סיילים, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: חנויות, מבצעים ומכירות מיוחדות - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2020, 10:09

ברור שהאמבל הרבה פחות מעניין כרגע, כי מה שהוא מביא בכסף (משחקים מצויינים מדי חודש) - אפיק מביאים בחינם! :)
שוב השוואה בין מנוי שהוא התחייבות כספית לעומת אחד שאינו מחייב אותך בכלום.
אתה (ואחרים פה) כל הזמן אומר להתעלם מהקטע של "זה בחינם" אבל זה בלתי אפשרי, כי זה בדיוק כל הקטע.

וכן, אני חושב שבהחלט יכול להיות מצב בו יהיו יותר מדי חנויות שיחלקו דברים בחינם וזה לא ימשוך אותי, אבל זה תלוי אם הן עושות את זה אחת לשנה או מה... אם אחת לשבוע - אני לכל הפחות ארשם לחנות, ואכנס רק כשיהיו משחקים שממש יעניינו אותי ואז רק אוסיף אותם לספרייה. אני לא רואה מצב בו אני, גיימר, אפילו אם כבר זקן ועייף יותר ממה שהייתי - אתעלם לחלוטין מחנות שעושה זאת מדי שבוע רק כי "יש לי יותר מדי במה לשחק". אלא אם בעקביות מדובר במשחקים מחורבנים ואז רק כשיוכיחו את עצמם תהיה לי סיבה לבדוק את זה.
פה מדובר בחנות שכבר זמן מה, בעקביות, מדי שבוע - מביאה משחקים מצויינים, בחינם, וללא דמי מנוי או שום דבר שקרוב לזה... פשוט לא מסוגל להבין למה לא לפחות להרשם ולהוסיף רק את מה שמעניין אתכם.

זאת בנוסף לעובדה שמדובר בחנות ממש סבבה, שנותנת הרבה יותר מסטים למפתחות, ויש שם אחלה, אחלה של מבצעים... וגם כמובן - לא מעט משחקים בבלעדיות, זמנית או קבועה. בקרוב גם יהיו שם משחקים בהפצה שלהם, כמו הפרוייקט הבא של רמדי, של פליידד או של צוות ICO. זו לא סתם עוד חנות בעיניי, יש לה יתרונות ייחודיים.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 25 מאי 2020, 10:42

דרך אגב, גם סטים עדיין מחלקת משחקים בחינם מדי פעם, רק שהם ממש מחורבנים בהשוואה למה שאפיק מציעה, במצב הזה אני מתעצל לעשות את השלושה קליקים ולקחת אותם כי אני יודע שאין סיכוי שאני ישחק בהם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2020, 11:40

avive כתב:דרך אגב, גם סטים עדיין מחלקת משחקים בחינם מדי פעם, רק שהם ממש מחורבנים בהשוואה למה שאפיק מציעה, במצב הזה אני מתעצל לעשות את השלושה קליקים ולקחת אותם כי אני יודע שאין סיכוי שאני ישחק בהם.

אני חושב שכולם מתעצלים לעשות את השלושה קליקים האלה כי משחקים שמחולקים בחינם בסטים הם לרוב כל מני אינדים שמעולם לא שמענו עליהם בזמן שאפיק מחלקת את GTA, CIV ובטמן.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מאי 2020, 16:51

תקנו אותי אם אני טועה - אבל האם המשחקים שבחינם בסטים הם לא יוזמה של המפיצות/מפתחות השונות לרוב? כלומר, לא ואלב משלמת עבור חינמיות כלשהי.. לא?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2020, 17:10

Klayman כתב:תקנו אותי אם אני טועה - אבל האם המשחקים שבחינם בסטים הם לא יוזמה של המפיצות/מפתחות השונות לרוב? כלומר, לא ואלב משלמת עבור חינמיות כלשהי.. לא?

להבנתי כן, המפיצה/מפתחת פשוט נותנת הנחה של 100%.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 מאי 2020, 20:12

לאפיק יש כסף לבזבז על השגת משחקים חינמיים. חבל שהם לא מצליחים להשקיע במקביל בביסוס חנות מוצלחת. לפחות כבר אף אחד לא חושש שאגריסיביות שכזו עושה devalue למשחקים ומרגילה את המשמתשים שלה לא לקנות משחקים כי אולי הם יהיו בחינם בשבוע הבא או לחכות לסייל הבא שאפיק מממנת מכיסה (ומפסידה עליו).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2020, 21:37

גם לVALVE יש כסף להוציא על המשחקים חינמים. ואפיק עושה DEVALUE למשחקים? זאת לא הייתה בול הטענה נגד סטים כשהם התחילו במדיניות הסיילים שלהם לפני יותר מעשור? מצחיק.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 מאי 2020, 07:43

האמת היא שלאורך הזמן חילקו לא מעט משחקים טובים בסטים: זה אמנם לא ברמה של אפיק אבל מצד שני גם לא רק אינדי עלומים בדולר. מהשנה שעברה חילקו שם את endless space, dirt rally, tomb raider, limbo, age of wonders III, hitman, total war shogun 2, lego ninjago, grid 2, Guacamelee ואני מניח שעוד כמה וכמה שבטח אפילו לא שמתי אליהם לב. ממש לא חייבים ללחוץ על כל מבצע של 100% הנחה בסטים, אבל גם אם מסננים רק את אלו ששווה לעשות בשבילם את האקסטרה קליקים זה עדיין בונה קטלוג משחקים לא רע בכלל לאורך זמן.

sharonbn כתב:בוא נדמיין שמחר 2K עושה חנות משלה ומתחילה מבצעים מגניבים של משחקים בחינם. ואח"כ בת'סדה עושה חנות משלה, ואח"כ אקטיויז'ון. כ"א מחלקת משחקים בחינם רק אם תכנס לחנות ותעשה כמה קליקים. אתה באמת לא יכול לדמיין מצב שכשתבוא קונמי ותפתח חנות ותתחיל לחלק משחקים בחינם תגיד לעצמך "די, מספיק לי כל החנויות שכבר יש לי" ? פשוט תחליט לא להירשם לחנות של קונמי כי יש לך כ-ל כ-ך הרבה משחקים שאפילו "חינם" ו"רק שני קליקים" לא יפתה אותך?

שמע, אבל לבתשדה, אקטיוויזן (בליזארד), ו2K (רוקסטאר) יש כבר חנות משלהן. יותר מזה, חלקן מחייבות אותך להתקין את הקליינט שלהן גם אם קנית את המשחק במקום אחר (בדיוק כמו ואלב), ונכון להיום כולן הציעו לפחות משחק אחד בחינם כדי למשוך שחקנים חדשים לפלטפורמה (בדיוק כמו ואלב) :)

לפעמים זה מרגיש שאנשים שורפים יותר זמן להסביר בפורום את הרציונל שלהם לא לקבל משחקים מעולים בחינם, ממה שהיה לוקח להם להשיג את המשחקים האלו בפועל. אני מבין שיש פה קטע פסיכולוגי של חוסר אונים מול ספריית משחקים גדולה מידי, אבל זה אפקט שאפשר לקבל גם אם מתחזקים רק את סטים בלי שום קליינט אחר (למעשה, קליינט אחר שלא ניגשים אליו על בסיס קבוע לפחות מחביא את המשחקים האלו מהעין)
אותי דווקא מעניין אם יש פקטור פסיכולוגי אחר, כזה של הטיית בחירה: בהתחלה מחלקים משחקים לא כל כך שווים או כאלו שיש לי, ולכן אני מוצא תירוץ למה לא כדאי לי להשקיע עכשיו שתי דקות בשביל זה. לאט לאט מתווספים עוד ועוד משחקים, כולל כאלו שאני ממש רוצה, אבל אז אני כבר "מושקע" בחוסר הבחירה שלי - זה ירגיש טיפשי להתחבר בשביל משחק בודד אחרי שכבר ויתרתי על 50 משחקים אחרים. ואני בטח לא טיפש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מאי 2020, 09:41

כן, סווים הסביר פה הרבה יותר טוב ממני, את אפקט ה״עקשנות״ עליו דיברתי

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 מאי 2020, 10:55

אז אנחנו יצורים לא רציונאליים שעושים רציונאליזציה להחלטות הלא רציונאליות שלנו - פשש איזה גילוי מרעיש.
אפקט ה"עקשנות" גם עובד בכיוון ההפוך: ברגע שעשית מנוי והתקנת את הלקוח של סטים/אפיק/EA/יופליי/ווטאבאר, אז אתה "מושקע" בהחלטה שעשית וצריך להצדיק אותה עם ספרייה שצריך למלא וברגע שיש ספרייה עם משחקים - זהו. עכשיו אנחנו מושקעים ולעולם לא נוריד את ההתקנה לא משנה כמה נצרוך את מה שקיבלנו.
אני לא פתחתי את אוריג'ין ויופליי כבר חודשים. אבל להסיר? לא... הרי יש לי שם ספרייה עם כמה עשרות משחקים שהם חילקו חינם. אז כבר אי אפשר להסיר.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 26 מאי 2020, 11:05

בסופו של יום, לשם זה הולך, שכל מפיצה תפתח חנות משל עצמה. המגמה הזאת לא הולכת להשתנות לדעתי עד שמודלים כמו PS LIVE יתפסו יותר...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מאי 2020, 11:09

אני לא מסכים, שרון. בכלל.
עובדה - יש משחקים שהיו שם שלא מעניינים אותי ואני *בחיים* לא אגע בהם - אז אני לא מוסיף אותם, בדיוק כמו שאני לא עושה זאת בסטים או בGOG או בUPLAY או בORIGIN וכו'... לא יודע למה זה משנה אם אני מסיר אותם מהמחשב או לא, מדובר בכמה עשרות מגהבייט, אולי מאות בחלקם, זה לא מורגש ולא מפריע לי.
המשחקים בחינם או שרכשתי שם עדיין יחכו לי שם כשאתקין שוב.
העניין הוא שברגע שכן יש משהו שמעניין או אולי יעניין אותי בעתיד - אני פשוט נכנס ועושה 2 קליקים, ולא אומר לעצמי (במודע או שלא במודע) שאני עכשיו צריך להרשם למשהו חדש, להוריד אותו, ולא עשיתי עד כה אז אני כבר לא אעשה גם הפעם, ושאר "תירוצים" כדי לא להרגיש את הפספוס בדיעבד, של כל מה שהחמצתי.
ושוב - להפך מחנויות אחרות - אני לא צריך לחפש את זה, לקרוא על החלוקה באיזה אתר ולמצוא בעצמי בעמוד של המשחק הזה בחנות, או לבדוק בכל יום אם יש משהו חדש שהולך להגמר עוד כמה שעות... כל שבוע המשחק/ים בחינם נמצאים באופן בולט בחנות והם יהיו שם במשך כל השבוע.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 מאי 2020, 11:20

אתה מצחיק אותי לסקין עם הרציונאליזציה שלך. אני בטוח שאנשי השיווק של המפיצות/חנויות מחייכים.
כאילו ברור שכל משחק שהוספת עבר סינון של מערכת קבלת החלטות עם שיקולי עלות תועלת רציונאלית לגמרי. העדות לכך היא שיש משחקים (חינמיים!!) שלא הוספת לספרייה כי בחיים לא תגע בהם.
תחשוב רגע אם הרשימת בק לוג של משחקים שעוד לא שיחקת גודלת או קטנה. תחשוב שכל הזמן יוצאים משחקים חדשים והקצב רק גדל.
כמו אפקט ה"עקשנות" ישנו גם אפקט ה"אספנות" ...
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 26 מאי 2020, 11:26, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מאי 2020, 11:25

נו, אז מה אם רק גדל? אני עדיין משחק במה שבאמת חשוב לי... לפני כמה שבועות פתאום היה לי איזה סיפור שתקע אותי בבית כמה ימים והשלמתי כמה כאלו, והשבוע למשל פתאום ממש רציתי לנסות משחקי מירוצים שעוד לא נגעתי בהם, אז היו לי כמה וכמה לנסות, והיה לי ממש נחמד. ואתמול הילדה רצתה לנסות משחק חדש גם כן - אז היו לי כמה וכמה שפחות מתאימים לי אבל מאוד מתאימים לה... איך זה דבר רע? מגוון גדול יותר זה אף פעם לא משהו שלילי, בעיניי.
העובדה שזה גורם למפיצות לחייך - לא אומרת שמשהו נגזל ממני או מגיע על חשבוני. זה טוב להם וטוב גם לי.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 26 מאי 2020, 11:36

אם זה עושה לך טוב - אז בטח סבבה.
מה שהייתי רוצה שתבין שהיצר אספנות שלך אינו יותר "נכון" או "חכם" או "מושכל" מיצר העקשנות שלי
כאילו ההשקפה שלכם זה "הוא סתם עקשן בלי שום סיבה. פעם הוא החליט לא להתקין ועכשיו הוא חייב להצדיק את זה אפילו שהוא מפספס משחקים ובעצם עושה לעצמו נזק"
גם אני משחק במה שבאמת חשוב לי. אני לא מרגיש שאני מפסיד איזה משחק או משהו בזה שאני בוחר לא להירשם לאפיק.
ה"סיבה" להחלטה שלי ושלכם מגיעות מאותו מנגנון פסיכולוגי, שהוא לא רציונאלי.

כאילו רבאק, רק עברו בערך 20 שנה פלוס מאז שגילו לנו עד כמה ההחלטות שלנו נובעות מתחושות, רגשות ודיעות מקובעות ולא מתהליכים רציונאליים כמו שאנחנו אוהבים לחשוב.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 מאי 2020, 12:19

DrKeo כתב:גם לVALVE יש כסף להוציא על המשחקים חינמים. ואפיק עושה DEVALUE למשחקים? זאת לא הייתה בול הטענה נגד סטים כשהם התחילו במדיניות הסיילים שלהם לפני יותר מעשור? מצחיק.

הייתי סרקסטי. זו הייתה הטענה אז אבל אני פחות שומע את זה על המשחקים שאפיק מחלקים. את וורלד וור זי שיצא אצלם לפני שנה הם כבר חילקו בחינם. כמעט ואף אחד לא מדבר על איך אפיק מרגילה את המשתמשים שלה.

ברור שלואלב יש כסף. אבל הם לא במצב של להיות נואשים למשוך אנשים לקליינט מדשדש בתקווה שהם ישקיעו כסף שם. אולי לאפיק התפנה כסף מהמשחקים שכבר לא ששים להיות בלעדיים שם..

הייתי מעדיף שבמקום להוציא מיליונים כדי להביא משחקים קיימים ווותיקים, שאפיק יוציאו מיליונים כדי שמשחקים חדשים יגיעו לשם day 1.

כרגע זה ברור שהם לא מצליחים לעשות גם וגם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מאי 2020, 12:23

למה אתה, כצרכן, מעדיף שמשחק מסויים יגיע ספציפית לחנות מסויימת, שאתה יכול להשיג בחנות אחרת ע"י דאבל קליק, על פני משחקים בחינם?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 26 מאי 2020, 13:29

כל המשחקים החינמיים האלה הם די בולשיט. הבעיה של גיימרים היום היא לא המחיר אלא הזמן. יש אינסוף משחקים וזמן מאוד מוגבל לשחק אותם. גיימר שבאמת מעוניין במשחק כלשהו, כנראה כבר קנה אותו בשנה-שנה וחצי הראשונות לקיומו. אם לא? כנראה שהעניין שלו בו היה מועט מלכתחילה, ובכל מקרה אחרי שנה וחצי המחיר שלו הופך לטריוויאלי. כלומר חוץ מגאווה ב״ספריית משחקים״, אין באמת הרבה תועלת בזה.

אבל כן, גם אני אוסף את המתנה השבועית מאפיק כל שבוע, סתם בקטע של FOMO אובססיבי, ואני חושב ששיחקתי אולי בשני משחקים מהם עד היום (סאבנוטיקה וסלסט) ואת שניהם נטשתי באמצע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2020, 13:46

Kazz כתב:
DrKeo כתב:גם לVALVE יש כסף להוציא על המשחקים חינמים. ואפיק עושה DEVALUE למשחקים? זאת לא הייתה בול הטענה נגד סטים כשהם התחילו במדיניות הסיילים שלהם לפני יותר מעשור? מצחיק.

הייתי סרקסטי. זו הייתה הטענה אז אבל אני פחות שומע את זה על המשחקים שאפיק מחלקים. את וורלד וור זי שיצא אצלם לפני שנה הם כבר חילקו בחינם. כמעט ואף אחד לא מדבר על איך אפיק מרגילה את המשתמשים שלה.

ברור שלואלב יש כסף. אבל הם לא במצב של להיות נואשים למשוך אנשים לקליינט מדשדש בתקווה שהם ישקיעו כסף שם. אולי לאפיק התפנה כסף מהמשחקים שכבר לא ששים להיות בלעדיים שם..

הייתי מעדיף שבמקום להוציא מיליונים כדי להביא משחקים קיימים ווותיקים, שאפיק יוציאו מיליונים כדי שמשחקים חדשים יגיעו לשם day 1.

כרגע זה ברור שהם לא מצליחים לעשות גם וגם.

אבל הם כן עושים את זה, הם הכריזו כבר על 3 משחקים שהם מממנים מרמדי, פליידד ואואדה. כלומר כרגע אפיק היא המפיצה הכי מרגשת תעשיה בספר שלי, הם פגעו בול במקומות הכי פאנבויים שלי.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 26 מאי 2020, 16:17

no man's sky מגיע ביוני לגיים פאס לקונסולה ולמחשב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2020, 21:25

איזה חדשות טובות, תמיד חשבתי לקנות אותו ואני לגמרי הולך לבדוק אותו ברגע שהוא יוצא.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 מאי 2020, 22:37

Laskin כתב:למה אתה, כצרכן, מעדיף שמשחק מסויים יגיע ספציפית לחנות מסויימת, שאתה יכול להשיג בחנות אחרת ע"י דאבל קליק, על פני משחקים בחינם?

כי אם אני מחפש תחרות אמיתית שתביא לכל צד לשפר את ההיצע שלו, אז יותר חשוב שהחנות של אפיק תהיה רלוונטית ומשתלמת למפתחות ולמפיצות כדי שהם יירצו להיות שם בלי תמריצים ספיציפיים או יחס מיוחד.
לכן, רצוי יותר שאפיק תוציא את הכסף על האספקט הזה ולא כדי לצרף משחק בן X שנים. כרגע דבר אחד בא על חשבון השני. אז הם ינפנפו במספר חשבונות שקיימים - אבל כמה מהם נשארים שם ושמים כסף? בשביל למשוך משתמשים יש להם את פורטנייט החינמי ושנה שלמה של משחקים שהם חילקו.

המטרה היא לבסס את החנות למכירת משחקי צד ג' מובילים וחדשים בהיקף גדול. להיות עוד יופליי או עוד אוריג'ין זה לא זה. לפי הנתונים שיש, זה רחוק מלקרות.

DrKeo כתב:אבל הם כן עושים את זה, הם הכריזו כבר על 3 משחקים שהם מממנים מרמדי, פליידד ואואדה. כלומר כרגע אפיק היא המפיצה הכי מרגשת תעשיה בספר שלי, הם פגעו בול במקומות הכי פאנבויים שלי.

אפיק כמפיצה זה נושא אחר מאפיק מוכרת משחקי צד ג'.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2020, 23:03

Kazz כתב:אפיק כמפיצה זה נושא אחר מאפיק מוכרת משחקי צד ג'.

לא הבנתי, דברת על זה שאפיק לא מממנים משחקים ועוזרים להם להתקיים. אז מעבר לזה שגם מה שהם עושים בחנות שלהם מממן משחקים ועוזר להם להתקיים מדוגמאות וסיפורים שכבר הבאנו לפורום, עכשיו הם ליטרלי מממנים מאפס משחקים שיגיעו לכל הפלטפורמות ועל פי רמדי נותנים חופש אומנותי מלא. כמה אנטי אפשר להיות?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 מאי 2020, 08:35

אני חושב מה שקאז מתכוון זה שיש באפיק מחלקת הוצאה לאור ויש את מחלקת חנות אונליין (ומחלקת פיתוח וכו) כל אחת אמורה להיות יחידה נפרדת עם יעדים נפרדים וראש מחלקה שנמדד בהצלחה של המוצרים שלו. כל מחלקת אמורה לפתח תכנית פיתוח עסקית משלה. כמובן שיש גם את התכנית האסטרטגית של ארגון העל אבל בתוכה יש לכל מחלקה הרבה מרחב תמרון

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מאי 2020, 08:53

sharonbn כתב:אני חושב מה שקאז מתכוון זה שיש באפיק מחלקת הוצאה לאור ויש את מחלקת חנות אונליין (ומחלקת פיתוח וכו) כל אחת אמורה להיות יחידה נפרדת עם יעדים נפרדים וראש מחלקה שנמדד בהצלחה של המוצרים שלו. כל מחלקת אמורה לפתח תכנית פיתוח עסקית משלה. כמובן שיש גם את התכנית האסטרטגית של ארגון העל אבל בתוכה יש לכל מחלקה הרבה מרחב תמרון

איך אתה יכול להפריד תוכן בלעדי שיוצא רק בחנות שלך כי פתחת אותו בעצמך (הפצת אותו) או כי הבאת תוכן חיצוני בצורה כלשהי? זה הכל פועל לאותה מטרה, לשים אנשים בקליינט כמשתמשים קבועים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 82 אורחים