ת'רד הפרויקטים במימון חברתי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: ת'רד הפרויקטים במימון חברתי

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2016, 16:05

קיקסטארטר משחררים סטטיסטיקות 2015 ובהן רשימת המשחקים עם סכום המימון הגבוה ביותר של 2015.

בין הנתונים ששוחררו אפשר לראות שמתוך 40 מליוני הדולרים שגוייסו השנה, 20 הלכו לחמשת המשחקים הרווחים ביותר ו-20 התחלקו בין שאר ה313 משחקים שמומנו. מתוך 318 פרוייקטים, 190 גייסו פחות מ-20,000$ ורק 9 הצליחו להגיע לקו המליון דולר. יותר מ-93% מהקמפיינים מומנו בפחות מ-30 ימים, כלומר כנראה שעדיף לא למתוח את הקמפיין ל40 או 60 ימים.

http://cliqist.com/2016/02/01/successfu ... -for-2015/
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 08 פברואר 2016, 07:38

זו בהחלט היתה שנה מוצלחת למימון המונים - נראה שהדעיכה של 2014 היתה רק משבר זמני.
אה, ואלו לא הסטטיסטיקות הרשמיות של קיקסטארטר (שבטח גם יגיעו מתישהו) אלא רק של אתר שעוקב אחרי הפרוייקטים.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 28 יוני 2016, 20:10

system shock חדש הולך להגיע בקרוב לקיקסטארטר.
https://www.rockpapershotgun.com/2016/0 ... e-footage/
עדיין לא ברור אם זה ריבוט או רימסטר למשחק המקורי אבל הם הציגו כבר גיימפלי של כמה דקות מהדמו שהם הולכים לשחרר לGOG וSTEAM

אני אישית קיבלתי את סיסטם שוק 2 בחינם מGOG לאחרונה, הוא נראה מענין אבל אחרי כמה שלבים זנחתי אותו בגלל שהוא בכל זאת הרגיש לי ישן מדי, אבל הוא הראה פוטנציאל אז אני מחכה לגרשה החדשה...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 יוני 2016, 20:40

לא משלם אגורה בקיקסטארטר יותר
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2016, 23:19

מבאס אותי שהם הולכים לקיקסטארטר, נייטדייב אמורים להיות עם מספיק מימון בכדי לעשות רימייק בלי ללכת לקבץ נדבות מהקהילה. אני לא אתמוך כי נכוותי כבר בקיקסטארטר אבל אני אשמח לקנות אותו כשהוא יצא.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 29 יוני 2016, 00:07

סתם מסקרנות, באיזה משחקים תמכת והתאכזבת?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2016, 01:11

מברוקן אייג׳ שגם אחר בשנתיים (אם נכליל את העניין של שני החלקים, גם החלק הראשון אחר בשנה וחצי את התאריך יציאה) וגם היה פחות טוב ממה שציפיתי (אגב, הקופסה הפיזית לאספנים ששלמתי 110$ כדי להגיע לרמה שלה, אני עדין מחכה לה...), גם star citizen ששלוש שנים אחרי ״תאריך היציאה״ (היי, זוכר ב2012 כשהבטחו שהוא יצא בסוף 2013?) המשחק עדין לא יצא ומה שיש לי גישה אליו הוא קלאסטרפאק שבקושי רץ (יש לי 970gtx) וחסר כל תוכן וגם ארמיקרוג ששחקתיבו רק שעה בנתיים אבל מדובר בעוד פרוייקט שאחר משמעותית ויצא קצת meh. בקיצור, ממתין שיצא רשמית :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 29 יוני 2016, 11:00

נראה שאתה נוטה לתמוך במשחקים הלא נכונים :)
בכל מקרה, משחק ישראלי חדש בקיקסטארטר. Brawler דו מימדי בכיכובו של כלב:
https://www.kickstarter.com/projects/14 ... enture-gam?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2016, 11:40

שניים מהם הם מהגדולים בהסטוריה של קיקסטארטר כך שאני לא הנתקע היחיד :)

הפרוייקט הישראלי נראה ממש חמוד, הכי מקצוע שראיתי עד היום מהמדינה שלנו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 יוני 2016, 14:23

שלחתי לך את הפרוייקט הזה, נדב, לפני כמה ימים :)
אני חצוי, נכוותי מARMIKROG וMIGHTY NO 9, אבל תמכתי גם בPILLARS OF ETERNITY ואני נהנתי מאוד מBROKEN AGE, וגם AMPLITUDE... וגם מאיזו סוללה ניידת שרכשתי לטיולים, שהייתה הכי טובה עבור הכסף בזמנו, והיא עד היום משרתת אותי בכל טיול.

בכל אופן - בכל פרוייקט כזה שמשקיעים - אז גג 10-15 דולר, ואף פעם לא לקנות משהו מעבר למינימום. מפתיע אותי קצת ששילמת 110 דולר על גירסת האספנים הזו.
בכלל, גרסאות אספנים... למה? :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 יוני 2016, 14:41

swym כתב:נראה שאתה נוטה לתמוך במשחקים הלא נכונים :)

Hindsight is always 20/20.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2016, 16:54

Laskin כתב:שלחתי לך את הפרוייקט הזה, נדב, לפני כמה ימים :)
אני חצוי, נכוותי מARMIKROG וMIGHTY NO 9, אבל תמכתי גם בPILLARS OF ETERNITY ואני נהנתי מאוד מBROKEN AGE, וגם AMPLITUDE... וגם מאיזו סוללה ניידת שרכשתי לטיולים, שהייתה הכי טובה עבור הכסף בזמנו, והיא עד היום משרתת אותי בכל טיול.

בכל אופן - בכל פרוייקט כזה שמשקיעים - אז גג 10-15 דולר, ואף פעם לא לקנות משהו מעבר למינימום. מפתיע אותי קצת ששילמת 110 דולר על גירסת האספנים הזו.
בכלל, גרסאות אספנים... למה? :)

כן אבל עכשיו ראיתי את הסרטון :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 יולי 2016, 11:18

Klayman כתב:

גם כשזה מגיע לforesight ההמלצה שלי תמיד היתה להסתמך על הפרוייקטים האחרונים של אותם היוצרים: לטים שייפר היתה נטיה לoverselling של משחקים לא מעט פעמים (עכשיו אני נזכר שנדב תמך גם בGodus, לא? :lol: ) ו-Comcept של Mighty Number 9 נראו כמו מפתחים של פורטים שהייתי נזהר מהם.
אבל בגדול כלל האצבע בקיקסטארטר לדעתי צריך להיות המנעות מהליכה אחרי העדר למשחקים שגם ככה דילגו בקלילות מעל כל מיני stretch goals שיווקיים, ובמקום זה היצמדות בעיקר למשחקים שמגיעים ממפתחים עם רקע מוכח (כלומר כאלו שבאמת היית מרוצה מהמשחק האחרון שלהם) וכאלו שבשבילם הכמה דולרים שלך באמת רלוונטיים בשביל לעמוד ביעד הראשון של הקיקסטארטר.
ומשחקים ישראלים כמובן - אבל זה רק מטעמי פטריוטיות ואינטרס אישי שהתעשייה המקומית תצליח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יולי 2016, 12:23

swym כתב:
Klayman כתב:

גם כשזה מגיע לforesight ההמלצה שלי תמיד היתה להסתמך על הפרוייקטים האחרונים של אותם היוצרים: לטים שייפר היתה נטיה לoverselling של משחקים לא מעט פעמים (עכשיו אני נזכר שנדב תמך גם בGodus, לא? :lol: ) ו-Comcept של Mighty Number 9 נראו כמו מפתחים של פורטים שהייתי נזהר מהם.
אבל בגדול כלל האצבע בקיקסטארטר לדעתי צריך להיות המנעות מהליכה אחרי העדר למשחקים שגם ככה דילגו בקלילות מעל כל מיני stretch goals שיווקיים, ובמקום זה היצמדות בעיקר למשחקים שמגיעים ממפתחים עם רקע מוכח (כלומר כאלו שבאמת היית מרוצה מהמשחק האחרון שלהם) וכאלו שבשבילם הכמה דולרים שלך באמת רלוונטיים בשביל לעמוד ביעד הראשון של הקיקסטארטר.
ומשחקים ישראלים כמובן - אבל זה רק מטעמי פטריוטיות ואינטרס אישי שהתעשייה המקומית תצליח.

כל ההשקעות שלי בקיקסטארטר (אוי פאק, הזכרת לי את גודוס באמת. אין איזה חוק שהממשלה העבירה נגד שיימינג גיא? :/) היו ליוצרים גדולים ומכחים. כן, המשחקים של טים לא יוצאים טוב כמו שהם נראים בהתחלה וכן, פיטר מולינו מבטיח 100% ובסוף מספק 10% אבל עדין מדובר בשני יוצרים שעושים משחקים שאני ממש אוהב, אפילו אם הם under deliver כמעט בכל פעם. כל ההשקעות האלה נעשו בשנה-שנתיים הראשונות לחיי קיקסטארטר והגיימינג, לפני שכל הכוויות הגיעו. כשהשקעתי בגודוס למשל ראיתי בראש שלי פופולוס חדש (כלומר לא רק בראש, זה בערך מה שהוא הבטיח). קראתי דרך הבולשיט של פיטר, יצאתי בהנחה שחצי מהפיצ'רים לא יהיו או שהרמה שלהם לא תהיה כמו שהוא הבטיח, אבל מה יכל להכין אותי למה שקרה בסוף? כמו שקליימן אמר, קל להגיד את זה אחרי 5 שנות נסיון עם סיפורי אימה בקיקסטארטר וידע מלא על איך הפרוייקטים האלה נגמרו. אבל בזמנו? פאקינג טים שייפר או פיטר מולינו משוחררים מכל מפיצה גדולה ועם הבטחות בשמיים, זה היה נורא מרגש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יולי 2016, 16:59

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 יולי 2016, 21:06

swym כתב:
Klayman כתב:

כל הפורום בויגיימז רייר על המשחק של טים שייפר ובכלל על הקונספט. אותו כנ''ל על משחקים כמו ארמיקרוג (לא אהבת את הנוורהוד? אחלה. יש לו עדת מעריצים לא קטנה שרצתה המשך במשך שנים), ואתה יודע מה? גם מייטי מספר 9 (מהיוצרים של מגה מן!!) ועוד כלמיני משחקים בסגנון. אז כן, חלק ממשחקי הKS לא יצאו טוב. חלק יצאו אחלה. קלעת בכל אלה שתמכת בהם? אחלה (למרות שאם אני זוכר נכון, אתה תמכת The Black Glove, לא? http://dayfornightgames.com/a-message-f ... ight-games ) אני תמכתי רק באחד שבאמת עניין אותי. אני לא עוסק בצדקה/תרומות לתעשייה, כי אני חושב שה8$ שלי לא ממש יזיזו למישהו משהו :P.

לטעמי - ארמיקרוג, שהוא היחיד שהשקעתי בו, יצא מאוד בינוני, וחבל לי. הטריילר הראשוני היה משעשע מאוד (אפילו חברה שלי, שלא אוהבת משחקים, צחקה ממנו ואמרה שהוא נראה מעניין), וההבטחה לקומיקס שיצטרף למשחק בעולם, היוותה תמריץ נחמד עבורי. העניין הוא שהמשחק יצא מזמן וקומיקס עוד אין.. עכשיו אני מבין שנדב עוד לא קיבל את קופסת האספנות שלו, אז אני מרגיש יחסית בסדר עם עצמי, אבל עדיין - זה הדבר שהכי מפריע לי.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יולי 2016, 22:43

הם לקחו ממני כתובת מחדש לפני איזה חודש בשביל לשלוח אותה (נתתי להם בזמנו כדי לקבל חולצה ופוסטר), הציפיות שלי לא גבוהות.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 יולי 2016, 22:59

שלום לכולם פוסט ראשון שלי פה (הגעתי מhwzone)

Klayman כתב:כל הפורום בויגיימז רייר על המשחק של טים שייפר ובכלל על הקונספט. אותו כנ''ל על משחקים כמו ארמיקרוג (לא אהבת את הנוורהוד? אחלה. יש לו עדת מעריצים לא קטנה שרצתה המשך במשך שנים)

אני אחד מעדת המעריצים האלה. קניתי את הנוורהוד כשיצא ב96 והוא היה ונשאר אחד מהמשחקי הרפתקה (ובכלל) שהכי אהבתי. הטכניקה של פלסטלינה, הדמויות, ההומור (klayman היה הדמות הראשית שם לא?) היו ממש תענוג. והמוסיקה... אחד המשחקים היחידים שהמוסיקה בכלל זכורה לי וזו זכורה לי 20 שנה!
כן, היו לי ציפיות מארמיקרוג, אוהו איזה ציפיות היו לי. כגודל הציפיות ...
שיחקתי בו במשך כשעה אחת או קצת פחות. האכזבה הראשונה היתה משיר הפתיחה שהיה משהו פופ אמריקאי איום ונורא, בכלל לא המוסיקה המיוחדת שזכרתי. אח"כ בסרטון הפתיחה כמעט יצאו לי האזניים לשמוע את הקולות של הדמויות. בנוורהוד קליימן לא דיבר מילה אחת. (נדמה לי שדיבורים היו רק הסיפור בקלטות) הקול שנתנו לדמות הראשית היה מין בחור רגיל ומשעמם ומעצבן. ואח"כ היה הסמן הרגיל של העכבר...
בקיצור היה אכזבה גדולה מאד מאד.

אכזבה שניה היה לי מהמשחק republique. אני אוהב משחקי התגנבות ובגלל זה הלכתי על המשחק הזה אבל הטכניקה (gameplay mechanics) לא היו לטעמי בכלל.

המשחק היחיד שלא התאכזבתי ממנו הוא monochroma משחק חיקוי של לימבו, אבל יצא שיותר נהניתי מממנו מאשר מהמקור, אם כי הסוף היה מוזר ולא ממש מובן.

בינתיים מחכה למשחק predestination שיצא כבר. נראה מבטיח (כרגיל, מאחר בשנתיים פלוס). בכל אופן הפסקתי לתמוך בפרויקטים בקיקסטארטר (או כל אתר אחר) הבנתי שכל המודל הזה שגוי. זה בכלל לא מימון המונים, זה פשוט לפתות אנשים לקנות משחקים "על הנייר". מימון המונים אמיתי, כזה שמחליף באמת את מודל המו"ל זה מימון שבו המפתח משתף את המממנים שלו ברווחים של המשחק.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 07 יולי 2016, 23:24

ברוך הבא! (אני הבחור מהזון :) )

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 07 יולי 2016, 23:55

אני עדיין המום איך משחקי ה P&C במימון קהל כשלו זה בזה אחר זה אבל המודל העיסקי סיפק פנינות בז'אנר ה RPG ובאחרים.

מישהו שיחק בדרימפול צ'אפטרס? שבוע שעבר יצא הפרק האחרון שלו אז עכשיו הוא 'שלם'.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 יולי 2016, 00:06

ברוך הבא שרון! תמיד כיף שמצטרף עוד מאוכזב ארמיקרוג :)

אוקיי, תראו את זה. עף לי הפקק, זה sotc מודרני וזה פשוט מדהים:
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... -the-gods/

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 יולי 2016, 10:59

ברוך הבא!
כן, ארמיקרוג די מאכזב, גם אני לא המשכתי יותר מהשעה הראשונה (אני אבל עוד אנסה להמשיך מתי שהוא... אולי...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2016, 20:19

סיסטם שוק מומן. ממש גבולי, לקח להם 11 ימים (נשארו עוד 19) וכרגע הם על 903k כשהמטרה הייתה 900k.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 יולי 2016, 11:34

Klayman כתב: קלעת בכל אלה שתמכת בהם? אחלה (למרות שאם אני זוכר נכון, אתה תמכת The Black Glove, לא? http://dayfornightgames.com/a-message-f ... ight-games ) אני תמכתי רק באחד שבאמת עניין אותי. אני לא עוסק בצדקה/תרומות לתעשייה, כי אני חושב שה8$ שלי לא ממש יזיזו למישהו משהו :P.

חשבתי לתמוך בהם, אבל אחרי ההתלהבות הראשונית של "מיוצרי ביושוק" נדב הפנה את תשומת ליבי לכך שהז'אנר של המשחק בפועל שונה לחלוטין. זה הוריד לי מאד מהר ממנו :D
באופן גורף גם התעלמתי מקיקסטארטרים של משחקי הרפתקאות קלאסיים, אבל בGrim Dawn לעומת זאת כן תמכתי, ובTier יותר גבוה מהבסיס. אולי יש משהו במה שקאז כתב כאן: המודל העיסקי הזה הצליח להביא הרבה מאד פנינים בז'אנרים של אסטרטגיה ותפקידים, ככה שאולי אלו ז'אנרים שיותר מתאימים למודל המימון המוקדם הזה (ול-early access באופן כללי).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יולי 2016, 11:35

אתם חושבים שיש בrog אלמנט מסויים שעושה אותם נוחים יוצר לצוותי קיקסטארטר? נשמע לי רנדומאלי יחסית. אולי זה קשור איכשהו שרוב הrpg מסתמכים על כתיבה יותר מגיימפליי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים