Gamescom 2013 - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: Gamescom 2013 - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2013, 01:37

Kazz כתב:כי מן הסתם יש הבדל בין מפיצה שמחליטה על דעת עצמה ובוחרת להוציא משחק לכאן אבל לא לשם, לבין היצרנית שמגיעה ומציעה להם כסף כדי שהם יוציאו את המשחק שלהם לכאן ולא לשם. אני מבין למה מיקרוסופט עושים את זה, אני מבין למה מפיצות לוקחות את ההצעה. זה לא משנה את העובדה שבסופו של דבר מנסים לסחוט את השחקנים לקנות קונסולה אחת על פני השנייה בכך שהם מונעים מהגרסה המתחרה לצאת באותו זמן או עם תוכן בלעדי נוסף. אנחנו לא מדברים פה על בלעדיים 'אמיתיים' שנתמכו מההתחלה אלא על כך שהיצרנית ניגשת לקראת סוף הפיתוח של משחק צד ג' למספר פלטפורמות ונותנים כסף כדי לא להוציא את המשחק לקונסולה המתחרה.

זה חרטא ברטא והביטוי הכי עלוב ל'מלחת קונסולות'. ומה לעשות, כנראה יש אנשים שפשוט לא יכולים להמתין והם יקנו קונסולה שלא חשבו לקנות כי היא מקבלת את המשחק קודם.

אבל מאיפה לך שמיקרוסופט לא הייתה שם מההתחלה ותרמה מימון שעזר לפיתוח המשחק או לחילופין שהמשחק מראש פותח רק לone והם רק עשו קופה על מיקרוסופט? הרי המפתחים אומרים במפורש שלא היה להם את המשאבים לעשות אותו לעוד קונסולה, למה להם לשקר? אין להם סיבה להגיד את זה, הם יכלו לא להגיד סיבה, הם יכלו להגיד ״שיתוף הפעולה הנהדר עם מיקרוסופט גרם לנו״ או כל בולשיט pr אחר. אבל הם אמרו תשובה מאוד כנה, לא היה לנו הכוח אדם וברגע שהמשחק יהיה מבוסס נו יא אותו גם לפס4. מה יותר כנה מזה?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 21 אוגוסט 2013, 09:39

Kazz כתב:כי מן הסתם יש הבדל בין מפיצה שמחליטה על דעת עצמה ובוחרת להוציא משחק לכאן אבל לא לשם, לבין היצרנית שמגיעה ומציעה להם כסף כדי שהם יוציאו את המשחק שלהם לכאן ולא לשם. אני מבין למה מיקרוסופט עושים את זה, אני מבין למה מפיצות לוקחות את ההצעה. זה לא משנה את העובדה שבסופו של דבר מנסים לסחוט את השחקנים לקנות קונסולה אחת על פני השנייה בכך שהם מונעים מהגרסה המתחרה לצאת באותו זמן או עם תוכן בלעדי נוסף. אנחנו לא מדברים פה על בלעדיים 'אמיתיים' שנתמכו מההתחלה אלא על כך שהיצרנית ניגשת לקראת סוף הפיתוח של משחק צד ג' למספר פלטפורמות ונותנים כסף כדי לא להוציא את המשחק לקונסולה המתחרה.

זה חרטא ברטא והביטוי הכי עלוב ל'מלחת קונסולות'. ומה לעשות, כנראה יש אנשים שפשוט לא יכולים להמתין והם יקנו קונסולה שלא חשבו לקנות כי היא מקבלת את המשחק קודם.

לא סוחטים. לא מעקמים ידיים מאחורי הגב. לרוב תאגידי הענק אין את הכוח הזה, כרגע.

מנסים לשכנע, בעזרת תוכן עדיף. לגיטימי לחלוטין. מוסרי לחלוטין. לא דופק אף אחד. לא מפלה אף אחד. לא עושה שום דבר רע, לאף אחד. הבלעדיות של המשחקים והתוכן הזה אמיתית בדיוק כמו משחק שמפותח ע"י צוות שהמשכורות שלו מגיעות באופן ישיר ממייקרוסופט או סוני.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 אוגוסט 2013, 02:25

bling כתב:
הפייבל החדש זה אונליין בלבד עם CO-OP

נראה לי שזה לא מדוייק: יכול להיות שהוא מצריך חיבור תמידי ל-DA CLOUDZ ושעדיף לשחק יחד / אחד נגד השני, אבל אמרו במפורש שיהיה אפשר לשחק אותו גם לבד.
עדיין, יש מצב שהוא יותר מידי אמביציוזי ואני לא יודע כמה ליונהד יוכלו לספק את הסחורה בדור הבא.

bling כתב:הוא אכן יציב אבל איכות התמונה אצלי היתה מגורענת מאוד גם על best,עברתי לערוץ היוטיוב של IGN,רואים שם מדהים עם 720P והסטרים יציב.

סוני מגזימים עם הפוקוס על האינדי במסיבות עיתונאים,דיייייייייייי
זה החליף את הקינקט במסיבות הידעות לשמצה של MS.

האינדי הזה חשוב להם מאד. אולי זה קצת over comensating, אבל מיקרוסופט חייבת מידה לא מבוטלת מההצלחה של ה-360 בדור האחרון לכמה הצלחות מטאוריות של מפתחי האינדי, בזמן שסוני התעוררה שם קצת מאוחר. עכשיו כנראה שסוני מרגישה צורך לשים דגש על זה שהPS4 היא יקירת האינדי, וזה כולל לנסות ולשים את היד על כמה שיותר משחקים של מפתחי אינדי שהיו מאד מזוהים בדור הקודם עם ה-360. זה מתחיל מג'ונתן בלואו ושות' באירוע הקודם ועד לכל ההכרזות הנוכחיות: כל המשחקים החדשים שהוכרזו אצל סוני בGamescom הם משחקי אינדי ממפתחי מוכרים ל-360 או ל-PC כמו N+, סופר מיט בוי, ואחרים. במקרה של חלקם אפילו לא אוזכרה במפורש אקסלוסיביות (וההכרזה על הפצה עצמאית אצל מיקרוסופט די טרפה את הקלפים בחזית הזו).
בדור הקודם אגב מיקרוסופט עשתה משהו דומה עם ניסיון לתפוס כמה שיותר שמות שהיו מזוהים עם הPS2 בזאנר הJRPG.

Kazz כתב:כן. אין הבדל בין אולפן פיתוח פנימי שעושה משחק לבין סוני ניגשת ליוביסופט ונותנת כסף כדי שיהיה תוכן בלעדי. האם העיתואים ישאלו את יוביסופט למה הם מפלים בין קהל השחקנים שלהם? מישהו ישאל את EA למה הם רומסים על קהל השחקנים שלהם בכך שהם מקבלים כסף ממיקרוסופט בשביל תוכן בלעדי למשחקים שמגיעים לכל הפלטפורמות? כדי שהם ימנעו את הוצאת המשחק לפלטפורמה אחרת כדי שמיקרוסופט יוכלו להתהדר באופן פתטי על בלעדיות זמנית ולהוציא לשון למתחרים ולהגיד 'נה נה נה נה'?

ושוב ההיגיון העקום שובר שיאים... הכסף הזה שזורקים על מפיצות צד שלישי הוא מה שמלכתחילה מאפשר את התוכן הנוסף, ואלמלא הוא פשוט לא היינו מקבלים אותו בשום מקום. יש בסופו של דבר שתי אפשרויות:
1) המשחק מגיע זהה לכל הפלטפורמות כפי שהוא תוכנן מלכתחילה ובלי שום תוכן בלעדי להתהדר בו באף גירסה: כמו בקומוניזם, כולם ידפקו במידה שווה אבל צרי העין יוכלו לפחות לשמוח שכולם סובלים.
2) סוני/מיקרוסופט/מישזולאתהיה באות למפיצה/מפתחת עם כסף ומציעות לה אותו בתמורה לתוכן בלעדי. בזכות הכסף הזה המפתחת יכולה עכשיו לשכור עוד מפתחים ולממן תוכן נוסף: אולי אלו דמויות נוספות שנחתכו בעריכה, אולי אלו השלבים האלו שהדדליין פשוט לא איפשר להכניס למשחק בזמן סביר תחת התקציב המקורי, ואולי אלו משימות הצד שהם כל כך רצו להכניס אבל לא היו להם המשאבים לעשות את זה כי כסף לא צומח על עצים.
המשמעות היא שבזכות הכסף הזה המפתחים עכשיו יכולים להביא את התוכן הזה לאוויר העולם, גם אם זה אומר שרק מי שיבחר להשקיע בפלטפורמה מסוימת יקבל את התוכן הנוסף. בדרך כלל גם יש סעיפים מקלים שמאפשרים אחר כך להוציא את התוכן הנוסף גם בגרסאות אחרות ובמהדורות GOTY למיניהן - ואז כולם מרוויחים עוד תוכן וצריכים להגיד תודה (בהנחה שהתוכן הזה בכלל שווה משהו). מבחינת הקהל הרחב זה תמיד יהיה עדיף על locked exclusives מ-IP פנימי שלעולם לא יראו אור על פלטפורמה אחרת עד שיצרנית הקונסולה לא פושטת רגל ועוזבת את עסקי החומרה.
להתלונן על זה ועוד לדרוש מעיתונאים לשאול על הפליה כבר מגיע לרמות אבסורד כל כך מגוחכות, שאני שואל את עצמי אם השלב הבא במדרון ההזיות הזה הוא להתלונן על פרוייקטים בקיקסטארטר שמפלים בין השחקנים באמצעות גישה בלעדית לאלפא ובטא שניתנת רק לשחקנים שהשקיעו יותר כסף במימון הפרוייקט.

Kazz כתב:הם רק אמרו שיהיה באנדל אבל לא ציינו\לא ידעו שמדובר בהצעה שהיא רק למי שעושה פרי-אורדר ולא באנדל שאפשר ללכת לחנות ולקנות בשבועות לאחר השיגור.

מעבר לקטנוניות, אתה עדיין חוזר על הטעות הזו שוב: השמועה דיבר במפורש על באנדל שיגור. "שבועות אחרי השיגור" זה לא באנדל שיגור.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 אוגוסט 2013, 06:32

bling כתב:הציגו המון אינדי,החיקוי איקו הזה הדבר היחיד שעניין אותי,אבל כזה חיקוי בוטה הוא אפילו נלחם שם באנשי צל.

חוץ מזה צודק,אין סיבה לקנות את הקונסולות בהשקה,מסיבות מאכזבות מאוד של כולם היום,איפה קאז שיגיד שגיימסקום אוכלת את E3?

ראיתי רק חלק אבל מחזק
למי שיש PS3\360\PC (לWIIU חסר הרבה מולטיפלטפורם )
אני לא רואה סיבה ,שילך לקפוץ לקנות PS4 או XBOXONE בהשקה

כי סך הכל הוא יקבל גירסת PC ,של בגדול אותם משחקים

לא ראיתי אף דבר באמת חובה

דרך אגב הויטה ניראתה מתה לפני התארוכה -ועדין ניראת מתה
הורדת מחיר זה טוב ,אבל היא עדין יקרה מידי יחסית לתמורה
ובורדרלנד 2 ,משחק טוב ככל שיהיה ,זה לא משחק שיציל קונסולה נידת

עם היו מצליחים להוריד ל150$ כולל 4 גיגה זיכרון ,היה להם משהו ביד ,אבל 200$ בלי כרטיס ,יש להם חרא ביד

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 אוגוסט 2013, 15:14

EA פשוט מטומטמים,אין לי מילים אחרות,למה?
כי יש גיימפליי של FIFA 14 בתערוכה שרץ על לא פחות מה XBOX ONE,אז השאלה היא למה לעזאזל לא להראות את המשחק במסיבת העיתונאים,לעשות לו תצוגת גיימפליי באיכות הכי טובה בדיירקט פיד כדי שאנשים יוכלו להתרשם ממנו כמו שצריך,כולה המותג הכי גדול שלהם-עדיף כמובן שאנשים יצלמו צילומי OFF SCREEN מזעזעים שיוצרים רושם של משחק דור קודם:

מה אפשר להגיד? ממש עושה חשק לרוץ לקנות קונסולת דור הבא :roll:

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 08:38

עד כמה שאני זוכר המנוע החדש שלהם הוא באמת רק לדור הבא אבל זה לא נראה לכם כמו הגרסה האחרונה של הX360 מתחת לטלוויזיה? ככה זה נראה לי בכל אופן
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוגוסט 2013, 09:13

Kazz כתב:CVG שליטה!!111
MCV שליטה!!111

באמת הזוי פה הלעג שניתן למקור שמועה אחד לעומת השני.

אבל כבר הסבירו לך את ההבדל - אף אחד לא הביא פה את הדברים של CVG וMCV, וגם אם מישהו הביא, הוא הביא אותם כשמועה, ולא כדברי הנביא מפי האל.. אתה מביא את הדברים של CBOAT כאילו מדובר בתורה שניתנה למשה על הר סיני, ואז מתפלא שלועגים לו, כשהוא טועה בדבר כ''כ בסיסי, שאין מצב שאינסיידר אמיתי היה טועה בו?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 21 אוגוסט 2013, 09:16

swiss-the-engine כתב:עד כמה שאני זוכר המנוע החדש שלהם הוא באמת רק לדור הבא אבל זה לא נראה לכם כמו הגרסה האחרונה של הX360 מתחת לטלוויזיה? ככה זה נראה לי בכל אופן

הוא אומר בהתחלה שזה על הONE.

בכל מקרה, לא הייתי דואג למחלקת השיווק של EA. הם יודעים את העבודה. אם הם לא מראים, יש לזה סיבה. אני מתאר לעצמי שהקפיצה פשוט לא כל כך מטאורית, כי זה כותר ראשון לדור הבא ועוד יש הרבה עבודה על הגירסא הזאת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 10:09

טייטאנפול נראה פשוט אדיר. הגיימפליי הפלטפורמי הזה הוא משהו שמאז שיצא MIRRORS EDGE לא הבנתי למה אף אחד לא משלב אותו במשחק שלהם. בפרט תמיד רציתי שהמפתחים של היילו יכניסו את זה לגיימפליי.

כנראה שזאת תהיה ההתמכרות FPS התחרותי שלי לדור הזה כמו שהיה לי עם COD4.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוגוסט 2013, 10:12

לא רואה את עצמי שוקע במשחק כמו טייטנפול... אין לי את הזמן להשקיע בMP תחרותי שכזה. ואם אתה לא באמת משקיע זמן במשחק, אז אתה סתם אוכל קש במשחק.
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 10:20

Klayman כתב:לא רואה את עצמי שוקע במשחק כמו טייטנפול... אין לי את הזמן להשקיע בMP תחרותי שכזה. ואם אתה לא באמת משקיע זמן במשחק, אז אתה סתם אוכל קש במשחק.

להההה.... לא חייב להשקיע מלא זמן בשביל לא לאכול קש. מה שכן TWITCH גיימפליי לא מתאים לכל אחד וממה שאני מכיר אותך אתה נראה לי אחד שזה לא מתאים לו :P
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אוגוסט 2013, 10:28

לא ממש, האמת. :).
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 21 אוגוסט 2013, 10:32

Klayman כתב:לא רואה את עצמי שוקע במשחק כמו טייטנפול... אין לי את הזמן להשקיע בMP תחרותי שכזה. ואם אתה לא באמת משקיע זמן במשחק, אז אתה סתם אוכל קש במשחק.

גם שנים אחרי COD4, כשנכנסתי פה ושם לשחק, לא היתה לי שום בעיה להצליח, באופן יחסי.
אף פעם לא חוויתי על בשרי את העניין של ילדים בני 8 שמשחקים כל היום והורגים אותך תוך שניה בכל סיבוב.

בכל מקרה, טיינטנפול באמת נראה מדהים. מאוד אהבתי את כל האלמנטים שהם שילבו במולטי, מהסינגל. כל מיני קטעי סיפור.
מעניין יהיה לראות אם אלו דברים שבאמת ישאירו אותך במשחק, או שהם יחזרו על עצמם ויתיישנו מאוד מהר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 10:54

Nucleus_Dawn כתב:
גם שנים אחרי COD4, כשנכנסתי פה ושם לשחק, לא היתה לי שום בעיה להצליח, באופן יחסי.
אף פעם לא חוויתי על בשרי את העניין של ילדים בני 8 שמשחקים כל היום והורגים אותך תוך שניה בכל סיבוב.

בכל מקרה, טיינטנפול באמת נראה מדהים. מאוד אהבתי את כל האלמנטים שהם שילבו במולטי, מהסינגל. כל מיני קטעי סיפור.
מעניין יהיה לראות אם אלו דברים שבאמת ישאירו אותך במשחק, או שהם יחזרו על עצמם ויתיישנו מאוד מהר.

זו באמת נקודה מדאיגה.

@ קליימן.. כן מזמן קלטתי אותך בקטע הזה. לעומת זאת אני לא בן אדם של STEALTH :P . פעם הייתי אבל יש לי בעיה כזאת שאם אני משחק STEALTH אני חייב שלא יגלו אותי וזה מ-א-ר-י-ך בצורה מוגזמת את המשחק ואין לי זמן לזה :|
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 12:53

טוב כצפוי בליזארד הכריזה על הרחבה לדיאבלו 3... יהיה אקט חדש ודמות חדשה CRUSADER. אמור להיות יותר "אפל" מהמשחק המקורי.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 אוגוסט 2013, 12:58

swiss-the-engine כתב:טייטאנפול נראה פשוט אדיר. הגיימפליי הפלטפורמי הזה הוא משהו שמאז שיצא MIRRORS EDGE לא הבנתי למה אף אחד לא משלב אותו במשחק שלהם. בפרט תמיד רציתי שהמפתחים של היילו יכניסו את זה לגיימפליי.

כנראה שזאת תהיה ההתמכרות FPS התחרותי שלי לדור הזה כמו שהיה לי עם COD4.

נכון לעכשיו זה הגיימפליי הכי מרשים שראיתי יוצא מהתערוכה. כל כך אינטנסיבי, ועם כל הדיאלוגים המותאמים ברקע אני חושב שלא הייתי מסוגל לנחש שזו לא משימת קמפיין סינגל פלייר מסורתית.
חוצמזה, חפש את הדגמת הGameplay- של Dying Light. הוא גם מציע "תנועתיות" פארקורית כזו.

שירות ה-LittleBigPlanet Hub שמגיע בחינם לPS3 עכשיו נשמע גם כמו משהו מצויין. ממש לא ברור לי למה סוני לא לקחו את דמות הסאקבוי והטמיעו אותו בPS4 כאלטרנטיבה לאווטארים ולMii כי זה יכל לעבוד נהדר.

ועוד משהו, Tropico 5 הוכרז:
http://www.strategyinformer.com/news/24 ... -dynasties
יאפשר לראשונה להקים שושלת ככה שהמשחק יתרחש על פני מספר תקופות שונות מהמאה ה-19 ועד ה-21 כולל התקדמות טכנולוגית עם השנים. יתן לו קצת יותר וייב של Civilization.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 13:18

ראיתי את הגיימפליי של DYING LIGHT ואני חושב שאני בינתיים היחידי בפורום שהתלהב.
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוגוסט 2013, 13:20

ושוב ההיגיון העקום שובר שיאים... הכסף הזה שזורקים על מפיצות צד שלישי הוא מה שמלכתחילה מאפשר את התוכן הנוסף, ואלמלא הוא פשוט לא היינו מקבלים אותו בשום מקום. יש בסופו של דבר שתי אפשרויות:
1) המשחק מגיע זהה לכל הפלטפורמות כפי שהוא תוכנן מלכתחילה ובלי שום תוכן בלעדי להתהדר בו באף גירסה: כמו בקומוניזם, כולם ידפקו במידה שווה אבל צרי העין יוכלו לפחות לשמוח שכולם סובלים.
2) סוני/מיקרוסופט/מישזולאתהיה באות למפיצה/מפתחת עם כסף ומציעות לה אותו בתמורה לתוכן בלעדי. בזכות הכסף הזה המפתחת יכולה עכשיו לשכור עוד מפתחים ולממן תוכן נוסף: אולי אלו דמויות נוספות שנחתכו בעריכה, אולי אלו השלבים האלו שהדדליין פשוט לא איפשר להכניס למשחק בזמן סביר תחת התקציב המקורי, ואולי אלו משימות הצד שהם כל כך רצו להכניס אבל לא היו להם המשאבים לעשות את זה כי כסף לא צומח על עצים.
המשמעות היא שבזכות הכסף הזה המפתחים עכשיו יכולים להביא את התוכן הזה לאוויר העולם, גם אם זה אומר שרק מי שיבחר להשקיע בפלטפורמה מסוימת יקבל את התוכן הנוסף. בדרך כלל גם יש סעיפים מקלים שמאפשרים אחר כך להוציא את התוכן הנוסף גם בגרסאות אחרות ובמהדורות GOTY למיניהן - ואז כולם מרוויחים עוד תוכן וצריכים להגיד תודה (בהנחה שהתוכן הזה בכלל שווה משהו). מבחינת הקהל הרחב זה תמיד יהיה עדיף על locked exclusives מ-IP פנימי שלעולם לא יראו אור על פלטפורמה אחרת עד שיצרנית הקונסולה לא פושטת רגל ועוזבת את עסקי החומרה.
להתלונן על זה ועוד לדרוש מעיתונאים לשאול על הפליה כבר מגיע לרמות אבסורד כל כך מגוחכות, שאני שואל את עצמי אם השלב הבא במדרון ההזיות הזה הוא להתלונן על פרוייקטים בקיקסטארטר שמפלים בין השחקנים באמצעות גישה בלעדית לאלפא ובטא שניתנת רק לשחקנים שהשקיעו יותר כסף במימון הפרוייקט.

צריך להיות נאיבי במיוחד ולחיות באוטופיה כדי לחשוב שזה מה שקורה. כן, למפיצות ענק אין כסף לעשות עוד משימה של 60 דקות או להוסיף 40 קלפים בלי כסף מהיצרניות. כן, ממש צריך להגיד תודה על 'תוכן בלעדי' פעוט כזה או אחר שמפגין נואשות גדולה של היצרנית לגרום לך לקנות את המוצר שלהם. כן, צריך להגיד תודה למיקרוסופט שנותנים כסף לEA כדי שהם יישבו על גרסאות הפס4 של משחקים. מפיצות מפנות את העורף לקהל שלם בשביל עוד כמה גרושים. איזה כיף. תחרות מי דופק את השחקנים יותר במשחקי צד שלישי.

יאללה, אני מקווה שנראה את התופעה מגיעה גם לבתי הקולנוע. שעיריית חדרה תיגש למפיצת סרט שובר קופות ותשלם להם כסף כך שלמשך חודשיים הסרט יוקרן רק בבתי-הקולנוע המרופטים בעיר. איזה כיף לנו. במקום לראות את הסרט במקום שאנחנו רוצים ובבית הקולנוע האהוב עלינו, נצטרך לבלוע גלולות מרות אם נרצה לראות את הסרט. אני רץ לכתוב את מכתבי התודה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 13:24

אין קאז אתה פשוט לא רציני ולא יעזור כלום.

אני כבר עכשיו יכול לכתוב את המכתבי תודה שלך מכיוון שאני בכלל לא הולך לסרטים בקולנוע כך שאני כבר שנים מופלה לרעה.
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוגוסט 2013, 13:48

איך אתה מופלה אם אתה בוחר לא ללכת? אתה לא רואה את הביזיון אם איירון מן 3 היה מוקרן רק בעיר אחת במשך חודשיים כי מישהו שפך כסף כדי להבטיח זאת?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 21 אוגוסט 2013, 13:52

הבזיון הוא שאני לא יכול לראות את איירון מן 3 אצלי בבית בניחותה... במקום זאת מכריחים אותי ללכת לקולנוע עם הפופקורן משכנתא שלהם. עזוב כמו שאמרתי, אתה פשוט לא רציני.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2013, 22:03

Kazz כתב:איך אתה מופלה אם אתה בוחר לא ללכת? אתה לא רואה את הביזיון אם איירון מן 3 היה מוקרן רק בעיר אחת במשך חודשיים כי מישהו שפך כסף כדי להבטיח זאת?

הדימוי שלך לא טוב, אם כבר תשווה את זה לערוץ טלביזיה כי קולנוע זה מקום שאתה צריך להטריח את עצמך כל פעם מחדש לסוע אליו. בטבלזיה זה עובד בדיוק אותו דבר, אם אתה רוצה לראות שידורים של כדורגל ישראלי למשל תקנה את הערוץ ספורט 1. מה לעשות, ספורט 1 קנה את הזכויות שידור אז אם אתה רוצה לראות כדורגל ישראלי תקנה אותו. העובדה שיש עליו כדורגל ישראלי הפכה אותו לאטרקטיבי עבורך, זה המודל העסקי שלהם. הם יכלו להפיק תוכניות מקור שאולי היו מעניינות אותך ואולי לא אבל הם יודעים כעובדה שכדורגל ישראלי שכבר מופק וכבר יש לו אוהדים יהפוך את הערוץ שלהם לאטרקטיבי אז הם שלמו כסף והוא עכשיו אצלם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 אוגוסט 2013, 14:04

Kazz כתב:צריך להיות נאיבי במיוחד ולחיות באוטופיה כדי לחשוב שזה מה שקורה. כן, למפיצות ענק אין כסף לעשות עוד משימה של 60 דקות או להוסיף 40 קלפים בלי כסף מהיצרניות. כן, ממש צריך להגיד תודה על 'תוכן בלעדי' פעוט כזה או אחר שמפגין נואשות גדולה של היצרנית לגרום לך לקנות את המוצר שלהם. כן, צריך להגיד תודה למיקרוסופט שנותנים כסף לEA כדי שהם יישבו על גרסאות הפס4 של משחקים. מפיצות מפנות את העורף לקהל שלם בשביל עוד כמה גרושים. איזה כיף. תחרות מי דופק את השחקנים יותר במשחקי צד שלישי.

יאללה, אני מקווה שנראה את התופעה מגיעה גם לבתי הקולנוע. שעיריית חדרה תיגש למפיצת סרט שובר קופות ותשלם להם כסף כך שלמשך חודשיים הסרט יוקרן רק בבתי-הקולנוע המרופטים בעיר. איזה כיף לנו. במקום לראות את הסרט במקום שאנחנו רוצים ובבית הקולנוע האהוב עלינו, נצטרך לבלוע גלולות מרות אם נרצה לראות את הסרט. אני רץ לכתוב את מכתבי התודה.

למפיצות אין כסף לעשות עוד משימה: כל סנט בתקציב מנוהל לפי קריטריונים. יש milestones ויש דדליינים ולמפיצה יש עשרות פרוייקטים להשקיע בהם ככה שאי אפשר לשפוך כסף בלי סוף על משחק. אם החליטו שתוכן מסוים לא נכנס למשחק כי במסגרת התקציב הוא לא עובר - אז התוכן הזה לא יהיה קיים. ראית פעם משחק kickstarter שמבטיח עוד תוספות ככל שיותר כסף יכנס לקופה? אז ככה בדיוק הדברים עובדים בעולם האמיתי שמחוץ ללה-לה-לנד של נאוגף.
הדרך היחידה להביא את התוכן הזה בכל זאת היא באמצעות תקצוב - והתקצוב שצריך להחזיר את עצמו באמצעות מודל כלכלי אחר: או מודל pay 2 win או מודל DLC בתשלום (שמהווים סיכון מהותי כי הם יעבדו רק אם המשחק עצמו מלכתחילה היה הצלחה מסחרית) או שמישהו אחר יהיה מוכן להשקיע בתוכן הזה כסף בתמורה למשהו. והתמורה הזו היא בלעדיות, זמנית או קבועה. אחרת התוכן הזה פשוט לא יהיה קיים ואז כולם מפסידים - כולל האידיוטים השימושיים. אינסוף משחקים נגנזים נהדרים בכל שנה בדיוק בגלל שחסר להם הסבסוד הזה שיכול להחזיק את הפיתוח שלהם מעל המים.

אגב, את האנלוגיה המטופשת לבתי הקולנוע תשאיר לעולם הדימיוני שבו מפיצי סרטים לא מספקים בלעדיות לאולמות הקולנוע שלהם, שחברות כבלים ולווין לא קונות תוכן בלעדי, ושלא נדבר על היקום שבו אניי יכול לראות את הסרט בכל מקום שאני באמת רוצה - כלומר הבית שלי - בלי שלאולמות הקולנוע מקבלים בלעדיות של חודשים על ההקרנה. וגם אז ראצוי לפחות תלמד להשתמש באנלוגיה נכונה: אתה צריך לקטר על זה שבגלל שעיירית חדרה שילמה לWB כסף אז רק אצלם יקרינו לך את הסצינה הבלעדית בסוף איירון מן 3 אחרי הפרסומות. כשעיריית חדרה תממן את כל עלות הסרט היא תוכל לעשות איתו מה שהיא רוצה - אבל ההתבכיינות הנוכחית שלך היתה על בלעדיות של DLC בלבד, נכון?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 אוגוסט 2013, 15:20

"ראית פעם משחק kickstarter שמבטיח עוד תוספות ככל שיותר כסף יכנס לקופה?" - וזה אחד ההיבטים הכי מפוקפקים של הפרוייקטים האלה.
"אינסוף משחקים נגנזים נהדרים בכל שנה בדיוק בגלל שחסר להם הסבסוד הזה שיכול להחזיק את הפיתוח שלהם מעל המים." - אז יופי, שהיצרניות יממנו את המשחקים כבלעדיים שלמיים ולא ינסו לדפוק את השחקנים של משחקי צד ג'.
"אבל ההתבכיינות הנוכחית שלך היתה על בלעדיות של DLC בלבד, נכון?" - לא. גם על בלעדיות זמנית. פשוט מישהו נותן כסף כדי שגרסת הפס4 לא תצא. זה מדהים. כמה ציניים אפשר להיות במלחמות קונסולות? חברות משתינות על קהל השחקנים שלהם בקונסולה מסויימת בלי למצמץ.

כל הקונספט של תכנים בטלוויזיה מושתת על קניית זכויות שידור ומלחמת מחירים. מי שיציע עסקה יותר טובה יזכה בזכות השידור של תוכן X בארץ Y. וגם אז, ראית פעם את אותה תוכנית טלוויזיה בהוט וביס אבל שבספקית אחת יש סצנות אחרות נוספות?

המודל העסקי של הסרטים: הם מוקרנים קודם כל בבתי קולנוע. רוצה לראות בבית? אז תחכה. אבל אם אני כן מחליט ללכת לראות בקולנוע אז אני יכול לאיזה קולנוע שאני מעדיף בלי שום חשש שבבית קולנוע אחר הסרט יכיל יותר תוכן; בלי חשש שיהיה כל הבדל שהוא. ואני לבטח לא צריך לחשוש שאבנג'רס 2 יוקרן בלעדית במשך חודשיים בעיר ספציפית אחת בלבד כך שהם יינסו להכריח אותך לנסוע ולראות את הסרט במקום ובבית קלונוע שאתה לא אוהב ולא רוצה.

אבל כשזה מגיע למשחקים, למרות שהמשחק יוצא על 3 או יותר פלטפורמות אני עדיין צריך לחשוש שבפלטפורמה אחת יהיה יותר תוכן מהשנייה רק משום שהחולפו כספים בין שני הצדדים; אני עדיין צריך לחשוש שמישהו שילם כדי לשבת על הגרסה המתחרה של המשחק ובכך לנסות לגרום לי לקנות פלטפורמה שלא רציתי ושלל טקטיקות נלוזות שפוגעות בהקל השחקנים. וזה בלי לדבר על הדילים עם חנויות עצמם שעכשיו אני צריך גם לדאוג מאיזה חנות אני קונה את המשחק כי לכל חנות יש תוכן בלעדי. אין לזה שום אח ורע.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 אוגוסט 2013, 18:29

אני באמת לא מבין את הוויכוח הזה ?
קנית בילעדים לקונסולה כזאת או אחרת ,היה עוד מההתחלה שהארקידים והקונסולות הביתיות אפכו למינסטרים

E T -היה דוגמה מצוינת ומרה לזה ,עוד בתקופת האטרי 2600
זה היה בתוכנות למחשב ,והיה במשחקי ווידיאו ,זה חלק מובנה מתחילת התעשיה

דווקא DLC בילעדי ,זה הרבה פחות מעצבן מבעבר ,שהמשחק\זיכיון היה בילעדי

בעניין הDLC -זה יכול לשמש לדברים טובים או רעים ,אבל עם משחק מסוים מעצבן אותכם בגלל DLC ,אתם לא חיבים לקנות אותו או לחכות לגרסת השנה
כולל עם DLC שאתם רוצים לא קים בפלטפורמה שלכם ,אתם פשוט יכולים לוותר על המשחק הזה ,עם זה "שובר עסקה "

אני דווקא מאוד שמח שרוב המשחקים היום שאני רוצה מקבלים גרסת PC ,בעבר היו המון משחקים שלא הגיעו לPC בכלל ,ולקח שנים לחכות לאמולטורים
נכון שחסרים לי בילעדים של סוני וMS ,אבל זה כמה בודדים בשנה שאני רוצה ,ואני יקנה את הקונסולות האלו בעתיד לאותם משחקים במחירים זולים בהרבה

בגדול משחקים כמו באטלפילד וCOD לא באמת מענינים אותי היום ,אין לי מספיק זמן למולטי מקוון רציני

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 95 אורחים