PS4 vs Xbox One - רשימת פיצ'רים/מחירים/מודלים

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: PS4 vs Xbox One - רשימת פיצ'רים/מחירים/מודלים

הודעהעל ידי bozeman » 13 יוני 2013, 13:14

swiss-the-engine כתב:חנן זה ממש עצוב, דיקטטורה רצינית המחיקה שלך. תיקנתי את עצמי ואמרתי שהוא מסלף. הוא מסלף נקודה ככה שאני לא מבין מה הבעיה שלך עם התיאור הזה.

אני מפציר בך לשאול את כל מי שנכנס לפורום לאמר אם היה נראה לו שמשהו פה לא קשורה. בינתיים קליימן נתן את דעתו.

*thumbs up*

הבעיה הייתה שנגררת יחד איתו. ביטויים כמו "שקרן" או "חמור" ועוד לא יכירם פה. אם לדעתך הוא מעקב או מסלף דברים - יש דרכים אחרות להגיד את זה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 13:20

bozeman כתב:הבעיה הייתה שנגררת יחד איתו. ביטויים כמו "שקרן" או "חמור" ועוד לא יכירם פה. אם לדעתך הוא מעקב או מסלף דברים - יש דרכים אחרות להגיד את זה.

אם מישהו משקר אז לא מובן לי מה הבעיה עם המילה שקרן. זאת לא מילת גנאי ואין להתייחס אליה ככזאת. מכיוון שהוא לא שיקר אז תיקנתי את עצמי.

אם יש דרך אחרת לאמר למישהו שהוא מסלף את האמת ולא להשתמש במילה סילוף אני אשמח אם תאיר את עיניי בנושא.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יוני 2013, 13:50

המילה סילוף היא בסדר - רק שנזכרת להשתמש בה הרבה אחרי השקרן, חמור והתלהמויות אחרות (מצד שניכם אגב).
אתה גם יכול למשל להשתמש במשפט: "למה אתה לא מדייק בדבריך? הרי כתוב XXX ולא YYYY". מבלי לכנות ולרדת לפסים אישיים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 13:57

סבבה הייתי רושם למה לא לדייק במקום סילוף.

לא קראתי לאף אחד חמור, טיפש, אידיוט ילד חרא או כל התלהמות אחרת. זה רק בדמיון של חנן.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יוני 2013, 14:02

swiss-the-engine כתב:סבבה הייתי רושם למה לא לדייק במקום סילוף.

לא קראתי לאף אחד חמור, טיפש, אידיוט ילד חרא או כל התלהמות אחרת. זה רק בדמיון של חנן.

גם שקרן זה יותר מדי - וזה בהחלט לא בדמיון שלי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 14:03

שורה תחתונה דין זה ויכוח מטופש, זה הכל נבע מזה שנדב כתב תגובה שצד ג' יוכלו למנוע יד שניה וגיא תיקן אותו. זה שגיא השתמש במילה אונליין פאס לא צריכה לעניין אף אחד כי בסופו של יום כמו שכבתי לך אתה יכול לשחרר אונליין לקו-אופ ולעשות שכל המפות מצריכות הורדה ואפקטיבית אנחנו מקבלים את אותו הדבר. רונן לעומת זאת רק בלבל במוח לשם בלבול מוח ואתה זרמת איתו וזה מיותר לחלוטין כי אתה יודע טוב מאוד שאין לשחר סיבה להיות פאנבוי של אקס בוקס, לא בגלל פיצ'רים ולא בגלל משחקים (הוא לא מעריץ של גירס או היילו או כל כותר אחר גדול שיש רק לאקס בוקס) והבחור רק בא לציין שיש פה משהו הזוי שמתרחש אצל העיתונאים וזה קצת מביש.

נ.ב
חנן אם זה לא בדמיון שלך אז בוא תראה לי מה המילים המתלהמות שכתבתי שמצריכות מחיקת!!! הודעה של חבר פורום.
ואם מישהו משקר אז אין שום גנאי בזה. מכיוון שהוא לא שיקר אני חושב שההבדל היחידי בין מה שעשיתי לבין מה שהייתי צריך לעשות זה לאמר סליחה שקראתי לו שקרן.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יוני 2013, 14:14

נכון - אבל החלטתי למחוק לשניכם את ההודעות כי אלו היו ההודעות שדירדרו את הדיון. אתה קורא לו שקרן, הוא חמור וכן הלאה. אז הכל נמחק.
ארז הזהיר אתכם ולא שמעתם אז אני מחקתי והוספתי אזהרה שניה קבועה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 13 יוני 2013, 22:18

Nigga כתב:הקטע הוא שאני לא שיקרתי. אתה סתם זורק פה מילים. (ד"א, שקרן זו מילה הרבה יותר חזקה מחמור, לפחות אצלי).

בכל מקרה, כנס לכאן:
http://www.giantbomb.com/podcasts/sony- ... /1600-504/

זה ראיון אחד על אחד עם Scott Rohde. התפקיד שלו בסוני זה SVP of product development at Sony's worldwide studios division.
כבר ב 2 דקות הראשונות הוא סוגר את הוויכוח שלנו בצורה הכי ברורה שרק אפשר.

איך הגעת לזה שסוני לא יאפשרו לחברות צד שלישי להשתמש באונליין פאס, מכך שמישהו בסוני אמר "לא נראה לי שהם יעשו את זה, כי זה לא נראה לי הגיוני"?
יש סיבה שהוא אמר "זה לא נכון ב100%", במקום להגיד "זה ממש לא נכון. אנחנו לא נאשר לאף אחד להשתמש באונליין פאס.

סוני הלכו על הדרך הכי קלה, שעליה יכלו לחשוב. הם החליטו לא לשנות כלום והם ממשיכים לחזור על המנטרה של "בדיוק כמו מה שקורה עכשיו בPS3". אז בדיוק כמו שקורה עכשיו בPS3, חברות צד שלישי יוכלו לעשות מה שמתחשק להן ולהשתמש באילו הגנות שמתחשק להן.
הנה כתבה מקוטאקו על הנושא הזה בדיוק.

הנה ג'ק טרטון על הנושא:
"Any game that is made for PS4 that is physical goods, whether first-party or third-party, can go into a PS4 and play regardless of where it came from. The first player will play it, no problem, the second player will play it, no problem. What I was referring to was the online proposition."

הנה התשובה של הPR של סוני, אחרי שקוטאקו שאלו על העניין:
The Online Pass program for PlayStation first-party games will not continue on PlayStation 4. Similar to PS3, we will not dictate the online used game strategy (the ability to play used games online) of its publishing partners.

הנה קוטאקו מבקשים הבהרה על התשובה:
Oh, ok. So we're still a tiny bit unclear. Could third parties independently block used games sales even if Sony isn't blocking them on PS4? Or is that option off the table? I understand what you guys are saying about charging for online, but we're trying to be clear on whether publishers can still opt to restrict sales of their used games on PS4, even if Sony isn't restricting them.

הנה סוני חוזרים בתשובה מתחמקת נוספת, שמנסה להסתיר את האמת:
Our used game position for PS4 is exactly the same as PS3, which publishers and consumers broadly support today.

בדיוק כמו בPS3. מפתחות צד ג' יעשו מה שמתחשק להן. אם יתחשק להן אונליין פאס, סבבה. אם יתחשק להן חיבור תמיד אונליין לענן שסוני מספקים, אחלה בחלה.

סוני מציגים את זה שהם לא שינו שום דבר כהחלטה פרו-צרכנית נהדרת, אבל לשמור על הסטאטוס קוו זה לא טוב, כי הסטאטוס קוו בענייני משחקים משומשים הוא סטאטוס קוו שרע למפתחות, למפיצות וטוב לגיימסטופ ולמיעוט הצרכנים שקונים משחקים משומשים ב5 דולר פחות, ממשחקים חדשים.

----

בנושא אחר, הנה סרטון על הממשק של הPS4, שנורא מתלהב מאפשרות ההחלפה המהירה בין משחקים ומתחמק באלגנטיות מכך שהפיטצ'ר הזה לא יעבוד במשחקי ריטייל:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 14:26

bozeman כתב:נכון - אבל החלטתי למחוק לשניכם את ההודעות כי אלו היו ההודעות שדירדרו את הדיון. אתה קורא לו שקרן, הוא חמור וכן הלאה. אז הכל נמחק.
ארז הזהיר אתכם ולא שמעתם אז אני מחקתי והוספתי אזהרה שניה קבועה.

די די ארז בעצמו ציין שישה משתמשים אז עכשיו זה אני ודין? אתה לא רציני. בנוסף לא היה שום "וכן הלאה", היה חמור היה שקרן ובזה נגמר העניין.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 14:35

בחייאט רבאק מי מצדיק קניה? שחרר, אין פה אף אדם רציונלי שיחליט מה הוא קונה חצי שנה מראש, זה פשוט אבסורד מה שאתה אומר.

מה שאנחנו אומרים זה שכנראה אין הגיון בכך שמפיצה מגבילה על האקס בוקס אבל בסוני לא. זה פשוט חסר הגיון טוטאלי.

אני ושחר כבר אמרנו שנושא הכנסת הדיסק מעצבנת אותנו וברור לכולם שבשביל לאפשר התקנה של משחק (שלא מצריך אות'נטיקציה כל פעם עם הדיסק הפיזי) תצריך אישור קבוע במידה כלשהי עם שרת. וזה בלי לדבר על כך שאני, גיא, שחר, נדב, שי, חנן, ארז, גל, נאור ועוד מישהו יכולים לחבור ביחד עם חשבון משותף (לא סגור עם גולד אחד זה מספיק אבל זה גם ממש לא משנה לי) ופאקינג לקנות משחק ולשחק בוא כולם בלי להשתמש בדואר ישראל בשביל להעביר את הדיסק. בנוסף יש את עניין הרשיון הכפול שיכולה לעזור לך עם משחקים שאתה כן רוצה לשחק באותו הזמן שמישהו אחר משחק.

לסקין אמר שאפשר להוריד את המשחקים של היוזר שלך לקונסולה אחרת ומאותו הרגע כל המשחקים ניתנים לשיחוק ללא קשר לאיזה יוזר נמצא בSIGN IN. אני לא מכיר צורה כזאת אבל אצתרך לקחת את המילה שלו בנושא.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 15:09

Nigga כתב:מה לעזאזל?
ה DRM ב Xbox One בכלל לא קשור למפיצה וזה גם לא בחירה שלה. הוא ברירת מחדל, default, זה בא עם הקונסולה וחלק מהמערכת הפעלה.

לא דין, הDRM שבאקס בוקס קשור ישירות לכך שאין צורך בדיסק פיזי, אף פעם. מכאן הכל נובע כי ברגע שאתה מאפשר את זה יש פתח רחב לניצול המערכת. זה נוגע ליד שניה ולכל דבר אחר.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 13 יוני 2013, 15:44

swiss-the-engine כתב:בחייאט רבאק מי מצדיק קניה? שחרר, אין פה אף אדם רציונלי שיחליט מה הוא קונה חצי שנה מראש, זה פשוט אבסורד מה שאתה אומר.

מה שאנחנו אומרים זה שכנראה אין הגיון בכך שמפיצה מגבילה על האקס בוקס אבל בסוני לא. זה פשוט חסר הגיון טוטאלי.

אני ושחר כבר אמרנו שנושא הכנסת הדיסק מעצבנת אותנו וברור לכולם שבשביל לאפשר התקנה של משחק (שלא מצריך אות'נטיקציה כל פעם עם הדיסק הפיזי) תצריך אישור קבוע במידה כלשהי עם שרת. וזה בלי לדבר על כך שאני, גיא, שחר, נדב, שי, חנן, ארז, גל, נאור ועוד מישהו יכולים לחבור ביחד עם חשבון משותף (לא סגור עם גולד אחד זה מספיק אבל זה גם ממש לא משנה לי) ופאקינג לקנות משחק ולשחק בוא כולם בלי להשתמש בדואר ישראל בשביל להעביר את הדיסק. בנוסף יש את עניין הרשיון הכפול שיכולה לעזור לך עם משחקים שאתה כן רוצה לשחק באותו הזמן שמישהו אחר משחק.

לסקין אמר שאפשר להוריד את המשחקים של היוזר שלך לקונסולה אחרת ומאותו הרגע כל המשחקים ניתנים לשיחוק ללא קשר לאיזה יוזר נמצא בSIGN IN. אני לא מכיר צורה כזאת אבל אצתרך לקחת את המילה שלו בנושא.

עמית, ללא ספק עמית
חבר טוב שדלי ושל נאור וקונה ים משחקים

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2013, 15:46

אני ממש לא מבין מה הויכוח.
ברור שהמצפיצות יוכלו לעשות מה שבא להן. אם בא למפיצה לגבות 1000 דולר על משחק - זו גם זכותה. אבל לפחות סוני לא מחייבת אותם.
סוני כן עושה מהלך קפיטליסטי קלאסי ומאפשרת תחרות גם על התנאים.
תחשוב שCOD יחליטו שהם מגבילים עם DRM את המשחק, וBF לא. במידה והגיימרים יחליטו לצאת לקמפיין NO DRM ולא יקשיבו להם - יש סיכוי סביר שזה יפגע במכירות של COD ויטיב עם אלו של BF.
יש לנו השחקנים את אפשרות הבחירה, וזה תמיד עדיף מהאפשרות המנדטורית.

שחר - סורי, אבל לא יודע מתי אתה קנית משחק משומש "ב-5 דולר פחות"... אני קניתי ברבע מחיר במקרה הגרוע ביותר שלי, וקשה לי להבין מדוע אתה מנסה להסביר שזה לא טוב למפיצות. אתה צרכן, לא משקיע בבורסה ולא מפיצה. אותו דבר אפשר להגיד על רכבים או סרטים או מוזיקה. לברור שהיה יותר טוב למפיצות/חברות הרכב/חברות ההפקה להגביל את אפשרות המכירה של יד 2, אבל האם זה באמת מה שהיית רוצה שיקרה? האם אלו לא מרוויחות גם ככה, והאם חברות לא יכולות לעשות משחקים ממש מושקעים ולמכור אותם בעשרים דולר? כי אנ רואה כאלו בחינם, או מודלים שונים שממש לא מתקרבים לשישים הדולר של היום. אנחנו גיימרים ואנחנו צריכים לדאוג לתעשייה, זה נכון, ולא נהיה פיראטים, אבל אנחנו לא צריכים להשלים עם המצב בכל פעם שמגבילים אותנו. כן, הרוב ימשיך לקנות ולהשלים עם מצבים נוראיים כמו מה שהיה עם סים סיטי.
אני אישית - לא. וברור שזה לא המצב עם מיקרוסופט... עדיין... אבל אני באמת לא מבין אותך כל כך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2013, 15:51

swiss-the-engine כתב:לסקין אמר שאפשר להוריד את המשחקים של היוזר שלך לקונסולה אחרת ומאותו הרגע כל המשחקים ניתנים לשיחוק ללא קשר לאיזה יוזר נמצא בSIGN IN. אני לא מכיר צורה כזאת אבל אצתרך לקחת את המילה שלו בנושא.

יאפ. יש לי 3 משחקים על הפס3 שלא אני שילמת עליהם, אלא חבר, מהיוזר שלו ובמכשיר שלו. יום אחד היה אצלי, התחבר רגע למשתמש שלו, הוריד את המשחקים שכבר קנה - והיום אני עדיין יכול לשחק בהם. גם אונליין וגם אופליין. אני מניח שבדור הבא לא אוכל לשחק אונליין מהיוזר שלי במשחק שלא קניתי.
מה שאני לא יכול לעשות אופליין - זה לשחק בשירים שהוא קנה ברוק באנד, אלא אם אני מתחבר מהיוזר שלו (גם אם אופליין, מתחבר למשתמש הכוונה), אבל מאחר ומחקתי אותו - אני כבר לא יכול (:

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 16:32

Laskin כתב:
יאפ. יש לי 3 משחקים על הפס3 שלא אני שילמת עליהם, אלא חבר, מהיוזר שלו ובמכשיר שלו. יום אחד היה אצלי, התחבר רגע למשתמש שלו, הוריד את המשחקים שכבר קנה - והיום אני עדיין יכול לשחק בהם. גם אונליין וגם אופליין. אני מניח שבדור הבא לא אוכל לשחק אונליין מהיוזר שלי במשחק שלא קניתי.
מה שאני לא יכול לעשות אופליין - זה לשחק בשירים שהוא קנה ברוק באנד, אלא אם אני מתחבר מהיוזר שלו (גם אם אופליין, מתחבר למשתמש הכוונה), אבל מאחר ומחקתי אותו - אני כבר לא יכול (:

אה אז השאלה היא אילו משחקים אלו כי הסוני התחיל עם SHARE של 5 אנשים ולאט לאט נעלם לו.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 13 יוני 2013, 16:45

swiss-the-engine כתב:אה אז השאלה היא אילו משחקים אלו כי הסוני התחיל עם SHARE של 5 אנשים ולאט לאט נעלם לו.

בכללי אם אני לא טועה אפשר על רוב המשחקים כולל גרסאות דיגיטל מהפלוס. אבל מה שמגביל אותך זה שהיוזר שלו חייב להיות זמין על הPS שלך גם אם הוא לא מחובר. וזה מקביל אותך ל2 כבר..
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 16:52

matangt8 כתב:בכללי אם אני לא טועה אפשר על רוב המשחקים כולל גרסאות דיגיטל מהפלוס. אבל מה שמגביל אותך זה שהיוזר שלו חייב להיות זמין על הPS שלך גם אם הוא לא מחובר. וזה מקביל אותך ל2 כבר..

למה מגביל ל2? אם אתה אומר שהיוזר לא צריך להיות מחובר אז מה הבעיה שהמשחק יעבוד גם על מאה קונסולות שונות?
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2013, 16:59

swiss-the-engine כתב:אה אז השאלה היא אילו משחקים אלו כי הסוני התחיל עם SHARE של 5 אנשים ולאט לאט נעלם לו.

זה היה עם FLOW וSORCERER ועוד איזה משחק מסיבה לMOVE.
ואפשר לעשות את זה גם היום. מבחינת סוני אני הורדתי את זה לפס3 החדש של חבר שלי. ז"א - הוא הוריד את זה.

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 13 יוני 2013, 17:02

swiss-the-engine כתב:למה מגביל ל2? אם אתה אומר שהיוזר לא צריך להיות מחובר אז מה הבעיה שהמשחק יעבוד גם על מאה קונסולות שונות?

אם אני נותן לחבר אחר להוריד את המשחק אז המשתמש שלי פעיל אצלו. אחרי זה אם אני אתן למשל לך הוא יגיד לך שאתה לא יכול להוריד אלה אם אני או החבר שלי יעשו ביטול לשייר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יוני 2013, 17:07

matangt8 כתב: אם אני נותן לחבר אחר להוריד את המשחק אז המשתמש שלי פעיל אצלו. אחרי זה אם אני אתן למשל לך הוא יגיד לך שאתה לא יכול להוריד אלה אם אני או החבר שלי יעשו ביטול לשייר.

וואלה, הבנתי אותך.

@לסקין... יתכן ואלה משחקים שלסוני לא כל כך איכפת מהם. אני יודע שכביכול (ואפשר לומר שמתן פה מאשר את זה) ניתן לעשות SHARE ל2 קונסולות והאמת שBLING רצה לעשות לי SHARE על JOURNEY והבנתי ממנו שבמשחק הזה זה לא עובד בכלל (הוא ניסה לעשות את זה עם מישהו אחר אם אני זוכר נכון).
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2013, 17:11

matangt8 כתב: אם אני נותן לחבר אחר להוריד את המשחק אז המשתמש שלי פעיל אצלו. אחרי זה אם אני אתן למשל לך הוא יגיד לך שאתה לא יכול להוריד אלה אם אני או החבר שלי יעשו ביטול לשייר.

אני לא זוכר אופציה של SHARE. אני פשוט הורדתי משחק מהחנות, ש"אני" כבר קניתי. פשוט ממכשיר אחר. יכול להיות שההורדה השלישית כבר חשודה לו, אז הוא יבקש למחוק מיוזר אחר שכבר הוריד או משהו? לא נראה לי... לפי מה שאתה אומר - אם קניתי משחק, התקלקל לי המכשיר או משהו אז קניתי נוסף, והורדתי שוב, ואז פתאום בא לי לקנות את הדגם הדק יותר - זהו? אני לא יכול פעם שלישית?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 13 יוני 2013, 17:22

Laskin כתב:אני ממש לא מבין מה הויכוח.
ברור שהמצפיצות יוכלו לעשות מה שבא להן. אם בא למפיצה לגבות 1000 דולר על משחק - זו גם זכותה. אבל לפחות סוני לא מחייבת אותם.
סוני כן עושה מהלך קפיטליסטי קלאסי ומאפשרת תחרות גם על התנאים.
תחשוב שCOD יחליטו שהם מגבילים עם DRM את המשחק, וBF לא. במידה והגיימרים יחליטו לצאת לקמפיין NO DRM ולא יקשיבו להם - יש סיכוי סביר שזה יפגע במכירות של COD ויטיב עם אלו של BF.
יש לנו השחקנים את אפשרות הבחירה, וזה תמיד עדיף מהאפשרות המנדטורית.

שחר - סורי, אבל לא יודע מתי אתה קנית משחק משומש "ב-5 דולר פחות"... אני קניתי ברבע מחיר במקרה הגרוע ביותר שלי, וקשה לי להבין מדוע אתה מנסה להסביר שזה לא טוב למפיצות. אתה צרכן, לא משקיע בבורסה ולא מפיצה. אותו דבר אפשר להגיד על רכבים או סרטים או מוזיקה. לברור שהיה יותר טוב למפיצות/חברות הרכב/חברות ההפקה להגביל את אפשרות המכירה של יד 2, אבל האם זה באמת מה שהיית רוצה שיקרה? האם אלו לא מרוויחות גם ככה, והאם חברות לא יכולות לעשות משחקים ממש מושקעים ולמכור אותם בעשרים דולר? כי אנ רואה כאלו בחינם, או מודלים שונים שממש לא מתקרבים לשישים הדולר של היום. אנחנו גיימרים ואנחנו צריכים לדאוג לתעשייה, זה נכון, ולא נהיה פיראטים, אבל אנחנו לא צריכים להשלים עם המצב בכל פעם שמגבילים אותנו. כן, הרוב ימשיך לקנות ולהשלים עם מצבים נוראיים כמו מה שהיה עם סים סיטי.
אני אישית - לא. וברור שזה לא המצב עם מיקרוסופט... עדיין... אבל אני באמת לא מבין אותך כל כך.

לא קניתי משומש מעולם. אני מעדיף משחקים חדשים.
הבעיה היא לא במכירה של משחק משומש שנה אחרי שהוא יצא ברבע מחיר. הבעיה היא בזה שהם מוכרים את המשחק שבוע אחרי שהוא יצא, בתקופה הכי חשובה למכירות של המשחקים, ב5 דולר פחות וכל מי שמגיע לדלפק עם משחק חדש, מנסים לדחוף לו משחק משומש.
זה פוגע במפתחות.
בזכות הX1, המפתחות סוף סוף יראו קצת תגמול על העבודה שלהן.

אם לא ברור לך למה ההשוואה לרכבים סרטים ומוזיקה (חחחח מוזיקה. שוק שכמעט כולו דיגיטלי), אז זה חבל. הייתי ממליץ על הסרטון של totalbiscuit על העניין. הוא מסביר יפה מאוד את ההבדלים בין משחקי וידאו וסרטים.

בנוגע להגבלות של הX1 - הסיבה שהן לא מפריעות לי מאוד פשוטה. אני באמת יכול לעשות קצת פחות עם המשחקים שאני קונה בריטייל, אבל בתמורה, אני מקבל עוד המון דברים חדשים, שבהם הPS4 שמאוהבת בסטאטוס קוו, מגבילה אותי.
למשל, אני יכול למכור גם משחקים דיגיטליים בחזרה. יותר מזה - אני יכול לשתף משחקים דיגיטליים וגשמיים בקלות רבה יותר מאשר בPS4. בנוסף לזה, אני יכול להנות מקונסולה, שכל הפיטצ'רים שלה עובדים, עם כל המשחקים. בPS4, פיטצ'רים כמו החלפה מיידית בין משחקים (שזה קילר אפ, לדעתי), יעבדו אך ורק עם משחקים דיגיטליים וזו הגבלה הרבה יותר מעצבנת מההגבלה של היכולת להעביר דיסק פיזי רק לחבר אחד.

אילו עוד טענות יש? שצריך להוכיח שקניתי את המשחק שלי, בכל 24 שעות, דרך האינטרנט. זה שיפור משמעותי על המצב ב360, בPS3 ובPS4, שבו אני צריך להוכיח שקניתי את המשחק, ע"י הכנסה שלו לכונן הדיסקים. זו פשוט דרך יותר נוחה לעשות את זה. יותר נוח לצרכן, יותר טוב לצרכן.

בתור שחקן שגם רגיל וגם נהנה מהמעבר לדיגיטל, אני בעד שהקונסולות ילכו לשם. סוני לא הולכת לשם. היא מעדיפה להשאר מאחור ולא לשנות שום דבר מהPS3, כי הם מפחדים משינוי (כמו הלקוחות). לא זו הדרך להתקדם, לדעתי.
מה שמייקרוסופט עושה נראה לי עדיף, בגלל שאני מסתכל על התמונה המלאה. אני לא מתרכז רק בדברים שבהם אני מוגבל, אלא גם בדברים החדשים שאני מקבל. בX1, אני פשוט מקבל שירות יותר טוב. השימוש בקונסולה עושה רושם הרבה יותר נוח. למה שאני, כצרכן, אחשוב שזה רע?
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2013, 17:35

אהבתי שכתבת שזה משעשע שהזכרתי את המוזיקה בגלל שזה שוק דיגיטלי כמעט לחלוטין.
אתה צודק.
אבל זה לא משנה את העובדה שאני יכול ***לבחור*** לקנות דיסק בחנות ולמכור אותו אחר כך, ומבלי לשלם "מעשר" למפיצה/יצרנית הקומפקט דיסק ברכב שלי.

ואתה יודע, לא כל שינוי הוא לטובה :)
גם קשה לי להסכים שסוני לא משנים דבר, הם כן הולכים לדיגיטל, הם פשוט לא מכריחים אותך לעשות זאת, אלא מציעים לך - במקביל ובלי הגבלות חדשות (מלבד התשלום למשחק אונליין, שזה מבאס מאוד, אם כי הפלוס הוכיח עצמו כשירות מאוד כדאי. שוב - אני לא אוהבה שמכריחים אותי ומגבילים אותי, אפילו אם יש שרואים בזה כיתרון).
בכל אופן, אם לדעתך זה כן שינו לטובה - מעולה. אני לא חושב כמובך ואני לא חושב שיש הרבה שחושבים כך. אולי יש הרבה שמוכנים להתפשר או לחיות עם זה, וזה בסדר גמור גם כן.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 13 יוני 2013, 17:59

Laskin כתב:אהבתי שכתבת שזה משעשע שהזכרתי את המוזיקה בגלל שזה שוק דיגיטלי כמעט לחלוטין.
אתה צודק.
אבל זה לא משנה את העובדה שאני יכול ***לבחור*** לקנות דיסק בחנות ולמכור אותו אחר כך, ומבלי לשלם "מעשר" למפיצה/יצרנית הקומפקט דיסק ברכב שלי.

ואתה יודע, לא כל שינוי הוא לטובה :)
גם קשה לי להסכים שסוני לא משנים דבר, הם כן הולכים לדיגיטל, הם פשוט לא מכריחים אותך לעשות זאת, אלא מציעים לך - במקביל ובלי הגבלות חדשות (מלבד התשלום למשחק אונליין, שזה מבאס מאוד, אם כי הפלוס הוכיח עצמו כשירות מאוד כדאי. שוב - אני לא אוהבה שמכריחים אותי ומגבילים אותי, אפילו אם יש שרואים בזה כיתרון).
בכל אופן, אם לדעתך זה כן שינו לטובה - מעולה. אני לא חושב כמובך ואני לא חושב שיש הרבה שחושבים כך. אולי יש הרבה שמוכנים להתפשר או לחיות עם זה, וזה בסדר גמור גם כן.

ההשוואה למוזיקה לא מתאימה.
עותק של משחק הוא המוצר שממנו המפתחים מקבלים את רוב ההכנסות שלהם.
אלבום מוזיקה, רחוק מלהיות מה שמכניס כסף ליוצרים. בהרבה מקרים, הוא ברמת פרסומת להופעות של המוזיקאים ולכן החלפת יד שניה באמת מועילה למוזיקאים, בזמן שהיא פוגעת במפתחי משחקים.
המצב בסרטים דומה. יש לסרטים הרבה מאוד שלבים שבהם הם מחזירים את ההשקעה שלהם, לפני שהם מגיעים לDVD או לבלו-ריי ולכן גם שם, מכירות יד שניה עושות נזק זניח.

אני רוצה ללכת לדיגיטל. סוני לא מאפשרים לי לעשות את זה, באופן מלא. אני לא יכול להפוך את כל המשחקים שלי לדיגיטליים ולשחק בהם בלי שסוני יכריחו אותי להכניס את הדיסק למכשיר (חוצפנים! פשוט התנהגות אנטי צרכנית!!!!).
הנוחות של לא להכריח אותי להכניס דיסקים למכשיר, בשביל לשחק במשחקים, יותר משווה את זה שאני לא יכול למכור בחזרה את הדיסק לאן שמתחשק לי (אלא רק למקומות שבהם 90% מהמכירות יד שניה מתבצעות), או לא יכול להעביר את הדיסק יותר מפעם אחת לחבר (שמסיבה כלשהי לא נמצא ברשימת 10 החברים שלי שכבר מקבלים גישה לכל הספריה שלי באופן אוטומטי ובכלל לא צריכים את הדיסקים).

הטעות של מייקרוסופט לא היתה שלא אכפת להם מאיזה מיעוט מהצרכנים, או ממקרי קצה. הטעות שלהם היתה שהם היו שאפתניים מדי וניסו לרצות את כולם. גם את הצרכנים. גם את החנויות וגם את המפתחים.
נערך לאחרונה על ידי Nucleus_Dawn ב 13 יוני 2013, 17:59, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 יוני 2013, 02:00

Laskin כתב:שחר - סורי, אבל לא יודע מתי אתה קנית משחק משומש "ב-5 דולר פחות"... אני קניתי ברבע מחיר במקרה הגרוע ביותר שלי, וקשה לי להבין מדוע אתה מנסה להסביר שזה לא טוב למפיצות. אתה צרכן, לא משקיע בבורסה ולא מפיצה. אותו דבר אפשר להגיד על רכבים או סרטים או מוזיקה. לברור שהיה יותר טוב למפיצות/חברות הרכב/חברות ההפקה להגביל את אפשרות המכירה של יד 2, אבל האם זה באמת מה שהיית רוצה שיקרה? האם אלו לא מרוויחות גם ככה, והאם חברות לא יכולות לעשות משחקים ממש מושקעים ולמכור אותם בעשרים דולר? כי אנ רואה כאלו בחינם, או מודלים שונים שממש לא מתקרבים לשישים הדולר של היום. אנחנו גיימרים ואנחנו צריכים לדאוג לתעשייה, זה נכון, ולא נהיה פיראטים, אבל אנחנו לא צריכים להשלים עם המצב בכל פעם שמגבילים אותנו.

כישראלים זה לא מדבר אלינו, אבל אתה מפספס פה את כל שוק המשומשים האמריקאי של גיימסטופ ודומותיה שמפעילות על הצרכנים לחץ מסיבי לקנות משחקים משומשים ב-5$ פחות ממשחק חדש, ואז דוחפות אותם להחזיר את המשחק כמה שיותר מהר בשביל קרדיט של עוד כמה דולרים לטובת המשחק המשומש הבא. מעבר לסרטון של totalbiscuit ששחר המליץ עליו, יש גם את הכתבה הבאה:
http://www.forbes.com/sites/erikkain/20 ... sed-games/
כבר אמרתי מזמן שזו בעיה יותר חמורה מפיראטיות: בעוד בפיראטיות אין כסף שבאמת מחליף ידיים, כאן יש שוק של צרכנים שמעבירים המון כסף ובעצם מחליפים ביניהם משחקים דרך מתווך ומשלמים על זה כסף (כלומר מדובר באנשים שמלכתחילה תכננו להוציא כסף על משחקים, בניגוד לפיראטים). אבל המתווך הוא זה שלוקח את כל הכסף בעוד מפתחי המשחקים לא רואים מזה כלום. יש מחקרים (גם בקישור) שמעריכים שחיתוך של הגורם המתווך הזה יוריד את המחיר הממוצע של משחק בשליש.

אני עדיין קצת חושש, כי המשמעות של הפצה דיגיטלית היא שאני לא באמת הבעלים של התוכן שרכשתי. אבל על הPC חנויות כמו Valve ואמזון הפכו את זה לNon-issue בגלל המחירים המגוכחים שבהם יוצא לי לקנות את רוב המשחקים: אתה לא תראה אותי מתלונן למשל אף פעם על משחק ריטייל שקניתי ב-5$ אבל אין לי בעלות אמיתית עליו. ובמידה ומיקרוסופט או סוני יציעו מחירים אטרקטיביים ומדיניות שיתוף תוכן מוצלחת בדור הבא אז זה עוד צעד חיובי בכיוון (סוני כבר עושה הרבה עם הPS+, והגדרות השיתוף ל-10 אנשים של מיקרוסופט נשמעות לי כמו משהו אפילו יותר אטרקטיבי).

Laskin כתב:זה היה עם FLOW וSORCERER ועוד איזה משחק מסיבה לMOVE.
ואפשר לעשות את זה גם היום. מבחינת סוני אני הורדתי את זה לפס3 החדש של חבר שלי. ז"א - הוא הוריד את זה.

אה, אז אתה כן מתכוון לאופציית הShare של סוני. היא בסופו של דבר היתה די מוגבלת ורלוונטית רק לתוכן דיגיטלי - כמו הרישיון הכפול שאתה מקבל אצל מיקרוסופט, אבל עם קצת יותר גמישות כי אתה לא צריך לעשות חשבון איפה להתקין את המשחק בפועל ואיפה היוזר עצמו ישחק אחר כך. כאן כבר מדובר על משהו אחר לגמרי: שיתוף של כל קטלוג המשחקים, על כל המכשירים, ובלי שאתה צריך לסכן את הפרטים האישיים שלך ולעשות login אצל אנשים אחרים.
זה הרבה יותר בטוח והרבה יותר נוח. וזה שגם הגולד אמור להיות משותף בין כולם בעלות של חיבור בודד בכלל מוסיף לערך של זה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 34 אורחים