Xbox One | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

Re: Xbox One | כל פיסת מידע על הקונסולה

הודעהעל ידי Fanta » 17 יוני 2013, 11:42

Nucleus_Dawn כתב:
אז אתה חושב שיהיו 10 "בני משפחה" למשתמש אחד, אבל לכל שאר המשתמשים ברשימה לא תהייה את האפשרות לשתף את המשחקים שלהם עם 10 אנשים אחרים?
תקן אותי, אם לא הבנתי אותך נכון.

כלומר, לא נראה לך שיהיה אפשרי מצב שבו אני אהיה בחלק מקבוצה שבה יש את swiss, אותך, את נדב ואיזה שני חברים שלי, בעוד שאתה תהייה בקבוצה שבנויה מאנשים אחרים?

לא רואה סיבה שלא
אנחנו לא מוגדרים בתור משפחה, אנחנו מוגדרים בתור " קבוצה משפחתית "
מין הראוי שיהיה שינוים בין כל אדם, לא חובה, אבל יכול לקרות

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2013, 00:31

הנה איך המערכת שלהם צריכה לפעול. מוציאים דיסק חדש של היילו 5 מהאריזה, מכניסים אותו לONE שלך. ברגע שהכנסת יש חיבור לשרת שמאשר את הדיסק המקורי, מחבר את היילו לחשבון שלך וזהו, המשחק מחובר לחשבון ואז תוכל להתקין אותו או להוריד אותו. מאותו רגע, היילו מקושר לחשבון שלך. עכשיו אתה יכול להביא את הדיסק של המשחק למי שתרצה, אותו אדם יכניס את הדיסק לONE שלו ושוב תהיה אות'נטיקציה מול השרת, השרת יגלה שהמשחק כבר מקושר לONE שלי. המכשיר יתן לך להוריד או להתקין את המשחק מהחשבון שלך אבל כל עוד הדיסק לא יהיה בכונן הוא לא יהיה שחיק.
כלומר בכל רגע נתון המשחק נמצא בחשבון שלך ואתה יכול לשחק בו חופשי, כל אדם אחר שירצה לשחק בעותק שלך יצטרך לשחק עם הדיסק בפנים וכך תמיד תוכל לשחק במשחק שלך ולהלוות את המשחק לחבר אחד בדיוק כמו בכל קונסולה אחרת.
נמאס לך מהיילו 5? תהיה אופציה ליד אופצית הUNISTALL של היילו 5 שתתן לך למחוק ולנתק את המשחק מהחשבון שלך. כשתלחץ שוב תהיה אות'נטיקציה מול השרת, הוא ינתק את היילו 5 מהחשבון שלך והדיסק יהיה חופשי למכירת יד שניה, מכירה לגיימסטופ או לתת מתנה למי שתרצה. מיקרוסופט, אם הם באמת רוצים, יכולים לחבר את המערכת ניתוק משחק מחשבון לאיזו מערכת תשלום מסויימת כך שתוכל למכור את המשחק יד שניה בתמורה לנניח 5$ עמלת ניתוק משחק ואתה כבר תגלגל את המחיר למי שאתה מוכר לו, כשתעשה את זה בגיימסטופ כמובן שה5$ יגולגלו לגיימסטופ בדיוק כמו שקורה עכשיו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 17 יוני 2013, 19:48

נדב, זה יהיה מעניין מאוד אם יתברר להיות נכון, אבל זה כלל לא אופייני למייקרוסופט. זו גישה שתפגע מאוד במכירות, והפעם בחסות החוק. המטרה של החסימה הייתה מלכתחילה להילחם במכירות יד שנייה ולשפר מכירות, בעוד שהגישה הזו עלולה לפגוע הרבה יותר במכירות, לא? מה פספסתי?
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 17 יוני 2013, 20:14

מיקרוסופט חושפת את האוזניות של האקסבוקס החדש וכמו כן את הבטרייה הנטענת של ה-ONE.

תמונה
תמונה
הטענה מלאה תקח קצת פחות מארבע שעות ותוכל להיטען גם תוך כדי משחק או במצב סטנד בי.

עוד פרטים:
http://www.gamespot.com/news/xbox-one-h ... ed-6410353
האמת היא שהדבר היחיד שמעניין אותי הוא האם זה לא יהיה מציק להשתמש באוזן ימין כפי שזה היה במיקרופון הקודם :)

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 17 יוני 2013, 23:46

מאוד מעניין אותי האם האוזניות העלו הם האוזניות שנקבל יחד עם הקונסולה
הכוונה שיהיה אוזניות מובנות בקונסולה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 יוני 2013, 00:01

לא מקבלים אוזניות עם הקונסולה
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 יוני 2013, 00:04

SgtDonowitz כתב:מיקרוסופט חושפת את האוזניות של האקסבוקס החדש וכמו כן את הבטרייה הנטענת של ה-ONE.

תמונה
תמונה
הטענה מלאה תקח קצת פחות מארבע שעות ותוכל להיטען גם תוך כדי משחק או במצב סטנד בי.

עוד פרטים:
http://www.gamespot.com/news/xbox-one-h ... ed-6410353
האמת היא שהדבר היחיד שמעניין אותי הוא האם זה לא יהיה מציק להשתמש באוזן ימין כפי שזה היה במיקרופון הקודם :)

נראות מגניב בתמונה. הרבה יותר מוצלח מפיסת הפלסטיק מהצועצעת שקיבלנו ביחד עם ה360.

שמעתי באיזה פאנל בGT מישהו אומר שהX1 לא תגיע עם אוזניות בקופסא, אבל עם כל השטויות האחרות שנאמרות על הX1 בכל מני מקומות, לא הייתי לוקח את זה כמשהו וודאי.
מייקרוסופט פרסמו איזה What's in the box, או משהו כזה?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 יוני 2013, 00:50

Nucleus_Dawn כתב:
אז אתה חושב שיהיו 10 "בני משפחה" למשתמש אחד, אבל לכל שאר המשתמשים ברשימה לא תהייה את האפשרות לשתף את המשחקים שלהם עם 10 אנשים אחרים?
תקן אותי, אם לא הבנתי אותך נכון.

כלומר, לא נראה לך שיהיה אפשרי מצב שבו אני אהיה בחלק מקבוצה שבה יש את swiss, אותך, את נדב ואיזה שני חברים שלי, בעוד שאתה תהייה בקבוצה שבנויה מאנשים אחרים?

זה מה שאני שואל בעצם: האם זה מעגל משפחתי אחד של עד עשרה אנשים, או האם זה כמו המעגלים בגוגל+, שבהם השיתוף הוא חד כיווני: אני יכול לשתף אותך ואת נדב, אבל אתם לא חייבים לשתף אותי ויכולים במקום זה לשתף חברים אחרים לחלוטין.

DrKeo כתב:הנה איך המערכת שלהם צריכה לפעול. מוציאים דיסק חדש של היילו 5 מהאריזה, מכניסים אותו לONE שלך. ברגע שהכנסת יש חיבור לשרת שמאשר את הדיסק המקורי, מחבר את היילו לחשבון שלך וזהו, המשחק מחובר לחשבון ואז תוכל להתקין אותו או להוריד אותו. מאותו רגע, היילו מקושר לחשבון שלך. עכשיו אתה יכול להביא את הדיסק של המשחק למי שתרצה, אותו אדם יכניס את הדיסק לONE שלו ושוב תהיה אות'נטיקציה מול השרת, השרת יגלה שהמשחק כבר מקושר לONE שלי. המכשיר יתן לך להוריד או להתקין את המשחק מהחשבון שלך אבל כל עוד הדיסק לא יהיה בכונן הוא לא יהיה שחיק.
כלומר בכל רגע נתון המשחק נמצא בחשבון שלך ואתה יכול לשחק בו חופשי, כל אדם אחר שירצה לשחק בעותק שלך יצטרך לשחק עם הדיסק בפנים וכך תמיד תוכל לשחק במשחק שלך ולהלוות את המשחק לחבר אחד בדיוק כמו בכל קונסולה אחרת.
נמאס לך מהיילו 5? תהיה אופציה ליד אופצית הUNISTALL של היילו 5 שתתן לך למחוק ולנתק את המשחק מהחשבון שלך. כשתלחץ שוב תהיה אות'נטיקציה מול השרת, הוא ינתק את היילו 5 מהחשבון שלך והדיסק יהיה חופשי למכירת יד שניה, מכירה לגיימסטופ או לתת מתנה למי שתרצה. מיקרוסופט, אם הם באמת רוצים, יכולים לחבר את המערכת ניתוק משחק מחשבון לאיזו מערכת תשלום מסויימת כך שתוכל למכור את המשחק יד שניה בתמורה לנניח 5$ עמלת ניתוק משחק ואתה כבר תגלגל את המחיר למי שאתה מוכר לו, כשתעשה את זה בגיימסטופ כמובן שה5$ יגולגלו לגיימסטופ בדיוק כמו שקורה עכשיו.

הבעיה הראשונה עם השיטה שאתה מציע היא שהיא מפלה בעלי דיסק לעומת מי שרוכש עותק דיגיטלי. מה אם אני קניתי משחק בדיגיטלי ב-60$? למה רק אתה עם העותק הפיזי שלך יכול לחלוק את המשחק שלך עם מישהו אחר כשהדיסק מהווה אותנטיקציה?
בנוסף, מה לגבי החיבור לאינטרנט? האם הבנאדם שמשחק במשחק מהדיסק יכול לשחק בו באופן חופשי על קונסולה מנותקת? כי אם הוא לא חייב חיבור לאינטנרט, בתכלס הוא יכול לשחק בו במקביל אלי. ואם הוא כן חייב חיבור לאינטרנט, כבר יותר פשוט להכניס אותו לשיתוף המשפחתי שלי ואז הוא לא צריך את הדיסק גם ככה, לא? אם רוצים לשפר את המערכת הזו (כדי שיוכל לשחק במשחק בהשאלה גם בלי הדיסק הפיזי ובלי שאני אתחבר מהמכשיר שלו) אז כל מה שמיקרוסופט צריכה זה להוסיף guest passes כמו בסטים - אבל הם אמרו שבהשקה לא תהיה השאלת משחקים והם עדיין חושבים על המדיניות שלהם בנושא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2013, 01:34

רונן כתב:נדב, זה יהיה מעניין מאוד אם יתברר להיות נכון, אבל זה כלל לא אופייני למייקרוסופט. זו גישה שתפגע מאוד במכירות, והפעם בחסות החוק. המטרה של החסימה הייתה מלכתחילה להילחם במכירות יד שנייה ולשפר מכירות, בעוד שהגישה הזו עלולה לפגוע הרבה יותר במכירות, לא? מה פספסתי?

זה אומר שברגע שתרצה לנתק את המשחק מהקונסולה שלך אז מיקרוסופט תוכל לקחת ממך מס קטן בדיוק כמו שהם עושים כרגע מגיימסטופ אם היא תרצה. ככה הם יעשו מה שהם רוצים, במכירת יד שניה המפתחת תקבל נתח קטן מהמכירת יד שניה. אבל זה סתם רעיון שהיה לי לאיך לעשות את הDRM שלהם בצורה כזאת שכולם ירגישו די טוב עם זה. הרי בסופו של דבר תוכל להלוואת את המשחק לחבר פיזית, תוכלו לשחק במקביל, תוכל לשחק בלי דיסק בכונן כמו שהם רוצים, תוכל למכור יד שניה ומיקרוסופט תוכל לגזור את הקופון מכירות יד שניה שהם רוצים כל כך לגזור. זה גם לא ידרוש אות'טיקציה בשרת בגלל שהיא תקרה רק כל פעם שתרצה להתקין או למחוק משחק מהרשימה שלך וזהו. כמובן שהם יוכלו כמו סטים כן לעשות אות'נטיקציה פעם בכמה ימים כשהמשתמש לא מרגיש, הרי אם הם יעשו את זה פעם בשבוע למשל אני בטוח שאנשים לא באמת ירגישו. כלומר אם האינטרנט שלך הולך ליותר משבוע הONE היא הבעיה האחרונה שלך, כנראה שאתה באפוקליפסה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2013, 01:42

swym כתב:זה מה שאני שואל בעצם: האם זה מעגל משפחתי אחד של עד עשרה אנשים, או האם זה כמו המעגלים בגוגל+, שבהם השיתוף הוא חד כיווני: אני יכול לשתף אותך ואת נדב, אבל אתם לא חייבים לשתף אותי ויכולים במקום זה לשתף חברים אחרים לחלוטין.

הבעיה הראשונה עם השיטה שאתה מציע היא שהיא מפלה בעלי דיסק לעומת מי שרוכש עותק דיגיטלי. מה אם אני קניתי משחק בדיגיטלי ב-60$? למה רק אתה עם העותק הפיזי שלך יכול לחלוק את המשחק שלך עם מישהו אחר כשהדיסק מהווה אותנטיקציה?
בנוסף, מה לגבי החיבור לאינטרנט? האם הבנאדם שמשחק במשחק מהדיסק יכול לשחק בו באופן חופשי על קונסולה מנותקת? כי אם הוא לא חייב חיבור לאינטנרט, בתכלס הוא יכול לשחק בו במקביל אלי. ואם הוא כן חייב חיבור לאינטרנט, כבר יותר פשוט להכניס אותו לשיתוף המשפחתי שלי ואז הוא לא צריך את הדיסק גם ככה, לא? אם רוצים לשפר את המערכת הזו (כדי שיוכל לשחק במשחק בהשאלה גם בלי הדיסק הפיזי ובלי שאני אתחבר מהמכשיר שלו) אז כל מה שמיקרוסופט צריכה זה להוסיף guest passes כמו בסטים - אבל הם אמרו שבהשקה לא תהיה השאלת משחקים והם עדיין חושבים על המדיניות שלהם בנושא.

1) אתה כבר היום מופלה בין דיגיטלי לדיסק כך שאני לא חושב שמשהו יתלונן על זה יותר מדי. חוץ מזה שום דבר לא מונע ממיקרוסופט לתת לך גם לנתק משחק שנקנה בחנות הדיגיטלית כשבסוף ההסרה תקבל REDEEM CODE שתוכל למכור הלאה וכך המגבלה היחידה היא שלא תוכל להלוואת אותו לחבר
2) כן, החבר עם הדיסק יכול לשחק במקביל אליך. כבר היום השמועה אומרת שנוכל לשחק 2 אנשים באותו משחק אז למה שלא תוכל תמיד לשחק בחשבון שלך וגם מי שתלווה לו את הדיסק? שני אנשים יכולים לשחק על עותק
3) למה צריך חשבון משפחה בכלל בשיטה הזאת? הקונסולה שעליה התקנת את המשחק תוכל לשחק את המשחק לא משנה מי מתחבר אליה, אם יש לך יותר מקונסולה אחת בבית אז שהקרוב משפחה פשוט ישחק מהדיסק. זה ששחקן נוסף יכול לשחק מדיסק פותר הכל ובכלל מבטל את כל הצורך בחשבון משפחה

בנושא האות'נטיקציה מול השרת, אני חושב שצריך רק בהתקנה לקונסולה ובהסרה של המשחק מהחשבון שלך. אם רוצים להחמיר אז אפשר גם פעם בכמה ימים קריאה לשרת כמו שעכשיו יש פעם ב24 שעות, בשיטה כזאת אני לא רואה סיבה למה זה צריך להיות יותר מלמשל פעם בשבוע. כל הקטע בשיטה כזאת היא שהיא נותנת לשחקני קונסולה עדין את ההרגשה הישנה והטובה של לעשות מה שהם רוצים עם הדיסק כולל למכור אותו ולהלוואת לחבר מבית ספר ובו בזמן נותן למיקרוסופט את כל השליטה שהיא רצתה, יכולת שכל משחק ירוץ מהדיסק הקשיח (אצל החבר דיסק זה רק לאות'נטיקציה) והקופון שהיא גוזרת ממכירות יד שניה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 יוני 2013, 17:07

DrKeo כתב:1) אתה כבר היום מופלה בין דיגיטלי לדיסק כך שאני לא חושב שמשהו יתלונן על זה יותר מדי. חוץ מזה שום דבר לא מונע ממיקרוסופט לתת לך גם לנתק משחק שנקנה בחנות הדיגיטלית כשבסוף ההסרה תקבל REDEEM CODE שתוכל למכור הלאה וכך המגבלה היחידה היא שלא תוכל להלוואת אותו לחבר
2) כן, החבר עם הדיסק יכול לשחק במקביל אליך. כבר היום השמועה אומרת שנוכל לשחק 2 אנשים באותו משחק אז למה שלא תוכל תמיד לשחק בחשבון שלך וגם מי שתלווה לו את הדיסק? שני אנשים יכולים לשחק על עותק
3) למה צריך חשבון משפחה בכלל בשיטה הזאת? הקונסולה שעליה התקנת את המשחק תוכל לשחק את המשחק לא משנה מי מתחבר אליה, אם יש לך יותר מקונסולה אחת בבית אז שהקרוב משפחה פשוט ישחק מהדיסק. זה ששחקן נוסף יכול לשחק מדיסק פותר הכל ובכלל מבטל את כל הצורך בחשבון משפחה

בנושא האות'נטיקציה מול השרת, אני חושב שצריך רק בהתקנה לקונסולה ובהסרה של המשחק מהחשבון שלך. אם רוצים להחמיר אז אפשר גם פעם בכמה ימים קריאה לשרת כמו שעכשיו יש פעם ב24 שעות, בשיטה כזאת אני לא רואה סיבה למה זה צריך להיות יותר מלמשל פעם בשבוע. כל הקטע בשיטה כזאת היא שהיא נותנת לשחקני קונסולה עדין את ההרגשה הישנה והטובה של לעשות מה שהם רוצים עם הדיסק כולל למכור אותו ולהלוואת לחבר מבית ספר ובו בזמן נותן למיקרוסופט את כל השליטה שהיא רצתה, יכולת שכל משחק ירוץ מהדיסק הקשיח (אצל החבר דיסק זה רק לאות'נטיקציה) והקופון שהיא גוזרת ממכירות יד שניה.

1) בטח שמתלוננים על זה: אני לא קונה היום אף משחק דיגיטלי במחיר של 60$, ובאופן כללי זו הסיבה שהמחירים שלהם צונחים הרבה יותר מהר. מיקרוסופט רוצה להפוך את כל הספריה שלה לדיגיטלית, ככה שלהמשיך ולהשתמש בדיסק בתור מנגנון אותנטיקציה פיזי גם נוגד את החזון שלה וגם מטה את הצרכן לטובת צריכה פיזית של דיסקים.
2) הנחתי שאתה מדבר על לשלב את שתי השיטות, ככה שבמצב הזה היו יכולים בפועל לשחק שלושה אנשים על עותק בודד ולא שניים.
3) כלומר, אתה רוצה שהשיטה תחליף את חשבון משפחה? אז היא הרבה פחות מוצלחת. אתה בעצם אומר שבמקום להיות מסוגל לשתף את המשחק עם עשרה אנשים שונים בלי שום טירחה, אני אוכל לשתף את המשחק רק עם מי שמספיק נגיש בשביל שאני אוכל להעביר אליו עותק פיזי של המשחק. וזה עוד בלי לדבר על דיסקים שהולכים לאיבוד, נשרטים וכדומה. אני בתכלס מעדיף את האופציה שמיקרוסופט מציעה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יוני 2013, 02:10

swym כתב:1) בטח שמתלוננים על זה: אני לא קונה היום אף משחק דיגיטלי במחיר של 60$, ובאופן כללי זו הסיבה שהמחירים שלהם צונחים הרבה יותר מהר. מיקרוסופט רוצה להפוך את כל הספריה שלה לדיגיטלית, ככה שלהמשיך ולהשתמש בדיסק בתור מנגנון אותנטיקציה פיזי גם נוגד את החזון שלה וגם מטה את הצרכן לטובת צריכה פיזית של דיסקים.
2) הנחתי שאתה מדבר על לשלב את שתי השיטות, ככה שבמצב הזה היו יכולים בפועל לשחק שלושה אנשים על עותק בודד ולא שניים.
3) כלומר, אתה רוצה שהשיטה תחליף את חשבון משפחה? אז היא הרבה פחות מוצלחת. אתה בעצם אומר שבמקום להיות מסוגל לשתף את המשחק עם עשרה אנשים שונים בלי שום טירחה, אני אוכל לשתף את המשחק רק עם מי שמספיק נגיש בשביל שאני אוכל להעביר אליו עותק פיזי של המשחק. וזה עוד בלי לדבר על דיסקים שהולכים לאיבוד, נשרטים וכדומה. אני בתכלס מעדיף את האופציה שמיקרוסופט מציעה.

1) אתה כן קונה משחק דיגיטלי ב60$ כי זה הסכום שמיקרוסופט וסוני מוכרות לך אותו בו כיום וכנראה גם בעתיד הקרוב. אבל כמובן שאם זה הכיוון שאתה רוצה לקחת אז כבר הצעתי שיטה זהה לדיגיטלי שתתן לך לנתק את המשחק מהחשבון שלך באותה צורה ולקבל בחזרה קוד REDEEM למכור הלאה
2) פשוט לתת לשחק במשחק בצורה חופשית לגמרי למי שמחזיק בדיסק כרגע (אתה, חבר שלך, בן דוד של אחיינית שלך), מי שמשחק בקונסולה שלך כרגע ולך איפה שלא תשחק (כן, מקסימום שלושה אנשים משחקים במקביל בקרה קיצון)
3) השאלה איך אתה מסתכל על זה. אם אתה רוצה לשלב את השיטה הקלאסית עם החדשה ולקבל מערכת הוגנת לכולם אז זאת השיטה היחידה שתת לך גם לקשר משחק לחשבון ולכן לתת לך לשחק מדיסק קשיח בלבד, גם תתן לכל הקרובי משפחה שלך לשחק (הרי אם הם משפחה וחיים איתך בבית אז הם או משחקים על אותה קונסולה ולכן כולם יכולים לגשת לכל המשחקים שלך ממילא או שהם משחקים על קונסולה אחרת ובמקרה הזה הם יכולים לעשות מה שהם עושים היום וזה לקחת את הדיסק) וגם תתן לך את החופש למכור יד שניה ולהלוואת משחקים למי שתרצה בדיוק כמו היום. אם אתה רוצה מערכת שמטיבה רק עם הצרכן ותו לא אז קח מערכת שאתה מתקין את המשחק מהדיסק לדיסק הקשיח ואפשר לעשות את זה על כמה קונסולות שתרצה כמה פעמים שתרצה. אבל זה לא יקרה נכון?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 יוני 2013, 13:54

אגב אני לא יודע למה אבל כל הזמן מזכירים פה שמיק' הולכת לעשות כסף ממכירות יד שניה ואלא אם כן יש פה משהו שאני לא מבין הם לא הולכים לעשות את זה:

Trade-in and resell your disc-based games: Today, some gamers choose to sell their old disc-based games back for cash and credit. We designed Xbox One so game publishers can enable you to trade in your games at participating retailers. Microsoft does not charge a platform fee to retailers, publishers, or consumers for enabling transfer of these games
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יוני 2013, 14:02

swiss-the-engine כתב:אגב אני לא יודע למה אבל כל הזמן מזכירים פה שמיק' הולכת לעשות כסף ממכירות יד שניה ואלא אם כן יש פה משהו שאני לא מבין הם לא הולכים לעשות את זה:

Trade-in and resell your disc-based games: Today, some gamers choose to sell their old disc-based games back for cash and credit. We designed Xbox One so game publishers can enable you to trade in your games at participating retailers. Microsoft does not charge a platform fee to retailers, publishers, or consumers for enabling transfer of these games

יש שתי סיבות שמזכירים את זה כל הזמן:

1) הPR של מייקרוסופט מחורבן וזה דגש הם סיפקו רק אחרי החשיפה הראשונית.
2) אנשים מחפשים רק דברים רעים ובגלל שבהרבה מקרים בנהלים של מייקרוסופט, אין כאלה, הם מניחים הנחות, משקרים וסתם ממציאים דברים.

אם מסתכלים בתגובות באתרי גיימינג, גם עדין רואים אנשים כותבים שצריך לשלם קנס של מחיר משחק מלא, אם מישהו משאיל לך את המשחק. :roll:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 יוני 2013, 14:08

לטעמי הPR של כל חברות המשחקים לוקה בחסר. פשוןט לרוב זה בעניינים שלא כל כך עקרוניים אז לאף אחד לא איכפת :)
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 יוני 2013, 16:30

כנראה שיהיה ניתן גם לשתף DLC

תמונה
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יוני 2013, 17:06

swiss-the-engine כתב:כנראה שיהיה ניתן גם לשתף DLC

תמונה

אני לא הולך לקחת שום דבר שהתמיכה של XBOX בטוויטר אומרים, כאמת מוחלטת.
גם במקרה הזה, שבו הם נראים בטוחים לגמרי, לא הייתי סומך על זה ב100%.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 יוני 2013, 17:12

אני חושב שדווקא כן אפשר (תמיד דברים גם יכולים להשתנות) כי אם לא בטוחים אז הם נותנים תשובה סופר מעומעמת.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יוני 2013, 17:14

swiss-the-engine כתב:אני חושב שדווקא כן אפשר (תמיד דברים גם יכולים להשתנות) כי אם לא בטוחים אז הם נותנים תשובה סופר מעומעמת.

זה גם נכון.

עדין... גרגר של מלח יהיה פה במקום, לפי דעתי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 יוני 2013, 18:59

גרגר שמן כזה.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יוני 2013, 19:46

swiss-the-engine כתב:גרגר שמן כזה.

כן... מלח גס. לא מלח שולחן.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יוני 2013, 20:20

גיימסטופ הפסיקו לקבל הזמנות מוקדמות לXBOX ONE מהחנויות (עדין אפשר להזמין מהאתר).

מה הסיבה?
האם גיימסטופ מפחדת שהנהלים הלא ברורים יובילו הרבה לקוחות להחזיר את הקונסולות חזרה?
האם זו הנקמה של גיימסטופ על כך שמייקרוסופט לוקחת מהם קצת כסף ומעבירה אותו למפתחות?
האם גיימסטופ קיבלו כל כך הרבה טלפונים מאוהבי סוני, שזועמים שהם מעזים לתמוך ולמכור קונסולה כמו הX1, שהם פשוט החליטו שזה לא שווה את הנזק לתדמית שלהם?

לא. פשוט נגמרו להם המלאים ליום ההשקה.

נראה שסוני הבטיחו כמות גדולה יותר של קונסולות לחנויות מסוימות (דוגמא לחנות אחת היא רק 16 X1, לעומת 60 PS4).

יכולות להיות לזה מגוון סיבות:
- מייקרוסופט מצליחים לייצר בקצב פחות טוב מסוני.
- מייקרוסופט משווקים את הקונסולה ביותר שווקים (לא רק אירופה וצפון אמריקה, אלא גם דרום אמריקה) ולכן מחלקים את הקונסולות באופן יותר מבוזר.
- מייקרוסופט שמה פחות דגש על חנויות גיימסטופ המסוימות ששאלו והמצב בחנויות אחרות יכול להיות הפוך.
- מייקרוסופט החליטו לדאוג ליותר מלאי פנוי והם יחלקו אותו בהתאם לביקוש, קרוב יותר למועד ההשקה.
- מייקרוסופט מנסים לייצר מחסור מזויף, כדי לקבל כותרות על כמה שהקונסולה שלהם פופולארית (ואם זה נכון, אז הם מצליחים).
נערך לאחרונה על ידי Nucleus_Dawn ב 19 יוני 2013, 20:34, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 19 יוני 2013, 20:23

מאמר נהדר של פני ארקייד על למה שיטת ההפצה של מיקרוסופט צריכה להשתנות, מה רע בה וריאיון עם מפתח המשחק Retro City Rampage שמסביר את התנהלות מיקרוסופט לגבי משחקי ארקייד עצמאיים שרוצים להיות מופצים ב-XBLA.
http://penny-arcade.com/report/article/ ... h-publishe

בקצרה, על מנת שמשחק יופץ באקסבוקס לייב יש שתי אופציות שקיימות כיום:
א.הפצה על ידי מיקרוסופט סטודיוס.
ב. הפצה על ידי חברת צד ג'.
אין אפשרות להפצה עצמית בארקייד כיום.

מה המינוס?

אם חברה רוצה כיום להפיץ משחק בארקייד היא צריכה מפיצה, במקרה של מיקרוסופט הבעיה היא שצריך להתחלק איתה ברווחים ולשאת ולתת איתה בין שישה לתשעה חודשים על מנת שהמשחק יופץ. הבעיה היא שאחד התנאים לבלעדיות על זמנית על המשחק כחלק מההסכם וכמובן חלק מהעודה במכירות של המשחק באקס בוקס. המצב יוצר אבסורד מבחינת הצרכנים. רוב הצרכנים חושבים שמיקרוסופט משלמת כסף למפתחת על מנת שהמשחק יהיה אקסקלוסיבי אבל למעשה קורה כאן בדיוק ההיפך. מיקרוסופט לא רק שלא משלמת אלא גם מרוויחה מהעניין כאן גם מגיעה הבעיה של כמה ירוויח המשחק המשחק כאשר יצא לשאר הקונסולות. קרוב לוודאי שהוא לא יתקרב למכירות שיכול היה להגיע אם היה נמכר בכולן.

המקרה של מפיצה צד ג' הבעיה היא שלא רוב אם לא כל המפיצות להפיץ רק על ההאקס בוקס ולא לכל שאר הפלאטפורמות. (כולל את סטים) כאן כאמור, ההפסד יכול להיות אפילו טיפה יותר גדול מלהפיץ קודם כל בבלעדיות על האקס בוקס ורק אחר כך על כל שאר הפלאטפורמות.

מיקרוסופט בתור חברה שדוחפת את הדיגיטליות אמורה להיות חברה שמעודדת הפצה דיגיטלית פרטית ולא לדחות או לגרום למפתחות עצמאיות לא להוציא משחקים בדיוק כפי שמשחק ODDWORLD החדש הוצג ב-E3 כמפותח רק ל-PS4 ולא ל-ONE. המצב כרגע כפי שמוצג, לא ממש מזהיר לקונסולה החדשה.

יש במאמר גם ציון על המערכת של סוני שכרגע נותנת למפתחים לפתח משחקים ל-PSN ללא מפיצה אלא רק לוקחת את הנתח הקבוע על ההפצה בפלטפורמה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יוני 2013, 20:33

אני מסכים שמייקרוסופט חייבים לשנות את הגישה, בנוגע להפצה פרטית.
אני לא רואה מה ההבדל בין EA, שרוצה להפיץ משחק בXBL, לבין חברה של שלושה אנשים, שרוצים להפיץ שם את המשחק. לא ברור לי למה הם מאפשרים זאת לחברה אחת, אבל לא לחברה אחרת.
מה אכפת להם אם זה EA, או שחר בע"מ?

עד היום, זה באמת לא פגע בהם כל כך, כי אם רצית לשווק משחק עצמאי בקונסולות ולהרוויח ממנו כסף, היית חייב לעשות את זה דרך ה360.
אני מתאר לעצמי שזה ישתנה עם התמיכה החכמה של סוני במפתחים עצמאיים וברור שלהרבה מאוד מפתחים כבר עדיף פשוט לשחרר את המשחק בסטים.

אני מניח שאם XBLA בדור הבא יהיה פחות רווחי, אז מייקרוסופט ישנו את התנאים שלהם. יכול להיות שהם יעשו את זה מראש, אבל עד עכשיו המספרים שלהם מראים בבירור שהשיטה שלהם הכי רווחית עבורם (ובמקרים רבים, גם עבור המפתחים העצמאיים).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 19 יוני 2013, 22:34

swiss-the-engine כתב:אגב אני לא יודע למה אבל כל הזמן מזכירים פה שמיק' הולכת לעשות כסף ממכירות יד שניה ואלא אם כן יש פה משהו שאני לא מבין הם לא הולכים לעשות את זה:

הם הולכים לעשות כסף ממכירות יד שניה בעקיפין: participating retailers = עסקים שמחוברים לazure של מיקרוסופט, ככה שהם ישלמו להם על שירותי ענן :)

SgtDonowitz כתב:בקצרה, על מנת שמשחק יופץ באקסבוקס לייב יש שתי אופציות שקיימות כיום:
א.הפצה על ידי מיקרוסופט סטודיוס.
ב. הפצה על ידי חברת צד ג'.
אין אפשרות להפצה עצמית בארקייד כיום.

הסיבה שמיקרוסופט עושה את זה ב-360 זה כי היא רצתה להכווין את המפתחים הקטנים לשירות הindie store שלה. למעשה, מיקרסופט מציעה את הקונסולה היחידה בדור הזה שמאפשרת לך להפיץ עבורה משחקים בלי שאתה אפילו צריך לקנות ערכת פיתוח ומקבל ממיקרוסופט כלי פיתוח בחינם (ויזואלי סטודיו ו-XNA).
הבעיה עם הindie store זו התמיכה שהיתה לו אחרי השקת השירות והנראות המוגבלת שלו, ומיקרוסופט גם עשתה phase out ל-XNA. בדור הבא גם לא יהיה שירות ארקייד נפרד ומשחקים דיגיטליים יוצגו ליד משחקי ריטייל. לכן מה שנקבל הוא כנראה אחד מהשניים:
1) פתיחה הדרגתית של החנות הדיגיטלית גם להפצה עצמאית.
2) שירות נפרד אחד למפתחים עצמאיים. ההימור שלי זה שמיקרוסופט פשוט תשלב את חנות האפליקציות של חלונות 8 לקונסולה ותאפשר לכל אחד לפתח לקונסולה בצורה הזו ובמקביל המשחקים שלהם יוכלו להיכנס גם לחלונות 8 ולטלפונים מבוססי windows phone. מבחינתה היא הורגת ככה שתי ציפורים במכה אחת.

כנס build 2013 השנתי של מיקרוסופט למפתחים מתקיים בעוד שבוע בדיוק מהיום. אני מוכן לשים key על זה שנקבל הכרזה רשמית למה שמיקרוסופט מתכננת למפתחים עצמאיים על הXbox one במסגרת האירוע הזה, בטח במקביל לאיזו מתיחת פנים של חנות האפליקציות שלה כדי שתתאים לכל המכשירים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 68 אורחים