ת'רד הפרויקטים במימון חברתי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

Re: ת'רד הפרויקטים במימון חברתי

הודעהעל ידי swym » 21 מאי 2015, 11:10

Kazz כתב:נשמע לי כמו תסמונת הישראלי שלא רוצה לצאת 'פרייאר'. אה, עשו מחיר מיוחד למטרות קידום,עידוד וצ'יפור? אז לא אתמוך כלל וכלל למרות שהמחיר סבבה לגמרי ונמוך יותר מהמחיר שהמשחק ישוגר בו.
אני לא מבין, אתה משתמש בקיקסטרטר בשביל למצוא דילים או בשביל לתמוך בפרוייקטים קרובים לליבך? המשחק לא יעלה בפחות ב EA. (שזה אגב גרם לאנשים תגובות נדהמות שחלק מהמשחקים בEA משוגרים במחיר גבוה מאוד שלא הבינו שבגלל שבקמפיין מימון זה עלה X אז אי אפשר לשים את זה ב EA בפחות).

למה אתה טוען שהמחיר יותר נמוך בהכרח? ממה שיצא לי לראות לא מעט משחקים בסופו של דבר מגיעים לEarly Access ואז זוכים למבצע שגם ככה חותך את המחיר לתומכי הקיקסטארטר. רק לפני רגע הבאתי דוגמא למשחק שתמכתי בו, ובמסגרת מבצע בתקופת ה-EA שלו הוא כבר נמכר במחיר זול יותר.

אז אין לאף אחד אפשרות לחזות את העתיד, אבל יש לך יכולת להיות חכם וללמוד מהעבר. ולכן אני מעדיף להתנהל בחוכמה עם הכסף שלי, בטח כשמדובר בתמיכה שהיא סוג של תרומה. אם מפתח משחק הבטיח לתת ל-1000 אנשים אחרים עותק של המשחק תמורת תמיכה של 10$, גם אני מוכן לתמוך בו תחת אותם התנאים, אחר כך אני משאיר לעצמי את האופציה לשלם לו יותר מתג המחיר המינימלי בהתאם לראות עיני. רוצה לקרוא לזה קטע ישראלי של לא לצאת פראייר? תקרא לזה איך שאתה רוצה.

מי שמשתמש בקיקסטארטר רק בשביל למצוא פרוייקטים קרובים לליבו מתוך אלטרואיזם, מוזמן לוותר כליל על כל הperks שמגיעים עם התרומה - אבל מן הסתם רק מי שחי באשלייה יאמין שככה קיקסטארטר עובד. אבל היי, אם אתה לא חתיכת צבוע בטענה הזו שלך אז אתה מוזמן ברגעים אלו ממש לבחור כל משחק לתמוך בו "כי הוא קרוב לליבך" ואז להעביר לי את המפתח למשחק כי זה בטח ממש לא משנה לך.
אני אגיד לך מה: שים פעמיים 15$ על הקיקסטארטר של אומברה בשביל לקבל שני מפתחות, ואז תעביר לי אחד מהם בתמורה ל9$ שהיו מחיר הסופר-דופר-ארלי-בירד שלהם. אני בטוח שלא אכפת לך לשלם בנטו 21$ ולקבל מפתח אחד כי אתה הרי משתמש בקיקסטארטר לתמוך בפרוייקטים קרובים לליבך.

Kazz כתב:אין שוני מבחינת העיקרון בין זה לבין הנחות על הזמנה מוקדמת. גם אם הם לא מוגבלים בכמות, הן מוגבלות בזמן ואתה תמיד יכול לפספס אותן. אז לא תקנה את המשחק כלל?

יש הבדל בין משהו שמוגבל בכמות למשהו שמוגבל בזמן. משהו שמוגבל בזמן (ובהנחה שחלון הזמן הגיוני) הוא דבר לגיטימי כי הוא מאפשר לכל אחד להתלבט לגבי הרכישה ובלי שמישהו יחטוף לו את הסחורה הוירטואלית מתחת ליד. משהו שמוגבל בכמות לא מאפשר לך את ההתלבטות הזו כי מישהו אחר יקח את המוצר במקומך.
אבל התשובה לשאלה שלך היא כמובן "מה פתאום": בוודאי שאני אקנה את המשחק, אבל זה יהיה במחיר ובתנאים שלי. אם נניח החלטתי שלא לממש את ההנחה המוקדמת על The Witcher 3 ב-30$ לאורך כל השבועות האחרונים שבה היא היתה זמינה, איזה היגיון יש בלקנות אותו דווקא עכשיו ב-60$? זה יהיה די אידיוטי מצידי לשלם 60$ על מוצר שכבר ידוע לי שהמוכרים שלו מוכנים לספק אותו בתג מחיר זול יותר וכבר עכשיו מוצע במבצעים מקבילים (למשל בחנות של יוביסופט יחד עם ארבעה משחקים נוספים). מה שאתה מתאר נשמע לי כמו תסמינים של אדם אימפולסיבי - כזה שמצד אחד לא מקבל החלטות שקולות בזמן ומצד שני מתחרט בדיעבד ולא יכול לדחות סיפוקים.

Kazz כתב:ומה עם ההנחות הנוספות למי שיש משחקים קודמים בסדרה?

מה הקשר? מי שיש לו משחקים נוספים בסדרה היה הרי צריך לקנות אותם קודם - זה שוב פעם לא משהו שמוגבל בכמות לX אנשים ראשונים. זה בדיוק כמו שמי שמקבל הנחה של לייב גולד בקניית משחק מסוים היה צריך לקנות קודם מנוי לייב גולד. יש לך כצרכן תמיד את האופציה לקנות רק את המשחק החדש או לקנות את המשחק הישן ואז לקבל את ההנחה על החדש - ככה שאף אחד לא מגביל אותך בקטע הזה.

Kazz כתב:אז באמת אחד השיקולים שלך באי-התמכיה בפרוייקטים של לאריאן ואובסידיאן היה החשש שהם יברחו עם הכסף?

השיקולים שלי באי התמיכה בפרוייקטים של לאריאן ואובסידיאן הם שאצל שתי החברות כבר היה ברור מההתחלה שיקבלו מספיק כסף לפיתוח המשחק והן לא באמת היו צריכות את התמיכה שלי (שתיהן דווקא הציעו אלפי עותקי ארלי-בירד ככה שנחשפתי לקמפיין בזמן בשביל לקנות אותם במחיר הזול יותר), ובמקרה של שתיהן היה לי באקלוג להשלים של משחקים קודמים שלהן שכבר קניתי.
בסופו של דבר יש לי סכום כסף מסוים שאני מוכן לשים כמשקיע מראש ולכן אני לא מפזר אותו על כל משחק, אבל אם אתה החלטת כן לתמוך בהן ולשלם מעבר למה שנדרש בשביל עותק אז שיהיה לך בכיף.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2015, 14:09

קסדת VR חדשה בשם FOVE - מאפשרת לכוון עם העיניים:
https://www.kickstarter.com/projects/fo ... al-reality
לדעתי זה הרבה יותר חשוב מכל מיני אביזרים נלווים... יש דמו של AC עם טכנולוגיה דומה (אבל דרך WEBCAM) וכל מי שניסה אותו אומר שזה פשוט עובד מעולה.
זה גם מאוד חשוב לפוקוס נכון, מה שממש יגדיל את אפקט הריאליזם/אמינות.

ממש מקווה שנראה את זה כבר בדור הראשון של האוקולוס או הVIVE, למרות שלא הכריזו על משהו כזה... לאוקולוס יש עוד זמן, נקווה שיישמו.
מקסימום בדור השני... אבל יבאס קצת.
אני ממש מתלהב, כרגיל. זה באמת ממש חשוב לVR.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 מאי 2015, 14:30

הבנתי שלוקח לזה חצי שניה לפקס.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2015, 14:52

גם לעין שלי לוקח משהו כזה (;

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2015, 16:41

נהדר, עוד תוסף שאף משחק לא יתמוך בו :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 מאי 2015, 17:02

DrKeo כתב:נהדר, עוד תוסף שאף משחק לא יתמוך בו :)
צריך בכלל תמיכה של המשחק?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2015, 17:29

כן, אבל ברור שזה מאוד חשוב... גם לסרטי תלת מימד, אגב. שתהיה לך האופציה להתרכז במה שבא לך ולקבל עליו פוקוס.
העניין של לכוון עם העין הרבה פחות חשוב בעיניי, מכל הסיפור הזה.
אם גם אוקולוס, Vive, מורפיוס וכו׳ יאמצו משהו כזה - זה גם יהיה סטנדרט לVR איכותי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2015, 17:48

שליטה עם העיינים זה ג'אנק, גרוע יותר מנפנופי ידיים. יש לזה אפליקציות שימושיות אבל לא לשליטה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2015, 21:09

כן, זה מה שכתבתי... השליטה זה פחות מעניין, הפוקוס - מאוד מאוד מעניין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2015, 22:22

Laskin כתב:כן, זה מה שכתבתי... השליטה זה פחות מעניין, הפוקוס - מאוד מאוד מעניין.

הפוקוס זה בולשיט, אין לזה מטרה. אם התצוגה היא תלת מימדית אז העיניים שלך צריכות לעשות פוקוס בעצמן וכל הקסדות vr הן תלת מימדיות. הם מנסים לזייף אפקט שקורה ממילא בעיניים שלך, זה כמו לעשות אפקט של מצמוץ כשאתה ממילא ממצמץ.

מצלמה על העיניים מוסיפה מידע למפתח ואפשר לנצל את זה לכל מני דברים, יש יתרון כשאתה יודע לאיפה השחקן מביט. אבל הם לא הציגו אפילו דבר אחד רלוונטי לצערי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2015, 22:28

אני מדבר על DOF בהתאם למה שאתה מסתכל עליו, ולא בהתאם למה שאתה קרוב אליו, או מה שהמחשב חושב שהדמות צריכה לראות

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2015, 22:31

Laskin כתב:אני מדבר על DOF בהתאם למה שאתה מסתכל עליו, ולא בהתאם למה שאתה קרוב אליו, או מה שהמחשב חושב שהדמות צריכה לראות

על זה דברתי. Dof קורה בעיניים שלך כשיש תלת מימד אם ההפרשים בין העומקים גדול. גם הראיה הפרפריאלית שלך מטושטשת כשמשהו לא במרכז המבט שלך, עוד משהו שלא צריך את המעקב עיניים בשבילו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מאי 2015, 00:16

אבל זה לא מה קורה היום. הפוקוס הוא בהתאם למה שחושבים שאתה מסתכל עליו, לפי המרחק, מה שאתה מכוון עליו, או כמה שהוא תופס את המסך... זה שונה מאשר לעמוד במקום מבלי להזיז שום דבר ולהסתכל עם העיניים וזה עושה פוקוס על מה שאתה מסתכל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מאי 2015, 03:24

Laskin כתב:אבל זה לא מה קורה היום. הפוקוס הוא בהתאם למה שחושבים שאתה מסתכל עליו, לפי המרחק, מה שאתה מכוון עליו, או כמה שהוא תופס את המסך... זה שונה מאשר לעמוד במקום מבלי להזיז שום דבר ולהסתכל עם העיניים וזה עושה פוקוס על מה שאתה מסתכל

היום אתה לא משחק על vr בתלת מימד. שם יצטרכו להסיר dof בכלל אחרת זה יכול לעשות לך בחילות. העיניים שלך עושות את זה לבד, מדובר באפקט מחקה מציאות. בתלת מימד, ביחוד בכזה שיושב לך על כל שדה הראיה, העיניים שלך עושות מה שהאפקט על מסך דו מימדי מנסה לחקות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 22 מאי 2015, 21:24

מסכים עם נדב. בזמנו אמרתי שהקינקט צריך להגיע לרזולוציה שבה הוא מסוגל לעשות eye tracking בשביל לבטל את הקטע המעצבן הזה של פוקוס במשחקים שבו במאי המשחק מנחש על מה אתה מסתכל.
אבל זה לא רלוונטי לVR, שם אתה בעצם מסמן למשחק איפה להתפקס באמצעות הזזת הראש שלך כך שהאובייקט במרכז התמונה עבורך. אולי רק בקטעי קישור שלא מאפשרים לך להזיז את המצלמה, או במשחקים עם ישיבה סטטית (סימולטורי טיסה/חלל או rail shooters) זה עדיין יהיה רלוונטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מאי 2015, 23:16

אני חושב שזה יהיה נחמד שהעיניים יקבעו את הפוקוס ולא הראש. כמו שעכשיו הראש שלי מול האייפון, ואם אני מרים את העיניים - הפוקוס עובד לטלויזיה. זה עוד תוספת כביכול קטנה, שמוסיפה ל״ריאליזם״. יש שימושים נוספים שאני יכול לחשוב עליהם, אבל האפקט הזה הכי חשוב בעיניי.
אם אתם אומרים שזה גם ככה מה שקורה- אז מגניב לאללה, אבל אני לא ניסיתי אז אין לי מושג (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 מאי 2015, 01:17

Laskin כתב:אני חושב שזה יהיה נחמד שהעיניים יקבעו את הפוקוס ולא הראש. כמו שעכשיו הראש שלי מול האייפון, ואם אני מרים את העיניים - הפוקוס עובד לטלויזיה. זה עוד תוספת כביכול קטנה, שמוסיפה ל״ריאליזם״. יש שימושים נוספים שאני יכול לחשוב עליהם, אבל האפקט הזה הכי חשוב בעיניי.
אם אתם אומרים שזה גם ככה מה שקורה- אז מגניב לאללה, אבל אני לא ניסיתי אז אין לי מושג (:

אם תשחק או תצפה במשהו עם תלת מימד עמוק מאוד, אתה תראה שאתה יכול לעשות פוקוס עם העיניים שלך על דברים שהם קרובים והדברים הרחוקים יראו לך מטושטשים וההפך, בדיוק כמו במציאות. כשאתה עם משקפי VR בתלת מימד אני משער שזה אפילו יותר חזק כי דברים ממש מול האף שלך. כל מה שמפתח צריך לעשות זה להסיר את הDOF מהמשחק כשמפעילים VR, העיניים שלך יעשו את השאר :)

אני בטוח שיש שימושים למעקב עיניים, המפתח יודע לאיפה אתה מסתכל ואני בטוח שיכולים להיות לזה שימושים מצויינים (ביחוד במשחקי אימה :)) אבל זה בונוס קטנטן ונחמד, לא משהו שהייתי משלם עליו. אם כל המתחרות יוסיפו את זה גם אולי יהיה גם מישהו שיתמוך בזה, פשוט קשה לי להאמין שקיים אדם שיקנה משקפי תלת מימד בקרוב שהן לא של VALVE או אוקולוס.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 מאי 2015, 14:08

נדב לגמרי צודק... לא חשבתי על זה בכלל כשקראתי את הידיעה. יש הרי פוקוס אינסופי במשחקים... לא צריך להסיט את הראש בשביל פוקוס... רק את העיניים. לא שונה מהמציאות הסטנדרטית שכולם מכירים.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2015, 00:11

פרוייקט קטנטן בשם Project cars 2 התחיל עכשיו, הם מנסים לגייס 7 מליון יורו לפיתוח ההמשך. מוזר לי שהם צריכים את זה, הרווחים שלהם אפילו לא כיסו פיתוח של משחק המשך?

הדרישות מערכת:
CPU – 2.66 GHz Intel Core 2 Quad Q8400, 3.0 GHz AMD Phenom II X4 940
GRAPHICS – DirectX 11 graphics card such as nVidia GTX 260, ATI Radeon HD 5770
MEMORY – 4Gb RAM, 1Gb VRAM
OS – 64-bit Windows Operating System

כמה פרטים יבשים:

50 unique locations, 200+ courses
8 disciplines (Rallycross, Hillclimbs, etc.)
200+ cars with over 40 vehicle classes
Co-op career
Broadcasting functionality integrated

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יוני 2015, 00:22

too soon?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2015, 00:25

מה זה TOO SOON? זה כמו קיקסטארטר, מבקשים את הכסף בהתחלה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יוני 2015, 00:33

השנייה יצא המשחק, אני אפילו מתבאס שקניתי אותו עכשיו :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2015, 00:34

אם זה מעודד אותך למקורי לקח 6 שנים לצאת, אני חושב שאתה בטוח לפחות ל4-5 שנים הקרובות :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 יוני 2015, 11:52

דווקא הם מכרו המון והוציאו גם הודעה נרגשת מכמה שהם מופתעים מהמכירות, אחרי שבוע וחצי הם כבר עברו את המליון עותקים.

נראה לי די ברור למה הם פונים לאפיק הזה שוב, זה משתלם כלכלית, מה רע בכך שעוד אנשים ישקיעו איתם את הכסף? קיקסטארטר זו פלטפורמת ה PRE ORDER האולטמטיבית, במקום להמציא כל מני DLC מטופשים כדי לגרום לאנשים להזמין, פשוט שמים במוקד את המשחק, ועכשיו נראה אתכם לא מזמינים... זה סוג של אביוז, אבל אם אנשים משלמים ועוזרים לממן אז אני מנחש שכולם מרוצים מזה בסופו של דבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוגוסט 2015, 23:43

משחק חלל חדש מהיוצרים של GALAXY ON FIRE, נראה דווקא נהדר, סוג של רוגלייק בחלל עם גרפיקת UE4 מצויינת ואפילו שימוש מעולה בPHSYX בשביל לחצוב חומרי גלם מאסטרואידים.
https://www.kickstarter.com/projects/ro ... /everspace

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים