ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

Re: ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

הודעהעל ידי Golan » 01 אוקטובר 2013, 04:11

וואו, היית ילד עשיר כשהיית בכיתה ח'. כשאני הייתי בכיתה ח', הייתי צריך לחסוך חודשים עד שיהיה לי כסף לקנות משחק.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 30 ספטמבר 2013, 20:28

למה? בתקופה שלך כבר יכולת לקנות בזול מחו"ל... בזממנו לא היו דברים כאלו (מצד שני משחקי מחשב עלו 80-100 ש"ח)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 01 אוקטובר 2013, 04:30

bozeman כתב:למה? בתקופה שלך כבר יכולת לקנות בזול מחו"ל... בזממנו לא היו דברים כאלו (מצד שני משחקי מחשב עלו 80-100 ש"ח)

ונראה לך שהיה לי כרטיס אשראי בגיל הזה?

וחוץ מזה, משחקים עלו אז, ולמעשה גם היום, 180-250 שקל. לא היה לי את הסכומים האלה בכלל.

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 30 ספטמבר 2013, 20:32

בתקופה של PS2 וגיימקיוב היה דרקון ירוק שסיפק פתרון מעולה :) והייתי קונה ממנו קבוע משחקים במחיר הוגן
אם אני לא טועה הוא פרש מהעסק בדיוק שקונסולות HD וווי יצאו

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 01 אוקטובר 2013, 04:35

MagmaJet כתב:בתקופה של PS2 וגיימקיוב היה דרקון ירוק שסיפק פתרון מעולה :) והייתי קונה ממנו קבוע משחקים במחיר הוגן
אם אני לא טועה הוא פרש מהעסק בדיוק שקונסולות HD וווי יצאו

וואי, איך אני זוכר את החנות הזאת... העלית לי ממש נוסטלגיה עכשיו. :(

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 30 ספטמבר 2013, 20:35

אני זוכר איך בגיל הזה חסכתי 50 שקל דמי כיס בחודש כדי לקנות ווי מהדודה באמריקה,
ואז ברגע שהבאתי לה את הכסף היא חילקה אותו בין אחים שלי :evil:

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 אוקטובר 2013, 07:21

יצא עדכון גדול לWIIU
עוד לא יצא לי לבדוק אותו

http://www.maxconsole.com/maxcon_forums ... 0-now-live

USB Keyboard.
Wii Off TV Play (still requires Wiimotes).
Surround Sound support for Wii games (Dolby Pro Logic II).
Access Friend's List from Wii U menu directly.
Upload screens taken when pausing the game directly to blogs and forums using the browser.
Option to receive automatically downloaded software from Nintendo.
Wii U Chat via headset connected to the Game Pad
View PDFs on the Browser.
Can use normal Wii AV cable as its own audio output w/ HDMI.
Can use the services of Nintendo Network from devices other than the Nintendo game console, such as smartphones and personal computers.

חלק מדווחים על עוד שיפורים
מעניין אותי לראות איך זה יעבוד בפועל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2013, 11:28

Golan כתב:וואו, היית ילד עשיר כשהיית בכיתה ח'. כשאני הייתי בכיתה ח', הייתי צריך לחסוך חודשים עד שיהיה לי כסף לקנות משחק.

קבלתי בערך 8 משחקים בשנה, תלוי בשנה. הכל היה סביב "משהו נוסע לחו"ל" או פסח או ימי הולדת וכו' :)
לפעמים הייתי מחליף עם חבר שלי את הN64 בעד הפס1 אבל היא הייתה קונסולה ממש חלשה לדעתי. כלומר משחק מכות פה ושם זה נחמד אבל חוץ מאשר JRPG שאני לא סובל ממילא פשוט לא היה לה כלום ברמה של הN64. רק MGS, הוא המשחק פס1 היחיד שהצטערתי שלא היה לי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 01 אוקטובר 2013, 17:35

DrKeo כתב:קבלתי בערך 8 משחקים בשנה, תלוי בשנה. הכל היה סביב "משהו נוסע לחו"ל" או פסח או ימי הולדת וכו' :)
לפעמים הייתי מחליף עם חבר שלי את הN64 בעד הפס1 אבל היא הייתה קונסולה ממש חלשה לדעתי. כלומר משחק מכות פה ושם זה נחמד אבל חוץ מאשר JRPG שאני לא סובל ממילא פשוט לא היה לה כלום ברמה של הN64. רק MGS, הוא המשחק פס1 היחיד שהצטערתי שלא היה לי.

אז שתדע שהיית בר מזל. אצלי חגים וימי הולדת הם לא סיבה מוצדקת כדי לקנות משחק. אבא שלי שונא את כל הגיימינג הזה שאני עוסק בו ("אתה מבזבז את החיים שלך על שטויות!"), ואני פשוט מראש לא מבקש ממנו לקנות לי משחקים. הייתי צריך לחסוך, וזה לקח הרבה זמן לחסוך מספיק כסף בשביל משחק אחד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוקטובר 2013, 17:35

טוב, אז קאפקום הכריזה משחק חדש ל3DS, בערך, והיה גם איזה קירבי לאותה קונסולה... ומריו לווי-יו עדיין נראה כמו פלטפורמר מעולה... וזהו.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 01 אוקטובר 2013, 18:07, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 01 אוקטובר 2013, 18:07

טוב, ראיתי רק חלקים מהדירקט כי אבא שלי פה מלחיץ אותי באריזות אחרונות לפני הטיסה לאיסטנבול, אז השלמתי ביוטיוב את הטריילרים ו-DAMN.

המריו נראה חייתי. למה לעזאזל נינטנדו לא השתמשה בטריילר המדהים הזה ב-E3 והם השתמשו במקום זה בטריילר העלוב שראינו אז? בחיי, רק מהטריילר רואים כמה חידושים יש במשחק הזה: תנועות חדשות שמריו מסוגל לבצע, חליפות על חדשות וכמובן גרפיקה מדהימה.

עכשיו ממש בא לי Wii U. ככה עושים את זה, נינטנדו! ככה עושים את זה! השאלה מאיפה אני משיג עכשיו Wii U משומש באיזה 800 שקל...?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 02 אוקטובר 2013, 02:59

הטריילר הזה גרם לי לעשות 180 בנוגע למשחק מריו החדש:

נראה נהדר. עדין מאוד מאכזב שהם נשארים בנוסחא המיושנת והמעפנה של "מפה" ושלבים, במקום לבנות עולם גדול, אבל הפלטפורמינג עצמו נראה כיפי ומגניב, לעומת מעפן ובנאלי, כמו בטריילרים הקודמים.
המוזיקה נהדרת, גם כן.

כל כך עצוב לראות כמה הצוות הזה מצליח לנצל את הקונסולות המיושנות של נינטנדו. חבל שאנחנו לא רואים מה הם מסוגלים לעשות על קונסולה מודרנית.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 01 אוקטובר 2013, 19:55

Golan כתב:המריו נראה חייתי. למה לעזאזל נינטנדו לא השתמשה בטריילר המדהים הזה ב-E3 והם השתמשו במקום זה בטריילר העלוב שראינו אז? בחיי, רק מהטריילר רואים כמה חידושים יש במשחק הזה: תנועות חדשות שמריו מסוגל לבצע, חליפות על חדשות וכמובן גרפיקה מדהימה.

עכשיו ממש בא לי Wii U. ככה עושים את זה, נינטנדו! ככה עושים את זה! השאלה מאיפה אני משיג עכשיו Wii U משומש באיזה 800 שקל...?

בהחלט. כך עושים זאת. נראה מרשים. אז לא רק בתקופתו של ימאוצ'י יצאו פנינים, אה? :roll:

DrKeo כתב:כן, קניתי את סיליקון ואלי, משחק מדהים של רוקסטאר. רשימת הממוצעים הפטתית שלך לא באמת עוזרת...

אני שמח שהיו כמה משחקים שנהנית מהם. גם אני נהניתי. מריו, ווייב רייס, זלדה, פיילוט ווינס, ועוד כמה. זהו. היום אתה מביט בפרצוף חמוץ על ספריית ההשקה המצוינת של ה-PS4 וה-One ומניף יד בביטול, לא מסופק ממנה, באותה נשימה שמסופק מהרשימת המשחקים שהבאת לנינטנדו 64, של ממוצעי 50-75. אז הרשימה שלי "פאתטית"... :)

יש לך פה משחקי AAA מטורפים בתוכה וזה לא כולל המון המון המון משחקי צד ג' שמשותפים לפס1. אתה שואל מה לא נכון בדעתך? מאוד פשוט, אין לך אחת. יש לך רשימה של ציוני רטרופרספקטיבה לא רלוונטים ואתה שולף מהתחת משם מה שנוח לך.

האומנם? בוא נראה, נעבור אחד-אחד: היה לך את Cruis'n USA? היה לי אותו, גרוע והממוצע משקף אותו היטב. אתה באמת היית מגדיר אותו מדהים או ראוי לציון ברשימה שאמורה להוכיח את מצוינותה של הקונסולה? המשחק הזה הוא לא הדוגמה הבעייתית היחידה ברשימה שלך, פשוט הוא דוגמה מאוד מובהקת שקל להראות באמצעותה עד כמה אתה קשקשן.

ועוד דבר מובהק: למה ציינת משחקים שלא יצאו כלל מיפן וגם נשכחו בהיסטוריה, מסיבות מובנות? האם גם אותם קנית?

אתה רוצה לדעת מה קניתי באותה שנה אם זה כל כך מעניין אותך?
1080, FZERO, זלדה OOT, רוג סקוואדרון, טורוק 2, באנג'ו קזואי, סיליקון וואלי, MK4, ווטריקס, WWF War Zone. זה בערך מה שיכלתי להרשות לעצמי להתחשב בזה שהייתי ילד בכיתה ח'. כמה משמות האלה מהדהדים עד היום בתעשית משחקים? באנג'ו קזואי? טורוק 2 המדהים? רוג סקוואדרון? FZERO התלת מימדי הראשון? פאקינג זלדה OOT? אתה רציני? אתה רוצה להשוות את זה ל... פיקמין 3 וזהו?

זאת אומרת, אם יכולת להרשות לעצמך, היית קונה יותר זבל?

ולמה כשנוח לך אתה מדבר על צד א' בלבד, וכשלא נוח אתה מדבר על צד ג'? כשהתווכחנו על איכותה של הגיימקיוב, אתה ציינת תמיכה של משחקי צד ג' לא בלעדיים, בהנאה רבה, כדי להוכיח לי עד כמה הייתה נפלאה.

ולמה אתה מתעלם מהעובדה שהבאתי שה-WiiU עוד לא סגרה שנה ויש לה עוד את מריו קארט, מריו החדש, דונקי קונג החדש לשחרר? כל אלה צפויים להיות איכותיים מאוד גם כן, אך זה לא מפריע לך להשוות ולדרג את הקונסולות. רק כי אין לך אותה, קל לך לדרג אותה אחרונה. כיצד זה ייתכן? אתה הרי מתיימר לחשוב שאתה הגיוני יותר מהאדם שאתו מתווכח.

אני לא מבין את היתממותך, נדב. אני הבאתי לך רשימה של משחקי ה-WiiU, והיא לא נופלת מזה, אלא לפחות מבחינה כמותית-איכותית, היא אפילו עולה, והנה היא שוב בשבילך:

רונן כתב:Wind Waker: ממוצע ציונים 90 (מרשה לעצמי לציין פורט, כי איכותי מאוד ומורחב, וזה הרבה יותר הגיוני מלציין משחק של 45-70)
Rayman Legend: ממוצע ציונים: 92
Splinter Cell: BlackList: ממוצע 84
Pikmin 3: ממוצע 86
Most Wanted: ממוצע 86
Monster Hunter 3: ממוצע 83
Trine 2: ממוצע 86
Black Ops 2: ממוצע 86
Tekken Tag: ממוצע 83
Madden 13: ממוצע 83 (אתה מרשה לי לציין משחק ספורט נישתי? בכל מקרה אחר, לא הייתי טורח לציין, אך הפעם מציין כי אתה ציינת ובשביל המסר)
Mass Effect 3: ממוצע 92 (הגרסה טובה יותר, אם זיכרוני אינו מטעני)
Assassin's Creed 3: ממוצע 85
NBA 2K13: ממוצע 86
Arkham City: ממוצע 93
Darksiders 2: ממוצע 85
New Super Mario Bros: ממוצע 84

ואני מזכיר: הרשימה לא כוללת את מריו קארט, מריו וורלד החדש ודונקי קונג, שכולם צפוייים להיות מעולים.

אתה מבין שזה מה שהWIIU מציעה כרגע נכון?

אתה מבין שהשנה לא הסתיימה, נכון? אתה מבין שזו בסה"כ השנה הראשונה של הקונסולה, נכון? ל-PS3 היו שנתיים כאלה, אפילו פחות מרשימות, ותראה היכן היא היום. אני לא אומר שעם ה-WiiU זה יהיה אחרת, אני רק אומר שאתה מקדים את המאוחר ואינך ישר.

אתה גם מבין שמה שאני אומר הוא שהמקרה של הנינטנדו 64 הוא הפוך? -התחיל מדהים והמשיך צולע. ימאוצ'י שאתה מברך אותו נתן לפלייסטיישן את הבכורה. הקונסולה של סוני לא נספרה, אך ימאוצ'י עשה טובה לסוני.

אתה מבין שכל משחק שני מנינטנדו בN64 היה קובע קצב בתעשיה בזמן שהיום הם לרוב משחקים שנראים כאילו נוצרו לפני 15 שנים נכון? כאילו באמת, תתחבר למציאות.

אם הייתי מבקר את משחקי נינטנדו של אותה תקופה אז היית יכול לדרוש ממני להתחבר למציאות, אך מאחר שכבר כמה פעמים שאתה "מזכיר" לי את משחקיה הגדולים של נינטנדו באותה תקופה על אף ששיבחתי אותם בעצמי, אני מציע לך, נדב, להתחבר למציאות בעצמך :)

יש לך נטייה מוכרת להפוך ויכוח למה שהוא לא, זה כשאין לך דרך אחרת להוכיח את דבריך. אין ויכוח שמשחקי צד א' היו מדהימים באותה תקופה. צא מזה. יש ויכוח על רשימות מנופחות והזויות של משחקי צד ג' שאתה מביא לכאן כדי "לחזק" את דעתך; יש גם ויכוח על זיכרונך הצר שזוכר לבקר את איוואטה, אך שוכח לבקר את ימאוצ'י שהחל במגמת ההידרדרות. וכאילו שבתקופתו של איוואטה לא שוחררו פנינים. הוא גם הביא הישגים נוספים אדירים לנינטנדו, ובמציאות תחרותית סבוכה יותר, זה הישג רב הרבה יותר משל הנשיא שאותו אתה מהלל.

אפילו שגית בדימיונות כשהצבת "עובדה" שזו הייתה הקונסולה הראשונה שלי, פספסת ב-7-8 שנים.

אז, מי בינינו צריך להתחבר למציאות, יקירי?

בבקשה רונן, אם אתה מסרב לדרג את הקונסולות (לא ברור לי למה) אז לפחות ספר לנו באיזו שנה מכרת את הN64 בגלל יובש. לא צריך דיוק יתר, רק תגיד שנה שפשוט לא היה עליה מה לשחק.

מה אתה מנסה לרמוז עכשיו? שאני משקר לגבי דעתי על הקונסולה, ואני למעשה אוהד אותה מאוד? נדב, תנוח. אני זוכר לה חסד היכן שצריך, אך זה לא סותר את הביקורת שלי כלפיך. אני, בניגוד אליך, רואה גוונים של אפור, אצלי זה לא "הכל רע" ו"הכל טוב". כל שנה היו כמה בודדים שהיו שווים, טענתי אחרת? אך למה אתה ממשיך להתעלם מההשוואה לאלטרנטיבה, שהיא ה-PS? השאירה לה עפר, ולא בכדי. אל תתחמק מהמהות. תתחבר למציאות.

והנה, היום כשזה נוח לך, אתה משווה בין הקונסולות של נינטנדו לקונסולות המתחרות. למה אינך עושה את אותו הדבר לגבי הנינטנדו 64, אה? אותה גישה של נוחות וצביעות, אתה מצטיין בה.

אני לא מדרג כי זה לא מוכיח דבר, זה גם ילדותי, וכפי שכתבתי, אני באמת לא יודע איך להתייחס לכך, כולן היו די גרועות. אם היית מבקש ממני לדרג בין הגיימקיוב לדרימקאסט, למשל, זה היה הרבה יותר קל :)

כפי שהעובדה שלא קניתי את ה-WiiU אינה מוכיחה עליה דבר, וכפי שהעובדה שלא קניתי את ה-PS2 לא מוכיחה עליה. האם לא ייתכן שהחזקתי קונסולה על אף שהקונסולה המתחרה הייתה טובה יותר? יכולת הסקת המסקנות שלך מאוד מוטלת בספק. במקום לסובב את הוויכוח, תתייחס למהותו של עניין, וזה, "בפעם ה-47": זיכרונך הקצר מהלל את ימאוצ'י ומבטל את איוואטה. אתה לא יכול למחוק את העובדות. אבל אתה תמיד תנסה לזרות חול.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 02 אוקטובר 2013, 04:28

אני חושב שלפני 15 שנה שניכם יכלתם להיות חברים ;)

Nucleus_Dawn כתב:כל כך עצוב לראות כמה הצוות הזה מצליח לנצל את הקונסולות המיושנות של נינטנדו. חבל שאנחנו לא רואים מה הם מסוגלים לעשות על קונסולה מודרנית.

זה נראה כמו מריו גלקסי 3 רק בלי כוכבים. נראה לך שעל הפס4 זה היה שונה? אולי רק גרפית...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2013, 20:47

רונן כתב:בהחלט. כך עושים זאת. נראה מרשים. אז לא רק בתקופתו של ימאוצ'י יצאו פנינים, אה? :roll:

אני שמח שהיו כמה משחקים שנהנית מהם. גם אני נהניתי. מריו, ווייב רייס, זלדה, פיילוט ווינס, ועוד כמה. זהו. היום אתה מביט בפרצוף חמוץ על ספריית ההשקה המצוינת של ה-PS4 וה-One ומניף יד בביטול, לא מסופק ממנה, באותה נשימה שמסופק מהרשימת המשחקים שהבאת לנינטנדו 64, של ממוצעי 50-75. אז הרשימה שלי "פאתטית"... :)

האומנם? בוא נראה, נעבור אחד-אחד: היה לך את Cruis'n USA? היה לי אותו, גרוע והממוצע משקף אותו היטב. אתה באמת היית מגדיר אותו מדהים או ראוי לציון ברשימה שאמורה להוכיח את מצוינותה של הקונסולה? המשחק הזה הוא לא הדוגמה הבעייתית היחידה ברשימה שלך, פשוט הוא דוגמה מאוד מובהקת שקל להראות באמצעותה עד כמה אתה קשקשן.

ועוד דבר מובהק: למה ציינת משחקים שלא יצאו כלל מיפן וגם נשכחו בהיסטוריה, מסיבות מובנות? האם גם אותם קנית?

זאת אומרת, אם יכולת להרשות לעצמך, היית קונה יותר זבל?

ולמה כשנוח לך אתה מדבר על צד א' בלבד, וכשלא נוח אתה מדבר על צד ג'? כשהתווכחנו על איכותה של הגיימקיוב, אתה ציינת תמיכה של משחקי צד ג' לא בלעדיים, בהנאה רבה, כדי להוכיח לי עד כמה הייתה נפלאה.

ולמה אתה מתעלם מהעובדה שהבאתי שה-WiiU עוד לא סגרה שנה ויש לה עוד את מריו קארט, מריו החדש, דונקי קונג החדש לשחרר? כל אלה צפויים להיות איכותיים מאוד גם כן, אך זה לא מפריע לך להשוות ולדרג את הקונסולות. רק כי אין לך אותה, קל לך לדרג אותה אחרונה. כיצד זה ייתכן? אתה הרי מתיימר לחשוב שאתה הגיוני יותר מהאדם שאתו מתווכח.

אני לא מבין את היתממותך, נדב. אני הבאתי לך רשימה של משחקי ה-WiiU, והיא לא נופלת מזה, אלא לפחות מבחינה כמותית-איכותית, היא אפילו עולה, והנה היא שוב בשבילך:

ואני מזכיר: הרשימה לא כוללת את מריו קארט, מריו וורלד החדש ודונקי קונג, שכולם צפוייים להיות מעולים.

אתה מבין שהשנה לא הסתיימה, נכון? אתה מבין שזו בסה"כ השנה הראשונה של הקונסולה, נכון? ל-PS3 היו שנתיים כאלה, אפילו פחות מרשימות, ותראה היכן היא היום. אני לא אומר שעם ה-WiiU זה יהיה אחרת, אני רק אומר שאתה מקדים את המאוחר ואינך ישר.

אתה גם מבין שמה שאני אומר הוא שהמקרה של הנינטנדו 64 הוא הפוך? -התחיל מדהים והמשיך צולע. ימאוצ'י שאתה מברך אותו נתן לפלייסטיישן את הבכורה. הקונסולה של סוני לא נספרה, אך ימאוצ'י עשה טובה לסוני.

אם הייתי מבקר את משחקי נינטנדו של אותה תקופה אז היית יכול לדרוש ממני להתחבר למציאות, אך מאחר שכבר כמה פעמים שאתה "מזכיר" לי את משחקיה הגדולים של נינטנדו באותה תקופה על אף ששיבחתי אותם בעצמי, אני מציע לך, נדב, להתחבר למציאות בעצמך :)

יש לך נטייה מוכרת להפוך ויכוח למה שהוא לא, זה כשאין לך דרך אחרת להוכיח את דבריך. אין ויכוח שמשחקי צד א' היו מדהימים באותה תקופה. צא מזה. יש ויכוח על רשימות מנופחות והזויות של משחקי צד ג' שאתה מביא לכאן כדי "לחזק" את דעתך; יש גם ויכוח על זיכרונך הצר שזוכר לבקר את איוואטה, אך שוכח לבקר את ימאוצ'י שהחל במגמת ההידרדרות. וכאילו שבתקופתו של איוואטה לא שוחררו פנינים. הוא גם הביא הישגים נוספים אדירים לנינטנדו, ובמציאות תחרותית סבוכה יותר, זה הישג רב הרבה יותר משל הנשיא שאותו אתה מהלל.

אפילו שגית בדימיונות כשהצבת "עובדה" שזו הייתה הקונסולה הראשונה שלי, פספסת ב-7-8 שנים.

אז, מי בינינו צריך להתחבר למציאות, יקירי?

מה אתה מנסה לרמוז עכשיו? שאני משקר לגבי דעתי על הקונסולה, ואני למעשה אוהד אותה מאוד? נדב, תנוח. אני זוכר לה חסד היכן שצריך, אך זה לא סותר את הביקורת שלי כלפיך. אני, בניגוד אליך, רואה גוונים של אפור, אצלי זה לא "הכל רע" ו"הכל טוב". כל שנה היו כמה בודדים שהיו שווים, טענתי אחרת? אך למה אתה ממשיך להתעלם מההשוואה לאלטרנטיבה, שהיא ה-PS? השאירה לה עפר, ולא בכדי. אל תתחמק מהמהות. תתחבר למציאות.

והנה, היום כשזה נוח לך, אתה משווה בין הקונסולות של נינטנדו לקונסולות המתחרות. למה אינך עושה את אותו הדבר לגבי הנינטנדו 64, אה? אותה גישה של נוחות וצביעות, אתה מצטיין בה.

אני לא מדרג כי זה לא מוכיח דבר, זה גם ילדותי, וכפי שכתבתי, אני באמת לא יודע איך להתייחס לכך, כולן היו די גרועות. אם היית מבקש ממני לדרג בין הגיימקיוב לדרימקאסט, למשל, זה היה הרבה יותר קל :)

כפי שהעובדה שלא קניתי את ה-WiiU אינה מוכיחה עליה דבר, וכפי שהעובדה שלא קניתי את ה-PS2 לא מוכיחה עליה. האם לא ייתכן שהחזקתי קונסולה על אף שהקונסולה המתחרה הייתה טובה יותר? יכולת הסקת המסקנות שלך מאוד מוטלת בספק. במקום לסובב את הוויכוח, תתייחס למהותו של עניין, וזה, "בפעם ה-47": זיכרונך הקצר מהלל את ימאוצ'י ומבטל את איוואטה. אתה לא יכול למחוק את העובדות. אבל אתה תמיד תנסה לזרות חול.

אני פשוט לא יודע מה להגיד לך רונן, אתה הפופוליסט הכי זול שראיתי בחיי. לוקח את החיבה שלי לN64 שהייתה אחת מהקונסולות האדירות בהסטוריה ומסובב את זה איכשהו לזה שאני חושב שלפס4 ולONE אין בלעדיים מעניינים בשיגור שיצדיקו הוצאה של 2500 שקל כי יש לי מחשב שמריץ הכל יופי. באמת שאין לי מושג איך אתה עושה את זה, סוג של כישרון אני משער.

פחחח, שוב קרוזין? למה קנית את קרוזין? משחק סוג ב' ואפילו הציונים הלא רלוונטים שלך (כן, לא רלוונטים. הסברתי 3 פעמים, התיחסת לזה אפס ואתה משום מה שוב ושוב ושוב ושוב ושוב מעלה את הציונים כמה פעמים בכל הודעה) ואיך הוא קשור בכלל? הבאתי לך רשימה של איזה 50+ והם היו רשימה של בלעדיים כי רצית רשימה של בלעדיים. COPY PASTE מגוגל, מה אתה מתלהב עכשיו ממה שלא קשור? למה אתה הבן האדם היחיד בהסטוריה שיראה רשימה עם 30 משחקים קלאסים ששינו את פני ההסטוריה של המשחקים ואתה מחפש את קרוזין ונדבק אליו? אתה יודע מה זה דחליל? אתה ממש חקלאי.

למה אני מדרג את הWIIU אחרונה? כי מה יש לשחק עליה לעזאזל? למה אתה חושב שהיא הקונסולה הכי פחות מוכרת בהסטוריה? כי יש עליה מה לשחק? פורטים בני שנתיים? משחקי ספורט עם הגרסה הכי נחותה? אפס משחקי נינטנדו מהטיר האיכותי באמת שלהם? המצב שלה כל כך גרוע שאתה מנסה לתאר יבול של השנה הראשונה בעזרת משחקים שהוכרזו בזמן השנה הראשונה. דונקי קונג? מריו? SSB? מריו קארט? לא הבנתי, הם יצאו? חוץ מזה כל המשחקים האלה שעכשיו נוח לך להלל, כולם יצאו לN64 כשעליה הם היו סופר חדשניים בזמן שהיום הם בנאלים ולא מעניינים. SSB המקורי על הN64 היה חדשני ומטורף, משחק מסוג שמעולם לא ראינו. SSB לWIIU זה משחק רביעי שלא מחדש כלום, עוד המשך יבש שיכל לצאת לN64 ואף אחד לא היה ממצמץ והוא אמור להראות לי עליונות של הWIIU על הN64? הN64 קרעה את הWIIU והWII מבחינת בלעדיים ומבחינת צד ג' היא סובבה אותם באויר וחבטה בהם שלוש פעמים לפני שהגופות המעוררות גיחוך שלהן פגעו ברצפה. אני לפעמים מדבר על בלעדיים ולפעמים על צד ג' כי זה לא רלוונטי, בשני הצדדים הN64 פשוט שרפה אותן.

רוצה לדבר על הרשימה שלך?
זלדה שהוא פורט בן 10 מהקיוב? הקונסולה שאתה מנסה לטעון נגדה? מונסטר האנטר 3 שהוא שוב פורט בן 5 שנים? טרין 2 שהוא פורט בן 3 שנים? טקן טאג שהוא פורט בן שנה? בטמן שהוא פורט בן שנתיים? דארקסיידרס 2 שהוא פורט בן חצי שנה? מאדן שהיא הגרסה הכי גרועה של מאדן בהפרש ענק כי EA אפילו לא טרחה להמיר את המנוע פיסיקה?
אתה יודע למה לאף אחד אין WIIU? למה אף אחד לא רוצה לקנות WIIU? למה הWIIU היא הקונסולה הכי פחות מוכרת מחברה גדולה אי פעם? למה צד ג' נטש את הWIIU וכמעט כל המשחקים שציינת הם נסיונות צד ג' שלא יחזרו עליהן יותר ואף אחד כבר לא מכריז משחקי WIIU יותר חוץ מאשר נינטנדו? כי הקונסולה הזאת היא כישלון, כי אין לה משחקים, כי אין לה עתיד חוץ מאשר כמה בלעדיים בודדים מנינטנדו. כי מי לעזאזל יקנה בראש צלול קונסולה שכל המשחקים שלה יצאו כבר לקונסולות אחרות לפני שהם יצאו ומשחקים הבלעדיים לא מעניינים במיוחד.

כן רונן, חולה על דוגמת הפס3. קונסולה שהיה לה הכל ופשוט הלך לה טיפה פחות טוב לעומת כישלון קולוסאלי שננטש על ידי צד ג'. יש לי שאלה, לעומת השיגור שעוד היו חברות צד ג' שבאו לתמוך בWIIU התמיכת צד ג' עלתה או ירדה? המצב של הWIIU נעשה טוב יותר או רע יותר? אני גם אענה בשבילך, רק רע יותר. אף אחד, אני חוזר, אף אחד לא הולך לתמוך בקונסולה הזאת.

אני לא משווה את הN64 לתחרות? השוותי כמה וכמה פעמים. הפס1 הייתה עדיפה בJRPG ובמשחקי מכות וזהו, הN64 קרעה אותה בכל תחום אחר. הסאטורן? ואו, עליה אין אפילו מה לדבר, כישלון טוטאלי.

ואני אספר לך בדיוק על ימאצ'י מול איוואטה. ימאצ'י לקח חברת קלפים וצעצועים והפך אותה לחברת משחקים הכי גדולה בעולם שהוציאה את תעשית המשחקים מהבוץ. ימאצ'י לא ידע מה זה להפסיד כסף, הוא תמיד הרוויח והקונסולות שלו תמיד היו הטופ של הטופ, הקרם של הקרם ביחס לתחרות. אולי העדפת את הג'נסיס על הSNES? אולי, אבל הSNES הייתה הטופ שאפשר לעשות. העדפת את הפס1 על הN64? אולי, אבל הN64 הייתה הטופ שאפשר היה לעשות. ככה ימאצ'י עבד, גיימינג, AAA ולתת לצרכן כמה שיותר איכות.

איוויאטה? מה הוא עשה? אם נתעלם שניה משלוש שנים מאוד רווחיות כי אנחנו מדברים פה על משחקים לא על השקעה במניות, איוואטה הרג את זרוע המשחקים של נינטנדו, השקיע בקז'ואל במקום בקור, יצר קונסולות פטתיות במקום משהו שאשכרה יכול להתחרות בקונסולות שמסביב ועם הWIIU הוא שבר שיא כשהוא הצליח להביא לראשונה קונסולה של נינטנדו לאפס תמיכה של צד ג', שיא מטורף.

האם אצל ימאצ'י היו בעיות? כן. האם אצל איוויאטה יצאו משחקי איכות? ברור. אבל איוואטה פחדן, הוא לא מסוגל לזוז מילימטר אלה אם זה סופר זול כשמדברים על משחקים. איוואטה לא יודע מה זה פרנצ'ייז AAA חדש בזמן ש100% מפרנצ'ייזי AAA הגדולים של נינטנדו נעשו תחת ימאצ'י ואפס נעשו תחת איוואטה. 100% קונסולות חזקות כמו אם לא יותר מהתחרות יצאו תחת ימאצ'י ואפס תחת איוואטה. תחת איוואטה הייתה הקונסולה הראושנה של נינטנדו שלא הצליחו להתחיל להתחרות בתחרות מבחינת משחקים בזמן שתחת ימאצ'י לא היו כאלה. היו כמה ניסויי צד כושלים, מן הסתם אף אחד לא מחפש רק נצחונות, אבל כל קונסולה ראשית שיאמצ'י הוציא הייתה מפוצצת AAA, עוצמתית ושלטה בשוק אם לא במכירות אז לפחות בתמורה שלה לגיימר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 אוקטובר 2013, 23:38

אני יתעלם מהמגילות
בכל מקרה ,התקנתי את העדכון לWIIU ,לא היה לי כוח להריץ משחק או משהו ,אז בדקתי מסביב
חלק מהפיצרים גם ככה אין לי איך לבדוק ,כי אין לי אף משחק של הWII הרגילה כרגע

לקח המון זמן להוריד את העדכון ולהתקין אותו
אני אוהב את הרעיון שהמערכת יכולה להוריד דמוים ,גם בלי שמבקשים משהו ספציפי

בנוסף החנות הווירטואלית עברה איזה שינוי

מעבר לזה לשימושים שלי לא הרגשתי משהו גדול ,אני מקווה שבאחד העדכונים יאפשרו למשחקי WII שתומכים בקלסיק קונטרולר ,לשחק עם הגימפאד טאבלט
או עם הגימפאד פרו
אני רוצה לקנות את אקסנובליד ,כי הוא קורס לי בדולפין ,אבל אין לי קלסיק קונטרולר רגיל ,ולא רוצה לשחק עם השלט WII משחק כזה

יהיה גם מאוד נחמד עם חלק ממשחקי הWII והקיוב יהיו בחנות הווירטואלית של הWIIU

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 02 אוקטובר 2013, 00:16

אז הזלדה הבא יהיה לא לינארי ותהיה גישה לפטיש ולבומרנג ולכל אלה מההתחלה :o
http://kotaku.com/oh-wow-the-next-zelda ... 1433829916
נערך לאחרונה על ידי ששון ב 02 אוקטובר 2013, 12:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוקטובר 2013, 09:12

"מלחמות הרשימות" שלכם, וכשאני אומר "שלכם" אני מתכוון בעיקר לרונן - פשוט מגוחכות...
כי איזו מן השוואה זו, בין שנות התשעים לעשור השני של המאה ה-21? אתם יודעים כמה מפתחות היו אז לעומת היום? כמה עובדים היו לחברות הללו לעומת היום? כמה עלה לפתח משחק פשוט מאוד אז, לעומת היום?
היום זה לחלוטין אפשרי לבן-אדם אחד ליצור משחק פלטפורמה איכותי במרתף שלו, דבר שהיה מצריך צוות שלם בשנות התשעים... אתם צריכים להשוות לפי התחרות של אותה תקופה.
ועזבו אפילו את הPS1, שזה בהחלט ויכוח האם היה איכותי יותר מהN64 וזה כבר הישג. כי אף אחד לא מתווכח מאז - האם נינטנדו לקחה איזהשהו דור. זה ברור שהN64 היא הקונסולה האחרונה שלהם שאפשר לנהל את הויכוח הזה בכלל. וגם אם נדבר על רמות הליטוש של המשחקים - נינטנדו היו בטופ של הטופ... נכון - לא היה אז דיבוב, אבל אז היה עוד "מותר", כי זה היה דבר חדש... אבל עד היום - הם עדיין לא מגיעים לרמות ליטוש מאוד גבוהות מעבר לשלושה משחקים בדור, וגם הם - עדיין אותם כותרים. בזמן שהמתחרים רק מתפתחים מדור לדור, והמפתחות רק משקיעות יותר ויותר בליטוש המשחקים שלהם - כך נינטנדו עושים בדיוק ההפך. שוב - ממבט של גיימר.

אבל אני לא מצפה באמת לשינוי בגישה פה... אני בטוח שעמוק בפנים - גם המכחישים יודעים זאת. פשוט יש אנשים שההתמכרות שלהם זה דיבייטינג.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 אוקטובר 2013, 16:23

והמפתחות רק משקיעות יותר ויותר בליטוש המשחקים שלהם - כך נינטנדו עושים בדיוק ההפך. שוב - ממבט של גיימר.

שטויות ,הרבה מפתחות הלכו על כיוון מאוד לינארי ומתוסרט למשחקים שלהם ,וזה כבר יוצא מכל החורים
משחקים חצי אוטומטים ,עם סירטון כל כמה דקות ,זה לא באמת התקדמות מבחינתי
זה כבר חצי סרט וחצי משחק

הרבה משחקים אני יכול לצפות ביוטיוב ,ולא להרגיש שהפסדתי כלום

אני משחק היום בפלאוט 1 ,משחק מאוד מיושן ,אבל בכל זאת מאוד כיף שמתרגלים אליו
וזה מאוד כיף כי לא מחזיקים אותך ביד כל המשחק כמו ילד קטן ,ויש הרבה חופש בחירה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוקטובר 2013, 17:51

kririn כתב:
שטויות ,הרבה מפתחות הלכו על כיוון מאוד לינארי ומתוסרט למשחקים שלהם ,וזה כבר יוצא מכל החורים
משחקים חצי אוטומטים ,עם סירטון כל כמה דקות ,זה לא באמת התקדמות מבחינתי
זה כבר חצי סרט וחצי משחק

הרבה משחקים אני יכול לצפות ביוטיוב ,ולא להרגיש שהפסדתי כלום

אני משחק היום בפלאוט 1 ,משחק מאוד מיושן ,אבל בכל זאת מאוד כיף שמתרגלים אליו
וזה מאוד כיף כי לא מחזיקים אותך ביד כל המשחק כמו ילד קטן ,ויש הרבה חופש בחירה

תעשה לי טובה, לאסקין מדבר על זה שנינטנדו בקושי מסוגלת לשים דיבוב במשחקים שלהם, טכנולוגיות בנות 20 שנים, לא על פתיחות העולמות. חוץ מזה אפשר לחשוב שכל הפלטפורמרים של נינטנדו הם עולם פתוח. מריו החדש אפילו יותר לינארי מהקודם, בחירת עולמות כמו בNES והם נראים לינארים יותר ממריו 64.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 אוקטובר 2013, 02:13

דיבוב, עלילה מושקעת, תסריט, מושן-קאפצ'ר, שימוש בטקסטורות שאינן פשוט צבע כלשהו (!), שלא נדבר על אונליין - נינטנדו הרבה , הרבה מאחורי המתחרים. וייקח להם הרבה מאוד זמן עד שיגיעו לרמת ביצועים גבוהה בתחומים הללו, כפי שהם עדיין מתקשים לעשות HD ב-2013. הם כאילו חיים בסטנדרטים של 1996 מהרבה בחינות.
אז נכון, לפלטורמה שלהם תמיד יש תחושה טובה, אחלה גיימפליי... לרוב המשחקים יש שליטה מדוייקת והם מהנים בסה"כ.
אבל הם כבר לא בחוד החנית בשום אספקט, הם הפכו להיות מהחברה שהוסיפה מימד שלישי לחוויית המשחקים שלנו, לחברה שמנסה בכח להחזיר אותנו לשניים. (בעיקר מטאפורית, אבל גם מילולית לפעמים)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 אוקטובר 2013, 18:15

דיבוב זה דבר אחד ,ואתה צודק בעניין הדיבוב
אבל חוץ מקצת משחקים כמו אובוויליון,סקרימיס ,GTA וכו

המון פרויקטים היום ,הם מאוד לינארים ,מאוד אוטומטים ,ומאוד מחזיקים אותך ביד ,בסינגל פליר
ומבוססים על חוויה של סרט אקשן בלוקבסטר הוליוודי

ולא משנה עם זה COD\גירס\אנצרטד \או כל משחק אחר כזה
אז יש להם דיבוב ,ויש להם סופר גרפיקה ,והרבה חלקים מתוסרטים ,-אבל הם התחילו כבר לשעמם מאוד

ועוד פעם אני לא נותן דווקה דוגמה של נינטנדו -פלאוט לא יצא לקונסולות של נינטנדו
אבל הוא בכל זאת יותר כיף לי מהמון משחקים מודרנים ,גם פיקמין 3 מרגיש לי הרבה יותר כיף מהמון משחקים מודרנים

וכן היתי רוצה דיבוב במשחקים כמו זלדה ,מאוד היתי רוצה ,היתי רוצה בכללי גם גרפיקה טובה יותר מהמשחקים של נינטנדו
אבל לפחות הם עדין משחקים ,ולא חצי סרט חצי משחק

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 02 אוקטובר 2013, 19:23

DrKeo כתב:אני פשוט לא יודע מה להגיד לך רונן, אתה הפופוליסט הכי זול שראיתי בחיי. לוקח את החיבה שלי לN64 שהייתה אחת מהקונסולות האדירות בהסטוריה ומסובב את זה איכשהו לזה שאני חושב שלפס4 ולONE אין בלעדיים מעניינים בשיגור שיצדיקו הוצאה של 2500 שקל כי יש לי מחשב שמריץ הכל יופי. באמת שאין לי מושג איך אתה עושה את זה, סוג של כישרון אני משער.

1. היתממות. להזכיר לך כמה פעמים סילפת את דבריי או ביצעת היקשים הזויים? אז אני "פופוליסט". כן... :)
2. די הייתי מדויק בדבריי, ואני לא רואה כיצד סתרת זאת בדבריך מלבד לומר שאני פופוליסט ולא צודק. הנה, תסביר את זה: אתה הרי מחפש היום בעיות במשחקים בזכוכית מגדלת, בעוד שלא עושה את אותו הדבר לגבי הרשימה של משחקי הנינטנדו 64, אפילו במבט לאחור. מה, לא טענת שמשחקי דור הבא הבלעדיים אינם לשביעות רצונך, גם גרפית? אז שאלתי המתבקשת הייתה: Cruis'n USA ורבים מהעלובים ברשימתך, אפילו שהיו בלעדיים (מה זה רלוונטי?), כן היו לשביעות רצונך, גרפית ומשחקיות? אה? אז אני "פופוליסט".

פחחח, שוב קרוזין? למה קנית את קרוזין? משחק סוג ב' ואפילו הציונים הלא רלוונטים שלך (כן, לא רלוונטים. הסברתי 3 פעמים, התיחסת לזה אפס ואתה משום מה שוב ושוב ושוב ושוב ושוב מעלה את הציונים כמה פעמים בכל הודעה) ואיך הוא קשור בכלל?

נדב, ניסיון "יפה". אתה מסתתר מאחורי הטיעון החלוש הזה, אך למען האמת, גם ללא ביקורת אחת, לא צריך להיות מבין גדול כדי לדעת שהוא היה זבל מוחלט. ותגיד לי, 16 ביקורות, 16 דעות, שהשאירו אותו עם ממוצע 50, זה לא אומר לך שום דבר? עד כמה תצעק שהשמש זורחת במערב?

הבאתי לך רשימה של איזה 50+ והם היו רשימה של בלעדיים כי רצית רשימה של בלעדיים.

אני לא זוכר דבר כזה, אתה יכול להזכיר לי? אני אפילו דורש שתראה לי את זה. גם אם ביקשתי דבר כזה, ודאי לא התכוונתי שתציין כל זבל, אך ההבנה הסלקטיבית וההיתממות מעולם לא היו זרות לך כשהיו נוחות.

ואתה שוב מסתתר מאחורי הנוחות, כי אני כן זוכר שביקשתי ממך כמה פעמים להיצמד לאיכות, אך התעלמת ("מעניין למה" - זכור לך צמד המילים הזה?), המשכת לנפנף בבלעדיים גרועים כי אין לך דבר אחר לנפנף בו.

COPY PASTE מגוגל, מה אתה מתלהב עכשיו ממה שלא קשור? למה אתה הבן האדם היחיד בהסטוריה שיראה רשימה עם 30 משחקים קלאסים ששינו את פני ההסטוריה של המשחקים ואתה מחפש את קרוזין ונדבק אליו? אתה יודע מה זה דחליל? אתה ממש חקלאי.

נדב, אם הייתה בך טיפת רצינות, לא היית חוזר פעם אחר פעם להתלונן שאני מזכיר את Cruis'n כי ציינתי גם עלובים רבים אחרים מרשימתך, אך אתה מתאמץ להקטין את המבוכה כשהופך אותו לחזות הכול. אז אני 'פופוליסט', נכון? צא מזה.

דונקי קונג? מריו? SSB? מריו קארט? לא הבנתי, הם יצאו?

הנה עוד התחמקות אופיינית. תגיד, אתה מקשיב לעצמך? סתם שאלה רטורית, כי באותה מידה אשאל: לא הבנתי, הסתיימה השנה הראשונה בחייה של ה-WiiU? ובכלל, הסתיים מחזור חייה של הקונסולה? הקונסולה שנה אחת בשוק ואתה כבר חורץ דינך עליה. אני שואל אותך, האם זה בוגר? ל-PS3 היו שנתיים עלובות, אפילו יותר עלובות ביחס לקונסולה, כי ביחס ל-WiiU ולקהל של נינטנדו, אני לא חושב ששני משחקי מריו, מריו קארט, זלדה, ובכלל, משחקי צד ג' איכותיים, זה משהו כל-כך נורא.

אתה השתנית, פחות נינטנדו. הרי היום ווייב רייס היה מספק אותך? הנה, מאז גם יצאו משחקי זלדה פי כמה יותר טובים והם לא מספקים אותך, כי אתה והצבעוניות של נינטנדו פחות מסתדרים. לגיטימי. אבל אל תקשקש על כך שהיא פחות טובה, כי גם היום יוצאים לה פנינים, גם תחתיו של איוואטה. רק אל תשכח שגם ימאוצ'י אחראי לכדור השלג המידרדר הזה שהבריח מפתחות והקשה על נינטנדו לחזור להיות מה שהייתה ולכן אולי נדחפה להיות ייחודית (מבחינתך, במובן השלילי של המילה) כדי להצליח למשוך תשומת לב בתעשייה תחרותית.

חוץ מזה כל המשחקים האלה שעכשיו נוח לך להלל, כולם יצאו לN64 כשעליה הם היו סופר חדשניים בזמן שהיום הם בנאלים ולא מעניינים.

אתה שוב מתעלם ממה שהוסבר לך, ולא על ידי. נינטנדו מחדשת ומרעננת גם כיום, וזה לא חייב להתבטא רק בקונסולות הנייחות שלה.

דבר נוסף: זאת אומרת, אתה נהנה רק ממשחקים חדשניים? כי אני כבר אומר לך ש-GTA5 הוא בעל אותה נוסחה בדיוק, רק מעוצב אחרת. כמו כמעט כל משחק מזורגג שאתה משחק, וכמו גם מריו החדש שעתיד לצאת, וכמו גם משחקי זלדה האחרונים שביקרת. אז בוא תסביר לי את האיפה ואיפה בדבריך.

רוצה לדבר על הרשימה שלך?
זלדה שהוא פורט בן 10 מהקיוב?

הפסקתי לספור כמה פעמים התעלמת מדבריי. הרי הסברתי לך שבכל מקרה אחר לא הייתי מציין את המשחק, אך מאחר ש-Cruis'n USA ודומיו הופיעו ברשימתך, אני ועוד איך יכול לציין את Wind Waker, שלפחות היה הרבה יותר איכותי, וגרסת הרימייק זכתה ללא מעט תוספות ושיפורים.

מונסטר האנטר 3 שהוא שוב פורט בן 5 שנים? טרין 2 שהוא פורט בן 3 שנים? טקן טאג שהוא פורט בן שנה? בטמן שהוא פורט בן שנתיים? דארקסיידרס 2 שהוא פורט בן חצי שנה? מאדן שהיא הגרסה הכי גרועה של מאדן בהפרש ענק כי EA אפילו לא טרחה להמיר את המנוע פיסיקה?

יש גם משחקי צד ג' איכותיים שהם אינם פורט ישן כלל, כמו Watch_Dog שעתיד לצאת, AC, Cod, Most Wanted וכד', אז על מי אתה עובד? אתה רק מוכיח את דבריי על ראייתך הסלקטיבית.

אני אסכם זאת כך: אין ספריה מושלמת, אך זו שהבאתי הרבה פחות מביכה מזו שלך (בפרט מבחינת צד ג').

אתה יודע למה לאף אחד אין WIIU? למה אף אחד לא רוצה לקנות WIIU? למה הWIIU היא הקונסולה הכי פחות מוכרת מחברה גדולה אי פעם? למה צד ג' נטש את הWIIU וכמעט כל המשחקים שציינת הם נסיונות צד ג' שלא יחזרו עליהן יותר ואף אחד כבר לא מכריז משחקי WIIU יותר חוץ מאשר נינטנדו? כי הקונסולה הזאת היא כישלון, כי אין לה משחקים, כי אין לה עתיד חוץ מאשר כמה בלעדיים בודדים מנינטנדו. כי מי לעזאזל יקנה בראש צלול קונסולה שכל המשחקים שלה יצאו כבר לקונסולות אחרות לפני שהם יצאו ומשחקים הבלעדיים לא מעניינים במיוחד.

נו, מה הנקודה שלך? שיש לה שנה ראשונה חלשה והיעדר תמיכה מספיקה? האם על זה הוויכוח? כמעט כל קונסולה, שנתה הראשונה חלשה, ובטח שזה היה צפוי שצד ג' עדיף בפרט בקונסולות האחרות. אני אמרתי זאת חודשים רבים לפני הוויכוח הזה.

אתה שוב מתעלם מהמהות והוא שגם הנינטנדו 64 בסופו של דבר אכלה אבק מהפלייסטיישן. אז בוא אשאל אותך את אותן השאלות: למה הרבה יותר העדיפו את הפלייסטיישן? למה חברות צד ג' העדיפו את הפלייסטיישן (ביניהם סקוור שהייתה בלעדית לנינטנדו עד לאותה תקופה)? למה יצאו לה משחקים עלובים באיכותם? אה, נדב? אתה יודע לעשות את אותו החשבון? אתה מוכיח את דבריי, במקום להחלישם.

על נינטנדו הייתה ביקורת מצד מפתחות רבות, אני חושב ביניהן סקוור, שטענו שהיא שחצנית, הולכת עם ראש בקיר ולא באה לקראתן. וכל זה בתקופתו של ימאוצ'י, יקירי, אז למה אתה מיתמם ומפגין זיכרון קצר?

כן רונן, חולה על דוגמת הפס3. קונסולה שהיה לה הכל ופשוט הלך לה טיפה פחות טוב לעומת כישלון קולוסאלי שננטש על ידי צד ג'.

רגע, אל תבקר את ה-WiiU היכן שאפשר לבקר את הנינטנדו 64, אחרת, מה הנקודה שלך? גם הנינטנדו 64 סיימה בכישלון קולוסאלי שננטש על ידי צד ג', כבר בתחילת חייה.

ומה זה "קונסולה שהיה לה הכול"? רק כי אינך מסופק ממריו, על שני משחקיו האיכותיים, ופיקמין, לא אומר שלא היו לה מעולים בשנה הראשונה, ואני מזכיר שזו רק השנה הראשונה שאפילו לא הסתיימה.

יש לי שאלה, לעומת השיגור שעוד היו חברות צד ג' שבאו לתמוך בWIIU התמיכת צד ג' עלתה או ירדה? המצב של הWIIU נעשה טוב יותר או רע יותר? אני גם אענה בשבילך, רק רע יותר. אף אחד, אני חוזר, אף אחד לא הולך לתמוך בקונסולה הזאת.

נניח, אך זה מהות העניין? היא עדיין מבחינת צד ג' הרבה יותר איכותית מכפי שהנינטנדו 64 הציעה.

ואם אתייחס לשאלתך באופן כללי אז בהחלט, יש שיפור: מריו החדש נראה מדהים, פיקמין כבר הוכיח את עצמו, דונקי קונג נראה כיפי בטירוף ומריו קארט כמובן יהיה איכותי וימכור כמו לחמניות טריות.

מצד ג' יש לנו את AC, Watch_Dogs ונוספים. אז כן, בינתיים זה רק משתפר. אבל אני גם מניח שהשנה הבאה היא חידה במובן הזה. אבל תתקדם, נדב, זה לא מהות העניין. בפרט שגם הנינטנדו 64 הייתה בעייתית כך, הפספוס בה אפילו היה גדול יותר.

אני לא משווה את הN64 לתחרות? השוותי כמה וכמה פעמים. הפס1 הייתה עדיפה בJRPG ובמשחקי מכות וזהו, הN64 קרעה אותה בכל תחום אחר.

כן, בגלל זה הנינטנדו 64, על אף הפתיחה הנהדרת, השתרכה מאחור והצלחת ה-PS הייתה פנומנלית, הפכה לקונסולה הרבה הרבה יותר מצליחה, וכך גם נסללה הצלחה אפילו הרבה יותר מרשימה ל-PS2. נו, אז אולי ימאוצ'י לא היה כזה טוב כפי שאתה זוכר. הרי אתה משתמש באותו טיעון ממש כשאתה רוצה להפחית מה-WiiU כשטוען ש"אף אחד" לא רוצה לקנות אותה ומפתחות ברחו ממנה, בעוד שזה הסיפור שמתאר את הנינטנדו 64.

ואני אספר לך בדיוק על ימאצ'י מול איוואטה. ימאצ'י לקח חברת קלפים וצעצועים והפך אותה לחברת משחקים הכי גדולה בעולם שהוציאה את תעשית המשחקים מהבוץ. ימאצ'י לא ידע מה זה להפסיד כסף, הוא תמיד הרוויח והקונסולות שלו תמיד היו הטופ של הטופ, הקרם של הקרם ביחס לתחרות. אולי העדפת את הג'נסיס על הSNES? אולי, אבל הSNES הייתה הטופ שאפשר לעשות. העדפת את הפס1 על הN64? אולי, אבל הN64 הייתה הטופ שאפשר היה לעשות. ככה ימאצ'י עבד, גיימינג, AAA ולתת לצרכן כמה שיותר איכות.

מה הקשר, נדב? ימאוצ'י בנה, ימאוצ'י גם הרס. לא יכול להיות? שאזכיר לך גם את הוירטואל בוי ההזוי והכושל שיצא בזמן ניהולו של ימאוצ'י? אתה מדבר מה-זה לא לעניין. וגם איוואטה הביא הישגים אדירים שכלל לא מובנים מאליהם.

עובדה: מפתחות ברחו והיה קשה ויקר מאוד לפתח לקונסולה. לולא ימאוצ'י הרס, היו לך הרבה יותר סיבות לברך את הקונסולה, כי כל היתרונות שהיו לפלייסטיישן שבזכותם הפכה להצלחה פנומנלית, היו בחזקת הנינטנדו 64, בנוסף למשחקיה האדירים של נינטנדו.

איוויאטה? מה הוא עשה? אם נתעלם שניה משלוש שנים מאוד רווחיות כי אנחנו מדברים פה על משחקים לא על השקעה במניות, איוואטה הרג את זרוע המשחקים של נינטנדו, השקיע בקז'ואל במקום בקור, יצר קונסולות פטתיות במקום משהו שאשכרה יכול להתחרות בקונסולות שמסביב ועם הWIIU הוא שבר שיא כשהוא הצליח להביא לראשונה קונסולה של נינטנדו לאפס תמיכה של צד ג', שיא מטורף.

אתה שוב מתעלם מכך שבנינטנדו 64 כבר החלה בריחת המפתחות והביקורת הרבה שלהן כלפי נינטנדו.

תחת איוואטה יצאו לנו שני המשחקים האלה שהציבו איכות עיצובית חסרת תקדים, תחת איוואטה ה-DS וכל צאצאיה הפכו להצלחה גדולה בשוק קשוח מאוד. תחת איוואטה נינטנדו חידשה מאוד בשוק הניידים, תחת איוואטה נינטנדו הגיעה להכנסות שיא שלא ראתה שנים רבות, תחת איוואטה, מזה זמן רב, קונסולה נייחת של נינטנדו ניצחה את המתחרות בהפרש ניכר (ראה השוואה בסוף פוסט זה). אך אתה זוכר לו תקופה של הפסדים שכבר נמצאת מאחור, כשמקביל שוכח את כל הכישלונות של ימאוצ'י. כמובן.

אגב, אתה יכול להזכיר לי אילו משחקי נינטנדו חדשניים, מלבד פיקמין, יצאו בגיימקיוב בתקופתו של יאמאוצ'י? מה הייתה הבשורה הגדולה של הקונסולה? זו הייתה עוד קונסולה שסביבה הרבה החלטות עיצוביות שגויות, גם היא השתרכה מאחור. למעשה, הרבה יותר מאשר הנינטנדו 64 השתרכה (ראה השוואה בסוף הפוסט). לעומת זאת, ה-Wii הקונסולה הראשונה של נינטנדו מזה זמן רב שהייתה עם ידה על העליונה.

האם אצל ימאצ'י היו בעיות? כן. האם אצל איוויאטה יצאו משחקי איכות? ברור. אבל איוואטה פחדן, הוא לא מסוגל לזוז מילימטר אלה אם זה סופר זול כשמדברים על משחקים. איוואטה לא יודע מה זה פרנצ'ייז AAA חדש בזמן ש100% מפרנצ'ייזי AAA הגדולים של נינטנדו נעשו תחת ימאצ'י ואפס נעשו תחת איוואטה.

זו דמגוגיה להשוות. ימאוצ'י בנה את החברה, מן הסתם הוא מחזיק במספר זיכיונות חדשים רב יותר מאשר ימאוצ'י. אז אני "פופוליסט"? זה מעניין שאתה משליך לי תכונות שנכונות לך בלבד.

אגב, תזכיר לי, זה ימאוצ'י הוגה ומעצב את המשחקים או מיאמוטו המטומטם והשטויות שלו? :lol:

ואני חוזר ושואל: כל משחק שאתה "בולע" בתיאבון רב היום, הוא זיכיון חדש? חלקם אפילו לא AAA. אז למה מבלבל את המוח וקשוח עם נינטנדו היכן שאתה רך עם אחרים?

ולמה אתה מתעלם מהמוצרים שלה ל-DS שמרעננים ומחדשים, על אף שזה הוסבר לך עשרות פעמים? זה כבר לא "נינטנדו"? זה כבר לא "איוואטה"?

100% קונסולות חזקות כמו אם לא יותר מהתחרות יצאו תחת ימאצ'י ואפס תחת איוואטה. תחת איוואטה הייתה הקונסולה הראושנה של נינטנדו שלא הצליחו להתחיל להתחרות בתחרות מבחינת משחקים בזמן שתחת ימאצ'י לא היו כאלה. היו כמה ניסויי צד כושלים, מן הסתם אף אחד לא מחפש רק נצחונות, אבל כל קונסולה ראשית שיאמצ'י הוציא הייתה מפוצצת AAA, עוצמתית ושלטה בשוק אם לא במכירות אז לפחות בתמורה שלה לגיימר.

זה לא מה שהגיימרים חשבו באותה התקופה, הרי הפלייסטיישן השאירה לה אבק. אתה הוזה.

בוא נעשה זאת פשוט (מכירות כלל עולמיות):

נינטנדו 64: 33 מיליון.
פלייסטיישן: 104 מיליון.

על אף הפתיחה המצוינת של הנינטנדו 64 ועל אף שנחשבה מתקדמת יותר טכנולוגית, תראה איך סיימה. האם זה לא אומר לך דבר?

ואתה יודע לעשות חשבון ולהבין את הפער, או שתפספס כפי שפספסת בהפרש ניכר את השנה שבה התחלתי להיות גיימר?

בוא נמשיך:

גיימקיוב: 21.5 מיליון
פלייסטיישן 2: 157.5 מיליון

הידרדרות אפילו חדה יותר. וזה עדיין בתקופתו של "הקוסם" ימאוצ'י. מפחיד לחשוב מה היה קורה אם היה ממשיך לנהל את החברה. אולי מזה חשש אז החליט לתת את המושכות לצעיר ורענן ממנו, שאכן הביא לה רווחים עצומים, בשוק הנייחים והניידים.

אז לפני שתשאל מדוע המפתחות והגיימרים ברחו מה-WiiU, מוטב שתפשפש בתקופה קדומה יותר בהיסטוריה של נינטנדו, תראה שזה לא דבר שאיוואטה המציא.
נערך לאחרונה על ידי רונן ב 02 אוקטובר 2013, 21:48, נערך 6 פעמים בסך הכל.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 אוקטובר 2013, 03:30

וואו, אני חושב שמאז התנ״ך - מעולם לא פירשו ככה כל מילה ומילה בטקסט כלשהו.
כל הכבוד על ההשקעה, רונן! (אבל כנראה שרק מישהו אחד יקרא את כל זה... היה חזק, נדב!)

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 02 אוקטובר 2013, 19:31

Laskin כתב:וואו, אני חושב שמאז התנ״ך - מעולם לא פירשו ככה כל מילה ומילה בטקסט כלשהו.
כל הכבוד על ההשקעה, רונן! (אבל כנראה שרק מישהו אחד יקרא את כל זה... היה חזק, נדב!)

שלא יגיד שאני לא נותן לו תשומת לב.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 40 אורחים