד את המחיר של DS3 ל200-250 ש"ח ועדיין להרוויח בערך 100% ממחיר העלות שלו, אז כנראה שאפשר לעשות משהו דומה גם עם COD. לא תהייה לבאג סיבה להוריד רק לחלק מהמשחקים את המחיר, כי הורדת המחירים תוביל ליותר אנשים שקונים בבאג ובהתאם, לרווחים יותר גדולים. בכל מקרה, הורדת המחיר לא צריכה להיות קבועה בכל המשחקים. אין בעיה שמשחקים פחות פופולאריים כמו ני נו קוני לPS3 יעלו 200 שקל בהשקה ומשחקים כמו COD יעלו 260.
2. את זה עושים בכל מקרה, כמו בכל העולם. במצב שבו באג מרוויחה "רק" 100% על כל עותק, יש לה המון גמישות להוריד את המחיר אחרי כמה חודשים.
3. נותנים לעובדים לעשות הנחות מאוד לא משמעותיות. לא מדובר על הנחות שסוגרות פער של 100 שקלים במחיר. גם לא 50 שקלים במחיר.
4. אם באג יורידו את המחיר וחנויות אחרות רוצות להתחרות בבאג, גם החנויות האחרות יורידו את המחיר. אין סיבה לחשוב שבאג קונה את המשחקים בכל כך יותר זול מחנויות אחרות וגם במקרים שבהם באג מזמינה הרבה עותקים ולכן מקבלת הנחה, זה בסדר גמור, כי באג הרוויחה את ההנחה הזאת. הספק פשוט יכול להגיד לחנויות האחרות "אני מוכר לבאג את המשחק ב100 ולכם ב150. אתם מזמינים 100 עותקים והם מזמינים ממני 500. אם תזמינו ממני 500, אשווה את המחיר".
זו לא באמת בעיה מבחינת הספק. ההפך. גם הספק ירוויח יותר, כי הוא ימכור יותר עותקים לבאג (כי באג תמכור יותר עותקים ותצטרך להזמין יותר מהספק).

אין סיבה עסקית למחירים הגבוהים, בהנחה והנתונים שראיתי נכונים. אם מחר אני אגלה שהנתונים דומים גם במשחקים אחרים, יהיה מעניין לנסות ולמצוא את הסיבה למחירים הללו. זה בטוח לא העדר תחרות, כי לא חסרות חנויות שמוכרות משחקים בארץ.

אין לי כוח כרגע להגיב לגבי הכל
אבל חייב להגיד בקשר ל4
פיספסתה את הנקודה
אם אתה קונה את המשחק DS מהיבואן, ואז מעלה שבאג מוכרת אותו ב10 שקל מעל למחיר
אתה תבוא ליבואן ותתלונן על זה, למה שתשלם מחיר כזה שבאג משלמת מחיר כזה
היבואן יכנס לבעיות, מה עכשיו יש לו משהו ששוחט לו את המחיר? איזה חנויות יקנו ממנו את המשחק הזה שהמחיר שחוט ככה?
אנשים לא יקנו ממנו ויש לו ספיר להניח עוד 1000 עותקים של אותו משחק
אז מה הוא עושה? הוא יגיד לבאג לעלות את המחירים כי הם דופקים אותו בזה שהם דופקים חנויות אחרות
ככה זה, לפעמיים זה קטע של פוליטיקה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 אפריל 2013, 13:47

מה?! איפה נמכרים באייטונס דיסקים חדשים ב29 שקלים?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 אפריל 2013, 14:30

swiss-the-engine כתב:מה?! איפה נמכרים באייטונס דיסקים חדשים ב29 שקלים?

שאלת וענית. באייטונס. אפילו ב pre order
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2013, 14:34

swiss-the-engine כתב:מה?! איפה נמכרים באייטונס דיסקים חדשים ב29 שקלים?

בכל מקום בחנות הישראלית? רק השבוע קניתי את odd-fellows של טומהוק ב29 שקל. כל דיסק שקניתי עלה 29 שקל ומטה (כל הדיסקים של Daft punk למשל עלו לי 12 שקל לדיסק) למרות שיש כאלה שנמכרים גם ב39 שזה של אמנים שיותר חשים את עצמם כמו פינק פלויד. שירים בודדים זה 2.9 או 3.9, שוב פעם תלוי פופולריות ושטויות כאלה. אבל בכלליות המחיר הסטנדרטי של דיסקים שם זה 29 שקל, 39 זה די חריג וכל הזמן יש מבצעים של 12 או 17 שקל לדיסקים של אמנים ספציפים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 אפריל 2013, 14:58

וואלה.... לא ידעתי זאת.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2013, 15:00

swiss-the-engine כתב:וואלה.... לא ידעתי זאת.

סופסוף מקום שבו שווה להיות ישראלי ולא אמריקאי :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 אפריל 2013, 16:00

erezronen כתב:
swiss-the-engine כתב:כרגיל כשיש רשת אז המחיר הוא אחיד ככה שגם אם מורידים בסניף שיכול למכור יותר (וכתוצאה מזה להישאר באותו הרווח, למרות שלא ברור למה לעשות את זה אם אתה נשאר אם אותו הרווח אבל ניחא) צריך גם להוריד בסניף שמוכר הרבה פחות. המחיר של תפעול חנות ועובדים הוא עצום במדינת ישראל, על אחת וכמה במדינת גוש דן. אם נדמה פה למישהו שהוא יצליח לשכנע מסה רצינית של אנשים לרכוש אצלו משחקים מאשר אצל באג אז שיפתח חנות, אני אומר הסיכוי קלוש כי גם ככה עם הזמן יותר ויותר אנשים פשוט עוברים לאינטרנט ולמעט הנושא של הדואר אין לחברה בישראל סיכוי נגד חברה מהאינטרנט ובנוסף אתה מפסיד את כל הרווח הנוסף שהיית עושה על כל ה"עשירים/טמבלים" שמוציאים את ה300-350 שקל על משחק ליום הולדת של הילד או משהו כזה.

אתה צודק. באמת מדובר במחיר לא מייצג. הייתי אפילו אומר שמדובר בטעות, כי עכשיו אני רואה מחיר עלות אחר.

משחקי PC עם מחיר עלות שנע בין 150 ו200 (משחקים מוזלים, כמו סטארקרפט החדש עם מחיר של 120 ומשחקים שמחירם לצרכן 100 ש"ח נמצאים סביב מחיר עלות של 50-60 ש"ח).
משחקי קונסולות עם מחירים שנעים בין 180 ו250, כאשר לפעמים זה קצת פחות.

בשורה התחתונה, באמת אין פה איזה רווח עצום. ביחד עם עלות התפעול של החנויות והמע"מ, הרווח באמת נראה לי סביב 30%, כמו שאמרת בהתחלה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 אפריל 2013, 01:14

DrKeo כתב: בנוסף המחירים פה זולים מהחנויות הגדולות באירופה אז לפחות זה.

אתה מתכוון למחירים הרשמיים באירופה. אתה יכול לראות למשל איך תחרות המחירים בין כל אתרי האינטרנט הבריטיים (בלה/זאווי/שופטו/וכו) גורמת למחירי משחקים בפועל ליפול מאד מהר לחצי מחיר ופחות. הבעיה בארץ היא לא עם המחירים ההתחלתיים של משחקי הקונסולה שנהיו ברובם יותר שפויים מאירופה, אלא עם זה שרובם נשארים עם תג מחיר כזה במשך שנים בזמן שבמקומות אחרים אתה יכול לראות דברים נופלים לbargain bin אחרי שנה ופחות. הבאתי מאנגליה כמה משחקי קונסולה בפחות מ-60 ש"ח כולל משלוח, אבל בחיים לא ראיתי משחקים במחירים כאלו בישראל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2013, 11:50

swym כתב:אתה מתכוון למחירים הרשמיים באירופה. אתה יכול לראות למשל איך תחרות המחירים בין כל אתרי האינטרנט הבריטיים (בלה/זאווי/שופטו/וכו) גורמת למחירי משחקים בפועל ליפול מאד מהר לחצי מחיר ופחות. הבעיה בארץ היא לא עם המחירים ההתחלתיים של משחקי הקונסולה שנהיו ברובם יותר שפויים מאירופה, אלא עם זה שרובם נשארים עם תג מחיר כזה במשך שנים בזמן שבמקומות אחרים אתה יכול לראות דברים נופלים לbargain bin אחרי שנה ופחות. הבאתי מאנגליה כמה משחקי קונסולה בפחות מ-60 ש"ח כולל משלוח, אבל בחיים לא ראיתי משחקים במחירים כאלו בישראל.

אבל זה לא המחיר בריטייל שהלקוח הרגיל של GAMESTOP מקבל. הייתי בGAMESTOP גם בברלין, גם באיטליה וגם באמסטרדאם והמחיר של כל משחק חדש שם הוא 60 יורו לפני מס.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 18 אפריל 2013, 13:41

swym כתב:אתה מתכוון למחירים הרשמיים באירופה. אתה יכול לראות למשל איך תחרות המחירים בין כל אתרי האינטרנט הבריטיים (בלה/זאווי/שופטו/וכו) גורמת למחירי משחקים בפועל ליפול מאד מהר לחצי מחיר ופחות. הבעיה בארץ היא לא עם המחירים ההתחלתיים של משחקי הקונסולה שנהיו ברובם יותר שפויים מאירופה, אלא עם זה שרובם נשארים עם תג מחיר כזה במשך שנים בזמן שבמקומות אחרים אתה יכול לראות דברים נופלים לbargain bin אחרי שנה ופחות. הבאתי מאנגליה כמה משחקי קונסולה בפחות מ-60 ש"ח כולל משלוח, אבל בחיים לא ראיתי משחקים במחירים כאלו בישראל.

כי ברגע שהמשחק נופל ככה במחיר אנשים כבר לא מתעסקים איתו
מי יתעסק? היבואן? מה יש לו להביא משחק כזה? איפה הוא יגזור את הרווח ואיפה החנות תגזור?
מי תביא? החנות ביבוא אישי? רק על המשלוח והמכס יקחו לה מספיק סכום כדי שזה לא יהיה שווה לה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 אפריל 2013, 14:14

נכון, בכל אירופה המחירים יקרים (זה לא צריך להפתיע מישהו שבמדינות סופר רווחה המוצרים יקרים) למעט אנגליה ובגלל שכל החנויות שאנחנו מזמינים מהם הם אנגליות (מקסימום יש להם שלוחה במדינה אחרת) אז נראה שככה המחיר בכל אירופה.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 אפריל 2013, 16:48

DrKeo כתב:אבל זה לא המחיר בריטייל שהלקוח הרגיל של GAMESTOP מקבל. הייתי בGAMESTOP גם בברלין, גם באיטליה וגם באמסטרדאם והמחיר של כל משחק חדש שם הוא 60 יורו לפני מס.

בגלל זה הhigh street retailers גוססים והולכים בדרכה של בלוקבאסטר וטאואר. הדבר היחיד שעוד החזיק אותם זה שולי הרווח המטורפים על משחקים משומשים, אבל המפיצות לאט לאט חוסמות את זה. הרי gamestop בגמרניה לא יכולה באמת להתחרות במחיר ב-amazon.de - שם תוכל למצוא את רוב המשחקים מהתקופה האחרונה ב-40 יורו ופחות.
Fanta כתב:כי ברגע שהמשחק נופל ככה במחיר אנשים כבר לא מתעסקים איתו

אבל זה גם המצב בשאר העולם: המחיר הנמוך שאתה רואה הוא לא בגלל שהחנות קונה עוד ועוד מלאי של משחקים ישנים, אלא בגלל שכבר יש לה מלאי גדול מההזמנה הראשונה שמבזבז לה מקום במחסן והיא צריכה להיפטר ממנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אפריל 2013, 00:11

swym כתב:בגלל זה הhigh street retailers גוססים והולכים בדרכה של בלוקבאסטר וטאואר. הדבר היחיד שעוד החזיק אותם זה שולי הרווח המטורפים על משחקים משומשים, אבל המפיצות לאט לאט חוסמות את זה. הרי gamestop בגמרניה לא יכולה באמת להתחרות במחיר ב-amazon.de - שם תוכל למצוא את רוב המשחקים מהתקופה האחרונה ב-40 יורו ופחות.

נכנסתי, ביושוק למשל לפני מס עולה בארץ פחות מאמזון גרמניה ( 48 יורו? זה לא ברהשוואה לארץ?), כנ״ל על סים סיטי וטום ריידר. אם הריטייל הרגיל בארץ יותר זול מהאונליין באירופה (עם אנגליה כיוצא דופן) אז המצב עוד סביר פה.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 19 אפריל 2013, 18:37

swym כתב:

בארץ החנויות חכמות מספיק לדעת שלא להיתקע אם דברים כאלו
הם יודעות איך להעיף את זה, לא להגיע למצבים שצריכים לשחוט מחיר של משחק

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 23 אפריל 2013, 14:15

Fanta כתב:בארץ החנויות חכמות מספיק לדעת שלא להיתקע אם דברים כאלו
הם יודעות איך להעיף את זה, לא להגיע למצבים שצריכים לשחוט מחיר של משחק

או שהחנויות מספיק חכמות, או שהן מספיק טיפשות... אני רואה לפעמים בחנויות משחקים מעלים אבק במשך שנים ועדיין נמכרים במחירים מופקעים מתוך תקווה שיום אחד יגיע הסבא הלא מבין שישלם 200 ש"ח על משחק בן חמש. אבל בינתיים הם ממשיכים לשלם שכירות יקרה וארנונה יקרה ומשכורות לעובדים, והמשחקים נשארים להתייבש על המדף.

DrKeo כתב:נכנסתי, ביושוק למשל לפני מס עולה בארץ פחות מאמזון גרמניה ( 48 יורו? זה לא ברהשוואה לארץ?), כנ״ל על סים סיטי וטום ריידר. אם הריטייל הרגיל בארץ יותר זול מהאונליין באירופה (עם אנגליה כיוצא דופן) אז המצב עוד סביר פה.

1.אבל המחיר הוא אחרי מס. 48 יורו הם 225 ש"ח.
2. הנקודה המהותית יותר היא שביושוק באמזון גרמניה לא עולה 48 יורו. אני רואה אותו נמכר במחיר "רשמי" של בין 40 יורו (190 ש"ח) ל-46 יורו כתלות בגרסה (האקבוקס הכי יקרה). אבל גם לקנות במחיר הרשמי זה מטופש, כשהנקודה היא שבאמזון אתה תמיד יכול לקנות דרך ספקי משנה: ושם אפשר להשיג את גרסת האקסבוקס ב-39 יורו, כשגרסת הPC צונחת למחיר של 31.5 יורו שהם בעצם 150 ש"ח (לעותק חדש. משומש עולה אפילו פחות).
3. האמת היא שלצורך ההשוואה חיפשתי עכשיו בזאפ ומצאתי חנות מעניינת שלא שמעתי עליה אף פעם: gameclub. בעוד כל שאר החנויות יקרות משמעותית מהמחיר באמזון, המחיר של ביושוק בגיימקלאב זול בכמה עשרות שקלים מהחנות הבאה בתור בזאפ (230 ש"ח לגרסת ה-360 ו150 ש"ח לקוד לסטים בגרסת ה-PC) - מחירים דומים עד זהים לחלוטין למחירים הכי זולים שראיתי באמזון גרמניה. זה נראה כמו חנות וירטואלית בשביל לחתוך במחירים (איסוף משחקים הוא רק בתיאום מראש). יש שם גם לא מעט משחקים ישנים יותר לXbox ב-100 ש"ח ופחות, ומשחקים חדשים יחסית כמו MGS:R ו-Dead space 3 ב-200 ש"ח בלבד. מישהו שמע פעם על החנות הזו?
4. עוד נקודה מעניינת: חפשו עכשיו את Halo 4 בזאפ ותופתעו לגלות שמעל חמש חנויות מציעות אותו במחירים של פחות מ-100 ש"ח - יהיה לכם קשה יותר למצוא מחירים זולים גם בחנויות יד שניה בארה"ב. איך זה יכול להיות שפתאום משחק חדש יחסית מוצע במחיר כזה? והאם זה קשור לזה שפתאום יש נציגות רשמית של קונסולה בישראל, וחברה מקומית שמספקת לחנויות מלאי זול ומעוניינת לקדם משחקים מסוימים? כנראה שזה נמכר לחנויות בפחות, כי לא נראה לי שפתאום כל החנויות החליטו שדווקא על Halo 4 הן מעוניינות להפסיד כסף.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=797869
(אגב, באג לא מופיעה בזאפ. ואצלה המשחק עולה באתר האינטרנט 350 ש"ח. בהנחה שהם לא משלמים יותר מכל החנויות האחרות על העותק שלהם, תעשו חשבון כמה רווח זה)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 אפריל 2013, 17:07

swym כתב:(אגב, באג לא מופיעה בזאפ. ואצלה המשחק עולה באתר האינטרנט 350 ש"ח. בהנחה שהם לא משלמים יותר מכל החנויות האחרות על העותק שלהם, תעשו חשבון כמה רווח זה)

זה בהחלט מסביר את מבצע ההיילו 4+שלט ב350 שקל שרץ ממש מלא זמן ורק לפני איזה שבוע נגמר (אני חושב...).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
FreakinMoney
Minion

הודעהעל ידי FreakinMoney » 29 מאי 2013, 10:19

זאבי אכזבו אותי פעם ראשונה אבל כבר שמעתי את התלונה הזאת חוזרת מעוד אנשים. אז ככה, הזמנתי את מאס אפקט 3 שהגיע לפני מספר ימים, כשפתחתי את האריזת קרטון הדקה שלהם להפתעתי גיליתי שהקופסא של המשחק נסדקה בצד, ועקב כך גם התושבת שמחזיקה את אחד הדיסקים נשברה.

יש טעם לפנות אליהם או שהם יפילו את זה על חברת השילוח ?
PSN - JayJayDimaggio

תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 29 מאי 2013, 10:47

FreakinMoney כתב:זאבי אכזבו אותי פעם ראשונה אבל כבר שמעתי את התלונה הזאת חוזרת מעוד אנשים. אז ככה, הזמנתי את מאס אפקט 3 שהגיע לפני מספר ימים, כשפתחתי את האריזת קרטון הדקה שלהם להפתעתי גיליתי שהקופסא של המשחק נסדקה בצד, ועקב כך גם התושבת שמחזיקה את אחד הדיסקים נשברה.

יש טעם לפנות אליהם או שהם יפילו את זה על חברת השילוח ?

לפנות אליהם לא עולה כסף אז למה לא?
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 23 אורחים