ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: ת'רד נינטנדו 3.0: Once more with feeling

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2023, 00:42

DrKeo כתב:איזה פוסט פורצ׳ן, המקום הכי לא אמין באינטרנט, טען כל מני דברים על פוקימון. הוא טען שהוא מתכנת פרילנסר שעבד על המשחק. עד כאן נשמע כמו בולשיט רגיל, אבל אחרי הדירקט פוקימן שהיה אתמול מסתבר שהפוסט הזה צדק בכל מה שהוא אמר ונחשף בדירקט והוא ירד לפרטים בנוגע לDLC של פוקימון שאומת בdirect. בגלל שרובנו לא מעריצי פוקימון, החלק המעניין הוא שהפוסט ציין שפוקימון יקבל שדרוג גרפי לקראת הדגם סוויצ׳ החדש שיוצא בחורף.

כמובן שזה גרגר מלח בגודל של דירת שני חדרים בת״א, אבל הטענה הזאת סה״כ תואמת את מה שפמיטסו אמרו ואת העובדה שאין לנינטנדו אף משחק מוכרז לQ3 והלאה.

מה שהכי מעניין פה (אני חושב את כולם בערך) זה אם הדגם החדש שהוא מדבר עליו זה איזשהו סוויץ פרו. שייצא בין הסוויץ 2 לרגיל ולקראת זלדה ומטרויד וכו' אבל לפחות מהניסוח שלו זה נשמע כאילו זה סתם יהיה דגמים של סוויץ רגיל שמעוצבים לפי המשחקי פוקימון :( בהודעה שלו המתכנת הזה אומר "דגמים חדשים" ברבים אז יש יותר מדגם חדש אחד אז אין סיכוי שזה שידרוג חומרה :( (נראה לי )

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 01:23

הוא אמר שהם עובדים על שדרוגים גרפים לדגמים החדשים שיצאו במקביל לDLC2. שדרוגים גרפים עושים לחומרה חדשה, לא לסוויצ׳ רגילה בצבע צהוב. אבל אין לי מושג מה הכוונה לדגמים. אם הפוסט הזה אמיתי בכלל, למרות שהוא פגע בול עם הדירקט של פוקימון אז לך תדע.

ובנוגע לפרו, אני חושב שעברנו כבר את נקודת הזמן. הסוויצ׳ כבר בת שש, להוציא לה עכשיו דגם פרו זאת הזיה. ובכל מקרה אני חושב שיש משמעות לזה שנינטנדו עדין לא הכריזה על שום משחק אחרי Q3. הסיבה היחידה שעולה לי לראש לא להראות משחקים היא שהם נראים כמו משהו שרץ על חומרה שלא יצאה עדין. אם זאת הייתה קונסולת פרו, לא הייתה בעיה להראות אותם, הרי הם היו יוצאים גם לסוויצ׳.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2023, 10:53

וואה וואה יש טוייסטים בעלילה :). הלכתי לחקור קצת. בERA טוענים שהבחור הזה השתמש בכלל בתרגום מכונה הטקסט המקורי שלו כנראה ביפנית אז אפילו לא בטוח שהוא אמר "דגמים"
אולי זה בכלל דגם חדש ביחיד.

אני לא מטיל בו ספק אחרי הקליעות שלו בדירקטים שאמרת עליהם פשוט מה זה אומר אם זה נכון?. סוויץ 2 עוד השנה?????!!!? בחורף???? והוא אולי BC עם הסוויץ המקורי כי הוא מריץ משחק פוקימון שלו? וואה וואה איזה פצצה נינטנדו מכינה אם זה אמיתי, וואו בניגוד לסוויץ 1 אני אהיה על היום הראשון. הלוואי שזה אמיתי.

האמת אי אפשר לפסול אפשרות כזו הרי בחורף 2023 אנחנו כבר נהיה רגעים מ2024.... וכבר הגיע הזמן לקונסולה חדשה.

אני חושב שבכל זאת אם זה כבר דגם חדש, אז זה סוויץ פרו. המצב של פוקימון על הפנים טכנית, ברמה שגורמת למשחקים של בטסדה להראות תקינים ומושלמים, אלה לא דברים שנינטנדו יכולה להשלים איתם דגם סוויץ שיכול להריץ את הפוקימון הזה בגרפיקה משופרת ופריים רייט נורמלי זה חתיכת בוסט למכירות, וזה גם יתן חתיכת בוסט למכירות של זלדה אז דגם סוויץ בסוף השנה וסוויץ 2 ב2025 זה עוד אפשרי, אבל כמובן שאני מקווה שזה יהיה הסוויץ 2 כבר :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2023, 11:13

אני מקווה שזה לא אמיתי כדי שהחומרה תהיה חזקה יותר... והיא תהיה חזקה יותר בסבירות גבוהה, אם זה יהיה 2024 במקום עוד השנה.
בשלב הזה למכור גירסת פרו זה מעט מגוחך בעיניי. אני בטוח שהיא תמכור מצויין, אבל זו תהיה רכישה מאוד לא חכמה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 11:16

פימיטסו אמרו בינואר שהסוויצ׳ 2 תצא תוך פחות משנה. אז כן, חגים 2023 תואם גם את הtimeline שלהם.

אם זה המצב ונשמע שיש BC (קצת טרוף להוציא היום קונסולה בלי BC) אז בטח נראה גל פאצ׳ים.

וזה אומר שאני נכנס למצב ממש מבאס בו יוצא זלדה חדשה ואני לא יודע אם לשחק בו או לא כי הסוויצ׳ 2 מעבר לפינה. הייתי שמח לשמוע משהו רשמי עד שהוא יוצא בכדי לדעת אם לחכות או לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 11:17

Laskin כתב:אני מקווה שזה לא אמיתי כדי שהחומרה תהיה חזקה יותר... והיא תהיה חזקה יותר בסבירות גבוהה, אם זה יהיה 2024 במקום עוד השנה.
בשלב הזה למכור גירסת פרו זה מעט מגוחך בעיניי. אני בטוח שהיא תמכור מצויין, אבל זו תהיה רכישה מאוד לא חכמה.

הקונסולה תהיה בת 7 איזה 4 חודשים אחרי נובמבר השנה. איזה הבדל טכני יהיה כבר בין קונסולה שיוצאת בנובמבר מול מרץ? בטח ובטח כשזאת נינטנדו שכך או כך מתקמצנת ולא מחפשת משהו cutting edge.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2023, 11:38

תמיד אפשר לומר זאת... אבל גם חצי שנה כן יכולה להיות משהו שמשנה את המפרט... אני מדבר על שנה שלמה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2023, 11:49

אני לא מריח סוויץ 2 השנה הזאת
אנחנו כבר במרץ ולא הופעלה מכונת הייפ

לא קיבלנו גם דליפות על ערכות פיתוח לצד שלישי
לוקח לפחות שנתיים - לפתח משחק גדול
גם פורטים טובים יקח שנה אולי יותר

מה הם יעשו יוציאו קונסולה בלי כימאת משחקים גדולים ?
רק צד ראשון ושני ?
אני לא רואה בזה הגיון ,בטח נינטנדו שלמדה מטעויות עבר
גם לא ידוע על ציפ מסוים שמתאים להם כרגע
תאורטית הם יכולים אפילו להשתמש במעבדי x64
ראינו אמולטורים של חובבים שמתפקדים טוב מאוד לתאימות לאחור

העניין שהמחיר צריך להיות זול ומספיק זמן בטריה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 11:50

Laskin כתב:תמיד אפשר לומר זאת... אבל גם חצי שנה כן יכולה להיות משהו שמשנה את המפרט... אני מדבר על שנה שלמה.

שהיא תצא בחגים 2024? זה יהיה חסר תקדים, כמעט 8 שנים. חוץ מזה, עם ההאטה במכירות שהם חווים עכשיו, שנתיים זה יותר מדי זמן.

כרגע אני חושב שדי ברור מה הטכנולוגיה שזמינה להם - אורין. הרקולס אמור לצאת בסוף 2024, אבל אני לא רואה את נינטנדו משתמשת בצ׳יפ cutting edge שרק יצא שבוע לפני, ביחוד שיש לסדרות הניידים האלה של NV נטיה להדחות.

לדעתי, לפי זמינות צ׳יפים מNV, הזמן להוציא את הסוויצ׳ הוא עכשיו ואם מחכים לצ׳יפ הבא אז אני לא רואה את זה קורה לפני 2025. ואני לא חושב שלחכות ל2025 זה חכם, הקונסולה כבר מראה את הגיל והמחירות בירידה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 11:52

kririn כתב:אני לא מריח סוויץ 2 השנה הזאת
אנחנו כבר במרץ ולא הופעלה מכונת הייפ

לא קיבלנו גם דליפות על ערכות פיתוח לצד שלישי
לוקח לפחות שנתיים - לפתח משחק גדול
גם פורטים טובים יקח שנה אולי יותר

מה הם יעשו יוציאו קונסולה בלי כימאת משחקים גדולים ?
רק צד ראשון ושני ?
אני לא רואה בזה הגיון ,בטח נינטנדו שלמדה מטעויות עבר
גם לא ידוע על ציפ מסוים שמתאים להם כרגע
תאורטית הם יכולים אפילו להשתמש במעבדי x64
ראינו אמולטורים של חובבים שמתפקדים טוב מאוד לתאימות לאחור

העניין שהמחיר צריך להיות זול ומספיק זמן בטריה

מכונת ההייפ של הסוויצ׳ התחילה 5 חודשים לשיגור. אם הם יעשו משהו דומה והיא באמת יוצאת בחגים, אתה לא תראה שום דבר מהם עד בערך יולי. בצירוף מקרים, אין להם אף משחק מוכרז אחרי יולי, אז..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2023, 11:56

בסדר, גם 4 וקצת שנים זה חסר תקדים, אבל כשקונסולה לא מצליחה מוציאים מוקדם יותר את היורשת, וכשהיא מצליחה בטירוף נראה לי הגיוני גם לדחות...
הסוויץ' עדיין מוכרת יפה מאוד, גם המשחקים שלה, ועכשיו יש את BOTW2 שייתן לה עוד בוסט מכירות. אני אישית חושב שזה כן יכול לעזור. גם למשל דברים כמו WIFI7 ותקן בלוטות' חדש יכולים להיות אם תהיה דחייה, גם אולי יותר זכרון באותו מחיר, אולי מעבד מתקדם יותר... אה וכמובן - אולי יביאו יותר כותרים איכותיים לשיגור... זה לא ממש מנותק מהמציאות שדחייה של שנה תתן עוד בוסט למפרט, ומאחר ואני לא ממש "לחוץ" בלשון המעטה - אני אישית אשמח.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2023, 12:22

דרקו השאלה הגדולה איזה קונסולה הם יוציאו
" gbc " ? ,אז אין בעיה אפשר להוציא מהר
ובהמשך להוציא בילעדים

" gba "

זה כבר עניין אחר לגמרי ,אני פשוט לא מריח את זה השנה
2024 ניראה הרבה יותר טוב להם ,השנה יש כמה גדולים לסוויץ
שנה הבא יכולים להפציץ

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 12:35

Laskin כתב:בסדר, גם 4 וקצת שנים זה חסר תקדים, אבל כשקונסולה לא מצליחה מוציאים מוקדם יותר את היורשת, וכשהיא מצליחה בטירוף נראה לי הגיוני גם לדחות...
הסוויץ' עדיין מוכרת יפה מאוד, גם המשחקים שלה, ועכשיו יש את BOTW2 שייתן לה עוד בוסט מכירות. אני אישית חושב שזה כן יכול לעזור. גם למשל דברים כמו WIFI7 ותקן בלוטות' חדש יכולים להיות אם תהיה דחייה, גם אולי יותר זכרון באותו מחיר, אולי מעבד מתקדם יותר... אה וכמובן - אולי יביאו יותר כותרים איכותיים לשיגור... זה לא ממש מנותק מהמציאות שדחייה של שנה תתן עוד בוסט למפרט, ומאחר ואני לא ממש "לחוץ" בלשון המעטה - אני אישית אשמח.

גם היה נחמד אם הפס5 הייתה יוצאת ב2023 והיא הייתה מבוססת RDNA4 עם AI ו-RT טוב משמעותית. זה היה game changer, אבל יש לקונסולות מחזור חיים מסויים ואתה כבר רואה את הסוויצ׳ נופלת במערב. היא לא מקום ראשון במחירות כמעט באף שוק היום חוץ מיפן. היורשת באה בול בזמן - אחרי 7 שנים, קלאסי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 12:38

kririn כתב:דרקו השאלה הגדולה איזה קונסולה הם יוציאו
" gbc " ? ,אז אין בעיה אפשר להוציא מהר
ובהמשך להוציא בילעדים

" gba "

זה כבר עניין אחר לגמרי ,אני פשוט לא מריח את זה השנה
2024 ניראה הרבה יותר טוב להם ,השנה יש כמה גדולים לסוויץ
שנה הבא יכולים להפציץ

מה מהר בזה? עברו 7 שנים, בחגים היא בת 6 ו-8 חודשים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 מרץ 2023, 12:44

רק BC מלא נינטנדו, בלי שטויות. זה יהיה בלתי נסלח אם זה לא יהיה המצב, אני רוצה להאמין שהעובדה שלסוויץ' הראשונה יש טגרה מהמדף פלוס זה שנראה שנוידיה גם החזיקה את ה-API יבטיחו את זה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2023, 12:47

המכירות באמת בירידה, אבל כדי לבלום אותן מספק סוויץ פרו זה החשש שלי. זה מה שנינטנדו עשתה כשהDS התחיל לדעוך עם הDSI ומה שהיא עשתה עם הNEW 3DS שה3DS התחיל לדעוך והNEW 3DS קיבל מהם אקסקלוסיבי אחד בלבד וזה עדיין לא מנע מהם ללכת עליו בכל הכוח. (כי הוא שיפר מאוד את הביצועים בחלק מהמשחקים)

זה באמת יהיה חסר תקדים אם הסוויץ תחייה עד 2025 זה פאקינג 8 שנים וואלה לא יודע מה לחשוב. זה באמת מצב שאני רואה גם את הפרו כאפשרות סבירה וגם את הסוויץ 2 כאפשרות סבירה.

נדב: בתור אחד שמכר את הסוויץ שלו בצפייה לסוויץ 2 הזה, אני ממליץ לך לחכות ולשחק אותו על הסוויץ 2. זה לא שיש פה איזה cliffhanger מטורף, ואם תצליח להימנע מלהציץ בניתוחים של DF (שזה האתגר האמיתי של כולנו בואו חחח) אז רוב הסיכויים שגם לא יהרסו לך את ההפתעות כמו אויבים ומכניקות חדשות.כאילו זה לא יהיה קל אבל אם באמת התאוריה הזו של DLSS בסוויץ 2 היא נכונה? אז וואו זה ברור שכל מי שיצליח להתאפק יהנה הרבה יותר, זה פשוט יראה הרבה יותר טוב על הLG שלך עם הDLSS מאשר על הסוויץ, לדעתי זה לבד שווה את ההתאפקות :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2023, 13:43

אני אישית מחזיק את הסוויץ שלי ולא מוכר אותה
כי זאת נינטנדו ,אנחנו לא יודעים מתי יצא סוויץ 2

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2023, 14:04

אם באמת יש BC לא מבין איזה ערך נותר לסוויץ המקורית. מכשיר שמרגיש כמו צעצוע לילדים, אין DPAD כפתורים לא נוחים ללחיצה לא מצליח להריץ נורמלי אפילו את רוב האקסקלוסיבים שלו שנוצרו במיוחד אליו, כל כך שמח שאנחנו עוברים את החלק הזה בחיינו וממשיכים הלאה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 14:32

Uncle Pey'j כתב:רק BC מלא נינטנדו, בלי שטויות. זה יהיה בלתי נסלח אם זה לא יהיה המצב, אני רוצה להאמין שהעובדה שלסוויץ' הראשונה יש טגרה מהמדף פלוס זה שנראה שנוידיה גם החזיקה את ה-API יבטיחו את זה.

אם הבחור של פוקימון אמיתי אז יש כי הוא אמר שהם עובדים על פאצ׳ לסוויצ׳ החדשה מה שמרמז על BC. באמת קשה לי לראות אותם מצליחים להחליק קונסולה בלי BC כיום, ביחוד כשהמעבר בין דורות התטשטש ברמה שאנחנו בשנה השלישית של הפס5 ועדין משחקים במשחקי פס4. למרות שיש לי הרגשה שנינטנדו הולכת להיות הרבה יותר ״דור הבא״ מסוני ומיקרוסופט. הם אף פעם לא התביישו לעשות קרוס ג׳ן אפילו בין קונוסלות עם הפרש כוח אדיר בינהן (ע״ע סמאש לwiiu וה-3ds) אבל אני בטוח שרוב אם לא כל הכותרים הכי גדולים שלהם יהיו סוויצ׳ 2 בלבד. או לפחות ככה אני רוצה להאמין, ביחוד מחברה עם משחקים ever green שעדין מוכרת עותקים של BOTW ב-2023 ב-60$ מלאים.

גלאס, אני כנראה באמת אחכה כי זה לא משנה אם הסוויצ׳ יוצאת בחגים או במרץ 2024. זה לא שאני הולך לחכות 7 שנים כמו עם אנצ׳רטד 4, בתרחיש הכי קיצוני אני אצטרך להמתין שנה וקצת. כלומר, אלה אם אין BC למרות שאני בטוח שגם אם לא יהיה BC נינטנדו עדין תשחרר גרסה של TOTK לסוויצ׳ 2. ויהיה BC, זאת תהיה הזיה אם לא.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2023, 15:07

כן בדיוק. מה כבר ההבדל כל כך בין החגים לתחילת 2024 פשוט הילד בטח יירש את הסוויץ או משהו בעוד הסוויץ 2 תהפוך להיות הקונסולה הנינטנדואית המשפחתית בסלון :) זה לפחות מה שאני הייתי עושה אם היו לי ילדים.

כאילו, פאק מה נקבל הכרזה בתקופת E3 בערך או קצת אחרי ? הייפ!@#$%^&*)()^%$#!~!!!!!111111

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 16:42

עכשיו שהקונסולה של נינטנדו מרגישה באופק, מה אתם רוצים לראות בה?

חשבתי על זה, והגעתי למסקנה שיש לה יכולת מאוד מיוחדת שאין לאף קונסולה אחרת - היא מגיעה עם המסך משלה. כלומר היא לא תלויה בטלביזיה, ולכן VRR צריך להיות בלב של הקונסולה הזאת. תחשבו על משחקים שיכולים לכוון לכל fps שהם רק ירצו. 40? בטח. משחק בין 51 ל-57? למה לא? מצב 60 שאוכל יותר סוללה, מצב 40 שאוכל פחות סוללה ומצב 30 שחוסך בסוללה? הולך! זה ממש game changer, הרבה יותר מאשר התמיכה של VRR בדור החדש. כל משחק שיפותח לה יוכל להיות מפותח עם VRR במחשבה, זה די מטורף, אשכרה יכולים לכוון לכל target. וכמובן שאפשר להוריד fps ולחסוך בזמן סוללה, לא רק ב-CPU והGPU אלה גם בקצב רענן של המסך.

וכנ״ל על 120fps. אם המסך תומך בזה וב-VRR אז אפשר לכוון גם ל-70 או 80 או ל-100 פריימים בשניה. תלוי בסוג משחק או במצב שבוחרים. לא אכפת לך מהסוללה ואתה משחק ב-shovel knight? שים 120. כן אכפת לך מהסוללה ואתה משחק זלדה? שים מצב 40. זה יכול להיות די מדהים. השאלה האמיתית היא כמה יעלה לנינטנדו לשים מסך 120, או אפילו 90.

אם הייתי בונה את הסוויצ׳ מחלקים קיימים, מכשיר פנטזיה אבל הגיוני במסגרת התקציב, אז הייתי שם בה משהו כזה.
מסך:
- פחות או יותר את המסך שיש ב-Redmi Note 11 Pro שהוא טלפון שעולה בארץ 1000 שקלים; כלומר זה בתקציב של הסוויצ׳.
- הוא AMOLED ברזולוציה של 2400X1080 שזאת גרסה רחבה יותר של 1080p. אפשרי לחתוך אותו במפעל ל-1080p ללקוח גדול כמו נינטנדו, זה אפילו יעשה אותו זול יותר.
- התוצר הסופי יהיה 120hz, HDR10, VRR, רזולוציה של 1080p.

צ׳יפ:
- Jetson Orin NX
- על 5nm של TSMC במקום 8nm של סמסונג
- 16SM רצים ב-1000Mhz במצב dock ו-500Mhz במצב נייד
- מעבד 8 ליבות A78AE ב-2Ghz
- 12GB של LPDDR5X על רוחב פס 196-bit במהירות 204GB/s
- DLSS ו-RT כשמפתחים מכוונים ל-540p במצב נייד (שמתורגם עם dlss ל-1080p) ול-720p במצב נייח (שמתורגם עם dlss ל-4K).

התוצר הסופי הוא קונסולה עם 2.05TF במצב נייח ו-1.02TF במצב נייד. זה גם אומר שזאת קונסולה חזקה בכל פרמטר משמעותית מהפס4 כשהיא במצב הנייד, אבל היא מכוונת ל-540p במקום ל-1080p (שזה רבע רזולוציה). אז זאת לא הפס5, אבל היא כן נקודת אמצע בין הפס4 לפס5 ולא סתם ״משחקי פס4 אבל ב-4K״.

אבל כמובן שנינטנדו לא תעשה את זה. בטח לא יהיה 120, בטח יהיו 6 ליבות במעבד כי יש ווריאנט כזה של Orin ובטח היא תשאר על 8nm של סמסונג מה שאומר שאין מצב למהירויות שעון שציינתי והיא בטח לא תרחיב את ה-bus ב-50% או תקח LPDDR5X אלה תשאר עם ה-LPDDR5. נינטנדו תעשה נינטנדו, וכולנו נתאכזב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 מרץ 2023, 16:58

כמעט ולא נוגע בה במצב undocked (אולי חוץ מבשירותים לפעמים) אז כל מה שאמרת לא רלוונטי עבורי. השליטה פיזית לא נוחה וגם מביך לשחק אותה בציבור אם עברת את גיל 12.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 17:01

InterAl כתב:כמעט ולא נוגע בה במצב undocked (אולי חוץ מבשירותים לפעמים) אז כל מה שאמרת לא רלוונטי עבורי. השליטה פיזית לא נוחה וגם מביך לשחק אותה בציבור אם עברת את גיל 12.

you do you :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2023, 17:43

אני הכי רוצה דבר מאוד פשוט
שמשחקים שרצים בxsx ב4k
60 פרימים לשניה

היא תוכל להריץ ב1080p
30 פרימים לשניה יציבים במצב ניד

אפשר להתפשר על עוד הגדרות כל עוד המשחק ניראה מספיק טוב
וזאת נינטנדו אז זה לא מובן מאליו
אני לא רואה את הסוויץ 2 כמתחרה בps5/ xsx/pc
ואפילו לא בxss

בסוף היא נידת או לפחות ככה אני מקווה

מבחינתי היא מתחרה בנידות pc
החסרון הגדול שלה מחיר המשחקים ,היתרון הגדול זה תאימות חומרה לתוכנה וצד ראשון של נינטנדו

דבר נוסף זה זמן בטריה ,זה החיסרון הגדול היום בסטים דיק
אני רוצה לפחות 6 שעות משחק במשחק כבד בהגדרות רגילות
מבחינת בהירות סאונד וכו
הבטריה נחלשת אם השנים גם ככה ,ומי שמשתמש בה כנידת זה חשוב

ובעניין אנשים שמוכרים את הסוויץ מהר ,אני לא מתכנן למכור בכלל
יש לי אחינים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 18:14

בעצם אולי במקום לנחש איך הסוויצ׳ 2 תהיה, נדבר על מה זמין לנינטנדו לקנות מ-NV וקצת פרספקטיבה על מה אפשרי בניידת ומה לא. כרגע יש רק פלטפורמה הגיונית אחת כרגע לסוויצ׳ בסוף 2023 - ג׳טסון אורין. היום אורין מיוצר על 8nm של סמסונג, בדיוק כמו סדרה 3000 של NV וגם מדובר באותה ארכיטקטורה. כלומר מבחינת AI ו-RT, הביצועים דומים לסדרה 3000. צריך כמובן לזכור שמספרי ה-TF של אורין שונים לגמרי מאלה של הפס4. אורין לצרכן כיום נראה ככה:
תמונה

זה מחשב שלם מבוסס אורין. כמו שאתם רואים, מדובר בגודל שמתאים לניידת, ביחוד שהמחשב הזה מלא בחומרה שהסוויצ׳ פשוט לא צריכה. הפלטפורמה כוללת חריץ M2, כך שבתאוריה אפשר לשים שם NVMe כמו בדור החדש של הקונסולות. בגלל שאורין על 8nm שזה node די ישן, יש לו הרבה פוטנציאל אם ימירו אותו ל-5nm של סמסונג.

אורין מגיע כרגע ב-3 ״גדלים״. הצ׳יפ שיש בסוויצ׳ צורך 15W, מה שאומר שאם נינטנדו נשארת ב8nm אז רק הצ׳יפ הקטן והבינוני יתאימו לסוויצ׳ 2. אם יורדים ל-5nm, גם האורין הגדול הופך לאפשרות הגיונית (שהוא אגב זה שבתמונה, האורין המפלצתי ששם בכיס את ה-XSS). קיימת לנינטנדו אפשרות לרדת ל-5nm של סמסונג. אני לא יודע כמה זה חוסך בצריכה, אבל 5nm של סמסונג דחוס יותר מפי 2 מ-8nm והוא כבר ביצור מלא בריסק מ-2021 וזמין לכולם ללא ריסק מ-2022 כך שהוא לגמרי וולידי לנינטנדו.

אז מה האפשרויות אם נשארים ב-8nm?
אורין הקטן (שמגיע בשני טעמים):
- 0.64TF או 1.28TF
- מעבד 6 ליבות ב1.5Ghz
- 4GB ב-34GB/s או 8GB ב-68GB/s

אורין הבינוני (שגם מגיע בשני טעמים):
- 1.567TF או 1.88TF
- מעבד 6 ליבות או 8 ליבות ב-2Ghz
- 8 או 16GB ב-102GB/s

אם נינטנדו לוקחת מ-NV ככה out of the box, הסוויצ׳ 2 תהיה קומבו של ארבעת ה-specs האלה. דברים מעניינים יותר יקרו אם הם ילכו על קצת קוסטומיזציה. מה זה אומר קוסטמיזציה? לרדת ל-5nm למשל מה שכנראה יאפשר גם את אורין הגדול מבחינת צריכה:
- 3.33TF או 4.66TF
- מעבד 8 או 12 ליבות ב-2.2Ghz
- 32GB או 64GB ב-204GB/s

כמובן שאלה specs מופרכים לגמרי כי אולי הצריכה תאפשר את זה, אבל המחיר לא יאפשר את אורין הגדול. אבל ירידה ל-5nm כן אומר שאפשר להאיץ את מהירות השעון של אורין הבינוני או ליצור צ׳יפ ביניים בין הבינוני לגדול.

וכמובן שיש עוד אפשרויות לקוסטמיזציה. למשל רוחב bus שזה דבר שמאוד קל יחסית לשנות בצ׳יפ. אם הולכים על אורין הבינוני עם ה-8GB ושמים לו bus של 192 במקום ה-128 שהוא מגיע איתו, אז גם מקבלים 12GB במקום 8 וגם מהירות של 153GB/s. ומה לגבי LPDDR5X? צ׳יפים של זיכרון נינטנדו קונה בנפרד, ו-LPDDR5X גם מספק חיסכון של 20% בצריכת חשמל וגם משפר את המהירות זיכרון ב-30%.

קשה לדעת לאיפה נינטנדו תקח את זה. עם הסוויצ׳ היא פשוט לקחה X1 כמו שהוא והאיטה את מהירות השעון שלו. אבל הסוויצ׳ הגיעה אחרי הכישלון הצורם של הWIIU, אני משער שיש לנינטנדו יותר כוח קניה אחרי ההצלחה של הסוויצ׳. אז אולי תהיה פה קצת יותר קוסטמיצזיה? האם הם ירדו ל-5nm או ישארו על 8nm שהיה די עתיק עוד ב-2020 כשיצאה סדרה 3000? האם הם ירחיבו את ה bus או יעשו שילוב שונה של מעבד ו-GPU? מי יודע, הכל אפשרי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 51 אורחים