דיון חשיפת האקסבוקס החדשה

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: דיון חשיפת האקסבוקס החדשה

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2013, 11:06

Kazz כתב:EBAY זה רק מקור אחד. מה עם כל המכירות הפרטיות? מה עם מכירות בחנויות מקומיות וקטנות? מה עם להשאיל משחק לחבר שיישחק בקונסולה ובפרופיל שלו ולקבל אותו בחזרה? מה עם האפשרות לשכור משחקים כמו בגיימפליי ורדבוקס? זה שגיימספוט\בסט ביי יהיו 'השותפים' היחידים זה חדשות רעות.

אתה מוזמן לקרוא את חוויות האינטרנט של אנשים בארה"ב. זה לא בעיה אם קיים אינטרנט. הבעיה היא שיותר מדי תקלות ודאווןטיים. כפי שאנחנו רואים בתקופת הטורנאדים שהחיבור יורד גם לאלה שרחוקים מאיפה שהטורנדו פוגע. אתה חי בסרט אם אתה חושב שדרישה שכזו לא פקטור ל99.9% מהקהל. שלא נדבר שהדרישה הזו היא אך ורק כדי לאכוף את ההגבלה שלהם למשחקי יד-שניה. שום כלום חיובי לשחקן. DRM 100%. שלא נדבר שמיקרוסופט ציירה על עצמה מטרה בגודל העולם למתקפות DDOS שיורידו את שרתי האישרור וידפקו את כולם.

אני לא אדבר על כל ארה"ב אבל אני יכול לומר שבניו יורק לא ראיתי חנות אחת פרטית של משחקים. ואני מכיר את ניו יורק כמו את כף ידי. מה שאתה קורא הם חוויות של בכיינים מגזימנים. אין אדם כזה שלא יכול להתחבר לשניה אחת ולשלוח פאקט של מידע. אתה פשוט מבלבל את המוח ואתה גם בתוכך יודע את זה טוב מאוד שמה שאתה אומר הוא פשוט מ-ג-ו-ח-ך בימינו. והדרישה היא לא רק בשביל יד שניה, היא בשביל שיהיה אפשר לתת לך את האפשרות למכור את המשחק שלך בחזרה למפיצה דרך האינטרנט (קל ויותר נוח ממה שקורה כיום) ולהתקין את המשחק ולא לחפש יותר את הדיסק בשביל להפעיל אותו (אחת הסיבות שהעדפתי להוריד את פיפא 13 במקום לרכוש אותו) והאפשרות (שעדיין לא הכל ברור) לשתף את המשחק עם עד עשרה בני משפחה.

אתה שוב כהרגלך לא נמאס לך להתסכל רק על שטויות שנוגעים לאלפית של הלקוחות הפוטנציאלים כל עוד זה נעשה ע"י מישהו שאינו VALVE.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2013, 11:23

DrKeo כתב:למה שלא תראה גירס או משחק אחר מאפיק בלעדי לONE? המשחק האחרון שלהם יצא לפני שנה ו-9 חודשים (גירס 3) ומה אתה חושב הם עושים כמעט שנתיים? או שזה גירס 4 או שזה אחד הטק דמואים שראינו בתצורה של משחק (האביר, הסמריטן או הדמו האחרון עם הבחור עם הראסטות). ולמה לא קראקדאון? מיקרוסופט אפילו שמו אייקון שלו בהדגמה של הONE. גם לא ברור לי למה אתה חושב שלא "ישקיעו" גם בקינקט ספורט וגם באדוונצ'ר, אפשר לחשוב איזו "השקעה" זאת במשחק קז'ואל קטנקט וטפשי.

לא אמרתי שלא יהיה משהו מבית אפיק. אמרתי לא נראה לי שזה גירס. אני חושב שהם לא מפגרים מספיק בשביל בטעות לשים אייקון של משחק השקה כאייקון על צג עצום. אני חושב שאתה לא ממש מודע לכמה קינקט ספורטס הוא מושקע ובלי קשר לזה אני פשוט לא חושב שיש מישהו במיק' שחושב שאדוונצ'רס הוא משחק ששוה לעשות לו "2".
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 09 יוני 2013, 13:43

swiss-the-engine כתב:אני לא אדבר על כל ארה"ב אבל אני יכול לומר שבניו יורק לא ראיתי חנות אחת פרטית של משחקים. ואני מכיר את ניו יורק כמו את כף ידי. מה שאתה קורא הם חוויות של בכיינים מגזימנים. אין אדם כזה שלא יכול להתחבר לשניה אחת ולשלוח פאקט של מידע. אתה פשוט מבלבל את המוח ואתה גם בתוכך יודע את זה טוב מאוד שמה שאתה אומר הוא פשוט מ-ג-ו-ח-ך בימינו. והדרישה היא לא רק בשביל יד שניה, היא בשביל שיהיה אפשר לתת לך את האפשרות למכור את המשחק שלך בחזרה למפיצה דרך האינטרנט (קל ויותר נוח ממה שקורה כיום) ולהתקין את המשחק ולא לחפש יותר את הדיסק בשביל להפעיל אותו (אחת הסיבות שהעדפתי להוריד את פיפא 13 במקום לרכוש אותו) והאפשרות (שעדיין לא הכל ברור) לשתף את המשחק עם עד עשרה בני משפחה.

אתה שוב כהרגלך לא נמאס לך להתסכל רק על שטויות שנוגעים לאלפית של הלקוחות הפוטנציאלים כל עוד זה נעשה ע"י מישהו שאינו VALVE.

אומג, אתה מכיר את ניו-יורק ככף ידך! וואו, טיעון מנצח. אנשים, אתם הזויים. כן, כי ניו-יורק זה כל ארה"ב או כל העולם. כן, כאילו עברת תושב-תושב ובדקת שהוא אף פעם לא מוכר משחקים בצורה פרטית. כן, כולם בכיינים מגזימנים - בגלל זה החדשה הזו תופסת את הכותרות בכל מקום. ואני פשוט עדיין לא מאמין שאנשים פה מאותגרים שכלית ולא מבינים מה ההבדל בין זה שקיים חיבור אינטרנט לבין זה שיש יותר מדי תקלות בו. לא, זה לא בעיה לשלוח פאקט מידע של 20K. הבעיה היא שיש תקלות שמורידות את האינטרנט ליותר מ24שעות וזה קורה באופן די תדיר ברחבי ארה"ב והעולם ולכן יהיו יותר מדי מקרים שבו אנשים לא יוכלו לשחק. אתם מבינים? אתם יודעים עברית? כמה אטומים צריך להיות כדי להמשיך ולהציג את הבעיה כאילו אנשים מתרעמים שהם יצטרכו לשלוח כמות מידע קטנה.

'אלפית לקוחות פוטנציאלים' - באמת אנשים פה תלושים.

לא קראתי שאפשר למכור את המשחק בחזרה למפיצה. בכל אופן, אין שום דבר שלא היה ניתן לעשות מבלי להעמיד דרישות נוקשות שכאלה.

אני רואה שאנשים פה עדיין במצב Defense Force וממשיכים להפריח לאוויר שמדובר ב'שטויות' שאינן מהוות פקטור ל'אלפית הלקוחות הפוטנציאלים'.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2013, 14:08

אתה קולט את עצמך? רשמת בבירור שאני לא מדבר על כל ארה"ב. מה אתה ילד קטן שלא יודע לקרוא? ומה זה טיעון מנצח? אתה זה שרשם שכביכול יש כל מיני חנויות פרטיות שהם מחוץ למסגרת של BEST BUY/GAMESTOP/GAMECRAZY ושות' ואני יש לי ידע בהקשר של העיר הכי דחוסה בארה"ב ככה שאם שם אין חנויות פרטיות כאלה אז בטח שלא במקומות אחרים (או שלפחות כמעט ולא).
פחחח גדול עלייך ועל חיבור אינטרנט שיורד ליותר מ24 שעות. פחחחחחחח אחד עצום.
בכל אופן, אין שום דבר שלא היה ניתן לעשות מבלי להעמיד דרישות נוקשות שכאלה.

וואו באמת? אז נראה לי שאתה באמת חחיב לעבוד בתעשייה קאז כי אתה פשוט כשרון מבוזבז ברמה היסטרית.
ועאלק DEFENSE FORCE... אני כרגע די נוטה לרכישת PS4 (אבל זו בהחלט נטייה קטנה וחסרת משמעות כי משחקים הם מה שמדבר) וקליימן כבר אמר שכנראה אין סיכוי שהוא ירכוש XBOX חדש ובטח שלא בשנים הראשונות וכמוהו גם שחר ממש לא הראה נכונות לקניה של הקונסולה וגם גיא לא הראה נכונות כזאת בהנחה שהגולד הוא עדיין מה שמאפשר לך לשחק מולטי. על מה אתה מדבר? יש פה DEFENSE FORCE אחד ויחיד וזה אתה, האביר של הגיימרים המשומשים/חסרי אינטרנט יציב/בלי שקל תשעים בכיס של האינטרנט.
Benjamin Franklin

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 09 יוני 2013, 16:43

Klayman כתב:אתה פשוט חי באיזה סרט רע קרירין. היום בבית ממוצע (שיש בו WiFi), יש מינימום שלושה מכשירים שמתחברים אליו. שני סמארטפונים וטאבלט/מחשב נייד. זה עוד בלי לספור את האורחים שמגיעים הביתה ומבקשים להתחבר אליך. לרוב האנשים הסיסמא רשומה. נראה לך שילדים לא יודעים להתחבר לראוטר היום? הם יכולים ללמד אותי ואותך כמה תרגילים בעניין הזה, תהיה סמוך ובטוח. גם ההורים שלהם, הם לא אנשים בגילאי הסבים והסבתות שלנו, אלא אנשים בטווח של 30-45. הרגת אותי - קריסמס יהרס למיליוני משפחות!!! פחח.

אם מישהו מנוי לספקית אינטרנט והוא לא יודע מי זאת, אז כנראה שלא מגיע לו לגלוש/לשחק. יש גבול לכמה אנשים יכולים להתחמק מאחריות לחיים שלהם.

לא מיליונים ,אבל כן הרבה מאוד
בסביבה שלי יש הרבה אנשים כאלו ,שאני ואחי הקטן עוזרים להם בנושאים האלו

ואתה יודע איך רובם בסביבתי גולשים בסמארטפון ? -דרך החברה הסלולרית ,ככה עם גולשים ולא עם הWI FI

אני מעריך שאנשים יפתחו את הXBOX ONE בהתחלה ,MS תעשה ממשק דמוי ממשק ההתקנה של WIN8
שזאת ממש דרך מצוינת לילד להנות מהקונסולה החדשה שלו
בימקום לתקוע דיסק של "עורף ראשים 2400 " ,ולהתחיל לשחק

אנשים יצתרכו ליצור חשבון מישתמש ,ולכוון את הקינקט ,ולחבר את הקונסולה לאינטרנט לקבל אקטיוויזציה של מישחקים

עם יהיה כפתור "לדלג" ,תקבל נגן סרטים מגודל ויותר מידי יקר לנגן סרטים
כבר קונסולת אנדרואיד ב100$ תיהיה עדיפה ,עם אין חיבור לרשת עם החשבון וקינקט מכוון כמו שצריך

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 יוני 2013, 02:13

רונן כתב:שקול לטיעון שאני צריך להבין בטכנולוגיה כדי להתפעל מגרפיקה יפה וביצועים טובים. שום לוגיקה. רק התחמקות מהעניין. טקטיקה של הפחתה.

אתה לא צריך להבין בטכנולוגיה בשביל להתפעל מגרפיקה. אתה צריך להבין בטכנולוגיה בשביל שתוכל לנהל דיון על טכנולוגיה: ברמה הכי בסיסית למשל אתה צריך להיות מסוגל להבין שמשחק שמציג תמונת סטילס כמו Myst לא מרשים כמו משחק שמציג אנימציה שרצה ב-60fps. הבנה מינימלית של התחום היא תנאי הכרחי לדיון טכני בכל נושא שהוא, ובלי ההבנה הזו כל קשקשן יכול להגיד שבתאוריה מריו גלקסי אפשרי גם על הNES וKillzone 4 אפשרי גם על הPS1.

רונן כתב:לכן ביקשתי, ואתה עדיין מתחמק, שתביא דוגמאות לכך.

ואלו בדיוק המשפטים התמוהים שאתה פולט שממחישים את הבעייתיות בניהול דיון טכני איתך. אני כותב לך על זה שלא קיימות מכניקות משחק כאלו בדור הקודם, ואז אתה מבקש ממני דוגמאות? איך אפשר להביא דוגמאות למשהו שלא קיים!? אני כתבתי לך במפורש במהלך הדיונים שלנו: פורטל, RFG, מיינקראפט, באנג'ו N&B. אלו משחקים שאי אפשר להביא להם דוגמאות מהדור הקודם כי הם לא היו אפשריים על הדור הקודם.
אם אתה טוען שהם אפשריים על הדור הקודם - אתה צריך לספק דוגמאות מהדור הקודם שמציעות משהו דומה. או שאני בעצם טועה ויש משחקים כאלו ותוכל להביא דוגמאות כאן (בפעם הרביעית שאני מבקש דוגמאות כאלו רק בדיון הנוכחי), או שאתה משקר ביודעין, או שאתה פשוט מדבר מתוך בורות מוחלטת - ובגלל זה העלתי את הנקודה הראשונה קודם.
יכול להיות שפשוט אין לך מושג ירוק בטכנולוגיה ולכן אתה לא יכול להבדיל נניח בין הפורטלים בפורטל לבין הWarp Zone בסופר מריו וחושב שמדובר באותו הדבר. וזו כמובן לא בושה לא להבין, אבל אז עדיף לא להתבטא בכזו נחרצות בנושאים שאתה לא מבין בהם.

רונן כתב:והנה עוד דוגמה: Murdered: Soul Suspect מוגדר כאן כמשחק הכי מרענן (לפחות מאלה שנחשפו) שצפוי להיות ב-E3 הקרובה, ונחש מה, הוא יוצא לקונסולות הנוכחיות. גם נראה מרהיב.

LOL
הרגת אותי מצחוק עכשיו כשהבאת מכל הדברים שבעולם דווקא קשקוש כמו Murder: Soul Suspect בדיוק שניה אחרי שאני רואה את הPreview הזה עליו מיורוגיימר:

אתה באמת מביא לי בתור דוגמא משחק הרפתקאות שהוא אותו סיפור בלשי Film Noir שראינו כבר לפחות משנות ה-90!? ועוד מגיע ממפתחים עם track record לא מרשים בכלל של משחקים כמו QC או Dark Void?
מילא היית טוען את זה על טקס מרפי החדש, אבל לצפות דווקא למשחק הזה כאילו זה הדבר הכי מצופה בE3 - אחרי שכבר קיבלנו בדור הזה דברים מ-L.A Noire ועד לB-games כמו Deadly Premonition? שלא נדבר על הoverload המטורף של הזאנר על הPC או משחקים בפרופיל קצת יותר גבוה כמו Beyond שבדרך? לא כל קשקוש מתלהב שאתה קורא בIGN שווה את בזבוז הזמן שלך בקישור אליו כאן (ובטח אל את הזמן שלנו בצפיה בו).
והכי מצחיק זה שאתה עוד כותב עליו שהוא נראה מרשים מבחינה גרפית, כי המשחק הזה נראה פשוט meh גם ביחס למשחקים לדור הזה. הייתי מצפה אולי לשמוע טענה הזויה כזו אם עדיין היית תקוע עם הWii, אבל אחרי שכבר יש לך PS3!?

רונן כתב:כבר אמרתי קודם: אתה מתחמק במובהק. הרי מה הקשר בין השניים? אתה טוען שאני כושל בלהפנים בשעה שאתה כושל בלהסביר כדי שיהיה לי מה להפנים. כמו מורה שמסרב ללמד את התלמיד כמה זה 2+3, רק כי התלמיד מבקש לדעת כמה זה 2 כפול 3.

דה פאק!? מאיפה הקרצת את הדוגמא ההזויה הזו? גם אם נידבק לאנלוגיה הזו אז בהחלט כן: אין טעם להסביר לך איך עובד כפל לפני שהפנמת איך עובד חיבור. אתה מנסה בכח למצוא אנלוגיות שממחישות שאני צודק?
אז בהמשך לאנלוגיה הזו, אני הסברתי (או לפחות ניסיתי להסביר לך) איך מחשבים כמה זה 2+3. מאחר ואתה עדיין תקוע שם, אין טעם לעבור לדבר על כמה זה 2*3. סיפקתי לך דוגמאות למשחקים בדור הזה שסיפקו משחקיות מסוימת ולא היו אפשריים על הדור הקודם. אתה לצערי לא מצליח להבין מה הולך מאחורי הקלעים (ובעצם לא מבין למה 2+3 זה 5), ויותר מזה: אתה טוען ש2+3 זה לא 5. ולכן בשביל לגבות את הטענה ההזויה הזו אתה מתבקש להביא דוגמאות: להוכיח בשלילה למה זה לא נכון.
איפה המשחקים האלו שאתה כל כך מדבר בשבחם ומוכיחים שהמכניקות האלו שהזכרתי כאן היו אפשריות גם בדור הקודם? כל מה שאתה צריך לעשות בשביל להוכיח שאתה צודק ו-2+3 זה לא בהכרח 5 הוא להביא את המשחקים שעושים את זה.

רגע, אבל לשיטתך אני ממילא לא מבין מהי משחקיות חדשנית, אז כיצד שולח אותי להביא דוגמאות? בתור אחד ש"כן" מבין, מצופה ממך להביא דוגמאות. גיא, לוגיקה!

אני כבר הבאתי דוגמאות ואני אחזור עליהן שוב: פורטל, RFG, מיינקראפט, באנג'ו N&B. אתה עדיין לא מצליח לסתור את הדוגמאות האלו. ולכן כמו שאמרתי קודם: או שתסתור אותן ותוכיח שאתה צודק ואני טועה (וכל מה שאתה צריך לעשות בשביל זה זה לספק את הדוגמאות האלו), או שאתה משקר ביודעין (ואם תמשיך לסרב להביא דוגמאות כאלו אחרי שמבקשים ממך שוב ושוב ושוב, זה בעצם ימחיש לנו שזו הסיבה) או שאתה מדבר מתוך בורות (ובמידה ותביא דוגמאות לא טובות נוכל בעצם לראות שזה פשוט נובע מתוך בורות. ואז לפחות נוכל גם להסביר לך מה ההבדלים - ככה שלפחות תלמד משהו לפעם הבאה).

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 יוני 2013, 02:30

swiss-the-engine כתב:מבחינתי אם הקטע של ״חברי משפחה״ זה משהו שאתה יכול להכניס כל אחד ולא איזו שיטה מוזרה שעובדת על אייפי אחד או משהו בסגנון אז זה בכלל פי כמה וכמה יותר נוח וטוב ממה שיש כיום עם דיסקים פיזיים.

זה הקטע הכי מדהים שאני לא מבין איך אנשים דילגו עליו:
הבנו שמיקרוסופט רוצה גם מערכת דיגיטלית לחלוטין, אבל גם לאפשר לאנשים למכור את המשחקים שלהם אחר כך באופן מוגבל ומפוקח. אז אנחנו בהחלט מתקרבים לעולם ה-PC רק שלא מדובר באמת ב-Steam (שלא מאפשרת לך למכור שום משחק שרכשת) אלא במשהו סטייל Green Man Gaming שמאפשר לך למכור דברים תחת הגבלות. הכניסה לחשבון פעם ב-24 שעות היא כנראה סוג של רע הכרחי בדיוק מהסיבה הזו: אם מיקרוסופט לא תעשה את הבדיקה הזו אחת לכמה זמן אתה תוכל לקנות את המשחק, להפעיל אותו על הקונסולה, לנתק אותה מהאינטרנט ולמכור את העותק הפיזי של המשחק ביד שניה עוד באותו יום, ואז לחזור ולרוץ עליו במצב מנותק מהאינטרנט.
בהתחשב בזה שגם ככה רוב הקמפיינים היום לא לוקחים עשרות שעות לא היתה למיקרוסופט שום אפשרות הגיונית לחסום דברים כאלו בלי מגבלה כזו (שאגב, עדיין לא ברור לי איך היא תמומש בהנחה שאתה יכול לשנות את השעון בקונסולה עצמה). היא יכלה או להסתכן בloophole רציני שדופק את המפיצות, או לחסום לחלוטין את שוק היד השניה סטייל סטים. אני עדיין על הגדר לגבי מה עדיף, אבל כבנאדם שגר בעולם מחובר המגבלה הזו של ה-24 שעות נשמעת לי יחסית הגיונית.

רק שזה בשוליים: הפצצה האמיתית הזו היא החשבון המשפחתי שפתאום נותן ל-10 אנשים לשחק מאיזו קונסולה שרוצים בלי שהם חייבים לשבת באותו הבית: לא ברור לי איך מיקרוסופט תכפה עלי משפחה מסוימת בהתחשב בכך שאפילו על ה-360 כולנו סיפקנו גם ככה כתובת פיקטיבית, אבל אני גם ככה מגיע ממשפחה שמחזיקה הרבה שלטים ולכן בשבילי היכולת הזו לחשבון משותף היא פיצ'ר מעולה.
ואם עכשיו נוכל להתאגד בקבוצות של עשרה אנשים שכל אחד מהם יכול לשחק באיזה משחק שהוא רוצה מהחשבון המשותף - זה בכלל יהיה קילר אפ מטורף: בצורה אופטימלית זה מפחית את המחיר בפועל של כל משחק חדש ל-6$ בלבד פר בנאדם, ולמרות שזה בטח לא יאפשר לשני אנשים לשחק בו זמנית באותו המשחק, עדיין ככל שהback catalog של ה"משפחה" יגדל זה יהפוך לפיצ'ר יותר ויותר אטרקטיבי. אם נניח הייתי יכול להתחלק בהוצאות ולשתף את ספריית ה-Steam שלי עם עשרה אנשים אחרים, כל אחד מאיתנו היה מוצא מספיק במה לשחק בלי שהיינו צריכים לריב יותר מידי מי ישחק במה.
אה: ואני מכריז כבר עכשיו שאני מצטרף למשפחה של ארז - גם אם זה מצריך חתונה עם אחת הבנות של לורד פריי ;)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 10 יוני 2013, 04:57

רק שזה בשוליים: הפצצה האמיתית הזו היא החשבון המשפחתי שפתאום נותן ל-10 אנשים לשחק מאיזו קונסולה שרוצים בלי שהם חייבים לשבת באותו הבית: לא ברור לי איך מיקרוסופט תכפה עלי משפחה מסוימת בהתחשב בכך שאפילו על ה-360 כולנו סיפקנו גם ככה כתובת פיקטיבית, אבל אני גם ככה מגיע ממשפחה שמחזיקה הרבה שלטים ולכן בשבילי היכולת הזו לחשבון משותף היא פיצ'ר מעולה.

אתה שוכח דבר אחד -המון דברים תלוים ברצון הטוב של המפיצה
מה גם שלשחק על קונסולה אחרת לא יהיה בכלל בהשקה ואין תאריך לזה

בעניין סטים -דווקא שם עם אתה רוצה אתה יכול לרוץ על אותו החשבון ,ממחשבים שונים במקומות שונים
פשוט אתה צריך לבטוח באנשים שלא יעשו שימוש לרעה בפרטים שלך
ורק אחד יכול לשחק כל פעם

יש אומנם מישחקים עם עוד שיכבת DRM ,של המפיצה
אבל רובם לא כאלו
ככה שאתה יכול למצוא קבוצת אנשים ,לקנות מישחקים עם ויזה ניטענת או משהו ,ולחלק את השעות בינכם
מה גם שאתה יכול למכור את חשבון הסטים שלך ,למרות שזה בתחום האפור ,תלוי במדינה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 יוני 2013, 06:48

swym כתב:ולמרות שזה בטח לא יאפשר לשני אנשים לשחק בו זמנית באותו המשחק,

הם דווקא הבהירו את זה בצורה יפה. אפשר לשחק בכל משחק, בו זמנית, לא משנה מי מחובר ומאיפה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 09 יוני 2013, 23:29

עוד משהו שהמכשיר הזה הבהיר
גיימר הם כמו כל אחד, ברגע שנוגעים להם בדברים הם ישר תוקפים ורוצים שמישהו אחר ישלם
תמיד הסתכלתי בדיונים וראיתי עד כמה גיימרים חשים את עצמם " אלייט " ופתאום שיש איום הם ישר " לאאאאא "

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 יוני 2013, 00:27

Nucleus_Dawn כתב:
הם דווקא הבהירו את זה בצורה יפה. אפשר לשחק בכל משחק, בו זמנית, לא משנה מי מחובר ומאיפה.

איפה? לפחות בWire שלהם אני לא שמתי לב למילה "סימולטנית" - וזו שאלת מיליון הדולר. לא נראה לי שמיקרוסופט עד כדי כך נדיבים שבנאדם אחד יוכל לקנות עותק בודד של משחק ולהפעיל אותו דרך 10 חשבונות משותפים על 10 קונסולות במקביל.

kririn כתב:
אתה שוכח דבר אחד -המון דברים תלוים ברצון הטוב של המפיצה
מה גם שלשחק על קונסולה אחרת לא יהיה בכלל בהשקה ואין תאריך לזה

כתוב במפורש שזה לא תלוי במפיצה: אתה מבלבל פה בין האופציה להעביר את המשחק למישהו באופן סופי לבין הפעלה של המשחק על קונסולה אחרת.
בנוסף, אתה גם מבלבל בין האופציה להשאיל משחקים (משהו שסוני מאפשרת בPSN ומיקרוסופט אמרה שלא יתמך בהתחלה) לבין האפשרות לשחק מהחשבון שלך על קונסולה אחרת.
זה הסעיף שמדבר על המשפח:
Up to ten members of your family can log in and play from your shared games library on any Xbox One. Just like today, a family member can play your copy of Forza Motorsport at a friend’s house. Only now, they will see not just Forza, but all of your shared games. You can always play your games, and any one of your family members can be playing from your shared library at a given time.

Nucleus_Dawn כתב:בעניין סטים -דווקא שם עם אתה רוצה אתה יכול לרוץ על אותו החשבון ,ממחשבים שונים במקומות שונים
פשוט אתה צריך לבטוח באנשים שלא יעשו שימוש לרעה בפרטים שלך
ורק אחד יכול לשחק כל פעם

אבל פה נמצא כל ההבדל: כאן עשרה אנשים יכולים לשחק בו זמנית מעשרה חשבונות שונים שחולקים ביניהם את כל קטלוג המשחקים. זה לא שמישהו אחד שמתחבר על מכשיר אחד מעיף אותך החוצה מהיוזר במכשיר אחר. אני אגיד את זה שוב: אפשרות כזו היא קילר אפ מטורף שיכול להיות שאפילו תהפוך את העלויות של חיבור הלייב לזניחות (כי עשרה אנשים יוכלו גם לחלוק חשבון לייב גולד אחד), ולמעשה זו הבשורה החיובית היחידה מכל מערכת הDRM הזו של ה-One - אבל בהינתן שזה אכן יעבוד ככה היא מגמדת את כל שאר החסרונות.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 יוני 2013, 00:59

swym כתב:איפה? לפחות בWire שלהם אני לא שמתי לב למילה "סימולטנית" - וזו שאלת מיליון הדולר. לא נראה לי שמיקרוסופט עד כדי כך נדיבים שבנאדם אחד יוכל לקנות עותק בודד של משחק ולהפעיל אותו דרך 10 חשבונות משותפים על 10 קונסולות במקביל.

כתוב במפורש שזה לא תלוי במפיצה: אתה מבלבל פה בין האופציה להעביר את המשחק למישהו באופן סופי לבין הפעלה של המשחק על קונסולה אחרת.
בנוסף, אתה גם מבלבל בין האופציה להשאיל משחקים (משהו שסוני מאפשרת בPSN ומיקרוסופט אמרה שלא יתמך בהתחלה) לבין האפשרות לשחק מהחשבון שלך על קונסולה אחרת.
זה הסעיף שמדבר על המשפח:
Up to ten members of your family can log in and play from your shared games library on any Xbox One. Just like today, a family member can play your copy of Forza Motorsport at a friend’s house. Only now, they will see not just Forza, but all of your shared games. You can always play your games, and any one of your family members can be playing from your shared library at a given time.

אבל פה נמצא כל ההבדל: כאן עשרה אנשים יכולים לשחק בו זמנית מעשרה חשבונות שונים שחולקים ביניהם את כל קטלוג המשחקים. זה לא שמישהו אחד שמתחבר על מכשיר אחד מעיף אותך החוצה מהיוזר במכשיר אחר. אני אגיד את זה שוב: אפשרות כזו היא קילר אפ מטורף שיכול להיות שאפילו תהפוך את העלויות של חיבור הלייב לזניחות (כי עשרה אנשים יוכלו גם לחלוק חשבון לייב גולד אחד), ולמעשה זו הבשורה החיובית היחידה מכל מערכת הDRM הזו של ה-One - אבל בהינתן שזה אכן יעבוד ככה היא מגמדת את כל שאר החסרונות.

בנוגע למשפחה, רשום מפורשות: "any one of your family members can be playing from your shared library at a given time"
כלומר, אין הגבלה על העניין הזה. גם לא הגבלה של משחק בזמן שמישהו אחר משחק באותו משחק.
מצד שני, יכול להיות שזה לא מנוסח מספיק טוב, או לחילופין, שמייקרוסופט משקרים בתנאי השימוש שהם נתנו לצוות של עו"ד ואנשי PR לכתוב.

אני יודע ששם נמצא ההבדל מסטים. בגלל זה כתבתי את זה. בשורה התחתונה, זו מערכת יותר גמישה מסטים, בכל הנוגע ל"בעלות" על המשחק, אבל היא פחות גמישה בנוגע לחיבור אינטרנטי, כי היא מצריכה חיבור רגעי, אחת לתקופה ולא רק בעת התקנת משחק חדש.
בעצם, נראה שהסיבה היחידה לצורך בsometimes on, היא כדי לאפשר גם למיעוט שמוכר וקונה משחקים משומשים להמשיך לעשות זאת (וכמובן, להרגיע את גיימסטופ).
אז בעצם מי שאשם בכך שצריך sometimes on, הם כל אותם בכיינים שהתעקשו שנורא נורא חשוב למכור בחזרה את המשחק שלהם, למרות שהם לא עושים את זה כבר שנים בPC.

דרך אגב, העלתה כמה פעמים את התהייה בנוגע לאפשרות "לרמות" את המערכת ע"י שינוי השעון במכשיר. אני לא חושב שבאמת יש סיכוי שזה יעבוד בצורה כלשהי. הם רק צריכים לדאוג לשעון נפרד, שהשעה שלו יכולה להשתנות אך ורק בהתאם לתיאום מול השרת שלהם.
כלומר, ברגע שאין חיבור לשרת, הוא סופר אחורה 24 שעות ולמשתמש אין באמת גישה אליו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2013, 01:40

Kazz כתב:EBAY זה רק מקור אחד. מה עם כל המכירות הפרטיות? מה עם מכירות בחנויות מקומיות וקטנות? מה עם להשאיל משחק לחבר שיישחק בקונסולה ובפרופיל שלו ולקבל אותו בחזרה? מה עם האפשרות לשכור משחקים כמו בגיימפליי ורדבוקס? זה שגיימספוט\בסט ביי יהיו 'השותפים' היחידים זה חדשות רעות.

אתה מוזמן לקרוא את חוויות האינטרנט של אנשים בארה"ב. זה לא בעיה אם קיים אינטרנט. הבעיה היא שיותר מדי תקלות ודאווןטיים. כפי שאנחנו רואים בתקופת הטורנאדים שהחיבור יורד גם לאלה שרחוקים מאיפה שהטורנדו פוגע. אתה חי בסרט אם אתה חושב שדרישה שכזו לא פקטור ל99.9% מהקהל. שלא נדבר שהדרישה הזו היא אך ורק כדי לאכוף את ההגבלה שלהם למשחקי יד-שניה. שום כלום חיובי לשחקן. DRM 100%. שלא נדבר שמיקרוסופט ציירה על עצמה מטרה בגודל העולם למתקפות DDOS שיורידו את שרתי האישרור וידפקו את כולם.

אתה טוען לאנשים שהאינטרנט שלהם יורד ליותר מ24 ברצף שוב ושוב ושוב? אם יש אנשים שחיים ככה אז כנראה שהדבר האחרון שמעניין אותם זה הONE. חוויותי על בשרי אינטרנט איום ונוראי בדרום אפריקה, האמת שיש לנו לקוחה בעבודה עם בית קפה בחוף בדרום אפריקה שנופלת לOFFLINE MODE בתוכנה שלנו בערך 30 פעמים ביום. כן, היא נופלת לOFFLINE MODE שלושים פעמים ביום אז בCOD היא כנראה לא תשחק ברשת אבל עדין היא מצליחה להעביר כמה עשרות אלפי בקשות ביום בלי בעיה. כלומר כן, חלקן נופלות והיא נכנסת למצב OFFLINE וכדומה אבל היא עדין מעבירה עשרות אלפי הודעות ביום כי לא משנה כמה רועע האינטרנט שלך, להעביר בקשה פעם ב24 זה משהו שאשר לעשות עם טלגראף.

בנושא היד שניה, השוק שמחוץ לגיימסטופ זניח בצורה בלתי רגילה. אנשים פשוט לא קונים ומוכרים יד שניה בלי לעבור דרך רשת גדולה היום, זה לא ממש קורה.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 10 יוני 2013, 10:36

לפי דברים שקראתי זה כלל לא נדיר שלפחות פעם בחודש האינטרנט יורד ליותר מ24שעות ולכן בזמן הזה הם לא יוכלו לשחק במשחקים שהם קנו ממיטב כספם. למה שאנשים כאלה לא יעניין אותם ONE כאשר כל הקונסולות עד היום כן עניינו אותם ולא דרשו תלות בלתי-הגיונית שכזו?
מאיפה לך ששוק יד השנייה מחוץ לגיימספוט זניח? שירותי ההשכרות של רדבוקס וגיימפליי לבטח לא זניחים. עם כל הכבוד לעקרונות, אני לא חושב שתגובת הקהל והתקשורת הייתה כזו עזה אם דרישת האונליין או ההגבלות על יד-שנייה היו זניחים עבורם.

"בנוגע למשפחה, רשום מפורשות: "any one of your family members can be playing from your shared library at a given time"
כלומר, אין הגבלה על העניין הזה. גם לא הגבלה של משחק בזמן שמישהו אחר משחק באותו משחק"

שים לב לניסוח. AT A GIVEN TIME. לא AT ANY. ואותו given time הזה אינו ידוע.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 10 יוני 2013, 19:50

זה ברור לחלוטין שלא ניתן יהיה לשחק באותו משחק משני יוזרים שונים על שני קונסולות שונות. אינספור פעמים הם דיברו על כך שהמודל שם צריך להיות לחקות את המודל הקיים של דיסקים פיזיים ומכיוון שלא ניתן לשחק בשני קונסולות שונות על דיסק אחד אז זאת ההנחה הברורה וזאת בלי קשר לכמה שזה הזוי להאמין שיתנו לעשרה אנשים לשחק באותו משחק על עשרה קונסולות שונות, זה ממש אבל ממש מופרך.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 יוני 2013, 13:24

swiss-the-engine כתב:זה ברור לחלוטין שלא ניתן יהיה לשחק באותו משחק משני יוזרים שונים על שני קונסולות שונות. אינספור פעמים הם דיברו על כך שהמודל שם צריך להיות לחקות את המודל הקיים של דיסקים פיזיים ומכיוון שלא ניתן לשחק בשני קונסולות שונות על דיסק אחד אז זאת ההנחה הברורה וזאת בלי קשר לכמה שזה הזוי להאמין שיתנו לעשרה אנשים לשחק באותו משחק על עשרה קונסולות שונות, זה ממש אבל ממש מופרך.

זה לא מופרך בכלל וגם לא ברור בכלל. בעצם, הם לא דיברו בכלל על כך שהמודל שם צריך לחקות את המודל הקיים של דיסקים פיזיים. ההפך הגמור הוא הנכון. זו גם הסיבה לכל הכעס האינטרנטי. אנשים לא אוהבים שינויים ומייקרוסופט משנה את המודל הקיים של דיסקים פיזיים, למודל דיגיטלי.

הם כתבו שכל בן משפחה, יכול לשחק בכל משחק, בכל זמן.
יכול להיות שזה לא מנוסח נכון (אדם שממש מחפש, יכול להחליט שgiven time זה הזמן שאותו מייקרוסופט יתנו ולא המשמעות הרגילה של המושג, למשל). זה משהו שמצריך הבהרה מצידם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 10 יוני 2013, 13:41

תראא אתה יכול לא להאמין לי אבל לפחות שלושה ראיונות שונים של פיל הריסון ועוד שני ראיונות של אנשים שאני לא זוכר את שמם אמרו זאת במפורש (שהשיטה מדמה את מה שאתה מקבל כיום עם עותק פיזי). אין לי סבלנות לחפש קישור לכתבות המדוברות.

אם אתה רוצה להאמין ששני אנשים (קל וחומר עשרה) יוכלו לשחק באותו המשחק מהספרית משחקים שלך אז אתה חיי בסרט ואני מוכן להתערב איתך על מה שתרצה שלא כך המצב. מה שתרצה.

נ.ב
אתה נתלה על חלק קטן מהמשפט ומאבד הכל.
and any one of your family members can be playing from your shared library at a given time
לשחק מהספרית משחקים המשותפת שלך. בזמן נתון. זה לא any member of your family can be playing forza 5 at a given time.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 יוני 2013, 13:47

swiss-the-engine כתב:תראא אתה יכול לא להאמין לי אבל לפחות שלושה ראיונות שונים של פיל הריסון ועוד שני ראיונות של אנשים שאני לא זוכר את שמם אמרו זאת במפורש (שהשיטה מדמה את מה שאתה מקבל כיום עם עותק פיזי). אין לי סבלנות לחפש קישור לכתבות המדוברות.

אם אתה רוצה להאמין ששני אנשים (קל וחומר עשרה) יוכלו לשחק באותו המשחק מהספרית משחקים שלך אז אתה חיי בסרט ואני מוכן להתערב איתך על מה שתרצה שלא כך המצב. מה שתרצה.

אף אחד מהאנשים האלו לא דיברו על הקטע של אנשי משפחה. הם דיברו רק על העברת משחקים לחברים והאפשרות לשחק על קונסולות של אנשים אחרים, במשתמש שלך.
כל מה שהאנשים האלו אמרו גם לא ממש רלוונטי, עכשיו שיש תנאי שימוש רשמיים שמגדירים את זה באופן שנראה לי די ברור:
You can always play your games, and any one of your family members can be playing from your shared library at a given time.

אני מניח שאפשר לפרש את זה לכאן, או לכאן, בגלל שהם אמרו "at a given time", אבל צריך קצת להתאמץ בשביל לפרש את זה כך.
קוטאקו פירשו את זה כאילו עד שני אנשים יכולים לשחק במקביל. כלומר, במקביל אליך, עוד בן משפחה אחד.

כך או כך, זו לא סוגיה כל כך קריטית. גם אם זה עשרה אנשים, לא בו זמנית, זו גמישות שלא נראתה כמותה בשירות דיגיטלי וזה צעד מאוד חיובי מצידה של מייקרוסופט.
אני לא אופתע במיוחד לראות אותם מקלקלים את זה, עם הגבלות כלשהן על מי יכול להיות בעשרה אנשים האלו, אבל בשביל לדעת את זה, נצטרך לחכות ולראות.

----

הנה נתון מעניין, שלא ממש מלמד אותנו שום דבר.
נראה שהX1 מוביל על הPS4 במכירות מוקדמות, באמאזון ב2.4%.

בעבר כבר ראינו המון פעמים שנתוני המכירות של אמאזון רחוקים מלהיות נתון מייצג למה שקורה באופן כללי, אבל זו פיקנטריה נחמדה.
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 10 יוני 2013, 14:41

עוד 4 שעות ו18 דקות מתחיל MS
יספיק לי לתנומה נחמדה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 יוני 2013, 16:49

Nucleus_Dawn כתב:בנוגע למשפחה, רשום מפורשות: "any one of your family members can be playing from your shared library at a given time"
כלומר, אין הגבלה על העניין הזה. גם לא הגבלה של משחק בזמן שמישהו אחר משחק באותו משחק.
מצד שני, יכול להיות שזה לא מנוסח מספיק טוב, או לחילופין, שמייקרוסופט משקרים בתנאי השימוש שהם נתנו לצוות של עו"ד ואנשי PR לכתוב.

אני יודע ששם נמצא ההבדל מסטים. בגלל זה כתבתי את זה. בשורה התחתונה, זו מערכת יותר גמישה מסטים, בכל הנוגע ל"בעלות" על המשחק, אבל היא פחות גמישה בנוגע לחיבור אינטרנטי, כי היא מצריכה חיבור רגעי, אחת לתקופה ולא רק בעת התקנת משחק חדש.
בעצם, נראה שהסיבה היחידה לצורך בsometimes on, היא כדי לאפשר גם למיעוט שמוכר וקונה משחקים משומשים להמשיך לעשות זאת (וכמובן, להרגיע את גיימסטופ).
אז בעצם מי שאשם בכך שצריך sometimes on, הם כל אותם בכיינים שהתעקשו שנורא נורא חשוב למכור בחזרה את המשחק שלהם, למרות שהם לא עושים את זה כבר שנים בPC.

דרך אגב, העלתה כמה פעמים את התהייה בנוגע לאפשרות "לרמות" את המערכת ע"י שינוי השעון במכשיר. אני לא חושב שבאמת יש סיכוי שזה יעבוד בצורה כלשהי. הם רק צריכים לדאוג לשעון נפרד, שהשעה שלו יכולה להשתנות אך ורק בהתאם לתיאום מול השרת שלהם.
כלומר, ברגע שאין חיבור לשרת, הוא סופר אחורה 24 שעות ולמשתמש אין באמת גישה אליו.

מנוסח לא מספיק טוב? אולי. אבל משקרים זה בטח לא: עובדה שאני ואנשים אחרים הבנו מזה במפורש שהם לא מציינים את מילת הקסם "במקביל". אם הם היו משקרים, הרושם של כולנו היה מוטעה לכאן או לכאן.
בכל מקרה, זו לא בעיה לברר את זה: הם טוענים שזה בדיוק כמו המנגנון שהם כבר הכניסו לפורצה 4. אם למישהו יש את המשחק וחשבון משפחתי, הוא בטח יודע כבר איך זה עובד.

לגבי השעון: זה שעון פנימי שנמצא אצלך בקונסולה שעובד על בטריה כי הוא צריך לשמור את השעה גם כשהמכשיר מנותק מהחשמל. ומאחר ומדובר ברכיב פיזי, תמיד יש לך גישה אליו. במקרה הכי גרוע (זה שלא מאפשר לך לגשת להגדרות השעון ואזורי הזמן כמו ב-360 כיום) מדובר בהאק חומרתי בסיסי ביותר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 יוני 2013, 17:04

swym כתב:מנוסח לא מספיק טוב? אולי. אבל משקרים זה בטח לא: עובדה שאני ואנשים אחרים הבנו מזה במפורש שהם לא מציינים את מילת הקסם "במקביל". אם הם היו משקרים, הרושם של כולנו היה מוטעה לכאן או לכאן.
בכל מקרה, זו לא בעיה לברר את זה: הם טוענים שזה בדיוק כמו המנגנון שהם כבר הכניסו לפורצה 4. אם למישהו יש את המשחק וחשבון משפחתי, הוא בטח יודע כבר איך זה עובד.

לגבי השעון: זה שעון פנימי שנמצא אצלך בקונסולה שעובד על בטריה כי הוא צריך לשמור את השעה גם כשהמכשיר מנותק מהחשמל. ומאחר ומדובר ברכיב פיזי, תמיד יש לך גישה אליו. במקרה הכי גרוע (זה שלא מאפשר לך לגשת להגדרות השעון ואזורי הזמן כמו ב-360 כיום) מדובר בהאק חומרתי בסיסי ביותר.

ההערה לגבי זה שהם משקרים, היתה סרקסטית ולא רצינית.
עכשיו שאנחנו רואים את הבלבול שהמשפט הזה יוצר, ברור שהניסוח לא מושלם.

לגבי השעון - האק חומרתי בסיסי ביותר, שקל מאוד לדאוג שבמקרה ויעשו אותו, הקונסולה תהפוך למעצור גדול במיוחד לדלת.
אם אתה מנטרל את השעון הפנימי, הקונסולה תקולה. לא מורכב כל כך.
התהייה שלך בנוגע לכמה קל יהיה לרמות את המערכת מאוד משונה. לא ברור לך שמייקרוסופט ידאגו שזה לא יהיה פשוט? אחרת - מה הטעם לדאוג למערכת הזאת בכלל?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 יוני 2013, 17:17

Nucleus_Dawn כתב:

אתה לא צריך לנטרל את השעון הפנימי, רק לדרוס פעם אחת בלבד ערך מספרי שנשמר על איזה רג'יסטר שגם ככה מתעדכן כל הזמן.
זה על גבול הבלתי אפשרי, ומאד מאד יקר לנסות לבנות הגנות פיזיות ולוגיות על שעון שאמור לעבוד גם כשהקונסולה מנותקת מהחשמל. ואפילו אם זה היה אפשרי, זה היה יוצר שלל תופעות לוואי שמיקרוסופט תצטרך לטפל בהן כמו אנשים שניתקו את הקונסולה שלהם מהחשמל לזמן מסוים והבטריה של השעון נגמרה בזמן הזה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 10 יוני 2013, 17:37

swym כתב:אתה לא צריך לנטרל את השעון הפנימי, רק לדרוס פעם אחת בלבד ערך מספרי שנשמר על איזה רג'יסטר שגם ככה מתעדכן כל הזמן.
זה על גבול הבלתי אפשרי, ומאד מאד יקר לנסות לבנות הגנות פיזיות ולוגיות על שעון שאמור לעבוד גם כשהקונסולה מנותקת מהחשמל. ואפילו אם זה היה אפשרי, זה היה יוצר שלל תופעות לוואי שמיקרוסופט תצטרך לטפל בהן כמו אנשים שניתקו את הקונסולה שלהם מהחשמל לזמן מסוים והבטריה של השעון נגמרה בזמן הזה.

מה מונע מהשרת של מייקרוסופט, שאליו כל קונסולה תהייה מחוברת, לבצע מעקב אחרי השעונים של כל קונסולה ולזהות כאשר נעשה שינוי ולתקן את השינוי הזה?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 11 יוני 2013, 01:52

swym כתב:אתה לא צריך להבין בטכנולוגיה בשביל להתפעל מגרפיקה. אתה צריך להבין בטכנולוגיה בשביל שתוכל לנהל דיון על טכנולוגיה: ברמה הכי בסיסית למשל אתה צריך להיות מסוגל להבין שמשחק שמציג תמונת סטילס כמו Myst לא מרשים כמו משחק שמציג אנימציה שרצה ב-60fps.

אז מסתבר שלא צריך להבין בטכנולוגיה כדי להיות מסוגל להבין שמשחק שמציג תמונת סטילס כמו Myst לא מרשים כמו משחק שמציג אנימציה שרצה ב-60fps. הרי גם אני יודע את זה.

אני לא מבין אותך, גיא.

הבנה מינימלית של התחום היא תנאי הכרחי לדיון טכני בכל נושא שהוא, ובלי ההבנה הזו כל קשקשן יכול להגיד שבתאוריה מריו גלקסי אפשרי גם על הNES וKillzone 4 אפשרי גם על הPS1.

כפי שכל קשקשן יטען שאני טענתי שמריו גלקסי אפשרי על ה-NES. אם לא היית סלקטיבי בדברים שזוכר, אז היית זוכר את מה שתמיד טענתי: ככל שיש פער דורות גדול יותר, כך יש קושי גדול יותר להביא משחק בקונסולה אחת לקונסולה אחרת. אך בחרת להמשיך להבליט את חוסר ההבנה שלך.

ואלו בדיוק המשפטים התמוהים שאתה פולט שממחישים את הבעייתיות בניהול דיון טכני איתך. אני כותב לך על זה שלא קיימות מכניקות משחק כאלו בדור הקודם, ואז אתה מבקש ממני דוגמאות? איך אפשר להביא דוגמאות למשהו שלא קיים!? אני כתבתי לך במפורש במהלך הדיונים שלנו: פורטל, RFG, מיינקראפט, באנג'ו N&B. אלו משחקים שאי אפשר להביא להם דוגמאות מהדור הקודם כי הם לא היו אפשריים על הדור הקודם.

זה כזה מסובך, גיא? אנסה שוב: אמור לי מה באלה לא היה אפשרי בדור הקודם, ונמק את דבריך בצורה ברורה. ואנא, שיהיה קשור בצורה מובהקת למשחקיות.

המשחקים הללו קיימים, וכך גם המכניקות בהם שלא היו אפשריים בדור הקודם, אז בניגוד לדבריך, המכניקות כבר קיימות כדי לנהל ויכוח עליהן.

יכול להיות שפשוט אין לך מושג ירוק בטכנולוגיה ולכן אתה לא יכול להבדיל נניח בין הפורטלים בפורטל לבין הWarp Zone בסופר מריו וחושב שמדובר באותו הדבר. וזו כמובן לא בושה לא להבין, אבל אז עדיף לא להתבטא בכזו נחרצות בנושאים שאתה לא מבין בהם.

זה בהחלט לא בושה לא להבין, אך זו גם לא בושה להודות שאין יכולת להסביר, ובכך נכשלת, בתור מישהו שאמור להבין בטכנולוגיה. אז בוא הסבר לי את ההבדל, ויותר חשוב, הסבר לי מדוע, מבחינה טכנית, זה לא אפשרי על ה-PS2.

ואל תשכח את העיקר, כי יותר רלוונטי הוא לדעת מה הטכנולוגיה של הדור הבא תתרום למשחקיות, ואף דוגמה שניתנה כאן עד כה היא לא דוגמה מובהקת, משהו שיוצר מהפכה אמתית. AI טוב יותר? יותר פרטים על המסך? עולם גדול ומפורט יותר? נו, גם אני, הפלא ופלא, שלא מבין גדול בטכנולוגיה, יודע שזו תהיה התרומה של הטכנולוגיה בדור החדש.

הרגת אותי מצחוק עכשיו כשהבאת מכל הדברים שבעולם דווקא קשקוש כמו Murder: Soul Suspect בדיוק שניה אחרי שאני רואה את הPreview הזה עליו מיורוגיימר...

קודם כל, אני שמח שאתה משועשע. נו, אם אלה הדברים שמפוצצים אותך מצחוק.

דבר שני, אז אולי הבאתי דוגמה לא מוצלחת, אך דוגמה לא מוצלחת לא סותרת בהכרח רעיון שיכול להיות נכון, והרי, פסקה שלמה הקדשת כדי ללעוג לדוגמה שלי תוך כדי שמתעלם במכוון מדוגמה הרבה יותר מוצלחת שהבאתי, אפילו לפני הדוגמה הרעה, והיא Watch_Dogs. אז למה אתה סלקטיבי? אבל העיקר שאתה משועשע ותופס מעצמך...

דה פאק!? מאיפה הקרצת את הדוגמא ההזויה הזו? גם אם נידבק לאנלוגיה הזו אז בהחלט כן: אין טעם להסביר לך איך עובד כפל לפני שהפנמת איך עובד חיבור. אתה מנסה בכח למצוא אנלוגיות שממחישות שאני צודק?

כשל בהבנה, ולמען האמת, לא הופתעתי.

נכון, אין טעם להבין כיצד עובד כפל לפני שלמדתי חיבור וחיסור, וזו בדיוק הסיבה שביקשתי שתסביר לי כיצד עובד חיבור וחיסור. מחיתי שאתה מסרב להסביר לי גם את המתמטיקה הפשוטה. מה כל-כך קשה להבין, גיא?

אני כבר הבאתי דוגמאות ואני אחזור עליהן שוב: פורטל, RFG, מיינקראפט, באנג'ו N&B. אתה עדיין לא מצליח לסתור את הדוגמאות האלו...

בוא תהיה רציני: לתת לי שמות של משחקים זה לא נקרא לתת דוגמאות או לנהל ויכוח יעיל וענייני. אתה צריך להסביר מה בהם לא אפשרי, ומדוע לא אפשרי. בתור מישהו שמבין בטכנולוגיה, זו אמורה להיות משימה די קלה עבורך.

גם נכשלת בלהסביר מדוע אתה מתלהב מהדגמת הפיסול. באיזה אופן זה רלוונטי לך? כיצד זה יבוא לידי ביטוי במשחקים רציניים שמעניינים אותך? מה כן יהיה כל כך מהפכני, שאתה מגונן על התרומה הטכנולוגית?

אני רק יודע שדמיון, יצירתיות ומקוריות עולים על כל טכנולוגיה. בדרך-כלל, אלה המשחקים הכי חוויתיים וטובים. לכן משחקי אינדי רבים זוכים להערכה רבה, ולכן The Walking Dead נהנה מאינספור תארי משחק השנה, ולמחמאות, כשהוא עוקף את כל המשחקים ה"מודרניים" האחרים בסיבוב (ועוד לא דיברתי על Mario Galaxy). זו באמת לא הטכנולוגיה, ואת זה אני יכול להבין גם בלי להיות מבין גדול בטכנולוגיה, ואולי זה היתרון שלי, כי אדם ש"מבין גדול" בטכנולוגיה, לפעמים שוכח שהיא לא הכול. היא למעשה חלק קטן.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 יוני 2013, 19:22

Nucleus_Dawn כתב:
מה מונע מהשרת של מייקרוסופט, שאליו כל קונסולה תהייה מחוברת, לבצע מעקב אחרי השעונים של כל קונסולה ולזהות כאשר נעשה שינוי ולתקן את השינוי הזה?

פשוט מאד: זה שתחזיר את השעון בסוף השימוש

רונן כתב:זה כזה מסובך, גיא? אנסה שוב: אמור לי מה באלה לא היה אפשרי בדור הקודם, ונמק את דבריך בצורה ברורה. ואנא, שיהיה קשור בצורה מובהקת למשחקיות.

קודם כל, נשאל אותך באיזה מארבעת המשחקים האלו שיחקת מספיק לעומק? אני יודע שבפורטל כן ולכן נספק דוגמא ממנו.
פורטל: בדור הקודם לא היה אפשרי לרנדר פריים בתוך פריים בתוך פריים בתוך פריים, ולהפעיל חישובים פיזיקליים מתקדמים כאלו שמשתנים בנקודת המפגש בין שני פורטלים על בסיס מנוע כמו Havok (שהיה בדור הקודם מאד מוגבל באינטראקציה הפיזיקלית שהוא איפשר ולכן לא יכל להריץ סימולציות כאלו במשחק). על הדברים האלו מבוסס כל המשחק והסברתי לך את זה כבר בעבר - או שהתעלמת מזה או שזה עבר לך מעל הראש.
האם יש לך דוגמאות למשחקים שכן עשו את זה בדור הקודם? אם כן, מה הם? אם לא, הנה לך דוגמא למכניקת משחק חדשנית שלא היתה אפשרית בדור הקודם.
הנה החיבור והחיסור שלך. תגיד לי אם מצאת או לא מצאת משחקים כאלו, ותעדכן אותי במה מהמשחקים האחרים שיחקת כדי שנוודא שיש מה לדבר גם עליהם.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 88 אורחים