ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

idan
Veteran

Re: ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

הודעהעל ידי idan » 11 יולי 2019, 14:03

האמת שעוד 5 שנים אני יכול לראות את המכשיר יורד גם מתחת ל 100$, אז אני מניח שיהיה איזה דיל של 90$+משחק אחד שטכנית הוא שווה ערך לדוגמא שלך, אבל באופן כללי המשחקים של נינטנדו שומרים על הערך שלהם גם עשר שנים אחרי, זאת האסטרטגיה שלהם. לא רואה אותם מחלקים שני משחקים בסדר גודל של מריו או זלדה 3d ראשיים. משחקים מהדרג השני אולי כן, אז זה כנראה לא יהיה הימור חכם מצידי בטווח של 5 שנים.
אבל אם אנחנו מדברים על 150$ + שני משחקי נינטנדו או דיל שווה ערך לזה ב 2021.. אז בכיף. אתה מוזמן להכניס את זה יחד עם ההתערבות שסגרנו על המכירות של פפ7, כי סחבק זקוק לקצת תהילה וירטואלית אחרי רצף של הימורים גרועים במטהקריטיק :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יולי 2019, 14:23

לא, לא... אני רושם את זה על עד קיץ 2024 :D
אם יהיה דיל כזה בין סוף 2021 לבין קיץ 2024 אז נראה מי יותר קרוב. אבל אני משוכנע שזה יקרה קרוב יותר ממה שאתה חושב.

נדב, לבת שלי הייתי רוכש ב-1000 כדי שתוכל לשחק את כל המשחקים, כדי שתוכל לשחק בLABO שזה הדבר הראשון שהייתי נותן לה לשחק עם הסוויץ', וכדי שאם תרצה לשחק עם אחותה בסלון שתהיה להן את האופציה, מעבר לזה שככה גם אני אוכל להנות ממנו כשהן ישנות :)
אני לא חושב שדוק משודרג עם אופציה לרכוש אותו בלבד יהיה משהו שלא ימכור טוב... זה ימכור גם לאלו שלא מעוניינים בקונסולה ניידת וגם לאלו שיש להם כבר סוויץ' ורוצים לשדרג, וזה היה יכול למכור ממש ממש מעולה למי שיש סוויץ' לייט אבל נינטנדו... טוב נו, כבר הייתי צריך להתרגל עד עכשיו :P

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 11 יולי 2019, 14:42

עזוב ש NSMB2 כנראה לא יהיה השוואה מדוייקת למריו או זלדה 3d מבחינת הערך שלו או איך הוא שומר על הערך שלו. אבל אפילו בבסיס משחקי 3ds הם 40$, משחקי סוויץ' 60$. יעני לפי הבאנדל הזה באמזון - 2ds ב 2019 עדיין עולה 10$ יותר מאשר הסוויץ' בבאנדל המדומיין של לאסקין.

אבל אם הוא מתעקש על השנה, אז אני חייב להתעקש שהמשחקים יהיו רק מהשורה הראשונה - בלי מריו דו מימדי, בלי רימייקים ובלי חארטות :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 יולי 2019, 15:04

נינטנדו הכריזה שגרסת הפרו לא תצא השנה. די צפוי האמת, אחרת היו מכריזים עליה יחד עם הלייט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יולי 2019, 15:10

אין להם שום סיבה גם להוציא פרו השנה, כל עוד הם מוכרים ככה... רק שנה הבאה אחרי שנהיה בתוך הדור הבא, כשנראה ירידות במכירות זה יהיה הגיוני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יולי 2019, 15:17

InterAl כתב:נינטנדו הכריזה שגרסת הפרו לא תצא השנה. די צפוי האמת, אחרת היו מכריזים עליה יחד עם הלייט.

ראיתי שבאוזר אמר שלא יהיו עוד גרסאות סוויטצ׳ השנה, אבל ממש מישהו מנינטנדו הכיר בפרו?

לאסקין, כנראה שגם הבנות שלך לא הקהל יעד לסוויטצ׳ לייט :)
אבל אני בטוח שאתה מבין שיש קהל גדול לזה. קטן ונייד יותר, זמן סוללה טוב יותר וגיימפאד אמיתי ב100$ זה אטרקציה לדעתי. אולי לא לנו, אבל חכה ותראה מה הקונסולה הזאת תעשה בקריסמס. אם היא תעלה לנינטנדו את המכירות רק ב20% זה כבר יהיה מדהים מבחינתם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 יולי 2019, 15:33

הוא לא דיבר מפורשות על הפרו, אבל די ברור שהכוונה היתה להסיר ספקות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יולי 2019, 15:34

אני מקווה שזה יהיה מכשיר שממש שווה שדרוג ולא סתם סוויטצ' רגילה עם כמה שדרוגים מינורים חיצוניים ומעבד טיפה יותר מהיר סטייל ה-S מול הONE המקורית.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 11 יולי 2019, 15:41

בדיווח שדיבר על שני קונסולות בזמנו היו פרטים כלשהם על הכיוון הכללי של הפרו? כי אני לא יתפלא אם אין בכלל פרו והעדכון לדגם הנוכחי שפייג' דיבר עליו הוא ה"סוויץ' פרו" מהשמועות ופשוט פירשו את זה לא נכון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יולי 2019, 18:55

idan כתב:בדיווח שדיבר על שני קונסולות בזמנו היו פרטים כלשהם על הכיוון הכללי של הפרו? כי אני לא יתפלא אם אין בכלל פרו והעדכון לדגם הנוכחי שפייג' דיבר עליו הוא ה"סוויץ' פרו" מהשמועות ופשוט פירשו את זה לא נכון.

יכול להיות שה״פרו״ היא בעצם הרגילה ומעכשיו יהיה רגילה משודרגת ולייט. זאת יכולה להיות דרך להתחמק מהורדת מחיר בקרוב, לשדרג את החומרה ולהביא אופציה זולה יותר.

העניין הוא שאין לנו מושג מה יש שם בדיוק. אמורה לצאת שילד חדשה לחגים עם X1 (הapu של הסוויטצ׳) משודרג עם יותר כוח וצריכה נמוכה יותר. אז אולי הסוויטצ׳ תעבור לצ׳יפ הזה. אבל מי יודע מה יהיה ברוויזיה הזאת, בדרך כלל כשנינטנדו מוציאה רוויזה לניידת הם עושים לא מעט שינויים כך שמי יודע מה יהיה שם.

אם נקח דוגמה מה3dsוה-new 3ds אז:
- היא יצאה כשה3ds הייתה בת 3.
- היה לה מעבד חזק פי 6.
- היה לה gpu חזק ב54%.
- היה לה פי 2 יותר זיכרון.

אז נינטנדו הוציאה גם את הxl והרגה לאט לאט את ה3ds וה3ds xl. אולי חוץ מהקטע של המעבד שקבל שדרוג שגובל בהזוי, אני לא חושב שזה כזה רחוק ממה שנקבל ב new switch. גיל 3 שנים הוא במרץ הקרוב, בערך 50% יותר כוח gpu זאת השמועה על הx1 החדש, יש גם שמועה על יותר זיכרון כך שנשמע שזה יכול באמת לקרות. להבנתי נינטנדו מוכרת היום כמעט ורק n3ds xl אם מתעלמים מה2ds, זאת בעצם ה3ds הסטנדרטית היום כך שאני משער שכן תהיה בסוף סוויטצ׳ עם מסך גדול יותר ויותר כוח, אפילו אם ההפרש לא יהיה בדיוק פס4 לפרו.

אגב, בnew xl הם שדרגו את המסך ממסך TN בגודל 3.53״ למסך ips בגודל 4.88״ כך שגם בצד הזה אני לא חושב שזה גס מדי להשתדרג בשלב כלשהו למסך amoled גדול יותר בהסרה של הבייזל העצום.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 יולי 2019, 22:09

bling כתב:לטעמי הכרזה מעפנה שלא נותנת תמורה בכלל ביחס למחיר שלה, מסך קטן יותר, זמן בטריה לא גדל משמעותית, שנמוכים שנמוכים שנמוכים וכל זה בשביל 100 דולר פחות.

קונסולה זה לא רכב שיש מקרים שצריך להוסיף עשרות אלפי שקלים בשביל רמת הגימור והשדרוג הבאה אז הגיוני שגרסת הבסיס תחתוך איפה שאפשר, פה אנחנו עדיין מדברים על 100 דולר כן?

לא מבין בנאדם שיקנה את הדבר הזה, במיוחד מופתע לשמוע גיימר רציני שמבין כמו קליימן אומר שהיה הולך על זה אם היה קיים, למה? גם אם אתה משתמש רק במצב נייד אז תשאר עם גרסה נורמלית שעובדת כמו שצריך עם מסך גדול ועם תמיכה בראמבל ולא הדבר הזה.

בשביל 100 דולר זה פשוט לא שווה, לטעמי אם היה מתומחר ב 150-200 פחות אז זה היה מפתה.

*כעבור שנה: מליארד אנשים קונים את זה* :|

אני לא ''גיימר רציני שמבין'' חביבי.. אני סתם כבר גיימר מזדקן, שאין לו כח לרדוף אחרי שום דבר. כמו שאמרתי - יש לי מאות רבות של שעות על הקונסולה, חיברתי אותה למסך הגדול בהתחלה נטו בשביל לראות איך זה נראה, ואחרי חודש הבנתי שאני לא עושה את זה יותר, אז איפסנתי את הדוק ואני משתמש רק בשנאי כמטען.. זה שאין את ה HD RUMBLE ושהמסך קטן יותר זה מבאס. אני גם ממש לא מתחרט כרגע שקניתי את הסוויצ' הרגילה על גבי הלייט.. אני פשוט חושב שאם הייתי עם השכל של היום ועומד מול שתי האפשרויות - הייתי מעדיף לחסוך 100$על פיצ'רים שברובם אני גם ככה לא משתמש (אוי ואבוי! מצלמת ה IR שמשמשת ל LABO!).

לנושא המשחק עם חברים וכו' - שוב, אולי רלוונטי לילדים או אנשים שיש להם חברים גיימרים... לי אין ממש חברים שמתעניינים במשחקים (מעבר לפיפ''א), אז שוב, פחות רלוונטי לי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 12 יולי 2019, 01:15

נראה שיש עוד ועוד אישורים שהסוויץ' הרגילה 'המחודשת' היא אכן כביכול גרסאת הפרו השמועתית שכולם דיברו עליה בשנה האחרונה,פשוט לא פירשנו אותה נכון. זה די פותר לי את ההתלבטות למען האמת..אני אקנה סוויץ' ברגע שתהיה לי דרך לוודא שהסוויץ' הרגילה שארכוש אכן כוללת את הרכיבים החדשים יותר. אני קצת מאוכזב שעדיין אתקע עם העיצוב המיושן (אפילו הלייט עדיפה לדעתי) אבל נו מילא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2019, 02:01

Uncle Pey'j כתב:נראה שיש עוד ועוד אישורים שהסוויץ' הרגילה 'המחודשת' היא אכן כביכול גרסאת הפרו השמועתית שכולם דיברו עליה בשנה האחרונה,פשוט לא פירשנו אותה נכון. זה די פותר לי את ההתלבטות למען האמת..אני אקנה סוויץ' ברגע שתהיה לי דרך לוודא שהסוויץ' הרגילה שארכוש אכן כוללת את הרכיבים החדשים יותר. אני קצת מאוכזב שעדיין אתקע עם העיצוב המיושן (אפילו הלייט עדיפה לדעתי) אבל נו מילא.

מבאס. זה בטח אומר שגם ה-X1 החדש לא חזק משמעותית כי כנראה שהוא לא יכול לסחוב רזולוציה גבוהה יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 יולי 2019, 09:01

Klayman כתב:
bling כתב:לטעמי הכרזה מעפנה שלא נותנת תמורה בכלל ביחס למחיר שלה, מסך קטן יותר, זמן בטריה לא גדל משמעותית, שנמוכים שנמוכים שנמוכים וכל זה בשביל 100 דולר פחות.

קונסולה זה לא רכב שיש מקרים שצריך להוסיף עשרות אלפי שקלים בשביל רמת הגימור והשדרוג הבאה אז הגיוני שגרסת הבסיס תחתוך איפה שאפשר, פה אנחנו עדיין מדברים על 100 דולר כן?

לא מבין בנאדם שיקנה את הדבר הזה, במיוחד מופתע לשמוע גיימר רציני שמבין כמו קליימן אומר שהיה הולך על זה אם היה קיים, למה? גם אם אתה משתמש רק במצב נייד אז תשאר עם גרסה נורמלית שעובדת כמו שצריך עם מסך גדול ועם תמיכה בראמבל ולא הדבר הזה.

בשביל 100 דולר זה פשוט לא שווה, לטעמי אם היה מתומחר ב 150-200 פחות אז זה היה מפתה.

*כעבור שנה: מליארד אנשים קונים את זה* :|

אני לא ''גיימר רציני שמבין'' חביבי.. אני סתם כבר גיימר מזדקן, שאין לו כח לרדוף אחרי שום דבר. כמו שאמרתי - יש לי מאות רבות של שעות על הקונסולה, חיברתי אותה למסך הגדול בהתחלה נטו בשביל לראות איך זה נראה, ואחרי חודש הבנתי שאני לא עושה את זה יותר, אז איפסנתי את הדוק ואני משתמש רק בשנאי כמטען.. זה שאין את ה HD RUMBLE ושהמסך קטן יותר זה מבאס. אני גם ממש לא מתחרט כרגע שקניתי את הסוויצ' הרגילה על גבי הלייט.. אני פשוט חושב שאם הייתי עם השכל של היום ועומד מול שתי האפשרויות - הייתי מעדיף לחסוך 100$על פיצ'רים שברובם אני גם ככה לא משתמש (אוי ואבוי! מצלמת ה IR שמשמשת ל LABO!).

לנושא המשחק עם חברים וכו' - שוב, אולי רלוונטי לילדים או אנשים שיש להם חברים גיימרים... לי אין ממש חברים שמתעניינים במשחקים (מעבר לפיפ''א), אז שוב, פחות רלוונטי לי.

אל תגזים עם המזדקן :)

לטעמי גם מבלי להתייחס לשאר הפיצ׳רים שהורדו ושלא רלוונטיים אליך, מסך קטן יותר ומחסור בראמבל ללא תוספת משמעותית בזמן הסוללה זה מספיק כדי להעדיף את הסוויץ׳ הרגילה שקנית, זה באמת מוצר נחות לטעמי ואם 100$ זה לא ביג דיל מבחינתך (כולה משחק וחצי כמו שלאסקין אמר) אז אין סיבה להעדיף אותו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 יולי 2019, 10:11

בכל מקרה - אני מקווה שזה ברור לכם שהם הולכים למכור המון מהגרסא הזאת.. אין מצב שלא. אני משוכנע שזה הגיע גם מהרבה מידע פנימי שיש להם על איך אנשים משתמשים בקונסולה. לדעתי יש המון אנשים כמוני שלא מחברים אותה לטלוויזיה כמעט אף פעם.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 יולי 2019, 12:43

אני כל הזמן מחליף בין מצב ניד לטלוויזיה
גם במצב ניד קניתי כיסוי שנותן אחיזה נוחה בהרבה
אבל עדין הגימפאד פרו הכי נוח ,אבל זה גם תלוי במשחק
עם זה מישחק עם הרבה גרינדין ,בחלקים האלו שם משהו ביוטיוב
בטלוויזיה ,ומשחק במצב ניד על שקט
כניראה ככה אני ישחק פוקימון

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 12 יולי 2019, 12:48

Klayman כתב:בכל מקרה - אני מקווה שזה ברור לכם שהם הולכים למכור המון מהגרסא הזאת.. אין מצב שלא. אני משוכנע שזה הגיע גם מהרבה מידע פנימי שיש להם על איך אנשים משתמשים בקונסולה. לדעתי יש המון אנשים כמוני שלא מחברים אותה לטלוויזיה כמעט אף פעם.

אין לי בכלל ספק שהלייט הולך לעוף מהמדפים בקצב לא נורמלי. באנדל של לייט+פוקימון ונינטנדו סוגרת את Q4 ברווחים פסיכים.
העיצוב של הלייט גם די לטעמי,אני אוהב את המסגרת המעוגלת יותר של הקונסולה,נראה קצת פחות גס מהסוויץ' הרגילה,אבל הטרייד אוף בשבילי פשוט גדול מדי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2019, 15:21

Uncle Pey'j כתב:
Klayman כתב:בכל מקרה - אני מקווה שזה ברור לכם שהם הולכים למכור המון מהגרסא הזאת.. אין מצב שלא. אני משוכנע שזה הגיע גם מהרבה מידע פנימי שיש להם על איך אנשים משתמשים בקונסולה. לדעתי יש המון אנשים כמוני שלא מחברים אותה לטלוויזיה כמעט אף פעם.

אין לי בכלל ספק שהלייט הולך לעוף מהמדפים בקצב לא נורמלי. באנדל של לייט+פוקימון ונינטנדו סוגרת את Q4 ברווחים פסיכים.
העיצוב של הלייט גם די לטעמי,אני אוהב את המסגרת המעוגלת יותר של הקונסולה,נראה קצת פחות גס מהסוויץ' הרגילה,אבל הטרייד אוף בשבילי פשוט גדול מדי.

בשבילך, אבל הלייט לא בשבילך :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2019, 23:15

DF מאשרים שהסוויטצ' לייט אכן מתמש ב-X1 החדש, מאריקו. כנראה 16nm (לעומת ה-20nm של לוגן, ה-X1 שבסוויטצ'), אין שיפורי ביצועים על פי נינטנדו אבל הם השתמשו בהליך החדש בכדי לשפר ביצועי סוללה ב-33%, סוללה שהיא כנראה קטנה בבערך 25% מזאת שבסוויטצ' הרגילה. הזיכרון שודרג מ-LDDR4 ל-LDDR4X מה שמוריד צריכת חשמל וגם מאפשר בערכות הפיתוח לתת למפתחים 8GB במקום 4GB.

בנוגע לסוויטצ' הרגילה, עוד יכול להיות שזה ישתנה, אבל נראה שהיא משתמשת גם במאריקו החדש אבל על פי חפירת מידע מתוך FIRMWARES אחרונים נראה שנינטנדו משאירה את המהירויות שעון של הסוויטצ' הרגילה אותו דבר. אז או שנינטנדו תאפשר מצב בוסט, כבר היום הם מאפשרים כמה וכמה מהירויות שעון למפתחים, או שהיא רק תהיה עם זמן סוללה טוב יותר וזהו.

בנוגע לסוויטצ' פרו, נראה שאין כרגע שום עדות למכשיר שכזה. דאג באווזר אשר שלא תהיה קונסולה נוספת השנה אז מי יודע, אולי שנה הבאה. בנתיים אנחנו נשארים עם סוויטצ' לייט ועם סוויטצ' רגילה שתקבל שיפור בזמן סוללה ואולי, רק אולי, מצב בוסט שיתן לה כמה עשרות אחוזים לביצועים. נחזיק אצבעות לסוויטצ' XL או פרו או NEW או איך שלא יקראו לה שנה הבאה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 יולי 2019, 00:08

שנה הבאה הרבה יותר הגיוני
אבל גרסאות פרו לדעתי זה טעות

מעדיף הורדות מחירים ,ככה קפיצת דור הרבה יותר משמעותית

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2019, 01:37

הם צריכים לעשות סוויטצ' XL עם מעבד חדש ומסך גדול יותר וחד יותר ב-299$ וכך לשמר את המיצוב 300$ לטובה ו-200$ לזולה. מי שהיה על הגדר והוא גיימר ישמח לקנות אותה ולמי שרוצה זול, יש את הלייט. הפס4 לא ירדה מ-300$ כבר 6 שנים, נינטנדו יכולה גם.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 יולי 2019, 08:45

המסך של הסוויץ' גדול מדי והם כנראה עשו אותו כזה בשביל לתמוך בפונקציה הדי דבילית של מולטיפלייר נייד - מסך על השולחן עם רגלית וכמה אנשים שמשחקים עליו.
האינטואיציה שלי היא שכמות האנשים שמשתמשים בפונקציה הזו היא זניחה בעליל יחסית לכמות האנשים שסובלים מהמימדים של הסוויץ' כניידת ולכן אני לא חושב שהם צריכים לעשות סוויץ XL עם מסך גדול יותר. הם צריכים לעשות new switch lite עם דוק, זמן סוללה משופר ופרו קונטרולר בחבילה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2019, 09:54

^זה משהו שנשמע הרבה, הרבה יותר טוב

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2019, 14:31

omerkot כתב:המסך של הסוויץ' גדול מדי והם כנראה עשו אותו כזה בשביל לתמוך בפונקציה הדי דבילית של מולטיפלייר נייד - מסך על השולחן עם רגלית וכמה אנשים שמשחקים עליו.
האינטואיציה שלי היא שכמות האנשים שמשתמשים בפונקציה הזו היא זניחה בעליל יחסית לכמות האנשים שסובלים מהמימדים של הסוויץ' כניידת ולכן אני לא חושב שהם צריכים לעשות סוויץ XL עם מסך גדול יותר. הם צריכים לעשות new switch lite עם דוק, זמן סוללה משופר ופרו קונטרולר בחבילה.

המסך של הסוויטצ' לא גדול מדי, זה לא גיימבוי שמשחקים בו פלטפורמרים בדו מימד בלבד או משהו כזה, משחקים נרחבים בעולם פתוח כמו זלדה סובלים מהגדול מסך הזה. לנינטנדו יש הסטוריה של הגדלת מסך בגרסה היקרה יותר של המכשיר, הם עשו את זה פעמיים עם ה-3DS (ה-XL וה-NEW XL) ושלוש פעמים עם ה-DS המקורית (ה-DS LITE, ה-DSi וה-DSi XL שכולן היו עם מסך גדול מה-DS המקורית). אם תסתכל על טבלאות המכירות של השנים האחרונות בשווקים כמו יפן שמפרסמים מספרים ברמת היחידה הבודדת, תראה שה-NEW XL הפך בעצם לדגם הסטנדרטי של נינטנדו עם השנים וכיום הדגמי XL עם המסך הגדול הם היחידים שעוד מוכרים.

כלומר לא בדיוק חריג שהם יגדילו את המסך. זה נכון שהם מעלים את האיכות שלו עם השנים אבל משמרים את הרזולוציה, כך שאני לא אתפלא אם הסוויטצ' תשאר אותה רזולוציה עד יומה האחרון, אבל זה מאוד סטנדרטי מבחינת נינטנדו להגדיל את המסך בדגמים החדשים יותר. את לאסקין זה לא מעניין כי הוא רוצה בכלל קונסולה נייחת, אבל אותי זה כן כמישהו שמשתמש במצב הנייד לא מעט (בכל זאת יש מילואים, טיסות לחו"ל ורגעים שבהם צריך להיות עם הילד אבל הוא משחק לבד ומשעמם לך תחת :)).

וכן, ברור שאני אומר מה שאני רוצה, לא מה שנינטנדו תעשה. אבל אני בספק אם מה שהם יעשו זה יהפכו את ה-LITE לתצורה של הסוויטצ'. כל הקטע שלה זה העניין של הטרנספורמציה ואני בטוח שזה ישמר, גם אם יש דגם זול שלא מממש את זה. המכשיר כנראה ישמור על הגדול שלו כי הם צריכים את המקום לסוללה, ביחוד כשיגיע הדגם שמשפר ביצועים (והוא יגיע, ה-3DS קבלה שדרוג ביצועים ענקי ב-N3DS וה-DS קבלה שדרוג ביצועים ענקי ב-DSi), ויש לסוויטצ' בייזל ענק שמאפשר לשים מסך הרבה יותר גדול בלי להגדיל את הקונסולה. אני מקווה שהם גם ישפרו ביצועים, גם יגדילו מסך וגם יעלו את הרזולוציה של המסך אבל אני יודע שאני לאו דווקא אקבל את מה שאני רוצה. מה שכן, הביצועים ישתפרו, גם בדוק וגם במצב הנייד והייתי שמח לראות אשכרה שימוש לזה במקום שכל המשחקים פשוט ירוצו ב-720P ונקבל זמן סוללה הרבה יותר טוב. אני ביחוד חושב על משחקים כמו BOTW ששומרים על רזולוציה קרובה ל-720P ולא יראו יתרונות משמעותיים משדרוג כזה אלה אם הרוזלוציה והגודל של המסך יעלו.

אגב, אני לא אתפלא אם נינטנדו תשפר משמעותית את ה-APU ותשאיר את הרוזלוציה בניידת זהה בשביל זמן סוללה מעולה אבל כשמכניסים לדוק, כשסוללה לא משנה, המהירות שעון תעלה פי 3-4 ונקבל רזולוציה גבוהה יותר מ-1080P בדוק. אבל אני גם די בטוח בעניין הגודל, נינטנדו תמיד עושה גרסה עם מסך גדול יותר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 יולי 2019, 18:08

יש לי בבית גם DS ישנה וגם לייט אז מדדתי עכשיו את המסכים ומסתבר שזכרתי נכון כי במעבר מהDS ללייט הם לא הגדילו את המסכים אלא שמרו על אותו גודל בדיוק (6X4.5 ס"מ). מבחינה מספרית, הDS לייט עם המסכים הקטנים היתה זו שמכרה הכי הרבה (94 מיליון יחידות) ובפער עצום מכל האחרות.
אגב, זה מעניין לראות שהיציאה של הDS לייט לוותה בקפיצה עצומה במכירות בעוד שהיציאה של הDSi לא לוותה בהגדלה של הנתח הכללי אלא רק בפיזור המכירות ואולי משיכה של זמן. גם במקרה של ה3DS, גירסאות הXL לא הגדילו את העוגה ואפילו לא ממש בלמו את הצניחה במכירות:
https://www.nintendo.co.jp/ir/library/h ... _e1606.pdf

בהקשר של מהירויות שעון ורזולוציה, אני די מסויג. המתחרות עושות את זה וגם נינטנדו עשו את זה בעבר אבל אני לא חושב שזה נכון לייצר בידול כזה בין קונסולות מאותו דור. עדיף שיצמצמו את פער השנים בין הדורות ויספקו תמיכה לאחור - הפלטפורמות גם ככה דומות מאוד ותשתיות התוכנה המודרניות צריכות להפוך את העסק לפשוט יחסית.

וכן, ברור שכולם כאן מבטאים את מה שהם עצמם רוצים שנינטנדו תעשה ולא שום דבר מעבר :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים