The last of us VS Bioshock infinite

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Blue&Black
Trainee

The last of us VS Bioshock infinite

הודעהעל ידי Blue&Black » 25 יוני 2013, 22:36

תמונה

אחרי ששיחקנו בשני המשחקים, מדובר ללא ספק בשני מתמודדים חזקים לא רק למשחק השנה אלא לדור הקונסולות הנוכחי. אומנם מדובר בשני ג׳אנרים קצת שונים אבל אי אפשר להתעלם מהדמיון הגדול ביניהם. מדובר שני משחקים ששמים את הדגש הגדול על סיפור עלילה, גיימפלי בעל דרכים שונות ומגוונות לגשת לכל קרב והחקירה של העולם. שלא נדבר על הדמויות.

תמונה
אי אפשר שלא להשוות בין הדמויות, שני גברים מחוספסים וקשוחים (שמדובבים על ידי אותו אדם למרבה האירוניה), שתי נערות צעירות המתלוות לכל אורך המסע ומגלות שדמויות צד יכולות להיות הרבה יותר מועילות ומעניינות מהדמות הראשית.
שתיהן יעזרו לכם במהלך הקרב, לשתיהן יש אופי עצמאי וברור ולשתיהן יש את הסוג של החן והתמימות בעולם בו הן נמצאות(הכל יחסי כמובן).

בין כל זה יש גם את העולם עצמו, כל פריט אספנות במשחק תורם להבנת העולם ומרחיב את הידע שלנו על מה שקרה, בין אם זה ההודעות הקוליות בVOXOPHONES או לפתקים שהשאירו קורבנות המגיפה, אפילו בשני במשחקים אתם תמצאו קוד לפתיחת כספות ברחבי המשחק.

אי אפשר לא למצוא הבדלים רבים בין שני המשחקים המוצלחים האלה, מי לדעתכם ראוי יותר למשחק השנה? הכל כמובן מתבסס על דעה אבל אפשר לנסות להשוות גם דברים טכנים, כמה גיוון היה בכל משחק, מי הייתה מועילה או מהנה יותר להיות בחברתה במהלך המשחק, מעניין לדעת מה אחרים חושבים.
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

Re: The last of us VS Bioshock infinite

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 26 יוני 2013, 12:29

ת'רד נהדר.
הולך להתחבא בשקט בגלל שלא שיחקתי באף אחד המשחקים האלו :oops:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 יוני 2013, 23:40

לא שחקתי עדין בTLOU אבל אם העלילה שלו מדגדגת את קצה האצבע של אינפנט אז אני משתחווה מול נוטי דוג.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 יוני 2013, 15:57

DrKeo כתב:לא שחקתי עדין בTLOU אבל אם העלילה שלו מדגדגת את קצה האצבע של אינפנט אז אני משתחווה מול נוטי דוג.

היא ממש לא. היא הרבה יותר בנאלית. היא מלאה בקלישאות והם לא עושים שום דבר חדש, בכלום (בסיפור עצמו ובמשחקיות).
עם זאת, מה שעושה את המשחק לאחד הטובים בהיסטוריה, לדעתי, זה שכל מה שנעשה שם, גם אם לא חדש, נעשה ברמה גבוהה במיוחד. העלילה באמת נכנסת לכל קלישאה אפשרית של סיפור זומבים (זה לא סיפור על זומבים, אלא על אנשים שחיים בסיטואציה קיצונית ועל מערכות היחסים שלהם, הפכה לאחת הקלישאות הגדולות של ז'אנר הזומבים, למשל), אבל הוא לא עושה את זה באופן טרחני וצפוי.
הכל כתוב פשוט מאוד נהדר. השימוש ביתרונות של המדיום מדהימים. למשל, בסרט יש בעיה של זמן, שאין במשחק ובטח לא משחק ארוך כמו TLOU. יש שם המון רגעים קטנים וסצינות שבסרט היו נשארות על רצפת חדר העריכה, אבל כאן לא וויתרו עליהן וזה מוסיף המון עומק לדמויות ועוזר מאוד לחיבור של השחקן איתן.
יש כל מיני מקומות שבהם מתעכבים על דברים שפשוט אי אפשר להתעכב עליהם במדיום אחר, כי אין זמן, או כי זה לא מספיק חשוב, או סתם בגלל שזה שונה לגמרי לחוות את אותם הרגעים, כאשר אתה צופה במישהו חווה אותם, לעומת, כאשר אתה משחק מישהו שחווה אותם.
המשחק גם עושה שימוש נהדר בשינוי זוויות ראייה ומעבר בין דמויות.

בכל הנוגע למשחקיות, הוא יותר טוב מביושוק אינפיניט, לפי דעתי. הכל מאוזן ומלוטש ברמה הגבוהה ביותר. כל מפגש עם אויבים מרגיש שונה ומיוחד. הכניסו אלמנטים של רנדומליות לאזורים (אתה מוצא נשקים ומשאבים שונים, בכל פעם שאתה משחק, בעצם), שהוסיף לכל קרב/חידה המון גיוון ומרגישים כמעט בכל רגע במשחק, שהמכאניקות והסיפור נוצרו ביחד ולא בנפרד (היה אזור אחד יוצא מן הכלל, אבל הוא היה קצר מספיק בשביל שזה לא יפריע כל כך).
בביושוק, לעומת זאת, היו המון מכאניקות שפשוט לא התאימו לסיפור ולעולם שנבנה סביבן. נראה שהשאירו אותן שם אך ורק כדי שיוכלו להגיד שזה דומה לביושוק. למשל, ברפטור, היה הגיוני לגמרי לחפש בכל מיני פחי זבל אחר פריטים שונים, כי שיחקנו בעיר הרוסה לחלוטין, שנמצאת בדרכה להבלע ע"י האוקיינוס שסביבה. באינפיניט, לא היה הגיוני בכלל לחפש אחר עגבניות בזבל, ליד אזרחי קולומביה הסופר-סנובים-שמרנים.
דוגמא נוספת בביושוק היא הוויגורס, שהקיום שלהם לא באמת מוסבר בעולם המשחק. הם מוצגים כמוצר שכולם יכולים לקנות, אבל אף אחד לא משתמש בהם. יש פה ושם דמויות עם כוחות דומים לוויגורס, אבל זה שונה לחלוטין ממה שראינו בביושוק הראשון, שבו היה הגיוני שלכולם יהיו כוחות ואכן היו כל מיני סוגים שונים של אויבים, שיכלו להשתמש בכוחות מיוחדים.

הבדל נוסף בין שני המשחקים, שנראה לי מעניין, זה השימוש שלהם באלימות. שניהם אלימים באופן קיצוני למדי, אבל בTLOU האלימות ממש זעזעה אותי (וזה המשחק הראשון שבו זה קרה לי). יש בה משהו low-key, או "דרך אגבי", שעושה אותה ברוטאלית יותר מכל ראש מתפצפץ שראיתי בביושוק אינפיניט. הם הצליחו לגרום לי להיות אלים לעיתים קרובות, אבל לא הרגשתי טוב עם זה, לרגע (טוב... אולי כן, בכמה מקרים ספציפיים).

הסיכום של ההתרשמות שלי, היא שTLOU הרבה יותר טוב בכל הנוגע למכאניקות המשחק ולכמה שהן מחוברות לנרטיב, אבל למרות כל החסרונות של ביושוק אינפיניט, הסיפור שלו פשוט הרבה יותר מוצלח והטוויסט בסוף הרבה יותר משמעותי, מכל מה שראיתי בסיפור של TLOU.
בקרב ביניהם למשחק השנה, הייתי בוחר בTLOU, כי הדיסוננס באינפיניט באמת הפריע והמשחקיות שם לא היתה מוצלחת במיוחד.
TLOU לא עושה שום דבר חדש, אבל הוא עושה כל כך הרבה דברים, יותר טוב מכל כך הרבה משחקים, שלדעתי מדובר במשחק טוב יותר ובחוויה עדיפה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 26 יוני 2013, 16:07

DrKeo כתב:לא שחקתי עדין בTLOU אבל אם העלילה שלו מדגדגת את קצה האצבע של אינפנט אז אני משתחווה מול נוטי דוג.

שיחקתי בביושוק רק שעה אבל הבנתי מהתרשמויות שהעלילה מגיעה לרבדים עמוקים ופילוסופים ואת זה לא תמצא ב tlou.
מה שכן תמצא שם זו עלילה שאולי מוכרת לך אבל שעשויה ברמות הגבוהות ביותר,כתיבה,בימוי הכל עשוי ברמה גבוהה על מנת להעביר לך איך העולם נראה ומתנהג בזמן ואחרי האפוקליפסה.

עלילה מאוד בוגרת ובלי להתחשב בבביושוק בעלת איכויות מהגבוהות בתעשייה,מתברגת בקלות עם הטובים שבהם בדור הזה.

מבחינת גיימפליי אפשר לאמר בוודאות מאוד גבוהה ש tlou אוכל את ביושוק אינפיניט בלי מלח,זה כבר עניין שהוא קונצנזוס וקשה לי להאמין שתמצא מישהו שיחשוב אחרת.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 26 יוני 2013, 16:36

Nigga כתב:כתבתי עכשיו תגובה ארוכה מאוד אבל ככל שהשורות הצטברו, שמתי לב שאני יכול לסכם הכל במשפט אחד:
The Last of Us משחק טוב יותר מ Bioshock Infinite בכל קנה מידה אפשרי.

עריכה: חוץ מדבר אחד - יומרנות.

חחחח

בדיוק קיבלתי את המשחק אז אוכל לענות על כך אחר-כך, אבל מהיכרותי עם שני המשחקים, אני משוכנע שאוהב יותר את TLoU. מלכתחילה לא מתּי על Infinite, שהיה מופתי בהגשה ובעלילה, אך העולם הרגיש לי כחוזר על עצמו מדי ולא ממש מעניין. את ביו-שוק המקורי אהבתי הרבה יותר.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 יוני 2013, 16:44

דווקא יצא לי לחשוב על זה הרבה בזמן האחרון.. קודם כל צריך לציין, מדובר בשני משחקי הדור. מבחינתי ואני מאמין שגם מבחינת עוד לא מעט אנשים.
וזה לא שהיה לנו דור רע, בכלל בכלל לא, אבל "משחקי הדור" הנוספים שיכולים איכשהו להכנס לקרב הזה (מבחינתי אלו RDR, דארק סולס, סדרת אנצ'רטד כמובן ואולי גם באטמן, אבל היו עוד רבים וטובים) לא מתקרבים בכלל לשני המשחקים האלו שנמצאים, לדעתי, הרחק הרחק מעל כולם באופן מובהק.

אבל מה כל כך מיוחד בשני המשחקים האלו? קודם כל הדימיון הכי גדול בין שניהם, והוא למעשה הדבר הכי מוזר בהתחשב בכך שהם כאלו משחקים טובים, בשניהם ה"משחק" עצמו כלומר הגיימפלי הוא בכלל לא הדבר הטוב ביותר.
למעשה בביושוק הוא אפילו לא ממש טוב, והוא לכל היותר נחמד וסבבה לגמרי ביחס לכל מה שנמצא כיום בשוק. כשאנשים רוצים לשבח את ביושוק אינפנט ולספר איזה משחק טוב הוא (והוא עד כדי כך טוב) הם קודם כל ישימו את הגיימפלי בצד.
וגם בTLOU המצב לא כל כך שונה, אבל כאן המצב קצת פחות קיצוני. ה"משחק" בTLOU הוא טוב. הוא טוב כי הוא מותח, הוא מפחיד והוא אינטנסיבי אבל יותר מהכל הוא פשוט מתאים לעולם, גם כאן המשחק עצמו הוא לא הגיימפלי אבל הוא כן נבנה קצת יותר סביבו מאשר באינפנט, האויבים (בין אם אנושיים ובין אם קצת פחות) נמצאים שם כי כל אחד מהם הוא חלק משמעותי מהעלילה ומהעולם וכמובן שמהאווירה.
אבל גם בTLOU וגם באינפנט, ה"משחק", הגיימפלי הוא ללא ספק הנקודה החלשה.

והעלילה היא ללא ספק הצד החזק, והחזק מאוד אפילו של שניהם. שני המשחקים שוב בדימיון מפתיע מספרים את הסיפור של נערה ושל גבר שבור (וזה אפילו אותו מדבב כמו שכבר ציינו), שניהם מתמקדים בעולם דמיוני שנפרד ושונה לגמרי מהעולם שאנו חיים בוא במציאות וההבדל הגדול האמיתי בין המשחק הוא מה שהוא עושה עם הדמויות והעלילה החזקות שלו.
בלי להכנס לספוילרים, אפשר להגיד שאינפינט ללא ספק לוקח את זה למעלה וחזק מאוד למעלה, הוא הרבה יותר יומרני והסיפור גדול בהרבה מהדמויות שמשתתפות בו, בעוד שTLOU לוקח את הכל למטה, לשורשים. הוא מספר את הסיפור של שתי הדמויות, הוא מתעמק ביחיסם ביניהן לבין עצמן ובניהן לבין שאר הדמויות שבמשחק. גם כאן כמובן יש סיפור גדול ומשמעותי אבל הוא הרבה יותר אישי והרבה יותר קרוב.

להגיד איזה משחק טוב יותר באופן מוחלט אי אפשר כי שניהם כל כך טובים, וכנראה שזה תמיד יהיה המשחק האחרון משניהם שאתה משחק ושטרי יותר בראש.. אצלי זה TLOU.
ויש משהו בסיפור הכל כך טוב שלו ובעולם הבוגר האפל והמדכא שהוא יצר שכרגע מציב אותו מבחינתי מעל הטוויסטים הגאוניים של ביושוק אינפיניט. כנראה העובדה שחמישה ימים אחרי שסיימתי את TLOU ועדיין לא נרגעתי מהסיום שלו, ואני עדיין לא יכול להפסיק לחשוב על איך שהוא נגמר נותנת לו כמה נקודות..

אבל היי, למה צריך לתת לשני המשחקים האלה לריב מי יותר טוב? אפשר פשוט להגיד תודה ולשחק בשנים מהמשחקים הטובים ביותר שראו אור ולהנות מכל אחד מהם בצורה נפרדת :D

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 יוני 2013, 17:27

כמו שאתם יודעים - אני כבר מעריץ של שני המשחקים, שגם אני חושב שהם, ביחד עם המשחקים שציין STICK, ובטח יצטרף אליהם GTA V - משחקי הדור. ותופעת הINDIE כולה נכנסת ביחד גם כן למה שאני הכי אזכור בעוד 20 שנה מהדור הנוכחי.
אני גם מסכים עם רוב מה ששחר אמר, רק שאני אנסח את זה מעט שונה בכל הקשור לעלילה...
קן לוין הוא גאון. הוא יצר את המשחק היחיד בדור הזה שפוצץ לי את המח. אני לא חושב שאשכח את מה שחוויתי בקולומביה בכל חיי. זאת בזכות העלילה כמעט במאה אחוז, אבל כל השאר עבד יופי עבורי, למרות ה"בעיות".
בTLOU, אני לא יודע אם אזכור את העלילה לפרטי פרטים בעוד 40 שנה, אבל כן אזכור את התחושה שהיתה לי במסע הזה.
לעומתו, אין שום רגע בעלילה של TLOU שהוא מקורי במיוחד או שהפתיע אותי ממש. זה סיפור די רגיל, ששמענו וראנו בכל מיני סרטים ומשחקים פוסט אפוקליפטים. אבל הוא מועבר בבגרות אמיתית, שאותה לא זכיתי לראות בשום משחק בחיים.
הכל פשוט מאוד רציני, ומאוד איכותי לכל אורך הדרך.
אני יודע שההשראה של התחושה הכללית שהם רצו להעביר היייתה של NO COUNTRY FOR OLD MEN. אני בטוח שאם האחים כהן היו משחקים במשחק הזה - הם היו מאוד גאים. הפקה וכישורי משחק, המוזיקה, הכל.
והאלימות מרגישה ממש במקום, וגם כן מאוד מציאותית, אם אתה בוחר לשחק בצורה מציאותית :)

כשסיימתי את TLOU - כתבתי פוסט שאני עוד לא יודע מי לוקח את משחק השנה (/דור) ביניהם. עכשיו שעבר שבוע בערך - אני משוכנע שזה TLOU.
למרות שהעלילה לא גאונית.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יולי 2013, 19:46

בסופו של דבר ההשוואה די בעייתית, כי המשחקים בכלל לא מאותו זאנר. אז מה אנחנו בעצם משווים? עלילה ומכניקות?
אני מניח שאפשר לקרוא את ערימות הביקורת על BI כמשחק בדיון הספציפי שלו - יש המון מכניקות גיימפליי בעיתיות שם וכמשחק הוא אולי בסדר אבל בהחלט לא בטופ של הטופ. אבל כסיפור? זה עולם אחר של עומק. וזה כי קן לוין הוא גאון פנומנלי, מהסוג שבקושי רואים אחת לדור - בערך כמו כריסטופר נולאן בעולם הסרטים, רק שביושוק אינפיניט הוא כמו ממנטו ויוקרה ואינספשן יחד.

את הסיפורים שקן לוין מספר והמשחקים שהוא יוצר ילמדו במוסדות אקדמיים בתחום במשך דורות, ודיונים על המסרים שהוא מעביר ימשיכו למלא את האינטרנט. המשחקים של נוטי דוג לעומת זאת פשוט יזכרו כמשחקים מאד טובים שמידי פעם יגיחו ויתברגו גבוה ברשימות Top 10 או Top 50 או Top 100 למיניהן, אבל לאימפקט העצום של ביושוק על התעשיה ועל מעצבי המשחקים של העתיד אין בכלל מה להשוות.

ובכל מקרה, אני מניח שאפילו עם דיוני "משחק השנה" כדאי לחכות לפחות עד שהשנה תסתיים. בטח בשנה כמו 2013.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 יולי 2013, 13:10

אני מבין שמבחינה עלילתית הוא מבריק אבל מה מעצבי המשחקים ילמדו מקן לוין כשהם יבואו לעצב משחק?
איך יוצרים גיימפליי בינוני?
זה נראה מתגובות שאני קורא שאחרי שאנשים יצאו מההתלהבות של הסוף פתאום הם גילו שבתכל׳ס זה די היה חרא משחק או לפחות בינוני מאוד,לי נראה שעם כמה שהעלילה טובה זה לא משהו שאפשר לעבור עליו לסדר היום,הוא לא חייב להבריק בגיימפליי אבל לפחות שיהיה סבבה ולא מתיש ומבאס כמו שאנשים מתארים.
אני מקווה לשפוט בעצמי בקרוב כשהמחיר ירד עוד קצת,באופן מפתיע הוא עדיין נמכר בדי גבוה.

בלי קשר לזה אומנם tlou לא מתוחכם נראטיבית כמו ביושוק אבל הכתיבה שלו,המשחק והנארטיב ברמות הכי גבוהות בתעשייה ותחושת המסע שאתה חווה היא מהחזקות שיש ככה שמדובר בחוויה רגשית מאוד חזקה,אין לי ספק שזה משחק שייזכר לא פחות מביושוק אינפיניט,ונראה בסוף השנה מי לוקח יותר פרסים (יכול להיות ש2 רבים והשלישי- gta5 בכלל לוקח :)).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 יולי 2013, 13:59

את ביושוק ילמדו אולי בחוגים לתסריטאות, אבל אין ספק שעל תעשיית משחקי המחשב - TLOU משמעותי בהרבה, הוא בעצם המשחק שמקדם את עולם המשחקים לעולם בוגר לחלוטין, ולא רק מבחינת האלימות והכיוון האמנותי, כמובן. פשוט אווירה שונה, של סרט רציני ביותר לאורך כל הדרך.
וזה דבר שהיה מאוד חסר לטעמי בעולם המשחקים, ודבר שנראה ממנו הרבה יותר בקרוב, בזכות נוטי דוג.
חששתי קצת שהמשחק לא ימכור טוב בגלל האופי שלו, אבל עושה רושם שיש ביקוש והמפיצות ישמחו לקפוץ על ההזדמנות... אני מקווה

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 02 יולי 2013, 16:38

Laskin כתב:את ביושוק ילמדו אולי בחוגים לתסריטאות, אבל אין ספק שעל תעשיית משחקי המחשב - TLOU משמעותי בהרבה, הוא בעצם המשחק שמקדם את עולם המשחקים לעולם בוגר לחלוטין, ולא רק מבחינת האלימות והכיוון האמנותי, כמובן. פשוט אווירה שונה, של סרט רציני ביותר לאורך כל הדרך.
וזה דבר שהיה מאוד חסר לטעמי בעולם המשחקים, ודבר שנראה ממנו הרבה יותר בקרוב, בזכות נוטי דוג.
חששתי קצת שהמשחק לא ימכור טוב בגלל האופי שלו, אבל עושה רושם שיש ביקוש והמפיצות ישמחו לקפוץ על ההזדמנות... אני מקווה

אני לאו דווקא מסכים איתך מכמה וכמה סיבות.

ראשית לגבי ביושוק: גם אם רמת הגיימפליי שלו אינה מוסכמת על כולם, לפטור את כל מה שהוא עושה בעיצוב שלו כ"משהו שאולי ילמדו בחוגים לתסריטאות" זה כנראה לא לדעת מה זה תסריטאות ומה זה כתיבה למשחקים. ביושוק אינפיניט עליון מ-TLOU בסיפור הסיפור דרך עיצוב העולם. גם TLOU לא רע בזה בכלל יש לציין, אבל העולם המגובש של TLOU מרגיש רוב הזמן כמו תפאורה, בעוד ב-Bioshock Infinite מוצאים כמעט בכל פינה פרט שתורם בפועל להבנת הסיפור של קולומביה והעולם המוסרי שסובב אותה. אני באמת חושב ש-BI מקדם יותר את התעשייה באיך לספר סיפור בדרך שאפשר רק במשחק - בעוד TLOU, מבחינת הנראטיב והדמויות, היה יכול לעבוד כמעט באותה מידה גם בקולנוע או בטלוויזיה.

שנית לגבי האווירה: TLOU מצטיין באווירה מצויינת (שנשברת המון על ידי AI בעייתי וכל מיני הגבלות עיצוביות מפגרות, אבל נעזוב את זה) - אבל לא משהו שלא ראינו בעבר. למעשה - אפילו לא משהו שלא ראינו בזמן האחרון. אני חושב שההגדרה הכי טובה ל-TLOU תהיה "האווירה של The Walking Dead עם ערכי ההפקה של Bioshock Infinite עם העיצוב שלבים והבימוי המצויין של Uncharted". לעזאזל, TLOU ו-TWD אפילו חולקים את אותם אלמנטים נראטיביים של סיפור מסע שמחשב בין דמות אב לדמות בת. הוא אמנם מתמקד בדברים אחרים - אך לא פחות מדכדך ואפרורי, ולי אישית הוא נגע הרבה יותר מ-TLOU ברגעים הדרמטיים החזקים שלו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 105 אורחים