דיון חשיפת האקסבוקס החדשה

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

Re: דיון חשיפת האקסבוקס החדשה

הודעהעל ידי matangt8 » 29 מאי 2013, 17:26

Laskin כתב:
אני לא רואה את זה קורה... הם יגידו ש-300 אלף השרתים שלהם צריכים תחזוקה וזה מה שמכפיל את כח הקונסולה וגורם לחווייה חלקה ועוד אלף שטויות.
נותר דווקא לקוות שסוני לא יעזו להגביל פונקציות כמו שליטה מרחוק או צפייה בשחקנים אחרים - במנוי לPLUS.

אני יכול לשתף אתכם, שיש לי גם PS3 וגם 360 ומאז שסיימתי את גירס 2 - לא הדלקתי את ה-360 שלי. שכחתי מתשלום הלייב ושילמתי עד סוף אותה שנה (בעייה שלי) ומאז רציתי איזה 5-6 פעמים לשחק אונליין או להוריד משהו בלייב - ולא עשיתי זאת רק בגלל שהייתי צריך לחדש מנוי וזה לא היה שווה לי בשביל הפעם ב- שאני רוצה לשחק עליו. אז נטשתי אותו וכבר מספר שנים לא מבוטל הוא בבית של ההורים שלי בשקית... NEVER AGAIN!
אם מישהו רוצה לקנות אגב, אני מוכן לרדת מאוד נמוך ;)

בדיוק מה שקרה לי :shock:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 29 מאי 2013, 19:30

Laskin כתב:עבו את האספנים, זה לא מעניין...

בואו נחזור רגע לעניין ה-GOLD:
מישהו פה באמת עדיין מצדיק את ה-50 דולר כדי לשחק אונליין?
מבחינתי זה אומר שנגיד הקונסולה עולה 500 דולר, ואני צופה לשחק בה 6 שנים לפחות - אז הקונסולה בעצם עולה לי 800 דולר. פשוט ככה.
כי מה אעשה עם קונסולה ללא אונליין ב-2013?
אז בסדר, בהתחלה האונליין של מיקרוסופט באמת היה הרבה יותר טוב משל סוני, כי הם עוד התחילו את השירות דור קודם.... סבבה.
אבל מה יש להם היום שאין על ה-PSN ששווה מחיר כזה?
בזמן שסוני מביאה לך באותו הסכום (ורק אם תרצה!) בכל חודש משחקים שווים בחינם לגמרי, שזה בעצם חוסך לך המון המון כסף אם אתה גיימר וחושף אותך לעשרות משחקים שאולי פיספסת בכל שנה - מיקרוסופט"מאפשרת" לך לשחק עם חברים שלך. פסיכי. אבל אולי זה רק אני.

טוען שזה מוצדק? אני אומר פה כבר מההתחלה שכולם מתעכבים על שטויות לא רלוונטיות, בזמן שזו תהיה המכה הכי גדולה.
עם הXbox 360 הם עוד יכלו לעשות את זה: התחרות מצד סוני לא היתה מספיק טובה, והם יצאו קודם ולכן בנו את בסיס המשתמשים שלהם מוקדם יותר. אחר כך כבר היית צריך לשלם כי כולם כבר היו בלייב ורצית לשחק עם חברים שלך... אבל בשנים האחרונות המצב התהפך, הדור הזה בסוף הדרך שלו וכולם כבר לא מחוברים - ככה שגם לך אין טעם לחזור.
אני שילמתי עד לאחרונה רק 12$ לשנה בזכות ניצול של דיל זמני, אבל בטח שאני לא מתכוון לחדש את המנוי יותר על ה-360 אלא במקרה הטוב לנצל סופשבוע חינמי פה ושם או לנצל איזה קוד ליומיים-שבועיים שלפעמים מקבלים עם משחק כזה או אחר.

במקביל אני גם רואה איך מיקרוסופט מוציאה יותר ויותר פיצ'רים והופכת אותם לתלויים בלייב (למשל מצב הspartan-ops בהיילו, שמצריך ממך חיבור לייב גולד למרות שאתה יכול לשחק אותו בפועל בco-op על הקונסולה שלך) ולכן אני לא רואה סיבה ללכת לקונסולה הזו בדור הבא, בטח לא כפלטפורמה ראשית למשחקים. יש את סטים ויש את הPS4, ומנגד הקלף הכי חזק של מיקרוסופט לאונליין היה באנג'י שכבר ממש לא נמצאת איתם.
אם מיקרוסופט לא תאפשר משחקי אונליין בחינם (ה-300,000 שרתים הם לא תירוץ, כי רוב משחקי המולטיפלטפורם גם ככה לא הולכים להשתמש בהם - מצידי שתגבה את התשלום רק על משחקים שיחייבו אותם וזהו) אז הבחירה תהיה הרבה יותר קלה. הסיכוי היחיד שאולי כן יגרום לי להתפשר על תשלום לייב גולד, זה אם מיקרוסופט תוסיף במסגרתו שירות שיכול להתחרות בPSN+ בכמות ואיכות המשחקים שמגיעים איתו - אבל אני בספק שזה יקרה, בטח בתחילת החיים של הקונסולה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2013, 21:16

מאז חשיפת האקס בוקס וההבנה שמדובר במכשיר חלש יותר מהפס4 מייקרוסופט לא מפסיקה לדבר בשבחו של הענן,עד כמה שהוא מוסיף כוח עיבוד אינסופי ואף חזק יותר פי 40 מ360 (בניגוד לפי 10 כשהבוקס החדשה ללא ענן).
Digital foundry ערכה כתבה בעניין ובדקה עד כמה הטענות של מייקרוסופט ריאליות והאם הכח של הענן אכן יכול לסגור את הפערים עם הפס4,התשובה בקצרה היא:לא.
הם שוללים אפשרויות עיבוד משמעותיות בעזרת הענן ומצמצמים את זה למספר שימושים מוגבל שבטח לא קרובים לאפקט של ״פי 40 אקסבוקסים״,הם מסכמים את זה כשטות של PR שאולי נועדה לכסות על הפערים עם המתחרה:
Microsoft needs to prove its position with strong ideas and practical demonstrations. Until then, it's perhaps best not to get too carried away with the idea of a super-powered console, and there's very little evidence that Sony needs to be worried about its PS4 specs advantage being comprehensively wiped out by "the power of the cloud".

שווה לקרוא את הכתבה המלאה כולל רעיונות למה כן אפשר לעשות עם ענן:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-in-theory-can-xbox-one-cloud-transform-gaming

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2013, 09:45

לא ברור לי איזה פיצ׳רים גרפים אפשר לעשות עם הענן מעבר להורדת לחץ קלה מהקונסולה במשחקי אונליין. אי אפשר לעשות גרפיקה בענן כי קונסולה מרנדרת פריים כל 16-33ms. איך בדיוק שולחים בקשה עם כל המידע הדרוש ומקבלים תשובה ענקית בגודל בפחות מ33ms? זה אפילו לא מתחיל להיות הגיוני.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 מאי 2013, 10:16

DrKeo כתב:לא ברור לי איזה פיצ׳רים גרפים אפשר לעשות עם הענן מעבר להורדת לחץ קלה מהקונסולה במשחקי אונליין. אי אפשר לעשות גרפיקה בענן כי קונסולה מרנדרת פריים כל 16-33ms. איך בדיוק שולחים בקשה עם כל המידע הדרוש ומקבלים תשובה ענקית בגודל בפחות מ33ms? זה אפילו לא מתחיל להיות הגיוני.

ממה שקראתי דובר על לדוגמא אמביינט AI שניתן להוריד את החישוב שלו על ההארד דיסק ולעשות סטרים משם.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 מאי 2013, 18:55

DrKeo כתב:לא ברור לי איזה פיצ׳רים גרפים אפשר לעשות עם הענן מעבר להורדת לחץ קלה מהקונסולה במשחקי אונליין. אי אפשר לעשות גרפיקה בענן כי קונסולה מרנדרת פריים כל 16-33ms. איך בדיוק שולחים בקשה עם כל המידע הדרוש ומקבלים תשובה ענקית בגודל בפחות מ33ms? זה אפילו לא מתחיל להיות הגיוני.

זה מאוד פשוט, שרתים יחשבו אם הקונסולה שלך תורשה לרנדר כל מני דברים בעצמה או לא - זה כמו DLC שנמצא כבר על הדיסק ונפתח כשאתה משלם.
ענן, מעונן, אין ספק שרובצת פה עננה...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 30 מאי 2013, 18:59

בטח יהיה דומה לאון לייב - כל החישוב יהיה שם, ורק שידור תמונה בסטרימינג.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 מאי 2013, 11:16

bozeman כתב:בטח יהיה דומה לאון לייב - כל החישוב יהיה שם, ורק שידור תמונה בסטרימינג.

כבר די הובהר שזה לא יהיה "שידור" של תמונה. יצירת הפריים תהיה רק ע"י הקונסולה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2013, 12:23

bozeman כתב:בטח יהיה דומה לאון לייב - כל החישוב יהיה שם, ורק שידור תמונה בסטרימינג.

זאת לא פונקציה בכלל. 1080p בהזרמה בזמן אמיתי זה חלום ל95% מהעולם המערבי והאיכות תמונה היא צואה לעומת משחק שמתרנדר אצלך ואי אפשר לבצע חלוקה בין הענן לקונסולה שלך (כלומר אפשר אבל הדיליי של קילזון 2 יראה כמו cod ב60fps בהשוואה) כך שבסוף מה שמקבלים זה או קצת עזרה במולטיפלייר שזה פשוט מקביל ישיר לשרתים מוקדשים או עזרי חישוב למשחקים שאמורים להיות אונליין סטייל דיאבלו 3. אבל בסופו של דבר זה או drm, או חווית מולטי מתקדמת וחלקה יותר או שירות משחקים מבוסס ענן סטייל onlive. מהצד של האונליין זה די מגניב אבל בצד של הגרפיקה זה לא יקדם כלום.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 מאי 2013, 00:27

ומה עם דברים שלא תלויים ב latency כמו שהמפתחת של just cause אמרה שאפשר בתיאוריה לייעד לענן ai כללי של העולם כך שיגיב אליך לא בזמן אמת,למשל כפר שלם שקורים אצלו דברים בזמן שאתה בקווסט וכשאתה חוזר מהקווסט אתה רואה שכולו הרוס והוא היה תחת מתקפה וכו׳

ומה לגבי אפקטים לא דינאמיים וקבועים שלא דורשים עדכון כמו למשל תאורה סטטית?
גם את זה יורוגיימר ציינו רק שאמרו שיש פתרונות טובים לתאורה דינאמית על קונסולות דור הבא ולכן לא רואים סיבה להתפשר על סטטית.

ומה לגבי אפקטים גראפיים אחרים קבועים כמו מזג אוויר למשל ?
אי אפשר למשל שבפורזה במסלול שבגשם ״התפאורה״ שזה גשם וסופות ברקים וכו׳ ירונדרו דרך הענן ויחסכו משאבים למערכת? הרי זה לא שיש צורך בתגובה מהירה עבור מזג האוויר,זו סתם תפאורה קבועה שרצה בשלב.

ואם ענן יכול לרנדר את זה בכח של איזה טיטאן שיושב על שרת רחוק אז זה אומר שיהיו אפקטים של מזג אוויר ברמה של cgi פתאום כי מחשב עוצמתי מרנדר את זה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2013, 18:30

bling
אתה רציני?
אתה חושב שחלק מהאפקטים ירונדרו בענן וחלק לא?
הדבר היחיד שזה יכול לעשות זה אי אחידות בתמונה. ובעיות. הרבה בעיות.

משונה לי שיש פה ושם אשכרה אנשים שמתייחסים לשטויות שנזרקו באוויר כדי למזער נזקים.
אולי זה יכול באמת לעזור "לאחד" את העולם במשחקי אונלייין, הזמנים וכאלה. אבל שום רינדור.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 מאי 2013, 19:25

Laskin כתב:bling
אתה רציני?
אתה חושב שחלק מהאפקטים ירונדרו בענן וחלק לא?
הדבר היחיד שזה יכול לעשות זה אי אחידות בתמונה. ובעיות. הרבה בעיות.

משונה לי שיש פה ושם אשכרה אנשים שמתייחסים לשטויות שנזרקו באוויר כדי למזער נזקים.
אולי זה יכול באמת לעזור "לאחד" את העולם במשחקי אונלייין, הזמנים וכאלה. אבל שום רינדור.

אתה צריך לעקוב פה אחרי מהלך העניינים:אני זה שהבאתי לת׳רד מלחתכילה את הכתבה של DF ששללה את כל הפנטזיה של שיפור גראפי עם הענן אז בטח שאני לא מנסה למזער נזקים,סתם שאלתי את KEO שאלה תיאורתית כדי לנסות להבין איך זה עובד ומה כן ניתן לעשות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2013, 23:32

bling כתב:ומה עם דברים שלא תלויים ב latency כמו שהמפתחת של just cause אמרה שאפשר בתיאוריה לייעד לענן ai כללי של העולם כך שיגיב אליך לא בזמן אמת,למשל כפר שלם שקורים אצלו דברים בזמן שאתה בקווסט וכשאתה חוזר מהקווסט אתה רואה שכולו הרוס והוא היה תחת מתקפה וכו׳

גם את זה יורוגיימר ציינו רק שאמרו שיש פתרונות טובים לתאורה דינאמית על קונסולות דור הבא ולכן לא רואים סיבה להתפשר על סטטית.

אי אפשר למשל שבפורזה במסלול שבגשם ״התפאורה״ שזה גשם וסופות ברקים וכו׳ ירונדרו דרך הענן ויחסכו משאבים למערכת? הרי זה לא שיש צורך בתגובה מהירה עבור מזג האוויר,זו סתם תפאורה קבועה שרצה בשלב.

ואם ענן יכול לרנדר את זה בכח של איזה טיטאן שיושב על שרת רחוק אז זה אומר שיהיו אפקטים של מזג אוויר ברמה של cgi פתאום כי מחשב עוצמתי מרנדר את זה?

כן, אפשר לחשב דברים ברמה של "עולם" ודברים שהם חישוביים לעולם שאתה לא נחשף אליהם בזמן אמת אבל זאת בדיוק הנקודה, אך ורק דברים שהם לא בזמן אמיתי (כלומר יכולים להיות מחושבים בזמן אמיתי כמו הכפר אבל אתה לא תהיה נוכח בהם) יכולים להיות מחושבים שם. כן, אפשר לסמלץ מערכת מזג אויר סופר מסובכת (לא ברור לי למה אבל אפשר) אבל כשאתה רוצה לצייר על המסך את הענן, את טיפות הגשם ואת הברקים הGPU של הONE צריכה לעשות את זה ואף שרת לא יוכל לעשות את זה בשבילה. כן, AI וסימולציות עולם שקורות מאחורי הקלעים הם באמת הדברים היחידים שנשמעים הגיוניים והם די דומים לדברים שדברתי עליהם, עולמות סטאטים סטייל MMO וכל מני עולמות שממשיכים לחיות גם כשאתה לא שם. אבל גרפיקה עצמה? אין קשר לגרפיקה כי בשביל גרפיקה צריך לשלב את החישוב בפריים הבא על פי המצב היחסי של הפריים הבא ולכן צריך לשלוח את הבקשה לדבר שצריך לחשב עם כל הפרטים, לחשב את זה על השרת, לקבל את זה בחזרה מהשרת ולשלב את זה בתמונה וכל זה תוך 33MS. משהו בכלל מסוגל לקבל 33MS לאיזו ארץ באירופה? בתוך ישראל אנחנו לא מצליחים לקבל לרוב השרתים 33MS וזה לא כולל חישובים מרוחקים בשרת ושילוב התוצאות אצלך בחזרה. תוסיף לזה שלא משנה כמה האינטרנט שלך יציב פשוט אין מצב שבמשך שעות שתשחק במשחק סינגל תצליח לקבל את כל המידע לכל פריים בפחות מ33MS וכל פעם שהתשובה תתעקב (ובאינטרנט, מהיר ויעיל ככל שיהיה, לפעמים זה יכול לקחת גם 5 או 10 שניות) המשחק יתקע עד שהיא תגיע.

בקיצור, גרפיקה לא, חישובים לעולם דינאמי כן.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 31 מאי 2013, 01:15

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 מאי 2013, 10:45

מה דעתכם על העיצוב של הקונסולה? אהבתם? לא? למה? :). אישית? ממש אהבתי את העיצוב שלה, וגם את העיצוב של הקונטרולר החדש. אני חושב שמדובר בעיצוב אלגנטי מאוד, גם אם מעט גדול. הקונסולה ממש נראית כמוצר שעוצב במחשבה מרובה, כדי שיתאים גם למערכת ההפעלה שהוא מריץ (אני מדבר נטו על צורה חיצונית.. לא ארכיטקטורה פנימית)..

סתם מתחשק לי לדבר על משהו טיפה אחר, ולא כמה טרה פלופים הקונסולה עושה, כי ברור לכולנו שהיא חלשה יותר מהPS4. אשמח אם תשתפו :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 31 מאי 2013, 11:41

אותי מעניין איך בדיוק הקינקט מעוצב לשבת על הטלווזיה, רואים שהם מתכננים לזה, אבל לא בדיוק איך, הרי ה-"למעלה של הטלווזיה" שונה מאחת לאחת
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 31 מאי 2013, 12:02

Klayman כתב:מה דעתכם על העיצוב של הקונסולה? אהבתם? לא? למה? :). אישית? ממש אהבתי את העיצוב שלה, וגם את העיצוב של הקונטרולר החדש. אני חושב שמדובר בעיצוב אלגנטי מאוד, גם אם מעט גדול. הקונסולה ממש נראית כמוצר שעוצב במחשבה מרובה, כדי שיתאים גם למערכת ההפעלה שהוא מריץ (אני מדבר נטו על צורה חיצונית.. לא ארכיטקטורה פנימית)..

סתם מתחשק לי לדבר על משהו טיפה אחר, ולא כמה טרה פלופים הקונסולה עושה, כי ברור לכולנו שהיא חלשה יותר מהPS4. אשמח אם תשתפו :).

העיצוב החיצוני לא נראה רע ואני בטוח שהם אכן השקיעו בו לא מעט עבודה אבל התוצאה הסופית היא מאוד סתמית... זה נראה כמו עוד מארז שוכב של HTPC וכאלה יש המון:
https://www.google.com/search?q=htpc+ca ... 24&bih=499
הם עוצבו כדי לשבת ליד הרסיבר, הDVD והממיר של הכבלים וגם הוא עוצב באותו האופן.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 מאי 2013, 12:45

אולי זה הגיל, אבל אני מעדיף את העיצוב הזה על העיצוב של ה360. בנוסף, מיקרוסופט לא יכלה ללכת על מארז קטן שוב... לא נראה לי שהיא רוצה שידור חוזר של סיפור RROD.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 מאי 2013, 12:54

אני גם מחבב את העיצוב,סולידי ואלגנטי,נראה כמו חלק טבעי מהסלון ולא מכשיר שתופס תשומת לב ומעורר שאלות אצל כל מי שבא (ואני בטוח שזו היתה הכוונה).
העיצוב של המכשיר תואם את הפילוסופיה שלו,הם בנו מכונת בידור ולא מכונת משחקים וזה גם נראה ככה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2013, 14:26

bling כתב:ומה עם דברים שלא תלויים ב latency כמו שהמפתחת של just cause אמרה שאפשר בתיאוריה לייעד לענן ai כללי של העולם כך שיגיב אליך לא בזמן אמת,למשל כפר שלם שקורים אצלו דברים בזמן שאתה בקווסט וכשאתה חוזר מהקווסט אתה רואה שכולו הרוס והוא היה תחת מתקפה וכו׳

האמת היא שזה משהו שבאמת יכול להיות שימושי: לא יודע מה יורוגיימר טוענים, אבל בUnreal Engine התגאו בזמנו בGlobal Illumination בזמן אמת, ובסוף היו צריכים לעשות למנוע scale down ולהפשיט את הפיצ'ר הזה בקונסולות הדור הבא. ככה שתאורה דינאמית היא עדיין בעיה (לא זוכר איפה יש השוואות של המנוע שמראות את הפער - יכול להיות שזה גם שם בDF).
ככה שבמידה ויש לך את המשחק עצמו על הקונסולה עם כל הassets, ואתה במקביל יכול לקבל דרך הענן רק התאורה/הצללה אחרי שהיא "נאפית" בהתאם לזמן הרצוי ביום - זה יכול לעבוד. במצב הForge של היילו 4 יש מודל כזה שאופה במשך כמה שניות את ההצללה אחרי ששינית את השלב, ובתאוריה הענן יכול להזרים לך את זה ברקע: אתה תתחיל את המשחק כרגיל ואחרי שניה או שתיים תקבל את הגרפיקה באיכות גבוהה יותר, כמו ההזרמה של הטקסטורות באנריל שראינו בדור הזה. זה גם יכול לתרום לזמני הטעינה של המשחק.
אבל זה פיצ'ר שולי. אני הייתי מצפה לדברים אחרים מהענן, בדגש על AI.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 מאי 2013, 22:53

bling כתב:אני גם מחבב את העיצוב,סולידי ואלגנטי,נראה כמו חלק טבעי מהסלון ולא מכשיר שתופס תשומת לב ומעורר שאלות אצל כל מי שבא (ואני בטוח שזו היתה הכוונה).
העיצוב של המכשיר תואם את הפילוסופיה שלו,הם בנו מכונת בידור ולא מכונת משחקים וזה גם נראה ככה.

בידור כולל גם משחקים.
זה בערך כמו שסוני עיצבו נגן DVD, שגם אפשר לשחק בו משחקים והיו לו המון משחקים נהדרים ואז, כמה שנים לאחר מכן, הם הוציאו נגן בלו ריי שגם מנגן משחקים וגם בו היו מלא משחקים מוצלחים.

זה שיש בX1 תכונות מולטימדיה שהם לא משחקים, לא אומר שזו לא מכונת משחקים. לפני שנדע מה המצב בנושא הזה, נצטרך לחכות שמייקרוסופט תכריז על משחקים, כמו שהיא אמרה שהיא תעשה, בE3 השנה. טיפה סבלנות. מעטות הקונסולות שיש להן ליין אפ מרשים שבוע אחרי ההכרזה שלהן. לPS4 אין אחד כזה חודשים אחרי ההכרזה, אז אין סיבה שנצפה שלX1 יהיה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2013, 15:30

מיקרוסופט הוציאו פרסום follow-up לכנס שמתאר כמה מהדברים שאוזכרו שם. נראה שיש דגש כבד על הענן במשחקים שיהיו persistent worlds:

- thanks to the power of the cloud, what you do in a game can stay that way persistently. Xbox One’s unique architecture allows creators to build realistic, cinematic experiences of the highest fidelity possible
- With Living Games technology and the power of the cloud, game worlds can be persistent. So the things you do in a game will stay that way.
- Advanced AI even allows your friends to play against your shadow when you’re not available.

כלומר נראה שהפוקוס של הענן לא יהיה על גרפיקה, אלא על עולמות משחק שיאפשרו למפתחים להריץ דברים ברקע - אני יכול לראות איך זה תורם למשחקים סטייל Skyrim שמריצים ברקע חישובים של כל הדמויות שגם ככה לא נמצאות על המסך. אבל הקטע הכי מוזר נשמע לי האפשרות של חברים שלך לשחק נגד ה"צל" שלך - ברור לי איך דברים כאלו עובדים במשחקי מרוצים שבהם הצל הוא בסך הכל הקלטה של השחקן, אבל איך לעזאזל זה אמור לעבוד במשחק יריות למשל?

http://www.xbox.com/en-US/xboxone/how-it-games

עוד דברים שהם מזכירים שם:
- מערכת matchmaking חדשה שרצה ברקע ונקראת Smart Match. תאשפר לחפש משחק אונליין ולאפשר לנו להמשיך לשחק ברקע. כנראה תהיה אחד מהתירוצים לגבייה על אונליין.
- המשחקים אכן יוקלטו בזמן אמת עם מערכת שנקראת Game DVR. אם היה קטע משחק שאהבתם, תוכלו בכל רגע נתון לראות אותו שוב, או לשתף אותו ברשת
- מערכת האציבמנטים החדשה תאפשר הוספת אציבמנטים חדשים ע"י המפתחים באופן דינאמי

phinexwrath71
Trainee

הודעהעל ידי phinexwrath71 » 31 מאי 2013, 15:32

Nucleus_Dawn כתב:
בידור כולל גם משחקים.
זה בערך כמו שסוני עיצבו נגן DVD, שגם אפשר לשחק בו משחקים והיו לו המון משחקים נהדרים ואז, כמה שנים לאחר מכן, הם הוציאו נגן בלו ריי שגם מנגן משחקים וגם בו היו מלא משחקים מוצלחים.

זה שיש בX1 תכונות מולטימדיה שהם לא משחקים, לא אומר שזו לא מכונת משחקים. לפני שנדע מה המצב בנושא הזה, נצטרך לחכות שמייקרוסופט תכריז על משחקים, כמו שהיא אמרה שהיא תעשה, בE3 השנה. טיפה סבלנות. מעטות הקונסולות שיש להן ליין אפ מרשים שבוע אחרי ההכרזה שלהן. לPS4 אין אחד כזה חודשים אחרי ההכרזה, אז אין סיבה שנצפה שלX1 יהיה.

בדיוק.קודם נחכה לe3 אחרי זה נפשוט אם זאת קונסולה עם הרבה משחקים איכותיים השאלה אם זאת קונסולה משחקים לא עומדת באמת כי זה ברור מאליו ויצאו כול המשחקי צד א' והמולטיפורום האיכותיים אין מה לדאוג,אבל עדיין קשה להתעלם מכול השמועות הalways on שפחות נוגע,שיהיה לפחות כמו בsteam פעם בשבועיים אימות ולא כול יום,לדמיין את הקונסולות נילעלת אחרי יום זה לא נעים בלשון המעטה, הlivegold של האנטנרנט פשוט מגוחך,סוני נעלתה על מייקוסופט בנושא הזה מאוד,מה שמשלמים על הפס+ אצל סוני מקבלים תכנים ומשחקים ובעיקר הצאות שוות בעוד אצל מייקרוסופט מחייבים כסף על חיבור למולטיפלייר במשחקים זה פשוט מגוחך,אף אחד לא עושה את זה בתעשייה,אני מקווה שמצב דומה לזה לא ימשיך בדור הבא על פני השמועות שהתרוצצו שבxone תהיה שירות דומה לגולד גם בדור הבא
לבנתיים אין ספק שהפס4 נראת הרבה יותר אטרקטיבית לגיימרים,מייקרוסופט באמת פישלה אותה וחבל לי מאוד לראות את אחת היצרניות החשובות בתעשייה נסגת אחורה,אהבתי שהפס3 והאקסבוקס היו דומות בדור הזה חוץ מהמגבלה של הזיכרון שיש לפס3 כמובן,בעיקר חבל לי כי המפתחים הסתכלו באותו גובה עיינים על הפס3 והקאקסבוקס בדור הזה,חבל אם יקרה משהו שדומה לוויו שנחשבת לביזיון בייחס לשאר הקונסולות,ואם יקרה משהו דומה אומנם לא באותו קנה מידה לxone זה יפגע מאוד בביטחון של המפתחים וכול התעשייה וכו'

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 01 יוני 2013, 01:42

swym כתב:על מה אתה מדבר!? נתתי לך רק פה שלוש דוגמאות (שלא נדבר על 20 דוגמאות בזמנו בפורומים של ויגיימס): מיינקראפט, RFG וBN&B - אף אחד מהם הוא לא שיפור של הקיים וכולם כולל כולם מביאים מייצרים לך משחקיות חדשה.

מה קורה? הכל טוב? אתה שוב מפרט שמות של משחקים, אך לא מפרט מה במשחקיות המהפכנית שלהם לא אפשרי בדור הקודם מכורח הטכנולוגיה.

אם הבאת דוגמות ופספסתי אותן, אז אני מתנצל. האם יכול להביא אותן שוב, אני מרשה לך גם למסגר אותן, שלא אפספס, ואעיין בהן בשקידה?

ואנא הסבר איזו מהפכה נראה בדור הבא, לא עוד מים שנוזלים בצורה ריאליסטית, או בניינים שמתפרקים בצורה כל-כך ריאליסטית ויפה. אה, וגם לא פיסול במשחק שלא מעניין אותי ואותך. תן משהו קונקרטי, רלוונטי.

ואיפה התשובה הפשוטה שלך כששואלים אותך איזה דוגמאות אתה יכול להביא למשחקיות חדשה?

מז"א? אני לא צריך להביא כי אני לא טענתי שתהיה משחקיות חדשה ומהפכנית. אתה זה שטענת, לכן עליך חובת ההוכחה. אתה נטפל לכך כי אתה נכשל בלנמק.

אני פשוט יודע לציין שיש שיפורים של הקיים, אך שום דבר לא חדש. ואני בכל זאת חושב שהבאתי דוגמאות למשחקיות חדשה, או לפחות כזו ששינתה את האופן שבו אנו חושבים על משחקים, או ז'אנרים מסוימים.

למשל, סופר מריו 64. דוגמה מספיק טובה? הוא לא הביא את אותו הדבר, רק משופר. הוא הביא משחקיות חדשה לחלוטין, ומכורח הטכנולוגיה. ובכלל, המעבר לתלת ממד התאפשר בשלב מסוים בזכות הטכנולוגיה, הוא לכשלעצמו היווה מהפכה.

אז, מה בדבריי לא ברור?

ובכלל, דעתי היא שמהפכה אמתית כיום פחות תלויה בטכנולוגיה אלא ביצירתיות ובדמיון. אנחנו רואים זאת מתבטא רבות במשחקים רבים: משחקי אינדי רבים, פורטל, וכן הלאה.

klayman כתב:מה דעתכם על העיצוב של הקונסולה? אהבתם? לא? למה? . אישית? ממש אהבתי את העיצוב שלה, וגם את העיצוב של הקונטרולר החדש.

לא אהבתי, גדול מדי, במיוחד שתלויה בקינקט שרק מוסיפה לסרבול, נראה כמו מכשיר וידאו מיושן מבחינת גודלו. אבל כן אהבתי את השלט. השלט של סוני תמיד היה נוח לי, למרות התלונות, אך נראה לי ששל האקס-בוקס אפילו יותר (בלי להחזיק אותו). הבנתי שב-One אפילו הצליחו לשפר יותר. ועל זה - קודוס למייק'.

אותי מעניין איך בדיוק הקינקט מעוצב לשבת על הטלווזיה, רואים שהם מתכננים לזה, אבל לא בדיוק איך, הרי ה-"למעלה של הטלווזיה" שונה מאחת לאחת...

היום יש טלוויזיה עבה שאפשר לשים משהו עליה?
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 יוני 2013, 18:55

Nucleus_Dawn כתב:
בידור כולל גם משחקים.

סוני עיצבו נגן dvd? דווקא הפס2 נראית לי כמו קונסולה,אומנם לא עיצוב הכי מוצלח אבל יש לה את גימור הגריל והיא לא דומה למכשיר סטנדרטי שיושב ליד הטלוויזיה.
כנ״ל הפס3,דומה לאיזו מפלצת היי טק משוכללת,רחוק מלהראות כמו עוד נגן בלו ריי סטנדרטי.

איפה אמרתי שהx1 לא תהיה מכונת משחקים?
ברור שהיא תהיה,בין שאר הדברים שהיא תעשה,גם מייק עצמה משווקת את המכשיר כמכשיר בידור,״הכל בקופסא 1״ שהכוונה היא לכל שירותי הבידור שמשחקים ביניהם.
אולי סוני הביעה בעבר את רצונה שהפס יהיה מכשיר מרכזי בסלון אבל לא ראיתי אותה שיווקית שמה על כך דגש עד כדי כך מרכזי,תמיד היה ברור שזה קודם כל מכונת משחקים,אם תראה את החשיפה של הפס3 אז תראה הרצאה של שעה של עד כמה המכשיר עוצמתי,בסופה גם תקבל שלל סרטוני cgi מזויפים שאמורים גם להראות את היכולות הללו באות לידי ביטוי.

אני עדיין לא ראיתי חשיפה כמו של ה x1 שבה היה דגש רב כל כך גם על דברים מסביב,וזה שיש אי3 לא סותר,הרי הם הציגו את המכשיר עצמו והפילוסופיה שלו ושם ראינו שהפילוסופיה היא מכשיר בידור אולטמטיבי שכזה שעונה על הצרכים של כל דיירי הבית ושהוא יהיה המרכז בסלון.
ורואים את זה בעיצוב,נראה כאילו הוא עוצב כך שישתלב בצורה אלגנטית בסלון,סוג של מכשיר שגם אבא שלך יכל לקנות כי זה עיצוב אוניברסלי שמדבר לכולם.
שוב זה לא אומר שהיא לא תהיה גם מכונת משחקים מרשימה,אבל זה חלק מחבילה כוללת ואני בטוח שהם לא היו מגדירים את המכשיר כמכונת משחקים כמו שסוני מקפידה לעשות עם הפס4 בכל הזדמנות,אלא כמכשיר בידור שמריץ גם משחקים,וזה לא בהכרח רע,יש הרבה אנשים שזה מתאים להם והתפיסה של ה X1 יושבת עליהם בול כמו סוויס למשל שבשבילו שאר הפיצ׳רים חשובים לא פחות מאיזה משחקים יצאו.

ד.א תודה keo ו swym על ההסברים על הענן.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים