Xbox One | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

idan
Veteran

Re: Xbox One | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי idan » 04 ספטמבר 2019, 16:51

בשבועיים הקרובים אפשר לקנות חודש של גיימפאס ב 4 שקל וחודשיים ב 7 שקל. אם iceborne לא היה יוצא עוד יומיים הייתי מנסה את זה, אבל לא נראה לי שאני יגיע לגירס בחודשיים הקרובים. מי שכן מתכנן על גירס בקרוב, זה בהחלט משתלם לו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ספטמבר 2019, 18:19

טוב נו אבדוק את זה :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 04 ספטמבר 2019, 23:41

אחלה ממוצע, לא ממש סקרתי את תקצירי הביקורות אבל אני מקווה שמשתמע שהקמפיין באמת מוצלח בסה"כ. לאסקין, אל תקנה, זה פשוט לא משתלם :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 ספטמבר 2019, 09:22

לא לקנות מה?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 05 ספטמבר 2019, 13:40

את המשחק, לך על גיימפאס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 ספטמבר 2019, 13:47

אחכה רק לראות אם אין בעיות ביצועים בחנות של מיקרוסופט, ושהוא תומך בSLI כמו קודמו שם. כי לפעמים יש שם קטעים הזויים בכל מה שקשור לביצועים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2019, 15:58

אחרי 13 שנים של הפרסומות הכי טובות בתעשיה, גירס 5 מביא את המחורבנת מכולן.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 ספטמבר 2019, 16:54

לקראת גירס 5 חזרתי לסיים את הקמפיין של 4 - ואללה כיף.. לא מצליח להבין למה הפסקתי אותו בזמנו...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 ספטמבר 2019, 17:22

בדיוק בגלל שהפסקת באמצע את סקירו (ועכשיו את קונטרול..?) קליימן, כי אתה לא יודע מה טוב לך! :)

(אני רק אסייג - ספציפית לגבי גירס 4 אני גם לא מבין למה להתחיל אותו מלכתחילה. סדרת משחקים שלגמרי אני לא מצליח להבין מה מוצא בה כל פלוני שעבר את תקופת הCOD באבולוציית הגיימינג שלו. מצד שני, כמובן, נראה שרובכם כאן די מחבבים את המשחק אז אולי דווקא אני החסר מושג :) ).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 ספטמבר 2019, 18:06

לא הפסקתי את קונטרול באמצע! פשוט הטלוויזיה הייתה תפוסה, אז עברתי למחשב לגירז4.

סקירו - פשוט התעייפתי ממנו.. לא יודע להגיד למה אפילו... מאוד נהניתי עד איפה שהגעתי אליו (אחרי ה gun fort ובאזור של הקופים), אבל פשוט לא משך אותי לראות את השאר... תהרוג אותי אם אני יודע להגיד למה.. כאילו מיציתי.. הקטע שאני יודע שלחזור אליו יהיה זוועה בשבילי, עד שהצלחתי להיכנס ל groove בזמנו, בטח איבדתי אותו לגמרי...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 ספטמבר 2019, 18:17

חבל, אתה בדיוק לפני הקטעים הכי טובים כשהוא הופך ליותר פנטסטי ופחות ריאליסטי (גם בסביבות, גם באויבים, בוסים..). בנוסף, ספציפית הבוס של האזור עם הקופים הוא לדעתי הטוב במשחק מלבד אלו שבסיום, והוא גם כולל את אחד מרגעי הגיימינג הגדולים של השנה בעיניי :).
אבל כן, אני איתך לגבי הקושי לחזור למשחק שנעזב באמצע, בעיקר אם הוא קשה וכבר היית בתוכו (או מלא בסיפור).
נערך לאחרונה על ידי Stick ב 06 ספטמבר 2019, 18:22, נערך פעם 1 בסך הכל.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 ספטמבר 2019, 18:20

Laskin כתב:אחכה רק לראות אם אין בעיות ביצועים בחנות של מיקרוסופט, ושהוא תומך בSLI כמו קודמו שם. כי לפעמים יש שם קטעים הזויים בכל מה שקשור לביצועים.

הרבה מישחקים התחילו להפסיק לתמוך בכרטיסים מרובים
וגם הנוידה וamd הרבה פחות פונות לזה שמדובר בשוק הביתי
זה פשוט לא הוכיח את עצמו מבחינה כלכלית
רק ציבור קטן יחסית של גימרים הלך על 2 כרטיסים ביחד
הרוב המוחץ תמיד קנה אחד ושדרג שהיה צריך

רק תיראה סרטונים של לינוס לראות כמה זה יכול להיות בעייתי עם מישחקים ותוכנות
לא יודע עם גירס 5 יתמוך בזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2019, 18:44

Stick כתב:בדיוק בגלל שהפסקת באמצע את סקירו (ועכשיו את קונטרול..?) קליימן, כי אתה לא יודע מה טוב לך! :)

(אני רק אסייג - ספציפית לגבי גירס 4 אני גם לא מבין למה להתחיל אותו מלכתחילה. סדרת משחקים שלגמרי אני לא מצליח להבין מה מוצא בה כל פלוני שעבר את תקופת הCOD באבולוציית הגיימינג שלו. מצד שני, כמובן, נראה שרובכם כאן די מחבבים את המשחק אז אולי דווקא אני החסר מושג :) ).

גירס הוא מסוג המשחקים שאני יכול להבין את מי שמת עליו (כי המכניקות ממש טובות אם כי מתחילות להתישם) וגם יכול להבין את מי שלא אוהב (כי הקמפיין קצת עבש והם קצת דורכים במקום).

גירס 1 ו-2 היו מדהימים לדעתי, אבל העולם התקדם וגירס קצת פחות.

אה, וזה:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 ספטמבר 2019, 18:54

kririn כתב:
Laskin כתב:אחכה רק לראות אם אין בעיות ביצועים בחנות של מיקרוסופט, ושהוא תומך בSLI כמו קודמו שם. כי לפעמים יש שם קטעים הזויים בכל מה שקשור לביצועים.

הרבה מישחקים התחילו להפסיק לתמוך בכרטיסים מרובים
וגם הנוידה וamd הרבה פחות פונות לזה שמדובר בשוק הביתי
זה פשוט לא הוכיח את עצמו מבחינה כלכלית
רק ציבור קטן יחסית של גימרים הלך על 2 כרטיסים ביחד
הרוב המוחץ תמיד קנה אחד ושדרג שהיה צריך

רק תיראה סרטונים של לינוס לראות כמה זה יכול להיות בעייתי עם מישחקים ותוכנות
לא יודע עם גירס 5 יתמוך בזה

גירס 4 עבד עם זה, ואפילו אולי אחד היחידים שעבד ככה בחנות של מיקרוסופט, אז אני לא רואה סיבה שזה לא יהיה שוב אבל תמיד יכול להיות שלא

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2019, 20:36

כרטיסים כפולים זה קונספט מת, NVIDIA מתרחקת ממנו ועכשיו גם AMD. זה תמיד היה setup בעייתי כשרוב המשחקים לא תתמכו כמו שצריך וגם אלה שכן סבלו לרוב מארטיפקטים ובעיות גמגומים. גם תתקשו למצא בנצ׳מארקים של sli לסדרה 2000 למשל, נדיר למדי.

מי יודע, אולי עוד כמה שנים כשנעבור לעיצוב צ׳יפלטים הקונספט יקום מחדש לתחיה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ספטמבר 2019, 21:06

לא עפתי מהסרטון הטכני של גירס. אחלה גראפיקה אבל אני עומד על מה שאמרתי שהגראפיקה של הדור הזה מוצתה וקשה עוד להרשים ולהדהים איתה, במיוחד פוסט RDR2.

הנוקמים הוציא ממני סוג של התלהבות אבל זה כל כך אולטרה לניארי שזה מתקזז.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 ספטמבר 2019, 21:17

קונטרול מאוד, מאוד מרשים ויזואלית. אני כמובן מדבר על גרסאת הPC, שכבר עכשיו מנצלת טכנולוגיות שהן דור הבא בכל מובן המילה, אבל אם אתה מחפש להתרשם מגרפיקה ממש עכשיו אז לא צריך להסתכל רחוק... :).
האמת שבכלל, מאז קרייסיס 3 על הPC אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את מספר המשחקים שהלהיבו אותי ויזואלית, זה באמת היה דור די דל מהבחינה הזאת.
לא יודע, אנצ'רטד 4 היה וואו, RDR 2 כמובן מרשים בטירוף, והאמת שארקהאם נייט בזמנו ממש הרשים אותי. אבל.. זהו? אני כנראה שוכח איזה משחק או שניים, אבל בגדול זו הרשימה היחידה של המשחקים שבאמת הרשימו אותי ויזואלית כששיחקתי בהם לראשונה מאז קרייסיס 3 שכבר הפך די ישן. (כלומר, גם אם אפשר להתווכח שאולי GOW היה יפה ויזואלית מאנצ'רטד 4, עדיין GOW לא פוצץ לי את הראש ב2018 ואנצ'רטד 4 כן ב2016).
אז הנה, קונטרול נכנס לרשימה והאמת שויזואלית הוא בהחלט נותן וייבים של משחק קרוס ג'ן לכל דבר על הPC. מאוד מאוד מרשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2019, 22:21

אולי RE7 או DMC5? האיכות פנים שהם מגיעים אליהן במנוע RE מאוד מרשימה. אבל כן, הדור הזה סבל ממכונות מאוד חלשות שכבר ביום שהם יצאו ראינו משחקים על הpc שהרשימו מהן וזה הורגש לאורך כל הדור הזה.

בנתיים קונטרול בהחלט טעימה מהדור הבא אבל יש לי הרגשה שבתחילת 2020 נראה דברים מאוד מרשימים לקראת הדור הבא. כשהפס4 יצאה כבר היו כרטיסים במחשב שחזקים פי 4 ממנה בשוק, כרגע הכרטיס הכי חזק בשוק חזק מהדור הבא אולי ב40% (על פי מה שאנחנו יודעים כרגע). אפילו אם יצאו כרטיסים חזקים פי 2 שנה הבאה, הדור הבא במצב הרבה יותר טוב מהקודם וזה עוד לפני הcpu החדש והssd. תקופה מרגשת :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 07 ספטמבר 2019, 01:20

Stick כתב:(אני רק אסייג - ספציפית לגבי גירס 4 אני גם לא מבין למה להתחיל אותו מלכתחילה. סדרת משחקים שלגמרי אני לא מצליח להבין מה מוצא בה כל פלוני שעבר את תקופת הCOD באבולוציית הגיימינג שלו. מצד שני, כמובן, נראה שרובכם כאן די מחבבים את המשחק אז אולי דווקא אני החסר מושג :) ).

אני לא בטוח מה הקשר ל-COD, אבל כמו קיאו אני יכול להבין למה אפשר לא להתחבר לגירס או למצות בשלב מסוים (אני בעצמי די שבעתי מהקמפיין אחרי 2 וחזרתי להשלים את הכל מההתחלה רק השנה).

מצד שני הרבה יותר קל להבין למה המשחקים האלה כל כך מצליחים - מדובר על קאבר שוטינג עם מכניקות מעולות וייחודיות שהולכות ומשתפרות ממשחק למשחק (וכבר הראשון היה יחסית מהודק ולכן גם אולי המשחק המשפיע ביותר על הז'אנר בתקופתו), מולטי תחרותי עם תקרת סקיל מאוד גבוהה שיודע לנצל אותן, ובסה"כ משחקים שמציעים את החבילה השלמה מבחינת מצבי משחק (קצת כמו היילו) וגם לא מרגישים כמו שום דבר אחר בשוק. תוסיף לזה אקשן ברוטאלי שמתאים לצורת השליטה הכבדה והסטיקית עם אווירה מאוד gritty, אויבים מעניינים ומאתגרים וארסנל נשק מגניב וקיבלת חתיכת דבר נהדר.

בחזרה ל-5, הייתי רואה את DF אבל אני לא רוצה ספוילרים :( למרות שגם ככה אני על הטוסטר הידוע כוואן הבסיסית, לא היה לי כח להוריד לפיסי...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2019, 01:42

BiA כתב:בחזרה ל-5, הייתי רואה את DF אבל אני לא רוצה ספוילרים :( למרות שגם ככה אני על הטוסטר הידוע כוואן הבסיסית, לא היה לי כח להוריד לפיסי...

האמת שהצטערתי שראיתי את זה, הוא בייסיקלי עובר אקט אקט ומראה את האלמנטים הגרפים שלו. זה ממש מבאס, ידעתי מה הולך עד אקט 3 אבל לא ציפית שהוא ימשיך משם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 07 ספטמבר 2019, 13:16

Stick כתב:קונטרול מאוד, מאוד מרשים ויזואלית. אני כמובן מדבר על גרסאת הPC, שכבר עכשיו מנצלת טכנולוגיות שהן דור הבא בכל מובן המילה, אבל אם אתה מחפש להתרשם מגרפיקה ממש עכשיו אז לא צריך להסתכל רחוק... :).
האמת שבכלל, מאז קרייסיס 3 על הPC אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את מספר המשחקים שהלהיבו אותי ויזואלית, זה באמת היה דור די דל מהבחינה הזאת.
לא יודע, אנצ'רטד 4 היה וואו, RDR 2 כמובן מרשים בטירוף, והאמת שארקהאם נייט בזמנו ממש הרשים אותי. אבל.. זהו? אני כנראה שוכח איזה משחק או שניים, אבל בגדול זו הרשימה היחידה של המשחקים שבאמת הרשימו אותי ויזואלית כששיחקתי בהם לראשונה מאז קרייסיס 3 שכבר הפך די ישן. (כלומר, גם אם אפשר להתווכח שאולי GOW היה יפה ויזואלית מאנצ'רטד 4, עדיין GOW לא פוצץ לי את הראש ב2018 ואנצ'רטד 4 כן ב2016).
אז הנה, קונטרול נכנס לרשימה והאמת שויזואלית הוא בהחלט נותן וייבים של משחק קרוס ג'ן לכל דבר על הPC. מאוד מאוד מרשים.

אין לי כמובן ניסיון עם קונטרול על הפיסי מן הסתם אבל בהרגשה שלי קשה לי לקבל את זה שבגלל אפקט נחמד המשחק קופץ לרמה של קרוס ג'ן, עם כמה שזה אחלה אפקט, צריך קצת משהו מעבר לזה ברמת הפידלטי הכללית כדי שנגיד שזה משהו שבאמת דרגה מעל כל מה שאנחנו מכירים בדור הזה.

בעניין הדור עצמו, לטעמי הוא עמד בציפיות הגראפיות ועבר אותן גם, קודם כל הממוצע שלו הרבה הרבה יותר טוב מהדור הקודם וזה פלוס ענק.

הכוונה בממוצע זה ביחס לזמן, הדור הקודם בממוצע הוא אחד המכוערים שהיו, רץ ברמה טכנית רעה לאורך רוב הזמן, חרא IQ הרבה פעמים, פלטת צבעים "בוגרת" ומחרידה, פריימרייט גרוע, tearing ושלל הברכות הקיימות.

בקיצור הדור היה הרבה פעמים מכוער בגדול וזו דיעה שרבים חולקים.

כבר מהבחינה הזו הדור הנוכחי שבו כל המשחקים נראים לפחות "7.5" במינימום זה חתיכת יתרון על פני הדור הקודם, אולי אתה יכול לאמר שככה קשה יותר להתבלט אבל נראה לי רובנו נסכים שכיף יותר שרוב המשחקים נראים לפחות טוב ושעדיף לבלוט על הרקע הזה ולא על רקע של יהלום בתוך כיעור כללי.

עכשיו אתה יכול לטעון שהשיאים של הדור הקודם יותר מרשימים מהשיאים של הנוכחי וזה לגיטימי, בטח כשמתחשבים בהתקדמות של הגיימפליי והעולמות הפתוחים, אבל זה לא אומר שבדור הזה לא היו אחלה של שיאים מבחינה ויזואלית לפחות, כבר רייז מההשקה היה מרשים מאוד, אחרי זה ארקהם נייט פיצץ ראשים (להזכירך זה משחק שנחשף ב E3 בגרסת PC על מחשב סופר חזק וכל האלטיסטים טענו שזה בחיים לא יראה ככה על הקונסולות ובסוף גרסת הפס4 אשכרה זהה להדגמה הזאת ודווקא גרסת ה PC המהוללת יצאה שבורה בהשקה) ומשם גם האורדר היה סופר מרשים והגיע למחוזות של CGI לעיתים בזמן גיימפליי (לפחות בפידלטי הכללי) למרות שאכן היה מוגבל.

אחרי זה הגיע אנצ'רטד 4 שפה אני לגמרי איתך, זה לגמרי היה השיא של הדור שאחריו כבר היה קשה מאוד לרגש עוד, אבל חתיכת שיא זה היה, הוא פשוט מטורף עד כמה שהוא יפהיפה, מי שהיה רואה את המשחק הזה לפני שהיה יוצא הדור הזה היה משפריץ משמחה שזה מה שצפוי לנו.

יש כאלו שגם יכניסו את הוריזון אחרי אנצ'רטד ואני נוטה להסכים, לגמרי היה גם סופר מרשים שמקבלים כזו גרפיקה מפורטת ומדהימה בעולם פתוח, ברגעים היפים שלו זה לא נפל מאנצ'רטד רק בסקאלה אפילו גדולה יותר, מאוד מרשים בספר שלי.

GOW אתה צודק, כמובן שהוא מאוד יפה והכל אבל פוסט אנצ'רטד / הוריזון זה רק נראה ממש אחלה אבל לא מפוצץ.

הדבר הבא שפיצץ זה RDR2 ושמע, זה חתיכת דבר, מי שרואה משחק כזה ולא מעריך את השיא הטכני הזה ואת העולם שהוא יצר אז מבחינתי כנראה שהפערים בינינו כבר גדולים מדי, זה המשחק שסופית הרס את כל מה שיוצא אחריו עד עצם היום הזה וזה המשחק שגם בקטע הטכני של מורכבות של עולמות פתוחים עשה התקדמות מדהימה ביחס לדור הקודם.

השילוב של כל האלמנטים השונים שלו יוצרים רגעים שבדור הפס3 היו נראים מדע בדיוני, אין בכלל מה לדבר.

אז כן, לטעמי נטו מבחינת גרפיקה דור שגם נראה הרבה יותר טוב בממוצע שלו מהדור הקודם וגם הביא לנו את השיאים האלה הוא דור שלגמרי עמד ועבר את הציפיות שהיו כלפיו, לראיה אפשר לראות את כמות הפעמים שאנשים פקפקו בתצוגה של משחק טוב וצעקות על DOWNGRADE שיגיע ועד כמה בסוף המשחק יצא כמעט זהה, רק מראה לך שהמון אנשים בעצמם לא האמינו שנקבל גרפיקה כזאת.

נכון, בדור הקודם היה שילוב של פריצת גבולות גם בגיימפליי עצמו ואולי השיא הגראפי שהיה אז מבחינתך (לי הוא היה אנצ'רטד 2) היה יותר מפוצץ מהשיאים של הנוכחי אבל זה לא בא להוריד מהנוכחי כי אני חושב שבגדול, הדור הזה היה יותר טוב בקטע הזה בסכ"ה כשמתחשבים בכל הגורמים.

אולי רק אם תשווה איך זה להיות עם PC חזק בדור הקודם לעומת איך זה להיות עם הפס4 או ה PC בנוכחית אז אפשר להבין למה הקודם יותר עשה לך את זה על בסיס קבוע ולא רק בקטע של שיאים אבל תפוחים מול תפוחים שזה אומר להשוות קונסולות מול קונסולות, הדור הזה היה אדיר גרפית.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 07 ספטמבר 2019, 17:32

Stick כתב:בדיוק בגלל שהפסקת באמצע את סקירו (ועכשיו את קונטרול..?) קליימן, כי אתה לא יודע מה טוב לך! :)

אני לא יודע עד כמה אני מחבב את הסדרה
יותר מושקע בה מבחינת הכרת הסידרה אז ממשיך
וגם כי זאת סדרה פופולרית ,אז יש גם מהבחינה הזאת רצון להכיר את הסידרה
שיחקתי בינתים בערך שעתיים בגירס 5 וממש לא התלהבתי
זה בסדר סך הכל לא יכול להגיד משהו באמת רע
פשוט מבחינת מישחקיות עדיין לא ניתקלתי במשהו שמקדם את הסידרה לכיוונים חדשים ,אבל זה בסדר כי הרבה מהמעריצים
אוהבים את האונלין ,אז מובן לי למה
אבל לפחות מהשעתיים הראשונות זה נועד בעיקר לחובבי הסדרה
לטעמי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2019, 17:49

הדור הזה יותר יציב גרפית מהדור הקודם, אבל גם הדור של הפס3 יציב משל הפס2 ושל הפס2 יציב מדור הפס1 כך שזה לא חריג. תהיה בטוח שהדור הבא יהיה יציב מהדור הזה. מבחינתי הדור הזה הוא אכזבה ענקית. זה לא משנה כמה משחקים ספציפים נראים טוב, מן הסתם הgpu בדור הזה חזק פי כמה מזה של הדור הקודם שהביא לנו משחקים כמו tlou. כלומר הוא יכל להיות גם חצי כוח, נגיד 0.9TF, ועדין הוא היה יציב יותר ויפה יותר מהדור הקודם. אבל כל זה לא סותר את האכזבה מהדור הזה. עוד ב2010 היה לי כרטיס מסך חזק משמעותית מהדור הנוכחי שעלה 399$ ומבחינת מעבד? אני אפילו לא זוכר מתי היה לי מעבד חלש משל הפס4, אולי ב2002 פחות או יותר? צד ג׳ כיוון בדמואים טכנים ב2012 לסביבות ה3.5TF ובסוף קבלנו את מה שקבלנו.

אתה רוצה לדבר על אנצ׳רטד 4? אולי נדבר על הטריילר המזוייף של נוטידוג לאנצ׳רטד 4 שרץ ״בתוך המנוע״? כלומר ב2017 הם חשפו שבמציאות הדמו רץ ב2fps (!) והואץ ל60fps, אבל הם הציגו את זה כאילו הפס4 אשכרה מסוגלת להריץ את זה. אז הדמו ההוא צריך להדגים לך ש״בורות היא ברכה״ במקרה של אנצ׳רטד 4 או כל משחק אחר בדור הזה. אנצ׳רטד 4 יפה? ברור. הוא יפה כמו בטריילר המקורי? ממש לא. הפס4 ב1.83TF זה נחמד? בקושי. זה נחמד כמו פס4 ב3.5TF ו-cpu טוב? ממש לא.

אני לא אוהב את טיעוני ״משחקים נראים מספיק טוב״, כי עד שלא ראית איך הדור הבא נראה, אתה לא יודע בכלל מה זה מספיק טוב :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 ספטמבר 2019, 18:14

בלינג, אני עקרונית מסכים איתך ואכן כל המשחקים שציינת (מלבד הורייזן! :) ) מאוד הרשימו אותי. שכחתי את האורדר, בהחלט עוד משחק לרשימה.
עם זאת, אף אחד מהם, גם אלו שבאמת הרשימו אותי כששיחקתי בהם בזמן אמת (ארקהאם נייט, אנצרטד 4, RDR2), לא נמצאים דרגה מעל קרייסיס 3 - משחק שיצא יותר משנה וחצי לפני הדור הנוכחי.
שתבין, זה כאילו שאני אגיד לך עכשיו שבכל הדור הבא (שיצא עוד שנה וחודשיים בערך) יהיו איזה עשרה משחקים שיותר יפים מקונטרול על הpc, ואף אחד מהם לא יהיה באמת קפיצה משוגעת ממנו. זה הזוי.

עכשיו ברור שיש לזה סיבות, הקונסולות היו חלשות בהרבה מpc שהריץ את קרייסיס 3 בהגדרות הקצה האלו כבר בשיגור. ברור שאם אשווה את אנצ'רטד 3 (כשיא של הps3) לאנצ'רטד 4 אז יש הבדל גדול. אבל, אני מדבר ברמה הסובייקטיבית שלי והעובדה היא שכבר בתחילת 2013 'התרגלתי' לגרפיקה של דור שעדיין היה רחוק מאוד מאיתנו.

אבל גם הדוגמה של קונטרול מתקשרת לזה, ואני אסביר בדיוק למה הוא מרגיש לי כמו משחק קרוס ג'ן. כלומר, אין לי מושג איך יראו המשחקים בדור הבא, וגם אין לי מושג איך יראו המשחקי קרוס ג'ן האמיתיים שיתחילו לצאת עוד שנה. אולי הוא לא מגיע לקרסוליים שלהם, אבל קונטרול פשוט נראה שונה. מאז קרייסיס 3 לא ראיתי משהו שבאמת נראה שונה, יש משחקים יפים ממנו לאורך הדור אבל כולם משחקים את אותו המשחק שהוא שיחק כבר ב2013. קונטרול על הpc, לראשונה מאז, משחק משחק מעט שונה.
קודם כל הוא נראה נהדר גם בלי הRT, הוא אחד המשחקים היפים של הדור גם ברמה הבסיסית. אבל האפקטים שנכנסים מעל הבסיס הזה אלו פשוט דברים שאתה לא רגיל לראות.
אין לי כל כך מילים כדי להסביר את זה, אז אני מקווה שזה מובן, אבל זה לא בהכרח שהאפקטים האלו עד כדי כך "יפים" יותר כדי ליצור את הפער בהרגשה מול משחק יפה ממוצע אחר מהדור, אלא שהם פשוט נותנים מראה שלא ראית עדיין ולכן זה מרגיש שונה מהדור הזה.
סתם דוגמה שפתאום עלתה לי, זה כמו שבGTA 4 אם תעמוד בלילה מול מכונית עם אורות דלוקים הדמות שלך לא תעשה צל, והאור יעבור דרכה. בGTA 5 האור לא יעבור דרך הדמות ובמקום זה יהיה צל ארוך וריאליסטי. זה לא שהצל הזה כל כך "יפה" או משהו, אבל זה מסוג הדברים שנותנים לך הרגשה אחרת שמרימה את הכל למעלה.
אז בקונטרול אין דברים ש"יפים" משמעותית מהטופ של הדור הזה (לכן גם אמרתי שהוא מרגיש קרוס ג'ן ולא דור הבא..), אבל כן יש בו שימוש מצוין באפקטים מיוחדים שלא ראית כמוהם לאורך כל הדור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2019, 18:33

כמו שסטיק אומר, יש הבדל גדול בין להסתכל על תמונה ולנסות להשוות בין צל rt לצל רגיל לבין לשחק במשחק ולחוות דברים שאתה לא רגיל אליהם. המוח שלך רגיל לדברים מסויימים, הוא רגיל לזה שחפצים קטנים לא מטילים צל, הוא רגיל שכמעט כלום לא משקף, הוא רגיל שאזורים חשוכים לא באמת חשוכים, הוא רגיל שכמעט כלום לא הריס בשלב וכו׳. כשמשחקים במשחק וכל הטוב הזה אשכרה מתנהג כמו במציאות, אתה מזהה שקורה כאן משהו מיוחד שאתה לא רגיל אליו. אולי אתה לא מסוגל לשים את האצבע על מה בדיוק נותן את ההרגשה הזאת, אבל זה נותן הרגשת דור הבא.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 38 אורחים