ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2023, 14:00

אל תתבלבל בין זה שראצ׳ט מצליח לרוץ סביר על HDD 7200 לבין זה שפתאום לא צריך SSD. ראצ׳ט בקושי מנצל את קצה הזרת של הSSD, אז HDD טוב משמעותית מזה שיש בפס4 מתמודד בגמגומים והמתנות. אבל ראצ׳ט הוא לא באמת דוגמה, הוא ניצן ראשוני.

ובנוגע לפריים 4, מה שנקרא נחכה ונראה. אני מאוד מקווה שהוא משחק סוויצ׳2.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 אוגוסט 2023, 14:10

סיכוי קלוש לאחסון Nvme/UFS בסוויץ' 2, בפודקאסט בו הודלפו הפרטים על החומרה נאמר בפירוש שמדובר ב-512GB של eMMC ולא מעבר, והאמת שזה די הגיוני, אפילו סמאטרפוני דגל לא מכילים כזה נפח אחסון בלי מחיר ממש ממש גבוה וכאן זו נינטנדו.
לי זה ממש נוח, לא אשקר, בייחוד אחרי ששרפתי כמה מאות על כרטיס 1TB שאני מקווה להעביר לקונסולה הבאה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2023, 15:40

Uncle Pey'j כתב:סיכוי קלוש לאחסון Nvme/UFS בסוויץ' 2, בפודקאסט בו הודלפו הפרטים על החומרה נאמר בפירוש שמדובר ב-512GB של eMMC ולא מעבר, והאמת שזה די הגיוני, אפילו סמאטרפוני דגל לא מכילים כזה נפח אחסון בלי מחיר ממש ממש גבוה וכאן זו נינטנדו.
לי זה ממש נוח, לא אשקר, בייחוד אחרי ששרפתי כמה מאות על כרטיס 1TB שאני מקווה להעביר לקונסולה הבאה.

970 evo pro NVMe של סמסונג שקורא ב3.5GB/s בנפח 500GB עולה כרגע באמזון 29$.
https://a.co/d/dGwl4p3

אז אין באמת תירוץ לא לשים NVMe, חוץ מאשר לחסוך כמה דולרים בודדים. מהלך שנינטנדו כמובן יכולה לעשות כי זאת נינטנדו, אבל המחיר בהחלט בטווח הסופר סביר. מאיטים אותו לחצי המהירות כדי למנוע התחממות, וקבלנו כונן שנושק לזה של הXSX.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 אוגוסט 2023, 15:56

ועדיין, הסטים דק למשל בגרסא הכי זולה שלו עולה 370$ ומגיע עם 64GB eMMC. בניגוד לדק שגם ככה סוג של מחשב נייד בלי target specs שמפתחים מחויבים להיצמד אליהם, נינטנדו צפויה לספק ב-400$ גם Dock חדש,Joy Cons שאני מניח שיהיו משופרים ובטח כמה פלסטיקים שטותיים כמו בסוויץ' הראשונה, כלומר ה-BOM של נינטנדו לא בדיוק גמיש אם היא עדיין מכוונת ל-400$ עם הסוויץ החדשה, ואני לגמרי מאמין שזה המצב, ההיגיון אומר כמובן להכניס אחסון Nvme/UFS בדומה לסמארטפונים אבל שוב, זו נינטנדו, והיא תתקמצן איפה שהיא רק יכולה ואני לא בטוח שהיא לא חושבת שאחסון זה משהו שהיא לא יכולה להתחמק איתו, מה גם ששימוש באחסון כזה יצריך מהם פיתרון קירור טוב יותר.

אני לא חושב שהסוויץ' 2 תהיה חזקה יותר מהסטים דק, במקרה הכי אופטימי מאוד קרובה אליה, ובכל מקרה נראה שלפי בנצ'מארקים, אחסון מבוסס eMMC בסטים דק איטי יותר בכ-12% מה-Nvme של ה-SKU היקר יותר כשזה מגיע ל-loading במשחק עצמו (boot times איטיים יותר משמעותית, זה כן), כך שגם אם הסוויץ' 2 תגיע עם eMMC לא בטוח שהיא לא תוכל לקבל פורטים מהדור הנוכחי, או לפחות, זה לא יהיה הגורם המגביל העיקרי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2023, 16:59

Uncle Pey'j כתב:ועדיין, הסטים דק למשל בגרסא הכי זולה שלו עולה 370$ ומגיע עם 64GB eMMC. בניגוד לדק שגם ככה סוג של מחשב נייד בלי target specs שמפתחים מחויבים להיצמד אליהם, נינטנדו צפויה לספק ב-400$ גם Dock חדש,Joy Cons שאני מניח שיהיו משופרים ובטח כמה פלסטיקים שטותיים כמו בסוויץ' הראשונה, כלומר ה-BOM של נינטנדו לא בדיוק גמיש אם היא עדיין מכוונת ל-400$ עם הסוויץ החדשה, ואני לגמרי מאמין שזה המצב, ההיגיון אומר כמובן להכניס אחסון Nvme/UFS בדומה לסמארטפונים אבל שוב, זו נינטנדו, והיא תתקמצן איפה שהיא רק יכולה ואני לא בטוח שהיא לא חושבת שאחסון זה משהו שהיא לא יכולה להתחמק איתו, מה גם ששימוש באחסון כזה יצריך מהם פיתרון קירור טוב יותר.

אני לא חושב שהסוויץ' 2 תהיה חזקה יותר מהסטים דק, במקרה הכי אופטימי מאוד קרובה אליה, ובכל מקרה נראה שלפי בנצ'מארקים, אחסון מבוסס eMMC בסטים דק איטי יותר בכ-12% מה-Nvme של ה-SKU היקר יותר כשזה מגיע ל-loading במשחק עצמו (boot times איטיים יותר משמעותית, זה כן), כך שגם אם הסוויץ' 2 תגיע עם eMMC לא בטוח שהיא לא תוכל לקבל פורטים מהדור הנוכחי, או לפחות, זה לא יהיה הגורם המגביל העיקרי.

זה לגמרי נכון שיש הפרשי מחיר גדולים בין ה64GB ל-512GB SSD, אבל זאת שיטה ידועה שגם סמארטפונים משתמשים בה בכדי להרוויח יותר ממי שמוכן לשלם. הרי זה לא שיש לValve עלות של 250$ בכדי לשים SSD 512, זה סתם תרגיל שיווקי דן אריאלי סטייל.

בכל מקרה, אני מצפה מנינטנדו ב-399$ בסוף 2024 להתעלות על הסטים דק שיצאה בתחילת 2022 ב399$ בכל מובן. כלומר, כמעט 3 שנים, אתה מצפה מהם להיות חלשים מהם? זה יהיה ממש מבאס אם הסוויצ׳ 2 תהיה חלשה ממכשיר במחיר זהה בן 3. הכל אפשרי אצל נינטנדו אבל יש גבול.

ספציפית בנוגע לeMMC מול NVMe, לא רק שהמהירות שלו נמוכה משמעותית (נדמה לי 400MB/s בהכי high end שיש היום?) אלה גם זמני הגישה. ברור שזה עדיף משמעותית על HDD, אבל זה עדין נחות ל-NVMe. אני לא יודע אם בנצ׳מארקים על משחקים מודרנים שעדין לא מנצלים SSD אומרים משהו, בהמשך הדור משחקים יכתבו נייטיבית ל-SSD ואז כנראה שנראה הבדלים. אם אני זוכר נכון ראצ׳ט לא מתפקד להיט על הeMMC והוא רק הניצנים הראשונים של שימוש בSSD.

בסופו של יום יש לי שני דברים עיקריים להגיד על אכסון מהיר.
הראשון הוא שנינטנדו הייתה תמיד אובססיבית לאכסון מהיר, הקיוב והN64 הקריבו את מקום האיכסון שלהן לפורמטים יקרים וקטנים לטובת מהירות גישה (יותר קיצוני בN64, פחות בקיוב) כך שלפחות פעם זאת הייתה נקודה מאוד רגישה אצלם אז אני מקווה שגם הפעם הם יראו את זה כדבר חשוב.

השני הוא שהאם יש eMMC או SSD זאת שאלה חשובה, אבל השאלה היותר חשובה היא האם יש יחידת דיקומפרסיה כי בלעדיה זה לא משנה מה הם יבחרו כי צוואר הבקבוק יהיה בדיקומפרסיה והמהירות אכסון תהיה חסרת חשיבות. ואם יהיה eMMC ולא SSD כי ממילא אין יחידת דיקומפרסיה, אז זה הולך יחד בסגנון הרונני ״המוסיקת מידי מתאימה לגרפיקה המיושנת״ :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 אוגוסט 2023, 09:54

DrKeo כתב:אל תתבלבל בין זה שראצ׳ט מצליח לרוץ סביר על HDD 7200 לבין זה שפתאום לא צריך SSD. ראצ׳ט בקושי מנצל את קצה הזרת של הSSD, אז HDD טוב משמעותית מזה שיש בפס4 מתמודד בגמגומים והמתנות. אבל ראצ׳ט הוא לא באמת דוגמה, הוא ניצן ראשוני.

ובנוגע לפריים 4, מה שנקרא נחכה ונראה. אני מאוד מקווה שהוא משחק סוויצ׳2.

אני לא מפקפק בזה שSSD שמנוצל היטב יביא גיימפלי שHDD יכול לחלום עליו :). אני כן מתחיל לפקפק בזה שנראה ניצול מלא של הSSD בדור הזה, ומתחיל להרגיש שנשאר בשלב ה"ניצנים ראשונים" האלה למרבית הדור, כאילו אנחנו לא הרגשנו אבל אנחנו כבר מתקרבים ל2017 של הדור הזה אנחנו עוד כמה חודשים משם... הדור הזה חצי רגל בקבר כבר, אין לי כבר תקווה שנראה משהו מטורף בגזרת הSSD העינים שלי כבר מסתכלות על דור הפס6 בתור זה שיתן לנו את הWOW פאקטור שכל כך היה חסר פה.

כאילו כמובן GTA6 יכול להביא מפה בגודל פסיכי שתעיף לכולנו את המוח, משהו לא יודע מפה בגודל של יבשת אמיתית או משהו שיקח לנו עשרות שעות להגיע מנקודה A לB
על זה אני אגיד הנה ה"וואו" אבל אם זה לא יגיע או אם רוקסטאר היחידה שתעשה את זה מכולן אני לגמרי מבין למה נינטנדו ירגישו שזה מוקדם בשבילם לאמץ את הSSD.

מעט מאוד מהIP של נינטנדו בכלל צריכים SSD, רק זלדה יכול להרוויח מזה. כמו שאנחנו מכירים את נינטנדו לא יפתיע אותי אם הם אפילו לא יאמצו טכנולוגיה כמו DLSS שיכולה לשנות בשבילם את הנחיתות מול סוני ומייק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוגוסט 2023, 11:30

כל משחק יכול להרוויח מ-SSD, למרות שגם eMMC טוב יכול לעשות את העבודה הזאת כל עוד יש מערכת דיקומפרסיה טובה. בסופו של יום מדובר במגבלה טכנית שיושבת למפתחים כל הזמן במאחורה של הראש, זה דבר שצריך להתחשב בו ולאזן ולשנות את הפיתוח בשבילו. אפילו דברים טפשיים כמו מעבר מסצנת מעבר לגיימפליי בדרך כלל כוללים כמה שניות טובות של מגבלות מכוונות בכדי שהנכסים של השלב והגיימפליי יוכלו להיות מוכנים בזמן. אז ב-30 שניות האחרונות אולי מראים רק שתיים מהדמויות מה-9 דמויות שהשתתפו בסצנה, אולי מצלמים רק מזוית אחת אחת לכיוון אחד או חוסכים בסאונדים וכו׳, כל זה בכדי להתחיל לשחרר נכסים מהזיכרון ולהתחיל לטעון את השלב שיתחיל בסוף הסצנה. וכנ״ל ביציאה מגיימפליי לסצנת מעבר, כנראה יתקעו אותך במסדרון ארוך או בחדר נעול קטן או במרחב זחילה דחוק בכדי לזרוק את כל השלב מהזיכרון ולהתחיל לטעון את הסצנת מעבר.

התהליכים האלה נמצאים בכל מקום, משחקי עולם פתוח, בלינארים, בסצנות מעבר, בגיימפליי עצמו, במעברים בין אזורים של השלב וכו׳. זה משקל על הכתפיים של המפתחים שנמצא שם כל הזמן ושואב מהם זמן, דורש פתרונות יצירתיים וגורם לשינויים שמגבילים את המעצב שלבים, משנים את הפייסינג או את סצנות המעבר. לפתח עם SSD, באוירה שכל זה בכלל לא משנה, קיים מפתח שלא חולם על זה?

וכמובן שדרגה מעל זה אפשר לדבר על מגבלות גיימפליי כמו מהירות של סוס בעולם מפורט או היכולת לשים flying mounts. ואפילו אם מצליחים, כמה דם ירקו בשביל להשיג את זה? ודרגה מעל זה היא מה עם גיימפליי חדש לגמרי שאפשר לישם?

בכל מקרה, הנקודה היא שאפילו רק בשביל הראש השקט למפתחים וקלות הפיתוח שSSD מביא הוא שווה, גם אם זה שקוף לשחקן. והשחקן, אפילו אם הוא לא מבין שSSD תרם לפיתוח של המשחק, לפחות מבין שהוא נהנה מהדברי הכי שטחי שאפשר להגיד על SSD - ״זמני טעינה״.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 אוגוסט 2023, 14:18

אתה צודק במה שאתה אומר נדב, ברור שברמה העקרונית כל משחק שיש בו זמני טעינה מוסתרים יכול להרוויח מהSSD אבל הכוונה שלי היא שהIP של נינטנדו עוד לא הגיעו אפילו לרמה הטכנית של משחקי פס4 אז בשבילם לנצל SSD זה אוברקייל, הרי אנחנו רואים חברות שהרבה יותר בחוד החנית של הטכנולוגיה מנינטנדו והן עדיין לא ממהרות לנצל SSD בדור הזה, אז למה שנינטנדו תרים את הכפפה בניצול הSSD?

כאילו אנחנו שומעים שמטרויד פריים 4 עם כמה שהוא אמור להעיף ראשים טכנית הוא גג בסקאלה של היילו האחרון, והיילו האחרון עבד מושלם בלי SSD והוא ברמה של קצה גבוה של משחק פס4 אז אם זו הרמה הטכנית שנינטנדו רוצה להישאר בה (רמה גרפית של סוף דור פס4) אז כנראה יש לנו פה מכשיר שלא צריך SSD בכלל כי הם לא מתכננים משחק שישתמש בו.

במכשיר הבא שלהם ב2031 אפשר לבנות על זה שהם כבר יעשו catch up עם הטכנולוגיה של הפס5 וישימו SSD.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוגוסט 2023, 18:33

מבחינה טכנולוגית הסוויץ׳ דווקא מתקדמת מהפס4, אבל מן הסתם הכוח מגביל אותה. הסוויץ׳ 2 תהיה מתקדמת מהפס5, הרי היא מבוססת על סדרה 3000, אבל שוב תהיה מוגבלת בכוח. כבר הפס4 סבלה ממגבלות הHDD, ואם הסוויצ׳ 2 תהיה קרובה לכוח שלה אז ברור שהיא תרוויח המון מ-SSD. אבל יכול להיות בהחלט ש-eMMC יספיק.

השאלה האמיתית היא האם יש יחידת דיקומפרסיה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 אוגוסט 2023, 11:16

מה בדיוק הקטע עם היחידת דיקומפרסיה? מה היא עושה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוגוסט 2023, 12:42

glass man כתב:מה בדיוק הקטע עם היחידת דיקומפרסיה? מה היא עושה?

כדי לחסוך מקום על הדיסק הקשיח וכדי לקרא מידע מהר יותר, טקסטורות במשחקים מכווצת. דמיין שבמקום לשים את הטקסטורות בהתקנה של המשחק כקבצי JPG שומרים אותן בתוך קבצי ZIP (כמובן שלא ZIP או JPG, אבל נקח את זה כמטפורה). יש לזה שתי מטרות, האחת היא שההתקנה של המשחק קטנה יותר והשניה היא שהמהירות קריאה משתפרת. הרי מהיר יותר להעביר קובץ מכווץ של 1MB מאשר קובץ לא מכווץ של 5MB, במקרה שכזה שיפרנו את המהירות של ה-HDD או ה-SSD פי 5, האיכסון הופך למהיר משמעותית.

אבל אז נוצרת בעיה אחרת, ה-GPU לא יודע לקרא קבצי ZIP, הוא יודע לקרא קבצי JPG, אז איך עושים unzip לקובץ כשמעבירים אותו לזיכרון? בתאוריה, לצערנו, על ה-CPU. זה המקום שבו כמעט תמיד זה מתבצע. והתוצאה היא שכשמעתיקים טקסטורות מהדיסק הקשיח לזיכרון יש עבודה אנטנסיבית של ה-CPU, וזאת גם אחת הסיבות הראשיות שככל שהמעבד חזק יותר, זמני הטעינה משתפרים וראינו את זה גם בנניח קונסולות הפרו בדור האחרון שהיה להן מעבדים עם מהירות שעון גבוהה יותר.

אז יש לנו בעיה רצינית, הרי לא רק שהאכסון (נניח כונן eMMC בסוויצ׳ 2) צריך לספק את הקבצים מהר לזיכרון, ה-CPU צריך לעמוד בקצב שלו כדי לפתוח את קבצי ה-ZIP בזמן. לבעיה הזאת יש שני פתרונות עיקריים:
1) להעביר את העבודה ל-GPU, וזה אחד הפיצ׳רים הגדולים של Direct Storage והסיבה שיש למשל פגיעה ב-FPS בזמן טעינה בראצ׳ט במחשב.
2) לשים יחידה מיוחדת שהיא חלק מה-SOC של הקונסולה שיודעת לעשות רק דבר אחד - לפתוח קבצי ZIP ממש ממש מהר.

הפיתרון השני, יחידת דיקומפרסיה, קיימת גם בפס5 וגם ב-XSX/S. סוני שמה יחידה שיודעת לפתוח קבצי zlib וקראקן בזמן שמיקרוסופט שמו יחידה שיודעת לפתוח קבצי zlib ופורמט יעודי שלהם. זה אומר שכמפתח עושה משחק פס5, בהתקנה כל הטקסטורות הן קבצי קראקן. וברגע שהמשחק צריך טקסטורה מסויימת, הוא קורה לה מה-SDD, היא עוברת מכווצת במהירות 5.5GB/s ליחידת דיקומפרסיה שפותחת את הטקסטורה לתוך הזיכרון ואז היא זמינה לקריאה ל-GPU.

אם נחזור לסוויצ׳ 2, נניח שיש בה eMMC או SSD, לא בדיוק משנה מי מהם. אם לא תהיה יחידת דיקומפרסיה זה אומר שקבצים מכווצים יצטרכו ללכת ישר מה-SSD לזיכרון, ואז ה-CPU או אולי ה-GPU יצטרכו לעבוד קשה לפתוח אותם וחלק גדול מהמהירות שמרוויחים מה-SSD תלך לאיבוד. הרי מה זה משנה שהקובץ טס תוך שבריר שניה לזיכרון אם אז ה-CPU צריך לעבוד כמו חמור כדי להכין אותו ל-GPU?

אני מצרף סרטוט של מארק סרני על הפס5:
תמונה
המידע יוצא מה-SSD (למטה), עובר דרך היחידת דיקומפרסיה שפותחת את המידע (באמצע) ישר לזיכרון (מימין).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 אוגוסט 2023, 14:21

אז לפס4 לא היתה יחידת דיקומפרסיה כזו? כמובן, זה לא מחייב שגם בסוויץ לא תהיה כי היא מן הסתם כמו שאמרת תהיה מתקדמת טכנולוגית מהפס4 אבל שוב, לדעתי אם משחקים בbenchmark של הפס4 לא דרשו את היחידה הזו בשביל לשפר את המהירות פתיחה של הקבצים המקובצים, אז אין סיבה שהסויץ 2 יביא אותה. הדיווחים מדברים
הרי על קונסולה שבמצב הנייד היא PS4 וכשהיא בדוק היא במצב פס4 פרו ואפילו בלי DLSS (מה שהכי עצוב) אז בנתיים נראה שנינטנדו בחרו בשבבים הכי חלשים שהם יכלו לבחור. :(

אני מניח שעדיין נראה משחקים יפים מהפס4 בהרבה גם בתרחיש הזה, כי הפס4 פרו לא בהכרח נוצל טכנית במלואו ולא ראינו מה הוא מסוגל לעשות והסוויץ 2 אנחנו יכולים לסמוך על זה שנינטנדו יחלבו כל טיפת מיץ ממנו אבל עדיין באסה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2023, 14:40

אם אני זוכר נכון הייתה לפס4 יחידה פרימיטיבית יותר והיא ידעה להתמודד עם zlib בלבד שזה לא פורמט מלהיב במיוחד.

זה לא נכון שהפס4 ״לא צריכה את זה״, עובדתית ראית שעם HDD היא זחלה עם זמני טעינה של 40 שניות וצפונה. הפס4 בהחלט יכלה להרוויח המון מ-SSD, בדיוק באותם מובנים כמו הפס5 רק שהיא יכלה להסתפק ברוחב פס הרבה יותר קטן. ואם יש SSD או eMMC אז ברור שצריך יחידת דיקומפרסיה טובה, אפילו אם מעבירים מידע ב-1/10 המהירות של הפס5 שזה 550MB/s עדין לדרוש מהמעבד לפתוח 550MB בשניה של מידע זאת בקשה ענקית. אתה באמת רוצה שעשרות אחוזים מהמעבד של הקונסולה יתעסק בפתיחה של נכסים לתוך הזיכרון? מספיק ה-CPU יהיה סוג של צוואר בקבוק בקונסולה ניידת כך או כך, חבל להעמיס על המעבד עוד.

כדוגמה אתה רואה את הסטים דק טוענת משחקים ללא direct storage לאט ממחשב עם SSD דומה למרות שבסטים דק הטעינה אמורה להיות מהירה משמעותית ממחשב עם SSD דומה בזכות הזיכרון המאוחד. הסיבה לזה היא נטו מעבד. ואגב אתה רואה את זה אפילו בסוויצ׳ היום שיש לה כבר כונן eMMC והיא מריצה משחקים בגרפיקה של פס3, לא פס4. מאיצים לה את המעבד והופ, משחקים נטענים הרבה יותר מהר.

היחידת דיקומפרסיה הזאת היא חובה לדעתי. הייתי מעדיף לשמוע שיש לסוויצ׳ 2 יחידת דיקומפרסיה ו-eMMC מאשר SSD ללא יחידת דיקומפרסיה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 אוגוסט 2023, 15:05

השאלה כמה עולה היחידת דיקומפרסיה הזו. זה נשמע כל כך לא נינטנדואי להשקיע בזה. ראיתי פה שכתבת שאתה מקווה שנינטנדו תתעדף מהירות טעינה וכו' כי היסטורית היא תמיד העדיפה מהירות טעינה על כל דבר אחר זה. זה נכון, אבל מבחינתם הם עדיין עושים את זה, עצם זה שהם משתמשים בקלטות ולא בכונן דיסקים שהיה מאט לנו את כל העסק זה מבחינתם אותה התחייבות ל"מהירות" שהם תמיד התחייבו אליה. לא רואה את ההעדפה ההיסטורית שלהם ל"מהירות" בהכרח מתרגמת למה שאנחנו רוצים על הSSD והדיקומפרסיה

והיסטורית ראינו כמה לא מעניין להם את הביצה לפגר טכנולוגית.... כאילו להוציא קונסולה בכוח של הנינטנדו 64... עם הDS כשהמתחרה שלך הוא בין הפס2 לדרימקאסט...
להוציא קונסולה בכוח בין הפס2 לגיימקיוב שהמתחרה שלך מתקרבת לPS3 נייד... וכו'

כאילו מי יודע? מאז שאיווטה נפטר, אנחנו בהחלט רואים שנינטנדו קצת חוזרים לעצמם טכנולוגית, פתאום יש אימוץ של מנוע צד ג' כמו אנריל 4 פתאום הקונסולות מתרכזות יותר במשחקי קור והגיימיקים נדחקים הצידה כפיצ'ר משנה ואולי יש מצב שהם ילכו חזק על כוח ... אבל כאילו.. אני יכול לראות ישיבה בנינטנדו וזה בטח הולך ככה.

CEO של נינטנדו: תדאגו שיהיה לנו מספיק כוח לאיזה רעיון מטורף שיש למיאמוטו על מריו, אה ושגם DQ12 ירוץ עלינו חלק אה ושזה גם יריץ מריו קארט באיזה 4K על הדוק בשביל מרקטינג וזהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוגוסט 2023, 18:48

glass man כתב:השאלה כמה עולה היחידת דיקומפרסיה הזו. זה נשמע כל כך לא נינטנדואי להשקיע בזה. ראיתי פה שכתבת שאתה מקווה שנינטנדו תתעדף מהירות טעינה וכו' כי היסטורית היא תמיד העדיפה מהירות טעינה על כל דבר אחר זה. זה נכון, אבל מבחינתם הם עדיין עושים את זה, עצם זה שהם משתמשים בקלטות ולא בכונן דיסקים שהיה מאט לנו את כל העסק זה מבחינתם אותה התחייבות ל"מהירות" שהם תמיד התחייבו אליה. לא רואה את ההעדפה ההיסטורית שלהם ל"מהירות" בהכרח מתרגמת למה שאנחנו רוצים על הSSD והדיקומפרסיה

והיסטורית ראינו כמה לא מעניין להם את הביצה לפגר טכנולוגית.... כאילו להוציא קונסולה בכוח של הנינטנדו 64... עם הDS כשהמתחרה שלך הוא בין הפס2 לדרימקאסט...
להוציא קונסולה בכוח בין הפס2 לגיימקיוב שהמתחרה שלך מתקרבת לPS3 נייד... וכו'

כאילו מי יודע? מאז שאיווטה נפטר, אנחנו בהחלט רואים שנינטנדו קצת חוזרים לעצמם טכנולוגית, פתאום יש אימוץ של מנוע צד ג' כמו אנריל 4 פתאום הקונסולות מתרכזות יותר במשחקי קור והגיימיקים נדחקים הצידה כפיצ'ר משנה ואולי יש מצב שהם ילכו חזק על כוח ... אבל כאילו.. אני יכול לראות ישיבה בנינטנדו וזה בטח הולך ככה.

CEO של נינטנדו: תדאגו שיהיה לנו מספיק כוח לאיזה רעיון מטורף שיש למיאמוטו על מריו, אה ושגם DQ12 ירוץ עלינו חלק אה ושזה גם יריץ מריו קארט באיזה 4K על הדוק בשביל מרקטינג וזהו.

הטעינה היום בסוויצ׳ היא סבירה, אבל היא עדין איטית. כבר יש היום בסוויצ׳ eMMC במהירות 300MB/s בזמן שהכי מהיר בשוק הוא 400MB/s. עכשיו תקפוץ מדור הפס3 לפס4, הפרש אסטרונומי בנכסים, וקבלת זמני טעינה איטיים מבסוויצ׳ אלה אם מקדישים לא מעט מעבד לטעינה. זה נשמע לך כמו חוויה שנינטנדו רוצה? הם השקיעו באכסון מהיר שני דורות ברצף, זה בטוח עניין חשוב להם.השאלה היא כמה זה חשוב.

כמה עולה יחידה שכזאת? היא חלק מה-SOC, אז זה פשוט חלק משטח על הצ׳יפ. יש לנינטנדו גודל צ׳יפ שהיא מוכנה לשלם עליו, והתקציב של הצ׳יפ מתחלק בין כל היחידות הנדרשות כמו שערי זיכרון (ככל שיש יותר, הזיכרון יהיה מהיר יותר), GPU, CPU, יחידת סאונד, יחידת דיקומפרסיה וכו׳. בתקווה נינטנדו תחשוב שזה חשוב מספיק בכדי שהיא תקדיש את השטח הנדרש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 אוגוסט 2023, 16:56

לא שזה יפתיע מישהו, אבל על פי הנשיא של נינטנדו בראיון לעיתון הפיננסי היפני NHK נינטנדו משקיעה במחלקת ה-R&D שלה בקטגורית DL upscaling, או במילים אחרות DLSS, מ-2019 ועד היום, כלומר כבר 4 שנים. לא שזה שוק גדול כי כל דליפה חומרתית שיצאה עד עכשיו הראתה שיש בסוויצ' 2 לכל הפחות DLSS 2.2.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוגוסט 2023, 21:47

דירקט של סופר מריו wonder ביום חמישי ב-17:00:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 אוגוסט 2023, 21:52

חחחח רק אני חושב שהם רוצים לגנוב קצת תשומת לב מהביקורות של סטארפילד בחמישי? :-)
יש גם את זה. לפי הרמיזה הזו לא מן הנמנע שנראה את המכשיר בספטמבר,לא?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוגוסט 2023, 21:55

הסוויצ׳ נחשפה איזה 3 חודשים לשיגור, כך שזה תלוי מתי היא אמורה לצאת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ספטמבר 2023, 09:34

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 ספטמבר 2023, 19:14

אני חייב לפרגן לנינטנדו שהמשחק נראה מהמם גרפית. כן, יש פה ושם סביבות שהוא עדיין נראה כמו משחקי הNSMB (בעיקר שלבי האש/לבה) וגם שלבי המים נראים גנרים כמו שתמיד שלבי המים נראים... אבל כל השאר ? וואו חגיגה של צבעים המשחק הזה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 ספטמבר 2023, 21:53

:אני לא צופה בדירקט הזה
כי רוצה לגלות בעצמי דברים על המשחק

אבל כרגע בזלדה האחרון
נינטנדו מצליחה להשאיר את הסוויץ בחיים וכל הכבוד לה

גם זלדה גם פיקמין 4 גם המשחק הזה
ויש הרבה משחקים שפחות עושים רעש אבל כן מעניינים
לפחות אותי
האוסף של הספין אוף של מגאמן לדוגמה
אלו משחקים שפותחו בזמנו לgba אולי גם לds לא זוכר
ולא בדקתי מה כולל האוסף
אבל יש כל מיני משחקים כאלו ,נכון הרבה מאוד מהם זמינים לpc
ובזול יותר אבל בכל זאת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2023, 18:58

על פי VGC, מה שמפתחים ראו מהסוויצ' 2 בGAMESCOM היה הדמו מטריקס של UE5 רץ על חומרת המטרה של הסוויצ' 2 עם RT בעזרת DLSS :oops:
https://www.theverge.com/2023/9/7/23862 ... scom-rumor

הם גם הציגו גרסה משופרת טכנית של BOTW.

RT באמפר כל כך הרבה יותר יעיל מ-RDNA2 שעם RT דולק אני לא אהיה בשוק אם הפער בין הביצועים של הוויצ' 2 והפס5 מצטמצמים משמעותית. מי יודע, אולי עם RT דולק היא מתפקדת קרוב ל-XSS.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 ספטמבר 2023, 20:36

הארנק שלי מוכן

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 ספטמבר 2023, 21:41

מה??!!!! את הדמו מטריקס??!!?!?!?!?!?!?!!?? הולי פאקינג שיט, מה הדבר הזה יוכל להריץ אולי GTA6 עם DLSS ? איך זה אפשרי?, אנחנו לא רואים אפילו חברות high end כמו Asus מוציאות משהו ברמה הזו במרחב הנייד. זה נשמע משוגע לחלוטין, קונה על היום הראשון, DQ12 יהיה מדהים מדהים מדהים, אם זו קונסולת הבסיס שלו.
תודה לאל, עשה לי את היום.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים