Xbox One | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: Xbox One | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 27 פברואר 2018, 19:11

חדשות טובות לבעלי ה-One X: ארבעה משחקים חדשים מקבלים פאטץ' גרפי בניהם גם Crackdown שמצטרף היום לרשימה המכובדת של משחקי BC שעומדת כבר על 466 משחקים! כמעט 40 אחוז מכלל המשחקים שיצאו ל-360 BC,כל הכבוד למייקרוסופט:

עוד אופציה מגניבה שנוספה לבעלי ה-One X היא אופציה לבחור האם הם מעדיפים להריץ משחקים שקיבלו פאטץ' בגרסא המקורית או המשודרגת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 פברואר 2018, 20:05

רביעיה מצויינת. קראקדאו 1 הוא עדין אחד ממשחקי העולם פתוח האהוב עלי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 01 מרץ 2018, 02:13

סוף סוף, לקח רק שנתיים וחצי. עדיין חסרים יותר מדי משחקים טובים אבל הספריה של ה-BC ל-360 לאט לאט מתעצבת. אם ימשיכו ככה, בשנים הקרובות הוואן יכולה ממש להוות תחליף למי שרוצה 360 (מינוס משחקי קצב ואחרים עם בעיות רשיונות). עם הבוקס המקורית זה מן הסתם לא יקרה, בייחוד כשהאימולציה מסתמכת על ה-360 שגם ככה לא תמכה במשחקים בולטים שלה, אבל ברור שזה עדיין מרשים ולו בשביל האמירה השיווקית של "Playing three generations of games".

אגב, הביקור השבוע של בכירי סגה במטה MS בטוקיו העלה שורה של ספוקלציות מהבאתם של המשחקים שלה מהבוקס המקורית (AKA דרימקאסט 2 :)) ל-BC ועד להמשך אפשרי לונקוויש או פאנזר דראגון. לא הייתי מפתח ציפיות אבל המחשבה עושה טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2018, 03:39

מיקרוסופט קונה את סגה confirmed!

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 01 מרץ 2018, 04:29

DrKeo כתב:מיקרוסופט קונה את סגה confirmed!

ידיעה ענקית
עכשיו יהיה להם כמה בילעדים כל שנה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 מרץ 2018, 08:39

DrKeo כתב:מיקרוסופט קונה את סגה confirmed!

חשבתה שהגענו לאפריל ?
כי לא ראיתי באף מקום ידיעה כזאת
ועכשיו מרץ ,לא אפריל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מרץ 2018, 11:04

בדיחה קרירין, בדיחה...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 04 מרץ 2018, 15:22

InterAl כתב:משחקי shareware היו בפועל דמו, ההבדל בין שרוור לדמו הוא ששרוור נחשב למן דמו מורחב. אין בהכרח קשר למשחקים אפיסודיים - רוב הדמואים נקראו שרוורים בזמנו, ואף אחד כמעט לא היה אפיסודי.

לא הם לא. ההבדל המרכזי בין שרוור לדמו הוא הרבה מעבר לscope ולעובדה שפרק של שרוור היה בדרך כלל משחק תחום בפני עצמו (למשל קומנדר קין), אלא שבמקרה של שרוור היית יכול לקנות את המשך המשחק ולשחק בו כהמשך ישיר בלי לדרוס את ההתקדמות הנוכחית שלך, והיית במעמד הרכישה מקבל רק את הפרקים הבאים בסדרה. דמו לעומת זאת היה הפצה נפרדת ומאד מאד מצומצמת, וברוב המקרים גם לא תואם לשאר המשחק במידה והחלטת לקנות אותו בהמשך.
בניגוד למה שאתה אומר, דמואים נקראו בזמנו דמואים ושרוורים נקראו שרוורים, והיה הבדל מאד מאד ברור ביניהם. המבנה של שרוורים זה בדיוק מה שיש לך היום במשחקים אפיסודיים.

DrKeo כתב: דום לא היה משחק AAA? ברצינות? מה היה יותר מתקדם טכנולוגית, בעל הפקה ענקית ומצליח מאשר דום?

אתה לא יכול להמציא לעצמך הגדרות חדשות לAAA. משחק חינמי בהיקף פיתוח מצומצמם שהופץ במודל דיגיטלי (ובעותקי בוטלג ב-10$ בחנויות) הוא לא משחק AAA, ולא משנה כמה הוא מתקדם טכנולוגית.

DrKeo כתב:וכן, משחקי שיירוור היו דמו, דמו עוד לפני שהיה אפשר להוריד מהאינטרנט דמו. משחקים בפרקים, זה כבר עניין שתחיל בSIN EPISODES באמצע שנות ה2000, אפילו שפרק 2 מעולם לא יצא.

שוב, כמו אינטר גם אתה משום מה מחליט להתווכח עם עובדות. כאילו, לטעון ש"משחקים בפרקים" התחיל עם Sin Episodes בזמן שגרסת הShareware של Doom נקראת רשמית "Episode 1: Knee Deep in the Dead"? אתה מבין את האבסורד? אתה זוכר מה המשמעות של האות E בשלבים E1M1 או E2M4 או שצריך רמז? זה בערך כמו שתספרו עכשיו איך נטפליקס המציאו את הפורמט האפיסודי לסדרות טלוויזיה.

DrKeo כתב:אני יכול לראות סרטונים של אנשים אחרים משחקים בו, אבל את זה גם עשיתי בשנת 98 ב-IGN כשראיתי סרטוני MOV של זלדה (מה שהיה בזמנו N64.COM)

באיכות נוראית, בזמני הורדה מהשטן, ובצורה מאד מאד מצומצמת. רוצה לעשות סקר ולבדוק כמה אנשים צרכו תוכן בצורה דומה?
תשמע, זה בסדר שאתה לא מתחבר לסרטונים של אנשים אחרים משחקים ושזה לא משפיע על החלטת הקנייה שלך בניגוד לדמו (ואני מניח שהורדת המון דמואים בשנה האחרונה מתוך המאות שכן יצאו...), אבל אתה צריך להפנים שבסופו של דבר אחוז גדול מתוך מיליוני צופי Twitch חושבים אחרת ממך, ובעולם השיווק כבר מתייחסים לזה בתור קטגוריה עצמאית עם משאבים רבים שמופנים לכך שהמשחק יהיה stream friendly. כשחברות מקבלות נתונים קונקרטיים על כך שאנשים מעדיפים לראות את הסטרימר המועדף שלהם מאשר לשחק בדמו מצומצם בשביל לקבל התרשמות ראשונית מהמשחק, עם מה בדיוק תתווכח?

DrKeo כתב:סופ"ש חינם של COD נותן לי לנסות את המולטי לזמן מוגבל, סוג של דמו מוגבל יתר על המידה אני משער אבל לרוב הוא מגיע חודשים אחרי שהמשחק יוצא וזמין רק לשניה ואז נעלם, שוב מדגיש את הפחד של המפיצות שאם תנסה את המשחק שלהם כנראה שלא תרצה לקנות אותו.

ופה שוב נשאלת השאלה האם מולטי לזמן מוגבל אבל כזה שנותן לך גישה *מלאה*, זה מדאיג אותך כשחקן יותר או פחות מדמו שנותן לך לשחק שלב וחצי שאולי לא מייצג את כל שאר המשחק (בטח במשחק מתוסרט כמו COD). החשש הזה של "אם תנסה את המשחק המלא לא תאהב אותו" קיים גם בדמו, כנראה אפילו יותר.

DrKeo כתב:לעומת מה שהיינו רואים פעם כשהיה דמו לכמעט כל משחקAAA ל-PC והם עוד היו יוצאים לפני שהמשחק היה יוצא.

גם אם תמשיך לטעון את אותה טענה שגויה, זה עדיין לא יהיה נכון. היסטורית רק למיעוט ממשחקי הAAA (צריך קודם להבין מה זה AAA) לא היה דמו. היום יש יותר משחקים שיוצאים כל הזמן ובהתאמה גם יותר דמואים.

DrKeo כתב:3) כן? מניתי 5 משחקים על גבי עשור? רק בז'אנר ה-FPS אני יכול למנות לך 10 דוגמות, אתה מסוגל למנות לי 5 משחקי FPS מה-10 שנים האחרונות שקבלו חבילת הרחבה משמעותית? אני לא יכול לחשוב על אחד, אפילו E2 יצא לפני יותר מ-10 שנים.

#קלללל.
https://en.wikipedia.org/wiki/BioShock_ ... ial_at_Sea
https://en.wikipedia.org/wiki/Battlefie ... 2:_Vietnam
https://en.wikipedia.org/wiki/Destiny:_Rise_of_Iron
https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfenste ... _Old_Blood
https://en.wikipedia.org/wiki/Far_Cry_3:_Blood_Dragon
וזה אגב בלי להתייחס לסתם חבילות DLC בודדות שכשמחברים את כולן לseason pass מקבלים לפעמים יותר תוכן, או לפחות תוכן יותר טוב מאשר במשחק המקורי (נניח Homefront: The Revolution או במשחקי באטלפילד למינהם), ובטח בהשוואה לשנות ה-90 שם הרבה מאד הרחבות היו אוסף של מפות (שנאספו לפעמים מסתם מודרים בקהילה) ונארזו בזריזות כדי למצוץ עוד קצת כסף מהפרנצייז לפני שמפתחים את המשחק הבא בסדרה.
לעומת זאת, זכורים לי משנות ה-90 משחקי FPS שזכו להצלחה סבירה ושיחקתי בהם בעצמי לא מעט (כמו טורוק, טרמינייטור, מרתון, סטרייף, ROTT ועוד), אבל וואלה - לא זכור לי שנתקלתי אצלם ב-expansion pack. קצת סותר את הטענה המאד כוללנית שלך.
ברצינות, אתה כנראה חי מתחת לחתיכת סלע אם אתה לא שם לב למה שקורה בשוק. עזוב את משחקי הFPS שם בהרבה מקרים התוכן הנוסף נבנה בצורה הדרגתית (דמיין לעצמך את הפער בתוכן בין אוברווץ' של 2016 לאוברווץ' של היום), אבל בז'אנר משחקי האסטרטגיה שגם הזכרת באגביות זה בולט הרבה יותר: Crusader Kings 2 לבדו כנראה קיבל יותר הרחבות רשמיות מכל המשחקים הגדולים של שנות ה-90 יחד, ובאופן כללי מפיצות כמו פרדוקס, סטארדוק, פוקוס ואחרות בונות את כל המודל העסקי שלהן על תוכן עם הרחבות גדולות נוספות שיוצאות שנים לאחר יציאת המשחק המקורי. זה הרבה הרבה הרבה יותר נפוץ כיום מאשר פעם.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 05 מרץ 2018, 09:51

swym כתב:
InterAl כתב:משחקי shareware היו בפועל דמו, ההבדל בין שרוור לדמו הוא ששרוור נחשב למן דמו מורחב. אין בהכרח קשר למשחקים אפיסודיים - רוב הדמואים נקראו שרוורים בזמנו, ואף אחד כמעט לא היה אפיסודי.

לא הם לא. ההבדל המרכזי בין שרוור לדמו הוא הרבה מעבר לscope ולעובדה שפרק של שרוור היה בדרך כלל משחק תחום בפני עצמו (למשל קומנדר קין), אלא שבמקרה של שרוור היית יכול לקנות את המשך המשחק ולשחק בו כהמשך ישיר בלי לדרוס את ההתקדמות הנוכחית שלך, והיית במעמד הרכישה מקבל רק את הפרקים הבאים בסדרה. דמו לעומת זאת היה הפצה נפרדת ומאד מאד מצומצמת, וברוב המקרים גם לא תואם לשאר המשחק במידה והחלטת לקנות אותו בהמשך.
בניגוד למה שאתה אומר, דמואים נקראו בזמנו דמואים ושרוורים נקראו שרוורים, והיה הבדל מאד מאד ברור ביניהם. המבנה של שרוורים זה בדיוק מה שיש לך היום במשחקים אפיסודיים.

מצטער, אבל זה לא נכון ללפחות 90% מהשרוורים. למשל הדמואים של דום (שציינת) ודיוק ניוקם נקראו שרוורים, וכללו את השלב הראשון במשחק. כן, הם קראו לשלבים במשחק ״פרקים״, אבל זאת סתם סמנטיקה. הם לא היו משחקים אפיסודיים, והשרוור היה דמו לכל דבר ועניין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 מרץ 2018, 14:28

מסתבר שSTATE OF DECAY 2 יוצא בסוף מאי הקרוב (ממש עוד חודשיים וקצת), ויעלה רק 30 דולר לגירסה הרגילה (ועוד 10 דולר לגירסת DELUXE)
זה לדעתי החלטה חכמה, המשחק לא נראה הטופ של הטופ ברמת ההפקה, וכרגע גם ככה קהל היעד שלו עסוק בPUBG וFORTNITE וכו', אני חושב שזה מאוד יעזור לו לקבל ציונים טובים יותר ולמכור הרבה יותר ממה שהיה ב-60 דולר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 07 מרץ 2018, 15:45

Laskin כתב:מסתבר שSTATE OF DECAY 2 יוצא בסוף מאי הקרוב (ממש עוד חודשיים וקצת), ויעלה רק 30 דולר לגירסה הרגילה (ועוד 10 דולר לגירסת DELUXE)
זה לדעתי החלטה חכמה, המשחק לא נראה הטופ של הטופ ברמת ההפקה, וכרגע גם ככה קהל היעד שלו עסוק בPUBG וFORTNITE וכו', אני חושב שזה מאוד יעזור לו לקבל ציונים טובים יותר ולמכור הרבה יותר ממה שהיה ב-60 דולר.

אני מעריך שהמשחק לא יצא ברמה שהם תכננו
ובמקרה כזה ,להוריד מחיר יכול להיות חכם מאוד
יש הרבה פחות צפיות ,ממשחק מוזל

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 07 מרץ 2018, 16:15

נראה ש-Hellblade מגיע גם לXBO-המשחק דורג לקונסולה באוסטרליה ובטיוואן בינתיים,באוסטרליה מיהרו להסיר את הדירוג ובטיוואן עוד לא. מעניין יהיה לראות כמה רחוק הם ידחפו אותו על ה-X.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 08 מרץ 2018, 11:42

InterAl כתב:מצטער, אבל זה לא נכון ללפחות 90% מהשרוורים. למשל הדמואים של דום (שציינת) ודיוק ניוקם נקראו שרוורים, וכללו את השלב הראשון במשחק. כן, הם קראו לשלבים במשחק ״פרקים״, אבל זאת סתם סמנטיקה. הם לא היו משחקים אפיסודיים, והשרוור היה דמו לכל דבר ועניין.

אתה מלכתחילה משתמש בטרמינולוגיה שגוייה כשאתה קורא לפרק הראשון של דום ודיוק דמו: אלו גרסאות Shareware אפיסודיות (כולל תשתית מלאה למשחק מולטיפלייר), וכללו לא את השלב הראשון אלא את הפרק הראשון (שזה שליש משחק במקרה של דום) שכלל בתוכו 8 שלבים שלמים. תשווה את זה לדמו של Doom 2016 שבאמת כולל לא הרבה יותר משלב מצוקמק בשביל שזה ימחיש לך את ההבדל בין תוכן אפיסודי לסתם דמו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 08 מרץ 2018, 13:53

swym כתב:
InterAl כתב:מצטער, אבל זה לא נכון ללפחות 90% מהשרוורים. למשל הדמואים של דום (שציינת) ודיוק ניוקם נקראו שרוורים, וכללו את השלב הראשון במשחק. כן, הם קראו לשלבים במשחק ״פרקים״, אבל זאת סתם סמנטיקה. הם לא היו משחקים אפיסודיים, והשרוור היה דמו לכל דבר ועניין.

אתה מלכתחילה משתמש בטרמינולוגיה שגוייה כשאתה קורא לפרק הראשון של דום ודיוק דמו: אלו גרסאות Shareware אפיסודיות (כולל תשתית מלאה למשחק מולטיפלייר), וכללו לא את השלב הראשון אלא את הפרק הראשון (שזה שליש משחק במקרה של דום) שכלל בתוכו 8 שלבים שלמים. תשווה את זה לדמו של Doom 2016 שבאמת כולל לא הרבה יותר משלב מצוקמק בשביל שזה ימחיש לך את ההבדל בין תוכן אפיסודי לסתם דמו.

אז אנחנו חוזרים להגדרה שציינתי בהתחלה - שרוור הוא דמו מורחב. לפחות בד״כ. השרוורים של דום ודיוק הם בדיוק דמואים מורחבים. אני לא מבין את המשמעות של ״תוכן אפיסודי״ - בד״כ הכוונה לתוכן שמשוחרר בחלקים - וזה לא תקף לשרוורים של דום או דיוק או ללמעלה מ-90% מהשרוורים שאי פעם יצאו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2018, 10:53

סופסוף ADAPTIVE SYNC מגיע לקונסולות, בעדכון הבא של האקסבוקס גם ה-X וגם ה-S יקבלו תמיכה ב-FREE SYNC 2.0 (כלומר גם HDR, מה שאין ב-FREE SYNC 1). החסרון העיקרי הוא שזה עובד רק דרך HDMI, אין יותר מדי מסכים כאלה היום כי כמעט כולם עובדים אך ורק דרך DP. כמובן שבשנים הקרובות נתחיל לראות טלביזיות עם FS ואז החיים יהיו בכלל טובים. בעדכון האחרון הוסיפו preformance mode ל-X, מצב שבו במקום ב-4K כל ה-GPU מוקדש לביצועים. כרגע זה לא באמת עושה כלום כי משחקים נעולים ל-30 או 60 לרוב, לפחות כל המשחקים שכרגע תומכים במצב ביצועים, אבל כש-FREE SYNC יכנס, משחקים שיתמכו יוכלו לרוץ יותר מ-30 או יותר מ-60 תלוי משחק והמסך.

פיצ'ר נוסף בעדכון יהיה GAME MODE (הם קוראים לזה Low latancy mode), הפיצ'ר יכפה על הטלביזיה GAME MODE עבור אנשים שלא ממש יודעים איפה מפעילים את זה בטלביזיה שלהם. בנוסף זה נותן למפתחים שליטה כך שלמשל כשתפעילו נטפליקס GAME MODE יהיה כבוי וכשתשחקו SOT הוא יתחיל לפעול שוב. זה אחד הפיצ'רים של HDMI 2.1 כך שמן הסתם הטלביזיה צריכה לתמוך גם בזה.

גיא, אני עוד אחזור להודעה שלי כשיהיה לי כוח נפשי להודעה עם 7 ציטוטים.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 12 מרץ 2018, 16:08

InterAl כתב:אז אנחנו חוזרים להגדרה שציינתי בהתחלה - שרוור הוא דמו מורחב. לפחות בד״כ. השרוורים של דום ודיוק הם בדיוק דמואים מורחבים. אני לא מבין את המשמעות של ״תוכן אפיסודי״ - בד״כ הכוונה לתוכן שמשוחרר בחלקים - וזה לא תקף לשרוורים של דום או דיוק או ללמעלה מ-90% מהשרוורים שאי פעם יצאו.

אבל שרוור הוא לא דמו מורחב, או שבאותה מידה אתה יכול להגיד "משחק שלם הוא דמו מורחב". שרוור הוא בסך הכל מודל הפצה של "קח את התוכנה ואם אהבת אותה אז תשלם לי ישירות ובלי פערי תיווך של ריטייל".
הסיבה שמודל השרוור של אפוג'י ספציפית עבר לתוכן אפיסודי, היא פשוט מאד כי הם גילו שגיימרים הרבה פחות נטו לשלם על דברים שהם כבר קיבלו ואהבו (בניגוד נניח למשתמש של תוכנות עסקיות כמו WinZip). כדי להתגבר על זה הם החליטו לעבור למשחקים שניתן לייצר כפרקים עצמאיים ובלתי תלויים - ואז לתת רק פרק אחד בתור שרוור כדי למשוך אנשים לשלם על הפרקים הבאים בסדרה. אבל הפרקים שהופצו בחינם במודל הזה היו משחקים עצמאיים מלאים, ולא איזה דמו מוגבל.

בימינו, "תוכן אפיסודי" הוא לפעמים רק ברנדינג למשחק early access שמקבלים עוד תוכן תוך כדי פיתוח (ויש הרבה משחקי Early Access "לא אפיסודיים" שבתכלס גם משחררים את התוכן בהדרגה ובחלוקה לפרקים/מערכות). אבל נסה לקנות היום בסטים את הפרקים הבודדים של משחקי Telltale, או של Hitman, או אפילו של Sin episodes ותגלה שזה כבר לא אפשרי יותר - אתה יכול לקנות רק את העונה המלאה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2018, 23:27

לא ברור לי איך שרוור זה תוכן אפיסודי. ממתי תוכן אפיסודי יוצא במכה ומורכב משני חלקים, חלק קטן חינמי וחלק שני שהוא שאר המשחק? תוכן אפיסודי לא עובד ככה. שרוור נועד בכדי שתטעם משחק ואם אהבת תקנה את המלא, ישירות מהחברה או מהחנות. העובדה שהם נותנים לך להמשיך לשחק מהדמו היא רק נוחות. זה בייסיקלי trail.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 מרץ 2018, 08:40

אבל ככה עובדות גם היום הדוגמאות של תוכן אפיסודי: פרק אחד בחינם, ושאר הפרקים בתשלום כבאנדל בודד. הסיבה שמשחקים "אפיסודיים" מסוימים נתנו לתקופה לרכוש פרקים בודדים נעוצה היסטורית במגבלות טכנולוגיות (זוכר שה-360 והPS3 הגבילו גודל של הפצות משחקים דיגיטליים וDLC פעם?) ומטעמים שיווקיים (אפשר למכור את חתיכות התוכן הראשונות בלי שאתה צריך לסיים את כל המשחק, ובמקביל אתה מקבל יותר כיסוי עיתונאי בכל פעם שפרק נוסף יוצא).

אבל כשאתה מסתכל בפועל על כמות התוכן שאתה מקבל במשחק אפיסודי מודרני לעומת משחקי הShareware של פעם אז מדובר בערך באותו הדבר (שליש עד חמישית משחק שניתן להתייחס אליהם כאל פרקים עצמאיים וסגורים), ולא בדמו מוגבל. היטמן האחרון ממחיש את זה אפילו יותר טוב: היה לו גם דמו שכלל רק את הפרולוג, וגם introduction pack שלתקופה הוצע בחינם וכללה גישה מלאה לפרק של פריז, כולל הקמפיין העלילתי וכל התכנים הנלווים (escalations, elusive targets, יצירת contracts, אציבמנטים וכדומה). גם המשחקים של טלטייל כללו בעבר דמו מצומצמם הרבה יותר מהפרק הראשון, בתקופה שבה עוד גבו על הפרק הראשון כסף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2018, 11:03

לפי הלוגיקה הזאת FFXV משחק אפיסודי, אפשר לשחק בדמו שעה+ והשמירה ממשיכה איתך למשחק המלא. אני שמח שפצחת את עולם המשחקים האפיסודים, הרי לפני 10 שנים היה דיון מאוד נרחב על האם זה יכול לעבוד בכלל וכנראה כולו היה מיותר כי חוץ ממך אף אחד לא שם לב שתמיד היו משחקים אפיסודים. זוכר כשדום יצא וחיכית חודשית לפרק הבא? אוי, איך אני זוכר את זה, תקופה יפה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 מרץ 2018, 16:41

לא נראה לי חובה שהפרקים יצאו בזמנים קצובים... זה לא כאילו עונות שנטפליקס מעלה במכה אחת פתאום הופכות את זה מ"סדרה" למשהו אחר. i think
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 מרץ 2018, 22:41

זמני השחרור לא בהכרח קצובים, אבל התוכן בהכרח משוחרר בחלקים נפרדים על מנת שזה יחשב לאפיסודי. דום ודיוק שוחררו מראש כמשחקים מלאים, ולכן לקרוא להם אפיסודיים זו טעות.

אני עדיין לא הצלחתי להבין מסווים מה ההבדל בין השרוור של דום מ-1993 לבין הדמו של דום מ-2016. ההבדל הוא רק שזה של 1993 היה ארוך ומקיף יותר. לכן הטענה ששרוור הוא דמו מורחב היא מדויקת, לפחות במקרה הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2018, 02:44

swiss-the-engine כתב:לא נראה לי חובה שהפרקים יצאו בזמנים קצובים... זה לא כאילו עונות שנטפליקס מעלה במכה אחת פתאום הופכות את זה מ"סדרה" למשהו אחר. i think

HL1 מחולק ל-3 פרקים ותת שלבים, אז הוא אפיסודי? ביושוק אינפנט מכיל את המשחק הראשי ואז שני פרקי DLC, אז הוא אפיסודי? אני חושב שדי ברור לכולנו מה זה משחק אפיסודי, מדובר במשחק שמנסה להבנות על המודל של סדרות טלביזיה. כלומר פרקים, כמו פרקים של סדרה. TWD הוא אפיסודי, HL1 לא אפיסודי ואני חושב שכולנו יכולים להסכים על זה.

אגב, לא כל שיירוור הוא כזה דמו ענקי, למשל בדיוק קבלת פרק אחד מתוך 8.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 מרץ 2018, 13:04

לא יודע נדב, מה זה משנה מתי התוכן שוחרר? אני לא מבין... altered carbon הוא סרט ולא סדרה?

אני חייב לומר שבאמת שאני לא מבין מספיק בתחום (בלשון המעטה) בשביל לחוות דעה... אבל סך הכל מרגיש לי שהסיפור הזה נורא סמנטי ודי חסר משמעות.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2018, 13:11

לא יודע למה אתם מתווכחים אם יש הגדרה בויקיפדיה ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Episodic_video_game

לא שאי אפשר לחלוק עליה, אבל עדיין :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 15 מרץ 2018, 12:49

DrKeo כתב:לפי הלוגיקה הזאת FFXV משחק אפיסודי, אפשר לשחק בדמו שעה+

בהרבה דמואים אפשר לשחק שעה+... FFXV הוא משחק של 30-40 שעות, ככה שברגע שתהיה לך אופציה לקבל content-cut ממנו בהיקף של 5-10 שעות אולי תוכל לקרוא לזה אפיסודי (מה שעשו בפייבל 2, ומה שבתאוריה אפשר לעשות בדיאבלו 2-3) - לא דמו של שעה+ שהוא עדיין דמו.

DrKeo כתב:ביושוק אינפנט מכיל את המשחק הראשי ואז שני פרקי DLC, אז הוא אפיסודי?

המשחק? לא אפיסודי. הDLC? אני חושב שהשם Burial at Sea Episode 1 ו-Burial at Sea Episode 2 אמורים לרמוז לך משהו... או שאתה רוצה לטעון שביושוק אינפיניט הוא בעצם רק הדמו למשחק המלא?

DrKeo כתב:אגב, לא כל שיירוור הוא כזה דמו ענקי, למשל בדיוק קבלת פרק אחד מתוך 8.

בדיוק קיבלת בגרסת הShareware פרק אחד מתוך 3 - זה שליש משחק, שכולל גם מפות מולטיפלייר.
שני הפרקים הנוספים אגב היוו זמינים רק חודשיים מאוחר יותר. אתה יודע, קצת כמו בסדרה אפיסודית.
פרק רביעי הגיע רק ב-Plutonium pack חצי שנה מאוחר יותר (ואז בגרסת הAtomic Edition).
פרק חמישי הגיע בשנת 2016, לכבוד חגיגות ה-20 שנה למשחק. וצריך לקנות את גרסת הAWT בשביל לקבל אותו.
You were saying?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 30 אורחים